De Eoropeesclie Oorlog. 408e Staatsloterij TWEEDE KAMER. Bestrijding van mond- en klauwzeer. Do Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel bespreekt in de Memorie van Antwoord nopens 't voorstel tot verhooging van zijn bcgrooting over 1914 do opmerkin gen. gemaakt tegen het zoogenaamd© „af- maHngssysteem'' en betoogt nader, dat van do moest deskundige zijde zoowel hier als elders het afmaken van ziek en verdacht vee als de meest afdoende maatregel ter bestrij ding van het mond- en klauwzeer wordt be schouwd. Toorts deelt de Minister mede, dat in de bedoeling ligt ook voor 1914 vergoeding van docr afmaking van vee geleden be drijfsschade foe te konnen. Verder geeft de Minister een berekening, waaruit blijkt, dat de waardeder hier te» lande aanwezige herkauwende dieren en varkens gesteld kan worden op ongeveer 457 miïlioen gulden. Ten opzichte van het verzoek van sommige leden, om nadere inlichtingen omtrent de opbrengst van het verkochte voor de con sumptie geschikte vleesch. wordt ten slotte medegedeeld, dat aanvankelijk dit vleesch door de burgemeesters werd verkocht. Aan gezien do opbrengst evenwel dikwijls te wen- schen overliet, werd in overleg met den mi nister van Oorlog een regeling getroffen, waardoor het vleesch van het verdachte vee, voor zoover het door de intendance geschikt werd bevonden, bestemd werd voor het le ger, hetgeen een aanmerkelijke hoogere op brengst ten gevolge had. AGENDA VAN DE WEEK Dinsdag Leidsche Schouwburg. Nederlandsche Zangavond onder leiding v. Arnold Spoel. 8 uur. Vergulden Turk. Ledenvergadering Maatschappij van Nijverheid (Dep. Lei den). Halfnegen. Vergulde Turk. Alg. Ledenvergadering 3-0ctobcr-vereenigiiig. Halfnegen. Woensdag: Nutsgebouw. Algem. Ledenvergadering Vereeniging ,,Schoolkindervceding". Ne gen uur. Vergulden Turk. Algem. Vergadering Nederlandsche Vereeniging ,,Onze Vloot" 's Middags 4 uur. Zaterdag: Leidsche Schouwburg. Kinderconcert 's Middags 2 uur. AARLANDERYSEN. Benoemd is tot onderwijzer aan de Clir. School te Brielle, mej. E. De Klerk, van hier. HILLEGOM. In den afgeloopen nacht is een man door de laatste tram, komende van Lei den, alhier overreden. De ongelukkige was geheel verminkt. Zijn identiteit kon niet direct vastgesteld worden, wel moet er vermoeden bestaan, dat hij van Den Haag herkomstig is. Bij Kon. besluit is een pensioen ver leend aan Th. J. G. Pardoen, gemeente veldwachter, alhier, van 567. KATWIJK-AAN-ZEE. De heer N. Swierstra, onderwijzer alhier, komt voor op een aanbeveling ter benoeming van een onderwijzer te Am sterdam. -N OORD WIJKERHOUT. Do Raad vergadert Dinsdagavond te halfzeven. Li café „Heilsbergen" had gisteravond een R.-K. propagtmda-vergafidering plaats ter oprichting van een retraite-fonds, dat d? ook tot stand kwam. NOORDWIJK AAN ZEE. De Chr.Bewaarschool had over het af geloopen boekjaar met een tekort van f 120 to kampen. De kerkeraad d,er Ned.