Teleg De Eiiropeeselie Oorlog. 408e Staatsloterij. TOO SS GELD, Binnenland. Uit de Omstreken. Ingezonden. LAATSTE BERICHTEN. X Koning George's strijd tegen den Alcohol. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnin den morgen van 8 April. Medegedeeld d. h. Kon Meteor. Instituut te De J3ilt. Hoogste barometerstand 754.6 te München. Laagste stand 735.S te Christiansund. Verwachting tot den avond van 9 April: Matige tot krachtigen, later tijdelijk afnemende westelijke tot zuidelijken wind. Meest zwaarbewolkte lucht met lijdelijke opklaring. Waarschijnlijk enkele regen- of hagelbuien. Dezelfde temperatuur. TWEEDE KLASSE. Trokking van 3 April 1915, Prijzen van fSO. 82 316 439 769 965 1368 1707 1773 2333. 2427 2554 2899 3353 3355 3601 360-8 3S6Ö'! 4270 4391 4478 4841 4997 5027 5306 5387, 5546 5564 5871 6239 6424 6517 G870 6903 7002 7314 7799 7977 8022 8207 S222 8497 8809 8830 895G 9929 9959 10170 10324 10797. 11326 11G33 11762 12164 12401 12970 73061T 13067 13150 13364 13772 13S58 1-103 S 14407 14445 14729 14746 14901 14987 15100 15182 15227 15724 15831 15956 1G5S1 165SS 16782 16395 1G899 16911 16991 37016 17535 17695 18174 18361 18374 184S3 18768 15803 19318 19548 19668 19726 20265 20316 20651 20739 20742 zwaarsta verliezen teruggeworpen. In het bosch. van Ailly zijn weder verbitterde ge vechten op korten afstand aan den gang. Ir. het woud westelijk van Apremont zetten onze troepen den vijand na, dio zonder re sultaat een aanval gedaan had. Vier aan vallen op onze stellingen noordelijk van Flirey, evenals twee avondaanvallen weste lijk van het Priesterwoud mislukten onder, ons vuur met zeer zware verliezen. Drie nachtelijke vijandelijke aanvallen ïn het Priesterbosch hadden geen succes. Het to taal-verlies der Franschen op het geheele front is wederom buitengewoon groot, zonder dat ook maar het geringste resultaat te boeken viel. In do streek van Rethel werd een Fransch vliegtuig, dat uit Parijs kwam-, tot landen gedwongen. De inzittende vlieger verklaar de, dat er omtrent do Fransche verliezen in den slag in Champagne te Parijs nog mets openbaar geworden is. De gevechten aan den Hartmannsweilerkopf duren nog voort. PARUS, 'i April. (K. OJ. Het avondcom- nuiniquc meldt: Niet/tegenstaande liet zeel* sleehto weer lieorscht er grooto bedrijvig heid tusse.hen Maas en Moezel, waar wij allo terreinwinst behaalden en twee linies loopgraven veroverden ten oosten van Verdun. Dinsdagnacht kwamen wij bij Eparges een flink' eind vooru De tegen aanvallen der Duitsohc-rs, hier Woensdag ondervonden, bleven vruchteloos. Ook hun legeraanvallen in het Ailly-boscli misluk ten. Hier maakten wij vele krijgsgevange nen, waaronder van de garde. De „Prins Eiiel Fricdrich". NEWPORT-NEWS, 8 April. 11» O Giste ren werd aan den commandant van de „Prinz Eitel Fricdrich'' medegedeeld, dat hij de territoriale wateren uiterlijk Donder dagmorgen vier uren moest verlaten, omdat anders zou worden overgegaan tot internee- riiig van het schip WIE ons de Copy voor een KLEINE ADVERTENTIE in den loop van den dag van morgen en tot des avonds S uur aan ons Bureau, Noordcin&splcin, bezorgt, betaalt 35 Cts., heeft dus ruim 10 korting. KLEINE ADVERTENTIES op Woensdag- en Zaterdagmorgen tot 12 uur n.m. aangeboden, worden tegen 40 Cts. geplaatst. AGENDA VAN DE WEEK: Donderdag Pieterskerk. Kinder-Cantat-e „Michiel Adriaansz. de Ruyter" ten bate van het Steun Comité door do Voogdijkindoren van „Voordorp" (te Leiderdorp) 8 u u r. Vrijdag: Leidsche Schouwburg. Uitvoering Leid- sche H. B.