Telegrammen. Ameublement. Spekslagerij. I Nog treurende over het verlies van onze geliefde i Dochter, Zuster en Nicht, werd ons heden door den dood van onze zijde wegge- nomen, onze gelietde Echtge noot en Vader, Broeder, Be ll huwdbroeder en Oom Tweede Kamer. LAATSTE BERICHTEH. Advertentiên. Firma J. J. TAVERNE, Tclcgrnphiscb Weerbericht, naar waarn. in den morgen van 8 Juni Medegedeeld d. h. Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.0 te Neu- fahrwaeser, laagste 760.1 te Ylissingen. Verwachting tot den avond van 9 "Juni: Zwakke tot matigen wind, meest uit Zui delijke richtingen. Lichte- tot halfbewolkte lucht- Droog, behoudens toenemende kans op onweer. Aanvankelijk nog zeer warm. Prof, Lake over de gevoelens in Amerika. In de „Nation" schrijft prof. Kirsoppj Lake, de gewezen Leidscho hoogleer aar, nu aaii de Harvard-universiteit in Ame* rika, over do gevoelens van de Amerikanen. Alles zoo schreef prof. Lake dd. 815s Mei is door de „Lnsitania" op den ach tergrond gedrongen. Ieder was het er over, eens, dat als het Congres had gezeten, er, er aanstonds zou voorgesteld zijn, Duitsch- land den oorlog te verklaren, en misschien zon het zyn aangenomen. Maar het Con gres zat niet, en president Wilson had als het ware de macht van een absoluut vorst. Hij alleen kon handelen, en als een sterk man, die hij is, handelde hij alleen. Hij, sloot zich verscheidene dagen op en ont ving niemand. Zijn eenig optreden naar bui ten was een redevoering voor nieuwe aan- komelingen, te Philadelphia gehouden. De rede was vermoedelijk lang te voren ge schreven en had geen l>etrekking op de „Lu- sitania." De zin: „Er is zoo iets als te trotsch zijn om' te vechten" had waarschijn lijk betrekking op Mexico, maar werd opge vat als in verband te staan met de „Lusi- tania." En er rees een storm.1 van afkeuring op. Maar toen do nota van Duitschland was verschenen, veranderde de openbare meer ning. Over het geheel vindt men nu, dat pre sident Wilson het rechte woord heeft ge sproken. Men acht het algemeen zeer waarschijn lijk, dat, als de Duitschers igeren te be loven, geen koopvaardijscln: meer in den grond te boren, de Vereenigde Staten een oorlogsverklaring zullen overwegen. Er zijn er, die denken, dat Duitschland het er oPi toe legt, Amerika in den oorlog te krijgen. Prof. Lake kan dat niet gelooven Duitsch land heeft al de handen vol' 'on Koudt het met een andere opvattfhg, die oók veel aanhangers telt. Die is: De Duitsche duik- bootoorlog is even jammerlijk mislukt, als de Engelsche blokkade schitterend is ge lukt. De blokkade is het eenigo volkomen geslaagde wat de bondgenooten hebben ver richt. De eenige uitkomst van den duikboot- oorlog is, dat de geheele onzijdige wereld tegen Duitschland is ingenomen. Waar schijnlijk zou Duitschland er graag mee wil len ophouden of althans aanmerkelijk willen, inbinden. Maar het kan dat niet doen, zonder, de mislukking te erkehnen. Waarschijnlijk zal het dus tusschen twee dihgen kiezen; het er mee uitscheiden of het minder erg do-:n als een tegemoetkoming tegenover Ame rika en daarmee trachten het verloren ter rein in de gevoelens van de Amerikanen te terwimien; of het zal aanbieden niet langer, passagiersschepen in den grond te boren, en het alleen transportschepen of vrachtbooten to doen. In dat geval zouden al do passa giersbooten op Amerika veilig zijn. Prof. Lake gelooft, dat Amerika die schik king zou aanvaarden, maar doet Duitsch land die concessie niet of blijft het als voor waarde stellen, dat Engeland