ÜESTLE Tweede Blad. fro ]Q]5. Gemeentezaken. Uit de Omstreken. tegen Besmetting. Gemengd Nieuws. FEUILLETON. Be Weldoenster. jjyjo, 16938 Dinsdag IS Mei» LEIDSCH DAGBLAD Schattingscommissie toor de Nieuwe Inkomstenbelasting. Poor de op 1 Mei in werking getreden yet op de Inkomsten-belasting ter vervan ging van de wet tot hefting eener belas ting °P bedrijfs- en andere inkomsten, ia Goor deze gemeente een Schatting3commis- jio ingesteld, bestaande uit vjj£ leden. Ambts- Imlve lid en voorzitter dezer Commissie ia de rnspecteur der directe belastingen, ter- irijl do vier overige leden door den Raad nieten worden benoemd. Het Collego van Zetters komt daardoor js vervallen. Volgens het oordeel van B. en W. komen do leden van dit College voor de Sehattingscommissie het meest in aanmerking. Dit College bestaat echter uit E« personen en B. en W. hebben blijkbaar uit 'deze zes niet zelf een keuze willen aangeven. Alleen bevelen zij voor een der to vervullen plaatsen aan den heer K. de Haan, controleur der gemeente-belastingen, terwijl zjj verder in alphabetisehe volgorde do namen van het College van Zetters aan geven als: 6. van Driol, J. P. J. van Ewyk, J. P. Fontein, D. van Lith', A'. Ruigrok en j. B. Spijker P.Hzn. Minimum-loon der Steenhouwers. In een adres aan den Raad drong de lideeling Leiden van den Centralen Bond van Bouwvakarbeiders aan op een loonsver laging der steenhouwers, met het oog op invoering van den 9-urigen arbeidsdag voor i.dfeze werklieden ingevolge de bepa lingen der Steenhouwerswet van 7 October 1911 op 1 Maart 1915. Vóór dien dag bedroeg de maximum-arbeidsduur ten hoog ste 10 uur per etmaal. Bij handhaving der bestaande uurloonen bedraagt derhalve vol- adressante de verdienste per dag van èen steenbouwer na 1 Maart 1915 slechts negen tiende van de verdienste vóór dien «jd. Ter tegemoetkoming aan die vermin dering van inkomsten verzoekt zij daarom de in do bestekken van gemeentewerken voorgeschreven minimum-loonen der steen houwers in dier voege te verhoogen, dat do werklieden in het genot blijven van het dagloon, dat zij te voren ontvingen. Naar de Commissie van Fabricage vol- Jgens B. en W. terecht opmerkt, heeft de verkorting van den werktjjd feitelijk alleen plaats in den zomer, d. i. gedurende 6 ar- Ixldsmaanden, omdat des winters de ar beidsdag reeds veel korter i3 dan 9 of 10 uren. In don gedachtengang van adres santo behoeft het uurloon du3 slechts met 5 pCt. te worden verhoogd, opdat de totale' verdiensten in één jaar dezelfde blijven. Mot de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat ook voor deze ver kor ging vooralsnog geen reden is. By de particuliere patroons bestaat, volgens de Ka mer van Arbeid voor de Bouwbedrijven, - hot voornemen, niet tot een zoodanige ver- looging over te gaan en .B en W. achten bet niet raadzaam1 de bestaande overeen komst tusschen normale - loonen bij parti- pulieren en de minimumloonen in de be stekken to verstoren, zoodat zjj voorstellen Op het verzoek afwijzend te beschikken. Wijziging Pacht-contract Tan IJlden. In verband met de verhuring van een j ;deelte land, gelegen aan de Zyl, hoek btaaghsloot, .aan den pachter P. van IJl den als baggerterrein, zullen eenige wij zigingen moeten worden aangebracht in het pachtcontract, waarvan de voornaamste hier op neerkomen. Voor het gebruik van dit terrein is de pachter, onverminderd de overeengekomen bjidrage in de inrichtingskosten, aan de ge meente verschuldigd de som van f250 pee jaar en per H.A., dus thaDS, waar de op pervlakte van het terrein 1.5270 H.A. be draagt, de som.' van 1381.75. Do pachter zal bij het gebruik van dit terrein de volgende voorschriften moeten in