Nederland en de Oorlog. De Europeesohe Oorlog. N°. T6835 A0. 1315. (§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Officieele Kennisgeving. UIT ONS LAND. r)on<Tei'd;i<> II .Xaimarf. IDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1—6 regels /T.05. Iedere regel meer /"0.17£. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contant; elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoasseeren wordt /"0.05 berekend. Bewijsnummer 5 Cents. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ1.30; per weekf 0 09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. t 0.1Ü. Franco per post 1.65. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. ARBEID SHEARS. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen tor 'algemceno konnis, dat gedurende hot 4o kwar taal 1914 bij het bestuur der Arbeidsbeurs zijn ingekomen 386 uanvrageu van patroons en 3769 van werklieden en dat door bemiddeling dier Beurs zijn geplaatst 284 werklieden, verdeeld als volgt Bakkers4 Behangers en Stoffeerders 2 Bloemisten 6 Dienstboden 46 Fabrieksarbeidsters3 Grof-bankwerkers3 Kantoorbedienden 2 Koetsiers 1 Letterzetters2 Loodgieters 3 Loopknechten 25 Losse werklieden 66 Maoh. bankwerkers 2 Magazijnkneolits2 ïfetsolaars12 Meubelmakers 2 Naaisters 6 Opperlieden 16 Schilders 9 Schippers 3 Schoenmakers1 Sigarenmakers2 •Smeden 1 "Stokers 3 Straatmakers1 Stukadoors 2 Strijksters 2 Timmerlieden 11 Vrouwen voor allerlei24 Warmoeziers 1 Wasohvrouwen 1 Werksters 19 Winkeljuffrouwen 1 Burgemeester eu Wethoudors voornoemd, N. O. DE GIJSELAAE, Burgemeester. VAN STRIJEN. Sooretarla. Lelden, 14 Januari 1914. LEIDSCHE SCHOUWBURG. „GROMP1E". (Wat „Mijlpalen" het vorig jaar is geweest yoor de N. V. „Het Tooneel", dat zal on getwijfeld dit jaar „Grompic" voor dit ge selschap worden. En had „Mijlpalen" kwa liteiten, die daartoe meewerkten, „Grompie" ïnist die ten eenenmalc. Het succes van „Grumpy" hier te landen danken Horace Hodge en T. Wigney Percy val niet aan 5run schepping, maar aan de vertolking door „Het Tooneel", bovenal aan Willem Royaards zelf, èn als acteur èn als regisseur. Gisteravond hebben we Royaards op z'n best gezien. Hij heeft Grompie, den ouden brommerigen advocaat, doen leven op een wijze, die boven alle lof is. „Grompie" is een onbenullige det-cctif-ge schiedenis, met slechts een paar aardige vond sten. Een voorname fout is. dat de. geheele geschiedenis reeds dadelijk ieder duidelijk is. Blijft als verrassing de wijze, "raarop do oude advocaat, den aanrander en bcroover van zijn neef Ernest Heran zal ontmaskeren. Heran is namelijk op weg van Zuid-Afrik» Baar Londen, met een zeer waardevol]eD diamant. Een opdracht van z'n firma, die bij goede uitvoering, hem een prachtige po sitie zal bezorgen. Een gauwdief weet- van de zending en is Heran op het spoor ge komen. Door een valsch telegram weet hij hem langer dan z'n voornemen was, bij zijn oom, den ouden advocaat Andrew Bul- livant orn z'n gewoonte van voortdurend to grommen en te brommen, door z'n klein dochter met den bijnaam „Grompie" beti teld op te houden. Hij weet zich ook bij Bulüvant te introducééren cn een flir tation met de kleindochter Virginia aan to knoppen. 