Telegrammen. LAATSTE BERICHTEN. Uit de Omstreken. Haagsofie Rechtbank. TKLEGRAPHISCH WEEKBERICHT, naar 'waarn. in den morgen van 21 Juni. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Inst, te Do Bilt Hoogste barometerstand 763.1 te Breslaü. laagste 752.4 te Bodo. Verwachting tot den avond van 22 Juni: Zwakke tot matige winden; veranderlijke in het noorden. In het zuiden uit oostelijke r'chtingen meest lichte tot halfbewolkte lucht. Droog, behoudens kans op onweer. Aanvankelijk warmer. Geen Verstandig Geschrijf. De Duitsche pers gaat rare dingen doen. Ze begint met verdachtmakingen. Erg no bel is dat niet en ze deen beter niet tot zulke daden over te gaan. In do Spaansche edi tie van de „Hamb. Naokr." van 9 Juni komt een artikel voor van den volgenden inhoud, dat beter in de pen ware geble ven, wijl er ongetwijfeld zullen zijn wier waarheidsliefde geweld wordt aangedaan. Dit artikel luidt: „Wie in de vijandelijke of neutrale lan den zich verdacht heeft gemaakt, als een I..J1 van karakter en van rechtschapen oordeel, die niet aceoord ging met de oorlogszuchtige bedoelingen van minister Grey en zijn Russische vrienden, is op een gunstig moment gestorven. De sluip moord op Jaurès te Parijs zal altijd een mysterie blijven. De sluipmoordenaars plannen van den Britschen gezant Find- lay in Nc-rwegen zullen nooit worden gestraft. Overigens waren deze feiten der mate grof, dat ze slechts konden zijn be dreven door brute moordenaars, beschik kende over belangrijke middelen, en zoo doende rijn zo zonder juridisch belang. „Fijner en goedkooper, naar het schjjnf^ hebben de agenten van Grey in Grieken land gewerkt, zooals de geheimzinnige riekte van den Griekschen koning Be wijst, wiens fout het was, de plannen van den door Engeland omgekochten mi nister Yenizelos te hebben verijdeld. De koning ljjdt aan een bloedvergiftiging, waarvan hij zeker zal herstellen, dank qj de goede zorg van zijn Duitsche genees- heeren. Toen in den herfst van 1914 de Itab'aansche minister di San Giuliano, als eerlijk man, het verdrag met Oosten rijk en Duitschland had gehandhaafd, l werd hij kort daarop riek en pverleed wel dra. De symptomen van zijn ziekte, zooals die in de dagbladen beschreven werden, .wijzen er op, dat hij lijdende was aan bloed vergiftiging. „Met hetzelfde lot werd Giolitti bedreigd; deze voorzichtige man gaf er de voorkeur aan, rich bijtijds terug te trekken naar zijn geboortestad en daar de zegepraal der cent-Mo mogendheden af te wachten, ten einde door een gunstig vredesverdrag zjjn 'and voor geheelen ondergang te behoeden. „De artsen te Londen begrijpen er niets van, dat er zooveel op den voorgrond tredende lieden op onopgehelderde wijze •■•/verlijden. Hoewel er dit voorjaar geen influenza of eenige andere epidemie heersch- te, stierven personen van iederen leeftijd nis vliegen, vooral zij, die een groote po pulariteit genieten en vrienden van den vrede zijn. Waarlijk, de sombere Richard III kan niet op togen de tegenwoordige Engelsche bewindslieden. Maar wie durft deze diplo maten beschuldigen, wetende, dat hem dit rijn leven zou kosten? „Er rijn nog andere bekende personen, gedurende de laatste tien maanden plot seling overleden. Men weet nog altijd piet op welke wijze koning Carol van Roeme nië, die door zijn volk zoo vereerd en be mind werd, gestorven