Telegrammen. Prof. ZAAYER Dr. BRUININ8 ROESBOOTJE iapazipieester. Iste klas Lettei-zettgr, Rijwielhersteller m Kantoorbediende, LAATSTE BERICHTEN. ingezonden. Advertentièn. is van 12 tot 24 Juli NIET te raadplegen. Dr. VAN V00RTHUYSEN Bouwkundig Opzichter-Teekenaar bu FRANS STRAATSBURG. JEMS voor schoolgaands Kinderen TELEPRAPniSCH WEERBERICHT, naar waarn. in den morgen van 10 Juli. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Inst, te D.e Bilt Hoogste barometerstand 763.8 te Vlis- singen en Maastricht; laagste stand 750.3 te Bodo. Verwachting tot den avond van 11 Juli: Zwakke tot matigen wind uit westelijke richtingen; half- tot zwaai*bewolkte lucht; behoudens onweer droog; dezelfde tempe ratuur. officier en 35 soldaten op. Verder namen wij ©en kanon van 37 m.M. twee machine geweren verscheidene bommenwerpers en eer groot© hoeveelheid munitie. De Duikboot- en Mijuoorlog. Het stoomschip „Guido" van de Wilson- lijn, dat de vorige week aan een Duitsche duikboot is ontsnapt, na door een kanon schot te zijn beschadgd is, thans ten noor den van Schotland door een torpedoschot in den grond geboord. De gohqele beman ning is gered. De „Guido", in 1913 gebouwd, mat 2093 tor. bruto, 1106 netto en behoorde aan T. Wilson, Sons en Co., te Huil. Het Russische schip „Marion Lightoody" van Chili op weg naar Liverpool, is door een Duitsoho duikboot 60 mijlen uit de kust van Cork met granaten in den grond ge boord. Kapitein en bemanning, 26 koppen, zijn opgepikt en te Queenstown aan land gebracht. Do „Marion Lightbody" was een ijzeren schip van 2034 ton. Het had 3000 ton gerst aan boord en moest te Queenstown orders wachten. De duikboot loste toen zes schoten op het schip, maar eerst nadat een torpedo was afgevuurd, zonk het. De duikboot was grijs geschilderd en ongeveer 130 voet Jang. De bemannnig van de „Marion Lightbo dy" bestond uit 19 Russen," 3 Zweden, 2 Noren, l Deen en 1 AmenkaaD Het Russische stoomschip „Anna", van Archangel op weg naar Huil, i8 door een Duit?che duikboot aangevallen. De beman ning is te Peterhead geland. De „Anna"' is nog drijvende en vormt een gevaar voor de scheepvaart. KORTE BERICHTEN. Te Duinkerken duiden kleine roode vlag jes aan een aantal huizen do plekken aan, waar voetgangers makkelijk kunnen binnen vluchten, als er bommen wordon geworpen. Alle huis-gangen en alle kelders moeten openstaan voor wie er op straat gevaar loo- pen. De Times" bevat 'een Reuter-bericht uit Washington, luidende: Ingevolge eon advies van het ministerie van marine, dat geoefendo officieren drin- gend_ noodig zijn, heeft President Wilson geweigerd de aanvragen tot vrijwillige ont slagname in te willigen van 20 kapiteins en kapiteins-luitenants, die op 30 Juni van do actieve lijst wenschen afgevoerd te worden, waartoe zij volgens de wet gerechtigd waren. In het Londensche West End ziet men nu ook al vrouwelijke hotelportiers. Een ho telhouder verklaarde aan de „Daily Mail", dat ze goed voldoen en geheel thuis zijn in het fooistelsel. Het aantal vrouwelijke con ducteurs, liftraeisjes, boodschapmeisjes neemt mot den dag toe en er wordt ook over aanstelling van telegrambestelsters gedacht, daar er al een tekort is aan mannen voor dit werk. LEIDSCHE BERICHTEN. Concurrentie met den Gemeentelijken Vischverkoop. Nu zullen wij eerstdaags visch. kunne© eten! Verscli en goedkoop. Behalve van gemeentewege zal, naar wij Ternemen, door do vereenigde vischbandela- T-en alhier, een vischwinkel worden geopend; het Jjevendaal', een soort van protest- wmkeï, waar verkrijgbaar zal gestold wor den, puike visch voor weinig geld. De Ver.