n». V rifdag; 22 Januari. Tweede 331a.cl. A°. 1915. Ingezonden. Binnenland. Gemengd Nieuws. FEUILLETON. Sterke Banden. LEIDSCH DAGBLAD Sclioolkindcrvocding. Het bestuur komt aan de ingezetenen in het algemeen nog eens zijn nood klagen, en aan diegenen, die met het doel van onze Vereeniging geheel accoord gaan, nog eens in het bijzonder. Sedert begin December komen tot ons, aanvankelijk ongeveer een 650-tal behoef - tige schoolkinderen, om een warm maal voedseldit aantal is al gestegen tot bijna 700. Zevenhonderd kinderen, wien, vol gens het oordeel der heeren hoofden van 6C-holen, in overleg met de betrokken klas- sen-onderwijzers(essen), iederen schooldag een warm maal voedsel moet worden ver strekt, willen zij niet met een hongerige maag op school komen, en wil het onder wijs zoo vruchtdragend mogelijk worden gemaakt. Zevenhonderd kinderen, iederen school dag behoorlijk te voeden, dat wil zeggen, dat dit ruim 61 per dag kost, en ge rekend op 90 voedingsdagen, wordt het be- drag, wat ons bestuur noodig heeft ruim 5500, en er is nog 3800 ongedekt. Deze mededeeling is wel voldoende, om te kennen te geven, dat het bestuur in zorg zit, hoe er te komen, tot half 'Maart a.s. Vandaar deze noodkreet en een beleefd verzoekwie kan, helpe ons aan geld het is nuttig besteed, het is noodig en bovenal het komt het onderwijs ten goede. Wij bevelen de zaak der schoolkinder voeding aan de Leidsche ingezetenen met bijzonderen nadruk en warmte aan. Namens het bestuur, A. I. WITMANS Mzn., Voorzitter. Mej. M. M. WOUD, Rapenburg 95, Secretaresse. Leiden, 19 Januari 1915. Dc Brug over dc Wetering. f Geachte Redactie Het is naar aanleiding van hot gespro,- fcenc in de vergadering o(ver bovenge noemde zaak, dat ik, als abonné van Uw blad, U eon weinig plaatsnuimte vraag. Ik geloof, dat U. mij zulks niet zult wei geren, omdat er een en ander in is, dat jnij in zeker opzicht krenkt. Er is gezegd, dat bij het veer van Van Staveren, volgens de gegevens, in een week werden overgebracht ruim 400 fietsrijders met fiets, ruim 100 rijtuigen en ruim 700 voetgangers. Wanneer dat werkelijk waar zou zijn, dan zou ik komen tot een bedrag van f 45 (zegge vijf-en.veertig gulden) ver dienste per week. Kwamen nu deze cijfers Onder de oogen van de ambtenaren der belastingen, dan zouden zij komen tot de gevolgtrekking, dat ik schromelijk de wet jontduik, door foutieve opgaaf van mijn inkomen. Ik kan toch rekenen op een ge middelde ontvangst van f 18 (zegge acht tien gulden) per week. Gelijk U ziet, nogal iecn verschil bij het boven aangegevene. Indien iemand zich van de juistheid der Üloor mij genoemde opgave wil overtuigen, Ban noodig ik hem uit, hier ter plaatse leen zestal weken het overzetten te komen iControleercn. Ik schrijf! dit niet, omdat ik de brug hier niet noodig acht; zelfs ben ik vóór het plan. Anders zou men mij van eigen baat kunnen verdenken. Het is echter al- ïeen te mijner rechtvaardiging en ter wille van de eerlijkheid en de waarheid', dat ik U dit schrijven verzoek te willen (opnemen. ,U. bij voorbaat dankend, C. J. VAN STAVEREN. Oudc-Wetering O. Z. Ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren, prcxl. bij de Ned.-Herv. Gcm. te Heusden, ontving, volgens ,,De Ned.", de treurige tij ding, dat zijn broeder E. M. M. Ruijsch van Dugteren, die het vorige jaar vertrok als zendeling naar de Sangir. en Tala.ud- eilanden, aldaar op 4 Januari is overleden. Uit Rome wordt aan „Het Centrum" gemold De toestand van kardinaal Van Rossum's gezondheid laat veel te wenschen. Voor een langdurige ongesteldheid van Z.Em. wordt gevreesd. Een dezer dagen zou een oonsult met prof. Marchiafava, oen der geneesheeren van wijlen Paus Pius X, plaats hebben. Daarentegen verneemt „De Tijd", dat liet herstel, dat in de ziekte van kardinaal Van Ross urn was ingetreden, geregeld