Ie Eurspsesche Sorlo§. SPORT» Wit da Omstreken. Overzicht. I Op het Ajax-terrein behaalde L. F. C. leen welverdiende overwinning, waardoor de 'geelzwarten vrij zeker van de tweede plaats eijn. Ajax II, dat minder goed op dreef was, leed zijn eerste thuisnederlaag. Na de rust vooral was L. F. C., gesteund door den wind, overwegend sterker, maar zijn voor- Hoede faalde herhaaldelijk. Aan de eerste [twee doelpunten kwam het vrij gemakkeijk door evenveel blunders, in de Ajax-achter- heede gemaakt; het derde punt was een 'fraai doelpunt. D. L. V. beëindigde zijn programma met een overwinning op Leiden, dat bestemd schijnt te zijn voor de laatste plaats, want een of twee punten had het op D. L. V. moeten veroveren, om zich nog te kunnen bergen. Öp de Sportdemonstratie hebben de korf ballers succes gehad; het is waarschijnlijk ook de eerste maal, dat zij daarvoor in zoo'n gunstigen toestand waren: veel publiek en een keurig, groot en vlak terrein. De groote massa kent het korfbal nog zoo niet, als het voetbal, maar ongetwijfeld zal de N. K. B. vruchten van deze propa ganda trekken, indien hij maar meerdere ma len tot het houden van dergelijke wedstrij den in de gelegenheid gesteld wordt. Het was een spannende partij, die in een gelijk spel eindigde. Volgens de bepalingen werden de gasten houders van den A. K. B.- Beker. ."Wedstrijdresultaten van Zondag 2 Mei: Voetbal. Westelijke Afdeeling A. BotterdamSpartaQuick 3i L I Oostelijke Afdeeling A. Deventer: U. D.Robur et Velccitas 32. Om den Holdert-Beker. Den I-Iaag: H. B. S.—PI. V. V. 3—0, Haarlem: H. F. C.Haarlem 10. Arnhem: VitesseU. V. V. 15. .Utrecht: HerculesQuick (N.) 60. Eerste Klasse L. V. B. V Leiden: Ajax HIL. F. C. 13. -! H j D. L. V.—Leiden 4—1, jf Sportdemonstratie in het Stadion. I Amsterdam: Ajax (A.)Tubantia 30. „V. V. C." van Voorschoten. Op de gisteren gehouden serie-wedstrij- 'den, uitgeschreven door de V. V. „Clingen- daal" heeft „V. ,V. C." van Voorschoten den eersten prijs behaald, een groote zil veren medaille. Korfbal. 1 Sportdemonstratie in het Stadion. Amsterdam: Amsterdamsch XIIZuid-Hol- ^mdsch XII 11. Promotie en Degradatie 1ste kl. Zuid, Gouda: A. L. 0.—Velox 2—2, Cricket. 1 De cempetltie-indeeling. Op den Zaterdagavond gehouden bestuurs vergadering van den N. 0. B. werden de competities als volgt ingedeeld: Eerste Klasse: 's-Gr. 0. C., Rood en Wit, iV. R. C., Hilversum, Hermes en waar schijnlijk Haarlem. Tweede Klasse Zuid: Hermes II, 's-Gr. O. C. II, II. B. S., V. O. C. en Ajax. Tweede Klasse Noord: V. R. C. II, V. V. V-, Albion en Rood en Wit II, Motorwielrijdcn. Bc 24 uurs-dRit. Aan het reglement voor den 24-uurs rit voor motorrijwielen met zijspanwagen, driewielige motorrijtuigen, en vierwielige cycleears, is het volgende ontleend De rit wordü gehouden op 13 en 14 Mei; bet vertrek heeft plaats op 13 Mei om 12 uur 's middags. De voertuigen worden in drie klassen verdeeld en wel: Klasse A. Voor motorrijwielen met zij spanwagen. Klasse B. Voor driewielige motorrij- .tuigen. Klasse C. Voor vierwielige cyclecar::, met een maximum-eylinderinhoud van 1100 kub. cM. (Gewicht onbeperkt). Klasse I). Militairen (niet-led-en der N. M.V.) met motorrijwielen met zijspan- jragen. Ieder deelnemer zorgt voor zijn eigen mannelijken passagier. De deelnemer verplicht zich zijn voer tuig gedurende het gcheele par;oars per soonlijk te besturen en eventueels her stellingen uit te voeren met ger-,e:ischap- pen op het voertuig aanwezig Do passa gier mag bij deze herstellingen belii'p- zaarn zijn, zoomede bij het bijvullen van