N,o„ 's5B93 Diusdag S3 Maart. Tweede JBltul, 1915. Officieels Kennisgevingen. Uit de Omstreken. LEIDSCH DAG-BLAD KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 2-3, 3o alinea dor Kies wet en op de Wet van 30 Januari 1915 (Staat&Vod No. 37), houdende tijdelijke afwijking 'an de Kieswet; Brengen ter algemeene kennis, dat de gewijzigde kiezerslijst voor den dienst 1914—1915, voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad en de supplement-Kiezers lijst, benevens de alphabetische lijsten der namen en voornamen van hen, die van de kiezerslijst zijn afgevoerd, en van hen die daarop zijn gebracht, zijn vastgesteld, dat die lijsten van den 23en Maart tot en met den 2ien April a.s. op de Secretarie dezer gemeente voor -een ieder ter inzage zijn nedergelegd en tegen betaling der kos ten in afdruk verkrijgbaar gesteld Burgemeester cn Webhouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Maart 1915. JACHT- EN YISCHAKTEN. De Burgemeester van Leiden herinnert aan hen, die zich voor het aanstaande sei zoen 1915—191G in het bezit wenschen te zien van Jacht- en Vischaktcn, dat de blan co verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Se cretarie, alwaar zij behoorlijk ingevuld en onderteekend, vóór den len April moeten zijn terugbezorgd, ten einde aan den Com missaris der Koningin in deze provincie te ..vorden ingezonden. Tevens wordt belanghebbenden herinnerd dat voor het vissollen niet één hengel, geen loop- of sleephengel en geen peur zijnde, Ten aanvraag behoeft to geschieden. De Burgemeester voornoemd, NT. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 23 Maart 1915. De mesning in Nederland oyer de laatste Buitsclie maatregelen. Do aanhouding en prijsverklaring van de twee Nederlanclsche stoomschepen „Bata vier V" en „Zaanstroom" en do aanslag door een Duitsche vliegmachine geploegd op de „Zevenbergen" zijn weer nieuwe be wijzen voor den hinder, die neutralen van het oorlogvoeren tusschen hun buren on dervinden. Van bevoegde zijdo verneemt de „Tel." dat het gebeurde met d'e „Zaanstroom" en r>Batavier V" ten volle de aandacht van onze règeering heeft. Reeds Zaterdag wer den over deze kwestie dbor onze Regee>- ring besprekingen gehouden, die heden werden voortgezet. Minister Loudon neemt aan allo beraad slagingen deel, hoewel een ernstig onge steldheid van zijn moeder hem herhaalde lijk elders roept. Cnze Regeering schijnt zich op het stand punt te stellen, dat zij aangaande het ge beurde met de „Zaanstroom" en „Bata- vier V" nog niet over het gewenschte ma teriaal beschikt, dat zij noodig oordeelt om over d'ezo kwestie een oordeel te kun nen vellen. Ten eindo noodelooze stappen te vermij den, zal zij zich eerst om inlichtingen tot de betrokken zeevaartmaatschappijen wenden en tegelijkertijd onzen gezant te Berlijn opdragen om de Duitsche regeoring te verzoeken hem uiteen te zetten, door welko gedragslijn zij zich heeft laten lei den. Eerst als de regcering volkomen zeker heid heeft zal zij overwegen, tot welke mid delen zij zich gedNvongen ziet, in verband met een kwestie, die als hetgeen in de bla den gemeld is, volkomen juist blijkt, een zeer ernstig karakter zou dragen. Een vraag, waarover onzo regeoring zich in de eerste plaats zekerheid wemscht te verschaffen, betreft het al of niet niet ver beurdverklaren der Ncdcrlandsche sche pen. v" Tot nu toe weigert men te 's-Graven- hage te gelooven, dat dit inderdaad ge beurd zou zijn. „Mocht het blijken, dat do Duitsche re georing hiertoe is overgegaan, dan heeft mon alle reden om te veronderstellen, dat do in ons blad, in verband met het aftre den van den heer Von Müller, aangekon digde wijziging der Duitsche politiek te genover Nedbrland reeds een feit gewor den is", teokent do „Tel." bij deze rncdc- deelingen aan. In aansluiting van