Uit de Omstreken. Binnenland. 408e Staatsloterij. bleek te zijn de uit IJmuiden vertrokken „Zaansfcroom". Ook deze werd geseind te steppen. De commandant van den onderzeeër gaf te kennen, dat liij, in verband met den oor log en de omstandigheden, het verder ver voeren van de aan boord zijnde voedings middelen: varkensvleesch, geslachte kalve ren enz. niet kon toelaten, een en ander in beslag nemen moest en dat de schepen naar Zeebrugge moesten varen. Op dezen weg konden licht Engelsche oorlogsschepen, die patrouilleeren, worden ontmoet. Was dit het geval geweest, dan zou de reis voor de opvarenden, ruim 50 op de „Batavier" en ruim 220 op de „Zaanstroom", waarschijn lijk niet zoo gemakkelijk verloopen zijn. Z\j werden nu heel hoffelijk behandeld. Alleen was hun niet veroorloofd communicatie met den wal te hebben. De aan boord zijnde, in net leger dienstplichtige Belgen werdeD, als reeds gemeld, krijgsgevangen gemaakt. Zaterdagmiddag drie uur begonnen de Duitschers met het lossen van de hoeveel heid vleesch en mosselen, welke aanwezig was en werd ook de marconigraaf onbruik baar gemaakt. Spoedig daarop werd bericht, dat de leden der bemanning naar huis kon den gaan, doch de Duitschers stonden er op. dat de kapitein, de twee stuurlieden, de hof meester, de machinist, twee matrozen, een donckeyman en een stoker aan boord ble ven. Waarom de Duitschers dit eischten is niet bekend. Die achterbleven zouden nau welijks voldoende zijn, om het schip weder om zee te laten kiezen. Zij, die met z'n acht- tienen naar huis mochten, moesten zóó van boord in den gereedstaanden trein, waarvan alle gordijntjes dicht waren. Men mocht zo in geen geval openen en tot Brugge, Waar dit verbod werd opgeheven, heeft men dan ook niets gezien van hetgeen men voorbij reed. De Nederlanders zijn, naar men hiervoor reeds vernam, naar Tërneuzen gebracht. De „Tel." zegt naar aanleiding van het ©pbreagen van de beide Nedcrlandsche schepen „Dit opbrengen van een Nederlandsch schip door Duitsohe oorlogsschepen is een novum. Het is natuurlijk als een repre saillemaatregel bedoeld tegen Engeland, (sands dit land levensmiddelen, voor Duitschland bestemd, a-ls contrabande be schouwt. Duitschland stempelt nu blijkbaar op zijn beurt levensmiddelen, voor Enge land bestemd, tot contrabande. „Deze tegenmaatregel van Duitscbe zijde is geschied zonder eenige voorafgaande aankondiging- Tenminste voor zoover wij weten zijn levensmiddelen niet opgenomen in de Duitscbe lijst van contrabande en is een blokkade van Engela-nd's kust door Duitschland nooit officieel afgekondigd Wel zijn neutrale schepen gewaarschuwd, zich niet in de als oorlogsterrein te be schouwen wateren te begeven, doch dit slaat niet op dit geval. „Wat heden de „Zaanstroom" overko men is, kan morgen het lot zijn van een der booten van de „Zeeland", en als men hier met een methodisch optreden van Duitschland te doen heeft, dan ligt onze handel met Engeland an nu af aan stil Een zeer ernstig protest van de zijde van onze regeering zal, naar wij verwachten, niet lang uitblijven. „In regecrings-, handels- en scheep vaartkringen is de aanhouding dezer beide Nederlondsche schepen, door de Duit schers, met groote ontstemming vernomen. „Waar immers aldus redeneert men ter bevoegder