Nederland en de Oorlog. IDoiiderdLag 24 «Tisin A°. 1915. (Deze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. ÖfficieeSe Kennisgeving. uit o^s land. N<>, 16969 PRIJS DEZER COURAJTT: Voor leiden per 3 maanden 1.30j per weelr. I f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per weet. J 0.10. Pranco per post1.85. Van 1—6 regele ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ0.17L Kleine adyertentiën Tan 30 woorden 40 Cents contant; elk tiental woorden meer 10 Oente. Voor het incasseeren wordt ƒ0.05 berekend. Bewijsnummer 6 Cents. PRIJS DER ADVERTENTIEN: AFSLUITING PASSAGE PLANTSOEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen tor algemeene kennis, da-t het gedeelte van liet Plantsoen, gelegen tus- sohen do Plantage en dc Rijnstraat, voor <h©t verkeer voor voetgangers en rij- en voertuigen zal zijn afgesloten, op Vrijdag 25 Juni van VA uur tot 6V2 uur 's namid dags en op Zaterdag 2G Juni a.s. van 6 uur 's avonds tot 1 uur 's naclits. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Juni 1915. 340ste Verjaardag van de leidsche Hoogeschool. in. De belangstelling in de feestelijkheden van de burgerij is, voorzoover deze zich kunnen uiten in het uitsteken der vlag gen, slechts matig. - vlaggentooi 1 e- perkt zich, behoudens enkele sporadische gevallen, tot de omgeving van de socië teit. ,,In den Vergulden Turk" alleen il lumineerde gisteravond. Na de plechtige ontvangst in het Groot- Auditorium werd gisternamiddag de socië teit „Min er va," het brandpunt der feeste lijkheden. In de Gollegiumskamer hield het colle gium receptie, waarvan een druk gebruik gomaakt werd. In de conversatiezaal troonde het sociëtertsbestuurdaar wer den de reünisten door den president, den heer Van Rechteren Limpurg, toegespro ken, waarop natuurlijk contra-toespraken volgden. Het reunisten-diner had plaats in „Zo- merzorg". Er werd doo. 160 reünisten aan deelgenomen, die zicii na don maal tijd verlustigden in den mooien tuin, waar een concert werd gegeven. Na dit con cert en het collation op de eetzaal van Minerva" naderde het uur, dat men zicth moest begeven naar den Schouwburg, waar het Leidsch Studente-ntooneel zijn praestaties zon toonen. HET LEIDSCHE STUDENTENTOONEEL Daar, in het bekende schouwburgzaaltje aan de Oude Vest, waren de vele vrienden en vriendinnen, oudere en jongere, van het Studententooneel saamgekomea. Veel jongere vriendinnen vooral. Met haar ouders en kennissen vulden ze geheel de loges en de baignoires. En in het parterre ze,ten de studenten en eenige reünisten, in afwachting van de komst van het colle gium, de senaten van bevriende corpsen, het bestuur van de Vereeniging van Vrouwelijke Studenten en de besturen van de verschillende gezelschappen. 't Was een lange rij,^die binnentrokken onder de toonen van het uit volle borst gezongen 16 Vivat. Ook van de reeds bij de rode van den oorpspraeses in het auditorium genoem de reünisten hadden sommigen blijk ge geven van hun belangstelling in de prestaties van lie-t tegenwoordig studenten- geslacht on van de Leidsche jongedames, die welwillend hun medewerking verleen den bij deze voorstelling. Het was een gezellig gegons en geroezemoes, dikwijls overstemmend de toonen van het Tsiga- nenorkest ,,M. C. O.", dat ook nu weer, als bij vorige gelegenheden, meewerkte tot het welslagen van den avond. We kunnen ons niet ontveinzen, dat het programma ons teleurstelde. We hadden ver wacht, dat, vooral voor deze gelegenheid, het Studenten-Tooneel zijn keuze op een ander kunstproduct zou hebben laten val len. Is daar in onze eigen literatuur niet iets beters, iets waardigers te -vinden dan ,Wlat nu is opgevoerd Voor een lustrum had men toch wel de opvoering mogen verwachten van een tooneelspel, waaraan later met welgevallen wordt teruggedacht, lots anders dan een paar waardelooze blijspelen. Men heeft zich geamuseerd, maar daar bjijft 't ook bij. Iets schoons heeft men niet genoten. Eerst ging „De Twistapppl", een blij spel in twee bedrijven van Daniël Riche. 