bovenstaand bericht vernemen wo nog, dat in scheepvaart- kringen het vermoeden bestaat, dat dio la dingen der beide aangehouden schepen zullen' worden geconfiskcord, terwijl do beide booten eerlang zullen worden vrijge laten. Ter beurze te Amsterdam werd het op brengen der „Zaanstroom" en do „Bata vier V", met allo kalmte opgenomen. Men waagt zich liever niet aan voorspel lingen en gelooft niet, dat de Duitsche re-- geering de schepen vast zal houden. Toch meent men, dat van de zijde onzer regce ring een krachtig protest te verwachten is. Dat echter deze kwestie tot ernstige on aangenaamheden tusschen ons land en Duitschland zal leiden, wordt door de meesten niet aangenomen. h Men is cr in 't algemeen over eens, dat een afwachtende houding dient te worden aangenomen. Do directie van de Batavierlijn heeft be sloten haar schepen voorloopig niet te laten varen. Naar aanleiding van een bericht, dat bjj de directie van de Hoil. Stoomboot-Mij. niets hekend was van het schieten op de „Zaan stroom," kan een onzer correspondenten nog berichten, dat dit door den loods van het schip aan den inspecteur van polbitie, tevens waterschout te Terneuzen, is verklaard. De lOods deelde daarbij nog mede, dat de ka pitein wilde trachten met zijn schip te ont komen, doch dat de loods op stoppen aan drong toen een granaat voorbij den boeg van de „Zaanstroom" werd geschoten, bij wijze van bedreiging. Voor de handelaren in eieren t$ Barne- Yeld is het opbrengen der schepen een leeljjke schadepost, daar ze zich voor het meerendeel niet verzekerd hadden. Eén de zer had zelfs 85.000 eieren op die boot. Do „Nieuwo Crt." schrijft over het ge beurde: „Naar men verneemt hadden de beide Ne- derlandsche stoomschepen levensmiddelen aan boord, welke, indien niet voor het En- gelsche leger of het burgerlijk bestuur van Engeland bestemd, niet onder het begrip contrabande vallen. Toch moeten zij onder dit vermoeden naar Zeebrugge zijn opge bracht; met de houding door do Duitsche marine, ook na 18 Februari, tegenover de neutrale scheepvaart aangenomen, laat zich do veronderstelling eener volslagen wille keur niet rijmen. Te vreemder doet daarom het bericht aan, dat de bemanning der beide schepen is ,,vry- gelaten", het schip evenwel „vastgehouden", met de zich aan boord bevindende scheeps officieren. Immers het neutrale schip en zijn geheele bemanning zijn, na do contra bande gelost te hebben, naar recht en regel vrij. Maar waarom, indien het enkel de bedoeling mocht zijn de veronderstelde con trabande to lossen, heeft dan de beman ning dit niet afgewacht, doch het schip verlaten en zich naar huis begeven? Slechte blokkade-breuk, waarvan hier geen sprake is, zou het nemen van het neutrale schip wettigen. Zoo dienen wel nadere bijzonderheden te worden afgewacht alvorens conclusies te trekken, omtrent hetgeen twee onzer sche pen van vaste lijnen met onverdachte repu tatie is aangedaan. Het geval toch zou ern stig zijn, indien men moest aannemen, dat aan do aangehouden schepen niet terstond na het lossen van de vermeende contrabande, hun vrijheid zou worden hergeven." Over den aanslag door den Duitscheü. aviateur op de „Zevenbergen" oordeelt het „Hbld.": „D9 aanslag is mislukt, doch wij meenen, dat reeds do poging een ergerlijke schen ding van het volkenrecht is. Meer nog; een onmenschelijke handeling. Do strijd, dien Duitschland tegen Engeland voert, is geen verontschuldiging voor het blindelings aan vallen van vreedzame handelsschepen. „De Duitsche vlieger heeft een poging tot vernietiging van een Nederlandsch schip gedaan, waarbij het leven van Nederlandsche zeelieden het grootste gevaar liep. Wij mee nen dat onze regeering daartegen niet krachtig genoeg protesteeren kan." DUITSCHE INVOERRECHTEN. Hoewol in Duitschland, in verband met de schaarschte aan