Korte Oorlogsberichten. Laatste Berichten. Gemeenteraad van Leiden. Advertentie?*. Telegrafisch wecrborfcbl, naar waarnemingen in den morgen vaü 19 Nov. Unleeedeeld door het Kon. Metoor. Instituut w te Do Bildt Hoogste barometerstand 773.0 to Maastricht. Laagste stand 761.7 te Haparanda. Verwachting tot. den avond vort 20 NovCttioSr: Jiatigo tot krachtigen zuidelijken tot westelijken, later wellicht ruimende en afnemende wind. Be trokken lucht met sneeuw- or regenbuien. Later hellicht opklarend. Dezelfde temperatuur. Het Engelsche persbureau maakt be kend, dat er bij de Engelsche strijdmacht voor zeker doel postduiven gebruikt zul len worden, en verzoekt de menschen in Engeland derhalve niet op postduiven te schieten of ze te vangen. w In den ochtend van 17 Nov. stoomde de Russische vloot, die in do Zwarte Zee kruist, tot bij het Turksche fort Trebizon- de en beschoot het fort en do kazernes, waardoor een hevige brand ontstond. Van Turksche schepen werd aan de kust geen spoor ontdekt. Bij besluit van den president van Frank rijk zijn allo onderscheidingen met het Le gioen van Eer, verleend aan Duitsche on derdanen, ingetrokken. Hiervan zijn uitge zonderd de Elzas-Lotharingcrs. De „Times" verneemt uit Parijs, 'dat de geheele wetgev ende en administratieve staf van de Fransche Kamers, die sedert Sep tember 1.1. te Bordeaux is geweest, van daag te Parijs terug zou keeren en dat men dienvolgens ook den terugkeer van de regeering verwachten mag. Een communiqué van den staf der Rus sische marine meldt-, dat op den ochtend van den. 17den dezer een Duitsch eskader, bestaande uit twee kruisers, verscheidene stoomschepen en tien torpedobooten voor Libau verscheen. De Duitschers bombar deerden opnieuw de stad en do haven, en veroorzaakten op verscheidene plaatsen brand. Door do Duitsche autoriteiten te Ant werpen is een proclamatie aangeplakt, waarin wordt aangezegd, dat alle inwoners van Sint Nicolaas en omliggende dorpen hun huizen moeten verlaten en niet mogen tcrugkeeren alvorens zij per proclamatie terug worden geroepen, daar do Duitschers m die buurten schietoefeningen wenschen te houden. Een Bcrlijnsche rechtbank heeft een hulp be steller, 'die uit pakketten van de veldpost gestolen had, tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. .r Hit Engelsche Lagerhuis zal zich met Ven verzoek tot den koning wenden om een £fd<jnkteeken voor Lord Roberts te doen 1 oprichten. BEGRAFENIS SLACHTOFFERS RAMP WEST-KAPELLE* Hedenmorgen te elf uren heeft te West- Kapelle de begrafenis plaats gehad van de slachtoffers der noodlottige mijnramp. De ter-aarde-bestelling geschiedde on der zeer grooto deelneming, zoowel van militaire zijde als van de zijde der burge rij. Per extra-tram waren de vertegen woordigers van H. M. do Koningin en van de min van Mar. en Kol. en autoriteiten uit Vlissingen, alsmede een deputatie van de marinc-schcpen tc Vlissingen en de volgtroep ter plaats© gebracht. Aan den voet van den dijk, vlak bij do plaats, waar het ongeluk was ■"voorgevallen, waren do overblijfselen van zes der slachtoffers in het huisje voor dren- kolingen in een kist vereenigd. Daar stelde zich do stoet op. Voorop de tamboer en hot muziekkorps, gevolgd door manschappen van do landweer; uaarna oen vuurpeloton van 60 man en do kist gedekt door do driekleur, godragen door mariniers en matrozen, gevolgd door drie