's Avonds slaat dc boef, Jarvis, zijn 6lag. Hij overvalt Ernest, slaat hem bewusteloos en steelt den kostbaren steen. Ilij verliest daarbij evenwel zijn camelia en neemt daar- .voor een ander, die op den grond lag, hot eigendom van Ernest, waarvan het dienst- Jmeisje Siïze met een haar den steel om wonden heeft. Dat ding zal hem noodlottig worden. Jarvis hoort later van do bijzon dere eigenschappen van die camelia, dodh zo vernietigen is onmogelijk: ze is niet meer in zijn bezit, hij heelt de bloem aan Virginia ■geschonken. Hoe Grompic dat zaakje in liet reine brengt, willen we liicr niet vertellen. Het succes van gisteravond zal ongetwijfeld wel tot een herhaling leiden en men ga dan zelf zien cn genieten van de wijze, waarop Royaards dat weergeeft. Hij brengt de zaak evenwel in het reine, voert Jarvis in do tarnen der politie, cn Virginia in dio van Ernest, waardoor twee zielen worden aan eengesmeed, die reeds lang zich tot elkaar .aangetrokken hadden gevoeld. Zooals wo zeiden, in' 't stuk zit het niet, inaar in het spel. Royaards was bijzonder jimponcercnd in zijn uitbeelding van den jouden brompot. Zijn gaan cn staan, al zijn pandelingen waren die van Grompie. Want Grompie is in z'n soort nog een eenling paast. Do vele kleine trekjes, die dozc rol aantrekkelijk maken, Royaards heeft zo alle gebruikt cn geen oogenblik dat den toe schouwer do illusie wordt benomen een ouden nurks voor zich te hebben. Hoe konden ook de oogjes schitteren van don ouden vos, wan neer hij weer geslaagd was in een streek, die hij voor het welslagen noodzakelijk achtte om tot het doel te geraken. Dan z'n vast houden aan eritische aanmerkingenz'n ge brom over don schoorsteen, waarin stellig een nest zou zitten; z'n onliebbelijkheidjes tegen z'n personeel, dat hem kent en er dus geen notitie meer van neemt, hem maar laat babbelen. Zoo zouden we door kunnen gaan. Zelden bobben we Royaards zooveel kracht zien ontplooien. En dat we in dezo meening niet alleen staan, dat bleek uit het applaus, dat den omvang van een ovatie aannam. En om den hoofdfiguur groepeeren zich de andere bekenden van Royaards' gezel schap. Om te beginnen met Touruiaire als de bediende Ruddock. Welk een kostelijk type, wat een prachtige kop. Dan Arnoldi als do oolijke neef Ernest en Jan Musch, die slechts cén bedrijf op dc planken is, maar in dien korten tijd weer door z'n schitterend spel indruk weet te maken. Van Staalduynen, Van der Hilst en Van Praag munten uit in lakei- on knechts-rollen. Van Ollefen kon in dr. Maclaren zich weinig naar voren brengen, maar als de gentlcman-dief had Vrolik dit wel wat meer kunnen doen. Het best voldeed deze ons in het laatste bedrijf. Van de dames willen we eerst Elise ie Mür noemen, dio prachtig de dienstbode speelde; Henriött© Demmink was een be koorlijke Virginia, goed ook in haar onbe redeneerden angst voor Jarvis, en Alb. Faas- srn-Hoyblom een voortreffelijke zeurkous. Een geheel dat hoogelijk valt te roemen. De décors waren als steeds bijzonder ver zorgd, zoowel van de lcamcr van Jarvis als van de studeerkamer van Grompic. Ecu Standplaats voor do Bodowagcns, Aan den Leidsobon Raad geeft in eon adres het bestuur der Vereeniging van den Handeldrijvenden en Industrieelen Mid denstand voor Leiden en Omstreken te kennen, do t het met groote voldoening en erkentelijkheid het besluit vernam bot ver plaatsing van de bodewagens van de Hoog straat naar de Hooglandscho Kerkgracht; dat het bestuur zich evenwel do opmer king veroorloofd, dat nu wel het verkeei op de Hoogstraat zeer verbeterd is, doch dat het ongerief voor den handel slechts weinig is verminderd, daar nog steeds het oontrale punt wordt gemist, waar men zijn goederen voor de buitengemeenten kan bezorgen redenen., waarom het bestuur zich nog maals tot den Raad richt met het verzoek om alsnog, ter vergemakkelijking van het vorkeor od ter bevordering van den han del, aan den algemeenen wensch te willen