-S. Ver. „Emtégeës, h a 1 f- acht. Katwijk-aan-Zee. Zaal voor Chr. Prot. Be langen. Openb. "Uitvoering -Chr. Zangveres-ni- ging „Hallelujah", halfacht. Zaterdag: Graanbeurs. Groot Bal-Masqué. S. P. Wie- li nga. Zondag: Zomerzorg. Gezell. Bijeenkomst Muziek- ziek- en Tooneelvereeniging „Nut en Ver maak," 8 uur. Zondag. Café „Haagweg". Concert na 6 uur. Leidsche Schouwburg. „De Regiments papa" Vaudeville 8 uur. Dagelijks Bioscope Variété Theater. Stationsweg 19. 7 uur. (Zaterdag, Zondag 8 uur). Familie-Bioscoop, Haarlemmerstraat 52, 7 uur. (Zaterdag en Zondag 8 uur). (lederen middag 24 uur). In den Haagschen Raad werd gisteren behandeld het afwijzend praeadvies van B. en W. op het verzoek van de gemeente werklieden, om een duur te-toeslag. Het werd na eenige discussie zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Ook werd behandeld het voorstel tot ver bouwing van de Wagenbrug. De heer Koppel beval de ook door hem onderteekende motie-Vaz Dias aan tot het bouwen van een nieuwe lagere brug en achtte ook noodig, dat de verkeersweg wor de verbreed. De heer Wesseling opperde ook bezwaar tegen het maken van een hooge brug en voorts tegen de niet doorzichtige leunin gen van de bruggen en de z.g. „keerrauren", terwijl hij ook zeer noodig achtte de ver breeding van den Stationsweg, opdat men daar niet in een trechter kome, - waardoor zeer veel bezwaren ontstaan kunnen. De heer Van Zoylen oordeelde, dat men in geen geval moet wachten met het maken van een mooie breede brug. De heer Crena de Jongh meende, dat 'de scheepvaart door een lagere brug slechts schijnbaar eenigszins zal worden geschaad, maar zij zal juist gebaat zijn, doordat de afwerking van het Laak kanaal er door zal worden bespoedigd. Wethouder Jurriaan Kok', herinnerde er aan, dat do Raad 17 ton heeft toegestaan voor de aansluiting van de stad en zeehaven aan het Nederlandsche kanaiennet, ook in het belang van de ontwikkeling van het iWestland. Spreker merkte voorts op, dat het nog zeer lang zal duren, voordat de door trekking van het Laakkanaal zal klaar zijn. Voorts verdedigde hg het Wagenbrugplan van B. en W., daarbij onder herhaalde in terrupties uit de min of meer woelige ver gadering, betoogende, dat men, indien die brug nu verlaagd werd, een groote eco nomische fout zou maken. In zijn verder betoog, merkte spreker o.a. nog op, Gat ook B. en W. gewild hebben, dat een brug zou komen, die gemakkelijk kan worden ver laagd, wanneer het Laakkanaal is doorge trokken. Maar spreker zelf gelooft niet, dat het ooit tot verlaging zal komen. Ten aan zien van de schoonheidskwestie las de wet houder een schrijven voor van den heer Berlage, die voor het plan is iuist uit schoonheidsoogpunt Na nog verder net plan van B. en W". te hebben verdedigd, betoogt <1© wethouder, dat het betalen van schade vergoeding aan de eigenaren van omliggen de huizen in het geheel niet billijk zou zrjn. Ook ziet spreker geen reden tot ver breeding van den verkeersweg. De heeren Koppel, Van der Bilt" en Van der Meulen dienden een motie in, waarbij de Raad zou uitspreken, dat het bouwen Van een nieuwe brug urgent is en dat de breedte der toegangswegen in evenredigheid moet %ijn met die van de brug, en "B. en lW. uitnoodigen de plannen daarmee in over eenstemming te brengen. De motie-Vaz