-Slaten en Duitscliiands antwoord. BERLIJN, 10 Juli. (W. B.) De Duitsche mtwoord-nota aan Amerika, wordt door de bladen mot zeer veel instemmng begroet. Do „Lokal Anz." zegt: De nota blijft even ver van een halsstarrig willen toegeven, ;ian de wenschen van Amerika, als van een, Angstvallig rekening-houden met op zichzelf onwelkome gevolg én van de voortzetting var^ onzen handelsoorlog tegen Engeland! Hoofd zaak' is, dat Duitsckland bljjft staan op; lietj standpunt, dat het inneemt tegenover de meeningen der neutrale mogendheden, dat 't dit standpunt net verliaten kan, wordt nog maals zoo overtuigend bewezen, dat Ameri ka daartegen niets kan inbrengen. Duitsch- Iand toont, don vreedzameu weg te willen bewandelen. Het staat thans aan de Vereo- mgde Staten, dien eveneens te betreden. Kapitein Persiua schrijft in het „Berk Ta- geblatt": Uit db nota blijkt opnieuw, dat de betrekkingen, mot de Vereenigde Statén vriendschappelijk bijjven zullen. lp d0 „Voss. Ztg." leest men: De nota; ia in krach tigen en wnardigen toon opge steld en be teek ent een onvoorwa&rd olijke af- Wonng van elke vreemde poging ons voor Wöt welke wiapons wij ons moge© dein Kgelsclien uiwwigeringa- .v,c lou?en 0ns> do Duitsche regeenng zich op hot standpunt stolde, dat M f? da eerste plaats verplicht is, tot hu- eig0n blu'Eers. Do opt rechtheid der Duitsche regeering, blijkt vpoc- al uit het voorstel pan do Amerikanen om öoTc andero neutrale schepen onder de Amo. nhaansche vlag te laten varen. Amerika be- noelt zioh voortaan niet moer te laten wel- Engeland Amerikaaaische bur gera gebruikt, ter bescherming zijner eche- peD, die een gevaarlijke lading hebben. De „Rorsenkurier" en de „Kreusztg" zien in de nota een bewijs van de tegemoetko- mendheid van Duitschland. „Post," „Tagl. Rundschau" ejn „Deutsche Ztg." verklaren: De nota laat geen twijfel er aan, dat de duikbootenoorlog wordt voort gezet, dat echter gelijktijdig aan de Ameri kanen elke mogelp.6 waarborg geboden wordt, voor het vermijden van gevaren, dat Amerikiaansche pasBagkrabo: tei kunnen loo- pen. Dc Strijd in het Westen. BERLIJN, 10 Juli. (W. B.). Het hoofd kwartier meldt van het westelijk oorlogstoo- neel: Overdag was de activiteit over het geheele front gering. Drie Franschto aanval len bij Launois, aan de zuidelijke helling van hoogto 631 bjj Ban-do-Sapt, mislukten ten gevolge van ons artillerievuur. Des nachts werd in Champagne ten noord-wes ten van Beau Séjour Ferme een vooruit-' springend stuk Franscho loopgraaf stormen derhand genomen. Naar het oosten daar mede in aansluiting ondernamen wij eenige welgeslaagde mijnontploffingen. T use eken Ailly en Aprèmont vonden afzonderlijke ge vechten van man tegen ma© plaats. In het Priester woud verbeterden wij door een aanval onz-o meuwe stellingen. Sedert 4 Juli zijn in