Telegrammen. LAATSTE BERICHTEN. Advertentiên. telegrafisch weerbericht, naar waarn. in den morgen van 31 Maart. Medegedeeld d. h. Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.8 te München, laagste 755.1 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 4 April: Meest matige westelijke tot zuidelijken wind. Zwaarbewolkte lucht met kans op regen buien. Later wellicht opklarend. Dezelfde temperatuur. Engelscü Schip getorpedeerd. JTONDEN, 8 'April. (R. OJ De Engelscho fetoomboot „Lackwood" is hedennacht bij Startpoint getorpedeerd. De equipage werd door. een visschersboot van Brixham gored. De Strijd in het Westen. 'PARIJS, 2 April. (R'. O.}. Het avond- communiqué luidt: Er is op het geheele front niéts belangrijks gebeurd. Ten oosten van Soissons werd een Buifc- sche aeroplane naar beneden geschoten, de derde 'in 24 uur. Een Fransch vliegerescadrille heeft 33 bommen geworpen op de vlieghallen en het station van Vigneulles in Woëvre. De aero planes werden van vrij nabij zwaar bescho ten, de vleugels raakten stuk, de vliegers keerden echter ongedeerd terug. BERLIJN, 3 April. (W. B.) (Officieel). Het hoofdkwartier meldt heden van het wes telijk oorlogstooneel: Een poging der Belgen om het hun op 31 Maart ontnomen klooster Hoek te her overen, mislukte. In het Priesterwoud mis lukte een aanval der Franschen. Een Fran sche aanval op de hoogten bij en ten zui den van Nieder-Aspach, westelijk van Mühl- hausen werd afgeslagen. LONDEN, 2 April. (R. O.) Het persbureau publiceert een artikel van den Engelschen „opmerker" bij de Fransche troepen. In een beschrijving van het offensief der Franschen in Noord-Champagne zegt hij: „Ten gevolge van een voortdurenden druk gedurendo 31 dagen heeft de vijand een versterkt gebied verloren, dat hp bezet heeft 'gehouden en versterkt gedurende vijf maan den. Zijn reserves zijn ook al goeddeels op gebruikt. Bij het begin der operaties waren er n.I. IS regimenten op dit gedeelte van de linie en op het einde werden er 33 geteld. Die 15 waren onttrokken aan verschillende an dere gedeelten van (le Duitsche linie, waar uit blijkt, dat de vijand geen centrale re serves heeft, uit welke hjj in noodige ge vallen kan putten. Ook uit het spaarzaam gebruik van ar tillerie-munitie bleek duidelijk, dat daaraan gebrek was. Op sommige dagen deden de Duitschers zelfs geen poging om de Fran sche kanonnen tot zwijgen to brengen, of schoon de infanterie in de loopgraven dien tengevolge zwaarder verliezen leed, Twee» nuttige lessen vallen uit deze ope- roaties te trekken: lo. dat het Duitsche front doorbroken kan worden. In Champagne zoowel als in Neuve Cha- pelle was de weg nu en dan open en had den de aanvallers slechts zwakken tegen stand to duchten van do zwaar beproefde troepen. Uit het feit, dat het gat telkens weder gesloten werd, voor de Franschen er hun voordeel mede hadden gedaan, mag niet worden afgeleid, dat dit steeds het geval zal zijn. Het bewustzijn, dat men door de linies kon slaan is van buitengewoon grooten in vloed geweest op het moreel van de troe pen ider geallieerden. 