voldoen door ook voor de bodewagens, die nu nog op de Vischmarkt, de Aalmarkt, in de Beschuitsteeg en elders gestationneerd zijn, do Hooglandsche Kerkgracht als oenige en algemoene verzamel- eu standplaats aan te wijzen. Hot adres is geteokend door de heeren W. W. van Rossum du Chattel, als voor zitter en M. H. van Hooff, als secretaris. Mr. A. J. Fokker, lid va<n den Ge meenteraad, is ernstig ziek. B. en W. van Rotterdam stellen den Raad aldaar voor om mej. A. de Loos, al hier, tijdelijk te belasten met het onder wijs in het Engelsch aan de H. B.-S. voor Meisjes met 5-jarigen cursus aldaar. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Geopend i 'smorgons van 9—12 en 'j middags van 2—5 uur. AANVRAAG VAN WERKZOEKENDEN. 4^ Klerken, 2 Behangers, 78 Timmerlieden, 1 Kistenmaker, 24 Metselaars, 5 Yoegors, 14 Opper lieden, 6 Steenhouwers. 22 Stucadoors. 48 Schilders. 6 Moubelmakors, 4 Stokers, 10 Smeden, 6 Grof- bankwerkers, 1 Mach.-bankwerker, 15 Yoorslaan- ders, 10 Typografen, 18 Kleermakers, 3 Slagers, 4 Sigarenmakers, 4 Schippers. 20 Grondwerkers, 4 Warmoeziers, 8 Bloemisten, 6 Loopjongens, 10 Loopknechts, 82 losse Werklieden, 130 Mannen (allerlei), 5 Dienstboden, 10 Worksters, 12 Naai sters, 3 Wasohvrouwen, 1 Baker, 2 Kinderjuffrou wen, 17 Fabrieksarbeidsters. 68 Toxticlarbeidsters, 29 Vrouwen (allerlei), 1 Sigarensorteerder. AGENDA VAN DE MEER. Vrijdag: Saasenheim. Hotel „Hot Bruino Paard". Mu ziek- en Voordrachteuavond ten bate Plaatselijk Steuncomité. Halfaoht. Katwijk aan Zee. Gemeentezaak Openbare lezing met liohtbeelden, door Dr. B. H. Vos (Hel- lendoorn). 8 uur. Dagelijks: Bioscope Variété Théater, Stationswog, 7 uur. Familie Bioscoop, Haarlemmerstraat 62. 7 uur. (Zaterdagmiddag Matinéo. 2 uur). UIT ONZE STAD. VOOR HET STEUNCOMITÉ. Door bemiddeling van de afd. Leiden van den Bond van Ned. Ond. is als vierde bijdrage in de ka-s van het Steuncomité gestort 80.323. In totaal is nu gestort 429. G2\ COMMISSIE VOOR ONTWIXKELINC EN ONTSPANNING VAN CEMOBILISEERDEN Gisteravond traden vanwege bovenge noemde Commissie in het Nutsgebouw op de heer Jules Wolf, piano, de heer J. Soghers (uit Antwerpen) cello, en mej. Phino de Nocker, zangeres, uit Den Haag. Bij den aanvang sprak het Commissielid mr. H. W. G. J. de Jong, namens alle aanwezigen, een speciaal woord van hulde tot den hesi Soghers, dio, hoewel in zeer droeve om standigheden uit Antwerpen gevlucht en uit noodzaak hier te lande verblijvend, aanstonds aan een uitnoodiging om voor de Hollandsche soldaten op te treden, had gevolg gegeven. De avond zelf was verder een groot suo- oes. Mej. De Nocker wekte aller bewon dering door haar buitengewoon mooien en gevoelvollen zang en de heer Seghers bleek een zeer begaafd cellist te zijn met een, bij dilettanten hoogst zelden voorko mende, techniek, terwijl de heer Wolf; zich deed kennen als een zeer volgzaam en mu zikaal begeleider. Vanwege de Commissie zal moeite worden gedaan om den bekenden Vloamsohen zanger Eroile Hullebroeek voor de soldaten te doen optreden. EEN NEDERL. SYMP ATHIE-BETU ICINO VOOR Dr. WEILL. Het Tweede Kamerlid, de heer W. H. Vliegen, wethouder van publieke werken te Amsterdam, die Dr. Weill in den loop der jaren herhaaldelijk op buitenlandsche congressen heeft ontmoot en dientengevolge bevriond met hém werd, voelde zich gedrongen, waar de Duit8che pers de houding van Dr Weill telkens scheef voorstelde, dezen van zijn sympathie te doen biUkon. De hear Vliegen schroef zijn E!za88er partijgenoot een briefkaart van den volgenden inhoud: ,Ik breng u hulde voor