is. Iedereen weet, d*t de groote en door de beste bedoelin gen bezielde Russische staatsman graaf Witte, die gepleit heeft voor het .behoud van goede betrekkingen tusschen zijn land on Duitschland en da ramp van den tegen- ■koordigen wreeden oorlog wilde vermijden, geen rL„nurlijken dood is gestorven. „De moordplannen der Engelschen, Fran- sclien en Russen, tegen invloedrijke perso nen, die het niet met hen eens waren, zijn kort geleden gebleken uit de publicatie der Turksche bladen, die het bewijs hebben ge leverd, dat de Triple Entente een prjjs had gesteld op de hoofden van Enver pasja, 'islaat bey en anderen. De moordenaar van -jihmoet Sjefket pasja vluchtte in het huis van 'n Mathezer en de dragoman der Briische ambassade wide hem redden, gelukkig zon der succes, niettegenstaande al zjjn Briische impertinentie. De Duitsche gezant Marsehali von Biebersteln overleed kort nadat hij van Konstantinopel naar Londen was verhuisd. „En de tegenwoordige door Engeland, Frankrijk en Rusland, met zoo groote .om zichtigheid voorbereide oorlog, begon met den moord te Serajewo. „Zou dit alles toeval zijn? „De moord te Serajewo, gepleegd door Serviërs van welke nationaliteit ook, was, vooals ter terechtzitting gebleken is, voor bereid door het Servische gouvernement. De moordplannen van den gezant Findlay, in dienst van sir Edward Grey, tegen den Ier Roger Casement, en de aanslag op den koning van Griekenland zijn te vlug op elkaar gevolgd om toevallig te kunnen rijn. Over den dood van Witte heerscht ge heimzinnig zwijgen. Het schijnt alsof we de lugubere stem van Shakespeare hooren in rijn Richard III: „Nooit werd do dood zoozeer als hier gevleid, nooit was een krjjg 200 'n duisternis gevoerd." A SI STERDAM SC HE BEURS, Markt zoor stil on ongeanimeord. Inte gralen vast geopend liepen sterk terug. Dit vaa Ook het geval met oliewaarden. Van Areorikaansche was de aandacht wederom op Marmevaardri gevestigd, die andermaal hougez waren en stork dobberdon. Officieel 5 pCt. Staatsleening ÏOO3/,,, Integrelen 63%, Oblig. 72%, Ind. leerling 09, Cigar 45%, Smelting 80, Topeka 99, Car Foundry 54%, Rio 7%, Missouris 11%, Eries 2534, Hides 33J/ie, Rails 151J/„, Union 12734, Steel B83&, Amalgamated 743b, Gulf 2434, Pref. 67%, Vorstenlanden 177, Nom. Handels-Mij. Resoootre 148, Nlet-officieel Rusland 1880 66%, Consols 6834, Hope 6834, Koninklijke 539, Gecons. Holl. 168, Perjak 48, Zuid-Perlak 65%, Amer. Vaart 232, Marine 134, Pref. 7%, Bonds 48%, Scnem- bah 420, Prolongatie 334, Ad ar: Rubber 124%. Coupon-Kccrscn, Amerikaansche f 2.46; Zwitsersrhe 145.80; Marken f50.65; Oiostenr. papier 137.25; Qostenr. kronenrente f37.40. Tijdelijk Gezantschap l»ü den Paus. Naar uit goedé bron kan worden medege deeld, is de benoeming van mr. L. Rcgout, te Meerssen, oud-minister van Waterstaat, an lid van de Eerste Kamer der Btaten-Gene- raal, tot tijdelijk Ned. Gezant bij den H. Stoel te Rome zeer spoedig te verwachten. Naar wij verder vernemen, hoeft de Ke- geering zich in dezen niet met andere per sonen, in verbinding gesteld.. Het Ontwerp-Landstormwct en dc S.-D. A.-P. De gisteren te Amsterdam gehouden vergadering van deai Partijraad dor S.-D. A.