2o. Dat een ernstige aanval op het ééne punt .van invloed is op do plannen van den vijand en zijn strijdvaardigheid op een an der punt. De aanval bij Neuve Chapelle ver nietigde de kansen op een groot succes van den vijand bjj St. Eloi, de aanvallen der Fran schen bij Perthes steunden den aanval der Engelschen bij Neuve-Ckapelle en beide hiel pen de Russen weder om het offensief der Duitschers in het Oosten to weerstaan. Daar aan dient gedacht, wanneer bij het zien van 'de verliezenlrjst zich de vraag opdringt: „Was het wel de moeite waard?" De „Opmerker" laat zich dan verder hoogst waardeerend uit over den geest bij do Fransche troepen en de maatregelen ont alle afdeelingen op volle sterkte te houden. Wie draagt de schuld PARIJS, 3 April (R. 0.). Tegenover do verklaringen van de „Nordd. Allg. Ztg." constateeren wij, dat Bismarck de oorlogen van 1864, 1866 en 1870 provoceerde, wel ke gevolgd werden door de knechting der bevolkingen van Scandinavisch en Fransch ras. Dat Duitschland den oorlog ran 1914 evenzeer provoceerde en daarin begon met do knechting der bevolkingen van België, Luxemburg en Oostelijk Tolen. Het Gerir.a- nismo gaat gepaard ir.et machtsmisbruik en slavernij en is niet in staat aam Europa's volkeren de vrijheid en het recht to ver zekeren, zelf over hun lot te beschikken. Een verklaring van IVlilierand. PARIJS, 3 April. (R. O.) In zijn rede in de Kamer zeide minister Millerand het vol gende: Allo mogelijke voorzorgen zijn genomen om van do beschikbare troepenmacht zoo- Veel mogelijk partji te trekken. Door de mobilisatie is tot dusver meer dan een tiende dor bevolking onder de wapenen gekomen. Ten plotte wees de Minister op de groots toename .van het oorlogsmatcrieel. De Strijd in het Oosten. BERLIJN, 3 April. (W. B.) (Officieel). Het hoofdkwartier meldt heden van het oos telijk oorlogstooneel, dat aan het front al daar niets bijzonders is voorgevallen. WEENEN, 8 'April. (W. B.). De oorlogs correspondenten der bladen melden, dat het geheele insluitingsleger van Przemysl aan het Karpatbenfront strijdt. Het doel der met grooto verliezen doorgezette en geforceerdo aanvallen op de Russen in het centrum! van het front tusschen den Lupkow- en den Oeszok-pas is, om: 'de daar ver vooruitge schoven Oostenrijksche troepen, zelfs ten koste van grootere opofferingen, terug te werpen. 'vr"""** wu w«w>Ha«H.w>or Distillateurs-: Mou'twUn flC.-. "Jonsrer BAmst. D« OOrlogSCOrrespÖndontcB wjjzen Öp dé naa geopend. Zyn,_saak ruam anel in bloei F coot 12L60. Per ill zonder fust en «ondor acoum. gr oo te .verspilling van pienschen door qo_ Do behandeling van de bemanning van onderzeeërs. Het Amerikaanscke gezantschap stelde Grey in kennis van een nota van Duitsch land, waarin inlichtingen gevraagd werden omtrent het bericht, dat de bemanning van Duitsche duikbooten niet als de andere ge vangenen zouden behandeld worden en waar in, indien het bericht waar mocht zijn, ge dreigd wordt, dat voor ieder gevangenge- nonen lid der bemanning van een Duitsche duikboot een officier van het Britsche leger een ruwere behandeling zou ondervinden. Grey antwoordde, dat de officieren en manschappen, die van de Duitsche duikboo ten „U 9" en „U 12" gered zijn, in detinee- 'rings-kazernes van de marine zijn gebracht mee 'het cog op de noodzakelijkheid hen af te scheiden van de overige krijgsgevan genen. Zij worden humaan behandeld, krijn gen gelegenheid om lichaamsoefeningen te houden, worden van Duitsche boeken voor zien, worden niet gedwongen om arbeid te verrichten en beter gekleed en 'gevoed dan do Britsche gevangenen van denzelfden rang in Duitschland. Daar de bemanning van deze onderzeeërs echter, voor zij uit zee gered werden, weerlooze Britsche en neutrale koop vaardijschepen tot zinken brachten en slechts non-combattanten wilden dooden, kunnen zij niet als eervolle tegenstanders beschouwd worden, maar eerder als personen, die op bevel van hun regeering, daden hebben be dreven, die in strijd zijn met het volken recht en de menschelijkheid. Zjjne Majesteits regeering zou ook ter kennis van do regee ring der