uw iD mijn oogen sympathieke daad en spreek de hoop uit, dat ge ook in do toekomst afgevaar digde voor Metz zult blijven." Doordien dit particulier schreven In de gis teren verschenen Humanitó" werd afgedrukt, is het in ruimer kring bokend geworden dan de schrijver bedoelde. („Tel.") CENSUUR. Het tijdschrift „De Oorlogsspion" had een nummer gewijd aan de zware lasten, door de Duitschers gelegd zol/s op de armste en kleinste gemeente in Belgiö De titelplaat (een Duitsch soldaat, den voet zettend op een vrouwBelgla) heeft aanstoot gegeven b(J politie autoritoiten. Zoo werd in Don Haag en Rotterdam den boekhandelaars verboden, exemplaren van dat nummer uit to stallen. De directie der Staatsspoorwegen meende ook bezwaar te moeten maken tegen de titelplaat niet tegen den inhoud der af levering en stond den voorkoop aan de 8' al ions alléén toe onder voorwaarde, dat een strook over do plaat werd geplakt. ONTVLUCHTE RUSSISCHE KRIJCSCEVANCENEN. Te Zevenaar zyn aangekomen eenige Rus sische krijgsgevangenen, die gevlucht waren uit het gevangenen-kamp te Friedrich6feldt b\j Wesol. ZJ waren de grena overgegaan bjj Didam, (in den achterhoek) gingen vandaar met den trein naar Zevenaar. HULP UIT AMERIKA. FIETSEN kunnen niet in onze vestibule worden toegelaten, maar men vindt buiten on8 cebouw fietsrekken met ketting en slot j.j bij het binnenkomen waar8ch uwt men den portier en bij het weccaan vraagt men het slot te willen openen Met groote erkentelijkheid mag- worden gewaagd van de milde giften uit Amerika ten behoeve zoowel van liet Nedcrlandsohe Roode Kruis als van de Belgische vluch telingen. Zoo is van Miss Mabel Boardinann, te Washington, presidente van het uitvoerend Comité van „The American Red Cross" ontvangen lo,. Voor liet Nederlandsche Roode JCruis de som van f 12.500 2o. voor Ide Belgische vluchtelingen, 81 kisten met nog ongedragen wintergoed, dekens, enz. (waarvan 54 geadresseerd aan mevrouw J. Loud-on en 27 aan dr. H. van Dyke, 'den Amerikaanschen gezant). ,Voor de Belgische vluchtelingen werd, voorts door dl*. Van Dyke ontvangen: f35.000 van 9,The Belgian Relief F,und" (voorzitter Robekt W. 'de Forest, JNew- York); f2400 van het 7,Minnesota Belgian Relieff .2500 van de Singer Manufac turing Co.; f 1000 van den lieer Douglas Alexander; f2000 van de „Brick Presby terian Church,, te New-York; f933 van mrs. John E. Parson, terwijl ook langs anderen weg bijdragen van particulieren uit Amerika zijn ontvangen. Aan de internationale Stcuncommissie voor het verschaffen van levensmiddelen aan de bevolking van België, schonk het Amerikaansclie Roode Kruis nog f 25.000. Mr. P. J. TROELSTRA. Het Kamerlid mr. Troelstra vertrekt héden naar Kopenhagen als mode-afge vaardigde van de Néd. S. D. A. P. op de conferentie van socialisten van onzijdige staten, aldaar de volgende week te houden. Het door mr. Troelstra geschreven werk over 'den oorlogstoestand en het socialisme zal eerlang verschijnen. ENCELSCHE CEINTERN. OFFICIEREN. De te Groningen geïnterneerde Engel-- sche officieren vertrekken Donderdagoch= tend naar elders; zij weten niet waarheen. Commodore Henderson en dc minderen blijven te Groningen. CEEN CRAT1S BROOD EN KOFFIE MEER. De commissie tot kostelooze uitdeeÜng van brood en koffie aan behoeftigen te Haarlem heeft, naar 'dc ;,,0. H. Crt." van gisteren af haar arbeid moeten stop4 zetten. Er is geen geld meer en c.r, komt geen geld meer. MIJNEN OP DRIFT NAAR DE ZUIDERZEE. In het geheel zijn nu in de laatste da gen 13 mijnen op het Noordzeestrand aan gedreven. Heden heeft men er twee laten springen, die over het geheele, 18000 H.A. groote, eiland ramen en deuren deden schokken. Ooggetuigen beweren, dat nu reeds 5 mijnen de Waddenzee zijn binnengedre- ven. Geïsoleerd België. Men schrijft uit Putte, dat 11a vijf uur niemand meer de grens over mag. Een dienstmeisje, dat in Belgisch Putte woont, en haar werkhuizen te Putte (N.