de gevechten tusscken Maas en Moezel 1798 gevangenen, waaronder 21 officieren, gemaakt en 3 kanonnen, 12 machine-gewe ren 18 mijnenwerpers buitgemaakt. Bij Leintrey, ten oosten van Lunéville, werden do nachtelijke aanvallen van den vijand op onze voorposten afgeslagen. Do gezonken Duitsche duikboot. DELFZIJL, 10 Juli. (Part.) Uit betrouw bare bron kan gemeld worden, dat men er nog niet in geslaagd is de bij -Borkum ge zonken duikboot boven te brengen. De po gingen worden nog voortgezet. De be manning bestond uit 31 personen, waarvan 28 zijn omgekomen. [Dit bericht is dus een tegenspraak van dat, waarin een paar dagen na de ramp van de redding werd melding gemaakt. Red. „L. D."] Dc Strijd ii. het Oosten. BERLIJN, 10 Juli. (W. B.) Van het oos telijk oorlogstooneel meldt het hoofdkwar tier. Bij Osaowyctz werd oen vijamdelijike aanval afgeslagen. Op het zuid'-oostelijk oorlogstooneel is de toestand bij de Duit soho troepen onveranderd. PETROGRAD, 10 Juli. (P. T. A.). Het grooto hoofdkwartier mei dit: Bij Sdbawfi, ten westen van den Njemeaa en aan. den Naref en aan de linker Weichselfronten is geen belangrijke verandering. De vijand beproefde aan den Babr en bo venloop van deja Ossowits bij het dorp Byostoro een brug te slaan maar ons artil lerievuur vernielde de brug, waarvan ontse patrouilles de restanten afbraken. In hot Pasja Ubja dal maakten wij een vijandelijk vliegtuig buit. In den sector EdnorojetzPrasniets had den een levendig artillerieg eveoht en afzon derlijke ontmoetingen piaats. In de richting Bolimof bij het dorp G cumin© kon do vijaaid, die onze troepenge- deelten aanviel en gebruik maaikt© van vergiftige gassen, niet vooruitkomen. Wij konden daar ons geheele vroeger front blijven bezetten Bij Lublin strekten onze aanvallen rich over de geheele streek uit van de samen vloeiing van de Poddipa tot aan den stroom ten Zuiden van Bykhava. Do vijand werd genoodzaakt zijn terug tocht voort te zettenzij tracht daarbij ons tegen te houden. Hij bood een bijzonder hardnekkigen tegenstand op d'o hoogte 118 ten Zuiden van het dorp Vilkolaz Gorny. Heb getal gevangenen vermeerderde" tot meer dan 15000. Yan Byshava tot den Wester Boeg vond geen treffen plaats dan ailleen een aanval van oen Duitsck regiment bij het dorp Mas- iomentsrje, die wij afsloegen. Aan den Boeg, der Zloha-Lipa en den Djnester geen verandering. Onze patrouilles deden over het geheel© front vt-rkenjiingen en maakten daarbij eenige honderdtallen gevangenen. Ge-durendo den vergeefschen aanval op het dorp Koupfcsje aan den Boeg liet de vijand vócr ons front circa 500 döoden en geworden. BU dc Dardanellen. K0NSTANTIN0PEL 10 Juli. (W. B.). Communiqué: Aan het Dardanellenfront bracht onze artillerie den vijand bij Arie Boernoe verliezen toe. Wg constateerden, dat de vijand een groot aantal gewonden wegvoerde. Bjj Sedul-Bahr werd eên jpoging tot een stormaanval op eenigé loopgraven aan onzen rechtervleugel met zware ver liezen voor den vjjand afgeslagen. Gedurende den geheelen dag duurde het artillerie- en het infanterie-vuutf én de strijd met bommen met tusschenpoozen voort., Onze Anatolischo batterijen beschoten krachtda dig het vijandelijk kamp en de landings plaats