Telegrammen. Wieuwe li(Jn 16. H- A- TIMMERMAN, Ingezonden. Laatste BeriGhten. Adyertentièn. Plaatsing gezocht, •:g -- -- Telegrafisch weerbericht, nnar war niomingeu in den morgen srn 2 Oct. Medegedeeld door het Ivon. Meteor. Instituut to De Bildt. Hoogste barometerstand 766.5 to Vlissingen. Laagste btand 751.1 to NcutabnTa3ser. Verwinhtine lot den avond van 3 October. Aanvankelijk matige tot zwakken tfen later wellicht weer krimnenden en toeDemen- drn vrind Nevelig tot zwaalbenolkto lucht. La"er weer kam QP regen. Dezelfde trmpemtunr. li- motlgllen Najasrsboed.ii, Nieuwe Hofleverancier. Telef. 142. AGENDA VAN BE WEEK. Vrijdag Zomorzorg. Concert 4e Rcg.-Infanterle. Zaterdag Leidsche Schouwburg. „De Spaanscho Vli-jg". Klucht, en „De Armband". Tooneelspel. 8 uur. 't Posthof. Optreden Trio Moderne, Artistique, enz. Halfacht. Café Jansen, Mandenmakersstoeg 7. Optreden Duo Weseel, onz. 8 uur. Zondag: 't Postbof. Duo Matron. 8 uur. Café Jansen, Mandenmakerssteeg 7. Optreden Duo Wesscl. enz, 8 uur. Dagelijks Bioscope Variété Théater. Stationsweg. 7 u u r. (Zaterdag- en Wocnsdagrffiddag. Matinée 2 uur.) I06de STAATS EjOTJE JlïfiJ. Trekking; van Vrijdag; 2 Oct. 3do Klasse. 4de Lijst. No. 15512 f 5000. Nos. 1006, 4998, 12318 f 100. rrijxeu van 45. «35 3789 7110 SS54 11S17 14446 173*3 *8993 223 4OO5 7195 9861 II92} I5043 I7319 I9l6( 24S 4229 7334 IC0S9 12237 15473 17384 19596 61S 4960 7357 *o395 *2277 15638 17498 19608 794 5851 7679 10401 12891 15Ó.0 17553 19699 2289 6022 7787 10535 12969 10320 17605 19880 2535 614S 80S9 10616 13000 103Ó1 17712 199S9 2773 6607 8140 10670 13689 16^71 18116 20503 3226 6612 S3S9 11270 13803 16671 18136 20671 3520 6S19 S426 11507 14072 16767 18238 20671 3675 6939 8459 11546 14353 16126 1S502 20S06 3741 7063 8701 1 1777 14394 '7277 1S707 20813 MARKTBERICHTEN. Leiden, 2 Oct. Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 56 sluks 80 a f 310. Kali- en Melkkoeien 194 stuks 135 a 300. Varekoeien 3C4 stuks f90 a /240. Vette Ossen en Koeien 235 stuks 180 a 315. Graskalvereu 469 stuks f2') a 195. Kalveren (vette) 51 stuks f 30 a 98. Kalveren (magere) 34 stuks 6-a f 13. Hamels (vette) stuks a 1Hamels (magere) stuks/'a fSchapen (veite) 1382 stuks /20.— a 33.Schapen (weide) 326 stuks 19.— a f '20.50. Lammeren stuks fa fVarkens (magere) 494 Btuks 12.a 35.Varkens (vette) stuks a Varkens (biggen) 883 stuks ƒ8.— a f6. Paarden stuks fa Veulens stuks fa fHokken of Geiten 17 stuks 4.a f 8. Vette Ó89en eu Koeien ƒ0.70 a 0.82 Vette Kalveren f 0.72 a Vette cchapen ƒ0.60 u ƒ0.70. Magere Varkens ƒ0 43 a 0.45 per kilo. Ter markt aangevoerd 1258 runderen, 35 kal veren, 1708 schapen, lamineren, 494 varkens, 383 biggen, 17 bokken of geiten, L) paarden, 0 veulen. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 96 partijen, besteed werd voor lute soort Goudsche Kaas per 50 K.G. van ƒ85.tot ƒ38.'2de soort Goudsche kaas per 5G KG. vao 31.lot 34 Derby-Kaas i>ei 50 K.G. van ƒ35.— tot lste soort Leidsche kaas per 50 K.G. v n 30. tot f 33.50, 2de soort Leidsche kaas per 50 K.G. van ƒ25.tot ƒ29—, mindere soort Leidsche kaas por 50 KG. van tot H.indel voor Goudsche kaas vlug. Elandel voor Leidsche kaas vlug. Aan de Stadswaag gewogen 93 partijen, 42'29 stuks kaas, wegende '29Ut59 KG. lloorn, 1 Oct. Waas. Aanvoer 225 stapels, wegende kg. Kleme f 33.50, commissie 32.50, fabi leks 34 50. Meppel, 1 Oct. Boter. Aanvoer 1000 kilo lste soort per 1/4 vat f 28,2de sooit f 27,3de soort 26, stukken vun li kilo f 2.10 a 2.35. Gouda, 1 Oct. Kaas. lste kw. 35 a f '37,2do kw. ƒ31 a 34 zwaardere 41. Aangevoerd 71 partijen. Handel zeer vlug Boter met weinig aanvoer, handel vlug, prijs der go- f 1.50 a f 1 60, wei- f 1.30 a 1.40. ■Eieren 6 per ÏUO. Handel vlug. Aanvoer redelijk. Stoomschepen. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. „Prins der Nederlanden" (uitreis) arriv. 30 Sept. te Port-Said; „Prinses Juliana" (uitreis) passeer de 30 Sept. Dungeness; ..Sumatra" (thuisreis) vertrok 29 Sept. van Padang; „Grotius" (uitreis) arriv. 30 Sept. te Sabang; „Rotti" arriv. 1 Oot. van Amsterdam to Barry; „Tondel" (thuisreis) vertrok 26 Sept. van Padang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. „Deli" vertrok 29 Sept. van Batavia naar Rot terdam; „Goontoer" arriv. 30 Sept. van Rotter dam to Batavia; „Gorontalo" (thuisreis) arriv. 30 Sept. te Marseille; „Kediri" vertrok- 29 Sept. van Batavia naar Rotterdam; „Tambora" (uit reis) passeerde 30 Sopt. Sagres; „Wilis" (thuis reis) vertrok 2 Oot. van Sandown (Wight). KON. WEST-IND. MAILDIENST. „Jan van Nassau" vertrok 30 Sept. van New- York naar Rotterdam; „Oranje Nassau" arriv. 20 Sept. van Amsterdam te Paramaribo. HOLL AN D-AM ER IK A LIJN. „Gorrodijlc" vertrok 30 Sopt. van New-Orleana naar Rottordam; „Soestdijk", van Philadelphia naar Rotterdam, passeerde 1 Oct. Lizard„Som- melsdijk", van "Now-Orleans naar Rotterdam, pas seerde 1 Oct. Prawlepoint„Teendijk" arriv. 1 Oct. van Baltimore to Rotterdam„Eemdïjk" vertrok 1 Oct. van Rotterdam naar New-York. KON. HOLL. LLOYD. „Rijnland" nrrivcorde 27 Sept. van Amsterdam te Barry; „Tubantia" (thuisreis) vertrok .3 Sept. van Santos. ACADEMIËN I EU WS. Leiden. Geslaagd is voor het examen, eerste gedeelte, de heer J. Knappert en be vorderd tot arts deheer E. H. la Ohapclle. Delft. Als lid van het Delftsch Stu dentenkorps hebben zich 76 eerstc-jars- Btudenten doen inschrijven, teg^n 131 het vorig jaar. LEIDSCHE BERICHTEN. IJe eerste en dus oudste schoenenwin kel in Leiden, is die van den heer P. Loe- ber, aan de Hoogewoerd. Deze zaak be sta-at dit jaar reeds 52 jaar. Oudtijds werd de schoen door de schoenmakers naar den voet gemaakt en het fijne fabriekswerk kende men niet. De heer Locber begreep, dat ook hier de machine een groote rol zou spelen en hij voerde fabriekswerk in, dat uoidra een groot© vlucht nam. Concurren- ten stonden links en rechte op, doch de f;n™Wln^ van Loebcr wist zich steeds te. handhavito en uit te bruiden. Aa een halve eeuw, waarbij de klanten ™kh' "c,op hhf «-der» geslacht aan de «ank verbonden bleven, werd de behoeft® tot uitbreiding zoo groot, dat de heer Loc ber zich door aankoop het. bezit verzekerde van het ruime perceel 76 aan de Hooge woerd, welk perceel onder leiding van den architect den heer W. Fontein door ver schillende vakmenschen in een mooi, doel matig winkelhuis werd herschapen. De heer Hogendoorn zorgde voor het timmer werk, de heer Pel voor verfwerk, de heer Locber voor het steenhouwerswerk cn de firma De Vries en Stevens bracht een doel matige electrische verlichting aan. Zoo ontstond een keurige winkel met fraaie étalagekast, een paskamer en kan toor, waarop do heeren Loeber, vader en zoon, trotsch kunnen zijn. De oude firma behoeft zeker geen aan beveling meer. Laat ons zeggen, dat de voorraad schoenwerk, waaronder zeer fijne soorten, enorm is. Vanavond