Zaterdag lö Juni. lilerste Blad. A°. 1915. OffioÊeeie Kennisgeving. örieven van een leidenaar. Het Steuncomité. Ingezonden. lit de Omstreken. N<>. 16985 VERKIEZING GEMEENTERAAD De Burgemeester van Leiden Gebet op de artta 7 on 9 der Gemeente wet en de artt. 1 en 3 van het Koninklijk Besluit van den 8sten Mei 1S97, zooals het is gewijzigd bij dat van 10 Januari 1901 Brengt ter algemeene kennis, dat de verkiezing (candidaatsbelling) van elf loden van den Gemeenteraad als 4 in het eerste, 4 in het tweede en 3 in het derde kiesdistrict, zalplaats heb ben op Dinsdag 39 J uni a.s. on dat door Burgemeester en Vethou- idors is bepaald, dat de stemming, zoo 'die noodig mocht blijken, zal geschieden op Dinsdag 6 J u 1 i en de eventueels herstemming op "Woensdag 14 Juli d.a.v. Biet eerste kiesdistrict bevat de wijken Ill, IV, VII en XI en de stem districten I, III, en IV, het tweede de wijken II, V, iX en XII en de stemdistricten II, V, VIII fn X en het derde le wijken VI, VIII en X gn de stemdistricten VI, VII en IX. Op d'-en dag Ier verkiezing (29 Juni) kun nen bij hem, Burgemeester, ten Raadhuize Wan des voormiddags negen tot des namid- Jzvgs vier uren opgaven van canlidaten jporden ingeleverd. Deze opgaven moeten inhouden do na- nuen, de voorletters en de woonplaatsen van de candidaten en onder teekend zijn door ten minste 40 kiezers, bevoegd tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt. Do inlevering der Opgaven moet persoon lijk geschiteden door een of meer personen, 'die deze hebben onderteekend, terwijl de bot invulling gestemde formulieren van deze opgaven kosteloos ter Secretarie verkrijg baar zullen worden gesteld gedurende 14 'dagen vóór en op den dag der verkiezing. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Le'deD, 19 Juni 1915. DXXXVII. Een trjd geleden, toen de levering van het tg. Regeeringsbrood nog in voorbereiding Was, werd er in Den Haag een proefbroodje 'jan verschillende menschen toegezonden. Een iWedewerker van een groote courant, die ook eon proefbroodje cadeau liad gekregen, ver- tdde toen, dat het brood bjfzonder smakelijk Was en goed te gebruiken. Over den smaak valt echter niet ta twisten,best mogelijk, dat anderen, zelfs arbeiders, het niet zoo lekker vinden, dacht ik toen, en dan hadden we toch niet het recht te zeggen, dat de laatsten ongelijk hadden. Daarom wil ik aan nijjn oordeel, dat het brood, zooals het door ir.jjn bakker in Leiden gebakken wordt, bij zonder goed smaakt, niet als een vaststaande waarheid aanmerken. Maar, waar ik van ver schillende bakkers en broodbezorgers ver nam, dat het brood geregeld ruimer aftrek blijft vinden en menig verbruiker zich er gunstig over uitlaat, mag er wel geconsta teerd worden, dat doze regeeringsmaatregel doeltreffend is en waardeering verdient. Toch heb ik al weer ervaren, dat men er niet algemeen moe ingenomen is, ook al vindt men het brood smakelijk en voed zaam. Zoo ontving ik dezer dagen een schrijven van een werkman, waarin hij mij verzocht er op te wijzen, dat het voor menschen, die in goeden doon zjjn, toch niet aangaat dit brood te gebruiken en alzoo een doceurtje van drie cent op elk broodje van de Re geering aan te netnen. De man had zich goërgord, schrijft hij, toen hjj zag. dat er dagelijks verscheidene Eegeeringsbvoodjes werden bezorgd