STOOMVAARTLIJNEN. Uit de Omstreken. 408e Staatsloterij. SPORT. VoetbaL Het Voetballen op Zondag. Het O. M. bij liet kantongerecht te Alphén zal niet in appèl gaan van het von nis van den Alphenschen kantonrechter, waarbij het bestuur van de Voetbalveree- niging Alphen te Aarlanderveen werd vrij gesproken ter zake van het zonder ver gunning van B. en "VV. in strijd met de Zondagswet houden van een voetbalwed strijd op Zondag. STOOM VAART-MIJ. NEDERLAND. „Prins der Nederlanden" (uitreis) is 15 Mei Perim gepass.; „Prinses Ju'iana" (uit reis) arriv. 17 Mei te Genua; „Kambangan" (uitreis) pass. 17 Mei Dungeness. ROTTERDAMSC11E LLOïD. „Arakan" arriv. 16 Mei van New-York te Padang; „Bandoeng", van Norfolk naar Ja va, vertrok 16 Mei van Port-Said; „Madioen" (thuisreis) vertrok 15 Mei van Port-Said; „Tan; bora" (uitreis) vertr. 15 Mei van Na pels; „Kawi" (uitreis) arriv. 16 Mei te Gravesend; „Insulinde" (thuisreis) vertrok 16 Mei van Napels; „Jaeatra" (thuisreis) pass. 16 Mei Sagres. KON. WEST-IND. MAILDIENST. „Oberon" (thuisreis) arriv. 16 Mei te Londen; „Jan v. Nassau" arriv. 15 Mei van Amsterdam te San Nicolas; „Lodewijk v. Nassau" vert-r. 16 Mei van New-York naar Kusthavens; „Oranje-Nassau" (uitreis) pass. 16 Mei Dungeness. II0 LLA N D-A M E RI KA-LI JN „Beekbergen", van Newport-News naar Rotterdam, pass. 15 Mei Lizard; „Eemdijk", van Rotterdam naar New-York, pass. 15 Mei Dover; „Gorredijk", van Rotterdam naar New-York, pass. 15 Mei Lizard; „Maartens dijk", van New-York naar Rotterdam, pass. 16 Mei Wight; „Zevenbergen", arriv. 17 Mei van New-York te Rotterdam. KON. HOLL. LLOYD. „Delfland" (uitreis) arriv. 16 Mei te Buenos-Ayres; „Etna" (thuisreis) vertr. 17 Mei van Buenos-Ayres; „Hollandia' (uitreis) vertr. 15 Mei van Falmouth; „Kennemer- land" (uitreis) vertr. 16 Mei van Leixoes; „Zaanland" (uitreis) arriv. 15 Mei te Bahia; „Zeelandia" (thuisreis) vertr. 15 Mei van Montevideo. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 18 Mei. Vetto varkens. Aangevoerd 107s!uks Pn s, per Kilo (vuil) ƒ0.90—/iu<S. Lichtsoort, (vnil) pr\js Kilo ƒ0.72—ƒ070. Handel vlug. ALKMAAR, 17 Mei. Aangevoerd 25G votto varkens. Pr(js 7^ u 93 ets. per KG. magere yarkons 1 a per stuk. TEXEL, 17 Mei. Heden werd hier do eerste groote lammorenmarkt gehouden. Aangevoeld 541G stuks. Prijken 111-flS. Pr(jzon vlug, LOOSDCJINEN, 17 Mei. Op do heden alhier gehouden groontenraarkt werden de volgende priizen besteed: Bloomkool lo sooit 16.00 a 23.10 p. 100 st. 2o 5.— 13 Eng. iaskomkomm. Ie soort r 11.60 13.80 2e „830.10.10 7.30 Rljon komkommers lo soort „10.— „32.30 2e 7.- 9.2) 8e C.- G.70 Gele lo 2e 0.- 0- Pioterselio 0.50 n 0.G0 p. 100 bos. Rabarber2.— 3 30 Poon, le 600it 9.-10 B ld 2o n 6.10 B &S0 Kroten 2e soort 0 0.— per ben. PreiLS0 3 2.10 p. 100 bos. Radijs 0.G0 1.80 Raapstelen 0.30 0.C0 B Selderij0.20 B 0.30 Salade, le soort0.70 1.90 p. 100 krop. 2o B 020 n 0(0 Andijvie 1.60 L70 per ben. Spinazie0.03 B 0.18 p. mand. Stooföalado003 0.05 Postelein0 20 0.14 Komkommorstek B 015 B 0.S0 Boerenkool. B 0.— 0.— Zuring0.1G 0.17 Tomaten, lsto soort f55—75, 2e soort 130—10 p. 50 Kg Aanvoer o. a. 230.435 kropsalade,—. bos peen,39.601 komkommers,bon spinazio, Bloem kooien. UTRECHT, 17 Mei. Paarden. Op do lieden alhier gohoudoo paardenmarkt waren 960 paarden en veulens aangevoord. Do prijzen waren: wooldepaarden/500—750, werkpaarden ƒ100 425, slacht- on oude paardon ƒ60—125 1 >4-jarige veulens 150—250, jonge veulens bitten 90—2.5, BODEGRAVEN, 18 Mol 191-5. Kaas. Aangevoerd 265 wavens, te zamen 11782 stuks, wegende plm. 70112 Kg. i - o soort Goudscho ƒ52.