benzine, olie, carbid en water De specificatie van de route is: "Wegvak 1. Amsterdam, Diemerbrug. Muiden, Naarden, Laren, Eemnes, Soesc dijk, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthiü- zen, Millingen, Apeldoorn, Zutpken. Wegvak 2. Zutpken, Gorsel, Deventer, Olst, Wijhe, Zwolle, Staphorst, Meppal, Steenwijk, Wolvega-, Heerenveen. "VVegvak 3. Hcerenveen, Akkruni, Irn sum, Leeuwarden, Hardegarijp, Buiten post, Visvliet, Grijpskerk, Noordhorn. Zuidhorn, Groningen. W eg vak 4- Groningen, Haren, Vries "Assen, Meppel, Staphorst, Rouveen Zwolle. V'egvak 5. Zwolle, Ileino, Kaalte, Nij- verdal, Wierden, Almelo, Borne, Delder Goor, Diepenheim, Lochem, Zutphen. Wegvak 6. Zutphen, Brammen, Di, ren, De- Steeg, Velp, Arnhem, Ede, Wou denberg, Zeist, De Bilt, Utrecht. ACADEMIENIEUWS. Amsterdam- Bevorderd zijn tot arts de heeren I. lY:an Esso, geb. te Haarlem; F. E. C. van Ginkel, geb. te Ternate (N. O.-I), en H. G. Oldeboom, geb. te Bnkhuizen. ■SKI AALSMEER, Mcj. E. F. Dorgelo, alhier, is te Haar lem als onderwijzeres geslaagd HAZERSWOUDE. Do Ra-acl zal vergaderen, a.s. Woens dag, des voormiddags to negen uren. LEIDERDORP. De jaarvergadering der Coöp. Raiffeï- senbank Boerenleenbank alhier, werd in „Irene" gehouden, onder leiding van den voorzitter van den Raad van Toezicht, den heer G. van der Valk Bouman. Do opkomst was onbevredigend, waarom besloten werd tot toepassing van art 14 van het Reglement. De kassier bracht ver slag uit over den toestand der Bank. Was dit elfde, boekjaar een der meest zorgzame, door den financieelen druk in dat oorlogsjaar, de Bank kon door voor zichtig optreden, aan alle aanvragen van terugbetalingen en van voorschotten vol doen, dank zij den gunstigen toestand van do Centrale Bank te Utrecht, Uit de reke ning en balans bleek, dat in 1914 was ont vangen f249.204.21 en uitgegeven de som van f249.201.09. Aan spaargelden werd ontvangen f 37,507.61 cn teruggehaald plra. f 51,294.26Vj; de totaalinlage van 289 in leggers verminderde met f 11000, en be draagt nu f69158,22. De winst over 1914 ad f660.69 zal bij het reservefonds worden gevoegd, dat alsdan wordt f3936,81Vë- Door den heer J. P. van der Stoel werd namens de commissie uit de leden, met het nazien der boeken en van de rekening be last, voorgesteld de rekening goed te keu ren, onder dankbetuiging aan den kassier. Aldus werd besloten. De kassier, die vol gens reglement voor vier jaar wordt be noemd, werd bij acclamatie herkozen. De rentevoet was voor 1915 door het bestuur vastgesteld op 3V2 procent voor inlage, en 5^/2 voor voorschotten. Aan den secretaris zal 'n tegemoetkoming wordne gegeven van 125 per jaar. Als lid van den Raad van Toezicht wordt herkozen de heer T. Rijnsburger; als lid vjm het bestuur de heer F. Knaap. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer A. van Leeuwen, werd gekozen de heer W. Samsom. De secretaris, de heer J. de Graaf, bracht verslag uit over de buitengewone vergade ring van de Centrale, 2 Jan. in Utrecht ge houden. De agenda der Algem. Vergadering werd behandeld, en als afgevaardigden wer den genoemd de heeren L. W. van Giessen en J. de Graaf; plaatsvervanger de heer F. Knaap. Bij de rondvraag stelde de heer ,W. Buys voor, het salaris van den kassier, die op zoo uitstekende wijze de belangen van de Bank en van haar leden voorstaat, te verheogen. De Voorzitter zegt, dat ook het Bestuur van dezelfde meening is, maar dat de kassier, dit liever wilde uitgesteld zien gelegener tijd. De kantoorhuur zal worden verhoogd. De Voorzitter zei den leden dank voor hun tegenwoordigheid, terwijl de heer T. Rijnsburger den voorzitter dank zegt voor zijn leiding en voor zijn diensten, aan de Bank bewezen, om, tijdens de vacature Van Leeuwen, diens plaats in te nemen. LEIMUIDEN. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. alhier door den heer Chr. J. Schweitzer, cand. in Den Haag. NIEUWE WETEBING. Do heer T. Roozendaaï, die den eer sten dezer met pensioen het onderwijs ver laten zou, blijft nog eenigen tijd als tijde lijk hoofd der openbare lagere school te dezer plaatse werkzaam, totdiat een defini tief besjuifc is genomen inzake de benoeming van een nieuw schoolhoofd. OUDEWETERING. Den 7den Mc-i zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer G. van Beyer en in fimctie trad als sluiswachter van do Googerpolder en als bedienaar van de daarvoor liggen de brug der gemeente Alkemade. Zeker zal het den krassen ouden man, dio nog zoo - vol opgewektheid zijn plichten waar neemt, niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Beroepen is bij de Rem. Geref. Gem. de heer L. B. Houtgast, prop. te Gro ningen. SASSENHEIM. Gistermiddag liad een jonge dame, wonende in Den Haag, het ongeluk een been te breken. Door dr. Lo Grand werd een voorloopig verband gelegd, waarna zij per auto naar haar woonplaats is ver voerd. STOMPWIJK en VEUR. Do heer Van Duyvendijk, burge meester dezer gemeenten, heeft medege deeld, dat hij tegen 1 Juli a.s. ontslag zal vragen. VOORSCHOTEN. De Raad vergadert Dinsdag a,s., 's avonds te halfacht. ZOETERWOUDE. Alhier is weder mond- en klauwzeer uitgebroken, thans onder het vee van den veehouder J. II. Teske, aan den Hoogen Rijndijk. 18 runderen en ruim 60 varkens zijn afgemaakt. Het vleesch wordt heden naar het Openbaar Slachthuis te Rotter dam vervoerd. De leening, door deze gemeente aan te gaan, bedraagt niet f 8C00, maar f 80,000. RAAD VAN BEROEP. Ter terechtzitting te Haarlem, werd o.a. behandeld de zaak van B. v. G., te N i e u w- Vonnep, die bezwaar heeft tegen indeeling zijner onderneming (voor de berekening van de ongevallen-premie) in gevarenklassen 35 en 54, gevarencijfers 40 en 101 ten aanzien van de bedrijven van baggeren met kracht werktuig en laden of lossen van schepen. Klager, die wijst op het in zijn onderneming niet voorkomen van ongevallen, verzoekt verlaging van indeeling. Uitspraak 14 Mei a.s. ff: Ti j 3—J. - --- - iw-. -ü— .'K x Aan liet Westelijk Front. Do strijd in het westen is niet zeer be langrijk. Een paar gebeurtenissen zijn de moeite waard ze even te releve-eren. Dat de vliegers druk in actie zijn, zullen we stil zwijgend voorbijgaan. Anders zouden we kunnen spreken van een gelukten Eagelschen aanval op een Duitsch munitiedepot bij St. Quenlin, van een aanslag door Duitschers op- Epinal, enz., enz. Eerst willen we even voor de oostzijde van dit front de aandacht vragen. Het is nog niet duidelijk wie de Hartmannsweiler- kopf bezit. De Duilschers vertellen er mees ter van te zijn, doch een der laatste Fran- sche communique's vertelt, dat een verte genwoordiger van de Amerikaanscho Asso ciated Press, die plek bezocht. In twee da gen hadden de Duitschers geen aanval ge daan. V/ie heeft die heuvel nu? .Van belang is ook, dat de Franschen een der forten aan den zuidkant van Metz heb ben beschoten. Aan de zeezijde blijft het bombardement van Duinkerken de aandacht vragen. .Volgens het Franscho communiqué heeft een deserteur medegedeeld, dat een inge nieur win Krupp sedert bijna twee maanden reeds in een sector, waar gedurende ver scheiden maanden geen gevechten hebben plaats