in een gezin waarvan de kinderen met witte schoentjes aan naar een bal gingen. Ik geloof, dat deze man zich niet zou hebben geërgerd als hij een beter denk beeld van Staatszorg had. Rijken en armen profitceren dagelijks van honderden zaken door do overheid verstrekt, zonder dat de kostende prijs er voor wordt betaald. Men denko maar eens aan het onderwijs en ne men wij, om het voorbeeld krachtig te doen spreken, het Universitair onderwijs. Daar voor wordt jaarlijks per student 200 col legegeld betaald, maar het be Irag waarop elke student het Rijk komt, z 1 zeker veel, veel meer bedragen. Zoo'n broodjes-voor beeld spreekt alleen maar wat duidelijker. We kunnen alle3 niet op een goudschaaltje wegen. Elk draagt bij, of behoort althans naar zijn stand on vermogen bij te dragen, tot do instandhouding van de gemeenschap, laat ieder er dan ook volgens zijn behoefte op behoorlijke wijze van genieten. We heb ben elkaar in de maatschappij noodig. Als we dat altijd bedachten, zou er minder ja- loezio in do wereld zijn. Ea laten wo elkaar allerminst het eten van een regeering-broodje meer of minder benjjden. Waar brengt nïen echter het oorlogsbrood al niet bp to pas? Toen ik Donderdagavond op den Stationsweg stond, klopte mij 'n mpnhrer op den schouder en wees mij op de teleur- gostelden, die voor deze uitvoering van het paardenspel te laat Invamen, omdat het was uitverkocht. „Zoo gaat het nu elkeu avond," zei do |tan; ,,en het zjin vooral de goedkoopere rangen, die de meeste menschen bergen. Dat zrjn de personen, waaraan de Regeering hot brood één derde beneden inkoopsprijs geeft, en die, als 't maar ©enigszins kan, aankloppen bij het Steuncomité. Daarop mocht ik dan toch wel eens wjj- zen. Ilc wil nu wel herhalen, wat ik eergisteren aan dien mijnheer gezegd heb, dat ik ook bet circus liever nu hier niet had gezien. Ik heb al eens eer te kennen gegeven, dat ik het thans geen tijd, voor zoodanige uit spanningen vind. Maar zoo denkt niet ieder een er over, en ik leg niet graag aan een ander mijn overtuiging op. En dat men nu niet van een geoorloofde, vrij onschuldige uitspanning en daartoe mag men toch wel een paardenspel rekenen zou mogen genieten, omdat men bruinbrood beneden den marktprijs eet, gaat wat al te ver. Hoe veel menschen zouden er nu wel in de tent hebben gezeten, die tegeljjk van het Steun comité genieten? Men overdrijft nooit meer, dan wanneer men generaliseert. Doch al zaten daar personen, die nn of eerder door het Steuncomité werden geholpen, dan zou ik dat nog niet willen veroordeelen. Dit zou ik eerst durven doen .wanneer zulke men schen Van deze en dergelijke, niet bepaald boodige ontspanningen, een vrij geregeld gebruik maakten. Wat ons die herhaalde goed bezochte voor- Stellingen echter wel leeren, is dunkt mij, dat de economische toestand in onze stad en omgeving, toch' nog niet zoo slecht is als soms wordt gezegd en gedacht. De wal keert het schip, wie geen gulden of twee kwartjes voor een toegangskaart kan missen, mng buiten het circus bljjven. Dit moet voor ons een reden van verheuging zjjn en we mogen wenschen, dat het zoo bljjven zal, al' ben ik daar niet gerust op. Toch' kwamen bij mjj ook gedachten op, toen ik daar voor de met mensehen gevulde tent stond en mij een strooibiljet in de handen liet stoppen, waarin