De Europeesche Oorlog. Uit de Omstreken. 408e Staatsloterij. Hond- eii Klauwzeer. "Wekelijkse!:© incJc „loding betreffend© mond- en klauwzeer: Sedert do vorige opgave, i.d. 26 Mei j.l., werden gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd: in Limburg 5 gevallen te Vaals en 4 ge vallen te Ubach over Worms; in Noord-Brabant 44 gevallen te Borkel en Schaft; in Zuid-Holland 3 gevallen te Leiderdorp, in elk der gemeenten Kof-van-Delft, Wou- brugge en Wateringen 2 gevallen en in elk der gemeenten De Lier, Voorschoten, Vrijen ban, Oegstgeest, Nootdorp, Aar land er veen, Maasland, Ouderkerk, Stomp wijk en Veur 1 geval; in Ncord-Holland 1 geval te Soboten; in Utrecht in elk der gemeenten Achfc- tienhoven en Maartensdijk 2 gevallen. Met ingang van 4 Juni is verboden het vervoer van herkauwende dieren en varkens naar, uit of binnen de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, Zoe- terwoude, Koudekerk, benevens deelen van do gem. Warmond en Woubrugge, de gem. Delft, Vrijenban, Hof-van-Delft, Schipluiden, Wateringen, Rijswijk en Nootdorp, en inge trokken de desbetreffende verbodsbepalin gen voor een kring in de gem. Berken- wouöe, in de gem. Nieuwerkerk a/d. IJsel en in de gem. IJzerdijke en Waterlands- kerkie. AARLANDERVEEN. Gemeenteraad. Voorzitter: wethouder C. van Egmond, loco-burgemeester. Afwezig de heeren Van der Lee en M. van Muiswinkel. Na opening der vergadering met gebed werden de notulen voorgelezen. In verband met die notulen, zegt de heer ,Van Dijk, dat hij daaruit begrepen heeft, dat de vergunning tot bouwen, aan den aanvra ger De Rooij is verleend, terwijl hij meende, dat besloten was, tot aanhouden, vat de Voorzitter weerspreekt, als zijnde hij een andere meening toegedaan, en dat de dis pensaties verleend. De heer Dompeling bevestigt dit, daar deze zelf een voorstel heeft ingediend tot verleenen, wat is aan genomen. Ingekomen zijn van den Min. v. Binnenl. Zaken een rapport over de werking van het Rijksbureau van watervoorziening voor N.- en Zuid-Holland en Utrecht. Een schrijven van de Gezondheidscom missie, waarin verklaard wordt, dat voor de aangekochte gronden een Rijksvoorschot ten bedrage van f 31.000 zou kunnen worden verstrekt, en eveneens een schrijven, waar bij liet vaststellen wordt aanbevolen van het Raadsbesluit, waarbij zes woningen op de Aarkado onbewoonbaar verklaard worden. Hiertoe wordt besloten. "Het adres van eern'ge vakvereenigingen van sigaren- on tabaksbewerkers, om to bevorderen, dat de goedkoop ere levensmid delen verstrekt worden, aan de ingezetenon, wordt, daar deze zaak brjna geregeld is, voor kennisgeving aangenomen. Goedgekeurd wordt hierop aan den lieer M. Oostbroek een perceel grond ter grootte van ruim 5 aren, en waarop een arbeiders woning en wagenschuur, voor d6 som van f 3600. Dit is een gedeelte van de gemeente-boe renhofstede, en aan den pachter zal voor het gemis van den grond een vergoeding worden gegeven van ineens f150, terwijl voor den pachter een nieuwe wagenschuur en paardenstal zal gebouwd worden, waar voor een publieke aanbesteding door B. en W. wordt voorgesteld. Na eenige besprekin gen werd besloten, dat eerst het werk zal worden aanbesteed onder gemeente-naren en wanneer het verschil der inschrijvingssom niet te veel verschillen, te gunnen en an ders er van af te wijken en tot publieke aanbesteding over te gaan. liet uitbreiden d .r werkzaamheden ter se cretarie, maakt het noodig, dat het personeel wordt uitgebreid en op advies van