plaatse de onderhandelin gen er toe hebben geleid, dat Duitsche goe deren voor onze koloniën bestemd, niet door de geallieerden zouden worden aan gehouden, gaan de Duitschers nu een tak- tiek volgen, waardoor de Nederlandsche handel en scheepvaart zeer ernstig wordt belemmerd. Een onhandigheid, die men moeilijk goed za-1 kunnen praten Het re sultaat van de handeling za-1 nu noodza kelijkerwijze moeten zijn dat, behalve een protest der Nederlandsche Regeering bij die van Duitschland, elke doorvoer naar laatstgenoemd rijk wordt stop gezet 1" EEN DU1SCH VLIECTU1C BOVEN EEN NEDERLANDS CH STOOMSCHIP Het gisteravond omstreeks elf uur te I.Tmuiden van Rosario binnengekomen Ne- derlandsch stoomschip „Zevenbergen" van de reoderij „Furness Scheepvaart- en Agentuurmaatscha-ppij" te Rotterdam heeft een vreemd avontuur op zee beleefd. ÏJ kapitein T. Jaslri, de eerste-stuurman Cocrkamp, de tweede-stuurman H. Verha gen deelden daaromtrent aan het „Hbld." bet volgende mede Gistermiddag halftwaalf waren wij acht mijlen W. van Noord-Hinder vuurschip, tosn wij opeens een gesnor van een vliegmachine hoorden. Wij stonden toen op de brug, ke ken naar boven en ontdekten een ..Tau'oe". De machine vloog omstreeks 2-50 M. boven ons schip en wierp twee bommen achtereen nc ons, welke echter voor den boeg aan stuurboord op een afstand van pi. 7 M. in zee ontploften. Daarna vloog het vliegtuig in de richting van do Engelsche kust verder. Wij schilderden toen onmiddellijk de Hol- landsche driekleur benevens do woorden „Zevenbergen, Rotterdam-Holland" op voor- cn achterdek. Toen do aanval gebeurde, woei de Hollandsche vlag aan den stok. Ten twee den malo kwam de „Taube" echter terug, na eerst eonigen tijd boven twee Engelsche stoomschepen met witte pijoen, vermoede lijk Cork-booten gevlogen tc hebben ook op 'deze schepen werden door de „Taube" bom men geworpen. De uitwerking konden wij echter niet bespeuren. Wel zagen wij, dat 'door dë Engelsche schepen op de „Taube" word geschoten, doch of deze schoten doel troffen, konden wij evenmin constateeren. Toen het voor de tweede maal boven ons was, trolc do kapitein eenige malen aan de stoomfluit en waren de drie Holland-sche vlaggen, die in den mast geheschen waren, benevens het geschilderde op het dek' goed zichtbaar voor de „Taube", waarop deze verdween en spoedig uit zicht was. Nog deelde men on6 mode, dat zij Don derdagmorgen twee scheepsbooten gezien hebben, bemand met ongeveer 22 koppen. Dit zagen zij op de hoogte van het „Roal So vereign" vuurschip. Tweo Engelsche torpo- dobooten kwamen aanstoomen, namen het volk uit de booten over cn lieten daarna de vaartuigen drijven. De hulp der Hollanders was dus oimoodig. De Zevenbergen" was met graan geladen en voor to kwart over twaalven naar Am sterdam op. ENC. TWEEDEKKER CELAND. Te De Plato, nabij de gemeente Oostburg, onder dë gemeente Sint Kruis, is gisteren morgen eon Engelsche tweedekker neerge komen. Door een defect aan den motor wa ren zij verplicht to Jan eten. Zij waren opge stegen te Duinkerken cn over de Duitsche linie-s heen komen vliegen. Ze waren hevig beschoten. De inzittenden werden geïnter neerd en naar Oostburg gebracht en zullen to Groningen worden geinterncerd. BEZWAREN TECEM DE ENC. EN FRANSCHE MA ATP. EC EL