lederiand en de Sariog. N°. 16827 XMu&ctsag n> Januari. Tweede XSÏacl. A°. 1915. HaagsGhe Rechtbank. Oemsngd Nieuws. FEUILLETON. Sterke Basiden. Diefstal van een ilocdenvee*- to Leiden. Daarvoor was gedagvaard M. C. P., huis vrouw van H. to Leiden die echter niet was verschenen. Zij had uit den winkel van Mej. Simons-Goddijn, modiste te Leiden, waar zij een rekening betaalde een hoe- denveer ter waarde van f 12.50 wegge nomen en in haar taschjo gedaan. Nadat do modiste was gehoord en een en ander bevestigde, eischto hot O. M. een geldboete van ƒ15 of 10 dagen. Met het oog op de gunstige bekendheid van beklaagde vroeg hij geen gevangenisstraf Minderjarigen dronken te Leiden. maken Daarvoor moest terechtstaan Franciscus Josephus Marinus V., 24 jaar, bierbotte- laarskneeht. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 9 November twee meisjes van 14 en 16 jaar met min-nobole bedoelingen had doen drinken, twee glazen bitter, 2 glazen port en eon glas bier, waardoor deze meis jes in beschonken toestand worden gebracht. Beklaagde zeido dat do meisjes geheel vrijwillig een cn ander hadden gebruikt. Eerst werd gehoord Friedrich Engels va- dor van een der kinderen, die verklaarde, dat zijn dochtertje dien avond in beschon ken toestand is thuisgekomen. Mariotje, het thans 13-jarig meisje ver- tolde dat zij met Marie Koppesehaar in do Morschstraat beklaagde waron tegenge komen. Plij had haar eerst een dubbeltje gegeven voor het koopen van twee brood jes. Daarna was hij met haar naar de i.ariïLstraat gegaan waar zo oen glas'limo- naclo en een ingemaakte haring hadden gébruikt. Vervolgens waren zo naar een café aan de Morschstraat gegaan en daar hadden zij twee glazen bittor gekregen en vandaar •/erhuisden zij naar een café op de Stoen- Iraat, waar do gel ante beklaagde do da metjes elk twoo glaasjes port en nog con glaasje bier offreerde. Marie Kopposchaar bevestigde een en an der en verklaarde ook dat zij dronken is geworden. Do Officier qualificcerdo deze handeling .ils oen schandelijko daad en cischte daar voor één maand gevangenisstraf. Diefstal van Zink to Leiden. Daarvoor stond terecht do 25-jarige Al- bert de V pakhuisknecht te Leiden die van een stal had weggenomen een zinken vergaarbak en afvoerbuis. Beklaagde bekende en nadat als getuigen waren gehoord de eigenaar van dén stal O. Christiaanse en de knecht van den huur der Witmans, oischte het O. M één week ge van gen issbra f Mishandeling te Noordwijk-aan-Zee. Daarvoor moest terechtstaan een arbei der uit Noordwijk-aan-Zee, Dirk W., die met groote verzekerdheid aan den ,,heer rechter" mededeelde, dat hij in 1970 ge boren was. Later werd uitgemaakt, dat hij een eeuw in de war was en 'tl jaar tel de. Hij had in een café van de Wed. Vink den 73-jarigen visscher Jan D., aldaar, een slag in het gelaat gegeven en hem in de hand gebeten. Volgens beklaagde, die volhield met groot ontzag van ,,heer rechter" te spre ken, had men wat gepraat over mijnen on zoo cn toen had Van D. smalend over zijn oude, roods lang overleden ouders ge sproken en toon werd hij verwoed. Van D., als getuige gehoord, zeide hee- lemaal bekl.'s ou Iers niet genoemd te hebben, maar beklaagde was ,,vet" of zon der beeldspraak, dronken geweest. Beklaagde zeide net zoo nuchter te ziju geweest als een schaap. De 