'Heel geslaagd is do opvoering hiervan niet. Het best was nog de .de ministerie-klerk Gust-ave Laperche. Het spel had over het geheel vlotter kunnen zijn. Was dit het geval geweekt, dan was nog veel terecht gekomen. In één aden door moe-t-zoo'n È3 ij spel er doorgejaagd. Beter ging 't met „Eén dag tolk", een één-acter van Tristan Bernard. De ver schillende rollen waren hier over 't alge meen goed geslaagd. Bijzonder goed werk gaf de heer M. J. Visser, die James Hogson vertolkte. Every inch an English man 1 Een kostelijk type, dat voor een dilettant buitengewoon goed was. De h eer T. L. Wilbrennink was de tolk. Een dankbare rol, die hjj met veel animo speelde. Moet ook nog genoemd de heer Van Rossum als de kellner. Een pracht- type van deze menschensoort. Het spel' vlotte prachtig. Daar zat gang in. De dames, die in beide blijspelen optraden, hebben alle vier hun best gedaan en allen menig geslaagd tooneeltje te zien gegeven. De dankbaarheid der studenten uitte zich in fraaie bouquetten en kransen^ jwaarvan ook de heeren hun deel' kregen en ook ,,M. 0. C." De lezer zal het ons niet euvel duiden, dat we de lange opsomming van deze huldeblij ken met de namen der respectievelijke ge vers achterwege laten, 't Zou te veel van onze plaatsruimte vragen. Na elk bedrijf werd er een nieuwe voorraad bloemstukken aangedragen en aan 't eind liepf het stellig in de tientallen. Voor allen, actrices, acteurs en toeschou wers was het een aangenamen avond. Ër bleef een prettige stemming, niettegenstaan de het late uur, waarop deze voorstelling die eerst om negen uur'was aangevangen, geëindigd was. 't Middernachtelijk uut had reeds gesla gen, toen de lange file auto's en rijtuigen voorkwam, om do jongere generatie van do schoono sekse meb him ouders huis waarts te voeren on de verschillende sena ten ©n gezelsohapsbesturon naar Minerva, waarheen zioh te voet do vele corps- en oud-corpsleden mode begaven om zich te amuseoren bij de kroegjool, die als laatste nummer voor den .eersten dag op het pro gram stond. Dc Njordwedstrijden. Vandaag is dc dag voor „Njord". Dit lustrum valt t-oevallig samen met het 40-ja.rig bestaan dezer Roeivereeniging en heb nieuwe gebouw van „Njord1" na derde zijn voltooiing. Wat was natuur lijker, dan dat men de beide feestelijk heden combineerde, en dit te eer, omdat elk corpslid en elk reünist zich aangetrok ken gevoelt tot, en meeleeft met, deze Studentcn-Vereeniging, die, al moge ze in de laatste jaren op den aohtergr-nd zijn gedrongen, zoovele lauweren heeft geoogst tot verhoogden roem van het ge- heele corps.. Het oude houten gebouw, waarin de booten en wherrys slecht geborgen waren, is vervangen door een massief, in gewa pend beton opgetrokken bootonhuis, waar in de vaartuigen frisch en koel staan, al brandt de zon ook met zomerfeiheid. Er is in de loods, die een grondvlak heeft van 24 bij 15 Meter, plaats voor 25 tot 30 booten. Het werk werd onder leiding van een Haagschen architect, den heer Roozonburg, zeer ten genoegen van het „Njord"bestuur door de:i heer Van der Voet uitgevoerd, die hot gedeeltelijk weder deed uitvoeren door den aannemer, den heer Woestenburg, te Leiden. Behal ve het eigenlijke bootenhuis vindt men beneden een groote ruimte, oorspronkelijk bestemd voor werkplaats, doch thans in gericht tot kleed- en