wordt de nieuwe winkel voor het publick geopend. Ieder kan zich dan overtuigen, hoe royaal de zaak er uitziet. KERKELIJKE BERICHTEN. Leiden. Goref. Gemeente, Nieuwe Pijn. Zaterdagmorgen te tien uren: Her denking Leidens Onzet, de heer Hofman, van Beekbergen. POLITIE. Op de heden gehouden Veemarkt alhier is achtergeblet en een schaap. Het beest is gestald in een stal van de firma Dieben Inlichtingen geeft de politie. Tarwebrood. Geachte Redactie 1 Het zij ons vergund, onze verwondering uit te spreken, over de wijze, waarop hier te Leiden ingrijpende veranderingen in het brood bakkersbedrijf worden tot- stand ge bracht, zooals gisteravond ten Stadhui ze is geschied ten aanzien van de bereiding van tarwebrood en de vaststelling der prijzen, enz. Op deZe vergadering waren van de zijde der bakkers uitgenoodigd het bestuur van de broodbakkerspatroonsvereeniging, dat te laat de uitnoodiging ontving om nog een ledenvergadering te beleggen en aldus de meening der verschillende bakkers te hooren. Ook waren daar aanwezig twee directeuren van broodfabrieken waarvan één lid is van de patroonsvereeniging. De redenen, waarom wij onze verwondering uitspreken, liggen voor de hand. Wij willen slechts één op noemen, n.l, dat het bakkersbedrijf zich niet leent voor -een uniforme regeling, zonder dat daarin eerst alle bakkers zijn gehoord, om dat de toestanden in bijna ieder bedrijf ver schillend zijn. Zoo zijn bijvoorbeeld luxe- bakkerijon niet te vergelijken met brood fabrieken. De burgemeester in Den Haag lieoft dit zeer terecht begrepen en bij de vergadering, welke de burgemeester in Den Haag onlangs heeft belegd, toen er ook een wijziging in de broodberoiding tot stand moest komen, heeft deze alle bakkerspatroons zonder onderscheid op deze vergadering uit- genoodigd. Firma M. J. WEIJL. W. Z. VAN DER MEIJ. LeidoD, 2 Oct. 1914. Naar wij uit goeJe bron vernemen, zal prof. Korteweg Maandag e.k., te 2 uren, in de collegekamer van prof. Nolen in het Academisch Ziekenhuis, voor leerlin gen en oud-leerlingen een afscheidsrede houden. Prins Hendrik is gisteravond per auto ten paleize Het Loo gekomen, waar hij enkele» dagen denkt te verblijven. De Prins was vergezeld van zijn tijdelijken ad judant den lste luitenant jhr. J. H. Bac ker en jhr. mr. E. B. F. F. Wittort van Hoogland, kanselier van de souvereine orde van Malta. Men meldt uit Loosdreckt, dat bij het zeilen op de plassen bij Muieveld twee sol daten zijn verdronken. Een is afkomstig uit Vlaardingen, de ander uit Maassluis. Kerkbrand te Hilversum. Uit Hilversum meldt men ons, dat ten ge volge van werkzaamheden van loodgieters hedenmiddag te halfeen brand ontstond in den 98 meter hoogen toren der R.-K. Kerk in de Emma straat; Op dit oogenblik (halftwee) slaan vlam men en rookwolken naar buiten. Do brand weer kan niet veel uitrichten vanwege de hoogte, waarop het vuur woedt. De toren werd in 1905 naar plannen van dr. Cuypers gebouwd. Nader vernemen wij, dat door afbreken van een gedeelte van het bovengedeelte van de kerk. uitbreiding van den brand wordt voorkomen. Trocpcnvcrvocii n het Zuiden. Naar wij vernemen zullen morgen Je treinen op de traject-en VenloLage Zwa- luwe en Breda—Roozendaal niet rijden. HILLEGOM. Afgevaardigden van werklieden-orga nisaties hebben hulp aangeboden aan het Steuncomité ,,Hillegom". Een gevolg daarvan is, dat een sub-comité is gevorm 1, hetwelk aan het Steuncomité inlichtingen zal