— a 55 zwaardere 63.— 55.—2de soort 49.— h ƒ51.— gestempeld mot conditio Derby kaas, prijs lsto soort ii 'jdo soort a Edammerkaas, prjjs jste sooit a f 2do soort 5 Loldscho kaas, a het schippond. Handol flauw. Vee. Aangevoerd51 Lammeren. PÜRMEREND. 13 Mei Vee. 882 runderen, waar onder zijn 258 votto 180.— tot 11.15, lioogere pruzon, handol vlug, en 591 melk- en goldo 1150 tot 1"320 piijs- houdond, pc-r stuk. 21 stieren, 3l paarden. 91 vette kalveren fl.— tot 11.20. handel vlug. 511 nuchteio kalvoron voor do slachtbank 110 tot 130 handel vlug, idem voor do fokkori) f18 tot 140. 255 votto varkona 80 tot 92, handel matig. 139 magere varkens 20—20; 1702 schapen 82—31 hooger in prtf9, vlug. "2505 lammeren 11—20. prijst!. stug. Kippeneieren 14,7b— 6.25. Eendeieren 4.G5. PÜRMEREND, 18 Mol. Kaas. Aangevoerd 31 parljjon kleine labriekskaas ƒ52.60 per 50 Kilo 92 partijen kleino boorenkaas /52.— per 50 Kilo.2 part\|cn rniddolbaro kaas 50.— per 60 Kilo. 4 party Goudsche kaas ƒ50.— per 50 Kilo. 1599 K.G. beter /1.40-L30. BODEGRAVEN. Bedankt ia voor het beroep naar ele Geref. Kerk te B roek-op-Langendijk door dr. G. Wisse, alhier. HAARLEMMERMEER. Bij de aanbesteding door B. en W. van Spaamdam van het bouwen van 12 ge- meentefwoningen aldaar, werd het Jaagst in geschreven door J. van Wely, alhier, voor 21.450. LEIDERDORP. Ingelanden van den polder Achthoven hebben de rekening over 1914 vastgesteld in ontvang op f 928.43s, in uitgaaf op 874.04 en alzoo met een batig saldo van f 54.39s. Do begrooting voor 1915 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 776.743. De burgemeester heeft, mot ingang van heden verboden het vervoeren of doen vervoeren vam herkauwend© dieren en varkens uit, naar of binnen een kring, om vattend1© het gedeelte van c$en Slagh of groeten en kleinen StacJgpolder, gelegen on- der Leiderdorp. OEGSTGEEST. Bij de examens van do Ned. Vereeni- ging tot Bevordering der Handelsweten schappen is geslaagd voor handelscorres pondentie, Nederlandsch Diploma A: mej. Adèle vau Sleeden, alhier. RIJNSBURG. De bloemenveilingen krijgen nu ween een ander aanzien; de tulpen raken afge daan, andere soorten bloemen komen daar door in de plaats. Op de veiling van „Flora", gisteren gehouden, was de aanvoer, den tijd in aanmerking genomen, groot. Goede Dar- win-tulpen brachten fl per 100 op; 2de soort f0.50f0.60 p. 100; Rose Pretenum fl.50, Conselaria f0 23f0.15; late Poëti- cus, waarvan er 60.000 waren aangevoerd f 0.17—f014; Blauwe Asters f 0.30—f 0.35, alles p. 100 stuks. Seringen per groote bos hos f0.50f0.30, Marcrospüa f0.60, per 100 enz. FAILLISSEMENTEN. J. Rozie, timmerman en winkelier, te 's-Heerenberg. W. J. Schijf, handelaar in rijwielen, te Den Haag. H.'Fresco, te Den Haag. De Naaml. Yenn. Hollandsche Kaas makerij, te Den Haag. DE HOUDING VAN ITALIË. 