EN. De Nederlandsche regeering heeft aan de regeeringen van Groot-Britannië en Frank rijk onder dagteekening van 18 dezer haar bezwaren kenbaar gemaakt t=gen de maatre gelen, aangekondigd bij de verklaring van 1 Maart en belichaamd in do thans uitga- vaardigde- decreten dier regeeringen. Een bericiit nopens het aanwenden van po gingen om met de rogeering der Vereenigde Staten van Amerika gezamenlijk tegen die maatregelen te protesteeren, is uit de lucht gegrepen.. DUITSCH V/ATERVLIECTU IC OP DE SCHELDE. In verband met het feit, dat een Duitsch watervliegtuig, dat verdwaald was, Zaterdag 1.1. op de Schelde binnen Nederlandsch ge bied is neergestreken en na zijn vergiss.ng te hebben bemerkt, weder is opgestegen en weggevlogen, heeft de Duitsche regeering aan de Nederlandsche regeering doen weten, dat de bestuurder van het vliegtuig ter ver antwoording zal worden geroepen en dat maatregelen zullen worden ^genomen, om her halingen, voor zoover mogelijk, te voorko men. STEUN VOCR BELC. ONDERWIJZERS. Het internationaal bureau van onderwij- zers-vereonigingen heeft tot 15 dezer voor steun aan collega's, slachtoffers van den oorlog, f 68.915.97 en een halven cent en 8 franc-s ontvangen. ACADFMIENIEUWS. Amsterdam. Tot arts zy'n bevorderd de heeren R. F. Sillmann, geboren tc Am sterdam; G. A. Seede, geb. te Gorontalo en G. Broeders, geb. te Amsterdam. HAAGSCHE RECHTBANK. Deze rechtbank beeft G. M. van V., te Leiden, wien ten laste gelegd was, verduis tering van twee rijwielen, ontslagen van rechtsvervolging. (Eisch ééne maand gevan genisstraf). Verder veroordeelde deze rechtbank: J. II. te Leiden, tor zake van verduis tering van f 10 in disnstbetrekking, tot f 15 boete of 10 dagen). (Eisch f10 of 10 da gen). Arie Kr., to Rijns burg, ter zake be- leediging van een ambtenaar in bediening, tot f2.50 boete of 2 dagen. (Eisch f5 of 5 dagen). Gerli. Joh. N., to Leiden, terzake van diefstal van kleedingstukken, tot zes maan den gevangenisstraf. (Eisch één jaar). J. C. do IC., to N o o r w ij k o r h o u t, ter zake mishandeling van een politiebeambte in bediening, tot een week gevangenisstraf. (Eisch drie weken). J. v. L, to Leidon, terzake van dief stal, werd als minderjarige ter beschikking der regeering gesteld ter plaatsing in een rij ksopv oed in gsgestich t. Diefstal van 7.50 tc Leiden. Daarvoor stond terecht de 24-jarige Pie- teir den 0„ van beroep stoker, thans zon der vaste woon- en verblijfplaats. Hem was ten laste gelegd, dat hij to Leiden op Dins dag 8 September ten huize van Joh. v. d. Linde, to Leiden, een sigarenkistje, had weggenomen, inhoudende oen bedrag van f7.50. Beklaagde woonde bij een schoon zoon van Van der Linde in, doch had ver keering aangeknoopt met eem dochter des huizes. De 60-jarige vrouw Van der Linde, gebo ren Kruger, verklaarde, dat de jonge man "Wel bij hen in huis kwam, doch dat het nog maar een losse verkeering was. Zij en haar man hadden ook niet veel met hem op. Hij had gebruik gemaakt van de gelegenheid, dat niemand in huis was. Toen had hij uit een kast het kistje met haar spaarpot weggeno men. Later bleek, dat hij reeds eerder een greep in hun kast had gedaan, zoodat hij hen in het geheel voor een bedrag van ongeveer f 14 had benadeeld. Beklaagde bekende een en ander. Hg had uit armoede gehandeld, omdat hij geen werk had. Met het sigarenkistje was hij naar het Plantsoen gegaan oa had hot geld daar uit geteld. Er was nog een juffrouw als getuige go- dagvaard, die eens had gezien, dat hij1 zich over een schutting had verwijderd. Dat gold echter een andere gelegenheid, zoodat de rechtbank niet noodig oordeelde deze vrouw te hooren. De subst.