Vereenigde Staten brengen, dat ge durendo dezen oorlog meer dan duizend offi cieren en manschappen van de Duitsche vloot uit zee gered zijn, somtijds ondanks het gevaar voor de redders en vaak ten nadeele van de operaties der Britsche vloot. Het is echter nooit voorgekomen, dat een officier of matroos van de Britsche vloot door Duitschers gered is. Invaliden bij de Pruisische Staatsspoorwegen. De Pruisische minister van Openbare .Werken, Von Breitenbach, heeft aan de Spoorwegdirecties opdracht gegeven, dat het personeel, dat bij: het begin van den oorlog, 't zi) in vasten of in tqdelijken dienst bij de spoorwegen was en als gevolg van den oor log als invalide tot de spoorwegmaatschappij terugkeert, zooveel mogelijk weder in zijn vroegeren werkkring moet worden geplaatst of anders met zulke werkzaamheden moet worden belast, welke dit personeel, met het oog op zijn lichamelijke geschiktheid, nog kan verrichten. Ook kunnen, indien hiertoe de mogelijkheid bestaat, invaliden, die vóór den oorlog nog niet bij de spoorwegen in dienst waren, doch toen reeds om een betrekking hadden gesol liciteerd, in dienst genomen worden. Do keuringsvoorschriften behoeven bij deze personen niet in acht te worden genomen. Liebknecht en Rühle verdedigd. Het sociaal-democratische bestuur van het 8ste Saksische kiesdistrict voor den Rijks dag, heeft, naar het „Berl. Tagebl." ver neemt, besloten, de houding van den socia- lishschen afgevaardigde Rühle, die, gelijk bekend is, samen met Liebknecht tegen de begrooting stemde, principieel goe:l te keu ren. Slechts één lid van het bestuur ver dedigde de meening, dat het misschien prac- tisclier ware geweest voor de belangen van do minderheid der 'fractie, als Liebknecht en Rühle, zich 'te zamen met die minderheid hadden enthouden van stemming. Dr. Gradnauer, hoofdredacteur van de „Dresdener Volksztg." betreurt het, dat het genoemde distrectsbestuur de verbreking der sociaal-democratische partijdiscipline steunt. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. Lord Rothschild t. Lord Rothschild is Woensdag te Londen overleden. Lo-rd Rothschild, dio na een erstige ope ratie overleden is, was het hoofd van den Engelschen tak der familie Rothschild en door zijn grooten. rijkdom en zijn naam, die door do geheel© wereld bekend was, zijn geheele leven con van de voornaamste fi guren in do Engelsohe maatschappelijke en financieele wereld. Zijn naam was Nathan Mayer Rothschild, maar nadat hij in 1885 zitting kreog in het Hoogerhuis, was hij bij het grooto publiek slechts bekend als Lord Rotüisohild. Hij werd in Piccadilly te London gebo ren en was 75 jaar toon hij stierf. Lord Rothschild was een groot land eigenaar, zijn landgoed Was bekend als Tring-Park, in Hertfordshire Hij bezat in Engeland moor dan 10,000 acres land. Hij had da.n ook een huis in Piccadilly en be- klcoddo gedurendo zijn gcheelo loven voel ecro-ambten en was lid van do voornaam st© clubs van Engeland. Een voornamo rol spccldo do overlcdono in tal van wel- dadighcidsgenootschappen. Ook in dezen oorlog gaf lord Rothschild van zijn lief- dadigheidszin blijk. In 1867 huw do hij Emma Louisa, dochter van baron Charles do Rothsoliild, te Frankfort, en kreeg tweo zoons cn een dochter. Zijn oudste zoon, Lionel W. Rothschild erft zijn titel. Hij is in 1868 geborem Het bekend© bankiershuis Rothschild, waarvan djo overleden Lord deelgenoot was, is to Frankfort gesticht door Mayer Anselm Rothschild, dio met een klein vermogen, to Frankfort eon wisselkantoor toé, zooda/fc, toen hij in 1812 stierf, zijn' B zoons in staat waren, te