-P. 1iceft zich met algemeone stemmen vereenigd met het oordeel van de Kamer fractie, dat het wetsontwerp tot uitbrei ding vain den Landstorm onaannemelijk is. Aan het Partijbestuur werd verzocht van dit oordeel kennis te geveai in een mani fest, diat heden in ,,Het Volk'' opgenomen wordt, en tevens strekt tot bijeenroepiing van een landelijke demonstratie tegen het wetsontwerp, op Zondag a.s., te Utrecht. LEIDSCHE BERICHTEN. Zaterdag viel spelend aan do Turf markt in het water de 4-jarige P. V., die door een voorbijganger door handreiking werd gered. Aan de Haven geraakten te water H. F. en J. W., die daar aan 't visschen waren. Een paar brugwachters verlosten hen met een haak. Aan de Jan-van-Goyenkade viel een jon gen, die op een stapel hout liep, in het wa ter. Mej. K. hielp hem er uit. Vanmorgen om elf uren geraakten aan dein Haarlemanearweg twee paarden, ge spannen voor oen militair voertuig, waar op een stuk geschut stond, op hol. Een en ander kwam tegen een boom terecht en het voertuig sloeg om. Do bestuurder er van, de soldaat van het 3do rag. vesting- art., W. G.{ gcfcajntoimcerd te Noord- wijk, geraakte onder den wagen en werd aan het achterhoofd gewond. Vermoede lijk heeft hij ook inwendig letsel bekomen. Per brancard werd hij naar het Militair Hospitaal overgebracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks halfvier, werd lioof 'n agent de 68-jarigo J. B'. onder de Alkemadebrug over de Oude Vest bij de Mare, ontdekt, toen hij zich onledig Meld met het stelen van loou van de stootpaleD. Hij werd gearresteerd en proces-verbaal werd tegen hem opge- maaktt. Op bet bureel van politie bleek, dat hij nog tien dagen hechtenis te goed heoxv. .Vanmorgen is hij naar het Huis van Bewa ring in Den Haag overgebracht. AO ADEMIENIE WS Leiden. Geslaagd zijn voor het can- didaatsexamen in de rechten de heeren A. E. J. Nijsingh en P. J. Lekkerkerker. KATWLJK-AAN-ZEE. Zaterdagmiddag kwam hier de eerste partij haring in afslag. Het was een aan brengst van 180 kantjes maatjesharing en 2/2 volle haring van het loggorscMp K W 50, reederij Gebr. Taat. De prijzen verschilden van f 24.f24.55, zoodat, dank zij don on gekend hoogen prijs een uitstekende reis werd gemaakt. LEIDSOHENDAM. De nieuw to bouwen CWistelijke Natio nale school zal 1 November a. s. geopend worden. NOORDWIJKERHOUT. Tot onderwijzeres aan de R.-K. school alhier, werd benoemd mej. C. van Zaa ien, van Den Haag. De candidaats telling van twee leden van 'den Gemeenteraad zal plaats hebben 29 Juni a.s. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren H. Heemskerk (herkiesbaar) en J. van Schie, die niet mee» in aan merking Wenscht te komen. 0EGSTGEEST. Zaterdagavond kwamen bij dö Haag- sche Schouw een achttal woonwagens aan. Een slager, die daar passeerde, probeerden de Zigeuners aan te houden. I)e politie was weldra gewaarschuwd. Deze hield den! heelen nacht de wacht Zondagmorgen om 9 uren vertrok het gezelschap in de rich ting Rijnsburg, begeleid door onze politie. RIJN ZATERW OUDE. De heer A. Kiebert heeft ontslag ge nomen als lid van den Kaau. Katwijli-aan-Zce. Binnengekomen is te IJmuiden de logger „Wilhelmina", K.W. 1, met 5 last pekel- haring. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM. Veemarkt. 316 vette runderen, 213 vote- en eraakalvrou. 693 varkens, 1024 sohapen. Koeien lo kw. 96. 2o kw. 88, 3o kw. 78 et.; Oaa:-i lo kw. 94. 