den ge meente-secretaris voorgesteld een klerk te benoemen op een salaris van f 25 per maand, en wel met het oog op de mogelijke ophef fing der gemeente, voor tijdelijk. Werd goed gekeurd. Bij de rondvraag vraagt de heer Kuape verbetering van den weg op enkele punten, wat bij den aanstaanden hooioogst zeer noo dig is om ongelukken te voorkomen, en de lieer M. van Muiswinkel het 's nachts laten branden van een lantaarn bij een nader aan geduide brug, wat de voorzitter toezegt zoo mogelijk tot tevredenheid der vragers op te lossen, waarna de openbare vergadering werd gesloten. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. Nadat, de notulen der vorige vergade ring zijn voorgelezen en goedgekeurd, wordt overgegaan tot dc behandeling der ingekomen stukken. Medcdeeling herbenoe ming burgemeester. Dankbetuiging Jonge- lingsvereenigdng voor 't gebruik der school. Bericht van Ged. Staten betreffende goed keuring besluiten vorige vergadering. Pro- oes-verbaal kasopname, waaruit bleek, dat do administratie in orde was bevonden. De heer Hoogenboom is het daar niet meo eenshoe zit het dan met de gelden, die uit do kas verdwenen zijn De Voorzatter zegt, dat het daar niet om gaatdat bedrag was gedekt door een kwitantie. Overigens zou do heer H. een voorstel indienen, om B. en W. dit geld uit eigen zak te laten bijpas sen. Dat is niet ingekomen. Het Raadslid zogt, dit niet te zullen doen vóór hij weet, dat B. en W. uit eigen bewe ging daartoe niet zullen overgaan. Deze ge ven bij voorbaat de verzekering dit zeker niet te deen. Een rapport inzake drinkwatervoorziening, toegezonden door Binnenl. Zaken, zal bij de leden oirouleeren. Dan is ingekomen een schrijven van B. en W. van Alkemade over de brug te Oude- wotering. De kosten van aanleg zullen be dragen 40,000onderhoud en bediening, indien dit laatste door één persoon kan ge schieden, 900 h 1000 indien het door tweo geschieden moet zal deze» post wel tot 1700 stijgen kosten nota van de commis sie ad hoe 419.50. Alkemade vraagt welke bijdrage deze gem oen te wil verleenen. Besloten wordt een bedrag toe te staan, geëvenredigd aan het zielenaantal der ge meente onder voorwaarde, dat Rijk en Pro vincie minstens de helft als subsidie verl-ee- nen. Een adres van den veldwachter en bode om een bedrag, dat hij, ingevolge de pen sioenwet, heeft moeten betalen, alsnog van de gemeente te ontvangen, wordt, daar de stemmen staken, aangehouden tot een vol gende vergadering. De geloosfbrieven van hot nieuwgekozen lid Eikelenboom worden door do heeren Van Tol en Hoogeboom in orde bevonden. Zij advise er en tot toelating. Conform be sloten. Eenige af- en overschrijvingen wor den goedgekeurd. Namens B. en W. wordt het gemeenteverslag over 1914 aangeboden. Machtiging wordt verleend den schoor steen in de o. 1. s. te hersbellen. Inzake wij- zerborclt-oren, de voorloopige opgave was ƒ43.80, do rekening ruim ƒ10 hooger wordt besloten tob uitbetaling over te gaan, maar in het vervolg strenger op der gelijke dingen toe te zien. Tob loden der scha-ttingscommdssio voor do inkomstenbe lasting worden benoemd de heeren Rijke- lijkhuizen, Tanis, Weststeijn en Hoos, over eenkomstig do aanbeveling van B. on W. Besloten wordt bij het Rijk een tijdelijke leening aan te gaan van 1800. Do commissie voor de begraafplaats brengt rapport uit en adviseert tot vergroo- t/ing aan de N.zijde. Deze zal een ruimte van 60 vierk M. beslaan, kosten niet boven 83. Aldus besloten. Inzake Regeeringsbrood wordt