Ween en, Parijs, Londen, en Napels filialen op te richten, die, hoewel zelfstandig werkende, voort durend in contact bleven met het oor spronkelijk huis te Frankfort Een zijner boons Nathan, die te Londen een zaak geopend had, bewees in 1813 het Engelscho kabinet goede diensten. Hij werd opgevolgd door zijn zoon Lionel Nathan, den vader van den thans overle dene Lord Rothschild. Hij nam in 1858 zitting in het parlement, hoewel hij reeds vroeger gekozen was, maar door den oed geen zitting kon nemen. Bismarck te Friedrichsruh herdacht. Hot „Berl. Tagebl." vertelt van do Bis- marek-vienng te Friedrichsruh. Hamburg had in den vroegen morgen de vlaggen der vrije stad uitgestoken. Reeds aan het sta tion zag men hoe velo reizigers zich naar Friedrichsruh hadden begeven. De al-Duit- sche vereenigingen hadden zeer veel verte genwoordigers gezonden. In de gewone trei nen werden 'bijzondere wagons gebracht, en de feestdag droeg er toe bij de menigte te vermeerderen. Honderden marinesoldaten en soldaten van het leger dio naar .Oerlijn en verdere plaatsen vertrokken, bevonden zich in de treinen en wuifde reeds bij den doortocht door Friedrichsruh het mauso leum van den grooten Duitscher een groet toe. Yan het paleis te Friedrichsruh wapperde de huisvlag der Bismarcks: drie eikenblade ren op donkerblauw veld. De leden van de familie Bismarck wachtten de aankomst van generaal Yon L öwenfeld af, die kwam als vertegenwoordiger van het keizerlijk echt paar. Tegen denzelfden tijd arriveerde met den Berlijnschen D-trein een deputatie uit de stad Berlijn en bracht een zeer schoo- nen bloemenkrans naar het graf. De godsdienstoefening in het mausoleum begon spoedig daarop voor een intiemeil familiekring en de overheidspersonen en deputaties dio zich naar Friedrichsruh had den begeven. De preaikant van Friedrichs ruh, Giesecke, hield do herdenkingsrede, dicht bij de sarcophaag van den grooten doode, welke bijna niet meer zichtbaar was, zoo was hij bedolven onder kransen. In de eerste uren van den middag kwa men steeds nieuwe oezoekers. Duizenden menschen vereenïgden zich in de gedachte aan Bismarck: In het kasteel stroomde het telegrammen, welk© uit Duitschland en Oos tenrijk groeten van de talrijke vereerders van Bismarck brachten. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 3 April. Graanmarkt. In Inlandscbo granon hoeft nog goer, oploverlng plaats De kooplust was heden zeer goring, alleen voor directe behoofte word tón en ander afgesloten. To noteeron z.qn: Tarwo van af fl2.S0 tot f 11.— per 80 Ko. Gorst f 8.70 f 9.30 C5 Daver f14.- „15,- 100 Erwten 114.— „15.— H.L. D© prijzen, van beter op de heden gehou den markt waren als volgt prima fal>ri©ksboter (contr.) van f 60—62. goed© fabrieksboter (contr.) van f 58f prima boerenboter van f 60—62. goed© boerenboter van 56f 59. Aangevoerd 276/8 en 48/16 vaten wegende 6000 K.G. Handel matig. Turfmarkt van den 29sten Maart tot en met 2 April 1915. Aanvoer 360.00 stuks lange turf f 4.75 -f 5. LEEUWARDEN, 2 April. Boter. Fabr. f5S61, aanvoer 44/3 en 41/6 vn. Notee ring van de Commissie 1ste kwal. fabrieks- f 1.50 per K.G. Not. v/d. Comm. der Vereen, van boter- en kaashandelaren in Friesland, lste soort fabrieksboter 159 met consent. Boeren- lste soort 'f58. Aanvoer 1/4 v. Kaas. Aanvoer 9360 K.G. Nagel- 160—90. Handel zeer vlug (vliegend). LEEUWARDEN, 2 April. Vee. Ter markt zijn lieden aangevoerd: 60 Stieren f80320, 643 vette Koeien Ï230330, per K.G. f 0.40—0.45; Melk- en Kalfkoeien f160— 280, 245 Pinken f5090, 85 vetto Kalve ren f47—62, per }/2 K.G. f 0.50—0.55; 420 nuchtere