vermeld werd, dat de voorstellingen nog tot Maandag avond zouden worden gehouden. Men moet weten, dat ik' des middags eon vergadering van den gemeenteraad bpwoon- de, waar men het kohier van de plaatselijke belasting had vastgesteld, en het zeer hooge percentage bepaald, dat wij Leidenaare, dit jaar van ons belastbaar inkomen, groot of kleiD, zullen moeten betalen! Waaiom zorgt do gemeente niet, dat hij ran zulke publieke vermakelijkheden ook niet een bescheiden deel voor zich kan opeischen? De gemeente wet geeft de gemeenten heb uitdrukkelijk recht een belasting te hefien van tooneel- en hndere vertooningen. Matig berekend, maakt Carré eiken avond een recette van f2000. Dat bedraagt in zeven avonden plm. f14000, waarmede deze vreemdeling de stad uitgaat. Wat zou er nu tegen zijn, dat de gemeente daarvan 5 pCt. belasting vorder de. Dat zou een bedrag van f700 in de gemeentekas brengen. Nu weet ik wel, dat zulke gelegenheden zeldzaam zijn, maar er komt toch zooveel van dien aard voor. Denk maar weer eens aan de lustrumviering de volgende week. Zou het wat hinderen, dat ook van die fees- telpkheden oen klein bedrag in de gemeen telijke schatkist vloeide. Het is waar, onze gemeenteraad heeft reeds tweemaal zulk eén belasting afgewezen, maar ik, on alle raads leden met mjj, weten ook', dat B. en W. nog nooit zooveel moeite hebben gehad, om de einden aan elkaar te knoopen, als dit jaar, en dat dit er een volgend jaar nog niet beter op zal worden. Ik geloof stellig, dat als er nu weder een belasting op de openbare vermakelijkheden werd voorge- stold, de g emeenteraad niet den moed zou hebben, haar te verwerpen. XIII. Het Steuncomité Leiden „Oorlogstoe stand 1914'' schrijft ons: Dat de burgerij onder den druk dor tijden ook op de kleeren bezuinigde, werd zeker het eerts en het meest door doKleerma- k o r s, waaronder we ook de naaisters reke nen, ondervonden. 64 dezer vaklieden kwa men bij het Comité wegens vermindering van werk of algeheel© werkloosheid om steun, waarvan ongeveer de hciit reeds an Augustus en September. In October was er ecnige opleving merkbaar, wat blijkt omdat cr tegenover 8 afvoeringen tot dien tijd slechts 2 nieuwe kwamen, waaronder neg 1 militair. Tegen den winter werd de slapte weer groot-er, merkbaar aan 9 nieuwe aan meldingen in November, waaronder 5 mili tairen en 10 in December, in J anuari en Februari respectievelijk door nog 5 en 2 gevolgd. Daar tegenover stond dat mot Ja nuari de groote afvoeringen konden begin nen, dio aanhielden tot Mei toe. Zoo vielen cr in Januari 6, in Februari 3, in Maart 7, in April 10 en in begin M i io af, zoodat er op 1 Mei nog S hunner gesteund werden. Deze groep heeft een bedrag van ongeveer 3203 tot' 1 Mei ontvangen, wat voor elk ge zin per week over den geheelen tijd genomen, ongeveer f 1.60 bedraagt. De Schoenmakers hadden het mede hard te verantwoorden vooral zij die van de arbeiderswijken moesten bestaan. De nood J dor tijden dreef de huisvaders menigmaal I om het versleten schoeisel met een oud brolc- j je leer zelf bij te werken, terwijl vele and'e- ren ook door de duurte van het leer tot het dragen, van klompen de toevlucho namen. Rebben genoemde schoenmakers het in den winter toch al niet druk, ditmaal trad de slapte in hun bedrijf reeds vroeger in, zoo dat in September reeds 