aanhoudt, en de ziekte een gunstig verloop blijft ne men, zoodat Z. Ein. dezer dagen weer zijn gewone werkzaamheden kan hervatten. Dc rechtbank te Utrecht hoeft, .ter vervulling eener vacature van rechter in haar college, opgemaakt de volgende al- phabetische lijst van aanbevelingmr. dr. S. van Brakel, hoofdcommies ter gemeen te-secretarie te 'Amsterdam; mr. J. Hou- wink, rechter in de rechtbank te Almelo en mr. J. W. Zijlstra, rechter in de recht bank te Middelburg. Op het viertal voor de tweede pre dikantsplaats bij de Rem. Ger. Gem. te Groningen zijn geplaatstds. Blokker, te Oude-Wetering; ds. Hooykaas, te Amers foort; ds. mr. Moltzer, te Nieuwkoop,- en ds. De Rcgt, te Alkmaar, vroeger te dezer plaatse. D,e Tweede Kamer is in openbare vergadering bijeengeroepen i tegen a. s. Maandag 25 Januari, des namiddags te half twee. De stichting in Achte\eld (gemeente Barneveld) van de mr. Jan Pieter Adolf- vereeniging zal Woensdagnamiddag 3 Fe bruari plechtig worden geopend. Te Haarlem overleed plotseling op 63-jarigen leeftijd dr. P. M. Heringa-, ge durende ruim 27 jaren leeraar in de wis- en natuurkunde aan de H. B.-S. met 5-jarigen cursus te Haarlem en daarvóór leeraar aan het gymnasium te Brielle en aan de H. B.-S. te Tiel. Nieuwe üooglccraar te Groningen. De Staatscourant" 5an Woensdag avond bracht de benoeming tot hoogleeraar in dc faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Groningen, om onderwijs te geven in de vajderlandsche, de algemeene geschiedenis ,dcr middel eeuwen en van den nieuwen tijd en cLe politische aardrijkskunde, van d1. I H. Gosses, leeraar in de geschiedenis en de Ncderl. taal aan de le H B.-S. met 5- jarigen cursus voor jongens en privaat docent aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Het „Hbld." schrijft omtrent den nieu wen hoogleeraar Izaak Hendrik Gosses werd 9 Januari 1873 te Dokkum geboren. Hij bezocht het gymnasium te Leeuwarden en studeerde te Leiden, en gedurende een semester ook te Marburg en te Weenen. Den 12den Juni 1903 werd hij te Leiden tot doctor bevorderd op proefschrift ..Stadsbezit in grond en water gedurende de middeleeuwen; een historisch^economi- sche beschouwing." Den 20sten November 1908 volgde zijn benoeming tot privaat-docent aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam. Zijn inaugureele rede, gehouden op 30 Januari 1909, 'droeg den titel: Karakter en studie van de geschiedenis der middel eeuwen." Kooloxyde-vergiftiging bij het baden. - Drie Rotterdamsche geneesihee- ren onderteek enen het volgend sohrij-veur in de „N. R. Crt.": Wederom is een onzer stadgenooten in de volle kracht van het leven liet slachtoffer geworden van een ongeluk, dat, door meer dere bekendheid met de gevaren, die aan het gebruik van gaskaeikels of geysers bij het baden verbonden zijn, had kunnen worden voorkomen. Dit dwingt ons u te verzoeken aan dit waarschuwend woord onzerzijds een plaats je in uw blad te geven. Het droevig geval, dat ons daarvoor de aanleiding geeft, is het volgende: Eenige dagen geleden wil de heer X. des avonds een bad nemen. Hij steekt daarvoor op de gebruikelijke wijze, volkomen volgens het voorschrift, de gaskachel van zijn bad- toestel laan, wacht totdat er voldoende warm water in de kuip is en begeeft zaoh daarop in het bad, waarbij hij deur en venster der badkamer ai dien tijd geslo ten had gehouden. Daar X. zoo lang wegbleef, maakte men de badkamer eindelijk open en vond men hem dood naast de badkuip op den grond liggen. De gaskraan was gesloten; ner gens een lek. Door een nauwkeurig onderzoek is daar op vastgesteld, dat deze plotselinge dood het gevolg was van een vergiftiging door kooloxvde. Dit uiterste giftige en door zijn reukloos heid dubbel gevaarlijke gas is een be standdeel van lichtgas, (vooral van water, gas) en wordt bovendien gevormd