-officier, rar. Del Campo, eischte acht maandpn gevangenisstraf, De verdedi ger, mr. Hermans, te Leiden, zag voor deze beklaagde slechts een lichtpunt en daarop wees hij de Rechtbank: de man leed ar moede. i i_| Uitspraak Maandag 29 Maart. J;7; j- BOSKOOP. Met ingang van 1 April a.s. is bij Kon. besluit benoemd tot amanuensis-concierge aan de Rijkstuinbouwwintersckool alhier do heer H. Abcouwer, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. HAARLEMMERMEER. De Raad komt bijeen op Donderdag 25 Maart a.s., des voormiddags om elf uren. HOOFDDORP. Zondagavond werd in de Doopsge zinde Kerk een orgelconcert gegeven, naar aanleiding- van het aanschaffen van een groot nieuw kerkorgel. De leden der afd. Haarlemmermeer van den Protestan tenbond waren op dit concert uitgenoo- digd. Welwillende medewerking werd ver leend door den heer Hendrik Beek, viool, en de dames-zangvereeniging „Aurora", van hier, onder directie van den lieer Ohms. Met een kort woord opende de heer A. v. d. Hor de bijeenkomst, o.a. zeggen de, dat bij gewone godsdienstoefening het orgel betrekkelijk bijzaak is en het spel niet ten volle tot zijn recht kan komen. Om het orgel in al zijn kracht, maar ook in teerheid on fijnheid van klank te doen uitkomen, werd dit thans dezen avond af zonderlijk bespeeld door den leverancier, den heer Frentrop, uit Zaandam. Hierna werd het programma, bevatten de 4 nummers voor Orgel, 3 nummers voor zang en 3 vioolnummers, uitgevoerd- Met groote aandacht en onder diepe stilte luisterden de vele aanwezigen, die het kerkgebouw tot zelfs aan de buitendeur vulden, naar de schoone muziek en den mooien zang, waarbij de klankrijkheid van het orgel bleek en zich de bespeler een bekwaam organist toonde, terwijl de heer Beek, voor de Hoofddorpers geen onbeken de meer, zich weer als een meester op de viool deed kennen. De zang, met orgelbe geleiding van den heer Frentrop, klonk schoon. Met een passend woord sloot de heer Yan der Hor dezen concertavond. HILLEGOM. De afd. Hillegom van de Algem. Yereeniging voor Bloembollencultuur heeft Zaterdagavond vergaderd in Hotel Sis termans. Na de vaststelling der notulen werden het jaarverslag en de rekening o/er lt)14 goedgekeurd. Er werd 453-46 ontvan gen en 300.87 uitgegeven- Als een der leden van de commissie tot wering van bollendiefstal is benoemd de heer P. H. van W&veren Hzn., en van de commissie in zake het orgaan de heer O. Ludwig. Meegedeeld werd, wat het resultaat was van het onderzoek eener betreffende com missie, om te geraken tot een goede losplaatss voor mestschepen. Er waren twee plannen en verder gelet op den eco- nomischen toestand, besloot de vergade ring deze zaak voorloopig aan te houden. Tot afgevaardigden na-ar de algem. ver gadering, in Haarlem werden benoemd de heeren G. J. van Waveren en G. V. van Zanten. Een paar voorstellen van den beschrijvingsbrief verkregen in de af- deeling geen steun. Ten slotte klaagde men bij de rondvraag over de onvolledige stoomvaartdiensten in het orgaan en over willekeurige weigering van opname van een artikel in de rubriek „Vraag en Aan bod", van het orgaan. EATWIJK-AAN-ZEE. De heer H. Dalmeyer, onderwijzer aan de school voor M. U. L. O., verlaat binnenkort onze gemeente, om aan zijn militieplichten to voldoen. De N.