He Eiiropeesée DoHog. Teïfegrnpliisch Weerbericht, naar waarr.. in don morgen van 30 April. \f /1co'c-dceI<i door het Ken. Meteor inst. te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.8 tc Den Hel der; laagste stand 758.0 to Skagen. Yer- wficiiting tot don avond van 1 Mei; Zwakke, tot matigen, veranderlijken wind; nevelig tot half bewolkt© lucht. Aanvankelijk nog droog weer; zelfde temperatuur. Do OORLOGSZEEON GEVALLEN Y/ET wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Interpellatie Albarda. Do heer DUYMAER VAN TWIST merkt op dat de landbouwverloven zoo Iaat af ko u-én waardoor veel schade wordt veroor zaakt. Hij dringt aan op spoed met het overleg aangaande het verleenen van ver loven voor den hooibouw. Voorts acht hij een verlof van veertien dagen in veel ge vallen to kort voor de bewerkers van min der dan 15 A., die ton koste van groote offers gereed zijn gekomen met do bebou wing van hun grond, vraagt spr. eenige geldelijko vergoeding. Spr. is overtuigd van den goeden wil van den Minister, doch het komt hem voor, dat het Departement zich niet door den stapel papier kan heenwer- kén. Niet alleen hebben dan ook genoten van het verlof van vier etmalen per maand. Hij dringt daarom aan op meer. gelijkheid in do toepassing der regeling. De Strijd in het Westen. PARIJS, 30 April. (R. O.). Officieel: In tegenspraak met de Duitsche commu niqué's, volgens welke de Duitschers in Lotharingen succes zouden hebben, werd het front aldaar sinds 15 Maart geheel in ons voordeel gewijzigd. Wij wonnen voortdurend terrein en de beweerde successen van de Duitschers zijn slechts acties, waardoor de vijand te ver geefs beproefde zich te verzetten tegen onzen opmarsch. De nieuwe stelling, wel ke wij veroverd hebben, toont aan, dat wij gemiddeld drie tot vier K.M. vooruit zijn gekomen over een front van 25 K.M. De blijkbare bedoeling van de Duitsche communiqués sinds een maand is, te trach ten een reeks operaties te verheimelijken, waarvan het resultaat is een aanmerkelijke terreinwinst-, betere posities en een voort durende opschuiving van ons front naar de grens van heb geannexeerde Lotharin gen. PETROGRAD, 29 April. (R. O.). Com muniqué De vijandelijke voorhoeden na derden 28 April de linie der Doebissa. Over het geheele front staan wij met den vijand in contact en de laatste dagen werd de actie weer levendiger. Op 27 en 28 April deden de Duitschers ten Westen van de Njemen en ten noorden van de Narew eenige zwakke aanvallen. Bij Kalwarja en Soewalki verhinderden wij het offen sief van den vijand. Tusschen Pissa en Sjkva sloegen wij den vijand bij Kroesja en Serafin met groote verliezen terug. Evenmin hadden zijn aanvallen succes bij Tartak, Prasnysz en Racionz. Bij Staro- vzeba begonnen de Duitschers heb offen sief met een heftig artillerievuur. Bij den Oejokpa-s deed de vijand 28 April een ver- geefschen aanval op de hoogte ten noord oosten van Loebnia. In de richting van do Stryj sloegen wij de herhaalde aanval len van den vijand af. PARIJS, 30 April (R^ O.). Het avond communiqué luidtDe dag is kalm ver- loopen. De Duitschers deden in den afge lopen nacht een aanval op de Belgische troepen ten noorden van Yperen en een tweede op Les Eparges, welke zonder moeite werden afgeslagen. LONDEN, 29 April. (H. O.). De Engel- sche ooggetuige" zegt in zijn beschrijving van net gevecht bij Yperen: ,,De aanval der Duitschers kwam niet onverwacht, daar de bewegingen hunner troepen ach ter hun front eenige dagen tevoren reeds opgepierkt waren. Hun plan was plotse ling een hevigen aanval te doen in zuid westelijke richting, die, als hij slaagde, hen in staat