acht nemen: 1. Op het terrein buiten da eigenlijke baggerstalen mogen geen stoffen worden gestort, 'die stof of stank veroorzaken of aan bederf of ontleding onderhevig zjjn, dus uitsluitend puin, afval van ijzer, blik en dergeljjka en daarop mag alleen dan ook vuilni3 worden gestort, wanneer, de inrich ting tot vuilverbranding der gemeente Lei den door bijzondere omstandigheden niet kan werken of het vuilnis wegens de gestrem de vaart in de Leidsche wateren naar de inrichting tot vuilverbranding bezwaarlijk kan worden vervoerd, dit laatste ter be oordeeling van de gemeente. 2o. Op het terrein der inrichting zal geen vuil, dierenlijken of andere afval mogen worden verbrand in de open lucht; 3o. Bjj het lossen en laden van vuil zal inbeten worden zorg gedragen, dat geen vuil, van welken aard ook, zich verspreidt in het boezemwater. Benoemingen. Ter voorziening in de vacature, ontstan in het bestuur der vereeniging tot bevor dering van den bouw van werkmanswo ningen, door het overlijden van dr. A. W. Kroon Jr., worden door het bestuur dier vereeniging aanbevolen mr. E. A. Cosman en mr. M. B. Vos. Aanbesteding Betonwerk. Toor het maken der gewapend beton werken ten behoeve van de nieuwe schooi aan de Duivenbodestraat is aan een drietal firma's prijsopgave gevraagd. Tan do ingekomen aanbiedingen blijkt die van de N. T. Wernink's Betocfabriek de voordeeligste te zijn. Aangezien het door haar gevraagde be drag alleszins aannemelijk is en er cok overigens tegen de gedane offerte gee.il enkel bezwaar bestaat, geven B. en W., overeenkomstig het advies der Commissie van Fabricage, in overweging het werk ondershands op te dragen aan de N. V. Wernink's Betonfabriek voor 10872. Terkoop van oen Bernistrook. Blijkens verzoekschrift wenscht de N.T. Nico H003' Stoomspinnerij en Touwfa- brieken een stuk berm aan de oostzijde van den Zijldijk, gelegen even benoorden het eerste bruggetje in dien weg, van de gemeente Leiden te koopen. De berm vertoont daar ter plaatse een verbreeding, tengevolge waarvan ook de poldersloot langs den dijk een onregelmatig verloop heeft en diep inspringt in het aangrenzen de weiland, op welk terrein de naamlooze vennootschap het voornemen heeft een nieuwe fabriek te stichten. Teneinde nu aan het fabrieksterrein een meer afgeron- den en voordeeligen vorm te kunnen ge ven, verzoekt adressante over die ver breeding de beschikking te verkrijgen. Tegen den verkoop van het stuk berm bestaat noch bij de Commissie van Fabri cage, noch bij B. en W. bezwaar, mits slechts een behoorlijke afscheiding tus schen den Zijldijk en het fabrieksterrein wordt gemaakt. Zij geven den Raad derhalve in overwo ging te besluiten bedoelde gedeelten berm van den Zijlijdk, ter oppervlakte van on geveer 300 H2., aan de N. T. Nico Hoos' stoomspinnerij en Touwfabrieken te ver- koopen tegen den prijs van 1.S0 per MJ. HILLEGOM. Dg Stand van het Dlocmhollcngcwas. Door kweekers wordt over den stand van het bloembollengewas voor dit oogenblik en wat deze gemeente betreft, als volgt geoor deeld. De tulpen zijn vrij mager en in bloei on gelijk. Men klaagt over vuur en zoogen. verdronken plekken. Over het algemeen zijn de tulpen middelmatig en veel minder dan in 1915. De hyacinten staan zeer ongelijk. Er is vrij veel vuur in, wat zich thans echter niet meer uitbreidt. Op oude gronden is dit gewas beter dan op nieuwe, pas in cultuur gebrachte. Over krokussen en narcissen heeft men niet te klagen. De kweekers ho pen dit jaar voor tulpen, welke in 1914 uitverkocht waren, goede prijzen te maken. De ontzettende verwachtingen van Augus tus 1914 zijn geheel verstomd. Niemand spreekt meer van een ramp en dies meer. De