Dias, nog gewijzigd in dien zin, dat de verlaging, ten minste 50 cM. zal bedragen, word aangenomen met 23 te gen 14 stemmen. De motie-Koppel stelde de voorsteller in banden van B. én W» tot overweging; „er (werd dus niet over gestemd..' TWEEDE KAMER. Bouw van Arbeiderswoningen tc Katwijk. Ton oindie te kunnen voorzien in de ter plaatse bestaande dringende behoefte aan arbeiderswoningen, vroeg de Katwijksche Bouwvereeniging, gevestigd te Katwijk, te koop bijna het geheele voor woningbouw be stemde Staafcsterrein ten Noor dén van het Prins-Hendrikk&naal te Katwijk aan Zee, tussohen de Meerburg-Seniorkade cn den Bluifiweg. Een wetsontwerp strekt tot bekrachti ging van dien ondlerehandschen verkoop van dit terrein. KANTONGERECHT 'S-G RAVENN A GE. Militair of niet. Voor den kantonrechter te 's-Gravenhx- ge was gisteren gedagvaard de 1ste luite nant van het Vrijwillig-Militair-Automo- bielkorps J. H. G. de Jong Verhagen, wo nende te Rotterdam, ter zake van overtre ding van. de Wapenwet, het dragen van een revolver, zonder daartoe gerechtigd te zijn. Bekl. was niet verschenen. De ambte naar van het O. M. jhr. mr. Lunsingh Wichcrs, memoreerde, dat deze zaak werd aangebracht, ten einde te doen uitmaken of de leden van het Vrijwillig-MiIita.iT- Automobielkorps als militairen zijn te be schouwen dan wel voor den burgerlijken rechter moeten terecht staan. Do ambtenaar was van meening, -dat in dezo de militaire rechter en niet de kan tonrechter de bevoegde rechter is. Hij be riep zich op de artikelen 2, 3 en 4 van het Kon. besluit van 3 Juni 1913 No. 51, hou dende oprichting van het Vrijwillig Mili tair Automobielkorps en de artikelen 3 en 5 van liet Crimineel Wetboek. De kantonrechter zal 15 dezer uitspraak doen. HOOGE RAAD. De Hooge Raad verwierp het niet door cassatiemiddelen gesteunde beroep van een loopknecht te Leiden, door het Gerechts hof te "'s-Gravenhage veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, wegens verduiste ring van fl2.63V2- RIJNSBURG. Behalve de veiling „Flora", heeft zich te dezer plaatse nog een tweede Bloemen veiling georganiseerd: „De Vrije Bloemen veiling." De voormannen van deze veiling zijn de heeren A. den Heijer, P. Heems kerk, alhier, en J. Zoeteman, te Noordwijk. Ook daar hebben wij gisteren een kijkje genomen. Er was veel en mooi goed: een schat van darwin- eu andere tulpen, hyacin ten, narcissen, azaleas, enz. Alles ging vlug weg tegen goede prijzen. Deze veiling bracht op een totaal van circa f175. Uit de boe ken zagen wij, dat in de maand Maart voor plm. f1932 was geveild. De beide veilingen gaat het dus goed, wat kon dit nu niet flink en degelijk wor den als beide veilingen één werden. WARMOND. Ten nadeel© van G. A. Uit den Boo gaard is diens rijwiel ontvreemd. Van de daders geen spoor. De politie doet onder zoek. WASSENAAR. Alhier heeft zich een combinatie ge vormd, die later in een Maatschappij zal worden omgezet, ten doel hebbende een autodienst Den HaagWassenaar 'te orga- niseeren en te» onderhouden. Het Steuncomité, dat, dank zij velen milden giften, in staat was gedurende den ganschen winter aan vele gezinnen onder stand te verschaffen, hield gisteravond een groote uitdeeling van boonen, erwten en rijst. De groote hoeveelheid voorradig© aardappelen wordt nu wekelijks op de vei ling bij gedeelten te koop aangeboden. Daar door zijn velen in staat hun voorraad aan te vullen. Burgerlijke