levensmiddelen, de meeste invoerrechten niet worden toegepast, is zulks niet met alle goederen het geval. De arbeider Th. H., uit Kovelaer, die zulks rr.eendo, en een partijtje tabak en sigaren uit Nederland medebracht en niet aangaf, werd daarvoor door de strafkamer te Kleef tot een maand gevangenisstraf, benevens 758 mark boete veroordeeld. AftRDAPPELPULP. Douane-ambtenaren hebben aan de grens een voor Duitschland bestemden wagen aan gehouden, di9 was beladen met „pulp-afval aardappelen", welk product bij onderzoek bleek te bestaan uit geraspte aardappelen, welke zich in een toestand van gisting be vonden. Het is niet onmogelijk, dat deze zending als een poging moet worden be schouwd om to trachten, nu de uitvoer van aardappelen en aardappelmeel is verboden, de aardappelen in dezen nieuwen vorm uit te voeren. De minister van landbouw, nij verheid en handel heeft aan de directies der spoorwegmaatschappijen verzocht, geen wagens ter belading met aardappelpulp of afval naar het buitenland af te staan. DE INDISCHE LEENINC. Van wélingelichte zijde wordt gemeld, 'dat do geslaagde Indische loening zich kenmerkt door het groote aantal inschrij vingen tot kleino bedragen, zoowel in Indië als hier te lande, hetgeen er op wijst, dat men tfr prijs op heeft gesteld het fonds werkelijk to bezitten als geldbeleggingsmid del en niet heeft ingeschreven met verhan- delingsdoeleinden. BODEGRAVEN. Aon de Da-Cosfca-School (hoofd do hoer J. van An del Jz.) is tot onderwijzer benoemd de heer J. de Bouter, tc Wier- den. KATWIJK-AAN-ZEE. Aan het rapport van den directeur der visscherijschool, alhier, ontleenen wij het volgende *Hot afgeloopen cursusjaar begon met 36 leerlingen. Hiervan werd door 11 leerlin gen deelgenomen aan het voorbereidend onderwijs, door 25 leerlingen aan het zeevaartkundig onderwijs. Voor het ver krijgen van het Rijks-diploma als schipper of stuurman op zeilzeevisschersvaartuigen werd door 20 leerlingen deelgenomen. Dit diploma kon aan 13 leerlingen worden uit gereikt en wel aan 7 leerlingen het diplo ma als schippor en aan 6 leerlingen het diploma als stuurman. Door het vroege eindigen der haringvisscherij is thans reeds 1 December 1914 met het onderwijs begon nen. Hiervoor meldden zich 40 leerlingen RIJNSBURG. Bij Kon. besluit is do Vereoniging „Veiling Flora" alhier_ als rechtspersoon erkend. VOORSCHOTEN. Een der nog hier vertoevende Belgi sche vluchtelingen n.l. de heer Bon, die met zijn familie intrek had genomen in het koetsiershuis van de familio B., was door informatie te weten gekomen, dat zijn huis in Antwerpen er nog ongedeerd stond, en de fabriek, waarop hij werkzaam was geweest, weer in gang was Een en ander nog eens willende zien en om te traohten weder bij die fabriek in betrek king te komen, is hij naar Antwerpen ge reisd, cn is daar good en wel aangeko men. Thans heeft do familio het treurige bericht ontvangen, dat hij aldaar plotse ling is overleden. Toch nog gestorven in zijn geboorteland, zal ook zijn stoffelijk overschot rusten in vaderlandschen grond maar uit een nog ontvangen brief van hem uit Antwerpen blijkt, dat hij verzekerd was dat in het Hemel'sche Vaderland ook voor hem plaats bereid was. WARMOND. Door do afd. van den Ned. R.