18-jarigo dienstbode van de café- houdster, Mina van Appel, had het tu mult gezien en verklaarde, dat beklaagde ,,lialf vet" was geweest en de oude Van D. inderdaad had geslagen en gebeten. Beklaagde waa reeds driemaal voor we- derspannigheid veroordeeld geweest, maar toen was hij nog heel jong en dan doet men wel eens wat, meende bek'aagde. De offioier, die beklaagde niet geheel toerekenbaar achtte, vroeg 10 of 10 da gen. Uitspraak over een week, alleen de zaak De H. over veertien dagen. II00G E ItA AD. De Lijkverbrandings-Kwest Ie Onder groote belangstelling (er waren talrijke dames onder liet publiek) werd voor den Hoogen Raad het cassatieberoep b-chandeld van den officier van justitie bij de Rechtbank te Haarlem, tegen het ont slag van rechtsvervolging van mr. M. J. Meyer, gepensioneerd Indisch ambtenaar,- te 's-Gravenhage, ter zake van het in het crematorium bij (le begraafplaats Wes- terveld, te Velzen. op 1 April 1914 doen verbranden van het lijk van <ir. C. J. Vail- lant, te Schiedam, die aldaar op 27 Maart 1914 was overleden, zoodat cie gerequi- reerde, schoonzoon en executeur-testamen tair van den overledene, in strijd met do Begrafeniswet, niet zou hebben zorg gedra gen, dat diens lijk werd begraven. De kantonrechter had aangenomen, dat, ofschoon de bedoelde wet het verbran den van een lijk verbiedt en het na do verbranding begraven van het overschot,- gelijk hier had phats gehad, niet als be graven van een lijk valt t»e beschouwen, de wetgever verzuimd "heeft de bepaalde personen aan te wijzen, die voor het be graven aansprakelijk zijn en daarvoor moe ten zorgen. Overeenkomstig het requisitoir van den officier van justitie bij de rechtbank te Haarlem, bevestigde dit college in liooger beroep dit vonnis. Een en pnder bleek uit liet uitvoerig rapport van den raadsheer-rapporteur mr. F-entencr van VI is sin gen. De officier van justitie voerde in zijn cassatie-memorie aa.n, dat ten onrechte art. 71 van de Begrafeniswet, in verband met art. 1 dier wet niet was toegepast. Mr. P. Rink, advocaat te 's-Gravenhagc, die ook voor de rechtbank be Haarlem, deze zaak had bepleit, trad weer als ver dediger op. Vervolgens diende de analoge zaak van den officier van justitie bij de rechtbank te Haarlem tegen het ontslag van rechts vervolging van dr. Ph K. van Lissa, arts te 's-Gravenhage, secretaris van de .Ver- eeniging voor Facultatieve Lijkverbran ding, wien ten laste was gelegd, dat hij het bedoelde lijk had verbrand en zoo doende het begraven onmogelijk gemaakt. In deze zaak was nog overwogen, dat dezo beklaagde in elk geval nie.t kan gezegd werden met de zorg voor het begraven van het bedoelde lijk belast te zijn. In deze zaak refereefde mr. Rink zich aan zijn pleidooi in de vorige zaak. Advocaat-generaal mr. Besler, zal 18 Jan. in deze zaken conclusie nemen. W n nn oud sell c Loterijzaak. Iljet O. M- bij den Hoogen Raad nam conclusie in de zaak van H. A. O., sigaren handelaar te Warmond,- door den kanton rechter te Leiden vrijgesproken, maar door de rechtbank 'tc 's-Gravenhage tot f25 boete,- subs. 5 dagen hechtenis veroor deeld, wegens overtreding der Loterij wet, 'door leen rijwiel onder koopers van sigaren fe verloten, zonder daartoe toestemming te hebben. Aangevoerd was: lo. dat, terwijl was ten laste gelegd, dat de