badkamers. Want ook de oorlogstoestand deed zijn invloed op den bouw gelden het gebouw is nog niet voltooid. Op het ruime terras had men zich een clubhuis opgetrokken gedacht en daar zouden dan de kleedkamers ook zijn ge maakt. Die bouw is echter uitgesteld tot beter tijden. Aan de zaak zelf, een uitnemende ligplaats voor do booten te hebben, schaadt het gemis aan den bovenbouw echter niet. Hot terras biedt nu een mooie gelegenheid aan voor de talrijke toeschouwers, om de wedstrij den op het Galgewater gade lo slaan. Hedenvoormiddag werd het nieuwe ge bouw7 geopend in tegenwoordigheid van het Collegium, leden vaii het eere comité, ver tegenwoordigers van bevriende corpsen, reü nisten, leden van „Njord". De praeses, de heer W. B. Doorenbos, hield daarbij een opgewekte toespraak, al moest hij daarin zijn leedwezen uitspreken, 'dat de man, waaraan „Njord" zoo ontzet tend veel to danken heeft, die zooveel lau weren voor do veïéeniging heeft geoogst en ten allen tqde haar raadsman was, dat prof. Damsté heden verhinderd was tegen woordig to zijn. Des te meer verheugde het hem, dat de andere leden van het eere- comité aanwezig waren, waarvan hij ia het bijzonder prof. Josephus Jitta begroette, die ook' veel voor „Njord" deed,en wiens liefde voor de roeisport ongeschokt is gebleven. Spr. ging vervolgens de geschiedenis van „Njord" na, van d oonstitueeivnjo verga dering van 5 Juni 1874 af. Hij hërinner- do er aan hoe men eerst onderdak vond in een loods aan den Nieuwen Rijn, mhar dat reeds in 1875 word overgegaan tot de stichting van een eigen gebouw op het tegen woordige terrein. Het oude houten gebouw voldeed echter reeds lang niet meer. [Verschillende stappen om de stichting van een nieuw, naar de eischen des tijds inge richt gebouw te verkrijgen werden gedaan en eindelijk ter gelegenheid van de leesten ter viering van het 75-jarig bestaan van „Njord" werd het besluit tot den bouw ge nomen en het resultaat is het nu verrezen gebouw, dat den bouwmeester, den heer, Roozenburg, te 's-Gravenhage, tot eer strekt Het voornemen was geweest bij de inwij ding oen steen te onthullen, wat nu echter nog niet kon plaats hebben. Nadat de aanwezigen, op verzoek van den voorzitter, het „Njord"-lied hadden ge zongen, verklaarde deze het gebouw ge opend. Prof. 'Jitta, uit Amsterdam, sprak ver volgens nog een kort woord. Ook hem deed het leed, dat prof. Damsté hier niet in zijn plaats stoüd. Doch ook zijn hart klopt nog warm voor „Njord". Veertig jaren zijn in do studenten-maats happij a-ls veertig eeuwen bij de Egyptische pyra- iniden. Spr. komt hier echter niet als mummie, maar als meiisoh, en als hij met den trein langs Leiden ging, richtte zijn blijk zich steeds naar „Njord". Met de beste wenscben voor de Veree niging besloot spr. Een der oprichters, dr. Korteweg, uit Amsterdam, sloot zioh bij deze woorden aan en herinnerde tevens aan het eenvou dig begin van „Njord", doch tevens aan haar bloeitijd, toen de heeren Brouwer, Van der Zkaan en Van dien Berg, de eer ste lauweren voor „Njord" behaalden. Thans wordt „Njord" door andere vereeni- gingen overtroefd, doch spr. merkt op, de oprichters van „Njord" zioh ook nooit het winnen in wedstrijden hebben voorge steld. De praesco Collegia sprak ten slotte ook zijn beste wenschon voor „Njord" uit, hopende, dat deze feestdag het begin moge zijn van een tijdperk van verhoog den bloei. Hierna werd de eerewijn rond gediend, waarna het gebouw werd bezichtigd. Te één uur namen onder groote belang stelling de wedstrijden een aanvang. .Voor do wedstrijden was groots belang stelling; zoowel de tribunebooten als het ter rein van de ,,Njord"-loods waren vol