Telegrammen. LAATSTE BERICHTEN. ieisjgs gevraagd, telegrafisch weerbericht, Verwachting tot den avond van 4 Juni: Zwakte tot matigen veranderlijken wind. uit zuidelijke richtingen. Half tot twr.arbewolkto lucht. Waarschijnlijk regen- of onweersbuien. Later koeler. ïiORTE BERICHTEN. Ho districtsschoolopzienevis in Duitsqh"» land ra-den den schoolkinderen aan, om, uit iiiinigheid, in plaats van laarzen en schoe ien, klompen to drageD, teneindo het leer voor het leger te bewaren. He „Matin" geeft een overzicht van de verliezen, welke het onderwijzend personeel in Frankrijk tot nu toe geleden heeft. Van het hooger onderwijs zijn 105 per sonen gesneuveld, twaalf overleden aan hun wouden, bij het middelbaar onderwijs zijn deze cijfers 160 en 60, bij het lager onderwijs 1024 en 338. Gieorge Carpcmtien, do wereldberoemde Fransche bokser, heeft zijn brevet behaald als aviateur en is thans opgenomen in het vlicglcorps van het Fransche leger. He gouden Madonna op den hoog&ten to ren van de kathedraal to Milaan, uie door haar glans voor de Oostenrijfesche vliegers tot mikpunt zou kunnen dienen, is met een doek overtrokken. Ook heeft het bestuur van do kathedraal de geschilderde venster ruiten laten verwijderen. Te Smith Falls, in Canada, zijn tien Oos tenrijkers gevangen genomen, op verdenking dat zij de spoorbrug' van de Canadian "Northern Railway met dynamiet wilden op blazen. In hun bezit moet een grocte hoe veelheid dynamiet zijn gevonden. F~n telegram uit Hazebroek, in x-ranscli- Vlaanderen, aan de „Petit Parisien" meldt, dat een Engolsch vliegtuig door liet ontplof fen van den motor in brand is geraakt en to Oud-Bcrquin bii Hazebroek neergevallen is. He twee vliegers die erin zaten, zijn aan hun wonden bezweken. Ho eerste tentoonstelling van Fransoh speelgoed, dat het Duitsch© van de markt zal moeten verdringen, is t© Pargs geopend. Een Oostenrijksch-Hongaarscli water vliegtuig, is op de kust in Italiaansche han den gevallen. De militairen, die in het vliegtuig zaten, zijn gevangen genomen. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. Vanderbili's Testament. Do „Times" verneemt uit New-York, dat het testament van Alfred G. Yanderbilt, dio bij den ondergang van do „,Lusitania'' verdronk, over een bedrag van 0 millioen pond loopt. Eén millioen en het landgoed, to Newport gaan over op William H. Yander- derbilb, het vijfjarig zoontje uit Alfred Yan- c'QrbilFs eerste huwelijk. De twee zoontjes uit het twec-de huwelijk van den erflater zijn do voornaamste erfgenamen. Samen krijgen ze ongeveer de helft van het geheel© vermo gen. Yoor deze twee knaapjes is er dus 36 millioen gulden te verdoelen. Yanderbilt's weduwe, Mrs. Margaret Emersen Yanderbilt, krijgt slechts 200,^-- p.§t., behalve een haar vóór het huwelijk gedane schenking van 400,000 p.st. Boven dien krijgt zij levenslang het vruchtgebruik van een kapitarl groot 1,000,000 p.st., waar- vcr zij bij testaraentt kan beschikken en ver eer erft zij dc aan haar echtgenoot oehoord hebbende roerende goederen in Engeland en drie panden in New-York. FAILLISSEMENTEN. Jos. Lutkie, houder van een eiedtrotech- Llsch bureau, Rotterdam. Land els vennootschap onder do firma M. M. Kloos Co., Stoomkistenfabriek, geves tigd te Schiedam, en haar vennooten N. Ko men. M. C. Kwist, Rotterdam. M. van Druten, weduwe van R. van Ham', bakkerij dravende en openbare koopvrouw, te Rhenen. Mej. J. M. ven de Vandervoort, weduwe van C. Smits, zonder beroep, te Helmond. H. Wierink, winkelier in sigaren, te Am sterdam G. U. F. Henderink, echtgenoote van W. de Kreek, openbare koopvrouw in modear tikelen, te Amsterdam. Aangespoelde mijnen. Het totaal der sedert hot uitbreken van den oorlog op de Nederlandsche kust aan getroffen mijnen, bedraagt 539, waarvan 296 Engelsche; 54 Fransche,. 