zou stellen de overgangen van het Kanaal ten zuiden van Bixschoote te nemen en hen zou brengen achter den Engelschen linkervleugel in een stelling, vanwaar zij Yperen zouden bedreigen. Do aanval was oorspronkelijk bepaald op 20 April, maar werd, daar alle kans op succes afhing van het gebruik van ver stikkend gas, uitgesteld wegens het on gunstige weder Eerst op 22 April was het weder gunstig on brachten de Duitschers dus hun plannen tot uitvoering. Zij wachtten tot de gas sen hun werking hadden gedaan, daarop marcheerde <Te Duitsche vuurlinie op; de soldaten hadden monden en neuzen be schermd door kussentjes. Do verraste artillerie opende het vuur op korten afstand en stuitte de stormaan val. Er kwam spoedig hulp opdagen van J-pcren en de officieren leidden de man schappen op eigen initiatief voorwaarts, den opmarcheeronden vijand tegemoet. loen de avond was gebroken, werd het gevecht bij maanlicht voortgezet. Onze roepen dreven den vijand door herhaal de bajonetaanvallen terug". Generaal Hasler. LONDEN, 30 April. (E. O.). Do Engel- acne brigade-generaal Hasler is volgens ^n niet-officieele mededeel in g in het ge vecht gesneuveld. Weer een Zeppelin naar' do Engclsehc lenst. LONDEN, 30 April. <fi. O.). Een Zep- pe in of een vlieger wierp hedenmorgen brandbommen op Ipswich en Whitton (Suffolk). Drie huizen werden vernield het is nog niet bekend of er mcnschen- levcns bij verloren gingen. LONDEN, 30 April. (R. O.). Een Zep pelin vloog over Bury St. Edmunds cn liet verschillende bommen vallen. Twee huizen geraakten in brand. LONDEN, 30 April (R. O.). Van de verschillende bommen, door vijandelijke vliegers geworpen te Ipswich viel er een op het dak van een huis, waarin een ge zin van drie personen woonde. De bom viel in de slaapkamer der twaalfjarige dochter, doch deze werd door den vader gered. De beide belendende huizen vlogen in brand, en alle drie de huizen werden vernield. Te Bury St. Edmunds zijn ook drie huizen in brand gestoken. Dc Strijd in het Oosten. BERLIJN 30 April (W. B.) De bijzon dere correspondent van het „Berl. Tagebl." Aage Modelling, had met den chef van den Generalen Staf van het den slag in cBo Karpathen, waarin «-e offi cier zeide: Yoorloopig hadden onze aan vallen blijvend succes. De Russen werden teruggeslagen. Zij houden zich, nadat zo eerst met groote overmacht aanvielen, om zich van de zware verliezen te herstellen, rustig. Hoe lang die rust zal duren kan nie mand zeggen, omdat niemand weet wat de Russen zullen gaan doen. Madeïimg zelf is van oordleel, dat een doorbraak der Russen door d© Karpathen beslist is buiten gesloten, nu zij zoo ont zaglijk veel van hun beste soldaten hebben opgeofferd en zoo reusachtig veel munitie en materieel hebben verspild en na al dio inspanning slechts op het dood© punt zijn gekomen. Oostcnrijkscho Tegenspraken. WEENEN, 30 April. (W. B.). De van vijandelijke zijde verspreide berichten over den kritieken financieelen toestand, die in Oostenrijk-Hongarije zou bestaan, en welke zelfs tot vermindering van de soldij der troepen zou geleid hebben; over mui terij van de Tsjechische regimenten, even als over betoogingen tegen de oproeping voor den dienst van achttien jarigen of tegen den oorlog, zijn geheel verzonnen. Evenzoo is het onjuist, dat »in Triëst mi litairen tegen betoogers van hun wapens zouden gebruik gemaakt hebben. JDo Tweede Actie tegen do Dardanellcn LONDEN, 30 April. (R. 0.) De corres pondent vaai de „Daily Chron." bij de Darda- nellen meldt van 26 dezer; Ik' was vanmid dag getuige van de beschieting. Een dichte sluier van rook hing boven de monding van do Dardanelles alleen