bij Sedul-Bahr. In het Suez-Kanaal. K0NSTANTIN0PEL, 10 Juli. <W. R) Jn de afgeloopen week', zonk" doof onbekende oorzaak, een groot schip in het Suez-kanaal, dat leidde tot het stop zetten van de scheep vaart in het kanaal. Turken en Russen. K0NSTANTIN0PEL, 10 Juli. (WB.). Communiqué: Aau hét Kaukasusfronfi werd een aanval eener sterke vijandelijke afdee- ling, die den terugtocht der vijandelijke car valerio op den linkervleugel jréest dekken, bloedig afgeslagen. De vijand had meer clan 100 dooden én evenveel gewonden. Onze cavalerie yervolgt de Russen. PETROGPAD 10 Juli. (P. T. A.) Com muniqué: Aan do kiistg^reok bij Olty wordt geschoten. In het Passiuskdal bij Karaderbent wordt een artillerie-duel geleverd. Ten noorden' van het dorp A'rbazfk vielen de Turken aait, ré aar sloegen w^ Hen af. Te gen den avond hernieuwden de Turken hun aanval op Arbaza. Bij Melazgnet boproel- den de Turken een aanval tegen Akhlat, maar werden gemakkelijk teruggeworpen. Aan do rest van het front is geen verande ring. Turken en Eugelschen. K0NSTANTIN0PEL, 10 Juli. (W- B.) Gomr municpié: Aan het front in Irak werd Op 7 Juli in een strijd tusschen een eskader vij andelijke kanonneer- en motorbooten, die van Bassora den Enphraat opvoeren, en onze kanonneerboot^, werd het schip van een vijandelijk' bevelhebber zwaar beschadigd, door twee booten weggesleept. Wij leden geen verliezen. De capitulatie der Duitschers in Zuiil-Afrika. PRETORIA, 10 Juli. (R. 0.) De Duitsche strijdmacht, die in Zuid-West-Afrika zich heelt overgegeven, bes jaat u't 204 officieren, 3166 soldaten, 37 veldkanonnen en 22 mi trailleurs. KAAPSTAD, 10 Juli. (R. 0.) Botha's drar matische beëindiging van cfe operaties in Zuid-West-Afrika veroorzaakte een uitbun dig enthousiasme in alle Uniebladen. Overal werden extra edities uitgegeven; de stad vlagde en er was algemeene vreugde. Te Kaapstad hielden de troepen een parad de op het kasteel en de bevelvoerende gé neraal deelde het goede nieuws mede, waar- op gejuicht werd voor "den koning, "^otha en het leger, Botha en de Rogeerïng worcfen overstroomd meü gefukwenscüen en Botha* en de generaals zijn de helden van 't oogen- blik'. De nadruk 'wordt in 't bijzonder ge legd op de geforceerde marschen door bui tengewoon moeilijk terrein, ten eiude de omj singeling te volvoeren die nu met zulk een groot succes is bekroond. Toen de Duitschers omsingeld waren en .ontvluchten onmogelijk was, poogden zij voor waarden te stellen, maar Botha wilde daar van niets weten en stelde als ultimatum een overgave te 5 uur gistermiddag of anders zou de 'aanval beginnen. De Duitschers, die bovenmate verrast en verbaasd waren over de snelheid der om singeling, zagen in, dat ontsnappen hope loos was en namen "het ultimatum aan. De geheele Duitsche strijdmacht, die naar de Unie gebracht wordt, zal" gevangen ge houden worden tot de oorlog gedaan is, behalVo gevangenen, die op hun parool vrij zullen gelaten worden in een voorgeschre ven kring. Botha zal Kaapstad waarschijnlijk in een veertien dagen bereiken. Kaapstad, 'evenals 'de andere Uniesteden, bereiden hem één schitterende groote ontvangst. AMSTERDAMSCHE BEURS, Heden is de Beurs gesloten, zoodat Noteeringen