N<>. TïïïïM "Vrijdag fTFèbruarii Tweede" Blad. J9J5. Gemeenteraad van Leiden. Binnenland. FEUILLETON. Sterk© iBaaisiesa. LEIDEN, 5 FEBRUARI. Christelijke Jongelings-Ycrceniging f,Pred. XIIla". Deze Jongelingsverceniging liield gister avond een openbare vergadering in haar ge bouw in de Janvossensteeg. Tc acht uren opende de voorzitter, de heer J. C. B. Hüner, de vergadering op de ge bruikelijke wijze en sprak den aanwezigen een kort woord toe. Allereerst werden de beide sprokers, da. J. II. Landwehr, van Rotterdam, en mr. dr. J. Schok Icing, jvan hier, welkom geheeten en vervolgens de andere aanwezigen, leden der Vereeniging en verdere belangstellenden, die in grootea getale waren opgekomen. Toen nu nog de eerste spreker was ingeleid, werd hem het woord verleend, om zijn lezing, getiteld; „De kracht onzer jongelingen in den strijd dezer dagen", te houden. Do meest beslissende tijd, aldus begon spre ker, is wel de jongelingsleeftijd, vooral om dat hij aan zoo geweldige gevaren onderhevig is. In hoofdzaak noemde spr. er drie, met name het ongeloof, dat op het denken slaat; de onverschilligheid, die meer ons willen beïnvloedt, en de ontevredenheid, die ziet op ons verkeer te midden van anderen. Togen deze gevaren is door onze" jongelingen strijd te voeren. Geven we er aan too, dan ver lamt in ons het gevoel voor deugd en zede lijkheid. Ons gevoel voor het ware, het goede, het schoonc wordt gedoofd. We zijn dan geen jongelingen meer, maar worden van knaap tot man zonder do jongelings jaren beleefd te hebben. Er ontstaat alzoo een zedelijke inzinking in ons leven. Als Ju ons leven geloof en godsdienst ontbreekt, dan ontbreekt ook do waarborg voor maat schappelijke deugden. Dit gold zelfs voor do heidenen, du3 hoe veol te meer geldt het voor onzen Christelijken godsdienst I Laat tien den godsdienst varen, dan is het uit met de Christelijke, maar ook met do maat schappelijke deugden. Ook de onverschilligheid mag ons goen parten spelen, moet ons niet koud laten. De belangstelling moot onzen wil tot daden doen overgaan. In do ontevredenheid dezer dagen ziet «preker meer op de systematische ontevre denheid, die door het socialisme wordt go- predikt. Natuurlijk zijn er misstanden, maar het valt to bezien, of deze steeds aanleiding mogen gevon tot ontevredenheid. Nu moet ons hart vervolgde spreker genoemde gevaren trotseeren. 't Moet ge sterkt zijn in den strijd. Daartoe geeft hot gezinsleven wel wat, rnaar het is te weinig. Ook heeft de Kerk haar taak to- vervullen, maar zij geeft den jongeling eveneens niet gonoeg. Hij heeft iets noodig in overeenstem ming met zjjn aard, zijn karakter en zijn leeftijd. En dat kan hem de Jongelings verceniging geven. Hij heeft noodig een Ver eeniging, waar hij zich kan ontwikkelen; een ontwikkeling, dit? hem sterkt in den strijd. Nu valt het niet to ontkennen, dat liet vereenigen, het organiseeren in onzen tijd ziju bezwaren heeft, omdat het in den regel geschiedt onder het parool: „Een dracht maakt macht"; maar dit bezwaar wordt vernietigd, als het vereenigen plaats vindt op grond van geloof, want het geloof uit gemeenschap zoekt gemeenschap, brengt !tot Christus en geeft vruchten tor eere Gods. Een Vereeniging mag dan ook het ïndividueele niet dooden. Immers, Paulus kon, hoewel alleen, staande blijven tegen de Griekscho en Romeinsoho wereld en Luther Btond sterk tegenover het Romanismo van zijn tijd. Niet de massa maakt do macht, niot het „Allons, enfants de 2a patrio", taiaar do enkeling in zijn standvastig geloof, dat steunt op Gods Woord. Als dat do kern van onze jongelingsvereenigingen is, dan kunnen zij tot grooten zegen arbeiden. LWie in zijn jongelingsjaren de kracht put uit Gods Woord, wordt voor veel kwaad bewaard, want hij leert de zonde haten. Hem wordt een heerlijke zegon bereid en hot be spaart hem