te vergelijken met do zware rookwolk saamgepakt boven soan- migo wijken van Sheffield. Zuilen "van rook en vlammen stijgen op hij' Koem Kale, Sedoel Balir en aangrenzende dorpen. Op zekeren afstand binnen de zeestraat zag men" vele kleine schepen, die blijkbaar: het vuur van de slagschepen richting gaven. De grootste oorlogsschepen zijn gestationeerd aan de Europeesche zijde. Zij schieten vaak met een snelheid van twintig projectielen in de minuut. Verder linies buiten de toegang- strekt zich de linie der, transportschepen uit. Zeer hevig was de beschieting 's middags te half drie. Nieuwe branden zag men aan de Aziatische kust uitbreken na de verwoes tende salvos der oorlogsschepen. De sluier van rook werd dichter en benam het gezicht op de Dardanellen. Toen zetten de schepen zich in beweging en vuurden hooger op in de zeestraat. Dat gaf eindelijk weer gele genheid om uitzicht te krijgen op de 'bat terijen aan den ingang van de zeestraat, die blijkbaar geheel in stukken waren ge schoten. Toen tegen drie uur de lucht wat helderder was geworden, zag men de oor logsschepen plan het werk ter hoogte van Vephor. Twee slagschepen voeren zelfs nog verder, hetgeen bewees dat alle. ernstig ver zet 'van do kusten af tot aan ,de engte toe 'tot zwijgen was gebracht. Te vier uur 's middags bereikte het vu ren zijn hoogtepunt. Toen waren de slag schepen in de baai van Erenkeui het jmeest actief. Na vieren gaven de Turken-antwoord, en hefe eerste toeken hiervan was het neerko men van oen reeks projectielen in het wa ter. Een Turkscho batterij werd van Sedoel Bahr verdreven door artillerie die bjj Kaap Helles gelandwas. Ten zes uur 's avonds zag men van een der oorlogsschepen af ,de batterij terugtrekken. Onmiddellijk werd 't vuur hierop geopend, de Turken vuurden driemaal 'terug, maar nadat zeven schoten van het oorlogsschip waren gelost gaf de batterij geen antwoord meer. In tusschen wa ren 'de geallieerde troepen aan beide oevérs 'geland en was een hevig arfcillerieduel ont staan tusschen hen en do Turksche artillerie. Bij Eski Jüissarlik nam een Britsch slag schip aan het duel deel, dat eindigde ïnet tot zwijgen brengen van de Turken. De ge allieerden zijn blijkbaar volkomen in heb bezit van do uiterste spits van het schier eiland en van de kusten van de Soevlabaai in het westen. LONDEN, 30 April (R. 0.). De „Daily Express" verneemt uit Athene: Drie oor logsschepen zijn Dinsdagavond in de golf van Smyrna binnengevallen en begonnen de stad te bombardeeren. Do troepen der geallieerden, die bij Enos geland zijn, gingen twintig mijion vooruit cn bezetten verschillende stellingen; 8000 Turken werden gevangen genomen in de vlakte van Troje. Do „Times" verneemt uit Mytilene: Schepen, die van Tenodos en Lemnos kwa men, deelden medé, dat sedert Zondagmor gen in de Dardanellen voortdurend wordt gevochten. Door de Engelschen werden aan den Europeeschen oever 1200 Turken ge vangen genomen, door de Franschen bij Kum-Kaleh 1800. Naar gemold wordt, zijn do Turksche garnizoenen tusschen Kilib Bahr en Kaap Helles door een sterke En- gelsche troepenmacht afgesneden, dio zich dwars over de smalle strook van het schier eiland Gallipoli heeft opgesteld. De „Daily News" verneemt uit Imbros: Een der landingstroepen haalde oen welge slaagde krijgslist uit. Onder dekking van het vuur der oorlogsschepen werden 1000 ezels met bagage eii bergkanonnen aan land gebracht. Do Turken zonden oen sterke troepenmacht daarheen. Ondertusschen landden de troepen gemakkelijk op een andere plaats, op eenigen afstand daarvan. Het aantal gevangenen door de geallieer den gemaakt, bedraagt duizenden, onder