bepaald af te wachten of er medewerking zal we zen van de zijde der burgerij en der bak kers. De heer Van Tol stelt een vraag naar aanleiding van het feit, dat Regeerirtgs- graan, ingekocht voor ƒ10.60 per 100 K.G., voor 16 zou zijn vorkooht. De burgemees ter zegt onderzoek toe en de heer Van Tol neemt do verantwoordelijkheid op zich. Dc heer Hoogeboom vraagt inzage van de instructies der ambtenaren. Hiertegen bestaat geen bezwaar. Do Raad gaat thans over tot geheime zitting. KUNST, LETTEREN, ENZ. Toonecl en Bioscoop. In de „Haagsche Post" wordt de volgende anecdote over Louis Bouwmeester verteld, 't Was in den tijd, dat Bouwmeester door veel tegenslag achtervolgd werd. Hij moest in Rotterdam optreden en 't repertoif was reeds totaal afgespeeld. In 's hemels naam dan maar weer „De Greep!" En 't liep reeds tegen den zomer, 't Zou ongetwijfeld een „sof' worden, zooals men in do tooneel- wercld een slecht bezetto zaal noemt En helaas er kwam geen kip. Dat was Bouw meester toch wat al te kras. Zóó slecht had hij het nog nooit meegemaakt. Zijn beroemde pijp in den mond, nam hij een kijkje vóór het theater. Een paar gebouwen verder stroomde het publiek een bioscoop binnen. „Wat is daar te doen?" vroeg onze groote acteur knorrig. „Wel," zei de eigenaar van den schouwburg leukjes, „daar treedt een zekere Louis Bouwmeester on in „Do Greep", 't Moet nog ?il een knap acteur zijn, en het stuk pakt. Daarbij, 't kost daar maar een of twee kwartjes, en de lui krijgen er nog een reis je naar Tyrol toe, een pracht-inbraak bij een gravin met heerlijke juweelen, een ieéuw die een jonge dame verscheurt en een ko miek, die piano's vangt. Wij kunnen van avond wel sluiten." MARKTBERICHTEN. LOOSDQINEM, 2 Juij]. Op do heden alhier gehouden groontonmarkt worden do volgondo prijzen besteed: Bloorakool le sooit 1090 a 16.90 p. 100 at. H 2o 3.- 7.- Eng. Kaskomkomm. le soort 6 60 7.— 2o 8 90 4.70 3e 2.10 8.Ö0 Rijen komkommers lo soort 5.70 7.— 2o 3.90 5.- 36 1 80 3 70 Gele le 6 G.60 2o 350 4.60 Saiado, lo soort0.10 0.30 p. 109 krop. - 2e0— 0.- Peen, le sooit 6.— 9 70 p. 100 boa. 2o 2.30 6.00 AndJJvlo n 1.— 2.20 KadU* 0.- 0.- Kabaiber n 2.10 3 20 SelaoriJ 0,60 0 70 Pieterselie 1.80 1.90 Spinazie n 0.21 0.42 per ben. Zuring0.12 0.16 Poaioloin0 0.— Komkommerstek 035 0.S0 Kioten 2o soort 0 0.— p. mand. Prei0.— 0.— p.100 bos. Raapstolen 0.— 0.— StoofaaJ3de 0.— 0.— Boerenkool0.— n 0.— Tomaton, 1ste soort 130.90—38.30, 2e soort 122 60 —29.80, 3e soort 16—14 por 50 Kg. Erwten fl.05 1 40 per mand Aauvoor 70,145 krop salade, 151,692 komkommers, 21.730 bloomkoolen. Handel lots vlugger dan do beide voiigo dagen. SCHIEDAM, 2 Juni. Notoering van den „Bond van Distillateurs". Moutwijn f17.—Jenever 121. por H.L. zondor lust on zonder belasting. Eoteenog van de Bourcommissiön. Moutwijn 116.25 per M.L. zondor lust on belasting Stemming willig. Spoeling 11L0. Spnitus. Graan» pintus f 28 a 1 32.— Melasse ld, 25 a 1 GO.— Ruwe id. 113.60 a 1 lo.— GOUDA, 3 Juni. Witte Poldertarwo 112.— tot 113.— Zeeuwsche Poldertarwe, nieuwe, 115.25 tot f 16.75. Miudoro soort Zoouwscho Tarwe 114.26 tot 114.75, Afwijkende 113.- tot 113.50. Poldorroggo f—tot f— Zeouwscne Roggo f—tot 1—.—, SViniorgorst 1 9 60 tot f 10.— Zomergorst 19.— tot f9.50 ChovalTorgerst 110 60 tot f 11.—. Havor per H.L. 17.50 tot f8.25. Havo r per luO K.G. f 15.60 tot f 10.—; Erwten 115.60 tot 116.50. Duivenboouen 112.— tot 112.60. Paardoboonen f 11.—tot fll.oO. Mals lAnierik.) per 100 K.G. 111.75 tot 112.