't Is haast niet denkbaar, dat Ita-lië nu nog buiten den oorlog zal blijven. In Ro me schijnt men daar ook rekening mee to hóuden Do bladen vorwaohten al heel spoedig liet vertrek der Duitsche en Oos ten rijksche gezanten en reeds zouden twee extra-treinen in gereedheid zijn gebracht. Wat zal nu do Kamerzitting van Donder dag brengen? Gisteren heeft de minister raad zic-h beziggehouden met do vraag, welke me de deelingen m en d e Kanier zal verstrekken. Do Bcrlijnsche correspondent van de „Köln. Ztg." zegt, dat het nog niet zeker is of de beslissing over deelneming van Italië aan don oorlog nog voor Donderdag zal vallen. Het is mogelijk dat de Kamer Donderdag nog niet voor een uitgemaak te zaak komt te staan en zelf geen beslis sing neemt doch tot verdaging besluit, in welk geval het rninisterie-Salandra Sormino cle vrije hand blijft behouden voor een beslissing. Volgens een bericht uit Lugano aan het ,,Berl. Tagebl." gelooft men niet, dat Gio litti het Donderdag wagen zal, om -een kraohige actie tegen het kabinet te voeren. Zeer waarschijnlijk acht men het zelfs, dat veel aanhangers der Giolitti-partij onder invloed der oorlogsmanifestaties zich èf niet in Montecitorio zullen veitoonen, èf de zijde dor regeeirng zullen kiezen. Het bericht, dat het ministcrio Salan- dra "aanblijft, wordt to Berlijn als een be vestiging van de vroeger gcuito meening opgevat, ml. dat Salandra en Sonnino zoo zeker waren van him zaak, dat zij zich on misbaar hebben willen toonen en hun oor logspolitiek hebben laten ondersteunen door volksbetoogingen, die overigens met onverminderde heftigheid voortduren. De Romoinsc-he correspondent van de „Petit Parisian" had een onderhond met den ItaliaalLsehen Kamerafgevaarddgde Harzela, een bekend woordvoerder van de republikeinsche partij deze verklaar de, dat dc tactiek van Von Bülow alle Ita lianen tot den oorlog heeft gedreven. Ik verklaar u oprecht, aldus de republikedu- soho lei dor, dat ik, wanneer er huiten- landsch gevaar dreigt, uit allo macht zal roepen Leve do koning Het „Journal de Genève" verneemt uit Parijs dat het ministerie-Salandra reeds 27 April een overeenkomst met. de drievou dige entente zou hebben onderteekend, waardoor Italië zich verplichtte uiterlijk 25 Med aan F rank rijks zijde den oorlog te be erin d en. De tijd zal spoedig léereri of, wat het Geneefsche blad verneemt, de waarheid is. Daartegenover staat nog een mededeeling, dat het verbond met Oostenrijk alleen is opgezegd, niet met Duitsohland. In dit ge val zal dus de band met do ententc-mo- gendihed-en niet zoo innig kunnen zijn. De Parijsche ochtendbladen begroeten met -voldoening de officieele bevestiging van Salandra's aanblijven, doch alle uiten zich met terughouding, zonder de over wonnen voorstanders der neutraliteit en hun aanvoerder Giolitti aan te vallen. De kroon daarover zijn alle het eem heeft geoordeeld naar de hoogste belan gen van Italië, gelijk de Fransche bla den ook hadden verwacht. Van Duitsche zijde wordt gemeld, dat de koning Zondagmorgen om halfelf T^en de beslissing omtrent het aanblijven van het kabinet-Salandra nog niet was geno men, Boselli, een der oudste, staatslieden, een man van bijna 77 jaar, die reeds meer-, malen onder Crispi minister was, heeft ontvangen. Dat de koning aan dit onder houd beteckenis hechtte, blijkt uit het feit, dat Boselli daartoe Zaterdagavond uit Turijn werd ontboden. In politieke kringen verwekte de ontbieding van Bosel li groote verrassing. Het schijnt dat de koning een laatste poging wilde doen om een schikking te treffen en daarom den eerwaardigen Boselli het minister-presi dentschap wilde opdragen. Algemeen was men echter van te voren overtuigd dat de hoogbejaarde afgevaardigde do taak niet op zich zou willen nemen. Do betoogingen zijn