- en Z.-H. T.-M. heeft goedgun stig beschikt op het verzoek van B. on W. dezer gemeente om halte „De Valstrik" in naam te wijzigen als halte „Duinoord". Zeer terecht heeft oen der Raadsleden in een gemeenteraadszitting op dezen onwel- 1 uidenden naam gewezen. Mej. C. Haasnoot, onderwijzeres aan do Herv. school 1 heeft, met ingang van 1 Juli a.s., eenvol ontslag gevraagd uit genoemde betrekking. NOÖRDWIJKERHOUT Werd onlangs bij den landbouwer A. de W., op Langevcld, een varken gesto len, thans was men zoo welwillend een twintigtal kippen bij hem te ontvreem den. J. D., alhier, had heden een goeden dag. Hij vond n.1. op het strand een nog levenden kabeljauw van 25 pond- VOORSCHOTEN. De collecte voor de zending heeft op gebracht f 46.69L WADDINXVEEN. Aan het einde van het derde studie jaar der Middelbare Landbouwschool te Groningen werd na gehouden examen het einddiploma, als bewijs van met vrucht gevolgd onderwijs, uitgereikt aan al d'o leerlingen der hoogste klasse, o.a. aan G. W. Ch. van Dordt Kroon, alhier. WASSENAAR. Onder groote deelneming werd ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den hoer Jac. Musly, lid van do firma Wei- se Co., te Rotterdam, bekend beoefe naar en bevorderaar van sport. Aan de groeve herdacht de compagnon van den ontslapene, de heer Woise, alles, wat hij aan den heer Musly verschuldigd was. Do heer Swart roemde zijn groot© werkkracht, zijn helderen blik en rijn be kwaamheid, maar vooral rijn trouwe vriend schap, rijn warm hart en edel gemoed. Do hoer Wejlerman wees op zijn scherp zinnigheid, zijn integriteit en getuigde, dat zijn heengaan een zware slag is voor Rot terdam. De heer Muller herdacht de vele goede eigenschappen van hoofd en hart van den thans ontslapene. De heer Ivcns herinnerde hoe do heer Musly den grond slag gelegd hoeft voor het hechte gebouw, dat thans Sparta" is. Een schat van bloemen dekten het graf. De zoon van den overledene dankte voor de eer cn belangstelling. WARMOND. In het lokaal „Do Zon" vergaderde gis teravond do R.-K. Kiesvereeniging. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den heer F. G. Paardekooper, secretaris der Yereeniging, die als zooda- mig bedankte. De verkiezing voor een lid van het bestuur had tot uitslag, dat gekozen werd de heer Jac. Zwetsloot Bij het behandelen van de agenda, van de Centrale Kiesvereeniging voor de Algemeene Vergadering w-trd met algemeen© stemmen meegegaan met liet voorste!'-Noordwijker- hout, ten einde het reglement van den Alg. Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in dien zia te wijzigen, "dat, waar vroeger alleen door de afgevaardigden een stem op de Alg. Vergadering mocht worden uitgebracht, die daarvoor aangewezen was, dit bij ont stentenis van den daarvoor aangewezene door den anderen afgevaardigde zal mogen ge daan worden. Ook het Centraal-Bestuur ad viseerde tot aanneming. Bij de rondvraag, bracht de Voorzitten de heer L. C. J. Papöt, een dankwoord aan de bestuurstafel verlatende leden, de heeren Paardekooper en Th. Zwetsloot, voor hetgeen door hen gepresteerd was in het be lang der Vereeniging. Bg de verdeeling der functies na afloop der vergadering, werd de heer Koppers tot eersten secretaris, de heer Jac. Zwet sloot tot tweeden secretaris aangewezen. De overige funqties bleven onveranderd. H. M. de Koningin-Moeder heeft gis- teroch'.eid de g:d diens'oefe hg bijgewoond in de Kloosterkerk in Den Haag, onder het gehoor van dr. F. van Gheel Gildemeester. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal Donderdag 25 Maart a.s. piet plaats hebben; die van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel op Woensdag 24 Maart a.s. n*et De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter kennis, dat 12 April e.k. en vol gende dagen te Leiden, Utrecht, Groningen en Amsterdam, gelegenheid zal worden ge geven tot het afleggen van de examens, ter verkrijging van een getuigschrift als apo thekers-assistent. Zij1, die tot de examens wenschen te wor den toegelaten, moeten daarvan schriftelijk doen blijken aan de voorzitters der examen- commissiën, vóór 2 April e.k., en wel aan dr. L. van Itallie, hoogleeraar te Leiden; dr. N. Schoorl, hoogleeraar te Utrecht; dr. C. van Wisselingh, hoogleeraar te Gronin gen, en den heer P. van der Wielen, bui tengewoon hoogleeraar te Amsterdam, naar gelang van de plaats waar rij wenscheö te worden geëxamineerd. Als lid van het hoofdbestuur van het Alg. Ned. Verbond werd herkozen dr. H. J. Kiewiet de Jonge (Dordrecht). Gekozen wer den de heeren prof. mr. D. P. D. Fabius (Amsterdam) en prof. mr. A. A. H.^Struy- cken (Den Haag). Als leden van het groeps bestuur werden herkozen mej. E. Baelde (Rotterdam) en mevrouw D.BogaertDe Sturler de Frienisberg (Haarlem) en dr. P. V. Sormani (Nijmegen); gekozen werd mevrouw A. D. VeenBrons (Zaandam). Dr. Kiewiet de -Jonge, die, zooals de heer Marcellus Emants al in de morgenver- gadering medegedeeld had, reeds vóór de crisis verklaard had een herbenoeming niet meer te willen aanvaarden, maar door het bestuur toch met algemeene stemmen weer candidaat gesteld was, deelde nu mede bij zijn besluit te moeten blijven, maar het voorzitterschap te willen aanvaarden tot de loopende zaken rijn afgedaan. In de volgen de algemeooe vergadering zou aar. dus af treden. Van de aanwezige bestuursleden verklaar de mej. Baelde haar benoeming in beraad te willen houden. De Gemeenteraad van Voorburg beeft, aia ruim 3 uren in comité-generaal vergar- derd te hebben, aan den gemeentebode en keurmeester M. Koornstra op voorstel van B. en W. ontslag verleend wegens lichaams gebreken; het pracdicaat „eervol" heeft de Raad daar niet bijgevoegd. Naar „Het Vaderl." meldt, heeft de ont slagen gemeentebode een aanklacht inge diend tegen den gemeente-secretaris, den heer J. P. M. Kemper. De heer C. Hengevëld, laatstelijk pre dikant bij de Protestantsche Gem. teSoe- rakarta, thans met verlof hier te lande, is op zijn verzoek, wegens lichamelijke onge schiktheid, gerekend van en met 28 Fe bruari 1915, eervol uit 's lauds dienst ont slagen, onder toekenning van pensioen. Prof. Dr* A. A. W. Hubrcclit t. Na oen ziekte van eenige jaren ia