41 Duitsch© en 146 waarvan de afkomst niet is vastgo- steld kunnen worden. Geen klein verlof. Geruchten, die gisteren en pok heden nog te Amsterdam en ook te 's-Gravenhage ge- loopen hebben, dat het in de bedoeling zou liggen binnenkort wederom eenige land weer-lichtingen, en wel die van 1908 en 1909 met klein verlof huiswaarts te zenden, hebben niet de minste bevestiging gevon- gevonden. Nog geen nieuwe leening. o&ir.migo bladen meldden ,dat er plannen zouden worden ontworpen tot uitgifte eener nieuwe Staatsieemng van het 4pCt. type. Oezo nsededeeling is absoluut uit de lucht gegrepen. Bij Minister Treub bestaan hiertoe °P het oogenblik niet de minste plannen en fret niemand is zelfs eenige voorioopige be spreking gevoerd. Natuurlijk houdt de Minis ter intusschen rekening met de mogelijkheid d&fc het uitschrijven eenor nieuwe leening te eeniger tgd noodzakelijk wordt. HILLEGOM. In de Woensdagavond gehouden ver gadering van de R.-K. Bloemistarbeiders- vereeniging is kennis genomen van het be sluit der R.-K. patroons om als zomerloon 12 per week te geven. Het verlangen der patroons om voor dat Icon 's morgens een uur vroeger te beginnen (5 uur) von<! goen inwilliging. Men wenschte daarvoor beta ling van 20 cent per uur. Het bouwen var de R.-K. Hulpkerk aan do Leidsoh estraat is vcor 6050 opge dragen aan de firma J. v. d. Bosob Zn. alhier. WOUBRUGGE. Een zevental vaarzen, welke in de Doespolder onder deze gemeente van den landbuower Jac. van L. te Leiderdorp weid de, zijn aangetast door mond -en klauwzeer. De dieren zijn alli.i afgemaakt. De rekening over 1914 van de Veender- pclder alhier ie door de ingelanden vastge steld in ontvangst op 2160.57 en in uit gaaf op f 1847. ll£, alzoo een batig slot van 322.45. Do begrooting over 1915 werd vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op 1453.45^. Door den minister van L., N. e>n H. is met ingang van 4 Juni bepaald dat geen vee onder deze gemeente mag vervoerd worden in dat gedeelte dezer gemeente ge legen ten weisten Van de Oude Aa en. Juf- fro'iiwwetering, aldus niet uit de Hoogma- descke-Bosch, Roo de-D oes-V o orafsohapol- ders. De minister eisöht streng toezicht. AMSTERDAMSCHE RECHTBANK. Do moord op den agent Titsclor. De vierde Kamer dezer rechtbank veroor deelde heden wegens doodslag tot tien jaar gevangenisstraf den betonwerker Adrianus Gout, die op 24 Januari j.l. den agent van politie A. J. Titseler op het Kattenburger plein te Amsterdam van het leven beroof de. Geëisoht was vijftien jaar. HAAGSCHE RECHTBANK. Vrijgesproken werd: N. R., kantoorbe diende, vroeger te Leiden, thans uit an deren hoofde gedetineerd in de strafgevan genis te Scheveningen, die terecht stond wegens diefstal, subsidiair verduistering, van klossen geleiddraad. Do eisok. was zes maanden. Mr. M. B. Vos, van Leiden, was verdedi ger. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. In openbare zitting deed het Hoog Mili tair Gerechtshof in de navolgende zaken in hooger beroep uitspraak: In die tegen H. H. de G., 24 jaar, gebo ren te Ouder-Amstel, milicien-kanonnier bij do Vesting-Artillerie, die door den Krijgs raad te 's-Gravenhage was veroordeeld tot een jaar militaire gevangenisstraf ter zake van het te Bodegraven op 14 Maart 1915 des avonds opzettelijk den milicien sergeant K. met een zijner handen met kracht bij diens keel te grijpen en met de andere hand tcjen diens borst te slaan. Het Hof veroordeelde beklaagde voor deze feiten tot acht maanden militaire gevangenis straf en bracht het voorarrest in mindering vanaf 15 Maart 1915. Werd de straf van zes maanden mik.aire detentie door het Hof verminderd tot vier maanden militaire detentie, waartoe B. D., oud 21 jaar, ggboren te Haarlemmermeer, milicien-kanonnier der Vesting-Artillerie, door den Krijgsraad te 's-Gavenhage was veroordeeld ter zake van het te Hoofd dorp op 6 Februari 1915 op de openbare straat beleechgen van den milicien-sergeant S., door hem toe te voegen de woorden kwade aap" en „snotneus". Werd eveneens door het Hof bevestigd het vonnis van den Krijgsraad te 's-Graven hage, waarbij E. M. B. A., oud 24 jaar, geboren to 's-Gravenhage, milicien-tamboer- der infanterie, is veroordeeld tot veertien dagen militaire gevangenisstraf ter zake van het op 30 Dec. 1914 te Leiden zonder verloi verlaten van zijn korps met mede neming van zijn rgksrevolver met 12 scherpe patronen, gevolgd door vrijwillige aanmel ding op 3 Jan. 1915. Przcmysl weer Oostenrijksch. WEENEN, 3 Juni. (W.B.) (Offioieel). Sedert hedenvoormiddag half vier is Przo- mysl weder in ons bezit. De strijd in Gaiicië. BERLIJN, 3 Juni. (W. B.). Het hoofdkwar tier meldt, dat de korpsen van generaal Von Mackensen 23 Mei in een grooten naar het oosten gerichten boog aan bedde zgden van de San stonden. Aan deo rechtervleu gel stonden de Beiersche troepen, bij het noord-westelijk front van Przemysl, in aan sluiting daarmede de Duitsche en Oosten- rgksche troepen ten zuiden der San, voor het sterk-bevestigde bruggenhoofd van Ra dymno. 23 Mei begon onze artillerie haar vuur, dat door do Russen beantwoord werd. 24 Mei ging de infanterie tot den aanval over. De vijand scheen niet te denken, dat het ernst was en reeds te halfzeven voormiddag was de vgandelgke hoofdstelling by Radymno in ons bezit De vgand was na korten tegenstand qlings naar het oosten teruggetrokken, maar ook onze artillerie ver plaatste haar vuur in die richting, zoodat de bezetting van Ostrow moest capituleeren. Over de geheelo linie rukte de Duitsche infanterie nu op naar Radymno en de ten zuiden daarvan gelegen dorpen. Het aantal gevangenen nam steeds toe. Bij Radymno waa de vijand in het gedrang gekomen. Hg had een houten brug over de San over haast afgebroken en de te Redymno verza melde recruten boden slechts kort tegen stand, zoodot ook deze plaat* voor den vijand verloren ging, met de goh eel e artillerie. Eerst aaii hét bruggenhoofd van Sagrody brachten de Russen met behulp van huu reserve enzen aanval tot staan. Dien dag werd een buit bnimbi van 9000 gevange nen, 70 officieren, 42 machine-geweren, 52 kanonnen en 14 munitiewagens. Inmiddels had zich ook op den noordelijken oever van de San een grooten slag ontwikkeld. De Strijd in het Oosten. PETROGRAD, 3 Juni. (P. T. A.) Het gföote hoofdkwartier meldt: Bij Schawli sloegen wij met succes verschillende vijan