Nederland en de Oorlog. N°. 15868 A«. 1915. U" 1 I I 1 feze tücurant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Uit de Omstreken. "Woenadas UT Maart. II PB1JS DER ADVERTENTÏEN: Van 10 regela ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.171. Kleine advcrt9ntian van 30 woorden 40 Cents contant; elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor liet iacasseoren wordt f 0.05 berekend. Bewijsnummer 5 0ent3. PRIJS DEZER COIJRAOT»' Voor Leiden per 3 maanden f 1.30; per week. i J f 0.0J. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zy1* P01 vveeb. 'p, ".10. Branco per post i J 'j i 'f "J l.éé. LEIDEN. 17 MAART. Alweer kook-, hak- en braadprooven. Lange li af els staan dozo week eiken na middag van 2 tot 5 uren weder in „Do Graanbeurs" gereed, om de Leidsche huis moeders en wie zij in haar gevolg willen meenemen (huisvaders, dienstboden, enz. zijn cok welkom) in de gelegenheid te stellen kwaliteit on smaak van de producten van dj Ncdcrlandscho Plentenboterfabriek na te gaan. Kook-, bik- en brandproeven worden voor de oogen der aanzittende gasten gehouden, sipeciaal met de door deze fabriek in den nandel gébrachte producten: Klappa planten boter on B. U. K. plantenvet. Do daarmede bereide spijzen: croquetten, lef met aardappelen, flensjes, enz., wor- tj'ön rondgediend, en voor zoover wy konden nagaan, met goeden eetlust genuttigd. Een vriendelijke dame vertelt aan de aan wezigen hos de genoemde producten wor den gewonnen uit hst gedroogde vrucht- vleesch van de aan ieder bekende cocos- noot en ten slotte krijgt elk der aanwezi gen ©en monster van beide vetten mee naar huis. Om een voorproefje te geven van haar tooneolkunst, hoeft de Leidsche Too- neolvereenigiog „D.E.D.I.L." Maandag-avond te Naaldwijk voor do leden en genoodig- den van „Tot Nut en Genoegen', aldaar, opgevoerd het blijspel „Het Duistere Punt", hetzelfde stuk dus, dat, zooals wij reeds mededeelden, door haar hier a.s. .Woensdag in den Lqidschon Schouwburg zal worden gegeven. Het stuk ging er te Naaldwijk bijzon der goed in en de spelers oogstten grooten bijval. Een goede aanbeveling voor Leiden, waar do baten ten goede zal komen van de kas der Veresniging tot ondersteuning van be hoeftige Kraamvrouwen. „Schcolkindervocding" heeft te- vermel den de ontvangst van f0.81 van de Lote- rijvereeniging „Wist ik 't maar"; fO.10 van Hanny B., f92.90 van de 'bekend© potten voor S. K. V., Serio 116 Romeinschei Cijfers; f0.40 opbrengst van theelocd; Sta- nol vain A. V. en fo van de Leidsche Brug- wachtersvereeniging. Hedcjn was het. voor onzen stadge noot, J. Voorbij', werkzaam bij de firma voorh. E. J. Brill, 'n onvergetelijk© dag, daar hiji er 2-5 jaar als letterzetter werkzaam'is geweest. Dezo dag ging dan cok niet onopge merkt voorbij. Te ongeveer negen uren ver scheen de jubilaris in de werkplaats, ep werd bij monde van den meesterknecht ge- lukgewenscht namens het personeel met het ivit, dat hij) het genoegen mocht smakenj 35 jaar onafgebroken tot den bloei der firma te hebben meegewerkt, hetgeen ech ter in do toekomst niet zoo veelvuldig meer zal voorkomen, omdat de omstandigheden, in het vak zich wijzigen, vergeleken bij vroeger. Do kameraden, vertegenwoordigd door een commissie, hebben gezorgd voor een toe passelijk cadeau, bestaande uit een tafel met blosmenvaas. Een zeer toepasselijk ca deau is een tafel, zei spr., want daar ver enigt de familie! zich om eens of meer malen per week gezellig to zamen te zijn; waar liefde, vrede en eensgezindheid mogen iieerschen. Ik hoop, dat gy er een nuttig gebruik van moogt maken en dat gij u ver- Hor met lust en ijver aan de zaak moogt wijden. Do jubilaris dankte voor dien wensch. en