Kalveren' f 813, 402 vette Scha pen f3345, 203 Weideschapen f1624, 53 Lammeren, 451 vette Varkens f90100, per 1/2 R-G. f0.380.40; 329 Speenvar kens '18—13. De handel in gebruiksvee was stug, in vetto Koeien vlug, in Stieren id., in nuch tere Kalveren slecht, in vette vlug. Varkens flauw en lager, geen export. Wolvee vlug. Pluimgedierte. Aanvoer 300 slachtkippen f 0.601.25, 150 jonge haantjes f 0.G0-1.25. WAALWIJK, 2 April. De huiden- en leder- markt kenmerkt zich tijdens de stille week nog meer door stilte in zaken dan andere jaren. Gelukkig, dat de schoenfabrieken, die van Paasch tot Pinksteren in den oogsttijd verkeeren, thans begunstigd door mooi we der, nog al leven in de brouwerij brengen» De leerlooiers, in het bewustzijn van ruimen voorraad houden in Nederland, haasten zich niet met aarikoopen tegen deze hoogo prijzen, te meer, omdat ook met do ge- wensdhte, onmisbare La Plata zware Sala- deros osséhuiden aanwezig zijn. In de centra worden deze prima kortharige zomerossen, waarvan de voorraad niet ruim is, door Amerika zelf tegen enorm hooge prijzen uit de markt genomen, zoodat zjj voor onze leer fabrieken te duur worden, terwijl men bo vendien nog rekening moet houden met groote risico's en andero bezwarende con dities. De leermarkt ïs stil; prijzen blijven zeer hoog. Het vooruitzicht is slecht in de toe komst om! goed zoolleer voor, militair- en ander zwaar schoenwerk' .te verkrijgen. DELFT, 1 April. Graanmarkt. Tarwo flauw. Per 100 kilo f 16.ft f 17.75. Lustoloozo stom min g. Gorst flauw, 118.26 ft f16.— por 100 kilo. Haver, moor govraagd. Por 100 kilo f14.— ft f16.— Erwton mot klolno vraag f14.— ft f16.25 por H.L. Brulno Eoonon flauw gostomjl f 15.76 ft f 17.50 perHJJ. SCHIEDAM, 1 April. Noteerlng van don „Bond van Russen, en op het voortdurend afwisselen de beeld van het gevecht, als een gevolg van de eigenaardigheden van het terrein. Doch zÜ zeggen tevens, dat de Oostenrijkers, on danks alle moeilijkheden, een bewonderens waardige houding toonen. PETRiüGRAD, 2 April (R. O.) Het com muniqué yan den Grooten Generalen Stal zegt: Na een hardnekkig gevecht in den nacht van 1 Ajpril zotten onze troepen het offensief aan de Fj emen voort, dreven de Duitschers terug en brachten hen zware ver liezen toe. Wij naderen hun posities ten oosten der linie PilwisJciHariampolKal- wariSoewaliriAugustovo. In do Karpathen zetten wij 31 Maart en 1 April ons offensief met succes voort vooral in de lijn Vola Michowa in de richting Oejok. Opklauterend tegen met ijs bedekte steile hellingen, veroverden onze troepen na een"* hardnekkig gevecht belangrijke hoogten en bijna alle toppen der Poloninaketen, ten noorden der dorpen Vetlina, Bereghi en Gornije. Een dezer dagen door de Oostenrijkers gedane tegenaanval tegen den spoorweg GoemenorsMezolabores werd met glans af geslagen. In de Karpathen maakten wij he den 23GO man met 32 officieren gevangen en veroverden 5 mitrailleuses. Op 30 Maart maakten wij 2000 man met 30 officieren der 42© Honved-divisie gevangen in de buurt van Choten. Do Dardanellen. KONSTANTINOPEL, 3 April. (W. B.). Uit het hoofdkwartier wordt gemeld, dat geen verandering van beteekenis in de Dar danellen of elders heeft plaats gehad. Den 21sten Maart bombardeerde een Engelscho kruiser het markplaatsje Moeaileh en trachtte daar troepen te landen, hetgeen werd verhindèrd, waarop het schip weg- stoomde. Den volgenden dag beschoot dezelfde oor logsbodem het plaatsje vqf uur achtereen, waarbij de moskee, waarop vooral het vuur gericht was en eenige huizen werden vermeld. Nogmaals beproefde de vijand troepen in sloepen te landen, maar hij werd, ten ge volge van den krachtdadigen weerstand van onze troepen en van de bewapende 'bevol- Kmg, met zware verliezen afgeslagen. Hier op trok de kruiser zich terug. Aan onze zijden vielen geen dooden. De toestand te Konstantinopel. LONDEN, 3 April (Part. „L»>ld.") De „Times" verneemt uit Sofia, dat reizigers vertellen dat er te Konstantinopel mismoe digheid heerscht. Algemeen vreest men een ramp, ten gevolge van gebrek aan munitie. De uittocht van Turksche gezinnen duurt voort. 