—; Maïs Odessa per 100 K G. 112.- tot f 12.50. Witte Boonen f24.— tot f26.—. Bruino Boonon 118.— tot 120.—. Kaas. Aangevoerd 237 partijen. Handol vlug. lste kw. 44—16, 2de kw. -10—43; met conditie. Zwaardore f48.—. NoorcMiollandsche Goobotor f0.f0.— Wolboier 11.35 —1L 45. VHKMARKT. Molkvoo geenaanvoor,wegens mond-en klauw/.eer. Veiio varkens redelijke aanvoer, handol vlug, per KG. 36—44. Bi.'gon voor Engeland, rodeljjko aanvoor, handol vr\J wel, p r K.G 25—28. Mager o biggen gocdo aanvoor, handel vlug, Vette schapen weinig nanvoor, haudel vlug 00—00. Lammeren goede aanvoer, haadol vlug f13—I IS. Kuch tere kalveren goon aanvoer, handel vlug. f-,-1-.-. Graskalveren geen aanvoer. Fokkalveion 1 f .goon aanvoer. Eioren goede aanvoor, handel vlug, p. 100 atuk 15.25 tot 15.50. Het Fransclic Offensief in het Westen» Het F ran scli e offensief tegen do geweldig versterkte Dudteche lindes duurt voort. Langzaam komen ze vooruit en het laatste middagcommunapué doet zien, dat zo weer ©en paar punten hebben bezet, waarover lang heftig strijd is gevoerd, o. a. de suiker fabriek bij Souohez. Dio hebben do Fram- sohen ten slotte toch nog genomen. Bedoeld communiqué luidt: De heftige strijd in den sector van Atrecht wordt voortgezet. De Fransohen be haalden opnieuw terreinwinst. Niettegen staande verschillende hevige aanvallen konden do Duitschers do Franschen niet verdrijven uit de door hen veroverde loop graven in d'o aan den weg AixNoulette Souchcz grenzende bosschen. De Franschen wisten eveneens het ver overde terrein ten noordoosten van de ka pel van N. D. de Lorette to behoudfen. Do verbitterde gevechten, welke sinds twee da gen geleverd worden om dc suikerfabriek bij Souchez, eindigden in het voordeel van do Franschen. Dezen veroverden het ge bouw, de Duitschers heroverden het in den nacht van 31 Mei op 1 Juni, maar de Fran- soh-en dreven hen den volgenden morgen er uit en bleven meester van do sbelldng, niettegemstaaaidb alle Duitsohe tegenaan vallen. Do Duitschers leden zware verlie zen. In Neuvillo-St. Vaast veroverden de Fran schen een groep huizen, waarin zij zaoh handhaafden, ondanks eenige tegenaan vallen. In liet Labyrantho ten zuidoosten van Neuville gaan do Franschen voort he>t eeno Duitsche werk na het andere te nemen zij behaalden een groot voordeel in het noordelijk gedeelte van dit lóopgravencom- plex. Als het veroverde terrein is behou den. Het aantal hier sinds Maandag door do Franschen gemaakte krijgsgevangenen is ruim 450. Aan den zoom van het Prêtrebo6ch her overden do Duitschers na een heftig bom bardement, eenige loopgravengedoelten, den 30sten door do Franschen genomen. Het overige gedeelte van het veroverde ter rein op cht deel van het front behielden de Franschen. Verder valt niets te vermelden dan oen tot tweemaal toe herhaald© beschieting van Reims, in het bijzonder van de Kathedraal. Dc „Saidlch'' getorpedeerd. Het Engelsche schip „Saidieh" van de „Khcdivial Mail" te Londen is getorpedeerd in de Noordzee. Heb stoomschip bevond zich op reis van Alexandria naar Huil. Zeven le den der bemanning en de stewardess ver dronken. De overigo schepelingen en acht passagiers zijn geland. Do „Saidieh" was een stoomschip van 3303 ton en werd gebouwd in 1878. Wcnseht Duihschland Gebiedsuitbreiding! In verband met deze vraag is van be lang Let u oat, d?.t de vorige week in den Durtschen Rtfksdag is gehouden. De ge dachte, om door dezen oorlog te trachten tot gebiedsuitbreiding te komen, blijkt ook daar