het geiieelc personeel voor het schoon© ca deau. Daarna werd de jubilaris ontboden by den directeur, den lieer 0. Peltenburg, die hfiQ golukwenschte met dit 25-jarig jubileum en lom overhandigde een enveloppe met inhoud, waarvoor do jubilaris den directeur dank zei. Hot verdere van den dag mocht hij in don huisc-lijken lering doorbrengen. Emiel Hullebroek houdt ia den laat- |tea tij'd op elk concert, dat hij geeft, een inzameling, waarvan do opbrengst bestemd is voor de Belgische kinderen in het een of ander luchtelingenkamp, om daarvan speelgoed of versnaperingen te koopen. De collecte, die gisteravond by liet concert in den schouwburg alhier is gehouden, was hwtemjd voor de kinderen in het kamp te lila Do opbrengstl er van was f39.75. To Rotterdam behaalde N. J. LemL k/vre, agent van politio alhier1, het politie- Mploma. Hij was leerling van den heer P. C. ÏJ. A. Whitmans. Do dames G. J. Hoeksnia en A. C. K Beenakker,- alhier, zijn in Den Haag ge- "1 -agd voor do nuttige handwerken. ...To Rotterdam zijn geslaagd de darned E. Laifohoorn, M. D. O. Barnhoorn, B. C. - K«tds ©n W. .Vorkoren, allen alhier. Do Synthese beweging. Op uitnoodiging va-n de afdeeling Lsiden der Ned. Christen-Studenton-veresniging hield prof. dr. A. K. Kuiper, uit Amster dam, gisteravond in het Klein-Auditoriuni van het Academiegebouw alhier een rede over: De Synthese. In zijn inleiding toonde spr. aan, wat men onder synthese verstaat, n.l. het bij eenbrengen van allen, 'di8 den nood der tij den zich in gebrek aan religie en meenen, dat het Christendom de hoogste openbaring der religie isf het Christendom niet ech ter in dienst van een streng kerkisme of van sociaal politiek conservatisme. Terloops stipte spr; aan, dat dö synthese bewreging iets anders is dan do Religieus Democrati sche Bond, die politieke tendenzen heeft en waarvan bijna 'uitsluitend de leden zyn van één politieke richting. Hy zetto verder uiteen waarom synthese een eisoh des tijds is; omdat meer en meer wordt gevoeld, dat de mensch aan weten schap niet genoeg heeft. De huidige anti these, ontstaan in tegenstelling meb het ra tionalistisch kerkisme en het on-religieus na turalisme, aehtto spr. een gevaar voor ons geestelijk leven. Ten slotte onderwierp spr. de synthese beweging aan een beoordeeling en wees daar bij vooral op het losmaken van het Chris tendom van bepaalde leerstukken en waar schuwde voor de dwaling, dat men een neiu- we partij zou willen stichten. Een groot aantal hoorders, voornamelijk dames en heeren studenten, volgdei met aandacht de schoono rede, waarop eenige gedachten wisseling volgde, waaraan een drie tal der aanwezigen deelnamen. i Do heer H. Schaap, onderwijzer al hier, komt voor op. een voordracht voor onderwijzer aan een opb. lag. school in Den Haag. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, WAARVAN DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. (Terugontvangen in de lo-helft der maand Maart). Binnenland. Brieven: Mej. J. H. Brink man, Den Haag. O. v. Buuren. Leiden. P. v. Dijk. Oudenbosch. Mej. O. v. Dijk, Baarn. II. Dijks, Breda. Mevr. v. Endo, Den Haag. J. Cl. Escher, Gouda. Wed. P. do Graaf, Zoetcrwoude. Do Gruiter. Sassenhcim. Mevr. v. Heckeren, Leiden. M. v. d. Heuvel, Iiijns- burg. L. P. J. ten Holder, Botterdam. Mej. M. Lcften, Den Haag. Kvveekerij Moerheim, Dc- demsvaart. S. Offerman. Zeeland. Mej. v. Oosten, Leiden. Siderius Heulcelom. Dr. Som mering. Maastricht. Tubbe, Den Haag. J. Vink, Botterdam. Firma Vis. Alphen a. d. Bijn. F. v. "Witzenburg Jr., Vlaardingen Een zonder adres. Briefkaarten: Mej. Belfcr. Leiden. Fam. J. Beujnhes, Leiden. Wed. Hoesart, Gou da. Moj. -A. Muller, Amsterdam. B. Strijkers. Naarden. M. Wcsselius, Haarlem. Acht stuks zonder adres Buitonland. Brioven: Mad. Baegcns Beokz, Antwerpen. Mevr. O', v. Limburg Stirum, Bruxellc-s. Briefkaarten: Frau A. Schmcrenbeok, Barmen. NOTA. Aan do afzenders wordt aanbevolon, hun adres op do stukken lo vermelden, opdat dozo bij onbostelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. AGENDA VAN DE WEEK: Woensdag: Kerk Oudo Vest. Openb. Vergadering Jongel.