2 hunner bij het Comité om steun aanklopten, in October ge volgd door 3, in November door 1, in De cember door 2, waaronder 1 militair, in Ja nuari door 2 en in Februari door niet min der dan 4. Te zamen zijn er tot 1 Mei 14 schoenmakers door een bijdrage geholpen, waarvan op dien datum nog 7 gesteund wer den. Deze vaklieden zijn vrij lang voor een groot deel ten laste van het Comité geweest. In Maart toch pas kon de eerste afgevoerd worden. In April vielen er drie a-f en begin Mei nog drie. Het Comité heeft tot 1 Mei ruim f 900 aan hen ten Koste gelegd, wat voor één gezin per week, over den geheelen duur gerekend, ongeveer 1.80 beloopt. Uit den aard der zaak kon bij deze arbeiders niet met den steun uit oen werkloozenkas gere kend worden. Kleinere groepen arbeiders dan de reeds vermelde werden gevormd door de 13 o e k- binders, van welke 4 door het Comité gesteund werden, waaronder 1 dienstplich tige door de drie blikslagers, waar onder 2 militairen en door een vijftal Uas- fitters, waaronder er eveneens twee in militairen dienst waren. De boekbinders, die geleidelijk in de eer ste maanden gekomen waren, konden in de laatste maanden geleidelijk afgevoerd wor den, zoodat op 1 Mei geen hunner gesteund werd. Dit was evenzeer het geval met de blikslagers. Van de gasfitters kan ongeveer hetzelfde gezegd worden als van de beide genoemde kleine groepen met deze uitzon dering, dat de grootste helft hunner eer se in Februari en Maart zich bij het Comité aanmeldde. Van deze groepen kostten de boekbinders gemiddeld nog het meest, daar zij langer den steun van het comité behoefden. To zamen ontvingen zij ongeveer f 150 aan bij dragen, dat is ongeveer f 1 per gezin per week. Voor -de blikslagers was de steun van het comité in hoofdzaak een tijdelijke aanvulling van de rijksvergoeding, zoodat zij gezamenlijk slechts ongeveer 56 ont vangen hebben. De gasfitters kostten bij elkaar f 9S, wat naar evenredig-ieid onge veer evenveel is als de blikslagers. Van gedeeltelijke voorziening uit een werk loozenkas was bij deze drie groepen geen sprake Beleefd verzoekt het Afdelingsbestuur der N. V. „Onze Vloot" voor Leiden en Om streken opneming in Uw. blad van onder staand en oproep. LANDGENOOTEN! Het zal weldra één jaar zijn, dat „Onze Vloot" gewoekerd heeft met alios, wat haar door zoovelen welmeenenden werd geschon ken als bljjk van erkentelijkheid tegenover do duizenden, die aan de land- en zeegren- zen met het geweer bij den voet waken voor ons aller veiligheid. Maar trots de grootste zuinigheid, trot3 de financieele hulp, die wjj in zoo ruime mate mochten ondervinden van het Vrouwen-co mité „Kerstgaven", en het afwijzen van zoo veel. waaraan wij niet konden voldoen, zien wij het oogenblik naderen, dat ons Mobili satiefonds zal zijn uitgeput en wij alle aan vragers onverrichterzake heen moeten zen den. Als wij niet vol vertrouwen waren ge weest. dat onze landgenooten bereid zouden zijn, om nogmaals in den zak te tasten, om een bewijs te geven, dat zij medeleven met Leger en Vloot, dan zouden wij het verzoek van den Opperbevelhebber niet hebben aan gedurfd, om in samenwerking met de Ver- eeniging „Ons Leger" te trachten centrali satie to brengen in het vele, dat gevraagd en gegeven Wordt. Die centralisatie brengt pas aan het licht, hoe zoo. vele bescheiden