baren met kransen en een dertigtal opperhoofd- cil subalterne officieren van leger cn vloot. Verder landweertroepen cn honderd man matrozen en mariniers. Uit verschillende woningen woei de vlag halfstok. De opgestelde stoet haalde daarna het lijk af van kapitein Ockhuysen en van den opzichter van den waterstaat, Van Elsac- kcr cn den dijkmeester Roelse. Elke kist was door vlaggeti cn kransen gedekt. In het geheel waren 30 kransen gezonden. Aan den groeve werd het eerst hot woord gevoerd door den kapibein tor zee Van der Heggen Spies. De tweede spreker, vioe-admiraal com mandant van do Monden van do Maas, bracht woorden van hulde nan de gevalle nen. Spreker was er van overtuigd, dat bij luitenant Bruinsma, dien hij persoonlijk kende, do bekwaamheid niet ontbrak. Met vast,o hand cn mot beleid deed hij zijn werk. Spreker wil hem aan allen een voorbeeld 6tt-ïlen van trouwe plichtsbetrachting. Vervolgens sprak de burgemeester van M est-Kapcllc namens den Commissaris der Koningin, die verhinderd was. Vervolgens werd gesproken door den territorialen commandant, die wees op de groote deelneming in het geheelo land van &f do Koningin tot de minderen. Daarna sprak de commandant van de scheepswacht in Vlissingen, die wees op hetgeen juist de marine-manschappen, die lu de kleine omgeving zoozeer met elkaar meeleven, thans aan deze groevo voelen Aile sprekers brachten een laatsten groet ®-an de negen slachtoffers. Familieleden brachten dank aan. do afgevaardigden van het Koninklijk Huis en de Ministers voor bun tegenwoordigheid en voor de belang- •telling, aan den overledenpn bewezen. J Be Strijd in het Westen. PARIJS, 18 Nov. (R. O.). Het communi qué van elf uren 'e avonds luidtHeden weerklonk bijna voortdurend hevig kanon gebulder langs het geheele noorderfront. In de buurt van St.-Mihiel hebben de Duitschers het westelijk gedeelte van Chau- voncourt, dat zij ondermijnd hadden, in de lucht laten vliegen. Van het overige gedeelte van het front vaU niets te vermelden. Duitsch Communiqué. BERLIJN, 19 Nov. (W, B.). (Officieel). IJit het GrooiHoofdkwaï^ier wordt van he denmorgen. gemeld: In West-Vlaanderen en Noord-Frankrijk is de toestand onveranderd. Een Duitsch vliegtuigeneska-der, dat op een verkenningstocht was, dwong twee vij andelijke vliogniachines te landen en deed een vijandelijk toestel omlaag storten. Van onzo vliegtuigen wordt er één vermist. Een heftige aanval der Franschen in de streek Servon, aan de westgrens van het Argonnewoud, werd met zware verliezen voor de Franschen teruggeslagen. Onze verliezen waren gering. Op het oostelijk oorlogstooned zijn de op nieuw begonnen gevechten nog aan den gang. Libau Beschoten. BERLIJN, 19 Nov. (W. B). (Officieel). Op 17 November hebben deelen van onze Oostzee-strijdkrachten de toegangen tot de haven van Liban versper I door daar voor schepen te laten zinken. Vervolgens hebben zij do uit militaire oogpunt ge wichtige havenwerken beschoten. Torpe doboot-en, die tot in de binnenhaven door drongen, hebben vastgesteld, dat zich in do haven geen vijandelijke schepen meer bevonden. Bcsoliictiug van Middelkcrke. LONDEN, 19 Nov. (R. O.). De „Daily Mail" verneemt uit Duinkerken, dat een week geleden de Duitschers aan de kust opmerkten, dat het vuur der Engelsche oor logsschepen de huizen aan den zeeboulevard te Middclkcrke spaarde. Zij besloten daarom in deze