- Vereen. ..Obadja". Spreker: Weleorw.' Heer Ds. H. Thomas (Leiden). 8 uur. Donderdag: Leidsoho Volkshuis. Zangavond Verecniging „Volkszang". 8 uur. Nutszaal. Vcreeniging v. d. Handoldrijvonden cn Industrieelen Middenstand. Openbare Vergade ring. Spreker: de heer J. Frijda Lzn. (Utrecht). Halfnegen Vrijdag: Leidsche Schouwburg. Tweede Gewoon Concert Maatschappij voor Toonkunst to Leiden. 8 uur. Nut-sgebouw. Jaarvergadering Leden Verecnig. tot Bestrijding der Tuberculose, 'e Midd. 6 uur. Verguldon Turk. Ledenvergadering Maatschap pij van Nijverheid. (Dep. Leiden). 8 uur. Zaterdag Leidsche Schouwburg. Tweede Gewoon Concert Maatschappij voor Toonkunst to Leiden. 8 uur. Graanbours. Uitvoerin- Leidsche Gymnastiek- en Schormvcreeniging „Excelsior". Halfnegen. Zondag Leidsche Schouwburg. „Pygmalion", Komedie. 8 uur. Maandag lot en met Yrijdag. Graanbeurs. Bak- en Braad-Demonstratios „Klappa" Plantenboter en „B. U. K." Planten- vet. 's Middags 2—5 uur. Dagelijks: Bioscopo Variété Théater, Stationsweg 19. 7 uur. (Zaterdag, Zondag 8 uur). Familio Bioscoop, Haarlemmerstraat 52. 7 uur. (Zaterdag, Zondag 8 uur. Woensdag en Zaterdag 2 uur). ACADEMIENIEUWS. Amsterdam. Bevorderd zijn tob doctor in <3)3 rechtswetenschap op Stellingen de heeren J B. H. M. Hengst, geb. te 's Her togenbosch, en A. H. »Seylhouwer, geb. fco Amsterdam. Groningen. Prof. Go&ses, de nieuw benoemde hoogleeraar in de geschiedenis aan de universiteit, zal 17 April zijn ambt aanvaarden met een rede in de Aula van het Universiteitsgebouw. bieder8vereenigimg voor de ned. hab1wgvisscherij Maandag is in Den Haag eon drulc be zochte vergadering gehouden van haring- reeders uit verschillende vis3cherij.plaals:n, onder voorzitterschap van den heer J. Woudstra te Vlaardingen. In zijn openingsrede zette do voorzitter uiteen, dat de moeilijkheden in het bedrijf, veroorzaakt door hetl uitbreken van den cprlog, de eerste aanleiding waren geweest toE samenwerking tussehen de verschillende vissoherijplaatsen, welke samenwerking even wel voortdurend was toegenomen en er ten slotte toe leidde, dat in een' bijeenkomst op 16 December jl. word besloten een poging to doan tot stichting van een zuivere vak- vereeniging van haringreeders uit het go- heele land. Een voorloopig Jiooldbestuur trad op en ontwierp statuten. Bij de bespreking werd zonder stemming aangenomen, dat in plaatsen, waar een aan- aangesloten plaatselijke reedersvereeniging bostaat, slechts a fdeelingsleden kunnen zijn, en dat op dezelfde plaats slechts één aan gesloten reedersvereenigiog kan bestaan. Nog werd in beginsel besloten tot de op richting van een Eisicovereeniging voor de Zeeongevallenverzekarirg, oncbr hetzelfde bestuur als de Readers verecniging voor de Nederlandscho Haringvisscherij, en het be stuur gemachtigd tot aansluiting bij de op 5 Maart opgerichte veresniging Zeerisico. Algemeen werd de ncodzakelijkh?ii gevoeld om het risico, voortvloeiende uit de oor- logszeeongerallenwet, onderling to dragen, en do administratie onder te brengen bij de coöperatieve vereeniging Centraal Beheer. In het, uit do aangesloten plaatselijke reedersvereenigingen Innoemde, hoofdbe stuur zijn o.m. gekozoa tot penningmeester de heer Th. Haasnoot en P. Meerburg te Katwijk-aan-Zee. Uit de» gegevens \-an het