-Br.) heeft, werd gewaarschuwd, dat zij na vijf uur niet weer huiswaarts mocht keeren. Er wordt nog steeds gesmokkeld; een jongmensch verdiende niet het binnen smokkelen van brieven op cén dag f75. Afgematte Soldaten in België. Mag 'twaar zijn, dat in den beginne het leven in dó loopgraven zijn eigenaardighe den had, waarvan we menigmaal hoorden en lazen, nu is 't verblijf aldaar vreeselijk. Te Kortrijk, waar geen typhus heerscht, gelijk men wel gemeld heeft, lijden terug gekeerde militairen vooral aan uitputting. Yelen zijn door de natte loopgraven, dooi het staan en liggen in 't slijk, door den. re gen en 't guro weer, gansch geknakt. Man nen dio geen wonden hebben, moeten ge dragen worden, zoo verzwakt zijn ze. En waarlijk dit laat zich beter begrijpen dan verhalen van smulpartijtjes en allerlei grapjes, wanneer men zich het harde le ven voorstelt onder een klimaat, gelijk nu heerscht. Zonderlinge verschijnselen doen zich bij sommige zdeken voor, als het uit vallen der tanden, zenuwschokken, enz. Te Brugge liggen nu een duizendtal Duit- sc-ho gewonden, afkomstig van de Yser- streek. Een Aanval van een Duikboot op DoTer? Gisteravond om Jialftwaalf werden, in de haven te Dom twee kanonschoten ges lost. Een vijandelijke onderzeeër zo,u bij den ingang van de haven gezien zijin. De „Courbet" niet gezonken en de „Jenn Bart" niet beschadigd. In een officieuze verklaring wordt door de Fransche regeering het bericht uit Weenen tegengesproken, dat het slagschip Courbet" getorpedeerd on in den grond geboord zou zijn 'floor den Oostenrijkschen onderzeeër „E 12" en dat de „Jean Bart", toen dit schip de „Courbet" te hulp wilde komen, beschadigd zou zijn in een botsing. Geen onkel Fransch schip is door een Oostenrijk- seheai onderzeeër in den grond geboord. Hot schip, dat door de „E 12" getorpe deerd word, is slechts licht beschadigd. De „Courbet" was niet ter plaatse, zij is op haar post en in uitstekenden toe stand. Het Yaticaan cn Duitsekland. De Tribune" meldt, dat de Heilige Stoel aan Duitsehland genoegdoening heeft gevraagd, voor de behandeling, waaraan kardinaal Mercier als kerkvorst heeft bloot gestaan en ook voor het in-beslag-nemcn van zijn herderlijken brief. Men is in Rome benieuwd naar de opheldering, die Duitsch land zal geven. De Turken aan de Russische Grens. Te laat om nog te melden ontvingen we gisteren de tijding, dat de Turksohe voorhoede Tabris bezet heeft. Tabris is gelegen in noordelijk Perziëj aan gene zijde van het Urmia-meer. Hoe wel deze stad feitelijk tot het Perzische; rijk behoort, was zij reeds geruimen tijd door Russische troepen, zoogenaamd tot bescherming der zich daar bevindende Russische onderdanen bezet. Eenige ida-i gen geleden werden deze troepen terug1-; getrokken. Volgens te Petrograd ontvangen bericht ten aldus wordt uit de Russische hoofd, stad aan de „Daily Telegraph".gemeld heeft het Turksche leger, dat bij Sary* kamysch verslagen werd, aanzienlijke voiy sterkingen ontvangen en biedt daar tiianS een kraclitigen .tegenstand. Men veronderstelt, dat de Turken er in geslaagd zijn, de rest van het 9e en 10e corps, met behulp van het garnizoen van* Erzeroem, te verzamelen. Zij moeten in iéder geval een aanzienlijke