huizen hun kwartier op te slaan. Maar dit plan kwam aan de commandanten der Britsche schepen ter oore en nu werden deze huizen plotseling gebombardeerd. Do Duitschers leden daardoor zware verliezen. Na do beschieting werden uit de huizen de doodon weggehaald, wier aantal op ongeveer 1700 wordt geschat. In dc Haven van Londen* LONDEN, 18 Nov. (R. O.) Een merk waardig bewijs van hetgeen door de Brit sche vloot is gedaan cn van de toene mende: bedrijvigheid in den Engelschen handel, is de_ stand van zaken in de ha ven van Londen, nu de oorlog vijftien we ken heeft geduurd. Deo voorraden levensmiddelen en andere handelsartikelen in het dok zijn thans groo teer dan zij ooit zijn geweest. Het graan komt geregeld en in overvloed aan. De aanvoeren van zacht hout, waaraan in Augustus en September gebrek was, zijn in October en November hervat en er ko men groote ladingen aan uit de Oostzee en Archangel. De dokken, bestemd voor den houthandel, zijn thans zoo vol, dat de autoriteiten de kapiteins der booten heb ben moeten verzoeken te Gravesend te blij ven wachten tot zij aan de beurt zijn. Vleesch werd een tijdlang ongeregeld aangevoerd; thans is ook de vleeschaan- voer in orde. De ladingen, aangekomen tuss.chcn 1 en 9 September worden ge raamd op 131.000 ton, d. i. een vermeer dering van 15.000 ton, vergeleken bij de zelfde periode in 1913. Men is hier van meening, 'dat de Regee ring bezig is maatregelen te nemen om ge bruik te maken voor dezen handel van de vijandelijke schepen, die in Australië en Zuid.Afrika zijn buitgemaakt en van koel- inrichtingen 2ijn voorzien. Gedurendee de jongste zes weken zijn door de suikercommissies enorme hoeveel heden suiker aangekocht, te Londen aan- gebracht van Java, Mauritius en Amerika. Heden zijn schepen gelost, die niet minder dan 50.000 ton aanvoeren en gedurende weken lang zullen nog andere geregeld aankomen. Nu de „Emdcn" vernield is,- zal het te kort aan thee voor het einde des jaars aangevuld 2ijn. Het getal Arbeiders, in dienst van (ie havencommissie, is thans 20 pCt. groot er clan gewoonlijk in dit seizoen en bevoeg de autoriteiten verzekeren, dat in Oost* Londen geen ellende heerscht tengevolge van gebrek aan arbeid. Lord Roberts Begrafenis. LONDEN, 19 Nov. („Hbld.") De ko ning zal heden de begrafenisplechtigheid van Lord Roberts in St.-Pauls Cathedral bijwonen. Het Decreet vau Londen geëerbiedigd. BERLIJN, 19 Nov. (W. B.). De „Tri- buna" verneemt uit NapelsGisteravond arriveerde hier de uit Buenos-Ayrcs komende Italiaansche stoomboot „Ravenna", met G21 landverhuizers aan boord. De stoomboot was door do Engelschen voor Gibraltar aange houden en naar de haven gesleept, daar zich aan boord 6000 Duitsche reservisten be vonden, die scheep gegaan waren, toen het decreet van Londen een overtocht toestond. Mc tmerJuadY&riaiwlaoaa. .aatechepiaif.dfij- krij ge ge Van gen enwa&rtegen zich do Itaiiaan- schö regeeringscommissaris verzette met een beroep op genoemd decreet. Zijn bezwaren werden erkend en de „Ravenna" kon haar reds naAr Napels voortzetten. Het Concentratiekamp to Dorchester. LONDEN, 18 Nov. (R. O.). De consul der Yereenigde Staten, dde op verzoek van Duitschland en Hongarije het concentratie kamp to Dorchester inspecteerde, verklaar de daaromtrent in een interview: „Ik heb een rapport uitgebracht over het kamp van Dorchester en ik kan oprecht verkla