geven, zoodra daar behoefte aan is. De bloembollenbeurs was gisteren door een 100-tal personen bezocht. Met den handel noemt ook het beursbezoek af. De voordracht ter benoeming van een directeur der stedelijke gasfabriek te Ber< gen-op-Zoom bestaat uit dé heeren F. J. Pay ens, directeur der gasfabriek te Hille- gomW. Luxemburg, adjunct-directeur der gasfabriek te Tilburg, en G. M. Leigp<js Bakhoven, direcbeur der gasfabriek" te Briello. Dc Slag aan de Aisnc. PARIJS, 1 Oct. (R. O.). (Communiqué van 11 uur). Hedenavond valt niets bij zonders te vermelden, behalve dat in de buurt van Roye een hevig gevecht heeft plaats gehad, dat gunstig voor ons is af- geloopen en dat w in Argonne eenige vorderingen hebben gemaakt. De algemecne indruk blijft bevr digend. Het Beleg van Antwerpen. ANTWERPEN, (via Londen), I Oct. (R. O.). (Officieel). Sinds gisteren is geen wij ziging gekomen in den toestand aan het zuidfront. Den geheelen dag heeft een heftige artilleriestrijd gewoed. Duitsche batterijen, die te veel in de nabijheid der forten waren opgesteld, zijn vernield ot moeten ijlings teruggenomen worden. In den sector tusschen Schelde en Senne heeft geen ernstige aanval plaats gehad. Tusschen de Senne en de Nethe trachtte de vijand na een krachtige artillerievoorbe reiding, in den avond voorwaarts te gaan in de richting van het fort Wavre St. Cath.ne, maar de duisternis maakte aan de beweging een einde. De toestand is dus dezelfde als gister avond. LONDEN, 2 Oct. (R. O.). Volgens een telegram uit Antwerpen werd gisternacht een Zeppelin gezien boven Moll, Rethy, Turnhout, Bourg Leopold, Merxplas, Brecht, Oostmalle en Westmalle. Tegen halfvier in den morgen wierp het luchtschip bommen in de omgeving van het fort Broec- kem, welke slechts onbeteekenende schade aanrichtten. Vervolgens ging de Zeppelin in de richting van Antwerpen, doch werd door het vuur uit de forten tot teruggaan gedwongen. Den geheelen nacht beschoten de Duit schers de stelling, waarop de forten krach tig antwoordden, daardoor den vijand het bewijs leverende, dat de artillerie in de werken nog intact is. In de morgenuren werd het artdllerie- duel voortgezet; daar de Duitschers zich weer in Mechelen gewaagd hadden, werd de stad door de Belgen gebombardeerd. Na een hevig vuurgevecht van twee en een half uur trokken de Duitschers zich terug, met achterlating van talrijke dooden en gekwetsten Russisch Communiqué. PETROGRADE, 2 Oct. (R. O.) Het com muniqué van den grooten generalen staf luidt De Russische troepen bleven den vijand terugdringen van de grenzen der gouverne menten Soewalki en Lonza. De strijd was buitengewoon verwoed. Ten westen van Simno trokken de Duitsche troepen, die Asjowets aanvielen, overhaast naar het noorden terug. De aanzienlijke vijandelijke macht, waarvan het grootste gedeelte van het Westen gekomen is, is geconcentreerd in de westelijke districten der gouvernemen ten Petrokos en Kielce. "De Russische cava lerie en voorhoede doen in die streken ver kenningstochten en stuiten de beweging van den vijand door krachtige aanvallen. De Duit-schers pogen nog steeds zich te bedie- Den van de wegen op Russisch gebied, want die aan de Duitsche oostgrens zijn overvol, waardoor hun artillerie tot onbe weeglijkheid genoopt is Een aanval der Russische cavalerie tegen de Duitsche voor hoede aan het front bij Andrejew, die naar Kielce oprukte, werd met schitterend succes •bekroond. De Duitsche infanterie werd onverwachts aangegrepen en vluchtte, achtervolgd door de Russische cavalerie. Het bombardement van Ossejew heeft alleen eenige particuliere woningen en telefoonleidingen beschadigd. Het garnizoen werd beschermd door beton werken. Het offensief der Russen door de wouden van Austustof werd niet door artil lerie gedekt. Ten zuiden van deze plaats werd een verwoed gevecht" van man tegen man geleverd in de rayon van de sluis bij Bialobrzey. Het gevecht werd beslist, nadat een colonne van Russen het kanaal van Augustof bij de sluis van Borki was over gestoken en ten noorden en westen van Augustof, deze stad had aangevallen. De Russen moesten de Duitsche achterhoede aanvallen in de talrijke engten tusschen de Masourische meren, waar zij versterkte stellingen hadden ingenomen. De Russi sche infantere kreeg kraohtigen steun van haar zware artillerie, die ernstige verliezen aan den vijand toebracht. De vijand verlaat zijn verschansingen en trekt zich onder de bescherming van zijm kanonnen terug. De strijd wordt over een zeer uitgereid front gevoerd. De Duitschers hadden eerst posi ties bij Marianpol ingenomen en ook ten zuiden van Isjtsjootsjine, bij Wresosj. Daar het terrein zeer geaccideerd is, is de verbin ding der troepen onderling zeer moeilijk, w& ar do ar de slag is ontaard in wreede ge vechten. De opmarsch dei' Russen wordt overal met succes voortgezet. Een Engelschnian over onze Neutraliteit, LONDEN, 2 Oct, (Part. „Tel"). Do mili taire medewerker van de „Times schrijft een zeer belangrijk artikel over Antwerpen, waaraan het volgende is ontleend: Nederland heeft zijn neutraliteit onder groot0 moeilijkheden op een zeer eervolle wijze gehandhaafd, en nog meer zal van haar geduld gevergd worden, wanneer het ziet. dat het doel van Duitschland is, meester van de Schelde te worden en de onaantast baarheid van Nederland waardeloos te ma ken. Welke waarde zal de Schelde voortaan voor Nederland hebben, wanneer Antwerpen een nieuw Willemshaven wordt, en deze ha venplaats, die tot nog toe voor den handel diende, liet middenpunt zal vormen van het Duitsche militairisme, in de strook aan de Noordzee. De militaire kritiek eindigt met de woor den: Zelfs wanneer de oorlog twintig jaar zal duren, zal Engeland nooit toestaan, dat dit pistool op zijn borst wordt gezet. Dc Duitschers in België. ANTWERPEN, 2 Oct. (Part.). Te Brus sel liggen 800 Duitschers ziek aan typhus. De positie van Antwerpen is uitstekend. Overal zijn de Duitschers door de Belgische mitrailleuses gedecimeerd. Er liggen hoopen lijken. Op verschillende punten hebben de Belgische vrijwilligers geheel© compagnieën vernietigd en de Duitschers vervolgens met de bajonet teruggedreven. Te Brussel wijst alles op een aanstaand Vertrek der Duit-schers. Alle gewonden zijn naar Duitschland gezonden en de Duitsche archieven zijn ingepakt. Uit betrouwbare bron verneemt men, dat de Duitsche generale staf met tachtig auto mobielen uit Luxemburg naar Mayence is vertrokken. De Strijd in Galicië. ROME (via Londen), 1 Oct. (R. O.). Volgens Russische berichten worden Duit sche en Oostenrijksche strijdkrachten ge concentreerd te Krakau, waar gedeelten van uit Galicië vluchtende Oostenrijksche regimenten zich in veiligheid brengen. Een Duitsche divisie is reeds aangeko men maar krachtige versterkingen wor den nog verwacht uit Breslau, terwijl an dere troepen uit Beieren via Weenen