vragen een zeer groote hoeveelheid worden. De aanvragen voor het meest gewenschte. d.w.z. voor dat- wat in den vorm van sportartikelen mede- helpt om onze militairen nog beter weerbaar te maken, omvatten op het oogenblik, om maar een greep te doen: 175 voetballen, 45 kori'balspelen, 63 slingerballen; voorts werp- speren, schermgereedschap, polsstokken, enz. En aï3 dan andere aanvragen om bugles, trombones, mondharmonica's, Lnrmorka's, mandolines, enz., enz., om middels de hun geschenken talenten den goeden geest te helpen bewaren of nog anderen, die uit hun werkkring en ver van huis en haard zijn Weggehaald oni te waken voor onze veilig heid, vragen om studieboeken, ten einde de ledige uren nuttig voor de toekomst te besteden, mogen, kunnen wij dan weigeren? Zoudt gij het ons niet euvel duiden, als wij u niet vroegen om een 2de-hands fiets, ten einde een paar uur wandelen naar de boot te besparen aan hen, die van de Kustwacht- posten op Texel met verlof gaan of van ver- verlof terugkomen? Ziet eens. als wij van verschillende kanten Iiooren: „Wij durven niet vragen, „Onze Vloot" en „Ons Leger" deden al zooveel," dan gevoelen wij iets als schaamte, dan vragen wij aan u allen, om daarop te ant woorden: „Gy allen doet zoo oneindig veel voor ons, meer aan wij ooit vergoeden kun nen; dus wat gtj vraagt in bescheidenheid, willen wij niet weigeren." Er staan circa 200,000 onbenrddeldo ge- mobiliseerden pp wacht. Als even zoovele mannen, vrouwen, jongens en meisjes ons ieder een kleinigheid afstaan, dan kunnen wq nog maandenlang aan alle aanvragen vol doen en gij Oogst met die luttele som grooten, heel grooten dank. En dat, wat ge in geld of in natura wilt zenden aan „Onze Vloot", nuttig besteed zal worden, daar moge het s telselmatig overleg met hoo ge en lage militaire autoriteiten u borg voor staan. „Onze Vloot", Stationsweg 89, Den Haag, wacht uw antwoord. De Secretaris van ^,Onze Vloot." VAN DER WIJCK. Ondergeteekenden bevelen bovenstaanden oproep ten zeerste bij een ieder aan, vertrou wende, dat deze niet tevergeefs zar zjjn. De tijden voor onze gemobiliseerden aan de grenzen en de kust ziju moeilijker dan me nigeen beseft, die hen niet van nabij kan gadeslaan. Ten einde de toezending van alle voor het aangegeven doel nuttige zaken zooveel mo gelijk te vergemakkelijken, worden deze ter overdraging aan het Hoofdbestuur mede gaarne in ontvangst genomen door den Secretaris van het Afdeelingsbestuur (Kweekschool voor Zeevaart a'hier.) U beleefd dankzeggende voor do verleen de plaatsruimte, Hoogachtend, Het Afd.-bestuur der N. V. „Onze Vloot" van Leiden en Omstreken. A. L. RE.MSRINGER Voorz. '|J c. L. VAN BUUREN, Secr. Brandstoffen. Geachte R-edactie I Gelieve in Uw veel gelezen Blad het vol gende als ingezonden te plaatsen. Toen ondergeteekende Woensdagavond do advertentie „Brandstoffen" las, dacht hij dadelijk: Wil deze groep kolenhandel laars oorlogswinsten maken 1 En wel om de volgende reden Dezer da-gen in Amersfoort zijnde, werd daar een biljet thuis bezorgd van een ko lenhandelaar, waarop stond Limburgsöhe anthrac.iet alle afmetingen ƒ1.80, te leveren in de maanden Juli on Augustus. Hier door deze handelaars wordt ƒ2 en 2.10 gevraagd, een verschil van 20 en 30 cents per H.L. Is dit wel in orde'? Met dank voor de plaatsing, Uw abonné P. HANSELAAR Jr. Ledden, 17 Juni 1915. Varkonsvleesehprijzen van Regeeringsvarkens. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Brj voorbaat mijn dank. Ik vernam deze week, dat in 't naastbij zijnde dorpje Woubrugge de Regerings prijzen van varkecsvleisch vastgesteld zijn op' 50 ets., dat is varkenslappen, karbo naden, rollade, fricandeau, v t spek. mager spek, enz., alles 50 ets. per 5 ons. Nu, Mijnheer do Redacteur, nu is mijn vraag: Waarom is het te Oudshoorn, Al phén, Aarlanderveen, Ter-Aar, Langeraar, Koudekerk, enz., do prijzen ges eH van 50 60 ets. per 5 ons. H:t zijn toch allemaal Re.geeringsvarkens en alle te Oulshoorn ge slacht. Als nu het varkensvleesch te Wou brugge voor bovengenoemde prijzen ver kocht moet worden, dat is alles 50 ets. per 5 ons, en het levert dan nog behoorlijke winst op, dan moeten die slagers wan boven genoemde plaatsen toch zeker wol een reu zen winst maken. Mij dunkt, dat de burgemeesters daar wel opmerkzaam op gemaakt m gön worden. Of zjjn de prijzen te Woubrugge door den burgemeester te laag gesteld? Nogmaals mijn dank. Een Abonné. VrijwiSloge Landstorm, Mijnheer do Redacteur Na o-pname van het stuk van den heer Harting, in Uw Blad van gisteren, zult gij ongetwijfeld zoo goed zijn mij cenige ruimte te willen afstaan in Uw Blad. Men proeft, men hou de 't mij ten goede, als ik misschien wat scherp oordeel, in het heele stukje den geest van iemand, die zelfs afgekeurd is voor de schutterij, d. w. z. iemand die voor het mililtadro tot niets deugt, en dlic dat misschien zelf prettig vindt. Om u de waarheid te zeggen, ik zou bij hot lezen zeeziek geworden zijn, als het stukje langer geweest was, want zulke laf fe kost is voor een soldaten maag, ook voor die van oen milioien, te flauw, of is ct misschien bij dezen heer boven iets niet in orde 1 Is het nu, Mijnheer de Redacteur, een tijd om op zulk een manier over een zoo gewichtige zaak te spreken? Gij zegt, mijn heer H., dat er grijsaards zijn van beter ge halte dan menig jongere; zeer zeker, maar evenredig is dit niet op u van toepassing, want er zijn kindieren, die „moreel" van beter gehalte zijn dan gij Men spot niet, als ernstig mensoh, in dezen tijd mcrt. deze zaak. Ongetwijfel-d laat bet u koud of gij een driekleur rood wit blauw op den toren ziet», missohien is de oenigo wegwijzer waar uw Vaderland te vinden, uw maag. Gij maakt u ongerust over het economische le ven, is het misschien uw gedachten, dat als alles thuis blijft en de oorlog komt, dat economische levon kalm zijn gang zal blij ven gaan Wel wat erg kortzichtig, met voorbeelden als België voor oogen. Welnu, mijnbeer Hartang, ik raad u aan plaats een po'litie-agent bij uw beurs, kruip weg in de diepste bomvrije schuilplaats zoo gauw er kanon in onze richting afgeschoten wordt of liever doe het eerder, dan blijven wij van uw flauwhartig geschrijf ver schoond. Of in ernst, herzie u zelf, toon, dat gij Nederlander zijt, en dat gij dien naam waard zijt. Voor ons, Nederlanders, in den waren zin des woord, geldt nu slechts een leuze„Een vrij en onafhankelijk Neder land", en daartoe moet ons geen offer te zwaar zijn. U, Mijnbeer de Redacteur, beleefd dankend, Hoogachtend H. H. J. v. LUMMEL. Milicien Sergeant. Katwijk-aan-Zee, 17 Juni 1915. HAZERSW0ÜDE. De kroonwerken der gemeente