nog in kracht toe genomen. Een bezoek van den koning aan de cadettenschool en het militair hospitaal leidde tot geestdriftige mani festaties. Een studentenvergadering te Rome heeft na een toespraak van den rector, besloten tot 'het aangaan van den strijd tegen de buitenlandsche vijanden en tegen de lafaards en verraders in het binnenland waarmee op Giolitti wordt gezin speeld. Ook Zondag zijn optochten van stud .n- ten, ambtenaren en spoorbeambten ge houden onder geschreeuw en geweldda-. digheden. Politie en militairen waren den geheelen dag in touw. Voor een venster van de redactiebit- reaux der „Messagero" werd een beeldje van Giolitti vertoond. Nadat het door de menigte was geh< ond, werd het op het plaveisel verpletterd. In verscheidene ministeries kwam het tot gezamenlijke betoogingen van de amb tenaren. Met vivatgeroep werden de mi nisters gehuldigd. Ook uit do proviacie ontvingen de ministers telegrammen van ondergeschikten met sympathiebetuigingen. In tal van plaatsen weerden zich echter niet alleen de interventionisten, maar ook de voorstanders der neutraliteit en me nigmaal kwam het tot bloedige botsingen, o.a. te Bologna, waar een aantal socialis ten, met stokken gewapend, op de menig te, die een manifestatie voor den oorlog hielden, aanvielen. Te Brescia deden zich dezelfde tooneelen voor. Met uitzondering van het orgaan van Giolitti, de „Stampa", de sociaal-demo cratische „Avanti" en enkele andere bla den, begroet de geheele Italiaansche pers den terugkeer van Salandra met vreugde. De „Corriere della Sera" noemt den oorlog thans absoluut onvermijdelijk, daar anders in het leger en op de vloot een revolutie zou uitbreken, wat niet on mogelijk is, daar ook militairen aan de demonstraties deelnemen. Ook de „Mes- sagero", „Giornale d'Italia" en „Secolo" zijn er van overtuigd, dat het thans tot een oorlog komen moet. Naar Oostenrijk slaat deze geestdrift reeds over. Aan de „Tribune do Genève" wordt uit Triest gemeld, dat aldaar een oproer is .uitgebroken. Een menigte, voor heb grootste deel uit vrouwen bestaande, be gaf zich naar het hoofdplein, roepende: „Dood aan den keizer!" Zij verbrandde een geel-zwarte vlag en een portret van den keizer. De gendarmen en soldaten lostten schoten en verwondden en doodden talrijke manifestanten. Het aantal ge wonden bedraagt meer dan driehonderd. Het aantal dooden is onbekend. Aan het Wcstclyk Front. Dc communique's worden in de laatste da.gen met zoo tijdig uitgegeven, dat we die nog 's avonds onder de telegrammen kun nen vermelden. Er is voor wat er aan het westelijk front gebeurt na den strijd bij Atrecht meer belangstelling gekomen en daarom- zullen, wo hier nog meedeelen, wat officieel omtrent do gebeurtenissen in het westen wordt gemeld. Het Duitsche ho<ftdkwartier erkent een teruggang bij Yperen, door te verklaren, dat de Duitschers ten noorden van die plaats, ten westen van het Kanaal en bij Het Sas hun vooruitgeschoven stellingen op gaven en de daar staande zwakke krachten, onv verliezen door het krachtige vijandelijke artillerievuur te verhinderen, terugtrokken in ae hoofdstellingen aan den oostelijken Kanaaloever. Ten zuiden van Neuve Chapelle houden do Engelsehen nog deelen van de Duitsche voorste loopgraven bezet, die sedert de ge vechten van eergisteren in hun handen kwamen. De strijd duurt nog voort. Ten noorden van Atrecht bij Ablain en Neuvilie sloegen de