delijke aanvallen af en maakten ons 'mees ter van de schansen ten Oosten van het dorp Trafiiany. Aan het Naref-froni, links van den Weich- sel. deed de vijand met weinig belangrijke strijdkrachten eenige aanvallen die wij met succes afweerden. In Gaticië is sedert 31 Mei een zeer le vendig gevecht tussohen den Weichsel on Przemysi vJck opnieuw geleidelijk aan 't lontwikkolen. Onze troepen behaalden vrij belangrijke successen aan den linkeroever van den beneden San door zich meester te maken van verschillende dorpen, waarvan eeüigen met bajenetaam. allen moesten ge nomen worden. Aan den rechteroever van dezelfde rivier behaalden wij successen bij het dorp Kalnikof, waar wij een steunpunt van den vijnad veroverden ten Zuiden van genoemd dorp en onze troepen 1200 gevan genen maakten onder wie 22 officieren en 8 mitrailleurs buitmaakten. Przemysl is beschoten met zwaar geschut. De vijand zette zijn hoofdaanval aan tegen het noordfront, waar de forten No. 10 en No. 11 gelegen zrjn. welke de Oostenrijkers bijna geheel vernield hadden vóór de over gave van de vesting. By het afslaan van deze aanval slaagde de vijand er in zich meester te maken van verschillende onzer kanonnen, waarmede door ons tot het laatste projectiel bijna h bout portant op de» vijandelijke kol onnes was ge vuurd. Volgens latere berichten hebben wij bij fort nummer zeven nog tweehonderd krggs- gevangenen gemaakt en acht mitrailleurs veroverd. Tusschen Przemysl en het groot© Dnjes- ternvoeras is de toestand onveranderd. Tusschen Lysmenitsja en Strvj, waar de vijand veel zware artillerie en versterkingen had samengetrokken, wist hg in verbitterde aanvallen eenig voordeel to behalen in den j nacht en den morgen van 1 Juni. De strijd duurt hier voort. Op den rechteroever van de Bystritsja maakten wij ons meester van een vijande lijke stelling, waarbg 150 gevangenen in onze handen vielen. Aan de Swika zetten onze troepen hun succes voort. Hier werden door ons reeds 10.422 soldaten en 238 officieren krijgsge vangen gemaakt. BERLIJN, 3 Juni. (W. B.) Van het ooste lijk oorlogstooneel meldt het hoofdkwar tier: De toestand is hier onveranderd. Op het zuid-oostelijk oorlogstooneel werd deves ting Przemysl heden in de vroegte, nadat in de nachturen de zich nog staande houden de verdedigingswerken aan 't zuidelijk front bestormd waren, door cms genomen. De buit is nog niet te overzien. Een tegenaanval der Russen op de aan val colonne van onze stel lingen oostelijk van Jaroslaw mislukte vol komen. Het leger van generaal Von Lissin- gen dringt vooruit in de richting naar Zydac- zow, noord-oostelijk van Stryj en vecht om den sector westelijk van Nikolajow. De buit in d©n slag bij Stryj is tot 60 officieren, 12.175 man, 14 kanonnen en 35 machine geweren gestegen. Dc -Strijd ii. het Westen. PARIJS, 2 Juni. (R.O.) De Engelsche a hebben op het kasteel Hooge bij Zonnebeke een stormaanval met de bajonet gedaan. De Franschen hebben een tegenaanval der Duitschers ten zuidoosten van Neuvil.'e afgeslagen, later trokken zij roe ruit en maakten daarbij krijgsgevangenen. De Fransche divisie, die Carency, Ablain en de suikerrafinaderij bij Souchez nam, heeft tusschen 9 Mei en 1 Juni 3100 gevan gen-.en gemaakt en 2600 gesneuvelde Duit schors begraven. Zij zelf verloor 3200 man, meestal lichtgewonden. BERLIJN, 3 Juni. (W. B.). (Officieel). Het hoofdkwartier meldt heden van het wes- stelijk oorlogstooneel: Om het door de Engelsche bezette en krachtig versterkte plaatsje Hooge, onge veer 3 K.M. oostelgk van Yperen, ontwik kelde zich een gevecht, dat een gunstig verloop voor ons heeft. Wg zagen ons ge dwongen den toren van de St.