-IC. Volksbond werd in „De Zon" gisteravond vergaderd. Alvorens tot do alg. vergadering over te gaan, werd eerst door de onder-afd. „Zie kenfonds" vergaderd. Ter kennis werd in deze vergadering ge bracht, dat het saldo van de kas over do laatste drio maanden van het vorig jaar be droeg in totaal f 130.17. Een besluit werd genomen, om het regle ment aan te vullen met eenige bepalingen, Idie verscherping gaven aan de controle, ten einde te voorkomen, dat gesimuleerd wordt. Dezo vergadering, geleid door den voor zitter, den heer Do Bruin, werd gevolgd door de algemeene vergadering, gepresi deerd door den afdeelingsvoorzitter, den heer v. d. Maat. Mededeeling geschiedde, dat door zes leden do boekhoud-cursus van „De Hanze" was gevolgd, en goedgekeurd werd, dat de gel den der af deeling bij de credietbank van „De Hanze" zouden geplaatst worden. De penningmeester, de heer Heymans, deed verslag van het afgeloopen kwartaal, wat een batig totaal-saldo aanwees van 132.111/». Medegedeeld werd hierop, dat door het bestuur van het Ziekenfonds een renteloos voorschot gevraagd was van f50, hetwelk verleend werd met de bepaling, 31 Dec. 1915 weder terugbetaald te worden. Besloten werd, dat een retraitefonds zou worden opgericht, waarvoor leden zich vóór Paschen hebben aan te melden. Ook werd in een door tien leden onder- teekend schreven aangedrongen tot het fede ratief oprichten eener onder-afdeeling van personen, werkende in de bouwvakken. Door het bestuur zal hieraan aandacht geschon ken worden. Evenzoo werd aangedrongen op het oprichten eener onderafdeeling Land en Tuinbouw. Naar aanleiding van de actie, welke men op touw meende te zetten tegen de hooge meel- en broodprijzen, was met het centraal- bestuur gecorrespondeerd, dat als zijn oor deel uitgesproken had, dat dit van den Bond in zijn geheel moest uitgaan, on daarvoor de noodige gronden worden aangewezen. De .Voorzitter heeft echter nu kennis genomen van een schrijven van de Regee ring aan de burgemeesters, waarin de ge legenheid geboden wordt, dat voor prijzen van vóór de mobilisatie levensmiddelen zul len kunnen worden verstrekt, waarbij het verschil zal bijgelegd worden, gedeeltelijk door het Rijk, gedeeltelik door de gemeente. Dit achtte spreker een maatregel, die veel verbetering kan geven. Eén der leden, hoewel hiermede acc-oord gaande, drong er echter toch op aan, dat bg het centraal-bestuur er op aangedrongen zou worden, dat, nu eenmaal de uitvoer van varlcensvleesch verboden is, er stappen gedaan werden, dat dit uitvoerverbod be stendigd blyft. Ofschoon hiertegen werd aangevoerd, dat men het oog had op den veestapel, meende het bedoelde lid, dat de tegenwoordige uit voer al aardige verwoestingen had aange^ bracht onder don veestapel, wat zich nog lang zou doen gevoelen. Er werden nu nog aardappelen te koop gevraagd met consent; bewijs, dat de aard- appelenuitvoer nog niet eens geheel stil staat. Goedgekeurd werd, dat daarover met het centraal-bestuur zal worden onderhandeld. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Voorzitterde burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren Do Jongh, Van de Marei en Leliveld. Ingekomen stukken o.a.Verslag van do werkzaamheden van d'e commissie tot We ring van Schoolverzuim in 1914; schrijven van den Minister van Financiën, waarbij ƒ25,000 ter leen wordt verstrekt tot aan koop van tarwe en tarwebloem. Worden: voor kennisgeving aangenomen. Van Godep. Staten is ingekomen een schrijven over de geldleening ad ƒ25,000, met verzoek eenige 'wijziging in do redac tie aan te brengen. Wordt besloten hier aan te voldoen. Tot nachtwacht wordt met algemeene stemmen benoemd A. J. Molenaar. Worden benoemd tot leden van de stem- bureaux op het Dorp de heeren W. van dier Giesen, J. H. R-uting en P. Splinter in Do Mijo de heeren P. Batelaan, A. C. Leliveld, J. van der Marei en W. Turken- burg tot leden van de Reclame-commis sie do heeren W. Turkenburg. B. van 't Riet en A. do Vostot leden van de Fi nancieel© commissie de heeren W. van der Giesen, J. H. Koot en P. Splinter. Ingekomen is een adres van de afdee- ling Bodegraven der Ned. Vereeniging van Kaashandelaren, verzoekende het aan- vangsuur van de kaasmarkt te stellen crp ha-lfzes van 1 Mei tot 30 «September cn op acht uren van 1 October tot 30 April en van do Vereeniging van Kaasbedienden te Gouda om het aanvangsuur te