gehad, bezig is geweest met de op stelling van een zeer ver dragend maxfne- kanon. Met dit kanon, dat 38 K.M. ver: schiet, zou Duinkerken gebombardeerd zijn. Daar slechts negen granaten zijn afge schoten bij het tweede en laatste bombarde ment. is er reden voor de veronderstelling, bf dat het stuk beschadigd is door de hier toegepaste wijze van schieten, waartegen de zwaardere stukken niet bestand zijn, öf dat het schieten gestaakt is, omdat Fransche vliegers voortdurend boven de streek vlogen. Dc Prins van Wales weer 11 aap het Front. Do prins van V/alss is Woensdag uit En geland vertrokken, om zijn taak bij het ex- peditieieger te hervatten. Ge\echt tusschcn Engelsche Mijnen visschers en Duitscho Torpedo-Booten. Do bemanning van heb Noorsohe stoom schip „Varild", dat gisteren van Londen te Rotterdam aankwam, is omstreeks vier uur des namiddags in do Noordzee getuige geweest van een treffend voorval. Op ongeveer een mijl afstand van het lichtschip Noord Hinder lagen drie Engel- scbe mijnenvisschers op ongeveer een kilo meter van elkaar verwijderd, toen twee Duitscho torpedobooten, die uit de rich ting van de Engelsche kust kwamen, het vuur op hen openden, zonder doel te tref fen. Een der Duiteche torpedo-boeten, de „A. 6", stoomde naar den middelsten mij- nen-visscher om to zien of er schade toege- braoht was, terwijl de andere op den uit kijk bleef. De mijnen-visschers hadden zich tot dus ver van actio onthouden. Plotseling stoom de do middelste op de ,,A 6" aan ©n ramde haar ter hoogte van de brug. Deze werd zwaar beschadigd en een reddingboot ver splinterd. Eenige ofifcaexen van do torpe- po-boot geraakten te water. Het lob van de mijnenvisschers, gewone trawlers, zou vrijwel gezegeld zijn geweest, waren op dit oogenblik niet juist vier it zes Engelsche torpedo-jagers uib weste lijke richting komen opdagen. De Duitschers stoomden zoo snel zij kon den in noordelijk erichting weg, om een gevecht te vermijden. Kapitein O. Meiand van do Varild" kon niet zeggen of hun dit gelukt is da-ar hij terstond een aanvang maakte met het reddingwerk. Een boot werd uitgezet, waarmede men een Duitsch marine-officier, die bewuste loos op een stuk wrakhout dreef, uit het water opvischte. Een der Engelsche mij- nen-visschers, een trawler uit Grimsby redde een anderen Duitschcr. Er zullen er waarschijnlijk één of twee verdronken zijn, hoewel dit niet met zekerheid te zeggen was. De kapitein van een der Engelsche trawlers vroeg uitlevering van de geredde Duitscfnors, waartegen kapitein Meiand geen bezwaar maakte. Hij behield echter een epaulet met de Duitsche maiine-onder- scheddingsteokens. Do bemanning van het Noorsche schip had de Duitscho torpedo-booten reeds waargenomen bij de Galloper, niet ver van de Theemsmonddng. Gevechten ter Zee. De Engelsche admiraliteit deelt mede, dat een aantal kleinere gevechten Zaterdag in de nabijheid van de lichtschepen Gallo per en Noordhinder geleverd zijn. De Engelsche torpedojager „Recruut" werd door een duikboot in den grond ge boord. Daarentegen werden twee Duitsche tor pedo-booten door een divisie Engelsche tor pedojagers nagezet en na een levendig loo pend gevecht in den grond geboord Dit blijken de torpedobooten te zijn, waaromtrent de kapitein van de „Varild" een en ander meedeelde. De „Recruut" was een torpedo-jager van ongeveer 400 ton en behoorde tot een reeks die tusscken 1895 en 1901 van stapel geloapen is. Zij liep ongeveer 30 knoop en had een bemanning van tusschen 00 en 70 koppen. De Duitsche torpedo-boot „D. 0", die ver moedelijk een van de