bij on volkomen verbranding van gas, van kolen pf andere koolstof bevattende brandstoffen. Het gebruik van de geysers pf gaska chels,- zpoals de raeesten die voor hun badgelegenheid aanwenden, veroorzaakt bij onvoldoenden toevoer van lucht of onvoL- doe.nden afvoer van ver branding spro,due ten het gevaar van de vorming van kooloxyde-; gas. In de geneeskundige vakbladen kan men van tijd tot tijd de beschrijving van treffende sterfgevallen daardoor vermeld, vinden. De omstandigheden, 'die in dit bijzon dere geval tot een zoo noodlottigen af loop geleid hebben, worden dikwijls genoeg ook bij anderen aangetroffen om het gevaar voor de herhaling van een dergelijk on geluk niet denkbeeldig be doen zijn en een waarschuwend woord onzerzijds ten volle te rechtvaardigen. De gebruikte kachel was in casu een Siemens badkachel. Door het gesloten houden van deur en raam was de aanvoer van zuurstof (versche lucht) onvoldoende en door de afwezigheid van een goeden afvoer der verbrandings- producten, bleven deze in de gesloten ruimte der niet groote badkamer hangen. Dit heeft de vorming en ophooping van het zidh door zijn reukloosheid, niet ver radende, uiterst snelwerkende dpodclijk kooloxydegas ten gevolge gehad. I n het bij de kachel gevoegde voorschrift staat geen enkel woord over de noodzake lijkheid van ruimen toevoer der verbran- dingsproductcn, noch over het gevaar, dat anders den gebruiker dreigt. Het yoorschrift dat bij de -„lightning geysers" van Van der Berg gevoegd wordt, bevat de vet gedrukte vermaning: „Gedurende het gereedmaken van het bad, is het noodzakelijk en als gezondheids maatregel tevens gewenscht, voor voldoen, den aanvoer van zuurstof naar den bran- der, de deur of raam van de badkamer open te laten 1" Dit is althans een duidelijke wenk, dat er gevaar dreigt. Wij wenschen geen propaganda voor deze of gene "badkachelsoort te maken, maar vestigen met nadruk de aandacht hierop: lo. dat het gebruik van geysers of gas- badkachels gevaar kan opleveren, en 2o. dat dit voorkomen kan worden door het openzetten van deur of raam gedurende het gereedmaken van -het bad en door het maken van een goeden afvoer voor de verbrandingsproducten. Bij het Steuncomité 1914 te Grave heeft- zich hot hoofd van een be delaarsfamilie vervoegd verzoekende om steun, wijl hij door de tijdsom standigheden zeer geleden had, daar de boeren tengevolge van den oorlog veel minder gaven dan vroeger. Verder merkte hij nog op, dat het comité ook in aan merking moest nemen, dat zijn arbeidsveld doordat de Beersche Maas de toegangswe gen naar Grave onderwater had gezet, zeer ingekrompen had. In Friesland zal de eerste chauffeursschool geopend worden en wel te Sneek. Na den oorlog verwacht men groote behoefte aan goede chauffeurs. Gistermiddag zagicmand in het water der Keizersgracht te Amsterdam! eenige bankbiljetten drijven. Een politie agent werd gewaarschuwd, die onder groote belangstelling van liet publiek voorzichtig zijn dreg liet zakken en de papiertjes één voor 'één opvischte. Het bleken drie biljet ten van f 200 en één van f 10 te zijn. De briefjes werden op het politie-bureau Stad houderskade gedeponeerd en "de naam van den eerlijken vinder werd in het notitie boekje van den poUtie.beambte genoteerd. Later op don middag meldde een vrouw zich aan. Door een onhandigheid waren de biljetten te water geraakt. Een klopjacht op dames met onbeschermde hoed ©pennen. Het schoo- no geslacht laat zich vooral ten opzichte van modezaken niet gemakkelijk de wetten door het sterke geslacht voorschrijven. Dat is meermal en gebleken. Nu brengt het verbod der Haagsche T. M., om zich met onbeschermde hoede- pennen in de tramwagens te bevinden, de Haagsche dameswereld in opschudding. Eerst trachtte de directie met een zaoht lijntje de dames te bewogen tot het gebruik van dopjes. De conducteurs werden bela den met deze nuttige voorworpen, om ze, indie-n noodig, te verkoopen. Doch, helaas, zonder gevolgintegendeel bleek deze zachte dwang op het schoone geslaoht ge werkt te hebben als een roode lap op een stier, want na deze maatregelen constateer de men een kolossale toeneming van het aantal onbeschermde hoedepennen. Het werd nu voor de heeren bepaald le vensgevaarlijk, zich in het binnenste van een tramwagen to bewegen. Het werd der H. T. M.