loterij was aan gelegd en gehouden, de rechtbank, aannemende, dat de loterij niet 'door beklaagde gehouden, maar wei aangelegd was, verzuimd heelt den bekl. ten aanzien van het houden van de loterij uitdrukke lijk vrij te spreken en niet voldoende in haar vonnis heeft uitgedrukt het ten laste gelegde en bewezen verklaarde feit; 2o. ■dat oen paar wetsartikelen ten onrechte niet waren aangehaald in het vonnis; 3o. dat art. 1 der Loterij wet was geschonden 'door aan te nemen, dat de deelnemers niet een overwegenden invloed op den uit slag dor loterij konden uitoefenen; en voorts, dat uit do bewijsmiddelen niet bleek omtrent de betaling van do door "de koopers gekochte sigaren. Adv.-gon, achtte het cassatie-middel on gegrond, aangezien- de woonden „aange legd en gehouden", slechts rechtskundige» benamingen zijn voor de in de dagvaar-» ding gestelde en bewezen verklaarde feiten. Wel echter was adv.-gen. van oordeel, dat de rechtbank niet met redenen had om kleed haar beslissing, dat de deelnemers geen overwegenden invloed op den uitslag der trekking konden uitoefenen. Hij concludeerde dus tot vernietiging van, het vonnis en verwijzing der zaak naaf] de rechtbank te 's-Gravenhage. .Uitspraak 1 Februari. flA A KLEM SC HE RECHTBANK. Ecu Wetsartikel na 42 jaar eerst toegepast. Dezer dagen werd vermeld de veroor- decling van eon a-rbcider te Haarlem tot 8 boete of 5 clagen hechtenis, wegens het gevaar opleveren van besmetting door, als diphthcrie-Iijder, op straat to loopen. Naar men meedeelt, is dit geval de eer ste maal, dab een proces-verbaal in Neder land is opgemaakt en veroordeeling is ge volgd wegens overtreding van art. 8 van de wet van 4 Doe. 1872, houdende voor zieningen tegen besmettelijke ziekten. Dit artikel luidt: Hot is verboden, enz. zicli daaraan (besmettelijke ziekte) lijdende, 'naar een andero plaats te begeven door onvoorzichtigheid of achteloosheid gevaar van besmetting, dat voorzien kan worden, voor anderen to doen ontstaan. Do diofsbal in hot Penning- kabinet. Eet ,,Hbld." doelt mode, dat do vermoedelijke dader van den diefstal in het Kon. Penningkabinet te Amster dam gistoren door een inspecteur van poli tie on een rechercheur te Amsterdam is aangehouden. In do Ringvaart van den Haarlemmermeer heeft een bewoner van Haarlemmermeer, P. van Dongen, een kist met 6 bussen benzine opgevischb. De in de xtijksvischhallen te IJmuidcn in December aangevoerde visch hoeft f 684,148 opgebracht, togen f 122,609 in December 1913. In 191-1 was de opbrengst £7,134.465, tegen f6,095,785 in 1913. De vissc herschuit ,,W ie rin gen 112" is op de Frioschc kust bij Woi'kum in stukken geslagen. De beide opvarenden zijn verdronken do lijken zijn nog niet ge vonden. Nu de jacht in Friesland ge sloten is en de jagers hun balans opma ken, blijkt, dat de uitkomsten heel matig geweest zijn. Hazen waren er niet veel, vederwild meer. De prijs was eerst laag. Togen Kerstmis liep de prijs wel snel op, dóch de tijd was te kort om het bedrijf voor den broodjager nog loonend te ma ken. Er ontstond brand in een huis, bewoond door II. Jansen, eigendom van wed. Derkseu, te Herveld. Van het vee kondon slechts de koeien gored wor den. Twaalf varkens kwamen in de vlam- mdh om. Huis en inboedel waren verze kerd. Men sohrijft uit Venlo aan ,,De Geld." Geweldig