ontbreken. -j-t H .M. de Koningin-Moeder zal zich ö.s. Dinsdagochtend 13 dezer, per Staats spoor ,te ongeveer halfnegen van Den Haag, naar Soestdijk begeven, van waar H. M. Donderdag (La,v. vóór het middagmaal weder, in de Residentie terugkeert. Gisteravond zjjn in Den Haag twee per sonen aangehouden, in verband met de al daar in den laatsten trjd des nachts gepleeg de inbraken. Vervanging van de Shako. Gebleken is, dat de akako niet heeft vol daan als hoofddeksel te velde. Daarom zal door het legerbestuur eon. proef worden genomen met aen grijze kepi, waarvan ook da klep mot grijs laken is overtrokken, zoodat alle glimmende deel en vermeden rijn. Aan officieren en onderofficieren zal wor den vergund dn plaats van de ahaiko voor- loopig in veldtenue een kepi van bedoeld model te dragen. 31. W. Mesdag, f Hedennacht is in den Haag op 84-jarigen leeftijd overleden de beroemde zeeschilder H. W. Mesdag. Mesdag werd in 1831 te1 Groningen gebo ren. Hij was tot zijn 35ste jaar in den han del in de zaak van zijn vader werkzaam, tot dat hij, daarin gesteund door zijn echtge- noote, wijlen do landschapschilderes Mevr. Mesdag-Yan Houten, zijn vroegere teeken en schilderstudies ernstiger hervatte, den handel er aan gaf en o.a. te Brussel ging studeeren, waar hij in 1866 heenging, om er onder leiding van Roelofs en Tadema te werken. Het denkbeeld zich speciaal op het schil deren van zeestukkon toe te leggen, was toen nog niet bij hem opgekomen. Het ont stond bij de gelegenheid van een langdurig verblijf aan het strand van Norderney. Se dert bleef hij dit genre gotrouw, dat hem weldra beroemd maakte. Mesdag vestigde zich te 's-Gravenhage en woonde in de Laan Van Meerdervoort, naast het prachtige Mu seum Mesdag, een geschenk van hem en rijn vrouw aan het Rijk in 1903, waarvan Mesdag directeur bleef. Zijn werken zijn verder in het Rijksmuseum te Amsterdam en in andero binnen- ên buitenlandsche mu sea en particuliere collecties verzameld. Mesdag wais vel© jaren .yoorzitter van het Schilderkundig Yennootschap „Pulchri Studio" te 's-Gravenhage, dat hij tot groo- ten bloei en aanzien wist te brengen. Yan rijn schilderijen, die nagenoeg alle zee, schepen en strand voorstellen, is het Panorama Mesjdag, voorstellende Scheve- ningen van het Seinpostduin gezien, eoii cjer beroemdste; het word in 1881 geschil derd en. wordt nog dagelijks bezocht en be wonderd in hot gebouw in de Zeestraat. De overledene was commandeur in de or- do van don Nederlandschon Leeuwwegens do belangrijke schenking aan hot Rijk van zijn sohiderijen-musoum werd hem het groot kruis in do orde van Oranjo-Nassau ver- leend. Yoort's werd hem verleend de gou den eere-medaille voor Kunsten en Weten schappen van de Huisorde van Oranje en vele buitenlandsche ridderorden, o.a. was hij commandou van de Leopolds-orde van België, de Danebrogs-orde van Denemarken de orde van de Kroon van Italië, van den H. Michael van Beieren, officier van het Legioen van Eer, officier d'Academie en Ridder van do Witte Yalk van Saksen. De ter-aarde-bestèlling zal plaat© hebben Dinsdag te halftien 's morgens op „Oud Eik en Duinen". Katwijk-aan-Zce. To IJmuiden zijn binnengekomen: J£.W. 157, „De Hoop", met 16 