Duitschers Fransche aan vallen af met zware verhezen voor, den vijand. .Bij Ailly en in het Bois Ie Prètro ontwik kelden zich kleinere mfanteriegevechten. Het Fransche communiqué van gistermid dag zegt, dat de Franschen Zondagmiddag met volkomen succes bij Steenstraete een vierden tegenaanval 'der Duitschers afsloe gen. De Franschen behielden alle op 15 dezer veroverde posities en bevestigden hun winst, van welker beteekenis de hevige inspanning der Duitschers ter herovering van het verlorèna getuigenis aflegt. In de buurt van Het Sas worden do Franscho vorderingen voortgezet. De Fran schen vermeesterden op 16 Mei des avonds een krachtig door de Duitschers versterkt huis. Zij trokken over hot kanaal naar den oostelijken oever en bereikten de eerste linie der Duitschers, waarbij zij '145 gevangenon maakten en vier mitrailleurs buit maakten. Een Duitsche tegenaanval misiukto volko men. Meer naar het zuiden brachten de Brit- scho troepen den Duitschers eon ernstig échec toe. Zij vermeesterden ten zuidoosten van Richebourg-Lavono 100 meter loopgra ven en terzelfder tijd ten noord-oosten van Ferstubert 1500 meter loopgraven. Deze tweede aanval werd vervolgens doorgezet in de richting van Le Quenque Rue en bereikte over een front van 60O meter een diepte van 1500 meter. De Duitsche verliezen zrjn zeer hoog. De vorderingen der. Britschei troepen duren voort. In den sector ten noorden van Atrecht deden de Franschen verschillende operatien om hun nieuw front te bevestigen. Zij wier pen de Duitschers op enkele punten terug. Do Fransche troepen toonen in dezo wor- stelling omi voet voor voet vooruit to komen, een hardnekkige energie. De Franschen wonnen 200 meter op een uitlooper van het plateau Lorotto in de richting van de suikerfabriek van Souchez. In de streek van Loretto werd een hevig artilleriegevecht geleverd. 'ïen bloedig échec werd hier bereid aan vier Duitsche tegenaanvallen. De Franschen vermeester den wederom verschillende huizen m het noordelijk deel van Neuvilie eu vernielden een baÜoncaptif van de Duitschers ten oosten van Vlmyet. Door vliegtuigen werd het station van Somain gebombardeerd. In Champagne ten noordoosten van Ville but Tour bes bracht een plaatselijke actie den Franschen succes. In den n^cht van 15 op 16 dezer deden de Duitschers een mijn springen achter de eerste Fransche linie. Acht Duitsche compagnieën drongen dade lijk daarop voorwaarts en kregen voet in het vooruitspringend deel der Fransohe stel ling. De Franschen deden onmiddellijk een tegenaanval en heroverden het verleren ter- rem. Zij maakten 77 gevangenen, onder wie 3 officieren. In den loop van Zondag deden do Franschen een tweeden tegenaan val door een met élan uitgevoerde bajonet- charge en dooi* middel yan handgranaten. De Franschen maakten zich van de heele stelling meester. De Duitschers leden ont zaglijke verliezen, zooals met zekerheid is vastgesteld. In do loopgraven en op de borstweringen vonden de Franschen meer dan 1000 lijken. Zy maakten bovendien 30(J gevangenen, onder wie 0 officieren en maakten 6 mitrail- lours buit. By na het geheel effectiet dus dat aan den aanval deelnam! bleet in han den der Franschen of op het terrein. Aan de Oise brj Bailly plaatsten de Duitschers, om indruk te maken op de Fransche tirailleurs, voor de Fransche liniën het Turksche vaandel. I>3 Afrikaan- sche troepen beantwoordden dit echter door het vaandel met geweerschoten omlaag te schieten. Een tirailleur zocht het daarna ,op en bracht het binnen de Fransche linies. Aan de „Tel." wordt uit Brugge het vol- gendo nog gemeld: In alle horigheid wordt er bij Yperen voortgestreden, ten N.