zijn blokkade verslapt, dan zal waarschijnlijk het zinken van het eerste schip nmt Amerikanen aan boord, gevolgd worden door de oorlógsver klaring. Misschien zal dat al gebeuren by het zinken van een groot passagiorschip, al zijn er geen Amerikanen aan boord. Men weet ïn Engeland, gelooft prof. Lake, niet goed, hoe de Amerikanen over de din gen denken. Er is groot verschil van mee rling onder hen over de wijsheid van Enge- lands politiek vóór den oorlog. Vele Ame rikanen zijn van oordeel, maar prof. Lake meent, dat de schuld voor het uitbreken van den oorlog min of meer gelijkelijk over alle landen van Europa verdeeld moet worden, Engeland inbegrepen. Maar in ver band met wat er gedurende den oorlog is gebeurd, is de sympathie, volgens prof. Lake, geheel op de zjjde van Engeland en zijn bondgenooten geweest. Dit is nu zoo, sterk, dat meer dan de helft van de men- schen, die hij spreekt, Amerika ten oor log zouden willen zien gaan, al gelooven zij niet, dat Amerika er iets by kan winnen. Want zoo besluit prof. Lake in Europa denken do mcnschen ten onrechte, dat de Amerikanen zich steeds door handelsinsliuc- ten laten leiden. Hij kent geen land, waar! in het openbare en het particuliere leven zoo zeer soms tot in het buitensporige naar het ideale wordt getracht, als Ame rika. Het is verkeerd Amerika te beoordee- Ien naar zijn gemeentelijke politiek, die slecht is, omdat de beste mc-nschen andere dingen te doen hebben. Maar als er groota kwesties aan de orde komen, zijn de mcn schen, die in Amerika de leiding nemen en het volk achter zich hebben, mcnschen met hoogo idealen. IIUITENLANDSCHE BERÏCÏITEN. To Berlijn is een ernstig ongeluk ge beurd. Twee volle tram-wagens zijn in bot sing gekomen, waarbij de een uit de rails werd gelicht. 25 a 30 personen liepen min of meer ernstige verwondingen op. Bij Fallandon in Zwitserland is een tweedekker van een hoogte van 2000 meter omlaaggestort. Het vl'egtuig werd vernie tigd en dc beide inzittenden, luit. Vollenwei- der, uit Bern, en zijn begeleider, korporaal Probst, uit Bazel, werden onmiddellijk ge dood. Dinsdagochtend ia te Münclien een zoo hevige aardschok gevoeld dat do seismo graaf aan de sberrewacht or door bescha digd werd. In do huizen rammelden do ven sters. Deze schok was do sterkste die in lan gen tijd daar ter stede is gevoeld Ook to Stuttgart word de schok gevoeld, doch daar was ze reeds veel minder krachtig. Het oude voormalige klooster Marien- hausen bij Aulhausen aan do noordelijke helling van bet Niederwald, dat als inrich ting voor verwaarloosde kinderen gebruikt werd, is geheel afgebrand. Ook de in 1219 gebouwde kapel is een prooi der vlammen geworden. Do brand is vermoedelijk met een schoorsteenbrandje ontstaan en breidde rich zoo snel uit, dat de kinderen slechts met levensgevaar gered konden worden. Dreigend arbcidcrsconfSict in Lancashire. Vrijdag is door het nestunr van den Engel- schen Bond van Vakvcreenigingen een mani fest uitgegeven, waarin de regeering en het lanü gewaarschuwd worden, „dat zij over veertien dagen wellicht getuige zullen zijn van oen geweldig industrieel conflict in Lan cashire". "Volgens do „Times" begint het manifest met het verwijt, dat de regcering niet krach tig genoeg do stijging der levensmiddelen- en steenkolenprijzen is tegengaan. Na er op gewezen te hebben, dat de prijzen der voe dingsmiddelen met meer dan 25 en die van steenkool nog meer gestegen zijn, ver klaart het manifest, dat eenerzijds eenige fa brikanten reeds van plan zijn, om met het