wie vele Duitsche officieren. Het slagschip „Qaeen Elizabeth" nam krachtig, deel aan de beschieting, die de cor respondent bijwoonde van Dinsdagmorgen 10uur af, en die te middernacht nog krachtig werd doorgezet. De maan is bijna vol. Het is een schit terend tooneel. De correspondent telde 150 granaten van de zware kanonnen der slagschepen in een halfuur voor middernacht. De beschieting werd Woensdagmorgen hervat. KONSTANTINOPEL, 30 April. (W. B.). Naar do „Tasvir i Efkar" van do Dar danellen verneemt, is het Engelsche slag schip „Vengeance" door het vuur der Turk sche batterijen beschadigd. KONSTANTINOPEL, 30 April. (W. B.). Uit hc-t groot hoofdkwartier wordt van gisteravond gemeld: De vijand, die in de omstreken van Kum Kaleh geland was, werd, ondanks de po gingen om zich onder de bescherming van het geschutvuur zijner schepen to handha ven, volkomen verjaagd. Er staat geen enkele vijandelijke troep aan den Ariabisohcn oever der Dardanel len. De vijandelijke strijdmacht aan de punt bij Kabah-Tepe wist zich nog onder de be scherming van het geschutvuur der sche pen te handhaven. Op allo andere doelen van het schiereiland Gallipoli is de vijand volkomen verdreven. Het vuur onzer batterijen beschadigde op 28 April den Franschen pantserkruiser Jeanne d'Arc", die zich brandend naar Tenedos begaf. Een Engelsche torpedoja ger is gezonken door ons granaatvuur, op 28 April, aan den ingang der zeeëngten. De aanval van 16 pantserschepen on ve le torpedojagers op onze vooruitgescho ven batterijen aan de zeeëngten op 27 April had het volgende resultaatDe dui zenden granaten, tegen onze batterijen en infanteriestellingen afgeschoten, wondden tot den avond eenige soldatendaarente gen werden twee transportschepen voor Seddul-bahr herhaaldelijk- door onze, gra naten getroffen, zoodat er een op het strand liep. Een aantal booten on zeilschepen met troepen werd door ons vuur tot zinken gebracht. De Engelsche linieschepen „Ma jestic" en „Triumph" zijn beschadigd en moesten uit de slaglinie worden terugge trokken. De beide laatste dagen - ondernam de vijandelijke vloot geen enkele operatie te gen de zeeëngten. Op do andere oorlogstooneelen had niets van betcekenis plaats. Fabricage van Oorlogsmateriaal in Engeland. Behalve de aanmaak van oorlogsmatc- 'rieel zoo meldt een correspondent van de „Times" wordt er te Birmingham niet veel gedaan. Machinefabrikanten en anderen wijden, tengevolge van de oproe ping van het ministerie van oorlog, al hun krachten aan de aanmaak van munitie. Overal worden fabrieken uitgebreid om de productie te vermeerderen en andere fabrieken worden voor leveringen aan het departement van oorlog ingericht. Er is een commissie voor oorlogsmunitie uit de voornaamste fabrikanten in de stad gevormd, om de productie van oorlogstuig te bevorderen. Waarschijnlijk zullen eeni ge kleinere fabrieken gesloten worden, op dat de werklieden in groo.tere gebruikt kunnen worden. De commissie heeft zoo goed als den ge- heelen metaalvoorraad in de stad opgevor derd. De groote metaalfabrieken hebben hun klanten laten weten, dat zij geen me talen kunnen krijgen, tenzij zij die voor de vervaardiging van munitie gebruiken. Indien aan deze voorwaarde streng de hand wordt gehouden, zal dit beteekenen dat de handelaars hun zaken zullen moe ten sluiten en zullen vele honderden dan hun werk verliezen of dit elders moeten zoeken. Hulp voor België. De in Engeland geopende inschrijving voor het hulpverschaffingsfonds voor Bel gië heeft in een dag tijds reeds ruim 60,000 opgeleverd. Men weet, dat de koning van Engeland voor is gegaan met een gift van 500. Uit