te Utreoht overleden prof. dr. A. A. W. Hu- brecht. Hij werd 2 Maart 1853 to Rotterdam ge boren, studeerde aan <te Polytechnische School te Delft, veranderde van studie en word later student in do plant- en dier kunde te Utrecht, zette vervolgens zijn stu die te Leiden voort en promoveerde in 1876 bij prof Harting aau de universiteit te Utrecht tot doctor in de plant- en dierkun de. Na zijn promotie maakte Hubrecht tal van buitenland sell e reizen. Vervolgens werc2 hij benoemd tot conser vator aan het Rijksmuseum van ï.atuurlijko Historie te Leiden, welke betrekking hij ver vulde, totdat hij in 1882 benoemd werd t-ot hoo glee raar in dc zoölogie aan de Utrecht- Bcho Hoogeechool, wolk ambt liij in 1310 ver wisselde met dat van buitengewoon hoog leeraar, ten einde rijn tijd en arbeid te kun nen wijden aan embryologische studie, waar voor hij een groot materiaal verzameld had op zijn reizen in 1899 naar Ned.-Indië cn in 1912 en 1914 naar Afrika. In die voornemens werd prof. Hubrecht echter door een slce- pende ziekte gestoord. De thans overledene bezat tal van ©ere doctoraten van buitenlandsche universitei ten en was ridder in de orde van den Ned. Leeuw en officier in do orde van Oranje- Nassau. Van de hand van den overledene zijn tal van wetenschappelijko geschriften ver schenen. Prof. Hubrccht was o.a. jarenlang redac teur van „Do Gids", bestuurslid van dë Vereeniging tot bevordering van het natuur kundig onderzoek in de Nederlandsche kolo niën, voorzitter van do Natuurkundige Ver eeniging, lid van het ooilege voor d vissche- rijen, lid van de ineenschakelingscommissie in zake het onderwijsvraagstuk, lid v«n de onderzoekcommissie in zake het zalmvraag- sbuk en oprichter van het Institut Inter- nationale d'Embryologie. De overledene was, behalve om rijn groote wetenschappe lijke kennis, zijn slagvaardigheid en scherp- te van geest, ook bekend om de buitenge wone vaardigheid, waarmede hij zich in tal van vreemde talen wist uit te drukken, het geen in 1895 op het internationaal congres te Leiden zoo bijzonder uitkwam. Merkwaar dig is, dat da drie thans in functie zijnde hoogleeraren in de zoölogie te Utrecht, Lei- don en Groningen, dr Nierstrasz, dr. Vos- maer en dr. Van Bemmel, allen korter of langer tijd assistent van prof. Hubrecht rijn geweest. Tot rijn bekendste leerlingen be lmoren o.a. de hoogleeraren Nierstrasz, P'ul- le, Kohlbrugge, dr. Koningsbergen, direc teur van den Plantentuin in B" ïtenzorg, mej. dr. Van Herwerden, cn dr. Wynands Francken. Dj laatste wilsbeschikking van eten over ledene was, dat rijn stoffelijk overschot ten dienste zal worden gesteld voor wetenschap pelijk onderzoek. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. StadstFmmerwerf. TeJophoon No. 127. Geopend: 's morgens ran 9—12 en des middags wan 2—5 nor. AANVRAAG VAN WERKZOEKENDEN. 2 Klerken, 43 Timmerlieden. 31 Metselaars, 5 Steenhouwers. 2 Voegers, 18 Opperlieden, 15 Stucadoors, 42 Schilders, 2 Behangers, 4 Meu belmakers. 1 Stoffeerder, 3 Stokers. 