zijn' gegund als volgt: de Oostyaart, de Lodo- wijksvaart en de Bovenvaart voor ƒ10,25, ƒ20 en 2.50 en L. de Vogel Gzn., de Oostbovenvaart, de Gemeenewegsvaa-rt en die Bovenwestvoart voor 25, 28 en 17 aan G. v. Tol Jr. dio Scbdutonvaart, en de Zui'dzij vaart voor 10,25 en 14 aan G. van Tol Sr., en de N oord-zij vaart voor 14,25 aan L. do Vogel. Door de nieuw opgerichte „Ohr. Werkliedenvcreeniging'zijn gekozenda. H. Smelt tot eore-voorzittor, de heer S. Huisman, tot voorzitter, do heer J. Laros, tcfc secretaris, de beer J. C. Gaarkeuken tot penningmeester en de heeren J. de Gel der en M. P. den Hollander tot bestuurs leden. Hefc reglement is vastgesteld en de contributie -vastgesteld op 50 cents per jaar. Het aantal kiezers voor. de Tweede Kamer is in 1915 venmimderd met 64, voor de Provinciale Staten met 61 en voor den Gemeenteraad met 55. De verkiezing van leden voor den Gemeenteraad zal plaats hebben op Dins dag, 29 Juni a.s. KATWIJK-AAN-ZEE. To IJmuiden kwam binnen de logger „Fin-a", K.W. 50, mot 10 last en defect aam do donkey. LISSE. In die gisteravond gehouden vergade ring van het H. B .G. werden als nieuwe leden aangenomen de heeren P. Berkel Gzn., to Lisse, en M. Hulsebosch, te N o ordwijkerhout. Daarna werden gekozen als commissie leden voor de prijzonraming in de afdee- ling hyacinten do afgevaardigden de hee ren L. Onderwater en J. Damen Jr. en als plaatsvervangers N. Dames en W. van Dijk Pzn. In de af doel; ng tulpen cn bij goed werd gekozen als commissielid de hoer G. Ph. de Vries en als plaatsvervan ger de heer P. P. A. Clemens. Daarna wer den de prijzen geraamd van tulpen, kro kussen en narcissen. Ten slotte werden breedvoerige besprekingen gehouden over 't punt droge veilingen e-n werd besloten om hierover op Vrijdag 2 Juli een vergadering to houden, waarin een definitief besluit zal worden genomen. OEGSTGEEST. De drie kiesvereenigingen hebben' overleg met elkaar gepleegd met het 003 op do aanstaand© Raadsverldozmg. Drie aftredende candidaten, n.l. de heeren P. Kromhout, G. Boon en J. C. Spaargaren, zullen opnieuw gecandideerd worden, ter wijl in de plaats van den heer v. d. Spek, met groote meerderheid van stemmen dooi do R.-K. Kiesvorecniging als candidaat ge kozen werd de hoer J. v. d. Putte. Iu plaats van onzen gemeente-veld wachter G. J. Heisterborg is als zoodanig benoemd B. Jaarsma, agent van politie to Leiden. De heer Heisterborg gaat den dienst met pensioen verlaten, na 23£ jaar trouwen dienst in onze gemeente. Te Rot- ter dam was hij lA jaar agent van politie, van waar hij vertrok naar Goedereede, waar hij 13rj jaar in functie bleef, om van' daar te vertrekken naar Gogstgeeet. Trouw en ijverig heeft hij steeds zijn vaak moei lijke tank vervuld. Wij wenschen hem van harto een welverdiende rust toe. RIJNSBURG. Gisteravond vergaderde de afd. „Rijns burg" van het H. B.-G bij den heer H. Coster. Aanwezig ongeveer 30 leden. Bij de bespreking van h. t gewas werd dit op middelmatig gesteld. Men vond liet beter dit jaar, met het oog op do tijdsomstandig heden, geen prijsraming te maken. Tot af gevaardigde voor de vergadering te Haar lem werd bonoemd de heer Do Hollander, van Oegstgeest. De verloting was met bet oog op de inning der contributie, ditmaal bpzonder mooi

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 5