aanhangers te hebben. Meermalen werden redevoeringen door applaus onderbroken. Westarp (conservatief) zeide o. m.: Het is voor het Duitsche volk oen eerezaak, verwoestingen, zooals ze in Oost-Pruisen on in den Elzas zijn aangericht, onder geen be ding weer te laten voorkomen. Wij stellen ons volkomen op het standpunt, dat de rijkskanselier heeft ontvouwd. W(> moeten ons alle mogelijke waarborgen verzekeren, dat niemand het meer waagt tegen ons naai de wapenen te grijpen. Dat kunnen wij slechte bereiken, als wij alleen de militaire, econo mische en politieke belangen van het Duit sche rijk laten gelden en c. q. ook voor gebiedsuitbreiding, die voor dat doel dienstig kan zijn, niet terugschrikken. De oorlogs verklaring van Italië is slechts een nieuwe hamersiag, waardoor de volkomen eensge zindheid van het geheele volk, het vaste be sluit om elk offer te brengen en de onbuig zame vul om te overwinnen, wordt beklonken. ScLeffer (nationaal-liberaa!) no o red- van Ebert in hoofdzaak een belijdenis tegenover het Duitsche volk. Ebert heeft voor binnen- en buitenland vastgrsteld, dat de houding van het volk, sedert het begin van den oorlog niet is veranderd. Hot volk is zichzelf gebleven; er is niets grooters can de waardige, trotsche, zelfbewuste kalm* te, waarmede het Duitsche volk de oorlogs verklaring van Italië heeft opgenomen. Wjj eerbiedigen vreemd eigendom en begaan geen buitensporigheden, zooals Italië tot schande der menschheid begaat. Ook voe- 1 ren wij geen veroveringsoorlog, maar de ongehoord groote offers aan goed en bloed maken het ons tot plicht ons tastbare waar borgen te verzekeren, dat deze offers niet te vergeefs zijn gebracht. Als deze waar borgen grensuitbreiding noodig maken, ten einde beter te zijn toegerust tegen aanval len, dan achten wij het onzen zedelijken plicht deze grensverandering tot stand te brengen, (toejuichingen, handgeklap. Lieb- knecht roept: kapitaal-belangen! Luide uit roepen „foeil" rechte. Algemeen rumoer. Uit heb huis wordt geroepen: „Laat den gek toch praten!" Voortdurend rumoer. Foei-geroep links. De president roept Liebknecht tot de orde.) Teekenend is ook het artikel, dat de Duitsche Rijksdag-afgevaardigde dr. Maxi milian Pfeiffer in de Beiersche „Staats- zeitung" publiceert over zijn onderhoud met den Beierschen kroonprins Rupprecht. De kroonprins gaf uitdrukking aan zijn over tuiging, dat eerst dan van vrede gesproken mag worden, wanneer de resultaten van den oorlog zoodanig zijn, dat de Duitschers in staat zijn, den vrede mogelijk te maken in overeenstemming met hun behoeften en eischen voor de welvaart van het vaderland. Staatkundige noodzakelijkheden van verschil lenden aard moeten daarbij toonaangevend zijn, nooit echter eenig gevoel, dat verband houdt met den oorlog moede zijn, of de overweging, dat er nu meer dan genoeg offers gebracht zijn. De tegenstanders kun nen daarbij nooit medespreken. Hoe de gren zen van Duitechland in de toekomst moe ten zijn, kan aan deze laatste worden over gelaten. Wordt het rijksgebied vergroot, dan zal het aan het wijs beleid van de Duitsche staatslieden moeten worden overgelaten, het aarpassings- en ineensmelting6proces te be vorderen. Daarvoor bestaan verschillende mogelijkheden en wegen. In elk geval moet er echter voor gezorgd worden, dat voor de opofferingen van den oorlog een schade loosstelling bereikt wordt, welke volkomen toereikend moet De Strijd in het Oosten. De Duitsohers en Oosten-rijkers hebben nu het voordeel weer