stellen op halfacht gedurende heb geheel© jaar. Door B. en W. wordt voorgesteld om het aanvangsuur te stellen op halfzes van 1 April tot 1 October en op halfacht van 1 October tot^ 1 April. Zonder discussie wordt clib voorstel aangenomen. Do heer Koot vraagt inlichting over het niet-branden van twee lantaarns in Bui tenkerk de Voorzitter zegt dat dit in ver band staat met de inkwartiering. Ook wijst de heer Koot op liet gevaar voor rijtuigen bij het opgehoogde gedeelte van den weg in Schoordijk. D'e Voorzitter deelt mede, dat deze ophooging is gestaakt, omdat eerst overeenstemming met Ged. Staten moet verkregen worden te dezer zake. De heer Ruting vraagt waarom de waarschu wingsborden to Nieuwerbrug zijn wegge- nmen. De heer Van der Giesen bespreekt 't salaris van den nachtwacht. Do Voorzit ter geeft ook hierover inlichtingen cn sluit de vergadering. VEREENIGING TAN SUIKERBIET-VERBOUWERS. Zaterdag vergaderde deze Vereeniging on der voorzitterschap van den heer G. A. A. Knaap, in „Krasnapolsky", te Amsterdam. De voorzitter memoreerde, dat in de vo rige vergadering besloten was, geen bin dend besluit te nemen, doch deze vergade ring af te wachten, en bijna allen hebben af gewacht. Met een oproep aan hen, dio nog geen lid zijn, om! daartoe over te gaan, eindigde spr. zijn openingswoord. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en goedgekeurd. Aan de orde wordt hierop gesteld, of het wenschelijkis, te contracteeren tegen f 13.50 per 100Ö K.G. bij een suikergehalte van 14 pCt. Het bestuur had op do convocatie mede gedeeld, dat wellicht hooger prijs ware te bedingen, doch nam dit thans terug. Do heer Lammerts wenscht, alvorens punt 1 af te handelen, toelichting op punt 2 der agenda: Is aansluiting bij de coöpe ratieve GroningschFriescho fabriek ge- wenscht? Pij zitten en opstaan betuigt de verga dering hiermede haar instemming. De Voorzitter zet hierop uiteen, wat de G.-F. fabriek wil. In de eerste plaats wil zij ook contrac- teerea tegen den prijs van 113.50. Twee- dens heeft zij een participatie-contract, dat echter niet voor dezo omgeving geschikt is. In de derde plaats biedt zij aan een z.g. t'oöperaticf contract. Zij, die dit contract aangaan, genieten aandeel in de winst als de eigen leden der coöperatie, met dien ver stande, dat 5 pCt. ^gekort wordt. Ook kunnen nog leden aangenomen wor den, die een aandeel kunnen verkrijgen ran f500, waar twee vijfde direct gestort dient De storting voor nieuwe leden zal dan ech ter geen f 200. doch f 240 moeten zijn. Aandeelhouders-leden wordt de bovenge noemde 5 pCt. niet afgetrokken. De fabriek garandeert contractueel, dat zij de bieten niet slechts voor een jaar wil ontvangen, 'doch' de verbouwers hebben recht ze de eerstvolgende tien jaren te leveren. De secretaris heeft intusschen een en an der becijferd en komt tot de conclusie, dat de G.-F.fabriek verleden jaar per 1000 K.G. 13.54 rneer betaald heeft dan hier gemid deld is ontvangen. Nog wordt medegedeeld, dat de fabriek B 600 H.A. kan gebruiken. Levering aam de ringvaart of ander buitenwater. De heer Pruissen vraagt, .wie het risico over, zee draagt. De Voorz. antwoordt, dat de bieten^ zoo drazjj geladen zjjn, verzekerd zijn. De coö peratie vergoedt tot f2.50 vracht; al wat er meer. opkomt, is voor rekening van den verzender. De heei] Lammerts Vraagt thans aan den Voorzitter: Wat raadt u ons, aandeelhouder worden, ja dan neen? De Voorz. antwoordt hierop, dat hij slechts zjjn persoonlijke meening kan zeggen en die is, dat hij) op dit oogenblik geen neiging tot Coöperatie heefi Do heer Buurajan meent, dat op het oogenblik aandeelen nemen onze eigen kracht zou breken. De heer Barendregt beveelt toch aan, om de 100 H.A., die de coöperatie heden ge- troleerd wil hebben, bijeen te brengen, 't Is een concurrent