-O. en ten Z.-0. der stad. Dag en nacht klinkt opnieuw bijna gestadig het kanongebulder. In den afge- loopen nacht was het al byzonder gewel dig. Van nieuwe Duitsche vorderingen wordt tot nu toe niets gemerkt. De Engelsehen houden op hun nieuwe linie ten N. van Zonnebeke stand. De Duitschors offeren veel volk. Verleden week reden door Iseghem1 in de richting Ingelmimster 5 groote ca mions met dooden door zeilen bedekt. Wel een bewijs, dat er geen gelegenheid is, alle dooden bij het front te begraven en ook de stroom gewonden, aJs bij liet eerste offensief, vult openbare gebouwen niet al leen, maar vele bijzondere woningen en hoe ven. Rcusselaere vooral ligt geheel vol. Na twee cf drie dagen ontruimt men de ge bouwen en voert men gekwetsten naar het .oosten, maar steeds komen nieuwe con- De Strijd in het Oosten. Begint het, blijkens het gisteren vermelde communiqué uit Petrograd, voor de Russen in het oosten iets ruimer te worden, toch hebben ze de voordeelen niet aan hun .zijde. Dat blijkt uit de volgende Duitsche en Oos tenrijks che mededeeling en. Officieel wordt uit het Duitsche hoofd kwartier bericht: Aan do Dubissa hebben wij in de streek! van Eicagola en Szekiski, ten zuiden van de Njcmen bij Marjampol en Ludwinow, vijan delijke aanvallen afgeslagen. Onder de bij Sjawli gevangen genomen Russen bevinden zich rekruten van de lich ting 1916, die slechts vier weken waren geoefend. Op het zuidoostelijk gevechtsterrein zet ten wij onzen opmarsch tusschen de Pilica en den boven-Weichsel, zoomede op het front Sainbor-StryjStanislau voor tl Bij' Jaroslau en ten noorden daarvan is het ons op verscheidene plaatsen gelukt de San over te trekken. Om Przemysl wordt gevochten!. Uit Weenen meldt men, dat in verge lijking met de hardnekkige gevechten van' do vorige twee weken de dag van Zondag op het geheele front zonder gebeurtenissen van beteekenis is voorbijgegaan. De verbon den legers hebben in de richting van idö boven-Dnjestr opnieuw terrein "gewonnen. Afdeelingen van onze oprukkende kolonnee hebben nu ook Drohobycz (ten Zuiden van de boven-Dnjestr) genomen, opnieuw 5100 'gevangenen gemaakt en acht machinegewe ren vermeesterd. Het blijkt dus dat Przemysl nu door Duit schers en Oostenrijkers bedreigd wordt. Een andere Duitsche mededeeling zegt, „dat de ring ,die aan drie znjden van Przemysl reeds klaar is, steeds nauwer wordt aangetrokken.'* Het is nu maar de vry^g of de Russen tijdig versterkingen zullen krijgen. BUITENLAND. Dc Oproerige Beweging in Portugal. Naar aanleiding van de berichten over Portugal in telegrammen uit Madrid deelt de Portugeesche legatie te 's-Gravenhagd het volgende mede: „Ten gevolge van een volksbeweging, by welke zich leger en vloot hebben aangeslo ten, h eeft de regeering van generaal Pimen to de Gastro haar ontslag bij .den president der republiek, den heer Manuel d'Arriaga, ingediend, die opdracht tot hot vormen van een nieuw kabinet heeft gegeven aan den heer Joao Chagas. Het nieuwe kabinet is samengesteld als volgt: voorzitter van den ministerraad, en minister van binnenland- sche zaken Joao Chagas, minister van jus titie Palu Talcao, minister van finan