2o kw. 88, 3 bw. 78. Kalveren lo kw 120, 2e kw. 110, 3e kw. 100, handel matip. Varkens le kw. 9V/3, 2o kw "o 3o kw. 86. Lloht soort 72 tot 76, Bohapon 72—66—60, Lammeren 82 tet 84, handel re delijk. ROTTERDAM, Aardappolonmarkt. West-Klei por Kim, Bravo'a 2.25 tot 2.60, Zand 3.60 per Kim, Malta's 7 a 8 por Kilo. ROTTERDAM. Eierenmarkt. Zeouwseho 6.— tot 6.25, Overmaascho 6/' tot 6.75. AMSTERDAM. Veemarkt. 396 vette koelen. 1e kw. 106 tot 110, 2e kw. 98 tot 102. 3o kw 94 tot 96. 165 molk- en kalfkooien 200 tot 350. nu oh tere kalvc- ron 12 tot 18. 19 sohapen 24 tot 20, 48 lammoron 10 tot 15. 206 vette varkens le kw. 80 tot 90, 2o «n 3e kw. 70 tot 95. Dc Strijd Ll üct Wesicn. PARIJS, 21 Juni (R. O.). Het communi qué van gisteravond 11 uur luidt: Van de laagto van Hu val violen wij in oostelijke richting van Souches aan en maakten on geveer 1 K.M. vorderingen. Wij hebben een hevige tegenaanval van den vijand in het westen van Argonne ^afgeslagen en daarbij eenige krijgsgevangenen gemaakt. Bij Caldone hebben wij een aanval gedaan op een loopgraaf op hoogten aan de Maas», hebben twee vijandelijke linies bezet en 70 Duitschers gevangen genomen. Wij sloe gen twee vijandelijke tegenaanvallen bij Reillon af. De derde aanval dreef ons voor een oogenblik terug, maar wij hernamen onmiddellijk de geheele stelling. De vier de aanval werd door ons geschutvuur ver ijdeld. Wij hebben 50 krijgsgevangenen ge maakt. Onze aanvallende beweging in het Feohtdal maakte vorderingen. Wij kregen een aantal krijgsgevangenen in handen. BERLIJN, 21 Juni (W. B.). Officieel. Het hoofdkwartier meldt van het westelijk oorlogstooneel Tegen ons front, noordelijk van Atrecht, bepaalde de vijand zich hoofdzakelijk tot geschutvuur. Slechts, noor-lelijk van Souchez kwam het tot een infanterie-aan- val, die door ons werd afgeslagen. Westelijk van Soissons mislukte een nach telijke Fransche aanval op onze stelling en westelijk van den molen Sous-tout-Yent. Aan den westrand van do Argonnen gin gen wij tot den aanval over. De Wurtem- bergscho en Noordduitsche landweer be stormden over een frontbreédte van 2 K.M. verscheidene achter elkaar liggende verde digingslinies. Wij brachten den Fransen en bij hun ver- geefscho tegen aanvallen de zwaarste ver liepen toe. De buit in deze gevechten be draagt 9 officieren, 623 man gevangenen, 3 machine-geweren en 3 mijnenwerpers. Op db Maashoogte richtten do Franseben op onae stel langen aan den Grand Tranohée, westelijk van Les Eparges, des avonds vijf krachtige aanvallen, die westelijk van den straatweg door ons vuur mislukten. Ooste lijk van Lunéville nomen wij onze over Gondirezon vooruitgeschoven voorposten terug tegenover den veel sterkeren tegen stander naar onze hoofdstelling. In de Vogezen werden vijandelijke aanvallen in het Fechtdal bloedig afgeslagen. Des nachts ontruimden wij, ter vermij ding van nuttelooze verliezen, volgens op gemaakt plain, Metzeral diat door de Fran sche artillerie in puin was geschoten. Belgen geprest tot Wnpenfabricage. PARIJS, 20 Juni. (Havas). Senator Van dér Enno, burgemeester Taye en e>en aan zienlijk koopman te Kort rijk zijn door de Duitschers in hechtenis genomen, omdat zij geweigerd hebben een proclamatie te tee kenen, waarbij de arbeiders van de stad wordén aangespoord te werken in de wa penfabriek, cüie door den vijand wordt be heerd. Ook zijn meer dan 400 werklieden opgesloten. De