tevens een treurigen ouderdom, terwijl hem de weg ontsloten wordt, orn in kerk en maatschappij een goede plaats to bokleeden. Mr. dr. J. Schokking dankte in zjin slot woord den inmiddels vertrekkenden relerator, dien men met zeer veel aandacht gevolgd liad. Hij wees er verder op, dat de Jonge lingsvereenigingen naar haar aard aan spraak mogen maken op het medegevoelen on medeleven van ouderen. Ook woes spr. er nog op, dat het geloof en de belangstel ling noodzakelijk positief aanwezig moeten zijn. Het is z. i. een nchtingskwestio. Wie leeft er in onze dagen nog zonder geloof en zonder belangstelling? 't Gaat er oven- wel maar om, waarop ons geloof en. onze belangstelling gericht zijn. Alleen wanneer Christus het middelpunt van ons denken cn ons doen is, dan kan er pas sprake zijn van waarachtig geloof en juiste bjelang- stclling. Na nog een opwekkingswoord tot de aan wezige niot-leden van „Pred. XH" gericht te. hebben, besloot dr. Schokking do vergar dering met dankgebed. SPORT. Voor Zondng staan op do Agendai DE VOETBAL-WEDSTRIJD N. V. B.l De SportmanD. V. V. DE VOETBAL-WEDSTRIJDEN L. V. B.l Ajax II—D. L. V. te Leiden (2fc uur). Beresteijn—L. V. V. te Voorschoten (1 uur. L. F. O.Leiden te Leiden. O. N. I.—Lugdunum te Leiden. Alphen IILugdunum II te Alphen. Beresteijn IIL. F. O. II te Voorschoten (lOi uur). D. L. V. II—Norvicus te Leideu. O. G.L. F. O. III tc Noordwijkerhoufc. Norvicus IIO. N. I. II te Noorwïjk. DE KORFBAL-WEDSTRIJDENi VitesseVelox te Leiden. A. L. O. II—Fluks II Den Haag. De Ffrdoratle van Zuld-Hollandscho Bonden. De wedstrijden tussohon de elftallen van den L. V.-B., G. V.-B., D. V.-B. en R. V.-B. zullen dit jaar den 5den April, tweeden Paaschdag, te Rotterdam gehou den worden. (Vervolg). Thans komt ia behandeling der ontwerp verordening, regelende het geneeskundig en hygiënisch toezicht op de ppenbare en bij zondere scholen en den werkkring van den schoolarts, ingediend door mr. A. van der Eist. De heer VAN DER EL*3T begint met een critiek op de wijze van werken van B. en W. met dit voorstel. Wanneer naderhand iemand met 'n dergelijk voorstel zal komen, dan zal hij kunnen weten, dat van die zijde weinig medehverkirbg te krijgen is. Spr. oefent critiek op de wijze, waarop advie zen zijn gevraagd, b.v. aan de schoolart sen en den geineente-gonecshee In hun prao-advies hebben B. cn W. de financieel© regeling schromelijk overdre ven. Een beroeps-schoolarts behoeft geen 6000, een maximum-professorentracte- ment. In Haarlom waren 50 sollicitanten voor een salaris van 3500. De schoolartsen vragen thans een vierden kracht en verhooging van 6alaris tot f 800; wanneer binnenkort wegens uitbreiding der gemeente een vijfde schoolarts moet komen, is men al bob het thans noodige bod rag. Spr. gaat dan na, hoe d© huisarts in veel opzichten een kind niet voldoende onder contróle heeft. Wanneer veel geld voor onderwijs wordt uitgegeven, moet het kind op school kunnen worden nagegaan. In den breedo gaat spr. na de voordee- len van het door hem gewenscht systeem, b.v. aan de z.g. moederschool. Van al de adviseurs in dezo zaak i3 de Gezondheids commissie do eenige die ze goed heeft na gegaan. Spr. gelooft goed te doen den raad dier commissie op te volgen en af te wachten, wat de commissie voor 6chool- 'hygiëne, bestaande uit den wethouder van fabricage, eon schoolarts, twee gemeente- geneesheeren, den directeur van publieke werken en twee leden der Gezondheids commissie, die verschillende bepalingen in bewerking heeft, zal voorstellen. Spr. gelooft dat zijn voorstel thans geen meerderheid zal krijgen en trekt dit in. De VOORZITTER brengt den heer Van der Eist, onder applaus van den raad hul de voor zijn voorstel. Aangenomen wordt het voorstel in zaike het in orde maken van hot sportterrein aan den Zoeterwoudsohen Singel. Het 2de suppletoir