gehad. Zooals do eommu- niqué'a hebben doen zien, zijn een paar for ten van Przemysl gevallen. Ook is Stryj aan de Oostenrijkers gekomen. Dat is een belangrijk punt. Aan de „Voss. Ztg." wordt uit Oalicië een en andier gemeld omtrent de verove ring van Stryj. Het bezit dozer stad, aldus do correspondent der „Voss. Ztg.", snijdt dn Zuidoost-Galiciö do daar strijdende Russi sche troepen van een der beide laatste spoorwegverbindigen met Leanborg af, waardoor hun aanvrillings- en verplegings dienst buitengewoon is bemoeilijkt. Ook de strategische uitwerking dezer overwinning is van beteekonis, omdat de breed e vlakte ten noorden van Stryj een krachtige verde diging vam den aftrekken den vijand niet mogelijk maakt. Het -naaste gevolg zal dan ook zijn het terugtrekken van den vijand op de Dnjestr-linde bij Rozwadow. Dit ge- vechtsgebied wordt gevormd door moeras- land. Gelukt het den Russen niet do Dnjestr te houden, dan blijft voor do ver dediging van Lcmberg nog slechts het meer gebied ten zuiden van de stad over. Do vorovering van Stryj is voorafgegaan door tal van hevige gevechten. Het meest ver bitterde gevecht is geleverd rondom Laso wdce. De Russen waren daar achter drie voudige hindernissen verschanst, eerst een met stekeldraad omgeven sterke loopgraaf, daarachter een bevestigde spoordijk en ein delijk het do>rp zelf. Al deze verdedigings werken moesten achter elkaar bestormd worden. Voor do Russen het dorp ontruim den, staken ze het in brand. Rondom de brandend© huizen ontspon zich een vroeee- lijk nachtelijk gevecht van man tegen man met bajonet en geweerkolf. Vluchtend trok ken do Russen daarop door de bosschen van Stryj af. Voor de stad boden de Russen nogmaals een verbitterden tegenstand, steeds nieuwe krachten werden aange voerd, tegenaanval volgde op aanval, doch heb leger van Linsingen, vooral het recht streeks tegen de stad opereeronde korps onder Bothner, dat indertijd ook Dezwinin veroverde, werkte zich krachtig vooruit. Reeds Zondag won men veel terrein. Een al gemeen© stormaanval besliste toen het lot ■der stad. De troepen trokken daarop on middellijk do rivier over en staan thans ongeveer midden tusscken Stryj en de Dnjestr. Wapenvervocr en woordbreuk. In Maart zou het Zweedsohe stoomschip „Blenda" een bezending machinegeweren van Kopenhagen naar Dedeagatsj vervoe ren. Ze waren bestemd voor de BulgaarseLe regeering. De Deenscho re-geering weigerde echter het verlof om ze uit te voeren, aan gezien zij te weten kwam, dat het schip eerst Gothenburg en dan Lübeck zou aan doen. De vrees was, dat de Duitschers de machinegeweren afn beslag zouden nemen. Het verlof zou gegeven worden, indien het schip, zonder onderweg een haven aan te doen, naar Dedeagatsj voer. Dat kon of wilde de reedorij echter niet beloven. Van deze geschiedenis hebben wé inder tijd melding gemaakt. Nu verneemt de „Ti mes" uit Kopenhagen, dat het Zweedsohe stoomschip „Pan", Zaterdag met een lading geweren, voor Bulgarije bestemd, uit Kopen hagen was vertrokken, nadat de kapitein met name Peterson, een verklaring had ge- teekend, dat hij regelrecht naar Dedeagatsj zou varen. Een ander Zweedsch stoomschip de „Minna", heeft nu echter gemeld, dat Zaterdagmiddag de „Pan" ten zuiden van Zweden do geweren in Duitscho torpedoboo ten overlaadde. De Deensche regeering on derzoekt de zaak. Ze heeft in Denemarken een pijnlijken indruk gemaakt. Koningin Elisabeth aan het Front. Een van de berichtgevers van het „Hbld." sohrijft: Een aardige