last. K.W. 98, „Neeltjo Elizabeth", met 8 last. KW. 110, „Gijsbert Karei van Ilogendorp" met 12 last. N.W. 2, „Cornelia", mot 20 last Militairen en Scholen* Mijnheer de Redacteur Yergun mij een kleine plaatsruimte in Uw veelgelezen Blad. Bij voorbaat mijn hartelijke dank. Mijnheer Brouwer, wanneer zal het go- kibbel in de coura/nten nu eens gestaakt worden aangaande de schoolkwestie? Het is eigenlijk te dwaas, om er over te spre ken en iets te beoordeeletn, als men er geen verstand van heeft. Zij willen ons (militai ren) in een houten barak huisvestennu, dat kan wel, het zijn maarsoldaten d!an kunnen de kindertjes weea* naar school, gerieflijker voor moeder, dan heeft zij niet meer dat ongeregelde (eten, enz.) (het on derwijs krijgt de schuld). Maar het is zooveel te ongerieflijker voor do militairendie hebben neg niet genoeg opgeofferd, die kunnen, nog wel wat heb ben. Hun gezin lijdt er niet onder, hun werk gaat er niet van achteruit, hun zaken ver- loopen .niet, en wilt U nog meer ongerief 1 Wij kunnen U- verschillende voorbeelden noemen, en zouden wij dan. nog meer moe ten misseneen goed huis, U leeft toch ook niet in een houten loods? U wil toch ook menseh zijn? Ik geloof, dat, a-la do zoon van den heer B. nog in dienst was, hij niet zoo iets had geschreven, en dan onder den flauwen truc van ik had het eerder moeten schrijven. Die mijnheer moest eens met meer an deren een voorbeeld gaan nemen in ver schillende plaateen, waar ook militairen in scholen rijn en waar de bevolking heel an ders met hen omgaat als te Leiden, met uitzondering van de personen, die met ons meeleven en dikwijls ons groote diensten bewijzen. Maar laat die mijnheer B. on nog een paar van die soort barakken-menschen of mensohenvrienden eens een clubje vormen en een proef nemen van 14 dagen en het verslag er van uitbrengen aan de betrok ken autoriteiten. Ik weet zeker, dat rij na 2 of 3 dragen weer naar huis verlangen, vooral als het eens guur weer wordt, dan zullen ze wel tot beter inzicht komen. Dan hoop ik, dat al die stukken door B. en W. en Gemeenteraadsleden van on waarde zullen beschouwd worden, dan zul len alle manschappen van het 4de Regt. Inf. hen allen ten hoogste dankbaar rijn. U. Mijnheer de Redacteur, beleefd dan kend voor de aan mij afgezonderde ruimte. Noem ik mij Uw dw. dn. Mil. Sold. D. S. (Lei denaar). Ledden, 10 Juli 1915. ACADEMIENIEUWS. Leiden. Geslaagd zrjn voor het- candi- daatsexamen in de chemie mej. C. Ooster- baan; vcor het candidaats-examen in de wis- en natuurkunde de heer R. H. V. van Larvick; vcor het docto**aal-examen in de wis- en. natuurkunde de heer P. G. Cath; voor het theoretisch apothekers-examen jnej. P. J. Ramaker; voor het doctoraalexamen in de klassieke letteren de heer P. Vrijlandt. FAILLISSEMENTEN. De nalatenschap van wijlen H- Drerje- rink, in leven koopman te Enter, gemeente Wierden. Do nalatenschap van B. Otte, kruidenier, laatst gewoond hebbende te Amsterdam. J. A. A. J. Beukers, zonder beroep, Den Haag. L. van Leeuwen, koopman, Den Haag. H. van Ocrtmerssen, bouwer, Den Haag. GEMENGD NIEUWS. De bloembollen beurs te Haar lem werd deze week door 272 personen be zocht. De eerste peren. Te Culem- borg zijn door een