-Marfcin's-Kerk to Yperen, waarop een vgandelgke waarne mingspost werd ontdekt, gisteren weg te schieten. In de streek noordelijk van Atrecht was de gevechtsactie op het front SouchezNeu- villo en zuidelgk daarvan weder zeer leven dig. De Franschen begonnen daar des na middags en in den nacht meermalen groote aanvallen, die op enkele plaatsen lleidaen tot verbitterde hand gemeengevech tem Overal leden de Franschen de zwaarste verliezen, zonder ook maar eenig voordeel te behalen. Om het bezit van de suikerfabriek bij Souchez wordt nog voortdurend gevochten. Het vuur der Fransche artillerie op de achter onze stelling gelegen plaatsen, eischte onder de Fransdie inwoners gisteren weder talrjjko offers. Zoo bgv. in Angrès, waar 5 man nen, 15 vrouwen en 10 kinderen, en te Merincourt, waar 2 vrouwen gedood of ge wond werden. In het Priesterbosch zgn de gevechten nog niet afgeloopen. In de Yogezen wierpen onze vliegers op de étappen-pl3ats en het spoorkruispunt Re- miremont en op het vyandelgke kamp Hohnek bommen. Kleinere plaatselijke gevechten ontston den hedennacht in de streek van het Feoht- dal, by Metzeral. Do Duitsche schepen te Antwerpen. ANTWERPEN, 3 Juni (Part.) (Per koe rier tot de grens). Men is thans bezig 35 Duitsche stoomschepen, waarvan men de ketols bij den val van Antwerpen heeft doen springen, te herstellen. Binnen tweo maan den zullen alle gerepareerd en weder voor den dienst beschikbaar zijn. Levensmiddelen in Duitsehland. BERLIJN, 3 Jnni. (W.B.) Aangezien bij de laatste vaststelling der voorraden gebleken is, dat er aanzienigke hoeveelheden graan en meel zijn, zgn de maximumprijzen voor meel en brood na 7 Juni verlaagd. Ook z^.1 het gebruik van zuiver tarwemeel bij het bakken op ruime schaal worden toegelaten. Tevens zullen de overige maximumprijzen voor gebakken meelspijzen in het geheel© rijk worden verminderd. Aan dc Oostenrijkseh-Italiaanschc grens. ROME, 2 Ju»ni. (R. O.). Communiqué Wij namen Stow en bereikten Condi ne, waar wij ons vereenigden met sterke af- deelingen Alpenjagers, die afdaalden naar Olidose de Val, Caffaro en Camonioo. Onze artillerie verhinderde op grooten afstand het leggen van een brug over een Alpen- stroom ten noorden van Pridel. Aan de grens van Prioui bezetten wij Les Montc- nero. Overal sloegen wij de tegenaanvallen des vijands af. Italic's houding. ROME, 3 Juni. (R.O.) Minister Salandra las, toen hij in het kapitool een redevoe ring hield, een telegram voor dat markies di San Giuliano op 25 Juli van het vorige jaar zond aan den ambassadeur te vVee- nen, Avarna. Dit telegram bewees, zeide Salandra, dat Italië de uittarting en agres- sen jegens Servië door Oostenrijk afkeur de. De minister deelde mede dat de Tta- liaansche regeering op 27 en 28 Juli tc Ber lijn en te Weenen de quaestie van den af stand der Italiaansche gebieden van )'s- tenrijk ter sprake bracht en toen verk'aar- d~ dat als Italië geen voldoende schadeloos stelling zou ontvangen het Drievoudig Ver bond een onherstelbare breuk zou krijgen. ROME, 3 Juni. (R. 0.) Salandra hield op fafót Capitool een schitterende rede als antwoord