anecdote doe-t de ronde in bot Belgische leger. Niet lang geleden verliet koningin Elisa beth de hospitalen van de achterlinies en begaf zij zioh naar de loopgraven. Niet alle manschappen herkenden haar in haar een voudig pakje. Zoo kwamen haar in een loop graaf enkele manschappen tegemoet e»n zci- deu mot ooldatenhumor„Ga maar door, madame, en doe alsof U thuis was. Maar pas op, 't is hier eeaiigszins gevaarlijk, er vliegen „pruimen" van ginder over. „O hebt geen zorg," antwoordde de koningin, „ze troffen mij niet; ik ben zoo klein." Een soldaat greep een ledigen zak, lei hem op den onderkant van do loopgTaaf, ©n verzocht de koningin daarop te gaan zit ten. Wat zij met haar gewone gratie de£i. Zij begon daarop ohocolade en sigaretten uit te deelen e. praatte gemoedelijk met de „jengens". Zij scheer veel schik te hebben in hun opgeruimde oonversatie. Daar kwam een officier. Hij herkende do koningin, schrok oven en zei: „maar dat is de koningin." ,,A l'ordre", riepen do soldaten, en plot- Béling stonden ze allen in do houding van „geeft acht". Do koningin bleef nog geruirnen tijd door praten, en, toen zo weg was, sohilderde do soldaten op den zak: „Hier heeft de konin gin op gerust". En de soldaat wie.i de zak toebehoorde, antwoordde op het verzoek om de(a zak te vorkoopen„Nog voor geen VIJFDE KLASSE. Trekking van 3 Juni 1915 No. 10645 1 25.000. No. 14176 11500. No. 18618 11000. No. 7451, 7721, 11915, 13617, 1961» ieder f 400. NOB. 851, 1684, 3890, 16248, 18507 ieder I 200. No. 2193, 8614, 8426, 14922 iedortioo. Prijzen van f70. 45 76 151 186 197 277 329 349 806 658 617 746 801 824 895 936 954 1088 1136 1814 1364 1460 1617 1523 1692 1|!ur 1880 1943 2056 2059 2152 2198 2207 2289 2820 2393 2613 2672 2597 2607 2730 2act. 8102 1358 3160 8661 3734 3793 3796 ogo5 3924 4069 4130 4360 4379 4407 44.09 4652 4553 465S 4627 4690 4790 6032 5349 5.(0S 5418 5476 6502 6577 5638 5676 6814 637» 6916 6932 5942 5997 6028 6056 6324 6365 6614 6623 6688 6738 6976 7422 7470 7484 7691 77-24 7722 7743 7833 7838 8030 8643 8085 8153 8336 8413 8437 8457 8500 8583 8606 8733 8755 8775 8778 8779 8880 9020 9211 9268 9300 9342 9439 9516 9533 9633 9656 9711 9940 9984 10081 10093 10105 10120 10167 10187 10233 10243 10298 1C-3S0 10616 10705 10720 10733 10792 10965 11082 11039 11119 11164 11245 11264 11273 11297 11862 11384 11401 11466 11472 11496 11500 11571 11631 11759 11840 11861 11870 11935 li 936 12105 12268 12293 12347 12373 12612 12592 12625 12677 12809 12856 12961 12982 13021 13229 13360 1336G 13483 13662 13785 13794 13807 13831 14002 14154 14185 14231 14323 14359 14450 14652 14687 14697 14874 15061 15103 16218 15249 15441 15159 1551! 15554 15658 15652 15662 15697 15751 16802 15819 16862 15866 15909 15955 16052 16061 16078 16084 16130 16324 16349 16374 16468 16&49 16683 16792 17044 17136 17224 17363 17472 17664 17710 17736 17810 17839 17921 18055 18079 18172 18210 l.°"05 18406 18555 18663 18589 18628 18725 18750 18790 18807 18895 18977 19360 19607 19646 19686 19839 19957 19981 20122 20384 20638 20766.— Nielen. 