afd. Hillegom van het Holl. Bloem- bollenkweekers-Genootschap heeft een ver gadering gehouden. De notulen en het jaar verslag werden goedgekeurd. De afdeeling is nu 136 leden sterk. De ontvangsten in les waren 477.57, de uitgaven 346.56; het voordeelig saldo f 131.01. Do Beurscommis- sie had een voordeelig saldo van f 8.95. De heer J. Busman werd als bestuurslid her kozen; de heer H. Walkers, secretaris, stel de zich niet meer beschikbaar. In deze vaea- turo werd benoemd de heer O. Heemskerk. In 1915 zal er weer als gewoon beurs ge houden worden. Het nieuwe syndicaat voor hyacinten kwam (bij de rondvraag ter spra ke, evonzoo een gerucht, dat exporteurs op de rekeningen wilden korten. Men was daar gterk togen natuurlijk. Ten slotte besloot de vergadering den scheidenden secretaris een cadeau te geven. Het signalement van den gisternacht door de stoomtram overreden, onbekenden man is als volgt: 20 a 25 jaar oud, blauw cheviot colbert kostuum, grijze pot, licht gestreept wollen sporthemd, papieren boord, bronskleurige das, zijn lengte is ongeveer 1.50 meter, hij is tenger van postuur, haar donker-blond, wenkbrauwen licht blond, aankomend licht-blond kneveltje, oogen lieht-Mauw, mond en neus gewoon, voor hoofd hoog, kin rond. Geen. papieren of geld. De pet, de das en een sigarenzakje droe gen de namen van Haagsc-he winkeliers. Het lijk was inwendig geheel gekneusd of gebroken. LISSE. Na even zooveel jaren tobbens met de vulling van den sproeiwagen al-s de gemeen te deze rijk is, heeft men nu eindelijk een pomp aangeschaft waarmede do vulling in acht minuten kan geschieden. Deze pomp, die met de hand wordt be diend, in een daarvoor speciaal geplaatst gebouwtje, is opgesteld aan de Gracht. Het sproeiwagenvrtaagstu kwaarover al zeer veel is gediscusseerd, is hiermede opgelost- NOOBDWIJK. De hoer S. A. van Konijnenburg, in do laatst gehouden vergadering van aan deelhouders der Noordwijkscbe Bouw maatschappij gekozen als lid van den Baad van Beheer, in de vacature door bedan ken wegens vertrek van den heer B. H. Bussink, heeft deze benoeming aangeno- 1 men. De heer W. van Beolen, die perio diek aftrad als lid van den Baad van Be heer, werd als zoodanig herkozen, en liet zich deze herbenoeming welgevallen. SASSENHEIM. Toén Maandag t.wee artillerie-paarden alhier kwamen te vallen en zich nogal be zeerden, dachten wij onwillekeurig aan het geen in de Raadsvergadering der vorige week over de gladde keien onzer hoofd straat is gezegd. Vooral het gedeelte van den heer Uphof tot het Raadhuis is voor paarden gevaarlijk, omdat daar do weg eenigsrins helt. Overstralen van dat gedeel te, zóó, clat de weg goed vlak komt te lig- gei, zou veel verbeteren. Wij hebben een mooie, maar voor paar den gevaarlijke straat, in het dichtsbe- bouwclo gedeelte der gemeente. TER AAR, Onder léiding van den heer W, E. Visser werd een vergadering gehouden van den Noord-Eindschen Geerpolder. Uit de "rekening bleek, dat voor Noord-Eind de ont vangsten waren f 1136.38, do uitgaven 1C81.03, het batig saldo V5.34. De begroo ting werd vastgesteld op 2016.17. Afd. Geer ontvangsten f 302.24, uitgaven 525.33, batig saldo 46.91. Begrootiug op 336.01. Afdamming ontvangsten f 264.64, uitgaven 187.57, batig saldo f 86.06. Begrooting op f 238.6S. In do plaats van A. Koeleman, die wegens hoogen leeftijd moest aftreden werd gekozen met 72 stemmen J. Koeleman. Op B. Rekelhof waren 45 stemmen uitge bracht. Een verzoek van eükelc ingelanden, om oenige vaarslooten voor rekening van den polder uit te diepen, werd ingewilligd. Aan den molenaar D. van Harten, werd als blijk van tevredenheid een gratificatie ver leend van 10 en verder werd het bestuur