-directie te kras. Waarschuwingen werden nu gedrukt en in de wagens opgehangen, dreigende met ƒ25 boete, bijaldien één het waagde met een uit den hoed stekende punt de tram binnen te stappen. Dat zou de dames toch wel afschrikken. Resultaatnihil. En thains, nu men alles geprobeerd had, heeft men de hulp van de Heilige Herman dad ingeroopen, om met diens sterken arm de voorschriften te doen eerbiedigen. En zoo gebeurde het, dat heden verschil lende tramwagens beklommen werden door strenguitziende politiedienarendie de wa gens binnenkwamen en met argus-oogen de sierlijke dameshoeden monsterden, of niet ergens een gevaarlijke dreigende punt uitstak. De oogst was rijk Bijna in eiken tramwagen hadden do agenten succes, zoodat, naar wo vernamen, het aantal slachtoffers, wier namen als websovertreedsters genoteerd werden, en- kelo honderden moeten bedragen. Wie niet hooren wil, moet voelen („H. Ct."> HAARLEMSCFIE RECIITBANK. Het Scheidsgerecht voor den BiocmhoUenhandcl. De arr.-rechtbank (kamer voor burger lijke zaken) te Haarlem heeft met betrek king tot do bevoegdheid van het Scheids gerecht voor den Blocmbollenhandcl in zake geschillen over den koop on verkoop op publieke veilingen en van te veld staan de gewassen een vonnis gewezen. Het „Weekblad voor Bloembollencul tuur" bevat een afschrift van het vonnis, waaraan het volgende is ontleend Bij het scheidsgerecht voor dien bloem- bollenhandel was een geschil aanhangig gemaakt, waarbij eischer vorderde ontbin ding van een overeenkomst van koop en verkoop met schadevergoeding van een partij te veld staande tulpenbollen, ver kocht onder den soortnaam van Berghem, omdat na de rooiing van het verkochte was gebleken, dat de gekochte partij tul pen nagenoeg geen van Berghem bevatte, doch vermoedelijk bestond uit Couleur Ponceau, vermengd met Helicams of Jan Luyken. De gedaagde voerde bij de behandeling van dat geschil tor vergadering van het Scheidsgerecht in do eerste plaats als ver weermiddel aan, dat do berechting van dat geschil niet behoort bij scheidsrechtera in den vorm van het Scheidsgerecht voor den Blocmbollenhandcl maar bij den gewonen rechter. Het Scheidsgerecht heeft toen partijen naar de rechtbank verwezen, om een uit spraak over de bevoegdheidsvraag te ver krijgen. Gedaagde erkende, dab alle geschillen over overeenkomsten van koop en ver koop (deze laatste uitdrukking gebruikt in den zin als bedoeld in het Handels-Regle ment voor den Bloembollenhandel) tua- schen leden dier Vereeniging aan de be slissing van genoemd Scheidsgerecht moe ten worden onderworpen, maar wees er op, diat art. 1 van dit Handels-Regl., dat tevens behandelt de bevoegdheid van heb Scheidsgerecht uitdrukkelijk bepaalt, dat onder overeenkomsten van koop en ver koop niet wordt begrepen koop en verkoop op publieke veiling of van te veld staande gewassen, zoodat, daar in casu liet geschil loopt over een overeenkomst van koop cn verkoop op publieke veiling van te veld staande gewassen, dit geschil valt buiten de bevoegdheidsmacht van gemeld Scheids gerecht. De rechtbank ontkent echter de juist heid der bewering van gedaagde, dat mot overeenkomsten van koop en verkoop, in de statuten genoemd, worden bedoeld die, welke in het Handels-Reglement voor den Bloembollenhandel zijn omschreven. Dat reglement bepaalt naast don in houd der statuten wellicht ten overvloede dat de geschillen tusschen kooper en verkoop-er betreffende overeenkomsten, ge sloten volgens dit reglement, aan do be slissing van het Scheidsgerecht moeten worden onderworpen en dat onder koop en verkoop niet begrepen wordt koop en ver koop bij publieke veiling. Verder blijkt uit do artikelen 5, 6. 