345 376 421 434 447 471 483 49S 546 576 32 79 90 101 121 183 134 263 269 301 32S 595 603 604 640 682 703 755 786 787 811 826 860 840 884 901 924 957 971 986 983 1010 1022 1032 1041 1099 1116 1141 1169 1182 1183 1201 1263 1285 1332 1358 1363 1378 1884 1400 1434 1496 1503 1506 1520 1576 1603 161S 1746 1867 1932 1996 2009 2036 2069 2082 2128 2134 2199 2204 2221 2227 2259 2294 2362 2366 2432 24S5 251S •2621 2542 2576 2664 2664 2165 2770 2811 2841 2868 2901 2923 2941 3093 3095 3140 8150 3163 3172 3177 3187 8194 3196 3205 3211 3321 3338 3347 3370 3392 3416 3413 3427 3446 3652 5354 3555 3557 3562 3581 3596 3606 3663 3694 3762 3770 3823 3833 3850 3856 38G7 3902 3910 3914 3970 4005 4025 403S 4237 4256 4292 4320 4336 4358 4378 4410 448S 4500 4503 4506 4567 4560 4592 4595 4671 4691 4719 -1731 4B36 483-1 4876 4932 9435 4939 4944 5005 5006 5010 6020 5046 5057 5076 5029 5092 5163 5176 5224 52G6 5292 5296 5337 5303 5377 54S6 5486 5518 5528 5561 5604 5660 5663 6677 6727 5838 5843 6847 5869 5881 6026 0029 6034 6084 6107 6181 6202 6221 6290 6367 6404 6440 6449 6458 6485 6489 6508 6542 6553 6599 6626 6740 6761 6808 6844 6865 68S8 6892 6944 6955 6991 7018 7032 <0SC 7119 7111 7163 7167 7164 716S 7183 7106 7224 7235 7368 7413 7461 7448 7478 7533 7618 7665 7667 7379 7690 7719 7757 776G 7791 7814 7973 8040 8035 8042 8126 8111 8149 816-2 8191 8200 8218 8226 S225 S2(" 8322 8354 8380 8444 8492 8552 8605 8GE1 8763 S87G 8898 8949 8853 8959 8962 SOv» 9031 9037 9145 9161 9173 9217 9221 9216 9250 9-263 9259 9317 9328 9341 9417 945S 9460 9488 9504 9510 9525 9536 9565 9595 9598 9686 9778 9851 9944 9969 9989 10017 10039 10044 10103 10129 10203 10241 11.353 10-273 10315 10428 10438 10437 1051S 10529 10539 10575 10593 10625 10646 10655 10727 10724 10740 10809 "10813 10942 10963 10966 11005 11045 11082 11154 11175 11167 ÏIL"? 11262 11284 11292 11337 113S9 11409 11423 11468 11471 11486 11499 11510 11539 11613 117-27 11753 11776 11770 11778 11782 11783 11789 11817 11S38 11848 11881 11913 11928 11956 12096 12101 12108 12119 12125 12148 12157 12226 12255 12261 12275 12278 12361 12427 12458 12514 12559 12578 12647 12691 12719 19766 12768 12828 12854 13046 luL&s 13066 13149 13154 13157 13204 13275 13301 13306 13337 13324 13341 13387 13389 13335 13425 13611 13615 13676 13729 13739 13824 13879 13937 13941 13962 13S97 14048 14049 14059 1406114070 14082 11099 14113 14119 14160 14190 14301 14327 14344 14379 14382 14111 14431 14443 14465 14639 14640 14645 14656 14686 14596 1469S 14714 14740 14763 14769 14856 1-1891 14897 14920 14946 14953 14965 14994 15057 15132 15150 15159 15199 15277 15339 15353 15402 15112 15435 15-142 15500 15571 15596 15639 15747 15842 15921 15963 16007 16044 16096 16151 16157 1G161 16181 16250 16255 16286-16331 16346 16447 16455 16478 16576 16586 166(3 16690 16787 1680-1 16875 16953 1696816972 16981 17032 17047 17056 17060 17139 17146 17160 17163 17209 17254 17302 17306 17317 17336 17348 17355 17386 17390 17405 17410 17415 17426 17445 17448 17460 17492 17491 17556 17617 17633 17461 17683 17687 17707 17709 17741 17744 17759 17772 17788 17834 17812 17855 17S69 17876 17889 17904 1791-1 17918 17943 17988 18006 18066 18097 18154 18156 18165 18187 18191 18198 1820118213 18254 182S3 1831118315 18387 181311846» 18470 18475 18567 18570 18574 1858518617 18612 18639 18660 18672 18717 1S743 18'(J 1S814 18817 18826 18874 18888 1S907 18943 18950 18997 19018 19036 19113 191581916» 19176 19200 19229 19259 19263 19271 1.2'» 19276 19369 19384 19129 19443 19486 13510 19545 19605 19693 19697 19748 19751 19806 19-840 19875 20011 2(1016 20054 20096 21W» 20131 20166 20179 20210 20231 20249 .02J' 20284 '20348 20460 20511 20512 20524 2053» 20571 20609 20620 20630 20659 20686 20 '3J 20743 20774 20828 20831 20833 20854 2tW 20894 20910. 100.C00 frank" wat voor een doorsnee- Belg het ronde getal is waarmee ,,het I tuin wordt omschreven.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 2