Ned. Verbond van Vakvereeniging^n van 1 Februari 1915 blijkt, dat er sinds de vorige maanden een kleine daling in de werkloosheid valt te constateeren. Van 33 aangesloten organisaties met te zamen S8524 ieden werden gegeven» ver strekt. Deze organisaties hadden 12063 le- loos, 1882 werkten minder dan 3 dagen den ender de wapenen, 14S14 waren werk- (oventueel zes halve dagen per week) en 4639 leden werkten drie dagen (eventueel Z03 halve dagen of langer) per week, doch korter dan gewoonlijk. Ook het aantal gedeeltelijk werklooze-n vertoont een daling zooals uit onderstaand staatje blijkt: Aantal loden waarvan Aantal gegövons zUq Aantal godeoltcl verstrekt work loozen godooi tol. 1 Sept. 1914 87.678 19.3S7 11.843 1 Oct. 1914 S7.695 17.947 11.914 1 Nov. 1914 87.623 16.392 8.816 1 Dec. 1914 87.363 16.078 7.885 1 Jan. 1915 S6.S99 15.961 6.794 1 Febr. 1915 8S.524 14.814 6.521 In do bouwvakken is sinds do luaand Januari een kleine opleving waar te nemen. Behalvo in de bouwvakken nam do werk loosheid ook een weinig af ia de Meubel makers-, Havenarbeiders- en Zeeliedenbond. het 8r0.0dyraagstuk in nederland Door den minister van: Landbouw, Nij verheid en Handel is aan de burgemees ters do volgende circulaire gezonden Bij mijn circulaire van 16 Februari j.l., no. 11066/6 werd do maximum-prijs van ongebuild tarwebrood, z.g. bruinbrood, gesteld op 20 cent-s per K.G., contant af gehaald aan bakkerij of winkel. Bij hot bepalen van dezen maximum prijs, zat de bedoeling voor, dat in alle gemeenten brood, bestaande uit enkel on- gebuild tarwemeel, voor ten hoogste dezen prijs o'p aanvrage verkrijgbaar zoude zijn. Bij onderzoek is mij echter gebleken, dat in verschillende gemeenten een brood soort wordt vervaardigd, bestaande uit ongebuild meel, met toevoeging van ge build meel of van andero meelsoorten, als rijstemeel, enz. (de laahsto broodsoort ge woonlijk „noodbrood" genoemd), terwijl daar geen brood, bestaande uit enkel on gebuild meel, tegen een prijs van ten hopgsto 20 cents per K.G. verkrijgbaar wordt gesteld. Hot brood, bestaande voor een deel uit gebuild meel, wordt dan gewoonlijk ver kookt boven den door mij voor ongebuild brood vastgesteld en maximum-prijs, ter wijl het z.g. noodbrood natuurlijk aanzien lijk lager in prijs is. Uit den aard der zaak bestaat bij mij geen bezwaar, dat zij, die deze broodsoor ten verlangen, in de gelegenheid worden gestedd, zioli daarvan te voorzien. Ik stel er echter prijs op, dat brood, bestaande uit onkel ongebuild tarwemeel, of (zoo dit door U in verband met den prijs mogelijk geacht wordt) uit ongebuild cn gebuild tarwemeel, tegen een prijs^ van ten hoogste 20 cents per K.G. bij dè bakkers voor iedereen verkrijgbaar is. Beleefd verzoek ik u daarom in uw geK m oen te te willen bekend maken, dat een ieder zich op aanvrage van brood, bestaan de uit enkel ongebuild moei, of uit onge build en gebuild tarwemeel, tegen een door u te bepalen prijs, welke eenter niet hooger mag worden gesteld dan 20 cents por K.G., bij d?e bakkers zal kunnen voor zien, en in uw gemeente een regeling wil len treffen, waarbij dezo verkrijgbaarstel ling mogelijk wordt gemaakt, de teru6keer der servisch ambulance Met don trein van 8.29 is gisteravond het hoofd van de Nederlandscho ambulance in Servië, dr. ,Van Tienhovcn, uit Berlijn to Amsterdam aangekomen. Ter begroeting was op het perron o.m. aanwezig de heer Mer-ens coüsul-generaal van Servië, eerö-voorzitter. vaü de Ned. Commissie tot steun van het Servische Roode Kruis. Ook gaven eenige to 'Amsterdam wo nende Serviërs, de hoeren Milotinovitch, Iiandjitch en Andreevitch door hun tegen woordigheid blijk van hun belangstelling. Dr. Yan Tienhoven zag er bij zijn aan komst vrij goed uit», hoewel het hem s-aft te zien was dat hij nog niet volledig heT- steld is. Te midden der belangstellenden richtte do heer Merens eenige hartelijke woorden tot den aangekömenen sprak er zijn voldoe ning over uit, dat hij behouden in het var derland was weergekeerd en ginds den' naam van Nederland had hoog gehouden. Als vertegenwoordiger van Servië bracht spr. dr.