oog op do enorme bedrijfskosten do fabriek te sluiten, terwijl anderzijds de arbeiders loonsverhooging eischen, daar zij niet meer met hun salaris kunnen rondkomen. Wel hebben 986.000 arbeidors in Lancashire een oorlogstoeslag op het loon gehad, maar er zijn er nog 11 a 12 millioen, die geen toeslag gekregen hebben. Het bestuur van den bond dringt er der halve bij die regeering op aan, om onmid dellijk verandering in den toestand te bren gen, daar anders een zeer ernstig conflict zou kunnon ontstaan. Wilson en Mexico. President Wilson heeft aan zijn voorne men gevolg gegeven en een hartig woordje gezegd over de wantoestanden in Mexico. De uitlating van Wilson is niet in den vorm eener nota, tot de Mexicanen zelf gericht, doch is een verklaring van den president aan het Amorikaansche volk, en aan de pers verstrekt ter publicatie. Ook zullen de di verse elkander beoorlogende partij-leiders in Mexico als Garranza, Villa, Zapata en Garza door tusschenkomst van de Ame- rikaansohe vertegenwoordigers in Mexico van de verklaring van Wilson worden op de hoogte gebracht. Het document geeft een overzicht van de toestanden in Mexico, „door den burger oorlog als door brand geteisterd". De Ver- eenigde Staten kunnen niet toestaan, dat dergelijke toestanden blijven bestaan. Of schoon ontkennende, dat er door de Ver- eenigde Staten eenige wensch wordt gekoes terd, zich te mengen in Mexicaansche aan gelegenheden of Mexicaansch gebied te ver werven, sommeert president Wilson de Mexicaansche partijleiders „binnen zeer korten tijd" samen te komen en in Mexico (stad) een regeering in te stellen, waarmee door de mogendheden der wereld zal kun nen worden verhandeld. Zoo niet, dan zul len do Vereenigde Staten genoopt zijn, te beslissen, op welke wijze zij „Mexico kunnen helpen om het land zelf en zijn volk te red den"., Een Toeken van Leven van den Mbrct. De prins Von Wied, geweaan mbret van Albanië, tide sedert verscheidene weken niets van zdoh had laten hooren, heeft thans, volgens een bericht uit Boekarest aan do Fransche bladen, aan den presi dent van het Albaneoscho comité te Boeka rest doen weten, dat hij op het oogon- blik officier is in db Karpathen. De prins voegt er bip, dat hij binnen en kele maanden te Dura<zzo terug hoopt te zijn en dat hij van de Duitsche en Oosten rijks cho regee ringen de verzekering heeft ontvangen, dat Albanië een aanzienlijk doel van Servië on geheel Montenegro zal krijgen. Die mijnheer, die heeft kunnen regoeren door hot optreden van majoT Thomson, moest rich wat kalmer houden, 't Zou hem heus oh beter staan, want als regeerder heeft hij slechts ieders lachlust opgewekt. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 8 Juni. Vooraarkt. Aanvoer 187 Paar den, Voulen, Ezel, 713 magero rundoron, 697 vetto runderoD, 224 votto- en graafcalveren, OGSnuch- toro kalvoron, votto- en kalfkoolon, Varkens, 173 Biggen, 2 Bokken of Ooi ton, 2 Schapon of Lammor en- Koelen le qual.. 0.91 tot 96, 2do qual. S3 a 90, Sdo qual. 78 tot Ossen late qual. 92 a 2de qual. 83 a cents, Sdo qual. 76 a conts. Handel matig. Stioron lsto qual. 80 a 2do qual. 73 a Sdo qual. 70 a conts. Kalveren 1ste qual. 120 a 2do qual. 110, Sdo qual. 100 a cents. Melkkoeien 170 a f 2S5. Kaldtooien ƒ190 a ƒ300. Stieren ƒ180.— a 340.—. Pinken 90.— a 125.—, Hanciol matig. Paarden a "Werkpaarden ƒ100.— 360.—. Slachtpaarden ƒ40.— a ƒ155,— Hitten 85.— a 370.— Graskalveron 18 a 24. Nuchtoro kalvoron ƒ8 a 16. Fokbalvoron 18 a f'2-L JBIggon ƒ10 a /1G. Handel matig. Vaarzen 100.