twee gezonken torpe do-booten is geweest, mat 320 ton, had een snelheid van 23 knoop en een bemanning van 49 koppen. Zij dagteekende uit 1888/89. De admiraliteit deelt naderhand mede dat de treiler „Columbia" door twee Duit sche torpedo-booten aangevallen, getorpe^ deerd en tot zinken gebracht is. Slechts een man werd door andere treiiers gered. De torpe>do-booten werden nagezet door een divisie Engelsche torpedo-jagers, onder wie de „Laforey", de „LeonicSas", ,.Law- ford" en „Lark" waren, en beide binnen ongeveer een uur tijdfe in den grond ge boord. De Engelsche torpedo-jagers leden geen verliezen. Twee Duitsoho officieren en 44 man wer den uit zee gered en krijgsgevangen ge maakt. Vier EngeJscho officieren en 21 man van de „Récruut" zijn door den treiler „Daisy gered. Lloyd's meldt uit Penzance dat het Fran scho stoomschip „Europa" door een duik boot getorpedeerd is en zonk Do beman ning is gered. Ook do treiler „Fulgent" is door een duikboot in den grond geboord. De treiler „Anglo" heeft een boot met negen overle venden opgepikt. Het lijk van den kapitein die in de tweede boot doodgeschoten werd en de overigen worden vermist. Een Amerikaanse^ Stoomschip getorpedeerd. Een Lloyd-telegram van Scilly-eilander meldt: Het Amerikaansohe stoomschip Gulf light" is gisteren getorpedeerd Eer- der opvarenden is verdronken, een twee Ho wordt vermist. Het vaartuig word gesleept. Dc rest der bemanning i? ge red. Tien Zweedsche Stoomschepen opgebracht. Donderdag en Vrijdag zijn t'.en Zweodsché stoomschepen, n.1. de „Presto", „Oskars burg", „Edith", „Gret'na", „Othem", „IConsul Olsen", „Irma", „Tuwa", „Dux" en „Baltia" naar Sohwinemünde opgebracht. Alle tien schepen waren, volgens de Duit sche bladen, met kolen en stukgoederen op weg van Engeland naar de Oostzee. Do Turkscho Lezing over don Strijd bij do Dardanellen. Het Turkscke hoofdkwartier heeft nu haar mededeelingen verstrekt over den strijd bij de Dardanellen. Als altijd is er een groot verschil met de Engelsche lezing op te merken. Het hoofdkwartier meldt: De vijandelijke linkervleugel, die door onze herhaalde aanvallen uit de stel lingen bij Kaba Tepe naar het noorden in de richting van Ariboernil werd terug geworpen, trachtte gisteren op te rukken om zich te« onttrekken aan het welgeslaag de flank vuur van onze artillerie. Hij werd echter door een bajonetaanval op nieuw in de oude stellingen aan de kust gedreven. Bij deze gelegenheid vermees terden wij twee mitrailleurs met alle ma terieel en munitie. De vijand, die bij Sedil Bahr aan be schermde kustplaatsen landde en zich daar onder dekking kon opstellen, bevindt zich thans door het vuur van onze batte rijen aan de Anatolische kust in een on houdbare positie. De vijandelijke sche pen, die door het vuur van hun zware kanonnen de strijdkrachten te land moes ten beschermen, ondernamen geen actie tegen de zeeëhgte. Do Austra-lisch-Engelsche duikboot ,,Ac 2" is eenige dagen geleden door onze oorlogsschepen in den grond geboord, toen zij beproefde de Zee van Marmora binnen te dringen. De bemanning, be staande uit 3 officieren en 29 matrozen, werd gevangen genomen. Een vijandelijk water-vliegtuig, dat bo ven de Golf van Alexandrette vloog, is door ons vuur beschadigd en viel in zee. De overblijfselen zijn door een in deze wa teren varenden kruiser opgepikt. De „Agence Milli" verklaart: Terwijl onze vijanden zich op twee punten aan de westkust van Gallipoli nauwelijks 500 meter van de kust, dicht bij hun schepen bevonden, melden zij in officieele berich ten, dat zij den opmarsch