1 Smid, 1 Electricien, 1 Blikslager, 2 Gas- en Waterfit- tora, 10 Typografen, 3 Kleermakers, 2 Bakkers, 1 Spekslager, 1 Huisknecht, 1 Kellner, 2 Koet siers, 1 Schipper, 13 G? «netwerkers, 1 Warmoezier, 19 Loopknechten, 5 Loopjongens, 63 losse Werk lieden, 20 Textielarbeiders (gedeelt. werkloos). AFD. VROUWEN. Volkshuls. Tetephoon No. 1477. Geopend: van 9—12 nur. 11 Dienstboden, 17 Werksters, 3 Naaisters, 2 Waschvrouwen, 2 Strijksters, 3 Huishoudsters, 2 Kooksters, 14 Fabrieksarbeidsters, 8 Texticlar- boidsters, 6 Vrouwen (allerlei). EERSTE KLASSE. Trokking van 22 Maart 19i5. No. 10199 f2000. Nos. 6421 11385 19293 ieder f 1000. No- 1279 f400. No 17262 f 200. Nos. 2184 2675 4833 13211 ieder [100. Pri.zen van 120. 40 164 341 347 355 416 422 124 518 6S1 736 76» 885 959 956 975 1017 1039 1071 1100 1114 1136 1154 1330 1360 1301 1490 1500 1502 1571 1604 1609 1636 1352 1G58 1701 1769 17S6 1804 1S32 1933 1941 2011 2033 2099 2141 2175 2224 2265 2292 2377 2384 2392 2506 2511 2602 2622 2C28 2645 2647 2830 2S32 2943 2954 '2955 '2956 2976 2980 3054 3059 3090 3i07 3161 3237 3218 3284 3{U 3484 3S83 4032 4082 4100 4149 4-295 4310 4311 4324 4340 4301 4409 4464 ■1473 4489 4615 4643 4G60 4733 4797 4S47 4S50 4863 4885 4S90 4928 4962 49S4 5051 5101 5117 5143 5208 5258 5321 5330 5346 5383 5443 5446 6459 5471 5567 5625 5711 5815 58S8 6064 G0S7 61 tl 6158 6219 6259 6351 6438 G450 6462 6484 6506 6562 6637 66S4 6851 GS6G 6874 6916 6934 6961 7023 7079 7147 7180 7212 7378 7380 7389 7499 7529 7537 7549 7553 7580 7612 7GSG 76S9 7734 7775 7851 7S70 7999 8031 S052 8088 8094 S1G5 8251 8310 8346 83S1 3103 8422 S532 8569 8578 S589 8591 8614 S642 8649 1 8718 87S1 S786 SS22 8S84 S971 9091 '9293 9312 9410 9507 9512 9715 9811 9315 9871, 9904 9916 9971 10012 10079 10101 10136 10134 10156 10152 10165 10223 10256 1C309 10311 10397 10429 10490 10527 10542 10561 10592 10631 10747 10783 10S46 10850 10S9G 10907 10938 1110G 11210 11280 11311 11336 11340 11355 113C0 11372 11416 11424 11498 11502 11534 11576 115S0 11392 11603 11623 11639 11645 11G90 11708 11712 11740 11745 11S1G 11834 11SSG 11954 11998 12002 12020 12025 12039 12072 12183 12215 12219 12322 12325 12415 12424 12428 12437 124SG 12479 12525 12546 12590 12656 12693 12847 1297S 12990 13001 13010 13030 13045 13056 13202 132S5 13302 13329 13515 13591 13607 13670 13671 13714 13771 13782 13S22 13841 13905 13956 139G0 139S4 13989 14004 14061 14150 11164 1419G 14203 14238 1431,1 14324 11351 11405 14421 14432 14559 14Ö46 14739 14760 11823 14S55 14SSG llfiGÖ 1500S 10012 15050 15056 15075 15209 15212 15276 15322 15335 15373 15379 15390 15420 15427 15481 154S5 15525 15561 15601 15G31 15649 10673 15810 15944 15986 16008 1G060 -16070 16111 1G135 16156 16273 16277 16306 1G35G 16383 16123 16424 16446 16596 16605 16695-16699 16730 16761 16778 1G7S5 16856 16859 10866 16945 17021 17022 17029 17109 17128 17197 17201 17204 17350 17374 17383 17407 17452 17527 17542 17549 17578 17582 17620 17642 17653 17823 17S26 17827 17843 17861 17892 17999 18158 18189 1S-239 18301 18376 15396 18404 18064 18067 18068 18069' 1S071 1810G 18145 18439 1S44S 18498 18542 18573 18653 18654 18655 18715 188?5 18824 13931 18923 18948. 18966 18974 18993 19044 19035 19051 19074 19106 19233 19236 19299 19316 19415 19554 19592 19720 19731 19739 19755 19810 J9S11 19815 19S9G 19910 19919 19941 19982 20027; 20074 20081 20193 20205 20272 20279 20409, 1 20462 20469 20501 20619 20642 20662 20677 20768 20807 2084J 20SG5 20877 20943 20961

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 2