strijdmacht ge concentreerd hebben en thans goode stel lingen innemen, daar de slag reeds eenige dagen heeft geduurd en volgens de Laatx ste authentieke berichten, nog steeds voort* duurt met buitengewone hardnekkigheids Duitschers, Oostenrijkers en Italianen. Do „Times" meldt uit Rome, dat Duit 6che>rs en Oostenrijkers de laatste dagoj?' in groot© getale van daar vertrekken cn vele anderen zich tob vertrek gereed ma ken. De uittocht is een gevolg van eem waarschuwing, die uit hun land ontvangen^ hebben. Deserteurs uit het Oostenrijksche leger, die te Verona zijn aangekomen, vertellen, dat tal van Duitsch© officieren de forten in Trent© nauwlettend geïnspecteerd heb ben. Do aartebisschop van Trente heeft aan de priesters eon. aanschrijving gericht, om hon t© verzoeken er bij de bevolking op aan to dringen, dat zij de Duitscho soldaten dr daar verwacht worden, vriendelijk bejege- Opsporen van Duikhootcn en Mijnen. De Engelschen hebben te Land al veel succes gehad met hun goed iugerichten vliegersdienst. Ook de vloot zal nu vol gens Engelsche opvatting van hun mede werking de vruchten kunnen plukken. Wel is de tocht naar Cuxhaven, ondanks de hulp der vliegtuigen, geen groot succes voor de Engelschen geworden, maar uit een oogpunt van vliegkunst blijft het toch een belangrijke prestatie. Zij zullen nu echter ook bij de verded* ging tegen duikbooten en mijnen, ue i.weo groote vijanden der Engelsche vloot, hu'p kunnen verleenen. Boven het wateropper vlak rondscherende als een meeuw, die op visschen loert, zal een vlieger de duik booten in eenigszins helder water, zooa's bij mooi weer en effen zee voorkomt, nog kunnen waarnemen op de diepte, waarop gewoonlijk gevaren wordt, en dat, zonder zelf gezien te worden. In 1912 moet bij vlootmanoeuvres gebleken zijn, dat een aantal onderzeebooten in d? Firth of Forth kon doordringen, zonder dat iemand dan een paar vliegers hen opmerkte. Die bestuurders van vliegtuigen kon Jen hen echter over hun heelen weg in 't oog houden. In volle zee wordt dit natuurlijk moeilijk, maar het zal daar toch voo een duikboot gevaarlijk blijven liaar perii-eoop boven water te hebben. Het zog, dat deze vormt, valt van boven gezien, gemakke lijk in het oog, oneindig veel beter dan van een afstand onder kleinen hoek met liet zee-oppervlak waargenomen, zooals van boord af. En zonder de periscoop bo ven water te brengen is de ondcrzoeëi blind. Dat Krupp dit al-les ook wel begre pen heeft, toont de constructie van zijn kanon voor onderzeeërs, dat, zooals on langs in dit blad bericht werd, ook voor gebruik tegen vliegmachines en luchtsche pen is ingericht. Heb mijngevaar bestaat natuurlijk voor een groot deel in de onbekendheid met ligging en uitgestrektheid van het mijn- veld. Hier kan ook weer, wind en weder dienende, door een vlieger nuttig werk verricht worden, door het op te sporen, waarna de mijnvegers, meestal trawlers, hun werk kunnen beginnen. Zij sleepen twee aan twee een goed bezwaarden ka bel over den bodem, een aantal der „ge veegde" mijnen zal wel, tegen elkaar slaande, tot explosie gebracht worden, de andere worden zooveel mogelijk, als zij aan de oppervlakte komen, in den gronl geboord. Losgeraakte of slecht veranker de mijnen, die weg drijven, worden natuur lijk nog gemakkelijker ontdekt en aange wezen dan die, welke zich nog onder wa ter bevinden. Een Derde Canadccseli Leger. De Canadeesche regeering heeft bevel gegeven, om het derde Canadeesche cons tingent te mobiliseeren. De aanwerving zal

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1