voortzetten en 500 gevangenen, onder wie vele Duitsche officieren, maakten. Wij zijn gemachtigd deze berichten beslist tegen te spreken. De „Agence Milli" spreekt eveneens be slist de mededeelingen tegen door de Atheensche bladen van Mytilene ontvan gen, welke spreken van de gevangenne ming van 5000 Turken en 10 Duitsche of ficieren door de geallieerden op Gallipoli. Deze mededeelingen zijn verzonnen. De correspondent van de „Neue Freie Presse" te Konstantinopel had een on derhoud met veldmaarschalk Von der Göltz. Deze verklaarde ten aanzien van de landingspogingen der geallieerden bij de Dardanellen, dat hij hieraan geen groo te beteekenis hechtte. Hij twijfelde er niet aan, dat de Engelschen t-en slotte evenmin als de Franschen zich te land zouden kunnen handhaven. Na de op merking dat de Turksohe soldaten uitne mend vochten, zeide de veldmaarschalk: Men behoeft zich te Weenen en te Berlijn evenmin bezorgd te maken over de tegen woordige landingspogingen der geallieer den, als men dat te Konstantinopel doet. Iemand, die als ooggetuige de gevechten in de Dardanellen bijwoonde, geeft daar van in de „Ikdam" een lang verhaal. Hij schat het aantal gesneuvelden op 10.000, terwijl aan de zijde der Turken slechts weinig dooden vielen en betrek kelijk weinigen gewond werden Volgens particuliere berichten van de Dardanellen hebben de Turksche troepen een groot aantal booten, waarbij zich vluch tende vijanden bevonden, in den grond geschoten en zijn vijandelijke oorlogs schepen, die hun infanterie wilde dekken, herhaaldelijk door granaten, van de Turk sche batterijen getroffen en gedwongen af te trekken. Een Turksche vlieger wierp met succes bommen op vijandelijke oor logsschepen. Van Engelsche zijde wordt gemeld, dat 's middags van den 27cn een transportschip van ongeveer 8000 ton be neden Maibos gesignaleerd werd en voor het kon ontsnappen, de Queen Elizabeth" het vuur opende; het derde schot was raak en vernielde het schip dat snel zonk, maar of het schip al dan niet troepen be vatte, kon men niet waarnemen. Dc Houding ran Italic. De „Messagero" vertelt tkar;>. dat do derhandelingen tusschen Itali». cn OostC rijk nog voortduren. De besprekingen tir sehen ministers, gezanten en den konin« worden steeds veelvuldiger, en uit wekt'del indruk, dat een beslissiug nu voor de deur staat. De aankomst van den Hongaarschen nii, nister Miklus to Rome geeft aanleiding tot nieuwe veronderstellingen. Daar hij seder! lang betrekkingen met Italië onderhoudt, men in hem een politiek onderhandelaar Volgens de „Messagero" zal hij door den koi ning, do koningin-moeder en minister Soa. nino worden ontvangen. „Corriero dTtalia" verzekert nu, dat een diplomatieke oplossing, die niet tot een oor. log leidt, volstrekt niet tot de onmogelijk!]J den behoort. In het Engelsche Lagerhuis heeft de post, meester-generaal medegedeeld, dat in het ge» heel 35,000 postbeambten bij het leger dienst hadden genomen. Van dezen zijn 7C-0— 800 gesneuveld en velen gewond. Hun plaat- sen zijn bezet door 20,000 mannen boven den militairen leeftijd en door 5000 vrou- wen. Er zijn 11,000 man van militairen leeftijd bjj de post, van wie er 6000 onge trouwd zijn. De vraag, of die niet nuttiger? diensten bij het leger of in de wapenfabriek ken zouden kunnen bewijzen, wordt over wogen. Do Duikbuitoorlog. LONDEN, 2 Mei. (R. O.). Volgens een telegram van de Scilly-eilanden zou de kapitein van een visschersboot hebbeu verklaard, dat hij hedenochtend te 11 uur 30 een Duitschen onderzeeër had zLn schieten op een stoomschip ten noordwes ten