— a 160.— Varkeus Licht soort Schapen ROTTERDAM, 8 JunL Botermarkt. Aangevoerd: 78/8 on 2S|16 ton. 173 stuks van eon hall kilo 79'/,—S3 rrijzan lsto kw. 61, 2de kw. 03, 3de kw. 60. Voor stukkon van ooa hall kilo a oonta. Rottordamsclie Eierenveiling. (Beursgebouw.) Aanvoer 8137 stuks. Klpeieron 16.50 a 18.—eondeieroD 16.2-3 a 17.10, ganzonoioron 18.50 a f9.50, kalkoeneleien 19.— a 10.— por 100 stuks. Voor handelaren ƒ6.75—ƒ0.— Parolhoondoroloron ƒ0.ƒ0.—. (Zitting van heden.) j i fg] IJ Do tribunes zjjn stampvol. I De Voorzitter, de heer GOEMAN BOR- GESIUS, hield naai- aanleiding van 'shee- ren LIEFTINKS tachtigsteu verjaar dag, een hjirteljjke toespraak, die door de Kamer Btaande werd aangehoord, en waar aan minister CORT VAN DER LINDEN den wensch toevoegde, dat de heer Lief- tinck nog jaren een sieraad der Kamer. moge zijn. De heer LIEFTINK dankte met een sober woord. Morgenochtend za! de Voorzitter voorstel len het wetsontwerp voor de bijzondere mis sie .bij het Vaticaan te behandelen, waar omtrent hedenavond het afdeelingsverslag zal .verschijnen. Daarna .was aan de orde het wetsontwerp tot herziening der tabellen voor de belas ting. Dc Stryd in liet Westen. PARIJS, 7 Juni (R. O.). Do vijand ver dubbelde zijn pogingen om do tweo rijen loopgraven, die wij hom gisteren ontnar men ten noorden van de Aisne te hernemen, doch vergeefs. 2000 dood© Duit-se hers ble ven op het slagveld achter. Wij namen 250 man gevangen en maakten zes mitrailleurs buit. Vele andere liggen onder 't puin. Tusschen Sois- sons en Rheims deden wij meerdere aanval len en bespoten een Duitsche loopgraaf bij Vauquois bijwijze van represaille, met een. brandend vocht. Ten noorden van Anas duurt het gevecht voort. Wij bereikten de centrale verschansing van het Labyrinth, sloegen tegenaanvallen dier Duitsc'ners af en maakten 400 gevangenen. Verscheidene honderden lijken van Duïtschers bedekt-en den gTond. BERLIJN, 8 Juni. (XV. B.). Het hoofd kwartier meldt van hot westelijk oorlogstoo neel Aan den oostrand der Lorette-hoogten mislukte een vijandelijke aanva-l volkomen. Ook ten zuiden van Neuville werd -door ons artillerievuur een vijandelijke aanval bedwongen. ïn de streek ton zuid-oosten van Hebufcherne diuurt de strijd nog voort. De aanval ten noord-westen van Soissons, bij MouHnscus-tous-Vonts werd door onzen te- gonaanvau tot staan gebracht. Bij Ville au iBois, ten noordwesten van Berry au Bac, [leed de vijand bij ee'n vruch- teloozo poging om1 de in Mei verloren stel ling terug te verovere'n zware verliezen. Bij Douai werd een vijandelijke vliegmachine neergeschoten. Het Belgische leger. PARIJS, 8 Juni. (Havas). De inhechtenis nemingen van burgerwachten en jongelie den in Brabant en Henegouwen duren voort. In weerwil van het verdubbelde aantal pos ten lahgs de grens slagen duizenden Belgen er in zich bij het leger van koning Albert te voegen. Dc Tweede „Lusitama"-Nota. NEW-YORK, 7 Juni. (R. O.) Lansing van het ministerie van buitenlandsche zaken heeft gezegd, dat de nota aan Duitschland hedenavond niet zou worden afgezonden. Men denkt, dat zij morgen opnieuw aan het oordeel van het kabinet onderworpen zal worden. Aan de OosfenrijksehItaliaansehe grens. ROME, 8 Juni. (R. 0.). Communiqué: Langs de geheels grens veroveren onze voor hoeden voortdurend belangrijke stallingen. Aanzienlyko vooruitgeschoven afdeelingen, gedekt door artillerie, hebben aan de Isonzo sterko stellingen bezet en leggen daar brug- gehcofden aan. Aan den benedenloop is ca valerie naar den oostelijken