ciën Barros Queirez^ minister van oorlog! Bazïlio Teles, minister van marine Fernandez Gosta, minister van buitenlandsche zaken Alvez Veiga (thans 'gezant van Portugal in België), minister van openbare werken Ma- galhaes Lima, minister van koloniën Jorge Pereira, minister van onderwijs Jose de Castro. Opdat men niet gelooven moge, dat be doelde beweging voortspruit uit een minder normaio werking van do republliek, brengt de legatie in herinnering, dat het kabinet van generaal Pimente de Castro de bijeen komst van het parlement had verhinderd. Hij kondigde als dictator maatregelen af, die tot de uitsluitende bevoegdheid van het parlement behooren, met hame de amnestie voor royalisten, die-tegen de republiek heb ben samengespannen; de hervorming van de kieswet; het wegzenden van de door het volk gekozen gemeenteraden en hun ver- japgign door administratieve commissies; 't afzetten van republikeinsche ambtenaren enz. 'enz. Allo republikeinsche partijen protes teerden sedert eenigen tijd tegen dezen ab- normalen stand van zaken, die meer en jn^ verergerde, en die ten slotte leidde tot .de beweging, door de legatie in den aanhef van dit communiqué bedoeld. Het bombardement van Lissabon moet blijkens vandaar te Madrid ontvangen tc- VIJFDE KLASSE. 0 Nos. Nos. 1400. Jfos. 1GQG7 »No3. 9.167, 16566. f 100. VIJFDE KLASSE. Trekking van 18 Mei 1915, 6532, 13986, 20387 ieder finnn 3178, 10627, 11104, 18124, iedfj 822. 1931, 3894, 7636, 1Q985, ,8188' ieder f 200. 211, 651. 2073, 3251, 8852, 9025' 10342, 12428, 13493, 14250, lBGÖö' 183Q3, 19103, 19837, 20G75. iedéj Prijzen van f70. 142 156 545 694 878 1008 1265 13Ï3 ri03 1456 1971 2075 2345 2437 2562 2605 2749' 2789 2998 2953 3052 3149 3285 3331 3517' 3788 3857 3981 4185 4305 4622 4659 4994 5067 5128 5198 5276 5694 5688 5707 6906 5986 6346 6536 6736 7033 7127 7419 7446 7504 7639 7542 7618 7962 S073 8114 8149 8152 8366 877 8808 4S866 8908 99092 9138' 9180 9386 9534 9590 9621 9673 9689 9723 9S12 9906 9950 9968 9982 10099 10157, 10168 10196 10108 10146 10544 10614 10861 10684 11Ó12 11480 11707 11939 11995 12120 12553 12297 12320 12379 12646 12696 12-300 12816 12S62 12SS0 13274 13416 13745 13325 14199 14232 14268 14478 14548 14553 14570 145S7 146S9 14843 1493G 15176 1540b 15439 15654 15900 15912 16445 16555 16793 1681a 16358 16923 16949 16936 17088 17181 1726? 17341 17370 17612 17748 17799 18087 18351 18412 18575 18510 18536 1SG61 18781 18926 19052 18226 19-140 19463 19527 19742 19822 20220 20239 2039S 20414 20464 20745 20772 20779 20S82 209S9. Nieien. 95 162 213 311 313 547 668 G80 708 718 991 1113 1144 1147 1373 13S7 1475 1491 1825 1827 1840 1862 1926 1929 195S 2050 2330 2337 2378 2560 2847 2877 2939 2942 3132 3156 3167 3206 3432 3511 3516 3569 3810 3922 3958 4029 4325 432S 4383 4393 4523 4533 4613 4641 4852 4895 5030 5056 382 477 507 512 519 729 838 851 909 927 1149 1170 1329 1365 1561 1611 1788 1897 1864 lS7o 1921 1925 2070 2116 2196 2315 2709 2716 2750 2819 2977 3069 3075 3 IJS 3279 3301 335S 3383 3613 3682 36S9 3705 40S7 4204 4258 4265 442H 4450 1475 4491 4722 4726 4772 484G 5069 5080 5195 6112 5157 6173 5193 5216 5253 5344 5414 5141 5556 5558 6668 5612 5648 5652 5G56 5G6C 58G8 5922 5923 5982 6019 6Q27 6075 6166 6207 6216 6249 6313 6336 6366 6385 6526 6695 6715 6718 6728 6751 6787 6835 6S48 6997 6995 7026 7117 7158 7199 7213 72IS 7231 7258 7260 7363 7408 7425 7149 752.' 