gemachtigd, voorkomende werken tc doen uitvoeren in eigen beheer. VOORSCHOTEN. Op het' Zenddngsfeest, dat Tweeden Pinksterdag op hot ,,Benvenuto"-park zal gehouden worden, zullen als sprekers op treden ds. C. van Wijngaarden, van Voorschoten, dö. G-. A. v. d. Brugghen, vroeger predikant bij de Belg. Zendings kerk de heer A. van Os, zendeling onder Israël, to Amsterdamds. M. M003-, te Ermeloo, en ds. J. W. Tonsbeek, te Schie dam. De samenkomst za-1 opgeluisterd worden d'aor het muziekcorps van do Marfcha- stichitóng te Alphen aan den Rijn. RECL.AÏI13SS, 4030 10 40 Cents per regel "ormamiïit-! atolettersi vernietigen de bacteriën van verkoudheid, influenza, angina roodvonk enz., m mond en keel en beschermen FARINE LACÏEE (XtNDERWEEL) drogisterij 3826 18 Dicht bij de Duitsche gronsin de gemeente Vlachtweclde had een brutate aanranding plaats. Terwijl de- landbouwer! Dijzv een varken voor- zich uitdreef, werd hij plotseling aangevallen door een drietal personen, die met geopende messen op hem aanvielen, hem op de vlucht joegen en zich met het varken uit do voeten maakten. Een buurman van D., die dezen te hulp kwam, word eveneens op de vlucht gedreven. De aangevallenen riepen dadelijk de hulp in van dón rijksveldwachter K-oiling, van Sel- lingen, cn dezo slaagde er in de drie aan randers te achterhalen en hen geboeid naar Sellingem. over te brengen. Het varken, dat, naar hun zin^ niet hard genoeg liep, was org toegetakeld Do daders bleken te zijn zeke re A. en B. va-n Zandberg en B.., van Kop stukken, gehuchten daar in do buurt. Hen meldt ons uit Amster- damNadat Zaterdagavond door een be woner der Nieuwe Heorengracht aangifte was gedaan, dat vermoedelijk door -een huis vriend "uit zijn schrijfbureau een bedrag van ruim f 1090 aan bankpapier cn zilvergeld was ontvreemd, is nog dienzelfden avond door een rechercheur de verdachte in een café alhier aangehouden en aan het politie bureau naar het J. D. Meyerplsin geleid. Hij bekende het geld te hebben weggeno men en heb zilvergeld te water to hebben geworpen. j.*et plan b e s ta a t, om, nadat in den loop der maand Augustus a.s. .heb nieuwe gebouw voor het Departement van Binnenlandsche Zaken op het Binnenhof ia- Den Haag in gebruik zal zijn gesteld ea daardoor het voormalige gebouw van heb Departement van Buitenlandsche Zaken op het Buitenhof vrij komt, de afbraak van dit laatste onder handen te nemen zoo, dat met 1 November, het gedeelte van den Hofweg' bij het Buitenhof op cie daarvoor bestemde breedte kan worden gebracht. De bestekken voor de aanbesteding van den bouw van de Ioca-liteit voor het Hoofd bestuur der Posterijen en Telegrafie aan de Kortenacrk'acle, hoek Zeestraat, zullen wel dra gereed' zijn. Ten gevolge van niet voorziene omstan digheden ondergaat die bouw van een nieuw Ministerie, van Landbouw aan den Bczui- denhoutschen weg vertraging, ten gevolge waarvan dat werk niet voor 1917 voltooid zal kunnen zijn. In hot We's tlanad zuil eip dtftj voorjaar geen veilingen van te velde staan de tulpen gehouden worden. De vier bloern- bollenkweekersvereenigingen tc 's-Graven- zande, Poeldijk, Ivwintsheul en Wateringen, die in het najaar een plan voor hét houden van een groene veiling opmaakten, hebben cr van afgezien, nu de handel in het bollen land ongunstig verloopt. Intusschen hebben do beide eerstgenoemde vereenigingen maat regelen genomen, om droge cilingen op rui mer schaal in te richten. B ij eon vechtp art ij in eenpe r- ce-ol aan de Warmoesstraat te Amsterdam, werd een zeeman zoodanig tegen een bil jart geworpen, dat hij zijn rechterarm ont wrichtte. De man is per auto-ziekenwagen naar het Binnengasthuis vervoerd. Uit het