7 en 11 van dit reglement, dat omtrent den koop cn verkoop, die dit reglement op het oog heeft, speciale voorschriften, ook voor de berechting, worden gegeven, doch dat deze voor een bepaalde wijze van koop en ver koop gegeven voorschriften, niet ter zijde stellen de algemeene regeling, in de Star tuten vastgelegd, omtrent dc instelling otn de werking van het Scheidsgerecht (waar bij alle geschillen uit koopovereenkomsten aan het Scheidsgerecht worden onderwor pen en dc bepalingen der Statuten, die ook koop en verkoop op publieke veiling betreffen, voor zoover deze overeenkom sten aangaat, onaangeroerd laten). Daar het verweer van gedaagde dus niet •6) Zonder een enkel woord tot zijn verdedi ging zat hij haar voortdurend aan to zien. Hij. die anders zoo mooi zwart wit kon praten, dacht or zelfs niet aan nu van öit talent gebruik to maken. Het besef tan schuld stond zóó duidelijk op zijn ge laat te lozen, dat Martha hierdoor in haar 'gevoel van meerderheid boven hem versterkt Werd. Met een zekere fiere waardigheid pakte zij haai- naaiwerk in en liep naar huis. loch meende zij den lajigen .smeekenden blik, dien hij haar achterna zond, nog- te gevoelen, toen zij, in huis gekomen, dade lijk naar haar kamer ging. En die blik taido, dat hij hatir beminde, ondanks alles. Beneden werden do oude lui ongerust, teen Martha nog altijd niet verscheen. Het Wa« ouaangenaam tegenover do dienstbo den oa oolc tegenover de buren, als er nu Weder aanleiding tob gebabbel lcwam. Zij kodden or half spijt over, de thuiskomst Van 0lof aldus to hebben stil gehouden. haddon het goed bedoeld, maar TM h ging mevrouw Grundeli,us arfcha in haar kamer opzoeken. Hot was aQg niet gomakkclijk Martha er toe te brengen om verstandig over de zaak te tedoneeren; dit ging dubbel moeilijk, omdat haar nichtje volstrekt niet gesticht bleek over de verrassing, die men voor haar had bedacht. Maar het was toch voor niemand aange naam of dienstig er een schandaal van te laten worden ten bate der babbelkousen, en 'dus liet Martha zich eindelijk overreden om dien avond beneden aan tafel to ko men, op de uitdrukkelijke voorwaarde, dat haar man den. volgenden morgen bijtijds weder op reis zou gaan. Om negen uren, teen de tafel voor den 'avondmaaltijd gedekt stond op de hree.de Veranda, die alleen tegen den wind werd beschermd door de lange, rood en wit ge streepte gordijnen, nam Martha, volgens af spraak met tante Ebba, haar plaats in. Zij zat, om den schijn to bewaren, naast haar man. Het dienstmeisje, dat uit en in liep bij het bedienen, kon onmogelijk iets anders denken dan dat de nicuwaan- gekomene een zeer welkome gast was; door het levendige tafelgesprek en de weltevre den, vroolijke gezichten werd die opvatting ook zeer natuurlijk. Olof verhaalde van zjjn ireis en hij deed dit op zijn gewone, levendige, vermakelijke wijze. Hij scheen den tijd nuttig te hebben besteed om zijn zaken te rogolen en tevens genoegen te smaken van zijn uitstapje. Het schoen ook, dat hij allo verdrietelijk heden van rich had afgeschud; of mis schien had hij den tijd onder het kleedon gebruikt om er goed over na, te denken. Mentha begreep er niets van. Kon hij dan nooit ernstig bedroefd zijn? Maar togen dit scherpe oordeel streed, ïn haar gomoed een andere stem, die hem wildo rechtvaardigen. Zij herinnerde zich 'zijn sombere stemming in de laatste weken vóór do uitbarsting; hoe had liij toen aan slapeloosheid geleden en wat had hij er ellendig pitgezren, hoewel zij toen de reden