kohier der plaatse lijke directe belasting, dienst 1914 wordt vastgesteld en conform het voorstel der commissie beschikt op de bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1914. Bij do rondvraag vraagt niemand heb woord, waarop de Raad in geheime zit ting overgaat. Nadat de deuren een geruimen tijd wATen gesloten geweest, werd de openbare verga dering weder geopend en wérd door den .Voorzitter voorgesteld als spoedeischend te behandelen, een voorstel van B. en W.y om aan den ingenieur van gemeentewerken een personeele toelage boven zijn salaris toe te kennen, van f 400 per jaar,- ingaande op den dag dat hij, dre thans in militairen dienst van het Rijk is{ weer in gemeente* dienst kan treden. De heer HEERES wensdht, in verband met zijn stemmen tegen het voorstel tot verhooging van het salaris van den Adjunct- directeurder Lichtfabrieken, zijn stem vóór, dit voorstel even te motiveeren. Hij heeft straks niet tegen gestemd uit overweging, dat de tijdsomstandigheden minder gunstig zijn, maar omdat, gezien de grenzen, waarbinnen het salaris van den ambtenaar is vastgesteld, een wedde van f3500 hem voldoende voorkomt. Het sala* ris van den ingenieur van gemeentewerken; bedragende f 2400, is yeel geringer en de andere overwegingen, die tot het voorstel hebben geleid, in aanmerking genomen,- meent hij nu met vrijmoedigheid zijn stem aan het voorstel te kunnen geven. De heeren BRIËT, PERA en SIJTSMA motiveeren kortelijks hun stem tegen het voorstel. De tijdsomstandigheden doen zitih ook hier gelden. De heer SIJTSMA meent tevens,- dat men uit vrees, dat ambtenaren 'de gemeen^ te zullen verlaten, niet tot een salarieering mag overgaan, die voor deze gemeente te hoog is. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aangenomen met 12 tegen 8 stemtnien. Vóór stemden de heeren Van der Pot, Van Gruting, Van Hamel, Bots, Fischer, Van der Lip, ILeeres, Botenmans, Korff, De Boer, Bosch cn Roem. Tegen de heeren Timp, Pera, Vergou wen; Sijtsma, Van der Eist, Brict, .Van Tol en Driessen. Daarop stelden B. en W. voor. een be drag van f5000 te voteeren, te vinden uit een icening, voor den aanleg van bag gers tal en, op het der gemeente toebehoo-» rend terrein aan den Zijl. Indertijd, toen tot den aanleg was beslo ten, werden Ide kosten geraamd op f2000 k f3000. .Men dacht toen met 1 II. A. te kunnen volsman, doch het bleek, dat V/2 H. A. noodig was. De aanbesteding nu heeft plaats gehad en daaruit bleek, dat het werk niet bene den f 5000 kan worden gemaakt. De helft der kosten worden echter door den pachter, den heer .Van Ulden, be taald. Bovendien wordt de huur, die de pachter moet betalen, verhoogd. De .VOORZITTER -becijfert, dat <Lc meerdere kosten voor 'de gemeente een grootere rcnüe-uilgave van f7 per jaar zul len vorderen. Het voorstel wordt zonder, hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna wordt de vergadering gesloten. De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland heeft de volgende circulaire aan de burgemeesters in deze provincie ge zonden ,,De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel deelt mede, dat den secretaris van de Nederlanclsdhe Vereeniging tot Be scherming van Vogels voortdurend klach ten bereiken uit verschillende deelen des lands, dat, ton spijt van de nieuwe Vogel- wet, beschermde vogels te koop worden aangeboden en vervoerd door vogelverkoo- pers en poeliers. Zeer algemeen zijn de klachten omtrent het stelen en verkoopen van oudo en jon ge ooievaars. Nu de ooievaar toch reeds zoo snel vermindert, schrijft dc secretaris, is het dubbel to bejammeren, dat het aan tal dezer vogels ook nog op deze wijze krimpt. Voorts kwamen, wat dezo provincie be treft, berichten omtrent het te koop heb ben van schildvinken, bastaard-nachtega len en koolmeezen. Ik acht het gowcnscht, bij deze uw aan