is do Maas gewassen. De drie laatste dagen bedroeg do was por dag ge middeld 70 c.M. Woiden, velden en wegen staan weer ondor. Aan -de Maaskade zijn kelders en huizen reeds vol geloopen. Nog steeds wordt uit Maastricht was gemeld. Zondagavond te halfelf had te Deventer e-eu ontmoeting plaats tusschen do ma-rechaussée en een aantal Zigeuners, die, »et het oog op de paardenmarkt, naar die stad waren gotrokken. Do wack- meester der mareokaussée, Van Goethem, is daarbij ernstig verwond. Toen hij n.l. tusschon de kazerne en de Bergpoortbrug een twee-tal dronken Zigeuners wilde ar resteeren, verzette ócn dezer zich op hef tige wijze, zoodat. clo wachtmeester zich ge- noodzaakfc zag, de sabel te trekken. Plot seling werden hem, terwijl een der beide mannen heb hazenpad koos, een 3-tal mes steken toegediond, iu de dij, in de borst en in de zijde. Hoewel v. G. nog trachtte den aanrander te achterhalen, golulcte dit hem niet, on moest hij, onder veel bloedverlies, zijn vervolging opgeven. Direct is hij on der geneeskundige behandeling gesteld. Heb gelukte de te hulp goroepen gemeen- te-politie, den. dader in den nacht te ar- resteeren, onder leiding van den inspec teur, wnd commissaris Van Trieht. Strafport. De ..Indische (zoo)- mail brengt lieel wat briovon, welke mot. 10 conts port zijn belast. Het schijnt sommi gen onbekend te zijn, dat voor brieven, met de zeepost uit Indië verzonden, behalve gowcaie port b. 5 ets. een surtaxo geheven wordt tot hetzelfde bedrag, zoodat brieven uit Indië, het gewicht van 20 gram niet te boven gaande, met 10 cents behooren ge frankeerd. Naar Indië bedraagt het ver schuldigde porto, gelijk bekend, met de zeemail 5 ets. Bureau Veritas vermeldt als totaal verloren in dc maand Augus tus 191442 stoomers met 108,398 ton, als 21 Engelsch, 5 Duitsok, 4 Deensch, 4 Noorsch, 3 Noderlandsch, 2 Amerikaansch, 1 Oostcnrijksch, 1 Japansch, 1 Russisch. Daarenboven 13 zeilschepen met 7150 ton, als: 5 Engelsch, 3 Amerikaansch, 3 Noorsch, 1 Deensch, 1 Italiaansoh. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Geopend: 's morgens van 9—12 en 'i middags van 2—5 uur. AANVRAAG VAN WERKZOEKENDEN. 2 Klerken. 1 Bouwkundige. 1 Teekenaar. 58 Tim merlieden, 1 Kisteumakor. 54 Metselaars. 6 Voe gers. 15 Opperlieden. 6 Steenhouwers. 12 Stuca- doors. 40 Sohiblers. 7 Meubelmakers, 4 Stokers, 6 Smeden. 3 Grof-bankwerkors, 3 Voorslaanders, 1 Maoh.-bankworker, 3 Loodgieters. 8 Typografen, 13 Kleermakers, 3 Bakkers. 2 Slagers. 3 Sigaren makers. 1 Sigarcnsortcerder. 4 Schippers, 34 Grondwerkers, 3 Warmoezicrs, 8 Bloemisten, 9 Loopjongens, 15 Loopknechts. 86 losse Werkliedon, 160 Mannon (allerlei), 2 Dienstboden, 14 Werksters, 12 Xaaïstera, 1 Kantoorbediende. 2 Waschvrouwen, 1 Strijkster, 18 Fabrieksarbeidsters, 49 Tostiel- arbeidstors. 27 Vrouwen (allerlei). De Offieieeie Lezing van dc Gebeurtenissen op 3 December j.l. i» het Kamp der Geïnterneerden tc Zeist. De minister van Oorlog heeft een uit voerig antwoord ingezonden op de vragen van den heer mr. P. J. Troelstra betref fende het instellen van een onderzoek naar de gebeurtenissen op 3 December j.l, in het kamp der geïnterneerden te Zeist. Na eerst eenige grieven te hebben toe gelicht en weerlegd, komt de minister tob de ongeregeldheden op 2 December. Als naaste aanleiding moet