ren, dat do geïnterneerden alle reden heb ben om God te danken. Do in dit kamp geïnterneerden zijn allen gehuisvest in gebouwen, dio niet slechts voor behulp zijn ingericht. Ecnige hunner zijn krijgsgevangenen, anderen zijn gewon© particulieren. Do officieren genieten enkele speciale voorrechten. Er worden dag- en avondlessen gegeven aan volwassenen en jongelieden. Daarvan wordt gemiddeld door 200 personen gebruik gemaakt. Ieder geïnterneerde heeft het recht twee brieven per week te schrijven. Er zijn faciliteiten gegeven voor het ont vangen van geld. Nog geen enkel geïnterneerde is over leden. Elke ziekte, die in het kamp werd gecon stateerd, was medegebracht, geen enkele is er opgedaan. Alleen degenen, die door ernstige ziekten zijD aangetast, worden naar burgerzieken huizen overgebracht. De dagelijksche rantsoenen zijn veel beter dan die van de Engelsche gevangenen in Duit-schland. Een loods, gelegen op eenigen afstand van het hoofdgebouw, dient op werkdagen voor het onderwijs en lezingen en op Zondag voor kerk. Een katholiek priester, een presbyteria-ansch geestelijke en twee inwo nende predikanten leiden om beurt den dienst. Een ander vertrek is ingericht voor het muziekonderwijs en voor demonstraties op het zwarte bord. Aan muziek wordt in het kamp zeer veel gedaan. Russen en Turken. PETROGRAD, 18 Nov.^ (R. O.). Een of ficieel telegram uit Oermia, gedateerd 14 November meldt, dat de Russisch© cavale rie de Turken bij Dutah verslagen heeft-. De vijand vluchtte met achterlating van meer dan 200 dooden. KONSTANTINOPEL, 18 Nov. (W.B.) Rapport van het hoofdkwartier. Op alle gevechtsterreinen wordt de strijd met sucoes voortgezet. Aan het Egyptische front bezetten onze troepen Kalatoelnahl, 120 K. M. over «de Egyptische grens. Aan het Russische front drongen onze troepen door Lasistan Rusland binnen en versloegen den vijand na verbitterden strijd, waarin deze zware verliezen leed. Wij na men honderd man krijgsgevangenen en maakten twee bergkanonnen buit. Russische Verliezen. LONDEN, 19 Nov. („Hbld.") De „Ti- mes" verneemt uit Kopenhagen, dat de Russische verliezen na de overwinning van Von Hindenburg op tusschen 40 en 50.000 worden geschat. Oostenrijkers en Serviërs. LONDEN, 19 Nov. (R. O.). Uit Weenen komt het bericht, dat de blijdschap over den val van Obrenovitsj en Waljcwo daar zeer groot is en dat men meent, dat het lot van Belgrado hierdoor is bezegeld. Represaille-Maatregelen van Oostenrijk. WEENEN, 18 Nov. ("IV. B.). Met het oog op den treurigen toestand, waarin de Oostenrijksche onderdanen zich, voorname lijk in Engeland, moeten bevinden, zijn in de monarchie de represaille-maatregelen, vooral tegen Engelschen, verscherpt. Zij mogen hun woning tusschen 8 uren 'e avonds en 6 uren 's morgens niet verlaten en geen openbare lokalen bezoeken. Deze bepaling blijft van kracht zoolang geen zekerheid bestaat, dat Oostenrijkers in Engeland beter behandeld worden. Dc Mohammedanen ln dc Britsche Koloniën. LONDEN, 18 Nov. tR. O.) Mohamme- daansclie vorsten en aanzienlijken uit alle deelen van do Britsche bezittingen en pro tectoraten geven nog voortdurend bewijzen van loyauteit jegens de Regeering. Onder do talrijke betuigingen van trouw, in den laatst-en tijd ontvangen, verdient vermelding een telegram aan koning Ge- orgo van den Sultan van Broenei op Bor neo bij do oorlogsverklaring aan Turkije. De