-Yan Tienhoven hulde voor het geen hij daarginds deed. Een gerucht deed de ronde, zeide spr., dat. gij Servië hebt verlaten wegens onwelwillendheid van de Servische autoriteiten. Ik weet dat dit onjuist, is, maar beleefd verzoek ik u dit zelf nog eens nadrukkelijk tegen to spre- kon. Aanvaard verder ons aller wënschen voor uw volledig herstel. Dr. Yan Tionhoven dankte voor do sym pathieke ontvangst en gaf dc verzekering dat alleen zijn geschokte gezondheid terug keer noodzakelijk maakte. een nederlander gesneuveld Den SSsten Februari is in het Argonner- woud op 20-jarigen leeftijd gesneuveld do heer Anclró Henri >Fie»rson, een kleinzocu van ds H. Bierson. sport dij de geïnterneerden Nu het kaatsseizoen weder in aantocht is, beginnen de talrijke geïnterneerde Belgen in de vensohillendo intorneeringa-depóts te denken aan de beoefening van -hun geliefd spel, le jeu pelote, onder medewerking van den Nederlandiichen Kaatsbond. De gcmberneerd'en in Gaasterland hebben voor dit doel 5 clubs gvormd, de clubs te Balk, Sondel Bakhuizen, Rijs en Oudemir- d'um. Naar de bekwaamheid der spelers zijn zij verdeeld in 2 kassc-n. Yoor Yoor 't chamh pionnat-Internós zijn reeds cte wedstrijden vastgesteld. Naast doze depóts-wedstrijden worden door 't hoofdbestuur van dein Kaatsbond1 wedstrijden Belgen-Friezen voorbereid in de zes interneerings-djopóts. waarschuwing voor werkzoekende'! in duitschland- Uit mededeelingon, door de Centrale Ar, beidsbeurs to 's-Gravcaihage ontvangen van de Nedcrlandsche Arbeidsbeurs to Oberhau- sen, blijkt, dat het noodzakelijk is, arbei ders, die naar Duitschland wensch en te ver trekken, of vertrekken, ernstig te waarschu wen tegen werfagenten, die hier te lande onder voorspiegeling van vrij roisgeld, vrij en pas en,z. arbeiders trachten aan te wer ven voer Duitschland. Do beloften, die ge daan worden, kunnen dan ook doorgaans niet worden gehouden en de arbeiders zijn in Duitschland beelal ïvan hun lot overgelaten. Boveiid'ïen mi seen de-zb arbeider do hulp en voorlichting, die zij anders van d'e zijd© der Nederlandsclie Arbeidsbeurzen zoucllen kunnen ontvangen en zal op toewijzing van anderen arbeid door do Nedoiiandsche Ar- beiedbeurs to Obrhausen uiteraard niet zoo licht mogen worden gerekend. Ook moet worden gewaarschuwd «tegen personen, die zich er op toe leggen, bij Ne- desrlandsche arbeiders, die naar Duitschland gaan, Ne-derlandsoh geld tegen Duitseh geld to wisselen, en tegen werfagonten in Duitschland zelf, dio trachten met mooie beloften de arbeiders voor. zich te winnen. DE ADMINISTRATIE is behalve Doc- zastraat ook aan het Noordeindsplein gevestigd, zoodat ook daar Adverten tie-orders en Boodschappen kunnen woixlen aangenomen. I)E COPIEN voor ADYERTENTIEN worden aan de Doezastraat totl2 uur n.m. aangenomen; aan de Drukkerij, Noordeinsplcin, tot 12.30 n.m. HAARLEMMERMEER. Z., t© Burgeryeen, had ^en huis la huur yan M., te Rijnzaterwoudb. Zekqc „d-oor. de mobilisatie" kwam Or yan huuf- bêkalen niet veel terecht en zelfs trok ae de huurder met yrouw en kinderen naar zijn schoonouders en liét het huis het huis. Dat stond echter, den huisbaas niet aan en wat dééd de-ze1? Hij opende de Woning, z ij n wo ning, en liet de spullen er uit h^len en in 'de schuur, bij het huis behoorende, opber gen. Wellicht kon hij het huis wel weer verhuren, nietwaar 1 Geen huur betalen, het huis niet bewonen en er maar vandoor trek ken, dat gaat toch niet 1 Dat zou hij ze wel aan 't Verstand brengenDoch zie, dte huur der Z. komt eens poolshoogte nemen ontdekt het gebeurde en beklaagt, zich bij de politie, dat men zijn huis is binnengedrongen, enz. 