van den vuurtoren van Bishoplani LONDEN, 3 Mei (R. O.). Een telegram uit Ipswich meldt, dab de Engelsche ter- pedojager „Recruut" midscheeps werd ge torpedeerd. De gouvernement straw iet „Daisy" haastte zich naar de plek (c redde dertig man van. de bemanning. Da torpedoboot deed een poging de „Daisy"' te treffen, .maar miste. Inmiddels moest de „Daisy" de boot vol gered Jee los Ia- ten e die nu verder roeien wilden doch' aangevallen werden door ee,. onderzeeër, waardoor vier hunnrr gewond werden. Op dit moment naderde een divisie Engelsche torpedojagers, waarvan er twee de \e»wol' ging van de Duitsche torpedobootcn begon nen, terwijl anderen de nadering van on derzeeërs bewaakten. De Duitschers wer* den spoedig verdreven. De Engelschea lieten booten uit om overlevenden to redden. De trawler „Barbados" kwaro te Yar mouth beschadigd aan met den kaj itein gewond ten gevolge van reu «in".meeting met een Duitsche toï^'edobcot bij de Bel gische kust. Het scYJI. brac'it den ©enigst' overlevende mede va?» de 17 koppen tel lende bemanning vaneen trawler „Colum bia", die getorpedeerd wai Tevens was een Duitsche matros aan boord, die in zee was gevallen. De „Barbados" gebruikte twee klci.aö kanonnen tegenover den torpedebootaan- val. De bemanning van den getorpedeerde Franschen stoomer „Europe'' redde zich' in een kleine boot en do onderzeeër be schoot eerst het stoomschip zonder succes. Een trawler uit Lowestoft redde de te- manning, hoewel hij door den onderzeeër vervolgd werd en drie projectielen in do nabijheid neervielen. Later bracht dc od- derzeeër de „Europe" tot zinkin. KOPENHAGEN, 3 Mei. (W. B.). De motorschoener „Jensrüs" kwam gistof* middag met 18 schipbreukelingen van eb Zweedsohe stoomboot „Ellida" in he# Thyhoroen-kanaal aan. De „Ellida", dSS met een lading hout van Helsingborg naaa FMl onderweg was werd gistervoormiddaftj of afstan dvan 190 Eng. Zeemijlen van Huil door een Duitsche onderzeeboot getorp# deerd. De equipage, 10 man en 2 vrouwen ha& den tijd om in de booten te gaan en werd twee uur la-ter door den motorschoener op-> genomen. Dc „Lusitania" bedreigt. LONDEN, 2 Mei (Part. „Hbld.") De „Ti mes" verneemt uit New-York, dat bekende» personee, die Zaterdag aan boord van de „Lusitania" gingen met bestemming naai! Liverpool, telegrafisch gewaarschuwd wer den om hun uitstapje op te geven. Alfred van der Bilt bijv. kreeg een telegram, dat de „Lusitania" zou worden getorpedeerd. Noch hij, noch de anderen passagiers namen bij het aan boord gaan notitie van eenige vreemdelingen, die aan den toegang van de havendam zich ophielden en, spre kende met een Duitsch accent, hen tracht ten to verontrusten met verhalen van groo te Duitsche oncfcrzëeërs, die zich thans in do Atlantische Z-ee bevinden met het doel de „Lusitania" te torpedeeren. I11 Soheepvaartkiïngen te Liverpool koes tert men geen vrees, aangezien maatrege len zijn genomen om de routes van de grooi- te Atlantische of van de andere ontelbarö schepen, die betrokken zijn bij het oyet"1 zeesche verkeer, te beschermen» Yrcdcsgcruchtcn. PARIJS, 3 Mei. (R. 0.). De „Frankf. Ztg"< het „Berl. Tagebl." en de „Kölh. Ztg." hetF ben artikelen gewijd aan de kwestie dor zoo., genaamde vredesonderhandelingen, waaiin zij verklaren, dat de gunstige positie dm Duitscho legers zich verzet tegen elk den& beeld van dien aard. Maar het zijn slechw de Duitscho bladen, dio over vrede spreken) bij do geallieerden wordt er niet aan gedaoliy jjeljjk blykt uit de woorden van don Frnn-^

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 2