Sultan verzekert daarin den koning van zijn trouw en zegt, dat hij bidt voor do zege der Britsche wapens. De Sultan van den grooten staat Sokoto in West-Afrika heeft 1000 gezonden voor het nationale ondersteuningsfonds. Soortgelijke betuigingen zijn ook ontvan gen uit Egypte. De firma Nestor Granaehi en Co. heeft 50,000 sigaretten gezonden, Ibrahim Safi to Alexandrië 20,00ë, Ali Os man to Kaïro 20,000 ,alle als geschenk voor het Engelsche leger in Frankrijk. Khabil pasja Khazel heeft aan de regee ring acht paarden aangeboden. Hedenmiddag 2 uur vergaderde do Raad der gemeente Leiden. Voorzitterde burgemeester, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar. Aanwezig 28 leden afwezig de heeren A. .Mulder, Timp en Korevaar. Do notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. Ingekomen stukken. De VOORZITTER doet mededeling van ingekomen stukken, o. a. Mededeeling van curatoren der Rijks universiteit, dat zij zich, naar aanleiding van het ontvangen afschrift van een schrij ven van B. en W. van Leiden aan dert Minister van Binnenlandsche Zaken, ander maal tot .dien Minister hebben gewend inzake het behoud van het Museum van Natuurlijke Historie. Aangenomen voor kennisgeving. Adressen van het Alg. Bestuur der Tucht- Unie, inzake lichamelijke opvoeding, be oefening van sport en gymnastiek en in zake de houding tegenover vreemdelingen. (Aangenomen voor kennisgeving). Verzoek van W. A. van Besooyen, om eervol ontslag als onderwijzer aan de school der 3de klasse No. 2. (In handen gesteld van B. en W.) Verzoek van N. Vermeer, om uitstel van de betaling van plaatselijke directe be lasting. (Voorgesteld wordt dit als ongezegeld ter zijde te leggen). Nog wordt medegedeeld, dat de Wet houder van Fabricage zich in het ver volg zal belasten met de regeling van de aangelegenheden der Brandweer en zal op treden als hoofd der Brandweer, behou dens het bepaalde in art. 189 der Ge meentewet. Benoemingen. Benoemd wordt tot lid der Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal" mr. J. Th. C. Viruly tot Curator van het Gymnasium prof. dr. J. P. Kuenentot hoofd der school 3d© klasse F. W. ZeeleD- berg te Leiden. Eervol Ontslag. Ingewilligd werden de verzoeken van raej. A. E. S. Michelsenvan H. J. Zijlstra van E. J. Blekkinkvan M. H. Tuinder van H. J. van Zon en van mej. O. E. de Vos. Voorstel a. tot hot verbinden van de school dei* 2o klasso aan do Oude Yeet als leerschool aan do Kweekschool voor onderwijzers en onderwij zeressen in plaats van de school der 3e kla63e No. 5: b. tot het openen van het bij art. 29. 7o lid der wet op het Lager Onderwijs bedoelde over leg mcf- dea Distncts-Schoolopziener, ten aan zien van de benoeming van de hoofden der nieuwe school 2e klasse aan de Laiigebrug, der school 2de klasse aan do Oude Vost en der school 3de klasse No. 6. (242) De heer SIJTSMA zal zich tegen dit voorstel niet verzetten. Men moet dien weg toch op. Maar hij komt er tegen op, dat de schoolhoofden in de stad van de eene school naar de andere worden ge plaatst. Verder bespreekt de heer Sijts- ma, dat vroeger juist besloten is om aan de leerschool gewoon lager onderwijs te geven. Het is spr. niet duidelijk, hoe men eens klaps zoo van meening veranderd is. Spr. wil autoriteiten er op attent maken om te komen tot een eenheid van leerplan in Leiden, zooals de directeur der kweek school