naar Krakau worden gezonden. ROME, 1 Oct. (R. O.). Volgens een bericht uit Weenen beeft de Duitsche staf het opperbevel op zich genomen in den veldtocht tegen Rusland. O Hulptroepen. LONDEN, 1 Oct. (R O.). Een telegram uit Rome zegt: Blijkbaar doet Duitsch land een uiterste poging om aan Rusland het hoofd te bieden en het prestige van het Oostenrijksche leger te herstellen. Op alle Roheemsche en Moravische lijnen we- meldt 't n.l. van Duitsche troepen, die naar de Russische grens worden gebracht. Bur gers mogen van de spoorwegen, speciaal van de hoofdlijnen, geen gebruik maken". Engeland en Amerika. NEW-YORK, (via Londen), 1 Oct. (R. O.). De „gevaarlijke activiteit" van zekere Duitschers te Shanghai, die de praatjes over een Engelsch-Japansch geschil in de wereld hielpen, besprekend, verklaart de „Sun", dat elke poging om oneenigheid te scheppen tusschen Amerika en Engeland doelloos zal blijken. Het blad voegt hier aan toeEr bevinden zich eenige Duit schers dichter bij Washington dan bij Shang hai, die met dezen wenk hun voordeel kun nen doen. Dc in beslag genomen ladingen Koper. WASHINGTON, 1 Oct. (R. O.). Spring Rice, de Engelsche ambassadeur te Washington, heeft opnieuw geconfereerd met de ambtenaren van het departement van buitenlandsche zaken over de in be slagneming door Engeland van ladingen Amerikaansch koper aan boord van neu trale schepen en bestemd voor neutrale havens, maar die zooals Engeland weet, eventueel bestemd waren voor de fabriek van Krupp in Duitschland. Spring Rice gaf de verzekering, dat En geland de eigenaars in elk geval van be slaglegging zou schadeloos stellen en la dingen levensmiddelen uit de Vereenig Je Saten, besterad voor Nederland, niet zou molesteeren. Hij zeide er zeker van te zijn, dat op dit punt geen ernstig mee- ningsgeschil kon bestaan, daar de Araeri- kaansche ambtenaren zelf erkennen, dat, wanneer koper en dergelijke artikelen, klaarblijkelijk bestemd zijn voor de oor logvoerenden, geen enkele bepaling in het volkenrecht protesten tegen de beslagne ming wettigt. Dr. Page, de Amerikaansche ambassa deur te Londen, zal morgen met minister Grey over de zaak confe eeren. Arbitrage-Verdrag AmerikaRusland. WASHINGTON, 2 Oct. (R. O.). Minister Bryan en de Russische gezant hebben het arbitrageverdrag tusschen Amerika en Rus land onderteekend. Hiermede zijn de ver dragsrelaties met Rusland hervat, welke verbroken waren sedert president Taft het handelsverdrag met Rusland niet ver nieuwde. Duitschland cn Zuid-Afrika. BLOEMFONTEIN, 1 Oct (R. O.) Spre kende voor een druk bezochte vergadering, verklaarde Sir Percy Fitzpatrick, dat pre sident Steyn reeds in 1909, gedurende de nationale conventie, toen het welslagen der Unie in gevaar was ten gevolge van de kwestie eener hoofdstad voor de Unie, ver klaard had, dat de Unie een der hoofdbe langen van het Rijk en van Zuid-Afrika was, daar beide aan een gemeenschappelij- ken vijand het hoofd zouden moeten bie den, n.l. Duitschland, dat volgens Steyna overtuiging de verovering van Zuid-Afrika op liet oog ha-d. Dit was n.l. het eenige doel dor strategische spoorwegen in Z.