-Herv. Gem. alhier besloot daarom voor dit doel een estra-collocto tijdens de godsdienst oefening te do-en houden. Gistermorgen werd na het eindigen der godsdienstoefening bekend gemaakt, dat de op den vorigen Zondag voor dit doel ge- hrudon collecte de som van 151.25 had op gebracht. Een prachtig bewijs van den wel dadigheidszin der kerkelijke gemeente. OEGSTGEEST. Volgens nadero berekening hebben on geveer 700 mensehen het Zendrngsfeest op „Oud-Poelgeest" bezocht, SASSENHEIM. In het Raadsverslag van Zaterdag avond staat ,,De heer Speelman wijst op Noordwijkerhout", enz. Dit moet zijn niet Noordwijkerhout, maar een nabu rige gemeente. Met den verkoop van het. Regeerings- brood zal "Woensdag worden begonnen. VALKENBURG. Vrijdag, toen voor het eerst gelegen heid werd gegeven een „broodkaart" aan te vragen, meldden zich hiervoor ongeveer honderd personen op het gemeentehuis aan. ZOETERWOUDE. Onder het vee van den veehouder A. van eer Meij, alhier, aan den Rijn dijk, is het mond- en klauwzeer geconsta teerd. 15 runderen en 3 vette kalveren zijn in de woning aldaar geslacht, terwijl 65 varkens naar het slachthuis te Leiden zijn vervoerd en aldaar geslacht. K afwijkLeiderdorp. De Centrale R.-IC. Kiesvereeniging Kat wijk—Leiderdorp, hield in hotel „Rijnland" aan de Steenstraafc te Leiden, een algemee- ne vergadering, waar in hoofdzaak de be- tfndfJir.cr -ussja ck. o voor de vergadering van den Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in Nederland aan de orde kwam. Do vergadering, waarop tien aangesloten plaatselijke kiesvereenigingen waren verte genwoordigd, werd voorgezeten door den tweeden voorzitter, dr. Kervel, van Noordwijk. (De heer C. v. <L Meer, van Noordwijk, was verhinderd). Na de gebruikelijke opening, las de heer J. van Douveren, van Oegstgeest, die ge durende de mobilisatie het secretariaat voor den heer C. Paardekooper, van Zoefcerwoüde, waarneemt, de notulen, waarop de behan deling van den beschrijvingsbrief aanving. Onder de punten, die een ruimere bespre king ondergingen, kwam het vcorstel-Emmen, dat de directe herkiesbaarheid van de af tredende bestuursleden beoogde, en daar mede in verband een wijziging van art. 9, waarmede de vergadering niet ace,oord ging. Het vocrstel-Amsterdam Hl, om een on derzoek by do R.-K. kiezers, omtrent de wenschelrjkheid van de invoering van al gemeen kiesrecht, deed de vergadering be sluiten tot het geven van een vrij mandaat voor dat agenda-punt. De besprekingen over het voorstel-Am- aterdam VIH, inhoudend, dat de wenschelrjk heid worde uitgesproken, dat saamgesteld wordt een programma van R.-K. beginselen, in zake gemeente-politiek, hadden tot uit slag, dat, niettegenstaande het naar den Bond v£n Gemeenteraadsleden verwijzend pracadvies, besloten werd, dit voorstel te steunen. Bij de discussiëh hierover wordt ciezo zaak verdedigd door den heer Bulten, van Ncórdwrjkerhout (Zilk), die hierover in „Het Centrum" het nuttige en noodige er van reeds bepleit had. De heer Kemper- man, van Zoeterwoude, gaf nog eenige aan wijzingen, langs welken weg de uitvoering van zoo'n programma kan worden afge voerd, naar bijv. den Bond van R.