Strijd in hot Oosten. LONDEN, 21 Juni. (Part. „Hbkl."). De „Morning Post" verneemt uit Kopenhagen, van betrouwbare zijde, dat het Duitsche leger in Galicië voor den grooten op- marsch werd versterkt met 47 regimenten infanterie, Van welke er 23, met inbegrip van, de Pruisische garde, van het Oostelijk front "kwamen, terwql de 24 andere regi menten bestonden uit versche, dit jaar ge oefende troepen. Het totale aantal der nieu we strijdkrachten bedroeg 141,000 man. BERLIJN, 21 Juni (W. B.). (Officieel). De 'keizer woonde de gevechten om de Grodek-linie, ten westen van Lemberg, bij. PETROGRAD, 21 Juni. (P. T. A) De gToote staf meldt: In de streek van Schawli en ten westen van de Njemen duren de gevechten van plaatselijk karakter voort. Aan het Nareffront op 19 dezer artillerie vuur bij Ranorojets en Grondonok. Aan het Taneffront kwamen geen belangrijke gevech ten voor. Op 18 en 19 dezer zette de vijand met Bterke krachten waaronder troepen onlangs uit België gekomen het offen sief in de richting van de Ravaroeskaja en het merenfront bij Grodek voort. Aan den Dnjester duurden de hardnek kige gevechten voort tegen de vijandelijke strijdkrachten, die benedon Mynief de rivier overtrokken. Van de rivier opruk kend slaagdo de vijand er in de dorpen Koropets en Kosmierjona te bereiken, maar door krachtige tegenaanvallen met de ba jonet werd hij teruggeworpen. Hij leed daar bij zware verliezen, alleen in het dorpje Kosaierjine maakten we drie duizend ge vangenen. Zezen mitrailleurs vielen in onze handen. Tusschen Proeth en Dnjester zet ten we 18 en 19 dezier krachtig onze aan vallen voort. Bij het dorp Balamortofk* maakten we 8 mitrailleurs buit. BERLIJN, 21 Juni (W. B.). Van het oor logstooneel meldt het hoofdkwartier: In de streek noord-westelijk van Schuwl!, oostelijk van de boven-Dubisza, mislukten verscheidene gedeeltelijk mot sterke troe- pondeelingen ondernomen Russische aan vallen. Op het zuid-oostelijk oorlogstoo neel strijden de legers van Von Maokensen om Lemberg en Solkiwo. Rawa Roeska. is in onze handien. Westelijk van Rawa Roes- ka. werd de vijand gisteren door de Duit sche troepen aangevallen en teruggeslagen. Op don 19°n en 20en dezer werd op het Magveld tusschen Janos en noord-westelijk Magyrow 9500 Russen gevangen genomen en acht kanonnen en 25 machinegeweren buitgemaakt. Het nieuwe aanvalsfront etrekt zich uit van de door Von Marivitz van vijanden ge zuiverde W ereczysa-stelling, tot aan het Dnjestr-dal, terwijl de vijancf over den ge heelen afstand overhaast terugtrekt. Van do Tanef-vallei tot aan de Wereezizo- mondmg Is de Russische tegenstand gebro ken. De bondgenooten zijn thans opgerukt tot de laatste verdedigingslinie voor Lem berg, die zich op 15 K. M. ten westen der stad bevindt. Aan het Dnjester-front is het leger de woonhopigo bestorming der Russen meester geworden en dringt verder vooruit. Oorlogsbehoeften in Rusland. LONDEN, 21 Juni. (Part. „HMd."). De overeenstemming met een besluit van het „Times" verneemt uit Petrog rad, dat in onlangs gehouend industrieel congres, de nieuw gevormde centraio militaic-indus- trieele commissie, reeds aan alle plaatse lijke handels- en industrieele ïurichtingen het verzoek richtte onmiddellijk subcommis sies te vormen met bet doei de productie ten behoeve van de nationale verdediging op te