met toeschouwers. Vlaggen en wimpels vervroo- Ijjkten de om'geving. Ook do deelneming aan de wedstrijden in alle nummers was zeer bevredigend. Me dedingende vereenigingen waren," behalvè „Njord" zelf, „Amstel" „Nereus" en „De Hoop", Amsterdam. „De Maas" en „Nauti lus", Rotterdam. „De Laak", Den Haag. „La- ga" en „Delftscho Sport", Delft, „Viking", Utrecht; „Dio Leythe," Leiden, terwijl in het schoonroeien van da'mesvieren ook pog „De Hunze" uitkwam. De hee«r A. W. v. d. Heuvel hoopt 15 Juli a.s. den dag te hordenken, dat hij hier als chef van het plaatskaartenbureau der H. IJ. B. M. 25 jaar werkzaam is. Bij beschikking van den Minister van Landbouw, enz., is, met ingaug van 1 Juli a.s., benoemd tot bediende aan het Rijks- zuivelstation do heer H. van Alphen, thans tijdelijk bediende. Onzo vroegere stadgenoot de heer F. S. Noordhöff, voorzitter-redacteur van den Algem. Neder!Ambteoiaarsbond, wonende te Utrecht is uit vier candidaten door het personeel van het gesticht „Duin en Bosch" te Castricum, met 130 vaJn de 176 uitge brachte geldige stemmen gekozen tot lid van de Permanente Commissie van Be roep voor de gestichten „Duin en Bosoh" en „Meerenberg" in Noords-Holland. Hij heeft als zoodanig vijf jaar zitting met één lid, te kiezen door het personeel te Meerenberg, en twee leden, aan te wij zen door Ged. Staten van Noord-Hol land. De vier gekozenen kiezen zelf een vijfden persoon tot voorzitter. Wij vernemen, dat de veldartillerist, die door oen veldstuk op de Haarlemmer vaart werd overreden en naar het hospitaal vervoord, aan de gevolgen van het bekomen letsel is overleden. Een treurig geval had gisteren plaats in de school aan de Langebrug, Een der daar ingekwartierde soldaten werd plotse ling krankzinnig. Verdriet sloopte reeds lang zijn zenuwgestel. Het terugontvangen van een brief aan zijn moeder, die te Ant werpen vertoefde en welk schrijven door de Duitsche autoriteiten niet werd doorgelaten deed plotseling de krankzinnigheid optre den. V. In de gisterenmiddag gehouden verga dering van aandeelhouders van do Leidsche Sohouiwburg-Vereeniging werd het jaarver slag uitgebracht. De rekening en verant woording over het seizoen 19141915 werd goedgekeurd. Op liet tweetal voor predikant bij de Geref. Gein. (Nieuwe Rijn) alhier zijn ge plaatst db predikanten G. H. Korsten, te Iorsebè, en G, van Reenén, te Opheusclen. x ÜIT OiZE STAD. BROODKAARTEN. De tormijn van terugbezorging dor oude broodkaarten is verlengd tob Zaterdag 26 Juni, avondb te negen uren. Broodkaarten, die na dien datum inkomen, worden niet meer vernieuwd, zoodat de houdiera van die kaarten geen RegeeriDgsbrood meer kun nen verkrijgen. In totaal zijn thans 11,230 aanvragen om een broodkaart behandeld. Gedurende de tweed© week rijn er ver bruikt 172,816 broodjes van K.G., d. i. bijna 200 stuks meer dan tijdens do eer- ete week. Zij, die nog het Regeeringsbrood wen- sohen te gebruiken kunnen een aanvraag formulier bekomen aan het Bureau Yïsch- markt, geopend van 9 tot 1, 2 tot 5 ©n 7 tot 9 uur. REDDING DOOR EEN NEDERLANDSCHEN TRAVVLER. De Dérichtgever van het „Bbld." te IJmui- den schrijft: In het begin dezer maand werd gemeld, dat de Nederlandsche stoomtrawler „Tres Fratres" uit IJmuiden te Etavanger de be manning aanbracht van de Zweedsche bark „M. Roosvaal" uit Oscarshamn, welke op weg van Oscarsham met een lading planben naar Sunderlanu, ^-oor een ontploffing zou zijn gezonken. Dezer dagen kwam genoemde trawler van zijn reis naar IJsland terug en hadden wij gelegenheid van schipper Prins eenige bij zonderheden over het ongeval te vernemen. Deze verzekerde dat van een ontploffing geen sprake was en het schip wel