'Er is besloten tot overbrenging der regeermg naar El Kiber (Skoetari, Klein- Azié). De woning van een rijken koopman hier is opgeëischt ten behoeve van het mi nisterie van oorlog. Envcr pasja bevindt zich nu met Duitsche officieren te Adriano- pel, om maatregelen te nemen voor de ver dediging der vesting. AGENDA VAN DE WEEK: Maandag Leidsch© Schouwburg. „Pro Domo". Too- neelspel. 8 uur. Rijnsburg. Geref. Kerk. Uitvoering Geref. Zangvcreeniging „De Lofstem". Woensdag: Leidsche Schouwburg ,,'N Schoon Avontuur". Blijspel. 8 u u r. Donderdag: Pieterskerk. Kinder-Cantat© „Michiel Adriaansz. de Ruyter" ten bat© van het Steun Comité door de Voogdijkinderen van „Voordorp" (te Leiderdorp) 8 uur." Vrijdag: Leidsche Schouwburg. Uitvoering Leid sche H. B.-S. Ver. „Emtégeës, h a 1 j.- ac ht. Dagelijks: Bioscopo VariOtó Theater, Stationsweg 19. 7 nur. (Zaterdag. Zondag 8 unr). SPORT. Voetbal. Deu Haag: H. V. V.—Tub anti a -15. Hock ey. AmsterdamW estOost 3—3. 'Wij vermelden hier de ontmoetingen, dio tusschen het Oostelijk en Westelijk elftal hebben plaats gevonden: 1908 te Arnhem: OostWest 47. 1911 te Haarlem: WestOost 63. 1912 te Nijmegen: OostWest 12. 1913 te Den Haag: "WestOost 70. 1914 te ArnhemOostWest 14. De Scheurleerbal, „De Ned. .Sport" vermeldt, dat er tot een Zuidelijke hockey-vereemging een uitnoodi- ging werd gericht om met een gemengd elf tal in het Westen tc komen spelen. In den brief wred bekend gemaakt: er wordt met den Schcurleerbai gespeeld. Een der dames merkte op: Wat komt het er op aan van wat voor leer die bal is. Law 11-T e n n i s. De Jaarvergadering van den JN. L. T.-B. Het bestuur werd herkozen: jlir. J. Feith, voorzitter; E. A. des Töinbo (Leiden), secretaris; C. Punt (Leiden), compctitieiei- der; D. P. O. de Hoop Scheffer, W. G. Jansen, jkr. O. v. Lennep en mr. L. Nijpels. Er werd ueslotcn de wedstrijden om do Nationale Kampioenschappen een jaar te Hilversum, to houden, maar tevens met Hil versum in overleg te treden om ook het vol gend jaar de banen van Hilversum aan te wijzen, wanneer de banen voldoen. Als data van wedstrijden werden o.a. aan genomen: 1113 Juni te Leiden en 2731 Augustus te Nóortlwijk. („Ned. Sport"). Beroepen is bij de Ned.-Herv. GemL te St.-Oedenrode, ds. A. E. V. Hoogenraad, to Hoogeloon. De „Schieland,,a Reuter jseint uit Londen: Acbt' man Van 'de equipage van het Nederlandsclic stoom schip ;,Schieland" zijn te Huil aangeko men. Zij verklaren, dat op het schip een ont ploffing 'had plaats gehad en dat het gezon ken was op 20 mijl afstand van Spurn Head (aan den mond van de Humber). Een stoker was verdronken, de andere leden van de bemanning, onder wie de eerste en tweede machinist, die brandwonden had den bekomen, waren naar Immiugham over gebracht, terwijl bovendien een stoker ern stig gewond was. De „Scbieland" metende 1106 br. ton, is gebouwd in 1909 en behoort aan de „Scheep vaart- en Steenkolenmaatschappft" te Rot terdam. 