Stand. Geboren: "Elisabeth, D. v. J. W. H. Jeeger en M. G. de Klein; Jan Willem, Z. v. P. Barmentloo en J. van der Vliet; Anna Maria, D. v. C. Zuiderduin en M. West- geest; Gerard AVillem, Z. v. M. Maarsen en A. M. de Gooijer; Johannes Wilhelmus Joseph, Z. v. J. Rooyakkers en P. den Hollander; Dorothea, D. v. W. Boutkan en D. ITstelle; Cornelia Maria, D. v. J. E. Parlevliet en M. Th. van der Boog. Overleden: C. Ruygrok van de Werve, D. S m.; A. van Exter, vr. 77. j. Wekclijksche Mcdedeeling betreffende Mond- cn ^Klauwzeer. Sedert de vorige opgave d.d. 24 Maart j.l., werden gevallen van mond- en klauw zeer geconstateerd in Noord-Brabant in elk der gemeenten Vucht, St.-Oedenrode, Sprang, Tilburg, Goorle en Werkendam 1 geval; in Limburg in elk der gemeenten Seve- num en Oud-Vroenhoven 1 geval; in Zuid-Holland 4 gevallen te Overschie en in elk der gemeenten Alkemade eu Den Bommel 1 geval. De gevallen te Overschie houden met elkaar verband en zijn veroorzaakt, door dat een der desbetreffende veehouders, bij wien de ziekte voorkwam, hiervan geen aangifte deed en vee afleverde aan de overige drie veehouders. In de volgende gemeenten werde.i de maatregelen opgeheven: Kampen, Lei den, Son, Dongen, Uden. HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche Rechtbank veroordeelde he den: K. R., werkman te Leiden, wegens mis handeling, tot f 25.boete of 10 dagen hechtenis. C. S. Lminderjarig© to Rgnsb'urg, (wegens diefstal van 7 dubbeltjes, tot maand tuchtschool. G. B., minderjarige te A lp hen, wegens diefstal van f 19.22, tot 1 jaar tuchtschool. De minderjarigen .J W. J. de G., H. S., Van D. en G. A. B., allen te Leiden, wer den wegens diefstal van sigaretten en si gaartjes en heling daarvan, ter beschikking van de regeering gesteld. D. M., minderjarige te Leiden, werd wegens heling Van sigaartjes veroordeeld tot 1 maand tuchtschool. Begrijpelijker wijze wordt het besluit des konirtgs, dat in de Engolscho hofhouding geen alcoholische dranken meer gebruikt zullen worden, druk besproken, en van ver schillend© zijden wordt het volk aange maand om 'skonings voorbeeld to volgen en zich tenminste gedurende den oorlog van het gebruik van wijn of sterken drank te onthouden. Zondag, j.l. richtte de aartsbisschop van Canterbury in zijn preek in de Canterbury kathedraal een krachtige vermaning in de zen geest. Hfj wees er op, dat op het oogen- blik elke man zich geheel in dienst van den staat moest stellen en al zijn krachten moest wijdon aan de goed© zaak en dit was onmogelijk, zoolang allen zich niet voorge nomen hadden, geen alcoholisch© dranken meer te gebruiken. In de Engelsche bladen werd het volk opgeroepen brieven aan minister Lloyd George te zenden, waarin men zich ver klaart voor de staking van de fabriceering en verkoop van alcoholische dranken gedu rende den- oorlog. Deze oproep heeft ten gevolge gehad, dat Lloyd George Zaterdag reeds 70.000 brieven ontving. Onder het telelegraaf-personeel te Lon den is een beweging op touw geset-, om het gebruik van sterko dranken zooveel moge lijk to beperken. De lord-provoost van Aberdeen ver klaarde op een vraag van de „Daily Tel.", hoe hij over het besluit des konings dacht Het is voorzeker een grooto opoffering voor een Sohot om zijn whisky to laten staan, maar ik geloof, dat het onze plicht is, om 'skonings uitnemend voorbeeld te volgen. Liehknccht geïnterviewd. De Spaansche journalist Hanes