wil. De hoer PERA vraagt of er geen be zwaar za-1 komen tegen de overplaatsing van den heer Koops naar deze 2de klas- school. Anders zou dat moeilijkheden kun nen geven. Het bezwaar van den heer Sijtsma over de verplaatsing der hoofdea deelt spr- niet. De hoer VAN HAMEL, wethouder, be grijpt niet, waarom de heer Sijtsma op een vroegere beslissing, van 1901, wijst. Men moet ook re-kening houden met de toestan den. Vroeger was het hoofdschap van kweek school en leerschool in één hand. Daarmede is gebroken. Er is alle reden om terug te komen op de beslissing van 1901 en leer school en kweekschool bij elkaar te bren gen. Spr. heeft goede redenen aan de nemen dat het schooltoezicht de overplaatsing van don heer Koops zal goedkeuren. De heer SIJTSMA komt op dit antwoord terug, waarop do heer VAN HAMEL nog constateert, dat er reeds gestreefd wordt naar eenheid van leerplan. Het voorstel wordt daarop goedgekeurd. Yooratcl tot het openen van het- bij art. 29. 7e lid der wet op het Laffer Onderwijs bedoelde overlep met den Distriots-Schoolopzfeiier, ten aan zien var. de benoeming: van een hoofd der school 3o klasse No. 4. (243) De heer SIJTSMA geeft hier nader aan, waarom hij zich verklaart tegen hot over plaatsen van hoofden. Is het van een la gere klasse school naar een hoogere, dan is 't nog wat anders. Maar bier betreft 't scholen van denzelfden rang. Boven dien is het betreffende hoofd nog maar drie jaar in dienst. De heer Van der Laan b.v. kan het met de voorstanders van den Bond niet goed vinden en aan de school van den heer Blekkink, die een goed hoofd was, zijn nog oude beproefde Bonds- vrienden. De heer VAN HAMEL deelt niet de opinie, dat hier van geen promotie sprake is Aan telling van Bondsleden waagt spr. zich niet. Als de heer Van der Laan een beter huis wil dan is daar niets tegen. De heer VAN DER POT gevoelt wel iets voor de bezwaren vam den heer Sijtsma. Hij vraagt of de scboolcommissie hier ook gehoord is. Do VOORZITTER zegt dat bij benoemin gen het advies nooit gevraagd wordt. De beer VAN DER POT zegt dat de wet zich er niet tegen verzet, waarop de VOOR ZITTER te kennen geeft dat 't hier niet het gebruik ia. De heer SIJTSMA vindt dat de heer Van Hamel niet met de gewone zakelijkheid het debat voert. Hij heeft bet punt-, waarom het gaat, niet aangeroerd, namelijk dat die tegenwoordige school haar moeilijkheden oplevert, welke het hoofd nu verlaat. Het voorstel wordt aangenomen met 24 tegen 4 stemmen. Het verzoek van Chr. F. H. Dumorat om toestemming tot hot geven van onderwijs aar de opleidingsschool voor commies bij den Indischen post-, telegraaf- en tele foondienst wordt ingewilligd. De supplet. staat van begrooting, dienst 1914* yan de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhyngeest" wordt goed gekeurd. Aangenomen wordt het voorstel tot wij ziging der begrooting, dienst 1914, ten behoeve van de uitgaven in verband met de buitengewone tijdsomstandigheden; dat in zake de verhuring van de Bouw manswoning „Endegeest", met do daarbij behoorendo landerijen, aan J. de Groot; dat tot verhuring van een gedeelte van perceel gemeente Oegstgeest, Sectie C No. 283, aan J. J. Nijssen, nadat de VOOR ZITTER een vraag van den heer VER GOUWEN had beantwoord. Aangenomen wordt ook het voorstel om de Kooilaan c. a., in beheer en onderhoud bij do gemeente over te nemen van de Holl. Electrische