oever overge stoken, waar loopgraven worden aangelegd, ten einde de operaties voor te bereiden, die zullen plaats hebben, zoodra besloten is een groote troepenmacht te gebruiken. Onze verliezen zijn betrekkelijk gering. De Strijd in liet Oosten. PETROGRAD, 7 Juni. (P. T. A.). Com muniqué: De gevechten by Schawli duren voort.Links van den Weic-hsel en aan de San geen ver andering. Links van de Wisnia deed de vij and 5 en *6 Juni hevige aanvallen. Aan cle Dniestr bij Mikolajew herhaalde hij ze echter niet. By Jurawno wast hij eenige troepen over de Dniestr te brengen. In de vallei der Lukwa sloegen wij zijn aanvallen af en maak ten 400 gevangenen. Bij Kolomea staakte hij zyn hevige aanvallen en sloegen wij hern met zware verliezen terug. Voor het front van een onzer divisies lieten de Oos tenrijkers 5000 lijken achter, terwijl wij! bij een aanval in diezelfde streek 700 ge vangenen maakten, waaronder 20 officieren. BERLIJN, 8 Juni. (W. B.). Van het oos- telyk oorlogsbooneel meldt het hoofdkwar- i". Onze aanvalsbewcging in de streek Sjawle en ten oosten der Dubïssa wordt voortgezet. Ten zuid-westen van Plotz wer den vyandelyke militaire vliegmachines tot landen gedwongen en buit gemaakt. Op heb zuid-oostelijk oorlogsbooneel is ten oosten van Przcmysl do toestand over 't algemeen onveranderd. Het aantal der door het lerger van generaal Von Macben- sen sedert 1 Juni gemaakte gevangenen be loopt meer den 20,000. Op de hoogten No- voszynin, ten noord-oosten van Soerawno hebben do troepen van generaal Von Iah- singen den opmarsch tegengehouden. Do vervolging bereikte de lijn van Bokac- zowco, loopendo via een punt ten zuiden van Hrechorow naar het punt ten zuiden van Mo- lodynce on ton zuiden van den Dnjestr in de Liwka-8ector en bereikte Myslow (oostelijk van Kalusz)-Wojailow-Sorone-Kolodzicjow. De buit, in dem loop vaji don dag behaald, beloopt 4200 gevangenen, 4 kanonnen, en 12 toajchine-gew oren.. Bij de Dardanelles KONSTANTINOPEL, 8 Juni (R. O.) Het Groot Hoofdkwartier meldt: By 'Ari- Boernoe vernielden wij een vijandelijke stelling, waaruit bommen werden geworpen Bij Sedul-Bahr vertoonde de uitgeputte vij and geen activiteit meer. Twee vijandelijke _kruisers^beschoten gisteren het plaateje Ajo- nes tegenover Mytilene. De kruisers zonden een stoomboot met soldaten naar de ha ven om de daar liggende schepen weg te halen. Do boot strandde echter cn werd door de oorlogsschepen, die dc soldaten weer aan boord hadden laten komen, in den grend geboord. Daarop vertrokken de kruisers weer. Elders niets van belang. De toestand te Konstantinopel. PARIJS, 8 Juni. (Havas.) Telegrammen uit Dede Agat-sj bevestigen, dat de toe stand te Konstantinopel ernstig is. De hos pitalen zijn er overkropt met gewonden en typhusleiders, die eiken dag bij honderden sterven. De Bulgaren verlaten de hoofd stad uit vrees voor uitspattingen van de Möhamrn edan en Turken en Russen. PETROGRAD, 8 Juni. (P. T. A.). Com muniqué Op 4 Juni poogden de Turken in het kustgebied aan den Kaukasus tot het offensief over te gaan, maar zij werden door ons vuur teruggedreven. In de streek om Meliarghcrd hadden schermutselingen plaat-s bij het -dorp Ncrschen. Aan do pas sen over de Djavlabarketen liep de strijd uit op een overhaasten terugtocht der Tur ken naar het gebergte. De Russen hebben hot dorp Adildjevadzkala aan het meer van Van bezet. Tegen de Mohammedanen. LONDEN, 7 Juni. (R. 0.). Het minis terie van koloniën bericht, dat op Ceylon anti-Mchanrmedaansche onlusten zijn uitge