-K. Ge meenteraadsleden, en de toepassing naar be hoeven en naai* plaatselijke omstandighe den. De vrijwel gelijk bedoelende voorstellen van KatwijkLeiderdorp en Amsterdam I, die oen wijziging- vragen van art. 13, waar door ieder Kamerdistrict twee afgevaardig den zenden zal, deze beiden recht van dis cussie cn brj ontstentenis van het stemge rechtigd lid, de andere afgevaardigde stem recht zal hebben, werd met eenigo wijzi ging door het bestuur gepraeadviseerd, voor gesteld. De vergadering hield zich echter aan het vocrsiel-Katwijk, dat verder strekkend was, en die ruimte noodig had. Een ander voorstel-KatwijkLeiderdorp, dat de naleving vraagt van art. 6 van het reglement, en de zelfstandigheid der kies vereenigingen onaangetast iaat iQ betrekking tot het stellen van candidaten. waardoor dit recht niet meer afgestaan wordt of ontnomen aan of door een commissie van Accoord, werd door het Hoofdbestuur ontraden. Deze zaak kwam eerst in 1917 aan de orde en was minder noodig reeds nu te behandelen. In deze voerden dr. Kervel en de heer Bulten het woord, om dit argument te weer leggen, en er op aan t-e dringen deze zaak' reeds nu in orde te brengen, daar men an ders dan wel weer eens voor een geval kan kernen te slaan als vorig jaar, wat niet bevorderlijk is voor het politiek leven, voor al waar het aan de hand van het reglement niet to verdedigen is. Do handhaving van het voorstel vond al- gemeenen bijval. Hiermede in verband, vroeg de heer Stad houder, van Zoeterwoude, nog inlichtingen over het voorstel-Noordwijk, dat in boven staand voorstel belichaamd is. en waarover verschil bestond of het al of niet ingeko men was bij het bestuur. Door dengene, die deze opmerking in de vorige vergadering gemaakt had, werd ver klaard, dat, nu een pertinente ontkenning had plaats gehad, hij zich vergist moet hebben, wat zijn oorzaak hierin moet vin den, dat het voorstel in bespreking is ge weest bij het Bestuur, wat hij een gevolg dacht van het inkomen er van. De voorzitter sloot hierop de vergadering. x DE HOUDING TAN ITALIË. Het ministerie Salandra blijft! Dat is hef; voornaamste nieuws van do' laatste uren. Niemand van de vooraanstaan de aanhangers van Giolliti's vredesidieeën heeft het aangedurfd een nieuw kabinet saam te stellen. Nu van dio zijde men de consequentie van de gevolgde taktiek niet heeft aanvaard, is de oude re-gcering, die van meaning is, dat door nader oven-leg van Oostenrijk niet meer is los te krijgen, veel sterker komen te staan. De vraag is nu of Giolitti met de meerderheid, dio hij in de Kamer, maar niet onder het volk bezit, nog zal weerstreven. Dit zal hem wel moeilijk vallen nu hij geen verantwoordelijkheid op rich heeft durven nemen. Do interventie van Italië, het deelnemen dus aan dien oorlog, is nu nog waarschijn lijker dan vroeger reeds. Er is nog iets dat doet zien, hoe ver Ita lië reeds gevorderd was in de richting van een optreden tegen Oostenrijk. De „Corrièro del la Sera" te Milaan meldt, dat do kabinetsraad van den 9den Mei besloten heeft, hot Drievoudig Yer- bond op te zeggen. Deze beslissing is on middellijk aan de vertegenwoordigers der centrale mogendheden medegedeeld. Uit een interview met een lid van het ka- binet-Sal an dra blijkt», dat bovenstaand be richt juist is en dat dus Italië niet langer diee! uitmaakt van den Driebond. De „Echo de Paris" ontvangt uit Turijn d.d. 14 Mei hot volgende telegram: Do „Gazetta dol Popoio" zal in haar vol gend nummer een interview met eon der af tredende ministers publdcooren. „Wij rijn afgetreden", zegt de minister hierin, „omdat wij het niet eens bleken te rijn, aangaande do verantwoordelijkheid om het parlement voor een voldongen