voeren. Het verzoek vond overal geestdriftige instemming. BERLIJN, 21 Juni (W. B.) Het „Bed. Tagebl." meldt, dat het „Svenska DagbladeV oordeelt, dat het aftreden van den Rusriechen minister Maklakof het laatste symptoon is, inden geweldigen strijd in de leiderde Rus sische kringen. Hij was de ijverigste verte genwoordiger van het standpunt: de oorlog tot het uiterste. De berichten uit Galicië en de opstootjes in Moskou, hebben de nerveu- siteifc nog doen toenemen, Een vernieuwing van het kabinet schijnt aanstaande. M.n zcekfc overal een meer doelbewuste minister-presi dent dan Goremykin. Do „Lok. Anz." verneemt uit Stockholm: In Meskou duren de plunderingen voort, vooral bij de rijkste fabriekseigenaars. Ook Fransclie en Engelsche zaken werden ver woest. Eergisteren trok het gepeupel naar Poesjkinof en stak daar 70 villa's in brand. Als de opstootjes voortduren, is ingrijpen der militairen waarschijnlijk. Bij dc OostenrijksehItaliaanschc grens. ROME, 20 Juni. (R. O.) Er zijn thans nadere bijzonderheden ontvangen, van de bewonderenswaardige verrichtingen der Al penjagers, in de gevechten op en bij den Monte Nero, toon zij op de noordzijde van dat gebergte aanvielen op den vijand, die zich daar versterkt had en steeds nieuwen troepenaanvoer kreeg. De aanval was eerst zeer nauwkeurig be studeerd door do Italiaansche ofiic'eren, die door zeer stoute en hoogst bezwaarlijke af- standsverkenningén er toch in slaagden om zich een beeld te vormen van dit zeer inge wikkelde bergterrein en een stoutmoedig krijgs-meesterstuk kenden volvoeren, waar van de wederga niet te vinden is. De Italianen toch, moesten onhoorbaar langs de gebergte-hellingen, tegen ro.sen en glibberige paden opklauteren tot den t:p, cm zich bij verrassing op den vijand te kun nen werpen en dien tegelijkertijd aaa zijn twee fronten aan te vallen. Om dit zoo goed mogelijk te volvoeren, ontdeden zich eenige detachementen zelfs van hun schoenen en omwonden hun voeten met lappen. Men naderde te half drie 's nachts aan een zijde de'voorste verscheuringen van dea vijand, zender nog bemerkt te zijn. De Italianen sprongen toen vooruit en met hun bajonetten en geweerkolven, ook met stuk ken rots, verpletterden zij letterlijk de daar aanwez:ge Oostenrijkers. Op die manier werden twee compagnieën der voorposten vernietigd en laler nog twee andero Gcmpagnieën, dia beproefden, de eerstgencemden ter hulp to komen. Eanige overlevend:n, 6ie vluc' ttoi, ve kl ar 'e later zeer verrast te zijn gowee-t, daar zij niet hadden kunnen vermoeien, dat op zulke ontoegankelijke rotshellingen 's nachts een onhoorbare beklimming ware moge jjk ge weest. Nadat op dit eerste front zulk een succes was behaald, verscheen uit een dal een ge heel Hongaarsch bataljon, ten einle een tegenaanval te doen, maar de Hal lanen namen zeer handig een goede positie ia, lie ten eerst den vijand naderen tot op korten afstand, zonder te schieten, en terwijl de Hongaren het zeer vermoeienLe werk onder namen om de hellingen te bestijgea, knal den de Italianen er op los, wierpen hen terug en vernietigden dit bit:jjon bijna geheel. De gevangen genomen Oostenrijkers ver klaarden nooit zoo iets ver bazin gw.kkends en onweerstaanbaars gez'en of be'.eefd te hebben als deze aanval der Italia ren. Een en ander heeft de geheele groep van bergtoppen, en