fruithandelaar reeds de eerste peren geplukt. Men meldt ons uit Hilvor- suiB, dat daar op do al gem. begraafplaats door dé politie is in beslag genomen het lijk van mej. E. S., dat dezer dagen drij vende werd gevonden in do kom Biegel. Het lijk is ter gerechtelijke schouwing naar Amsterdam vervoerd. Uit Hoe k-v a n-H olland seint men ons, dat op de Maasvlakte is gevon den het lijk van den bij het ongeulk met de defensiesloep omgekomen korporaal-stoker P. Boot. MARKTBERICHTEN. LEIDL-., 10 Juli. Eieren. Aanvoer 15445 stuks. Do prijzen vraren: Kipeieren, f 6.45 tob 6.—, Eondoeieren f 5.45 tot 6.45, KaUïoeneieren f 7.— tot 8.— por 100 stuks. Handel vlug-. LEIDEN", 10 Juli. Botermarkt. Do prijzen van botor op de beden gehoudon markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) van f 62 tot 65, prima boerenbo' er van f 63 tot 66. Aangevoerd 192/8, 16/16 vaten, wegende 4000 K.G. Handel vlug. LEIDEN, 5 Juli tot en met 9 Juli. 540000 stuks lango turf. Priis T 6.— tot 6.50 per 0000. HA ARLEMAIEBSIEEK. Do noteoringen ter Graanbeur9 te Hoofddorp waren als volgt: Witto tarwe f 11.50 tot 12.—, Haver f 14 75 to. Groene erwten f 19.— tot 19.50, Kanariezaad 18.— tot 18.50, Karweizaad f 19.— tot 19.50. Ondertrouwd: 6143 MARIE E. SIRAG en P. J. MIELOO. 1 Leiden, 10 Juli 1915. (Oude Singel 158a). Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zoon en Broeder JAN S. FRIDSMA, op den nog jeugdigen leeftijd van 23 jaren. Uit aller naam: de Wed. E. FRIDSMA Visser. Leide», 9 Jnii 1915. (Roode Laan 5). Algemeene Kennisgeving. 1119a 14 Mevr. en Ds. ROSCAM ABBING zeggen hartelijk dank voor de tal rijke bewijzen van belangstelling, naar aanleiding van het overlijden van hun .Vader ên Schoonvader, ontvangen. 6132 6 6138 7 is Maandag, Dinsdag, Woens dag en Vrijdag 6114 6 niet te consulteeren. is tot Zondagavond afwezig. Dr. SERET is bereid waar te nemen. 6156 7 15© die Maandag 5 Juli van Amsterdam naar Leiden reisde met den trein van 5.39 uit Amsterdam, gelieve dien zwarten Heer met grys pak te schrijven, die naast haar zat. AdresF. G., Kiosk Centraal- brug, Amsterdam. 6096 10 Yoor DIRECT GEVRAAGD: een voor de leiding van den bouw van Arbeiderswoningen (omtrek Leiden). Brieven met opgaaf van verlangd salaris onder No. 6130 Bureau van dit Blad. n De Nederl. Rotogravure- Maatschappij, Galgewater 22, LEiDSN, zoekt een bekwaam en vertrouwbaar Zij, die met magazijn-admini stratie op de hoogte zijn, genieten de voorkeur. Brieven met volledige inlichtin gen omtrent den tegenwoordigen werkkring, salaris, enz. aan boven staand adres. Persoqnlijke sollicitaties kunnen niet worden afgewacht. 6158 16 GEVRAAGD: als NOODHULP, voor 4 weken. Ongeorganiseerd onnoodig zich aan te melden. 6155 8 Adres: Drukkerij EDUARD IJDO. bekwaam' in 't vak, kan DIRECT GEPLAATST WORDEN. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Kennis van motoren strekt tot aanbeveling Haarlemmerstraat 42. 6147 12 Op Bloemistkantoor gevraagd: tusschen 16 en 18 jaar, goed be kend met Engelsch. Brieven onder No. 6122 Bur. van dit Blad. 7 TE KOOP GEVRAAGD, met klein zeil. 7 Brieven met Prijsopgaaf No. 6126 aan het Bureau van dit Blad.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3