feit te plaatsen, na het parlementaire pronuncia- mento van Giolitti. Met 't oog op den par lementairen toestand, door Giolitti en zijn aanhangers in het leven geroepen, heeft het kabinet rioh niet krachtig genoeg gevoeld, voor de Kamer to treden." De Oostenrijksche concessies zijn steeds beneden onze eischem gebleven. Wegens de onmogelijkheid om tot een vergelijk te ko men, hebben wij de mogelijkheid van een oorlog onder de oogon moeten rien, en heb ben wij do mdlitairo maatregelen genomen, die u bekend zijn. Oostenrijk is niet tot beter inricht geko men, zelfs nadat liet Driebohdstractaat is opgezegd. Deze opzegging van den Driebond dreef ons nog meer naar den oorlog. De meening, dat de oorlog onvermijdelijk lijk is, wordt nu zelfs verkondigd door de „Stampa", liet blad dat steeds Giolitti's ziens wijze was toegedaan. De Oostenrijksche gezant moet trouwens ook van opinie zijn, dat 't niet zonder strijd afloopt. Hy heeft de Oostenvijksch-Hongaar- scho onderdanen gelast op het eerste sein te vertrekken. Do „Giornale dTtalia" ver telt zelfs, dat dit den 17aen, dat is dus heden, reeds gebeuren zou. Dit blad ontkent evenwel een mededee- ling, dat nauwe, definitieve verplichtingen onder militaire afspraken met do entente zijn aangegaan, dat ook reeds officieren van leger en marine naar Parijs zijn gestuurd ,omi technische onderwerpen 'te bespreken. Men vermoedt, nu, dat het kabinet, met het besluit om in don oorlog in te grijpen voor de Kamer, die 21 Mei a.s. byeenkomt, zal komen. De Agence Fournier geeft als een bericht uit Berlijn het verhaal, dat de Duitsche kei zer onlangs den Italiaanscnen gezant liet komen en hem in weinig diplomatieke taal zijn ontstemming over den politieken toestand in Italië te kennen gaf. Bij het afscheid reik te hij den gezant ook niet de hand. Toen de keizer, naar het schijnt, berouw over zijn gedrag hebbende, den gezant verzocht nog eens op 'het paleis te komen, liet deze we ten dat 'hij ongesteld was. Het bericht, dat het kabinet-Salandra zal aanblijven, heeft veel voldoening gewekt. Te Rome betoogde men in de straten, roepende: „Leve de koning! Leve het leger! Love £a- landra!" Toen gistermorgen een troepenmacht naar het paleis marcheerde, gingen duizenden mee. Voor het ministerie van buitenlandsche sche zaken werden Salandra en Sonnino toe gejuicht. Gisteren hadden nog heftiger botoogingen plaats dan vorige dagen, die hier en daar daar een revolutionnair karakter aannamen. Deze betoogingen richtten zich, met luid gejouw aan het adres van Duiischland, te gen Giolitti, die als aan Duitschland verkocht werd uitgekreten. Ook tegen Von Bülow werd gedemonstreerd met kreten van: „AVeg rr.et Von Bülow.!" Op sommige punten hadden zeer ernsiige ongeregeldheden plaats tegen de aanhangers der neutraliteit. Laat in 'den avond hadden, naar aanleiding van èen reuevoering van d'Annunzio in het Teatro Costanzi, ernstige onlusten in de omgeving van dezen schouw burg plaats. De betoogers sloegen do straat lantaarns stuk, zoodat de geheel© Via Virni- nalo in diepe duisternis gehuld was. Er wer den barricades opgericht en de oproerlin gen trokken hun x esólver. De betoogers oefenden groote pressie uit op do winkeliers, dcor te eischen, dat alle winkels gesloten