Noorden van do pro vineie Groningen meldt- men ons: Eet- koulc weer van de laatste dagen heeft een slachting aangericht onder het wol vee van de landbouwers, die kwelders in hun bezit hebben. Bij sommige schapenhouders zijn tot 10 pet. en hoogcr van de dieren be zweken; in een enkel© gemeente een 100 stuks. De schapen, welke kort vcor de kou geschoren zijn, hebben het niefc kunnen vol houden. („N. R. Ct.") 6) ,,HrJ zal in de gevangenis moeten," ant woordde Dellwig dadelijk. Zjj draaide hem den- rug toe. „Ook als lil niet goed bij} zjjn verstand is?" vroeg "ij aan Axel. „Is u verplicht hem op te sporen? Kunt u hem niet laten loopen? Hjj heeft u toch eigenlijk een dienst bewezen." „Ik moet hem opsporen," zei Axel. „Het mijn plicht als Amtsvorsteher." „En de freule moet in aanmerking ne uten schreeuwde Dellwig achter, haar mg. ..Ik' neem1 niets in aanmerking," zei Anna; Jich snel tot hem' k'eerende. moet de eischen van de gerechtig heid in aanmerking nemen „m ao eerste plaats de eischen der nïensoh- jievendheid," zei Anna, mét haar rug naar hem toe. „Edel," fluisterde Mansk'e. „De gevoelens van de freule doen haar mrt steeds eer aan," zei Dellwig met een diepe buiging. „Maar niet haar hoofd, denkt hjj," zei ™lna tot Axel in 't Engelsch met een flauw glimlachje. Spreek niet tegen liem1," antwoordde Axel 'luisterend, „het is zoo duidelijk', dat de man ons beiden haat. U moet naar huis gaan. aar is uw rijtuig? Prinses Ludwig, ga met "aar naar huis." 1' i'Ach,: hh°rr Dellwig, seien Sie so freund- begon de prinses op suikerzoeien °°n; zoo zond zij hem' om Fritz op te aoeken. Toen zij stilzwijgend, ultgc-put op Klein- walde aankwamen en mets liever wensch- ten dan naar hoven te gaan en in bed te krui pen, kwamen mevrouw von Treumann en de barones haar tegemoet, beiden met on tevreden en afkeurend gelaat. Letty sloop dadeljjk naar haar kamer; zij was bang voor de kritiek over het verlies van haar haren. „Wij hebben den heelen avond op je zit ten wachten, Anna," zei mevrouw von Treu mann op gegriefden toon. „Dat hadt u niet moeten deon," antwoord de Anna loom'. „Wij konden niet denken, dat je werkelijk al dien tijd naar den brand bleef kjjken," zei 'de barones. „En wij maakten ons ongerust," voegde mevrouw von Treumann er bij. „Lieve, je hadt ons niet zoo ongerust moeten maken. „Je hadt een boodschap moeten achter laten of ons meenemen," zei de barones. „Wij stellen ovenveel belang in mijiiheer von Lohm als Letty of Prinses Ludwig," zei mevrouw von Treumann. „Niemand hier in huis Icon ons met ze kerheid zeggen of je er werkelijk naar toe was, ja of neen." „En ook kon niemand ons inlichting ge ven omtrent den omvang van het onheil." „Wy dachten wel, dat do prinses met je ir.ee was gegaan, maar dat was zelfs niet zeker." „Mijn lieve barones," mompelde de prin ses, terwijl zy haar sjaal losmaakte, „dat hadt u toch wel kunnen vermoeden." „De gloed aan de lucht was al uren lang weg," zei mevrouw von Treumann. „En je kwam maar niet terug. Waar b'em je later naar toe geweest?" „O, ik zal u morgen alles vertellen. Goe den nacht," zei Anna met liaar blaker in de hand. „Wat! Nu wij zoo lang gewacht hebben en zooveel angst hebben uitgestaan, vertel je ons niets?" „Er is werkelijk niets te vertellen. En ik ben zoo moegoeden liacht." „Wjj hebben de dienstmeisjes op laten fcljjven en het water aan de kook gehouden, in geval je lust mocht hebben in een kop koffie." „Dat is heel vriendelijk van u, maar ik verlang alleen naar bed. Goeden nacht." „Wij waren ook moe, maar je ziet, toch' hebben wij op je gewacht." „Dat hadt u niet moeten doen. U zult zoo moe zijn. Goeden nacht." Zij ging de trap op, en moest zich bij