Nieuw-Zuid-Wales kwam dadelijk 28,750, uit Victoria (uit het fonds van den burgemeester van Melbourne) 20,000, uit Zuid-Australië 7000, van het Australische gemeenebest 1000 enz. Zooals bekend is, zal er elke maand 500,000 noodig zijn, om den hon gersnood in België af te wenden. Dc Griekschc Pers cu do ltegeering. Zographos, de Grieksehe minister van buitenlandsche zaken, heeft de Atheenscho pers verzocht, in het belang des lands geen berichten meer op te nemen over de buitenlandsche politiek van Griekenland. De bladen der partij van Venizelos heb ben geweigerd aan dit verzoek te vol doen, omdat het tegenwoordige kabinet niet uit de meerderheid van het volk is voortgekomen. Bij de Dardanellen. Omtrent den strijd bij de Dardanellen ver neemt de „Daily Tel." uit Athene d.d. 27 April: Berichten uit goede bron behelzen, dat de troepc-nlanding aan de Dardanellen gedekt werd door een hevig bombardement van de forten door de vloot. De operaties ëter bond- ger.ooten worden voortgezet en de omstan digheden zijn zeer gunstig, in weerwil van den krachtiger tegenstand der Turken. Dé volgende bijzonderheden zijn hier bekend geworden De bondgenooten zijn bier op vier plaat sen geland. De voornaamste landingsplaat sen waren op het schiereiland Gallipoli. De eerste was aan het westelijke uiteinde van het schiereiland, de tweede bij Kaap Hei- les bij het verwoeste fort van Sed el Bahr, de derde aan cle kust van de Golf van Saros ten zuiden van Tzemkeui, en de vierde aan den Aziatischcn oever bij Koem Kalch tegenover Kaap Heileg. Het doel van de landing is blijkbaar de forten aan den Europeeschen cn den Azïatïschen oever te bezetten ten einde de Turksche troepen in Thracic te Boelair af te snijden van de Turksche troepen op Gallipoli. De landing schijnt niet onmiddellijk door militaire operaties gevolgd te zullen wor den, daar een zekere tijd noodig is om de stellingen der troepen te versterken cn de uitgangspunten voor de krijgsverrichtingen te organiseeren. De volgende bijzonderheden zijn bekend geworden van de krijgsverrichtingen té Enos in Thracic, niet ver van de Bulgaar- gche grens. Om 6 uur 7s morgens verschenen de oor logsschepen der bondgenooten, in slagorde naar Samothrake stoomende en daarop in de richting van de Golf van Saros. De be volking van Enos verliet dadelijk de stad met medeneming van voorwerpen van waar de. 's Middags bevond de vloot zich tegen over de stellingen te Dragutina en Alykon. Het bombardement van Eno-s en van Tys- las begon om 7 uur 's avonds cn werd zon der ophouden twee uren voortgezet. De Turksche kazernes te Dragutina cn Aly kon werden geheel verwoest en verscheide ne Turksche soldaten gedood en gewond. LEIBSCHE BERICHTEN. Morgen 1 Mei, wordt- de Wijn- én Gog'nachandel van de firma G. Gannoo Ztot dusverre gevestigd in liet perceel Hoogevoerd 117, verplaatst naar perceel 103 in dezelfde straat, van welk pand de heeren Gannco eigenaars zijn geworden. Do zaak heeft daardoor een belangrijke uitbrei ding, tevens verbetering verkregen. In het nieuwe perceel was vroeger de welbekende banket-zaak van Gebrs. Pel ge vestigd, doch wie nu den winkel binnen komt, herkent de oude zaak niet meer. In de ruime étalage en langs de wanden jn ruime kasten, ziet men een rijke collectie flesschen en fijn vaatwerk, gevuld met dran ken, tot den wijn- en cognachandel bolioo- rende. gewone, maar ook zeer fijne mer ken. Men kan er op dit gebied te kust en te keur g^jan, en de eigenaar, die in dit pand van zijn Vergunning verzekerd is," heeft geen kosten gespaard, om een inrichting te ver krijgen, dit aan alle redelijke eischen ruim voldoet. De timmerlieden Muggo en Van Klave ren, de metselaar Pop en de schilder Jan sen hebben samengewerkt tct een geheel waarop de firma trotsch kan zijn. 