zouden worden. Ook in theaters, zooals bijv. in het' Teatro Quirino werd geëischt, dat de voorstellingen zouden worden gestaakt. Te Turijn, Genua, Florence, Rome en Mi laan moet het al zeer Spaansch zyn toege gaan, volgens de telegrammen op 15 Mei uit Lugano aan het „Berl. Tagebl." gezon den. Giolitti en Von Bülow werden be schimpt en zelfs met den dood bedreigd. Te Milaan -wilde do menigte zich onder woest getier opnieuw naar het Duitsche consu laat begeven, maar dit was door een zoo groot aantal troepen afgezet, dat dit on- mogelyk bleek. Toen de betoogers 'de winkels van Sie- mens-Schuokert wilden aanvallen, werd er nit een der vensters op hen geschoten, zoo dat zij verschrikt de vlucht namen. Een Duitsche dagbladcorrespondent werd na het bekend worden van het aftreden van het kabinet uit do perszaal van het tele graafbureau te Rome gedrongen, onder het geschreeuw van „Weg met Von Bülow! Weg met Duitschland!" Een auto van Von Bü low werd met steenen gebombardeerd. Re clameborden van Duitsche winkels en café's werden afgerukt en vernield. Laat in den nacht van Vrijdag hadden in het hoofdkwartier van do oorlogspartij, het Café Aragno, opnieuw betoogingen j)laats, waarbij een deel der betoogers schreeuwde: „Leve de republiekI Weg met den koning!" De nationalistische oorlogsgerinden beant woordden dit geschreeuw met fluiten, waar uit blijkt, dat er tusschen do beide oorlogs- 'gezinde fracties een principieele tegenstel ling bestaat. Do te Ancona, voor anker liggende Duit sche stoomboot „Lemnos" wilde naar Istrië vluchten, maar werd door de ItaJiaansche havenautoriteiten vastgehouden. De kapitein en de machinist van het schip rijn van spionnage beschuldigd en deswege voorden rechter gedaagd. Op het postkantoor van Lino werden 12 centenaar voor Zuid-AmerikaJ bestemde Duitsche leaden in Spaansohen tekst in beslag genomen. Echter rit men in het neutralistische kamp ook niet stil, en zoo is Vrijdag te Milaan door de arbeidsbeurs en de socialistische fractie de algerneene Btaking georganiseerd* om op deze wijze protest aan te teekenen tegen het dryven der oorlogspartij. Ook de 'gemeentetram liep .Vrydag niet. Getorpedeerde en Opgebrachte Neutrale Schepen. Bij Aberdeen hooft ©oil Duitsche ondea> zeeër heb Deensohe stoomschip „Martha," getorpedeerd De Zweedsche stoomboot „Bjoern", die met erts en levensmiddelen naar Londen onderweg was, werd aangehouden en maar Haanburg opgebracht. Een Duitsche Duikboot gezonken? Naar alle waarschijnlijkheid is eon Duit sche duikboot bij de kust van Northumber land, door het stoomschip „'Collairnie" tot zinken gebracht. Volgens de „New Castle Evening Chronicle!', he: ft de kapiiein van ge noemd schip, bij rijn aankomst te Blyth op Woensdag j.l„ verhaald, dat de bemanning Zaterdag plotseling een schok voelde. Onmid dellijk daarop werd een hoeveelheid olie aan de oppervlakte van het water waargenomen, Waaruit men afleidde, dat het schip een duikboot geramd had. Do „Collairnie" bevond zich' op het oogen- blik, waarop de schok gevoeld werd, in do nabijheid van de plaats, waar dien morgen de „Queen Wilhelmina" en de „Don" ge torpedeerd waren. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 17 Moi. Veemarkt. Aai^oer Paar den, Veulen, Ezel,magero ruudoron, 422 vetta rundoren, 259 votto- en graskalveron,nuch tere kalveren, votto- en kallkooien, 720 Varkons, Biggen. Bokken of Gelten, 425 Schapen, Lamraeren- Koeien lo qual.. 1.— tot 2do qual. 92 a 3dequal. S3 tot Osacn lsto qual. 9S a 2de quaJ. 94 a cents,3de qual. SG a cents. Stioion lsto qual. a 2do qual. a 3do qual. a cents. Balveren lsto qual. 130 a 2de quaL 110, Sdo qual. 105 a cents. Schapen lsto k\v. 90, 2do kw. 60, "de kw. 78 Cts. Varkens 1 kw. 93, 2do kw. S3, 3rto kw. 82 Cts. Licht soort 74 a 76. Handel 'matig. Eieienmarkt. Overmaascho f 5.— a fl>.25. Zoeuwsche /"4.75 a fb— AMSTERDAM". Aanvoer koeien. Vette koeien lo kw. 1.06-1.10. 2o kw. f.0.98-1.02. 3o kw. f 0.940.96; 120 melk- en kalïkoeien 200 350131 nuchtere kalveren f 12—18; 72 schapen f 28—42; 1804 lammeren f 12—15; 228 vette var kens lo kw. f 86—88 2e en 3o kw. f 80—84; Geen overz. en geen Geldorscho. DELFT. 15 Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd 74 stapels, wegendo 16322 K.G., prijs 0.65—0.75 per K.G. Deze rechtbank veroordeelde heden Ant. v. d. H., Mart. K., Abram F., en Chr. Joh. L., te Leiden, wegens dief stal van lood, koper, enz., achtereenvol- geld tot 8 maanden, 8 maanden, 6 maan den en 6 maanden. Eisch resp. één jaar, 8 maanden, 6 maan den en 8 maanden. Ant. v. d. H., te Leiden, wegens wederspannigheid, tot één maand. Eiseh drie maanden. Verduistering of Oplichting to Leiden, Daarvoor moest voor do rechtbank ver schijnen Dirk Joh. v. d. B., te Leiden, die echter bij de oproeping niet was ver schenen. Er werd nog even gepauseerd, waarna verstek tegen beklaagde verleend werd. Uit de dagvaarding bleek, dat be klaagde op 19 Februari zich een handwa gen, toebehcorende aan M. A. v. Gelde ren, meubelmaker, te Leiden, had toege- eigend, welke wagen hij getracht had» later te verkoopen. Hot geval had rich aldus toegeda-an Yan der B. was door Van Gelderen aan genomen, om na den brand in zijn perceel aan de Haarlemmerstraat goederen te ver voeren. Toen dSt gedaan was droeg hij Yan der B. op den wagen te bezorgen bij den wagenverhuurder Taffijn, in de Clarasteeg, waar deze wagen meestal stond. Eigener be weging haalde Yan der B. den volgenden morgen den wagen weer terug en ging er mee naar den wagenverhuurder A. van der Meel, om hem daar to verkoopcD. Van der M. waarschuwde echter de politic en zoo liep beklaagde in den val. Van Gel deren, het eerst als getuige ge hoord, verklaarde beklaagde niet te ken nen en geen familie van hem to zijn ge lukkig niet zooals hij opmerkte. Nada-t ook Taffijn en Yan der Meel wa ren gehoord, eischte do subst.-off. mr. Del Campo wegens oplichting vijf maanden ge vangenisstraf. Diefstal van Asphaltpapicr. Daaraan had zich volgens d© dagvaarding schuldig gemaakt Arie D., uit N o o r d w rj- k r hout. Ook deze beklaagd© was niet verschenen. De rijksveldwachter-jachtopziener, Jan Nijenboer, had op een avond in Maart, sur- veiileerende, beklaagd© met drie rol asphalt- papier bezig gezien bij een loods, waarin hij het papier opborg. Aangezien er in den loatsten tijd nog al wat voorwerpen werden vermist, bij den bouw van het Krankzinni gengesticht en daar ook asphaltpapier lag, kwam dit den veldwachter verdacht voor en hij hield beklaagde aan. Deze verklaarde