dacht op het bovenstaande to vestigen". Op 1 Maart e.'k. zal de heer G. A. de Haak, stationschef t-e Delft, die ten vori- gen jaro zijn 40-jarig jubileun in dienst de H. IJ. S. M. vierde, den dienst met pensioen verlaten. Gisternamidclag bracht H. M. de Ko ningin een bezoek aan de vijftig jaren be staande Diakon-esseninrichting „Bronovo" vergezeld van baronesse Melvil van Lyn don, grootmeesteresse, baronesse Sloot van Marxveld, hofdame, en baron J. W. J. Taets van Amerongen, kamerheer en in tendant. H. M. werd ontvangen door den predi- kantr-directeur, ds. Snethlage en do direc trice, mevr. De Bas, terwijl ecu dochter tje van den directeur, Emraatje Snethla ge, een bouquet overhandigde. De bestuurs leden, die nog niet bij vorige gelegenhe den waren voorgesteld, werden op do re- oeptie aan H. M de Koningin voorge steld. In de serre zongen dc zusters II. M eenige coupletten van het „Wilhelmus"' toe, waarna de hooge Bezoekster zich min zaam met de zusters onderhield Z. K. H. do Prins, die vervolgens_arri- veerde, werd ontvangen door den direc teur. Z. K. H. was vergezeld door jhr. E. H. van Loon, lid van het hoofdcomité van het Roouo Kruis, en baron Van Itter- sum, werkmeester van de Johanniterorde. Het bezoek van den Prins was in dubbele kwaliteit, als commendaior van de con- mendery Nederland der Johanniterorde en als voorzitter van heb Nederlandsche Roode Kruis. Ook de prins onderhield zich vriendelijk met do zusters, waaronder le den van do Joihanniterordo. Bij do receptie bood ds. J G. Knoltne- rus, uit Arnhem, namens de 8 zusterhui zen, die met „Bronovo" in een Bond zijn vercenigd, een geldsom aan. Jhr. Quarles van Ufforu sprak namens den Raad van Toezicht en overhandigde een som gold voor het nieuwe gebouw. Do doctoren Hijraans en Van der Goot schonken een kunsbzon voor do verpleging, terwijl ver schillende andero geneesheeren een gift voor het ziekenfonds aanboden. Ook vanwege do zusters der inrichting werden verschillende fraaio geschcnkca aangeboden aan het bestuur. Ter receptie verschcnc-n voorts de bur gemeester der Residentie cn mevrouw Vatf Karnebeek vertegenwoordigers van de Haagsoho afd. der Ned. Maatschappij ter bevordering der Geneeskunst en vele an deren. Te 's-Gravenhage overleed op 76-jari- gen leeftijd dr. N. Reeling Brouwer, oud lid der Staten van Friesland, geboren te Borgum. Naar aanleiding van hardnekkig loo- pendo gerucht-en, als zou de burgemeester van Rotterdam eerlang de opengevallen plaats van eerste magistraat der hoofdstad innemen, hooft „De. Tel." zich tot den heer Zimmerman om eenige inlichtingen dienaangaande gewend. De burgemeester van Rotterdam verklaarde, dat men ver standig zou doen van dio geruchten geen nota te nomen. Wijlen do heer J. Korcnblom, te 's-Gravensande, heeft, zoo meldt „Het Vad." vermaakt: aan het suppletiefonds der Ohr. Herv. school een Wcatl. tuin, ter waarde van f 10,000, do Herv. diaconie f 7000, de Herv. kerk f 500, het Herv. groot armbestuur f 1000 en het Ned. Zendingge nootschap ƒ500. Heb Hoofdbestuur van het Ned. On derwijzers-Genootschap is voor 1915 aldus samengesteld Th. Lancée, voorzitter, Am sterdam M. Mieras Jr., vice-voorzdtter, BeesdH. J. Bon, 1ste secretaris, Amster dam; R. Kiestra, 3de secretaris, Amster dam; D. Voerman, lsto penningmeester, Amsterdam; M. H. v. d. Herat, 2do pen ningmeester, Kaatsheuvel (N.-Br.)W„ G. Brandenburg, 3de penningmeester, Rotterdam E Wceveringh, Amsterdam J. B Wolthuis, Groningen Si. Dijkstra, Enschedé; W. Kooiman, Hilversum. Do viering van den Dies Natalis van het Studentencorps to Groningen had dit maal meer den gewone bet eekenis, wijl het korps thans honderd jarc-n bestaat. Ter heriunering aan dit feit, werd in hot hotel „De Zeven Provinciën" con gedenksteen onthuld, welke herinnert aan do oprich ting van het Corps in het genoemd hotel. FAILLISSEMENTEN. 