't Zou ons niet verwonderen, als men den huurder aan hét Verstand bracht, dat hij leelijk buiten zijn boekje is gegaan. KATWIJK. Do „Sts.-Crt." bevat de statuten van de Yer. tot Bestrijding der Tuberculose voor Katwijk en Omstreken, alhier. NOORDWIJKERHOUT. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van de afd. Noordwijkerhout en Omstreken, gevestigd alhier, van den Ned. R.-K. Yolksbond. SASSENEEIM. p' r In de vergadering der, Pro testa ntsche' Kiesvereeniging „Gemëentebelaiig" werd door den penningmeester verslag uitgebracht over zyn gehouden beheer. De kas bleek een batig saldo van ruim 'f57 te bevatten. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren E. H Kruijff en H. Hubert. Bij de rondvraag gaf de heer Speelman 'gelet op de tijdsomstandigheden eti den stand der gemeentefinanciên in overweging de zen zomer een verkiezing te voorkomen, door do aftredende gemeenteraadsleden, in over leg met de andere kiesvereenigingen, to houden. Dit voorstel vond wel bijval. Het bestuur zal, als de tijd daar is, handelen naar bevind van zaken. Na afhandeling der agenda, werden een tiental kistjes sigaren verloot. Te Rotterdam is het gewone ooUtie- diploma behaald door T. Ytsm'a, alhier. Y OORSCHOTEN. JUBILEUM C. VAN DER GIESSEN. 't Is heden feest in dc Kon. Ncd. Fa briek dor heeren J. M. van Kempen en Zonen. Een geacht ingezetene, do heer C. van der Gie-ssen, herdenkt den dag, waarop hij vóór 25 jaren zijn intrede deed in de bekende goud- cn zilverfabriek alhier. Hedenmorgen kwam het personeel in één der ruime fabriekslokalen bijeen, waar het bij monde van den procuratiehouder, den hoer P. J. Bakker, den jubilaris com plimenteerde met dit voor jubilaris cn personeel zoo heuglijk feit. „Als administrateur gekomen", zoo her innerde spreker den jubilaris, „bracht gij het tot chef van eon bloeiende afdccling der fabriek." Voorts huldigde hij den heer Yan der Giesscn als werker in het vereenigingsle- ven ook buiten de fabriek, wenschte hem nog vele gelukkige jaren too, cn bood hem namens alle aanwezigen een paar mooio geschenken aan. „Benvenuto" ontbrak, waar do tijdsom standigheden zulks verbieden„maar", zegt spreker „binnen in ons trillen de vreugdetonen De jubilaris dankte voor de hartelijke woorden, de belangstelling en do cadcaux, bovenal God prijzenden voor Zijne welda den. Na persoonlijke gelukwenschem en hand drukken in ontvangst genomen te hebben, volgt op vereerendo uitnoodiging een be zoek bij den patroon, die den jubilaris met een geschenk vereert, waarna dezo den feestdag in huiselijkeii kring onder vele" blijkon van sympathie en waardeering doorbrengt. WOUBRUGGE. De landbouwer O., alhier, deed heden aangifte van mond en klauwzeer. Do dis- trictsveoarts, spoedig aanwezig, kon de ziek te nog niet constateeren. Het vee zal in ob servatie gehouden worden. WARMOND. EEN KLOPJACHT. 't Was gistermiddag even vijf uren, toen vredig langs den Ouden Dam 'n verpleegde van het Rijksopvoedingsgesticht, te loei den, in zijn van Rijkswcgo verschafte kl ce ding, wandelde, uit do richting Haarlem mertrekvaart. Net was hij do eorste loop plank om hot hek gepasseerd, toon hij in de gaten kreeg gevolgd to worden door een politiedienaar, den veldwachter v. d. Werf, van Oegstgeest, en zich er van be wust, -dat het om hem tö doen was, ging

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1