de rollen in een boschje te hebben ge vonden, wat hij later voor den rechter-com- mssariis bevestigde. Dit kwam den officier echter zeer onwaarschijnlijk voor, te meer, omdat beklaagde bij het werk werkzaam was geweest en het boschje verder van zijn huis lag dan het gesticht. Nadat de veldwachter zijn proces-ver baal had bevestigd en een opzichter bij het bouwwerk, Corn. Jansen, het papier had herkend als van 't werk afkomstig, eischte het O. M., al erkende het, dat het bewijs zwak was, schuldigverklaring en vroeg een gevangenisstraf van twee maanden. Ycrdui.stcring tc Leiden, 'A'. v. d. Mey, landbouwer te Zoeterwou de, was op 8 April in het verkooplokaal ,,den Burcht", waar hij goederen had ge kocht, welke hij 'Letaalde. Hem ontviel toen een biljet van 10, zonder dat hij dit zelf eerst wist. Terwijl hij nog in het lokaal stond, was er een man, die heb opraapt© en in zijn broekzak stak. Deze man, 'die later bleek' Jac. Johs. Vr., uit Leiden, 'te zyn, 'was daarmede bijzon- VIJFDE KLASSE. J Trokking van 17 Mei 1915, No. 5563 i 5000. No. 11464 f 1000'. No. .7643 10231 14536, 19462, ieder f In No. 89, 8282 134G7. ieder f 200 No. 9340 17289 1S887, 19975 20972 ia f 1Q0. "a Prijzen van f70. 221 237 25S 326 493 742 793 S56 913 1075 1606 1622 1685 1881 1956 oqeI 2313 2474 2494 2529 2582 2592 3135 3^ 3382 3541 3838 3897 3954 4076 4093 419: 4179. 4180 4188 4243 4387 4578 46.13 4»™ 4723 4801 4844 4872 4877 5H-1 5159 V* 5415 5639 5939 5978 6033 6041 6299 62M 6329 6334 6368 6459 6743 6762 7512 7701 7845 7875 8057 8139 8193 82S0 8347, 85» 8645 9125 9140 9449 9490 9527 9573 36'"* 10140 10278 10316 10338 10497, 10532 10SK 10756' 10765 10888 10905 1U920 11174 Ul!)a 11724 12086 1J159 12180 12276 12397 lajQj 12794 12971 13283 13400 13520 13612 lSfia 13Ï24 13799 1390S 141C3 14279 14325 lil" 14569 14709 14736 14789 14884 152G6 15445 15612 15669 15706 15766 15794 15799 15® 160S8 16152 16205 1620S 16414 164711648; 16670 15818 16924 16955 17140 17177. 1723; 17272 17463 17497, 17625 17725 17966 1SP; 1SS6G 18372 1S474 18720 190S6 19105 19515 19184 19497 19507 19553 19676 19708 197S) 20137 201S7. 20365 20496 29689 20773 Nieten. 26 68 70 74 85 97 127 181 191 233 300 303 317 403 481 514 56G 591 601 GJj 773 795 974 979 1002 1014 1019 1051 IO74 10S6 1104 1133 115S 1189 1191 1231 ljjo 129S 1357 1379 1385 1453 1481 1515 15"{ 1619 1670 1764 1819 1920 2003 2028 201? 2121 2164 222G 2210 2311 2370 2413 243' 2629 2637 2640 2603 2677 2712 2720 27C-' 2794 2864 2900 2946 3015 31SS 3226 32ó 32S2 3337 3410 3411 3419 34S0 3486 3539 3683 37S1 3798 3834 3964 3992 4009 4113 4146 4190 4203 4221 4226 4227 4271 4SÖ0 4345 4363 4440 4143 4480 4497 4508 456S 4582 4699 '4750 4759 4765 4815 4825 48»' 49S0 4981 4983 5045 5072 5121 5148 5»? 4S43 4845 4851 4SS1 4S37 4923 4920 497» 52Ö0 5209 5232 5270 528S 5345 5347 533 5368 536S 5373 5391 5432 5433 5450 5155 5465 5478 54S9 5509 5605 5028 5629 5G51 5658 5690 5G98 575S 5S01 5811 5836 5810 5898 5900 5907 6101 6130 6138 6154 G21S 6226 6228 6244 6305 G325 63S7 G411 G1S7 6503 6518 6546 65G1 G610 6GJ8 666G 371? 6737 6756 6799 68S0 6935 7091 7106 7140 7176 7185 7317 7369 7139 7414 7481 74S4 75G8 7676 767 1 7632 7696 7 727 7768 77?? 7789 7856 7859 7S62 7897 7930 7936 75!" 