broken door Bhoedisten op touw gezet. Op vele plaatsen is de staat van beleg afge kondigd. De opstand is niet tegen Euro peanen of Regeering gericht, maar een ge volg van rassenhaat Er is echter r^eds ver betering te bespeuren. Vredesgeruchten. NEW-YORK, 7 Juni. (R. O.). De corres pondent van do „Associated Press' to Washington zegt, dat de aankomst van Van Gheel Gildemeester, Noderlandsoh burger, aanleiding heeft gegeven tot geruchten over hernieuwde pogingen in het belang van den vrede. Gildemeester kwam na te Berlijn een bezoek gebracht te hebben aan het Duit sche ministerie van buite.nl amis oho zaken cn de hoog© Duitsche ambtenaren hier ook in het Duitsche gezantschap. Bernstorff zegt, dat Gildemeester in 't geheel geen betrekkingen onderhoudt met do Duitsche regeering en geen brieven van Duitsche officieele personen bij zioh heeft. Hij hoeft Engeland zoowel als Duitschland bezocht, met het donkbeeld, niet-officieele uitingen over vredesvoorwaarden uit te lok ken. In Duitsche kringen meent men, dat bij een vredesbeweging door bemiddeling van de Vereenigde Staten wil trachten te beginnen. In Duitsche kringen hier hebben in den laatsten tijd aanhoudend vredesgcruchten do ronde gedaan, doch van dc zijde der bondgeacoten, die verondersteld worden niet over vredesbewegingen te willen spre ken, voordat de Duitsche troepen het Fran- sche, Belgische en Russische grondgebied hebben ontruimd, is geen toespeling daarop gedaan. D© ziekte van don Girieksc'ten kening. ATHENE, 7 Juni. (R.O.) Voorm. l uur.) De temperatuur van den koning was gister avond niet boven 40.1 gestegen cn bedroog te middernacht 39.6 de pols was 125, de adem haling 21. De- temperatuur daalt voortdu rend. Men verwacht evenwel dat hij tegen vanavond weer sterk rijzen zal. De toestand is ernstig doch niet hopeloos. De Commissie van Rapporteurs uit de Tweedo Kamer over het ontwerp betreffen de het tijdelijke gezantschap bij het Vati caan, kwam Hedenmiddag, een half nur vóór den aanvang der Kamer.vergadering, bijeen, tot het vaststellen van het eindver slag over het ontwerp. CrecS.etbefcoeften van den kleinere middenstand. Ofschcon het juiste aantal der crediet- iDStellingen, welke zich bereid hebben ver klaard tot medewerking aan "het bekende plan tot voorziening in de credictbehoefte van den kleinen middenstand, tengevolge van de oorlogscrisis op den grondslag van de vast gestelde „Hoofdpunten", nog niet kan wor den medegedeeld, kan toch wel reeds wor den gemeld, dat het cijfer der aanmeldingen zeer bevredigend is en dat m alle deelen des lands is gebleken van de bereidwilligheid tot medewerking der banken, die het midden- standscrediet verzorgen. Testgevallen op Java. Reg e erin gstelegram betreffende pestge- vallen op Java van 7 tot en met 20 Mei. Afdeeling Malang 95 nieuwe gevallen, 86 dooden; Paree 10 nieuwe gevallen, 8 dooden; Kediri 12, Berbek 3, Madioen 1, Magetan 1, Soerabaja (stad) 3, D j omhang 1, Lamon- gan 2 en Soerakarta 5 doodelijke gevallen. Hierbij wordt aangeteekend, dat de totaal cijfers over bovenbedoeld tijdvak zijn; 133 gevallen, 122 dooden, en dat zij over het na genoeg overeenkomstige 14-daagscho tijdvak van heb vorige jaar (6 t/m. 19 Mei 1914) be droegen: 525 gevallen, 447 dooden. Geen gevloek en geon ruw© taal in hoi leger. De Minister van O ilog heeft een be schikking genomen, welke op drie achter eenvolgende middagappèls moest worden voorgelezen, waarin hij een beroep doet op allen, die tot het leger behooren, om elkan der in het bestrijden van het vloeken en het bezigen van ruwe taal ïn het leger behulpzaam te zyn, en waarin de Minister als zijn zeer stellig verlangen te kennen geeft, dat de meerderen ook op dit gebied hun ondergeschikten tot voorbeeld strekkem LEIDSCHE BERICHTEN. In Den Haag is geslaagd voor het exa-< men kinderjuffrouw, vanwege de vereeniging „Tesselschade", mej. J. H. Hoogeboom al hier. AMSTERDAMSCHE BEUKS. Officieel 5 pöb. Staatsleoning, grootel 9915/lfl, Integralen 61%, Oblig. 