-W. Afrika en der militaire operaties. Do Actie ilcr Japanners. TOKIO, 1 Oct. (R. O.). Volgens een niet bevestigd gerucht duurde het artillerieduel gisteren voort. Japansche belegeringskanon- nen hebben een Duitschen torpedojager in den grond geboopd. Een Japansche boot, die mijnen opruim de, is vernield en een andere beschadigd 23 man kwamen om het leven. Duitsche oorlogsschepen hebben de Ja pansche stellingen hevig beschoten, twee officieren zijn gesneuveld. Belasting voor Buitenlanders. KONSTANTINOPEL, 2 Oct. (W. B.), Do Minister van Financiën heeft aan de autoriteiten een rondschrijven gezonden, in houdende nauwkeurige instructies omtrent de bedrijfsbelasting, die van af heden van buitenlanders geheven worden zal. In do cir culaire wordt o. a. gezegd: Men mag niufc vergeten, dat de handeldrijvende en nijvere buitenlanders zeer veel bijdragen tot de economische ontwikkeling van Turkije en dat men hun vertrouwen in de wetten des lands moet inboezemen. Katwijk-aan-Zce. Te IJmuiden kwamen binnen: K. W. 59, „Maria", met 23 last; de loggers K. W. 93 „Neeltje Elisabeth" met 19 last en K. W 130 ,,de Vrouw Johanna" met 11 last haring. VRAGEN EN ANTWOORDEN. V raag: Hoe kan iemand, voor wie, vol gens een verklaring van den dokter, witte brood haast onmisbaar is, zich daarvan voor zien, zoolang de verkoop aan de bakker* verboden is? Antwoord: Tracht zou gauw moge lijk nog wat tarwebloem voor geld en goedé woorden te krijgen en het zelf bakken; an ders is het niet mogelijk. Wanneer het onze Regeering echter gelukt voldoende meel of tarwe te krijgen, dan 13 hét verkrijgen van wittebrood maar een kwestie van tijd, ver* moeden we, maar het kan ook anders nite loopen. Getrouwd WILLEM BLOK EN 8201a 8 ANNA J. LEKKERKERKER die, ook namens wederzydsche Familie, danken voor de bewezen van belang stelling, b(J hun Huweiyk ontvangen. zoeterwoudb, 1 Oct. 1914. Heden overleed, na een nood lottig ongeval, voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den, de Heer JOHANNES MARIA y. d. 8TAAIJ, in den ouderdom van byna 56 jaren. De Familie Eenige algemeene Kennisgeving. Hazbrswoude (Rd.), 1 Oct 8152 13 'Heden overleed, na een lang durige ongesteldheid, onze ge liefde Valer, Behuwd- en Groot vader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, HENDRIK VAN DER WIJNGAARD, weduwnaar van JO.--JANNA CATHARINA VAN ES, in den ouderdom van 76 jaren. Mede namens verdere Familie: J. J. F. VAN DER WIJNGAARD. J. VAN DER WIJNGAARD- Krüijff. H. H. VAN EGMOND Van der Wijngaard. C. CHR VAN EGMOND. JOHA-. CATHA VAN DER WIJNGAARD. L. WELLTNG Van deb Wijngaard. TH. D. J. WELLING en Kleinkinderen. N. GIJSMAN. Leiden, 2 October 1914. (Nieuwe R()n 111.) De ter aarde bestelling zal plaats hebben op Maandag, 5 Octas., Ie 11 uur, op -dc begraafplaats Rhijnhof." Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. 1520 35 De Heer en Mevrouw DE VRIES Botermans betuigen, ook namens wederzydsche Familie, hun haitelyken dank voor do vele biyken van belang stelling by de geboorte van hun Dochter ontvangen. 8185 7 2 Oct. Hooge Ryndyk. De Heer en Mevrouw EIGEMAN Rbeser betuigen hun harteiyken dank voor do vele bewyzen van belangstel ling, b(j de geboorte hunner Dochter ondervonden. 1513 6 Rotterdam, Mathenesserlaan 279. teg^n kost en n v., voor een Jong- naeusch, P. G., 15 jaar, op een Boerdery, liefst in een Chr. geziu om in 't Boeranbedr'yf te worden opgeleid. Brieven aan den Boekh. P. J. VAN DER LINDEN, Alphon. 1612 3 De kwaliteit der Paarspetten, (Drielingen) is uitmuntend, 11 Cta. per Kop, 1.55 per mud. Uitslui tend voor Winterprovisie. Voor 14 Ota. pond Brielscbo Fleuren. J. KORPEBSHOEK, 1683 7 JHorsclistraat 9*

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 3