de Hero heeft, tijdens zijn verblijf in Duitsahland, ook een onderhoud gehad met den sociaal democratische n Rijksdag-afgevaardigde Liebkneoht. Aan het interview, zooals dit döor de „Echo do Paris" is gepubliceerd, ontleenen wij het volgende „Ik zal zoo zeide Liebkneoht tot zijn bezoeker geen politieke verklaringen af leggen, maar u een en ander mededeolen tot toelichting mijner houding in den Rijks dag. Ik heb geweigerd voor de inwilliging der militaire oredie-ten te stemmen, omdat ik internationaal socialist, er niet in kon toestemmen om aan de regeering de mid delen, noodzakelijk voor do voortzet thing van een kapitalistischen oorlog, to© te staan. Dit is een preventieve oorlog, dat wil zeggen een dwaasheid. Bismarck had het bij het rechte einde, toen hij zedde, dat een preventieve oorlog zoo iets was als zelfmoord plegen uit vrees voor den dood." VenizeEos en de Grieksche staatkunde. Do „Times" maakt melding van den tekst van het memorandum dat Yenizelos op 24 Januari den koning deed toekomen. De Mi nister deelt daarin mede, dat hij een onder houd had met den Britsehen gezant, die na mens zijn regeoring Gcietenland uitnoodigde om Servië steun te verleenen, waartegenover dan die mogendheden van de Triple Enten te bereid zouden zijn Griekenland territori ale uitbreiding in Klein-Azie toe te staan. Tevtns wefcd dien minister verzocht, dat' Griekenland zijn bezwaren zou opgevc-n te gen territoriale concessies van Servië aan Bulgarije. Yenizelos wees den koning er op, dat als Griekenland toestond dat Servië door Oos tenrijk werd vernietigd, de Grieken toch gedwongen zouden zijn volgens verdrag om de Serviërs te helpen tegen de dan onver mijdelijke Bulgaarsche invasie. In dat geval zou Griekenland echter geen enkele vergoe ding ontvangen. Hij sprak vervolgens de meening uit in de onlangs vermelde rede van Venizclos werd uitdrukkelijk tegenge sproken dat hij ooit over den afstand van Kairla had gedacht dat het teneinde de door den Griëkschen staf noodzakelijk ge achte medewerking van Roemenië en Bul garije to verkrijgen, het ten slotte noodig zou zijn dat Griekenland Kavala afstond. Maar mocht dat noodig zijn, dan zouden Bulgarije en Griekenland de op wederzijdsch gebied gevestigde lieden van hun nationali teit moeten uitwisselen. Door zulk een eth- nographische schikking zou do mogelijkheid ontstaan den Balkanbond te hernieuwen. Yenizelos eindigde met een uiteenzetting van de gevaren voor de toekomst van het Hellenisme voortvloeiend uit een overwin ning van Duitschland en Turkije. Gevallen Tan Waanzin in het Duitsche Leger. In do „Mimabener Medllzin Wooh en- schrift "schrijft prof. Gaupp van Töbin- gen over de gevallen van waanzin in het Duitsche leger. Bij den aanvang van den oorlog was d© gezondheidstoestand van de troepen, wat het zenuwstelsel betreft, be ter dan men gedacht had, ofschoon zich ook toen reeds gevallen van zenuwachtige over spanning voordeden. Later, cn vooral sinds het Fransche offensief van midden December, is de toestand veel ernstiger ge worden ©n openbaart zich d© zenuwaandoe ning in verschillende gedaanten, zooals verlamming, doofheid, stomheid, delirium, hallucinaties, welke symptomen bij be handeling der zieken in het hospitaal ver dwijnen. Prof. Gaupp schrijft die verschijn selen toe aan de verschrikkingen van het slagveld. MeTkwaardig is het, dat die symptomen vaak terugkeer en, als do her stelde