hoogten, die allen te zamen heeten Monte Nero, in handen der Italianen bezit gebracht. Het aan'al gevan genen bedroeg 600 man en 30 officieren, terwijl 2 mitrailleurs werden bui aakt en vele wapens en patronen. He, vernies van den vijand bedroeg 139 dooden, be halve de vele verliezen, die het Hon aarsche bataillon leed op sterko hellingen en in de afgronden langs het gebergte, bene reus 3 JO gewonden. De verliezen der Italianen waren gering in verhouding tot do geweldige, nie s ont ziende bestorming door de Alpenjagers, die den vijand niet den tijd gaven, c-m zich te herstellen en weerstand te bieden. WEENEN, 21 Juni (Korr. Hur.) Het oor logspersbureau meldt, over de gevecht-en aan de Plava en over den overgang dier rivier nader dc volgende bijzonaerüeden worden medegedeeld: Do Italianen hadden dagen lang zonder ophouden uit meer dan nonderd stukken geschut de stellingen onzer troepen beseno- ten. Toen zij de overtuiging mecnaen to neb ben, dat door dio beschieting énzo positie rijp was geworden, voor den aanval, ging de derdo Italiaansche uivisie tot uen aanval over. Met onverstoorbare kantte liet de Oostenrijksche infanterie de stonn-coion- nes tot op korten afstand naderen, en open de daarop ©on moorddadig vuur. He Italia nen, in wier gelederen zich vele troepen be vonden, dio in den Tripoiis-oorlóg aan den strijd waren gewoon geraakt, hot en zich on danks hun groote verliezen niet tegenhou den, temeer daar zij opmerkten, dat voor onze stellingen geen draadversperringen waren aangelegd. Zoo stormden zij tegen onzo posities, totdat oen woedend gevecht van man tegen man ontstond, waarbij ge weerkolven, spaden, messen, zoenen, ja zelfs de tanden als wapens werden gebruikt. De aanval werd afgeslagen. Nog tweemaal en niet minder heftig werd de aanval zender succes herhaald. Toch hun aanvalskratchb eindelijk gebroken was, trokken dé Italianen, met achterlating van vele aooden en gewonden, terug. ROME, 20 Juni (R. O.). Communiqué Regen en mist hinderden onze operaties in do bergstreken. Echter konden wij in dc Monte Nero-streek dte stellingen bezetten, die de wegen van Plezzo beheerschen. Aaa? de Isonzo sloegen wij twee nachtelijke te genaanvallen op de onlangs bij Plava ver overde stellingen af. Vrijdagavond liet een vijandelijke vliegmachine bij Gormon» bommen vallen op een ambulancetrein. Dp machinist werd gewond, de schade was ge ring. Bij clc Bardancllen. KONSTANTINOPEL, 21 Juni. (W, B.). Communiqué: Op den 18uen Juni verscheen een vijandelijk pantserschip, beschermd door 90 torpedobooten en 7 mijnenzoekers voor Sedul Bahr en beschoot onze kustbat- terijen aan de Aziatische Zee, waarna alle schepen rich naar Lenrnos terugtrokken. Op 'den 19den sloegen wij bij Sedul Bahr een zwaren aanval af. Onze lrustbatte- rijen beschoten do vijandelijke artillerieco lonne., zijn transportschepen en zijn infan- terie, die terugtrok. Onzo bat'.erg en op den Aiiali. chen oever, beschoten onze vijandel. co1 onnes, die naar hun nieuwe kamp marcheerden, de vliegtui gen en loodsen en veroorzaakten een brand, die verscheidene vliegmachines ver nielde. Vijandelijke aviatenrs wierpen allen bommen op onze genoemde batterijen, doch zonder succes. Turken en Russen. PETROGRAD, 21 Juni. (P. T. A.) Com muniqué van- het Kaukasasleger van 18 JuniDe poging der Turken om het