0. J. Groencweg. landbouwer on vraohlrijtlery to Hoog-vliet N. V. Meubelfabriek ..Volharding", gevestigd te Waddinxvoen cn kantoor houdoudo te Gouda. B. van Duyn, aannemer, to .Rotterdam. E. J. Brinckmai.u, wuiio-ii. r :n vui iv don, ta Gro- nmgon. Th G. Bouwman, daglooner, to TJ-oIsloin IN DE BRIEVENBUS moet men nooit Brieven werpen, waarvan de Inhoud bestemd is voor het Nummer van denzelf den avond. - Men geve die af aan het loket. 48) Maar als zij dan zacht en liefkooztend I taan zijn wensch gevolg gaf, zag hij" haar, plotseling overeind komende, onderzoekend Id d:: oogen en vroeg: „Geloof je niet, dat ik jo liefheb, Martha?" En dan antwoordde zij, mot haar handen kijn hoofd vasthoudend: „Dat weet ik immers, 01 of." „Ja, lieveling, dal? moet jo ook golooven. Je kunt het gerust doen. want er is geen tweede voor mij zoo liof als mijn Martha." Iiij zeido dit gejaagd, alsof hij zich achter dio woorden tegen een beschuldiging ver schansen wilde. Rij een andere gelegenheid scheen hij Medelijden daar te hebben en bezorgd to zijn om harentwil. Dan zat hij haat oen lange poos aan te zien tot er een nevel voor kijn oogen kwam. „Ileb je het niet goed bij mij?" vroeg hij1. L& zouder op haar ajitwoaid te letton, kusto ikij haair hajidrtn. „Zeg mij eens wat je wel zou willen hebben," smeekte hij; „noemi tots op, wat ik vooir jo kam doen, dat zou Jk zoo prettig vinden. Toe, zog op, lieve ling Zü sloeg haak akmen omj zijn hada. Neen, had. nu geen wenschen moer, en aille onrust was verdwenen. Zijn liefdevolle be- 0rgdhelid voor liaajr maakte haar zoo ge- ukkig, Jat zij tuaji niets anders denken kon. aar later, toen hij weg was, vroeg zij ztfah «Klonk er geen berouw, in zijn stemT" NEGENTIENDE HOOFDSTUK. „Me.vrouw," zei biet dienstmeisje, haar knot een muts bbdekfe hoofd am het hoekje der kame!rdeux stekende, „mevrouw, hier is oen telegram voor mijnheer; moet dit aan liet kantoor worden afgegeven?" Olof had eens voor al order gegeven om alle brieven of telegrammen, die onder kan toortijd bij hem aan huis bezorgd werden, dadeljjk naar het kantoor te zendon. Maar heden was hij" de stad uit. Hij was naar een fabriek even buiben do 6tad ep zou bjj den eigenaar, con zijner beste klanten, blij ven eten. Vóór den avond dacht hij niot thuis te kunnen zijn. „Neen, Justine; mijnheer komt heden niet op het kantoor. Leg het maar hier op mijn werktafeltje." Gedurende dien dag wierp zij telkens weer een verlangenden blik op do enveloppe. Zij herinnerde zich, dat Olof gez>egd had denkelijk niet hooi laat thuis te zullen komenhij hoopte den zeven.uurs-trein to kunnen nemen. In dat goval liop hij mis schien nog wel eventjes op het kantoor binnen eer hij thuis kwam. Wie weet of dat telegram niet oen order behelsde, die dadelijk uitgevoerd moest worden? Zij wilde toch nog een kleino wandeling gaan fl0^; nu kon zij evengoed langs het kantoor gaan en daar het telegram zelf brengen. Misschien had hij daar wel voL macht aan iemand gegeven in zijn naam brieven en telegrammen te openen Het kon ook zijn, dat men daar wist, of mijnheer nog op hot kantoor zou komen of niet. Haar boodschap was spoedig afgedaan. Er was niet voel to praten, alleen maar even te vragen, of mijnUcor ook .vóór zijn uitgaan gezegd had waarheen liij ging en hoe laat hij rekende thuis to kunnen komen. Juist wilde zij weder weggaan, toen zij bij de deur liet geritsel van oen zijden kleed hoorde. Het was madame Laclaire. Na een vluchtigen blik door de kamer trad deze met een stralend gelaat naar Martha toe. „Mevrouw Martha 1 Waarlijk Wel, dat is aardig 1" In cón adem vertelde zij, dat rij oventjes een loopje had gedaan, om te zien of zij haar man ook tc sproken kon krijgen. Maar hij was niet hier cn dus zou zij haar bood schap aan hem later wel doen. Toen stelde zij Martha voor elkander ge