worden aan gemerkt het, omstreeks 3 uur n.m. in ar rest. stellen van een drietal Belgische ge- interneerden, die door twee Rijksveld wachters in een gangetje tusschen twee gebouwtjes der cantino op het bezoekers terrein aangetroffen werden, bezig hun militaire uniformen tegen burgerkleeding te verwisselen. Blijkens het Fapport van een der schild wachten had een Belgische vrouw, die op bezoek kwam, burger mannenkleeding, onder liaar rokken verborgen, binnen heb kamp gebracht. Tengevolge van deze ar restatie werden de geïnterneerden oproe rig en schoolden voor de omheining bij den toegang tot hot kamp tegenover de wacht bijeen, waarbij in het bijzonder een der gein tc meerden, die zich reeds den geheclen middag sarrend en belcedigencl tegen officieren en rijksveldwachters had gedragen, blijkbaar de leiding van het rel letje op zich namop zijn voorbeeld be gon de samengeschoolde menigte te loeien en te schreeuwen tegen elk officier of po litieman, die zich daar ophield. (Do vorenbedoelde leider behoorde- den volgenden dag tot de gedooden). Twee aanwezige kapiteins, waaronder de commandant van het internoerings- kajnp nr. 1, trachtten de menigte tob rust te brengen, eerst door de menschen met kalm to en geduld toe te spreken, daarna door zo op bevelenden toon te bewegen naar de barakken terug te keeren. Gelei delijk, doch slechts over korten afstand werd daaraan voldaan. Ten slotte bleek evenwel krachtiger optreden noodzakelijk. Met behulp van een tiental manschappen van de wacht gelukte het, zonder gebruik te maken van wapenen, hen terug te drij ven tot. in de nabijheid van de keukens, waarbij nog een derde kapitein assistentie verleende. Een der beihamels werd daarbij gegrepen, wist zich weder los te rukken, doch werd daarna met behulp van twee soldaten gearresteerd. Het blazen van het signaal ,,eten" liaA ten slotte ten gevolge, dat do menigte zich verspreidde. Ter voorkoming van mogelijke verdere ongeregeldheden werd door don comman dant. van het internecringska-rap nr. 1 een detachement van 50 man van het bcwa- kingsbataljon gevraagd, ter beschikking van een der hoogerbedoelde kapiteins, die dien nacht op wacht zou blijven de beide andero (waaronder do commandant) gin gen huiswaarts. Omstreeks halfaoht ontstonden opnieuw samenscholingengroote troepen trokken joelende door het kamp, bewogen zich in de richting van den uitgang en eischten vloekend en schreeuwend, dat dc drie ge arresteerde mannen zouden worden losge laten onder bedreiging anders alles te zul len afbreken. 21) Maar heb waa tooh ook zoo interessant den veelbesproken zelfmoordenaar nu van aangezicht tot aangezicht te kunnen zien Gedurende het oogenblikje, dab er ver liep eer hij vertrok, bleef zij werkelijk al lerliefst tegen hem. Neen, er was niets in dewereld, waar van zij zoo dol, dolveel hield als van mu ziek, zeido zij. Wel was het een heerlijke kunst, die hij beoefende. Zij meende, dat zij hom cena op het orgel in de Oster- malmakerk had hooren spelen en zijn ge laat wa-s haar van aanzien, van de straat, wol bekend. Zij wilde niet zeggen wie hot was, maar zij had eon intieme vriendin, die altijd over hem sprak. Of hij wilde weten wat zij zoide? Nu, voor één enkel keertje zou zij maar eens onbescheiden zijn, in de hoop, dat het niet uit zou komen, want dan was