hiervan niet had kunnen begrijpen. Mis schien had. hij toen den zwaars ten strijd, gestreden «en het ergste geledenWie kon 'zoggen ©f hij niet nu ook nog leed, vaak en ernstig leed, hoewel do omstandigheden rondom (hem zulk eon sterken indruk maak ten op zijn licht ontroerd gemoed, dat geen gewaarwording bij hem van langen duur kon .zijn. Neen, helaas; dit was maar al te waar; geen gevoelens bleken bij hem lang gonoeg te kunnen duren en hot was alsof de indrukken, dia hij ontving, hoe langer hoe vluchtiger werden. Dit was de slotsom van haa.r droeve ge dachten on opmerkingen aan tafel. Nadat do maaltijd gebruikt, do tafel 'afgenomen ien de koffie gedronken was, stond men op om' elkander goeden nacht te zeggv.n. Olof fluisterde Martha een zeer vriendelijk verzoek in het oor. Of zij niot ïiog wat boneden wildo blijven? Hij had beloofd, aan haar bevel, om morgenochtend bijtijds to vertrekken, gehoorzaam te zullen Ziju. (Maar éénmaal moest het tusschon hen toch tot uitspreken komen; dit kon nu even goed geschieden als later. Of wcnscJite zij, dat ,hij ovor een poos terug zou komen?. Zij bedacht rich even. Maar daarna ging zij naar het hek dor veranda en rich daar over heen buigende, beschouwde zij met groote belangstelling de ranken van den wilden wingerd, die tusschen de latjes door kropen en eigenmachtig haar weg pochten "rondom de verschillende pijlers van de veranda. Oom en tante, die de afspraak volkomen begrepen en goedkeurden, knikten hun vrien delijk goeden nacht toe en gingen toen naar hun slaapkamer. Nadat (zij vertrokken waren, duurde het stilzwijgen nog even. Olof zat in een tuin stoel ,van gevlochten riet, aan de andere zijdo van de trap. Hij had een sigaret aan gestoken cn hield zijn btik gericht op de bleekc Juli-maan, die juist boven de boomen uitkwam. Hij was nu veel bedaarder en verstandiger dan straks in het boseh. en U-oen hij eindelijk be.gon te spreken, klonk zijn toon eenvoudig, zooals dit bij „een zaak" voegde. „Nu Martha," vroeg hij, de ascli van zijn sigaret afstootende, ,,wij moeten nu afspreken wat. er, volgens jou-, gedaan moet worden. Wat denk je, dat wij doen moeten „Natuurlijk moet ieder van ons zijn eigen weg gaan." „Is dit jo stellig besluit?" „Ja." „Wél overwogen?" „Het was mijn stellig besluit op den eigen dag, toen ik tot dc ontdekking kwam, dat jij niet was de man, voor wieu ik j-e ge houden had. Er viel dus niet veel te over wegen." „Zou je er nooit toe kunnen komm te vergeten en te vergeven „Te vergeten nooit. Te vergeven mis schien; als ik kon leeren je karakter to verslaan, zoodat ik een verklaring kon vin den voor het feit, dat een liefde, die toch nooit iets ernstigs of heiligs voor je ge weest is, je zoo heeft kunnen behcorsch.cn, dat- er niets meer heilig was in jouw oogen; 'dat die je zoo kon vervullen, dat jo haar toestondt te groeien en zich te ontwikkelen naast onze verhouding. Ik zou toch wol eens willen weten hoe 't gekomen is, dat ik jc ver loren heb, terwijl zij je aantrok, en dat jo nu w.ee.r tot mij komt. Zij wachtte tevergeefs op een antwoord en vervolgde: „De waarschijnlijkste ver klaring van je gedrag zal wel zijn, dat ja verblind bent geweest en het later hebt ingezien, dat jij je liefde aan een onwaar dige hadt geschonken. Maar liever dan dit te gelooven zou ik willen aannemen, dat jo mijn vergiffenis niet van noode hadt." Olof sl-ond op. Hij nam de lucifersdoos van do tafel en bleef met deze in do hand tegen een dor pilaren van de trap staan. Hij stak ©cn nieuwe sigaret op, maar na een paar drii.. tige halen wierp hij ze weder weg, om!, "met de handen op de balustrade leunende, naar buiten te staren. „Je hebt in zekeren zin gelijk, als aanneemt, dat ik verblind bon geweest "en in mijn ontgoocheling de reden zocht vooi*

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 5