1 Do directie van de Scheepvaart- en Steen kolenhandel maatschappij te Rotterdam, deelt het volgende mede in verband met de ont ploffing op Het stoomschip „Schieland." .Volgens het rapport van den len stuur- m_an C. Weltevreden is het stoomschip Don derdagmorgen half twaalf bij goed weer mid scheeps getroffen door een onbekend voor werp. Tweo booten werden onmiddellijk te water gelaten. In de eene boot bevonden zich de le ma^ chinist Lam, de 2e machinist Langendijk, de le stuurman Weltevreden, de 2e stuurman H. v. Veelen, de donckeyman P. H. J. Smit, fle stoker A. Meliste en de stoker J. Blok. Dezo boot werd opgepikt door het Noorsch s.s. „Orion" om half drie en te Grimsby aam land gebracht. De lste en 2de machinist werden beiden ernstig gewond. Ze zrjn in het hospitaal te Grimsby opgenomen. In de tweede boot waren kapitein Duit, de hofmeester Mossel, de 3de machinist Tuin hout, de matrozen Weltevreden en Strassen, de lampenist P. de Jong en twee jongens, vermoedelijk zijn de namen van dezen Van Barneveld en Stevel. Deze tweede boot bleef bij het s.s. „Schieland", hetwelk Donder dagavond zes uur nog drijvende W3S en sterk opzij overhelde. De „Schieland" was Donderdag van Humber naar Rotterdam vertrokken. De „Morning Post" meldt, dat de kapi tein verklaarde, dat het schip op een mijn was gestooten. amsterdamsche beurs. Gisteren ©n heden, was do Beurs geslo ten, zoodiat do noteeringen, ontbreken. In, de op 21 dezer te houden jaarverga dering van leden der Vereeniging voor den Effectenhandel, to Amsterdam, komt o.m. in behandeling hot voorstel om het bestuur te machtigen do Beursvacantie- dagon voor het jaar 1915 eventueel ala volgt vast to stellen 24 Mei (Pinkster-Zaterdag), 3, 10, 17, 24, 31 Juli, 7, 14, 21, 28 en 31 Augustus. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, WAARVAN DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. Terugontvangen in de 2de helft der maand Maart 1915. Binnenland, brieven: mej. M. Berens, Breda. J. Guit, Leiden. W. Holtland, Pur- tmerend. Insau, Leiden, mej. J. de Jong, Roelofarendsveen. K. J. 4-IH-4, Bussum. me vrouw Kruiswijk, Rijswijk, E. Mink, Noordw., mej. L. v. Niekerk, Amst. Obdam, Hoofdd., Haarlemmermeer. Óffermans, Leiden. Post bus 67, Eindhoven, mej. Timmermans, Am sterdam. L. Verschoor, Eindhoven. Verzeke ring-Maatschappij, zonder pi. v. best. H. Wierda, Leiden. G. J. Winkelman, Den Haag. mej. M. de Wit, Den Haag. Binnenland, briefkaartenA. Bakke- rus, Den Haag. mej. A. v. d. Berg, Bus sum. mej. H. Bleckman, Leiden. Baron R. Th. v. Iiarinxma, zonder pi. v. best mej. M.1 Hartoeh Suze, Den Haag, A. Hoop, Leeuwar den. mej. G. Langhout, Den Haag. M. Lek, Den Haag, W. F. v. d. Linden, zonder pi. v. best. H. Mul, Amsterdam. F. Roffel, Am sterdam, G. Schuuring, Amsterdam, J. Se- lier, Leiden. A. Tijssen, Nederweert, vier stuks zonder adres. Buitenland, brieven: Mad. G. en L. Anthony, Anvers, E. Bouding, Anvers. But- tingha Wichers, Trier, mad. Doray, Anvers, dr. F. Graetner, Adelaide. F. Kranenburg, New-York. F. Lensing, Forest-Bruxelles. Buitenland, briefkaarten: mej. G. Schier, Dusseldorf. L. v. Winkel, Sur Aix- la-Chapelle, een zonder adres. Heden werden wij verblijd met de voorspoedige geboorte van een Dochfies*. 2937 7 P. VAN DER MADE. B. VAN DER MADE, Koüdijs. B/Leiden, 1 April 1915. Heden overleed, in den ouderdom van 70 jaren, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JOHANNES MARCUS MALEBOS. Uit aller naam: "Wku. E. HAALEBOS, v. d. Hoest. Leidev, 31 Maart 1915. (Oude Eijn 9). Eenige en algemeene ken nisgeving. Begrafenis 5 April 1915, op do begraafplaats „Khijnhoi," 's voormiddags 11 uur. 2879 20

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3