zich weder naar het front begeeft cn alleen de gedachte aan het terugkee- ren naar het front heeft zenuwaanvallen veroorzaakt, welke aan waanzin grensden. Onder andere oorzaken van dit ver schijnsel noemt de Duitsche geleerde ook een veelvuldig bij do lijders voorkomend volslagen gebrek aan vaderlan dsliofde. Het Moderne Ycrkeer. Mijnheer do Redacteur Y-oor eenige jaren stond in een onzer meest bekende rechtsgeleerde tijdschrif ten een gewichtige verhandeling, geti teld: „Wandelend land". Deze titel doet oen vraag rijzen op het gezicht van den lezer. Land, dat -wandelt, zoo vraagt men zich afoen wandelende nier, dat gaat nogmaar wandelend land, dat gaat toch wat al te ver. Intusechen licht de verhandeling den le zer omtrent het begrip in. Thans heeft- echter onze Leödsehe Sleu telstad do primeur van iets veel moder- ners. Een boek, dat tolefoneeren kan, is zoo juist onder de aangesloten telefoon- abonné's opgenomen. Men zie 1ste Supplement Leidsche Te lefoongids No. 1150. Hoogachtend, H. W. C J. de Jong. Officieel 5 pCt. Staatsleehing, kleine 99%» groot© 990/]f, Niet of ic. Integralen 62%, Certific. 70%, Oblig. 71%,.Ind. lee ning, kleine 99%, groote 99, Rusland 1880 69%, 1906 86, Norn. Consols 69%, Hope 69%, Nom Smelting 66%, Kon. 5Qf, Ge- cons. 162, Cigars 46%, Nom. Perlak 42, Zuid-Perlak 53, Orion 62, Vaart 219, To- peka 99%, Car Foundry 47%, Rio 9%, Missouris 14%, Eries 26%, Hides 27%, Rails 17%, Unions 126%, Ex Rocks Steels 50%, Wabash 1%, Pref. 3%, Amalg. 66%, Coal 21%, Marine Pref. 5%, Gulf 2-1%» Pref. 57%, Deli-Maatsch. 43G, Prol. 4%, A'darn Rubber 108%. Coupon-Koersen. Amerikaansche ƒ2.49; Engelsche, met off id. ƒ11.94; Idem zonder affid. ƒ10.65; Fransche 45; Zwitsersche 45.50; Marken 51.40; Oostenrijksche, papier 38.45; Idem zilver 39.35. De Strijd in het Westen. BERLIJN, 8 April. (W. B.). (Officiéél). Het hoofdkwartier meldt heden van het wes telijk oorlogstooneel: De gevechten tusselien Maas en Moezel duren voort. Op d© Woevre-vlakte, ooste lijk en zuid-oostelijk van Verdun, mislukten allo Fransch© aanvallen. Van de Coinbres- hoogten worden de op enkel©, plaatsen tot in onze voorste loopgraven ingedrongen vij andelijke strijdkracht bij een tegenaanval verdreven. De uit het Selouse-bosck, noor delijk van St.-Mihiel, tegen onze stellingen .opereerendo bataljons, werden onder ds WASHINGTON, 8 April, (R. O.). De ge zagvoerder van de „Eitel Friedrich" heeft aan do douane-autoriteiten t-e Newport- News meegedeeld, dat hij zijn schip wcüscV te te zien interneeren. Hij verklaarde, dat hij hiertoe genoopt was, omdat de hulp, die een ontsnapping mogelijk zou maken, uitbleef. Het sohip zal aan de werf te Nor folk worden geïnterneerd. De Franschen in Marokko. KONSTANTINOPLL, 8 April (\Y B.). De „Agenco Milli" deelt mede: De Rus sen verklaren in hun officieel communi- qué an 1 April, dat zij aan hst Kaukasi- sc-he front twee kanonnen hebben buitge maakt. Dit zijn echter niets anders clan twee onbruikbare, onlangs den Russen afgenomen veldkanonnen, die wij onbruik baar gemaakt hadden en bij Arbwin we gens den slechten toestand der straten, achter lieten. Mcj. Bcvcridgc aan het woord. BERLIJN, 8 April (W. B.) De „Ncidd. Allgem. Ztg." publiceert een en an citer uit Hedenmiddag vertoefde Prins Hendrik in de hoofdstad. Om drie uren had hij een bijeenkomst in het „Amstel-Hotel" met den stellingcommandant, generaal Ophorst, eeni ge leden van den geneeskundigen dienst en het bestuur van de vereeniging „Het Roode Kruis". Z. K. H. logeert vannacht op het Koninklijk Paleis. Nieuwe Hooglceraar. Tot hoogleeraar in de Godgeleerdheid vanwege de Ned.