zelschap te houden en op den boulevard Haussmnnn „five o' clock tea" te gaan drinken. Maar in do vestibulo herinnerde zij zich, dat haar boodschap toch wel dringend was. Zij wilde liier qp haar man wachten, een uur desnoods, in de hoop hem dan toch nog te kunnen spreken. Zou Martha misschien ook zoo lang willen wachten, of duurdo dit haar te lang?" „Ja, dat dunkt mij wel wat vermoeiend," zeide Martha. Het kantoor was benauwd en het was reeds vrij laat, tegen den middag. Daarom zou het maar beter zijn haar wandeling tot den volgenden dag uit te stellen. Zoo namen do dames afscheid. Op de straat wilde Martha een omnibus opwachten, en daar bier een zeer druk ver keer was, ging zij op het troitloir dicht tegen den muur van het hui3 staan. Onder het wachten vermaakt» zij zich met naar <le komende en gavide jBjepschen ta zieu^ Maar wie kwam daar op hetzelfde trottoir aan? Wie anders dan Olof! Hij stapte strij kelings langs haar voorbij zonder haar (o to zien en zij wilde hom op zich opmerk zaam maken door hein aan zijn mouw te trekken Doch op het oogenblik, dat zij met dit doel een stap vooruit trad, bedacht zij zich. Hij ging blijkbaar naar het kantoor. Waar om was li ij niet daarginds gebleven? In haar hoofd volgde do ccne combinatie de andere. Zij dacht aan dio reisaan de onbe kendheid van de kantoorbedienden daarmede; aan het wachten van madame Laclaire op haar manhaar aarzeling eerst wilde zij gaan, toen weder blijven Waarom zou zij hier ook niet blijven en zich overtuigen wat er van aan was, van dat wachten op haar man? Zij zou misschien ook nog iets anders te zien krijgen en dan ja, dan wist zij ten minste hoe het mot de zaken stond. Dicht tegen den muur van liet huis aan gedrukt stond zij daar, met de oogen onaf gewend gericht op de poort naar het kantoer, die Olof was doorgegaan. Zij hoorde de ge weldige 6lagcn van haar hart ia de borst kloppen. Een minuut verliep; twee minuten, vijf minuten. Zij haalde diep adem. MLsscliicn zou zij toch waarlijk op Laelairc wachten. Nu schemerde cr iets lichts in de open poort. Het kwam meer voor den dag. Het was een chime, maar zij was het niet! Daar verscheen ook een lieer, maar dit was niot Olof. Er kwamen nog een paar afzonderlijke personen en toen nog een paar. En jederon lcceT, als er in de poortgang naar het greote huis voetstappen klonken, schoot het bloed haar naar het hoofd en suisde het in liaor ooron. Nu zouden cr wel zeven of achti minuten om zijn. O, kwam monsieur Laclaire toch eindelijk maar! Daar verscheen weder om iets lichtkleungs in de poortgang; een gele parasol werd opgestoken. En daaronder zag zij een gelaat. Ja, dat was hot gelaat van madaiae Laclaire. Zij liep vlug de poort uit en aan haar zijde liep een man. Hij was het: Olof. Martha's blik volgde het tweetal zoolang als zij het in het oog kon houden. Nu waa zij rustigzeer bedaard. Het ruischcn in haar hoofd had opgehouden; maar haar hart klopte nog, hoewel zacht, al zachter cn langzamer. Toen zij de weggaanden niet langer tus^ sclien de menschen kon onderscheiden, wanj deldo zij naar den haar te gemoct komenden omnibus, stapte er in cn reed naar huis. Hoe zij er later weer uitgekomen, do straat overgestoken en dc trappen op gekomen was, daarvan wist zij niets. Het was alsof zij wakker werd uit een droom, toon zij voor do deur van haar woning stond en de schel hoorde overgaan. Had zij gescheld? Het dienstmeisje deed de deur open en( Martha ging naar binnen; werktuiglijk trok zij haar handschoenen uit. Het was zoo behaaglijk iu bet kleine, gezellige salon. Do laatste zonuestralen s'ojien door de guipure kant van de zijden gordijnen do kamer in, drongen door grootc palmbladeren lieeij en vormden lichte, grillige plokkon, op stoelruggen en het behangsel. ("Wordt vcrvolgd-l

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1