op den hoon van Duitsehland. Hg verklaarde, dat dit voor Italië een heilige oorlog was. Welk recht hebben Duitseh land en Oostenrijk, om te spreken van een ver Don a of eerbied voor verdragen, Zij, üie zeli alle documenten van publiek recht on der de voeten treden en ver Dra neten? vroeg Salandra. Oostenrgk heeft beslist den oorlog ge- wenscht Het heeft de Engelsche bemidde ling van de hand gewezen. Het dacht, dat Italië zwak was, dat het slechts snoeven kon er. niet voor zgn rechten met de wapens ken opkomen. Oostenrijk en Duitsehland zgn aan Italië in hooge mate ontrouw geweest Tijdens den oorlog in Libië dreigde Oosten rgk Italië te zuilen aanvallen, indien dit laatste Turkge in Europa zou aanvallen. Het belette de bezetting van Oir s. Op- die wgze werkte het verbond. Salandra wass er op, dat Italië, als het Oostenrijks bel-i.tg- rijk concessies aanvaardde, in Oostenrgk Duitsch vazal zou worden. Nu is de droom van een uhiverseele Duitsche hegemonie ver strooid. Een nieuwe wereld is verrezen, de be schaving verzekerende in de toekomstige hu maniteit. Wg zullen overwinnen, zoo ein digde Salandra. Wij zullen onze wenschen vervuld zien, niet als gevolg van conces sies, maar door onze kracht en in overeen stemming met onze rechten. Bij de Dardanelles LONDEN, 2 Juni. (R. O.) Het Persbu reau bericht: Na een hevig gevecht van man tegen man drongen onze troepen gis teren op het noordelgke front aan de Dar- danellen tweo vijandelijke loopgraven bin nen met bet doel daar te blijven. Een he vige beschieting noodzaakte echter de eene afdeeling terug te trekken, doch de andere handhaafde zich Ln haar positie tusschen de vuurlinie-s. Daardoor werd krachtdadige hulp van de artillerie noodig. De vijand be antwoordde het schieten, maar leed zware verliezen. Op de zuidelijke sectoren vielen de Tur ken herhaaldelijk den rechtervleugel der Franschen aan. Twee malen heroverden zij het fort, dat hun den 29sten Mei ontnomen was, maar telkens werden zij er weer uit verdreven, zoodat het nieuwe Fransche front intact blijft. PARIJS, 3 Juni. (Havas). Berichten van Gallipoli melden, dat de Turksche troepen die in gesloten formatie volgens de Duit sche methode in het vuur werclen ge bracht, bijna geheel vernietigd zijn door hot vuur der bondgenooten bij den aanval op de stellingen bij Krithia. Do „Panthcleimon". PETROGRAD, 3 Juni. (P. T. A.) On danks de officieel© tegenspraak van het Berlijnsche bericht over het verlies in de Zwarte Zee van het slag schip „Panteleïmon", houden de Duitschers hun beweren vol en voegen zij er steeds nieuwe bijzonderheden aan toe. JL>e. pers der neutrale landen publiceerde den len Juni een Duitsch communiqué, waarin beweerd werd, dat een week te voren uit Odess zou den vertrokken zijn naar Midia 180 trans portschepen begeleid door oorlogsschepen, waarbij ook hot linieschip de „Panteleïmon". Bij de nadering van Midia zou het schip, na door een torpedo geraakt te zijn, gezon ken zijn en van de 2000 man der equipage zouden slechte 20 gered zijn geworden. Uil deze nieuwe lezing is het aangenaam te con stat ©eren dat de Duitschors de equipage ver hoogden van 1400 volgens de eerste fabel tot 2000 man en dat ze do transportschepen al thans spaarden, terwijl zij die denkbeeluxge vloot hadden kunnen doen zinken evenals zg dat beweerden van de „Fanteleïmon". Turken en Russen. PETROGRAD, 3 Juni. (P. T