iedere trede aan de leuning ophyschen. Do klok buiten en op het portaal sloegen lialf- vier. Was het niet Napoleon, dacht zij, die iets gezegd heeft over iemands moed om halfvier in den morgen? Had nooit iemand iets gezegd .over iemands liefde tot zjjn ir.edemenschen om halfvier in den morgen? „Goeden nacht," herhaalde zy nog eens; zy draaide haar hoofd om en knikte de da- ir.es vermoeid toe, toen dy haar verontwaar digd stonden na te kijken. Zjj keek op de klok on ging terneergesla gen in haar kamer; want zij had een ont dekking gedaan, die haar deed ontstellen; ont drie uren in den morgen waren haar gevoelens tegenover de uitverkorenen van een onverschilligheid, die aan afkeer grensde. HOOFDSTUK XI. Toen mevrouw Manske den morgen na den brand van de ontbijttafel opkeek, om te zien wie den weg afreed, zag zij Dgll- 1 wig naar het hek van de pastorie toeko men. Haar man was in kamerjapon en pan toffels een kostuum, dat hy gaarne 's mor gens aan had, en zij gebruikten hun kof fie. omdat het zulle mooi weer was, aan een tafeltje in hun ruime portiek. Er was dus geen mogelijkheid de kamerjapon te ver bergen en evenmin het feit, dat haar muts niet zoo frisch was als een muts moet we zen, waarop 'de oogen zouden rusten van den grooten Dellwig. Zij wist wel, dat Dellwig riet een ster was van fle eerste grootte, zcoals Herr von Lohm, maar hij was een zeer uitnemend exemplaar van de sterren der tweede grootte, en zjj vond hem zelfs veel indrukwekken der dan Axel, wiens bedaarde manieren zij nooit begrepen had. Dellwig kon haar zoo stelselmatig en zoo lomp afsnauwen, dat zjj niet anders kon dan hem eerbiedigen en bewonderen; zij Was een vrouw, voor wie het een 'genot is de roede to kussen. In allerijl haastte zjj zich naar het hek, om het voor hem open to doen, zonder er dank' nog groet Toor terug to krijgen. „Goeden morgen, goeden 'morgen," zei ze met herhaal de buigingen. „Een mooie morgen, mijn heer Dellwig." „Waar is Klntz?" vroeg hij kortaf; lij} steeg niet van rijm paard en nam! evenmin zjjn hoed af. „0, die arme jonge man, mijnheer Dell wig," sprak 'zji met opgeheven handen. „Hij heeft een brief van huis gehad en is heele- maal overstuur. "Zijn vader „Waar is lijj?" „Zijn vader? In bed en het is niet te ver wachten „Waar is Klutz, vraag ik de jonge Klutz? Mijnheer Mansk'e, kom even een' oogenblikje hier bij me, goeden morgen. Ik wou uw hulpprediker spreken." „Mijn hulpprediker heeft slechte tijding van huis gehad en is vertrokken." „Vertrokken „Ja, vanmorgen. Arme jongen, zijn oude vader „Ik geef geen zier om zijn ouden vader. Met welken trein?" „Do trein van halftien. I-lij is om zeven' uur met den postwagen vertrokken." Dellwig liet zijn paard «inkeeren en zon der een woord te zeggen reed lijj weg in de richting van Straalsond. „Ik zal hem nog wel halen," dacht hjj, en hij reed zoo hard hij kon. „Wat kan hjj van den hulpprediker wil len?" vroeg mevrouw Manske. „Ruwe maniei't-n, maar ongetwijfeld een' goed hart," zei haar echtgenoot zuchtende; en hij vouwde zijn wegflappc-nde kamerja pon peinzende ont ziju beenen heen. Klutz stond op het perron op den trein' naar Berlyn te wachten, die over vijf mi nuten kernen moest, toen Dellwig achterf hem aan kwam' en zijn hand op zijn schou der legde. „Wat! Ga jo uit je vel springen?" vroeg Dellwig met oen schaterlach. Klutz zag hem1 sprakeloos aan na den eersten schrik en wachtte af wat or vol gen zou. Zyn gezicht was doodsbleek. „Is je vader zoo haar?" zei Dellwig har telijk'. „Jo zenuwen in de war? Nu, dat is ook wel genoeg, om je or slecht te doen uitzien als je vader op zijn uiterste ligt (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 5