zij er ongelukkig aan toe. Maar, ja, 't was ook waar, zij had geen naam genoemd en daarom kwam het er niet op aan. Die vriendin van haar had onder anderen gezegd, dat hij een zonderling was. Had zij daarin gelijk? Ear dan ook, dat zij overtuigd was, dat hij hot later nog ver zou brengen in de wereld. Ondanks haar voorkomendheid, die de insert© menschen voor haar innam, hield Tholandcr zich tegenover haar op oen taino- lijkon afstand, Martha varrnooddi», dat hij niet rooht op zijn gemak was ten opzichte Van deze jonge dame uit de wereld, waarin ïnon zich vermlaakt; en zij deed haar best die tegenvoeters nader tot elkander te brengen, door over oen onderwerp lo be ginnen, dat beiden kon interesseeren. Maar het was tevergeefs. Hij bleef even stroef en 'stijf, zcodafc het een ware verlichting was, toen hij vertrok. „Heb je werkelijk zooveel over hem hooren Spreken vroeg Martha, toen zij cn Inge borg alleen waren. „Ik dacht eigenlijk, dat hij weinig bekend was on dat men niet veel notitie van hem nam." Juffrouw Mark zotte haar aardig neusje in de lucht en trok een grappig gericht. „Geen steek heb ik ooit over hem gehooid, landers dan dat hij een zelfmoordenaar is, natuurlijk. Beste Martha, men moet de menschen maar eon weinig aanmoedigendat hebben zij gaarne on dat doet hun. good." „O, wan het zóó gemeendMartha lae-hto wel, maaa* die nieuwo manier om de men schen aan te moedigen beviel haar niet. „De menschen aanmoedigen Die uitdruk king bleef haar nog lang bij. Toen zij een uur later aan tafel gezeten waren, en zij don bowondcrcnden, lachenden blik zag, waarmede Ingeborg naar Olof luisterde en zeide: „Wat zou ik het prettig vind cd, als mijn aanstaande man ook zoo vroolijk en opgewekt kon zijn," toen keerde haar woord van straks weder tot. Martha terug. Het scheen, dat Ingeborg een bijzonder talent bezat om de menschen aan tc moedigen en hen vroolijk te stemmen. „Zoo, ben je niel langer tevreden o.ver je aanstaanden ma-u vroeg Martha schert send; maar toch klonk haar toon ietwat scherp. „Tevreden? Och', anders in alle oprichten wel, als hij waar een weinig' mlinder ernstig wilde zijn." Zij zuchtte. „Of als hij ten minste niet van andoren eischto, dat dio ook zoo ernstig, bedaard en stil zouden zijn .als hij is. Vanmorgen heb ik weer oen centen „knorbrief" gekre gen. Hij ka« het niet velen, dat ik mij ver maak. Ivan ik hot helpen, dat allo menschen zoo lief cn vriendelijk voor mij zijn en dat ik pret heb in alles? Is dat nu zulk oen groote fout?" „Jo moest oir liever niet over spreien, dat je zoo gaarne uitgaat, als je woet lioo hij hierover denkt," zeide Martha. Maar nu begon Ingeborg hartelijk to lachen. „Neen maar! Zou men er nu niet over mogen spreken, a,ls men zich had vermaakt? Neen, hoor eons, Martha, dat zou er veel van hebben een vogel tot zwijgen te ver oord celen, als hij ripgen wilde." Morgen Zou zij hef. hem. dadelijk schrijven, welk oen allergezelligst, aardig dagje zij bij hen had doorgebracht, cavook, dat zij voor twee andere uitnoodigingen had bedankt oni hierheen te kuiuien gaan. „Zoo, dus je wist vooruit, dat. jc liet hier gezellig hebben zou?" lachte Olof. Opnieuw vloog die bewonderende blik: tot hem over en bleef een paar seconden op zijn gelaat rusten, terwijl een ondeugend glimlachje in de mondhoeken