offen sief te nemen tegen onzen rechtervleugel werd afgeslagen. In de streek van Melazg- hert ten westen van Akhlat kwam een bot sing voor tusschen onze cavalerie en Koer den. In de streek van Van onbeteekenend ge weervuur. Zwcedschc Scheepvaart en Engelsche Kolen* STOCKHOLM, 21 Juni (W. B.). „Nye Dagligt Allehanda" meldt, dat Engeland aan do Zweedsche leg'erbooten thans hot in nemen van bunkerkolen in Engelsche ha vens weigert. Een Zwcedschc stoomboo-t kreeg onlangs in plaats van de noodige 900 ton kolen slechts tien zoodat het niet aan Christian ia kwam. Ook do uitvoervergun ning voor gewone steenkolen is onlangs i en een Zweedscho stoomboot geweigerd. Het blad vreest, dat dezre behandeling, in-dien rij regel wordt, het einde beteekent» va-n do Zweedscho beurtvaart, daar het on mogelijk is van andere zijde kolen te vei>- krijgen. Deze rechtbank veroordeelde o.ul: K. D. van L., te Den Haag, wegens dief stal van lood en koper uit een leegstaande villa te Wassenaar, overeenkoms ig den eisch tot één jaar. N. A., te Den Haag, wegens heling van bovengenoemde goederen eveneecs tot één jaar. J. C. K., te Haarlemmermeer, waa in hooger beroep gekomen tegen een von nis van het Leidsche Kantongerecht, waar bij hij wegens het te snel varen in Rijn lands boezemwater met een motorboot was veroordeeld tot elf geldboeten van f30 subs. 5 dagen hechtenis voor elke boe.e. Het vonnis van den Kantonrechter werd door de rechtbank vernietigd en opnieuw, rechtdoende, verco deelde z'j bzklsagde lofe elf geldboeten van f20, subs. 5 dagen hech tenis. J. de B„ te N o o r d w ij k-a a n-Z e e, wien ten laste gelegd was, vernieling van een glasruit, ten nadeele van zijn zwager, al daar, werd overeenkomstig den eisch van het ten laste gelegde vrijgesproken. Vernieling van Glasruiten tc Leiden. Pieter N., wonende in de Gasthuislaan, te Leiden, was iu verzit geiiomen tegen een vonnis dezer rechtbank, waarbij hij wegens vernieling van twee g.asrulten ia een pak huis, aan de Uiterstegracht, aldaar, ver oordeeld werd tot flO of 10 dagen. Daar voor stond hij nu weer terecht. De straf was hem te zwaar, zeide hij. De president vond dit niet. Hij kon best meer boet9 krijgen. Beklaagde had een potje bier te veel gedronken, wat hem, vo'gens den president, volstrekt niitveront chul ig- e Daar do getuigen ni?t waren gedag, aard, moest de zaak een week worden uitgesteld. HAAGSCH GERECHTSHOF. Door den procureur, gewezen bij het Haagseh Gerechtshof mr. Van Hangest bar ron d'Yaay werd heden conclusie genomen in het appèl, ingesteld door „Lotisico" tegen een prijswinncr, aan wien dc rechtbank zijn vordering had toegewezon, met verwerping van het verweer, dat de polis zou zijn ge- connecteerd in een obligatie-leening, door dat do trekking van de Staatsloterij in Augustus conig'cn tijd heeft stilgestaan. Ook do proc. generaal achtte het verweer van „Lotisico" ongegrond en derhalve werd goconcludeerd tot bevestiging van do uit spraak der Rechtbank. Arrest 8 Juli. H A ARLEM SCHÏTREC UTBA NK. Veroordeeld: C. P. K., werkman te Haarlemmer: meer, wegens mishandeling tot een maand gevangenisst.af. KLEINE ADVERTENTIES kunnen iederen morgen worden aangeboden en worden togen 35 ets. berekend. Op Woensdag- en Zaterdagmorgen tot 12 uur n.m. te$«en 40 ets.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3