72%, Smet ting 72%, Cigar 44%, Car Foundry 03%, 'IVpeka 99%, Nomi R.o 7s/lg, Missouri 11%, Eries 20% Hides 31%, Rails 16%, Union 127, Amalgamated 73%, Niet-offioiecl Rusland 1880 70, 1908 88, Consols 70, Vorstenlandeh 177%, Koninklijke 528, Gecons. Hollamdsdhd 171, Perlak 47, Zuid-Perlak 60%, Steel 57%'f. Gulf 24%, Pref. 57%, A'dara rubber 127^ Nederl. Rubber 36. Crcdictbank voor Nederland. De Crelietbank vcor Nederland te Lew den hield 5 Juni jj. haar algemeen© ver:-.; gadering van aandeelhouders, waarin de Di-: rectie verslag uitbracht over het negende; boekjaar. Aan dit verslag is het volgende ontleend: Het afgeloopen jaar was voor genoemd© instelling bevredigend, hoewel zo mede den: invloed ondervond van den oorlogstoestand.; Het aantal geplaatste aandeelen bedroeg, 347, verdeeld over 153 aandeelhouders. Op de geplaatste aandeelen is nog te storten een bedrag van f312 300. Aan het eind van het boekjaar was aan: obligatiën in omloop een bedrag van' f 1,389,200, wat een achteruitgang aantoont van f38,200. Voor f335,515 werd >n 1914 aan cre- diet aangevraagd, waarvan f 145,905 werd' toegestaan. Na 1 Augustus werden slechts enkele nienwo credieten verstrekt. Aan het eind van het boekjaar liepen 73 credieten tot een bedrag van f 1,404, 2.50 meerendeels door hypothecaire zekerheid ge dekt- De vergadering vereenigde zich m'et Eeti voorstel der Directie, om aan de aandeel houders 4 pCt. uit te keeren (v. j. 6pCt.) en het restant der winst op de reserve te plaatsen. In deze vergadering werden tot com-: missarissen herbenoemd de heeren rar. J. B. Zuurdeeg en G. van Poeteren. In tïo vergadering van aandeelhouders der Algemeenc Electricitcits-maatschappïj v/h De Vries cd Stevens, te Leiden, zijn de balans cn cle winst- en verliesrekening goed^ gekeurd. Het dividend is bepaald op 5 (v. j.i 6% pet.). De heer J. J. de Jongh werd als commissaris herkozen. Verloofd5066 7 3. P. KOORENHOF en O. LöWENHEIM. Bof.rabaja, 3 Mei 1915. Eenige en algemecno kennisge ving 5066 7 Getrouwd J. KOOT en L. M. BOEF, die, namens wederzijdscke familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling ondervonden. 5077 9 Benschop, 8 Juni 1915. Getrouwd H. M. M. ALBRECHT en 1138a 9 J. W. SMITS clle, ook namens wederzijdsehe Familie, hun dank betuigen voor dc vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Leiden, 8 Juni 1915. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van onzen, flinken Zoon PIETER. P. FONTEIN. W. FONTEIN—v. Vliet. Oeostgeest, 7 Juni 1915. Algemeene kennisgeving. Namens ïnyn Kinderen en Familie, Wed. J. G. v. d. BERG— Schaap. Leiden, 8 Juni 1915. (V.-d.-Helmstraat 22). Algemeene Kennisgeving. 5059 20 EB-5 Door bijzondere omstandigheden ter overname aangebodeneen splinternieuw modern massief eikenh. Salon-Ameublement, als: Tafel, 4 Stoelen, 2 Crapauds, 'Canapé, Buffet en Spiegel. 5090 10 Te zien: Botermarkt 17. Gevraagd: ecu Siinke SPEK- SLAGERSKNECHT. DONKERSTEEG 17. 5084 9 JAN GILLIS VAN DEN BERG, in den ouderdom van bijna 74 jaren.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3