A.). De staf vaai het Kaukasusl eger deelt mede, dat in het kustgebied onze artillerie met succes de Turksche verschansingen beschoot en hun onderkomens vernielde. In de streek van Yan wordt de vervol ging van de terugtrekkende Turken voort gezet. Overigens geen wijzigingen. Dernburg keert naar Duitsehland terug. NEW-YORK, 2 Juni. (R.O.) De geallieer den hebben Dernburg een veiligen over tocht op zijn terugreis naar Duitsehland gewaarborgd. Hij vertrekt den 12den Juni naar Noorwegen aan boord van een Noorsch stoomschip. AMSTERDAMSCHE P.EERS. Ook heden was de markt zeer lusteloos, alhoewel de stemming vaster was. Behalve Russen, die zwakker waren. Olmwaarden en Rubbers ook beter. Van Amerik. fondsen wa ren inöustrïeele hooger op New-York, doch de handel was zeer klein. Offic. 5 pet. Staatsi. 99"/jc- Integr. 61%. Oblig. 71%. Cigar 43 Nom Car Foundry 51%. Nom. Rio 7%. Missouri's 12^/l6. Eries 25. Hides 29%. Rails 15%. Union 126. Atnate 67. Niet Offic. Rusland 18S0 70%. 1909 77. Consols 70. Hcpe 70. Vorstenlanden 177%. Actions 65. Kon. 532. Gecons. Holl. 165%'. Perlak 47%. Zuid-Perlak 61. Steel 54%, Wabash Pref. A'dam. Rubber 125. Gulf Pref. 57%. Marine Pref. 4%. Prol. 3%, LEIDSCnE BERICHTEN. Aan den Haagweg reed hedenmorgen een auto tegen een met een paard bespan nen groentenwagen, waardoor deze omkan telde en de voerman van den bok smakte. Volgens het Juni-nummer van de be richten der Utrechtsche Zendingsvereeni- ging hebben de ontvangsten van 1 tot 30 April 1915 bedragen 6922.44%, waaronder een legaat uit Leiden van ds. S. H. J. de W., groot f 387.95. Katwijk-aan-Zee. Te IJmuiden is binnengekomen K W 45, „Neptunus", 212. MARKTBERICHTEN. DELFT, 3 Juni. Hanclel onbeduidend. Prijzen lager behalve peulvruchten. Tarwe (watte) f 13.90f 14.40. Rood© tarwe f 14— 14.40. Gerst f 11.50—f 12.50. Haver ƒ7.90— f 8.20. Groene erwten ƒ30ƒ31. Witteboo- nen B ruineboon en f22ƒ24.50. Kanariezaad ƒ19.6020.75. Alles per H.L. DELFT, 3 Juni. Ter vette varkensmarkt waren heden aangevoerd 74 stuks. Prijs 78 h 92 et per kilo. Ter voorjaarspaardenmarkt waren he den aangevoerd 113 werk- en slaehtpaarden en 100 hitten. Prijzen: werkpaarden 'f300 f 450, slachtpaarden flOO— f300, hitten flOO—f300. AdYertenti'ên. Ondertrouwd JACOB J. WELLING es MARIA C. SCHIERE. Leides, 3 Jnni 1915. L. Vrouwensteeg 18. 970a 6 -Si -Si 18 Jnni hopen onze ge liefde Ouders GERARD TEGELAAR es 798a 14 JOHANNA ARNOLDUS hun 25-jarige Eohtver- eoniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen en Verloofden. Leiden. ^Nieuwe Rijn 81.) Sr fi- Xr ie- se ss ie- ss- se- se- se- se- se- se- se- le- ss- Heden overleed, na een lang durig doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, JGHANNÜS FRASCISCÜS KRIEK, in den ouderdom van ruim 64 jaren. Uit aller naam Wed. E. KRIEKFielemon. Leiden, 2 Juni 1915. (Maredijlc 73). 4948 16 Heden overleed onze ge liefde Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer ABRAHAM VAH DER HAAS. in den ouderdom van 47 jaren. Leiden. A. A. VAN DER HAAS. M. J. VAN DER HAAS— IIaktog. Rotterdam. J. A. VAN DER HAAS. A. A. VAN DER HAAS— Nicolaï. Leiden. Wed. CHR. VERHOOG Van dek Haas. Leiden, 3 Juni 1915. (Heerenstraat 9). Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. 4937 22 beneden de 16 jaren. 4934 7 SuikerwerkfabrieK „REMBRANDT" Rijn- en Schiekade.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3