speelde. „Ja," zeide zij, „dat is duidelijk." Juffrouw Mark was iu haar gewone stem ming, dab is te aéggeu opgewekt cn op wekkend. Consul II ilding -daarc utegen was niet- zoo vroolijk en niet zoo gemakkelijk .al& hij anders placht le zijn iu haar ge zelschap. .ondanks ka-ar bewonderende blik ken eu do vleiende opmerkingen over zijn vermakelijke eigenschappendie hij ontving, liet céne oogenblik was hij uitgelaten en drulc, om in het volgende prikkelbaar te worden en verstrooid van gedachten. Dit was hij trouwens 'in den laats ten tijd zeer dik wijls. Een paair maal liet hij de dames dien avond all-eon, om naar zijn lcamev te gaan, en als hij daarna weder binnenkwam, lag Cr een wolk op zijn voorhoofd, die zelfs do geestige Ingeborg slechts met moeite kon wegjagen. Do avond va# intusschen over 't geheel beschouwd zoor aangenaam en Martha had dus geen spijt over haar inval haar vriendin ten eten to vragen. Zij z,ag, dat Olof van Lrigoharga aardig gezelschap genoot en hij zou Or dus wol dankbaar voor zijn, dat zijn Vrouw aan zijin genoegen had gedacht en daarvoor* ge zorgt had. Dien nacht sliep zij zeer rustig en met zichzelf tevreden indo hoofdzakelijke in druk, dien zij van den afgeloopen dag liad, was Ingcborgs herhaal do poging om bemin nelijk te zijn jegens Tholander. Hot scheen zoo vreemd, dat dio twee menschen sym pathie voor elkander zouden kunnen ge voelen, ou zij besloot er achter te komen hoo Ku'rb Thola.udcr eigenlijk over Ingeborg dachb. Bij de eerstvolgende gelegenheid, haar tweede xangltó», Vroeg zij hem dan ook ot hij juffrouw Mark niet een allerliefst per soontje voncl. Zijn antwoord yolgde dadelijk eu onver bloemd. „Dio doo'rh van Vrouwen vallen niet in mijn s'niaak," zeide bij knorrig on beslist. „Die soort van vrouwen 1herhaalde Marthfti. over zijn beslisten toon verbaasd. Zeker, zij had uit het een ou ander afgeleid, dat Iagcborg geen aangenamen indruk op hem gemaakt had, maar zulle een ongunstig oordeel over haar vriendin had zij niet ver wacht. „Zij was toch zeer vriendelijk tegen u, nietwaar?" „Natuuadijk. Dat kon zij niet laten. Er zijn vrouwen, die niet anders dan >,lief" kun nen zijn tegen een man, om hot oven wie of wat hij wezen moge; desnoods tegenover zulk een niets betoakenend wezen als ik. Ik door zie ze dadelijk; misschien omdat ik behept bon mot oeu weinig zelfkennis en mij door haar kunsten niet laat foppen. Die „mannen- jaagsters" hebben mii nooit kunnen blind doeken; cn mij ook niet kunnen behagen," voegde hij er bij. „Manneniaagstersherhaalde Martha, nu ernstig boos. „U mocht wel bedenken, dab zij mijn vriendin is, over wie u zoo min achtend spreekt." Hij talmdo even en zag haar met oca! innigen blilc in de pogen, toen hij zeide: „Neen, dat ia zij niot. Dat kan zij niet zijn. Zulk een vrouw kan onmogelijk uw vriendin zijn." Maar aanstonds de onbeleefdheid van dien uitval begrijpende, verzocht hij dringend heca. die tc willen vergeven. Plij zag in, dat hif onbescheiden geweest was en hot zou hem spijlen, als zij het hem kwalijk nam. Het kwam volstrekt niet te pas zioh aldus uit te laten over iemand, dL ala oen welkome gast bij haar aan liuis kwam. Zou hij nu nooib weder hier mogen komen tot etraf van zijn onbehoorljjkcn uitval? (Wordt vervolgd^

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 5