degelijk op een mijn had gestooten, waardoor bet uit elkander sloeg en reddeloos op de lading bleef drijven. Van des middags 4 uur, toen het ongeluk geschiedde, tot des avonus uur, brachten de opvarenden bange uren door met de wetenschap, dat het wrak ieder oogenblik kon zinken. Gelukkig naderde de trawler, waarvan de sempper de bemanning toeriep, dat hij haar wilde opnemen en zij het schip moesten ver laten. Begrijpeb'jkerwijze word van dit aan bod een gretig gebruik gemaakt en verlie ten de opvarenden met twee eigen booten het schip. Het werd hoog tijd, want de zee werd steeds ruwer en de kans .tot zinken grooter. De reis naar IJsland met zooveel menschen aan boord voortzotten ging niet en de lange reis naar IJmuiden door den grooten af stand terugmaken nog minder. Daarom be sloot schipper iFrins do meest nabijrijnde haven, in dit geval Stavanger, binnen te loopen tot ontscheping van de schipbreuke lingen. GEÏNTERNEERDEN. Bjj ministexieele beschikking is omtrent de intemeering nader o.a. het volgende be paald: Depóts zijn gevestigd: te Bergen bij Alk maar voor geïnterneerden van Duitsche, te Groningen voor die van Engelsche, te Gaas- teriand, Oldebroek, Harderwijk en Amers- fcort-legerplaats bij Zeist voor die van Bel gische nationaliteit, te Zwolle en Nunspeet voor geïnterneerde Belgische, te Urk' voor geïnterneerde Engelsche, Fransche en Belgi sche, en te Wierickerschans voor geïnter neerde Engelsche officieren. Bovendien is te Vlissingen gevestigd een bijzonder intemee- ringsdepót, bestemd voor die elementen on der de geïnterneerden, wier aanwezigheid in ïde overige depots ongewenscht blijkt. Geïnterneerden moeten, naarmate van hun landaard, naar bovengenoemde depóts wor den gezonden, met dien verstande, dat even tueel nader te interneeren Belgen en Fran- schen, beneden den rang van officier, voor- loopig alleen voor Harderwijk worden be stemd. To interneeren paarden moeten worden opgezonden naar het algemeen paardendepót te Utrecht; de rijpaarden met eventueel daar bij behoorend harnachement. i i i Ds. DE LIGT VERBANNEN. i f i Men meldt ons, dat ds. B. de Ligt, Ned.- Herv. predikant te Nunen, naar aanleiding van een preek, op 6 dezer in de Hervormde kerk te Eindhoven gehouden, over het te genwoordige leven in zijn tegenspraak met Joh'. 4:24; 8:31, 32 en Hand. 2: 4047, Dinsdagavond door twee marechaussees is aangezegd, dat de commandant van het veld leger Buhlman verbannen heeft uit hef in staat van bcfi*g verkeerende gebied, onir vattende do provincies Zeeland, Limburg en Noord-Brabant grootendeels, zoddafc b;i zijn gemeente moest verlaten. .Gisternaniidcfagi moest hjj vertrekken. I MEEL EN BROOD. Do Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft do volgende circulaire gericht tot de burgemeesters: Bij mijn circulaire van 24 April j.l. no. 455 word een broodprijs van 12 cent per K.G. vastgesteld en daarnaast een meolprijs van 16 cont voor die personen, die gewoon zijn meel te koop en om daarvan voor hun gezin brood te bereiden of te doen bereiden (de z.g. eigenbakkers). Naar mij thans is ge bleken, wordt in verschillende gemeenten het meel, voor deze categorie van personen bestemd, aan meelhandelaren verkocht te gen denzelfden prijs waarvoor dit ter be schikking van de bakkers werd gesteld. Dit is niet in overeenstemming met mijn bedoe ling en geeft aanleiding tot abnormale win sten voor den meelhandel. Op deze wijze zou, om een voorbeeld te noemen, in een gemeen te, waar de prijs voor welken 't meel door 't Rijk aan de gom. geleverd wordt, 9 per 100 K.G. bedraagt en aan den meelhandel het meel voor 9 cent per K.G. wordt ver strekt, door de meelhandelaars