7971 7997 8000 8101 8107 8121 8273 S305 8329 8348 8360 8404 8448 8499 S506 8566 8C57 8769 8S67 8910 8941 8974 9009 9032 9065 9198 9283 9383 9409 9427 9457 9548 9569 9570 9610 9637 9647 9GG1 9697 97i. 9718 9719 9721 9801 9839 9841 9876 9f?o 99.19 9924 10100 10087 10220 10292 10142 10463 10479 10493 10195 10500 10609 1051' 10589 10667 10699 J0718 10737 107S4 10819 10836 10840 10862 10915 10955 HOOS 11000 11194 11196 11252 11371 1139S 11425 11431 11540 11565 11597 11677 11863 11873 1190: 11929 11946 11969 11981 11985 12032 129S» 12145 12184 12250 12313 12321 12371 12374 12402 12454 12455 12178 12574 12610 12669 12715 12763 12781 12881 12906 12935 129 12957 12996 13009 13138 13176 13189 13216 13350 1358S 13631 13G32 13700 13728 1372i 13732 13734 13804 13813 13857 138S6 Wil 14034 14857 14100 14142 14148 14184 M2W 14223 14235 14245 14254 14348 14130 IVdü 14515 14549 14562 145G4 14609 14627 1467). 14720 14774 14819 14872 14872 14929 14841 15052 15297 15305 15319 15417 15445 15454 15450 15476 15486 15507 155S5 15043 15056 15683 15721 15733 15778 15805 15S25 15965 16027 16097 16118 16151 16210 16248 1G36B 16451 164S3 16525 10537 16594 16647 1668 16766 16S24 1GS27 16906 16964 16979 17041 170GS 17069 17113 1 7137 17210 17219 17276 17353 17356 17395 17416 1743S 17457 17-180 1748S 17502 17521 17608 17624 17716 17783 17854 17857 178G5 17887 17911 17972 18113 18140 18225 18228 18319 18389 1S443 1S-157 18520 18564 18568 1S59S 18647 18730 18773 18773 18850 1890G 1S911 19148 19204 19213 19237 19241 192SO 19286 19297 19331 19493 19502 19511 19533 19549 19560 19609 19663 19756 19792 19813 19816 19336 1CS41 19376 19839 19946 19991 20046 20141 20308 26359 20367 205S6 20810 20665 20797 20S21 20S85 der in zjjn schik. Hij vroeg dadelijk aan Van der Mey .of hij een borrel wilde hebben, de daarvoor bedankte. Vr. liep toen spoe dig weg, 'zeggende: „Ik lean het best gebrui ken." Hij kocht dan ook onmiddellijk eet glas bier, en wisselde daarmede het bank biljet. Toen de zoon van den landbouwer, H. v. d. Mey bij vader kwam, verteld*) deze hem het geval. De zoon zei toen: „Zon u het zelf niet verloren hebben?" De por tefeuille van vaTler werd nagezien eii inder daad miste hij daaruit een tientje. Er werd kennis van aan de politie g* geven en deze spoorde Vr. op, dio beken de, doch had er al een gedeelte van het geld verbruikt. Hij moest zich daarvoor nu verantwoor den, doch was niet verschenen. Nadat m- der en zoon Van 'der Mey waren gehoord: ei9chte do officier bij verstek één maand- Het restantje van de f10 kregen getui gen weer terug. Overtreding der Arbeidswet door Katwijkseke Yisscliers. J. H. H. van B., J. P. en A. v. d. P schippers -tv Katwijk waren, door den kan tonrechter to Leiden veroordeeld ieder to 2 of 2 dagen hechtenis terzake, dat zij l0"' gons in den leerplichtigen leeftijd mco u;, L^ do haringvangst hadden genomen en avc-i hadden doen vorriohtcn. De ambtenaar van hot O. M. te Lo* was tegen dit vonnis in hooger beroep komen en had in een bijgaand rapport go motiveerd, waarom. Do kantonrechter namelijk de minimumstraf toegepast en zo achtte hij in verband met do sociale - teokenis dor overtreding niet voldoener. Alleen do oersto beklaagde was v-1

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 2