Spoorweg-Maatschappij. De heer BOTERMANS vraagt of dit be drag van 800 niet te weinig is. De VOORZITTER zegt dat dit reeds aan de gemeente behoort. De H. E. S. M. be hoeft» het niet te bestraten, alleen te on derhouden. Het voorstel tot kostelooze overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van eenige gedeelten van de Schelpenkade en de Magdalena Moonsstraat wordt aan genomen eveneens het voorstel inzake de kostelooze overname in eigendom bij de ge meente van een aan G. Henri Sijthoff toe- behoorend terrcinstrookje aan den Witten Singel, deel uitmakende van perceel Sec tie M No. 1933. Bij behandeling van het voorstel tot het verkoopen van handbrandspuit vraagt de heer FOKKER of 't verantwoordelijk ia deze spuit to verkoopen, zonder dat er iets nieuws komt. Do heer FISCHER zegt dat hier geen gevaar is. Er is het vorig jaar maar een maal een spuit gebruikt. Men kan 't steeds af met de slaDgen op de waterleiding Het voorstel wordt aangenomen. Het voorstel tot het verkoopen van een strook grond, kad. bekend gemeente Lei den, Sectie L No. 553 ge-d., aan het Rijk ten behoeve van den bouw van Ziekenhuis-in richtingen wordt aangenomen. Bij het verzoek van het bestuur des* Ver- eeniging- tot bevordering van den bouw van. Werkmanswoningen om een voor schot van f 5000, in de kosten van dem ping van den vijver en de verscliillende slooten op het Kooiterrein, vraagt de heer VAN DER POT of B. en W. geen even groot voorschot van het Rijk zullen vra gen en waarom voor rente en aflossing een andere maatstaf dan gewoonlijk is aan gelegd. De VOORZITTER geeft hierop de ge- wenschte inlichtingen. De f 5000 is van het Rijk niet te krijgen. De voorgestcldo wijze is de eenvoudigste. Hierop wordt conform het voorstel van B. en W. beslist. Daar niemand meer iets in 't midden heeft te brengen, wordt de vergadering gesloten. MARKTBERICHTEN. Delft, 19 Nov. Do handel in Binnenl Granen was vand ag van weinig beteekenis. Prijzen lager. Witte Tarwe f 12.a 13.25. ilnode tarwe f 12. a f 12.75. Rogge f a fJerst 9.75 a 10 25. Zomeigeret f a Chevalicrgerst f a H ivor 6.G0 a ƒ6.90 Witteboonea 19 50 a ƒ21.Biuineboooen 14-25 a 15.50. Erwten ƒ15 75 a /"I65'. Kanariezaid f 13.25 a f 19.Henneoz >ad a alles per HL. Koolzaad f 15.75 a ƒ16.50 Boterooleerïng- 53 66. Ondertrouwd L. R. DE HOOG en 876a 8 B. II. H. ROMBAÜT. Huwelijksvoltrekking: 7 Dec a. 8 Getrouwd EBE G. WIJNTJES kn HELENA. CATHARINA WALRAAD, die harteRJk dank zeggen voor da vele blyken van belangstelling by hun huwelijk ondervonden. Leiden, 18 Nov. 1914. 170a 8 Geboren: 2791 0 LEEN IJ EBT, Zoon van L. PARLEVLIET Jzn. K PARLEVLIET Ouwehand. Katwijk-aan Zee, 19 Nov. 1914. Do Heer en Movrouw VAN LIER Tnoïts geven hiermede kennis vaa de geboorte van hun Zoon KABEL LEO. Fbaneker, 19 November 1914. 2765 I Heden overleed, na een smar teljjk, doch geduldig ïyden, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn onvergete lijke Echtgenoote SUSANNA MEIJSING, in den ouderdom van 63 jaar P. J HÜEBER Leiden, 19 November 1914. (Heerengracht 28.) 2789 12 Heden overleed na «en stnsr toljjk geduldig Iflden, voorsten van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn reer geliefde Pleegmoeder SUSANNA HÜEBER, MEIJSING Haar dankbaar Pleegkind, L. 8. SCHRIJVERS. Ch. 30HRIJYER8- Verst im Nieuwe Rijn 87. 8790 14

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 3