7565 7661 7666 7675 7718 7735 7773 7870 7910 7961 7962 7987 8018 8059 SOGO 8181; 8238 8246 8249 8314 8335 8365 8190 8527, 8555 8586 86G9 8748 8751 8764 S851 8870 8945 S960 8990 8992 9059 9138 9149 9107 9233 9306 9332 9396 9474 9485 9621 9C73 9GS9 9723 9731 9745 9753 9754 9765 9810 9858 9907 9934 10005 10021 10132 10137, 1018G 10201 10217 10239 10261 10327 1C389, 10414 10462 10173 10629 10650 10053 10603, 10714 10728 10732 10739 10770 10802 10317,; 10904 10936 10949 10969 10979 11071 1111a 11131 11138 11168 11250 11310 11388 114Cfi, 11482 11558 11573 11005 11626 11650 11743 11798 11880 11892 111109 11965 11972 1205f 12061 12212 12256 12277 12336 12344 1236" 12392 12398 12418 12430 12400 12165 12513' 12605 12627 12724 12726 12764 12773 12793 12825 12833 12836 12872 12878 12898 12931 12956 12976 13017 13031 13077 13115 13165 13264 13269 13432 13133 13438 13141 13457, 13485 13498 13503 13541 13640 13681 l3G9ff 13702 13769 13863 13928 13954 11011 1402$ 14024 14073 14084 14135 14198 14335 14337! 14396 14422 14425 14429 14487 14554 14G3S 14643 14675 14742 14766 14777 1 4785 14787, 14790 14825 14869 14969 14971 15020 15041 15049 15055 15115 15156 15188 15208 1524» 15275 15287 15315 15324 15360 15374 15467 15484 15493 15510 15607 15739 15738 15746 15763 15864 15868 15881 15884 15887 15916 15953 15989 16003 10048 16050 16084 16122 16142 16180 16308 1G330 16363 16514 *16512 16637 16716 16752 16757 16771 1U946 17092 17058 17111 17131 17178 17277 17322 17366.' 67158 17468 17586 17632 17723 17765 1760?: 17839 17853 17924 17947 17980 1S009 18013 18039 1S076 18136 1S137 18160 182C2 18208 1S300,18339 18362 183G8 18446 1S453 1S400 184S7 18521 1S546 18553 18583 18599 1865Q 18733 18800 18S27 18818 18859 18270 18902 18920 18987 19028 19144 1j201 192GG 19303 19431 19456 19476 19481 19573 19752 1976? 19804 20068 20173 20230 20519 20542 20578 20606 206S3 20733 20736 20665 207S1 20819 20857 20890 20S93 20932 20942 20057 20966 20968 20981 5e Klasse lo Lijst: 20359 m.z. 20357, leg, ammtn tal vaoi slachtoliers bebbefl geeisebt. De bevolhebber van den. kruiser „Vasco <li Gaina" moet vermoord zijn. He' leger en bet garnizoen van Lissabon blij:ca den president Ar naga trouw. Volgens particuliere berichten uit MaxlriJ aai den „Lok.-Anz." wordt Engelsche tus- sclenkomst in Portugal onvermijdelijk fi* aebt De beweging te Lissabon en in NoorJ- Portugal heeft een anarchistisch karaktet aangenomen. De beweging, door bet eskaler voor Lissabon op touw gezet en alleen be deeld om den val van den volgens bel Duitsche blad nu yoortvluchtigen presi dent Arriaga te bewerken, verloopt reeds. Op bet bombardement van Lissabonscba staatsgebouwen door bet eskader volgdea plunderingen en daden van particulier0 wraakneming. Patrouilles van garnizoen en burgerwacht werden meermalen overhoop gerend. Het aantal dooden en gewonde» te Lissabon, Coimbra, Oporto en Sanatem,: wordt op eenige duizenden gescfiat. Ook uit Parijs komen berichten, dat d0 toestand te Lissabon nog steeds critiek is- Uit Madrid wordt ook nog gemeld, dat v0.- gens berichten uit Lissabon op C'haosi. nieuwen minister-president, tijdens L<~3 reis van Oporto naar Lissabon., een mcori» aanslag is gepleegd. Senator Fr&itas heeft op hem! geschoten en hem1 ernstig gewond. Freitas zelf is d001, gendarmes gedood. De troebelen tc* Lissabon zouden .weer b0" gonnen zijn.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 2