-Herv. Kerk aan de Rijksuniversiteit te Groningen, in de plaats van prof. W. Mallinckrodt, die we gens hoogen leeftijd aftreedt, is door de Synode der Ned'.-Herv. Kerk benoemd dr. W. J. Aalders, predikant te Beesd. De Indische Lccniiig. Het Tweede Kamerlid, den heer .Van Vuuren, hoeft de volgende vragen aan den Minister van Koloniën gestel! lo. Welk bedrag der Indische leening heeft de groep van bankiers, door wio de inschrijving voor het publiek is open gesteld, zich verbonden te nemen tot een koers van 95pCt., onder welk voorbehoud en onder welke resolutoire condities? 2o. Was de Minister onvoorwaar- d e 1 ij k gebonden haar dit deel der lee ning cn desverlangd het restant te gun nen, of waren ook zijnerzijds resolutoire condities gesteld en zoo ja, welke 3o. Is de Minister bereid de gesloten overeenkomst in haar geheel aan de Ka mer mede te doelen? 4o. Welke redenen van Staatsbelang of van financieelen aard hebben den Mi nister er toe geleid het geld over te bren gen, dat de afspraak vroeg, zonder dat daardoor de plaatsing der geheele leening vooraf werd verzekerd AMSTERDAMSCHE BEURS.» Ook heden was de markt vast gestemd voor Holl. fondsen, doch Russen iets zwak ker. Petroleumwaarden waren beter gestemd. Rubbers prijshoudend. Amerikaansche fond sen meerendeels iets zwakker met weinig handel door afwezigheid van New-Yorksche koersen. BERLIJN, 8 April. (W. B.). Het „Berl. Tagebl." verneemt uit Rome: Volgens be richten uit Marokko wordt Tanger door de rebellen belegerd. De toestand der Fran schen in Marokko is ernstig. Een mislukte Missie. BERLIJN, 8 April. (W. B.). D.- „Deut sche Tagesztg." meldt uit Sofia: „Do „No- voje Wremja" geeft toe, dat de politieke missie van vorst Trubetzkoi bij do Balkan- staten mislukt is. De oorzaak daarvan is de houding van Griekenland. Over Italië's Houding. BERLIJN, 8 April. (W. B.) De „Lok. Anz." verneemt uit MilaanSenator Franchitti schrijft in de „Corr. della Sera", dat hij, die sedert het uitbreken van de-n oorlog voor deelneming van Ita lië aan de zijde der Entente was, thans, ^met het oog op dc uitlatingen der Russi sche pers, on na dc houding van Frank rijk en Engeland tegenover Italië élke overeenkomst met deze mogendheden on mogelijk acht. Do eenige mogelijke hou ding van Italië is de absolute neutrali teit. In Russisch Polen. WEENEN, 8 Aprii. (Corr.-Bureau). Uit het hoofdkwartier wordt gemeld: De op- per bevelhebber aartshertog Friedrich, en de troonopvolger bezochten dezer dagen een gedeelte van het bezette gebied in Russisch Polen. Zg overtuigden zich daarbij van den uit stekenden toestand, waarin alle troepen ver- keeren, en van den goeden geest, die b^ hen heerscht; inspecteerden de werken tot herstel der vernielde spoorwegen en onder hielden zich met de bevolking. Zij bezich tigden voorts in die streken de mijnen en industrieel© ondernemingen, welke men we der tot bloei tracht te brengen. De opper bevelhebber merkte met voldoening op, dat het legerbestuur er reeds in geslaagd is, het vertrouwen der bevolking van het be zette gebied te winnen en alle- aanvankelijke moeilijkheden uit den weg te ruimen. Een Waaidelooze Buit.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 2