meer. Ook de heer Van Woudenberg is daar voor, mits we met vracht niets noodig heb ben. De secretaris verlaat de vergadering om met de fabriek over dit punt te telefoneeren. Door den sneeuwstorm blijkt echter, de de telefonische verbinding verbroken. De heer Knaap bespreekt hierop de hou ding van den fabrikantenbond tegenover het bestuur dezer Vereeniging en noemt die meer dan schandelijk. Besloten wordt met algemeene stemmen den aangeboden prjjs van f 13.50 per 1000 KG., bij een gehalte van 14 pCt. te aan vaarden. Do heer K. de Vries komt terug op de houding van den fabrikantenbond en doet het voorstel, dat niemand der leden contrac teeren zal bjj de leden van dien Bond, naar aanleiding van de behandeling, die ons be stuur ondergaan heeft. De heer Bultman heeft daar bezwaren tegen; er is reeds met die fabrieken gecon tracteerd op suikerprijs cn de binnen vaart is er ook. Gorkurn en Halfweg zijn bondsfabrieken. Na nog eenige besprekingen spreekt de Vereeniging haar afkeuring uit, over de hou ding van het bestuur van den fabrikanten bond tegenover het bestuur van den ver- bouwersbond. Goedgekeurd werd verder om1 100 H.A land bijeen to brengen voor do Groningsch— Friesche Coöperatieve. Staande de vergadering werd 50 H.A. opgegeven, doch ons werd medegedeeld, dat dien dag de 109 H.A. bij elkaar zou komen. Op voorstel van den heer Lammerts zal het bestuur als tusschenpersoon optreden, daar dit in do kwestie ingewerkt is. Do vergadering werd hierop gesloten. SPORT. Wedstrijdverslagen. AjaxH. V. V. II 2-1. De Leidenaara komen met hetzelfde elf tal uit als d!e vorige week, terwijl we in het Haagsche elftal eenige gezichten van H. V. V. I. herkennen, zooals den doelver- dediger en den spil. Het spel is nog maar eenige minuten aan den gang als do geel-zwarten, dio het voordeel van den wind hebben uit een doelworsteling de lei ding nemen. Inmiddels verlaat do achter- speler Gunning wegens een gescheurde spier het veldzijn broer neemt zijn plaats in, zoodat Ajax tot bijna aan de rust met 10 man speelt. Toch is Ajax niet de min dere, maar het gemis van den vijfden man in do voorhoede doet zich gevoelen. Met een mooi schot echter weet Sandberg ge lijk te maken. Men verwacht dat Ajax na do rust zijn meerderheid wel zal uitdrukken, maar door sleoht spel van de voorhoede, blijft het maar bij het eeno punt van de Bruin. Ook de Haagsche voorhoede was niet sterk en liet een zeer gemakkelijke kan8 om gelijk te maken, voorbij gaan, terwijl in de laatste minuten de Leidsoho doelman praohtig redde en aldus zijn elftal voor een gelijk scpel bewaarde. De voorhoede van Ajax vonden wo maar zwak en zij faal de do meerderheid, die Ajax beslist in het veld had, uit te drukken. Voetbal. De Federatie van Plaatselijke en Cewestol. Voetbalbonden. Er gaat bij de aangesloten bonden van de Federatie een rondschrijven rond om do jaarlijkschè seriewedstrijden, die dit jaar te Nijmegen zouden gehouden worden niet te doen doorgaan. De Begeerlcraois zal dus voor 1915 niet verspeeld worden. Men is ook van plan om de jaarverga dering van die Fedoratio niet te houden. Da Faderatlo der Zuid-Holl. V.:tbalbonden. Deze Federatie heeft haar gewoonlijke besprekingen Zaterdagavond to Rotter dam gehouden. Men heeft beslist, dat, in dien de overeenkomst tusschen den Leid- schen, Goudschen, Rotterdamschen en Dordtschen Bond niet vóór 1 Januari 1916 opgezegd, gehouden zal worden, dat het voor vier jaar is verlengd. De wedstrijden van deze bonden zijn vastgesteld op 5 April en zullen gehouden worden op het terrein van „Fortuna" te Vlaardingen. Do loting is aldus uitge vallen A. R. V. B.—D. V. B. (10.\1H uur.) B. L. V. B.-G. V. B. (111-124 uur.) G. Verl. A.Vcrl. B. (12 u. eventueel.) D. Winnaar A.Winnaar B. 2uur)

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 5