'Vooral de mahoniehouten beschildering is fraai en doet de blinkende flesschen en kruiken met haar veelkleurige etiketten, bijzonder goed uitkomen. De wakkere firma zal in de nieu we zaak ongetwijfeld succes hebben. Verbouwing in don Lcidseben Schouwburg. Naar wij vernomen zal het Schouwburg bestuur in het gebouw een verbetering laten aanbrengen, waarvan de schouwburgbezoe kers met voldoening zullen kennis nemen. De nauw© gangen achter do baignoires zullen verdwijnen. Do muren zullen aan weerszijden achteruit worden gebracht. Door dezo verbreeding zal dan ook voor de garderob© de gelegenheid worden verbeterd. Na afloop van het seizoen zal onmiddel lijk met deze verbetering worcöen aangevan gen. Een zeeslag bij Nccfd-Hlnder. Te Heek van Holland zijn beide stoom- reddingshooten in gereedheid gebracht om zco hcodig Roode Kxuisdiensten te verrich ten, dit met het oog op de geruchten, dat bij den Noord-Hinder, een zeeslag plaats heeft. Sedert Donderdagavond elf uren tot he denmiddag is te Terneuzen kanongebulder, komende uit zuidelijke richting, waarneem baar. Uit Oostburg wordt gemeld, dat op de Belgische kust op 't oqgenblik hevig geschoten vrordt, PaSes4 Van Meurs. Uit Rotterdam wordt ons gemeld: Naar wij vernemen is de toestand van pater Van Meurs, die heden zijn SOsten verjaardag herdenkt, zoodanig, dat hem de H.H. Sacramenten der Stervenden zijn toe gediend. Verval van krachten doet het ergste, vreezen. Ds. Jcromino de Vriest. To Haarlem overleed op bijna 77-jarigen leeftijd do ementus-prectikant en littera tor Jeronimo do Vries., Aangehouden Schepen. Sinds den oosten April wordt het Ne- ■derlandsche stoomschip „Eendracht" der firma van Gelder ecs 2k>nen, door de En gelschen tcf Sheerncss vastgehouden. DG eigenaars ontvingen een schrijven van deH kapitein, dio zegt omtrent de beweegrede nen der aanhouding niets te weten. Het schip was geladen met tapïocameel voor, Amsterdam en ouc3-papier voor Velsen. BOTER- EN KAASPRIJZEN. Naar men verneemt heeft de minister van Landbouw, bepaald, dat de maximum prijzen voor dén verkoop van kaas, vastgo-i steld bij rijn beschikking van 13 April j.l.- voor het tijdvak van 15—30 April, ook voot do maand Mei 1915 zullen gelden; en ia besloten voor oude kaassoorten en roem en lunohka-as. welke artikelen meer tot do genotmiddelen kunnen worden gerekend, geen maximumprijs vast t© stellenter wijl de maximumprijs, franco station van afzending, voor boter bestemd voor ver bruik in Nederland, geleverd door produ centen aan verkoopers van boter geduren de de maand Mei 1915 1.35 per K.G. zal zijn bij verpakking in wit fust van 50 K.G., welke prijs kan verhoogd worden bij ver pakking in wit fust van 25 K.G. met 1 cent, bij verpakking in Delftsoh of LeidJsoh fust van 20 K.G. met 5 cent en bij verpakking in Delftsch of Leiedsch fust van 10 K.G. met 6 cent per K.G. De maximum-prijs voor boter, verkocht aan verbruikers gedurende de maand Mei 1915 zal zijn ƒ1.55 per K.G. Do verkoop aan verbruikers tegen de tailprijs kan geschied-en onafhankelijk van de to leveren hoeveelheid. Voor speciaal verpakte boter en voor boter bereid onder rabbinaal toezicht kan door het Rijks Centraal Bureau voor den uitvoer van Boter in overleg met de be trokken handelaren of boterberoiders een verhoogde prijs worden toegestaan. Uitvoer van Aardappelen. Aangezien reeds gebleken is, dat een in de pers aan de „Noordooster" ontleend be richt, waarin gezegd wordt, dat een spoe dige opheffing van het uitvoerverbod van