een winst van 7 cent per K.G. of ruim 77 worden ge noten. Met het oog op hot bovenstaande verzoek ik u beleefd om voor het meel, dat in uw gemeente aan meelhandelaars wordt ver kocht, een afzonderlijken prijs vast te stel len wanneer dit nog niet is geschied en mij kennis te geven van hieromtrent genomen besluiten. Het ligt in mijn bedoeling, dat aan de ge meenten elke maand de door hen opgegeven hoeveelheid meel wordt verstrekt tegen den voor de bakkers in die gemeente geldenden prijs. Ten slotte wijs ik u op een ander misbruik, dat naar mij gebleken is in enkele gemeen ten zich heeft voorgedaan, te weten het misbruik, dat de broodkaarten in handen der bakkers worden gelaten. Vermits hierdoor de geheele controle ver valt-, verzoek ik u ook tegen dit misbruik zorgvuldig en zoo mogelijk door te stellen strafbepalingen te willen waken. OM HAAR MAN TE BEZOEKEN. Uit OaJberg schrijft men aan de ,.N.. Yenl. Ct." In één der gepasseerde nachten hoor* den eenige soldaten, die in de buitenste linie der grenswacht op schildwacht ston den, een klagelijk kindergeschrei. Toen zij op onderzoek uitgingen, vonden zij in een stuk land een uitgeputte Belgische vrouw met twee jonge kinderen. Zij brachten vrouw en kroost in een in de nabijheid staande wachthut en nadat zij haar wat drinken en een paar reepen chocolade hadden gegeven ('t was alles waar ze ever beschikten) bereidden zij voor vrouw en kinderen van hooi en stro.} een nachtleger, waarbij de overjassen en mantels der soldaten als dekking dienst deden. Den volgenden morgen reeds vroeg klopten zij een in de nabijheid wo nenden boer op en vroegen huisvesting voor de vrouw en haar kinderen. Op le meest liefderijke wijze werden ze daar verpleegd en werd hun een zacht bed ge geven, waar de vrouw van haar vermoeie-1 nissen kon uitrusten. Zij was van een der dorpjes van achter Luik vandaan, en had de geheele reis te voet afgelegd. Zij wilde haar echtgenoot bezoeken, die in Harderwijk was gein- te mee rd. De soldaten der grenswacht brachten, met behulp van eenige burgers, wat geld bij elkaar, zoodat de vrouw met haar kinderen per trein naar haar echt genoot kon reizen. BELGISCHE VLUCHTELINGEN IN DEN f HOOIBOUW. I; De Hollandse lie Maatschappij van Land bouw, heeft van den minister van Landbouw, Nr,verheid en Handel bericht ontvangen, dat de minister van binnenlahdsche zaken, zich' bereid heeft verklaard, rijn tusschenkomsfc te verleenen, om de mannelijke Belgische vluch telingen in de verschillende vluchtoorden hier te lande in de gelegenheidte stellen, hulp te verleenen hij den hooibouw. STOOMSCHEPEN. stoomvaart-mij. nederland. ..Earimoen" (thuisreis) arriv. 22 Juni ter rcedo van Deal; „Ainbou" (uitreis) passeerde 21 Juni Kaap Serrat; „Karimat-a" (uitreis) passeeido 21 Juni Malta; .."Rilliton" (thuisreis) passeerde 23 Juni l'erim; „Nias" (thuisreis) passeerdo 23 Juni Periui; „Koningin Emma" (uitrois) passeerdo 23 Juni Ouessant: Oranje" (uitreis) arriv. 2-3 Juni to Sabang; „Lombok" (thuisreis) vertrok 20 Juni van Padang. rotterdamsche lloyd. „Poli" (uitreis) is 21 Juni Aden gepasseerd; M-iang" arriv. 19 Juni van Batavia te New- Yorlt; ..Wilis" (uitreis) is £1 Juni Penrn gepass. „Insulintle" (uitreis) passeerde 22 Juni Gibraltar. holla nd-amerika lijn. „Noordam" arriv. 23 Juni van Botterdam te New-York; „Soesfdijh"- arriv. 2-3 Juni van Philo*" delphia te tterdam; Elisabeth" arriv. 21 Juni van Botterdam to New-York. kon. hoirl. lloyd. „Norfolk" (thuisreis) passeordo 22 Juni Dover: „Zeelandia" vertrok 23 Juni van Amsterdam naar Buenos-Ay res; „Eetna" (thuisreis) is 20 Juni bij _Dcal geankerd.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1