aardappelen tegemoet kan worden gezien, tot misverstand aanleiding geeft, deelt de Directeur van het Rijks Centraal Bureau tot regeling van den uitvoer van aardappelen mede, dat van een opheffing van dat uit voerverbod geen sprake is. Hedenochtend trok het regiment gre nadiers, onder aanvoering van den com mandant jhr. Van Suchtelen van de Haare, adjudant van den Prins, voorbij 'het Huia ten Bosch. Do Koningin en de Prins kwamen met do jarige Prinses buiten het Paleis en sloegen het défilé gade. AMSTERBAMSCHE BEURS. Markt lusteloos voor allo afdeelingen, zelfs in Oliewaarden ging weer weinig om. Alleen was ia sommige Amerikaansche fond sen meer bedrijvigheid tot verhoogde koer sen. Yeor Va bash-waarden was zeer veel kooplust tot lioogere koersen. 5 pCt Ned. Staatsschuld zwakker, doch Indisch, alsook 21/2 pCt- certif. iets heter, evenwel met zeer beperkte zaken. 1 Offic. 5 pCt. Staatsl. 99%, Integralen 62%, Oblig. 71V4» Ind. leening 97%, Cigar 46%, Topeka 102%, Car Foundry 55%, Rio 9%, Missouri 13t5/iC> Fries 28, Ontario 32%, Hides 35%, Rails 18, Union 131%, Norn. Anialg. 77%, Coal 22%, Norn. Niet ■offic. Rusland 1SS0 72%, 1909 79, 1906 S9, Consols 71%, Hope 71%, Braz. Funding 91, Nom. Oostenrijk Juli 59%, Peru 5%, Nom. Vorstenlanden 169%, Ex Actions 157, Ex Kon. 550, Gecons. Holl. 189, Per- Iak 47, Zuid-Perlak GO, Orean 68, Rocks 1, Steels 58%, Wabash Pittsburg 1, Wabash 2%, Pref. 5%, Marine Pret. 65/10, Nom. Gulf 25, Nom. Pref. 57%, Deli-Cultuur 118, Ex Hand el sv. Amsterdam 238, A'dam Rubbèr 129. Nationale Bank. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders werd de bo- lans en winst en verliesrekening per 81 December 1914 goedgekeurd. Do bruto-winst steeg tot f409,304.84 (f 391,130.3612), waarvan na aftrék der al gemeene onkosten een bedrag van f 265,704.10' 'j (f 273,106.00%) ter verdee-. - ling overblijft. Na afschrijving van lo. f 1935.69 op ïneu-? bilair, 2o. f 13,782.93 op gebouwen, So. f 1277.66%, nagekomen oprichtingskosten Bijkantoor Bodegraven, 4o. f-43,292.16 'op effecten en debiteuren, gereserveerd voor: bedrijfsbelasting f4200, toevoeging aan de reserve f20,000, waardoor deze stijgt tot f590,000, storting in het pensioenfonds de-r beambten f5000, werd het dividend bepaald op 7 pCt. (9), en ging een bedrag van f 16,453.92 op nieuwe rekening over. Mr. Th. G. van Eek werd tot commis saris herkozen. MARKTBERICHTEN. VEEMARKT. Paarden st> pr. f,f f Veulens f ,'f f Stieren 29 1115- 805, f f Kali- oü melkkoeien G37 1'-110—376,1' f Varekooion 673 fISö— 2S3.— Vctlo Ossen en Koeien 179 1210—415, f0.95—11.06. Graskalveren f Kalveren (vette) CO n 135—110. 0.75— 10.95 Kalvoron (mageie) 266 1 7.IJ.— Schapen (vette) 677 0 i 30.61.— 10.70-0.78 Sckapen (weide) 1 Latumoren (magoro) 433 1' 10.15.— Lainnioren (votio jaij'go) I Vaxkcns (magoTOJ 71C (vette) (Biggen) 704 110-117.60 Bokken of geilen 14 n t 4—1 8. Ter markt aangovoord: 1511 Runderen, 326 Kalvoron, 677 Sell apen on 433 Lammeren LEIDEN, 30 April. Kaasmarkt. Aangevoerd 129 par- tüeii. Besteed werd voor lo soort (Joudscho kaas f i9.— tot fó 1.—2o soort /"45.—J tot ƒ48 Dorby kaas f Ie sooit Leidsclio kaas f 40.— tot -12.—, 2o, f 35.— tot /■30.—Alles por 60 KG. liar.óol voor Goudscho kans stug, voor Loidsche kaas] stug. Aan do Stadswaag gowogen: 115 partijen 440) stuks 29033 KG. f 24-1 65. gowogou: 116 partijen LEEUWARDEN", 50 April. Fabrielsaböter G3%— 64. aanvoer 25-5 en 48 6. Commissie noteert per K.G. f I CO. Commissie der Vcrecniging 62. 400 Slachtkippen 60 ots.—f 1-20. 200 jonge Haantjes 60 ets—/" 1.20. 15 Kuikens 25 ets.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3