iederiand en de Oorlog. feze tgourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. N°. 16745 tMaandag 38 September. Dit nommsr bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. Uit de Omstreken. !N ONZE STAD. UIT ONS LAND. PRIJS DER ADVERTENTIE!*: Vsd 10 regels 1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar /plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 0ent3. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend# PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ1.30; per week. f 0.09 Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 9 0.10. Franco per post1.65 RESTITUTIE JACHTAKTEN. De Burgemeester van Loiden brengt ter kennis Ïan belanghebbenden, dat door de Ministers van andbouw, Nijverheid en Handel en van Financiën is besloten, dat t-e zijner tijd do teruggave zal worden overwogen van de recognitie van die Jachtakten, waarvan geen of slechte weinig ge bruik is kunnen worden gemaakt, doch uitslui tend aan die personen, die hun akte vóór 1 Octo ber a.s. bij hom, Burgemeester, hebben inge leverd. Do betaalde zegelgelden zullen echter niet kun- Jïen worden teruggegeven. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAlt. Loiden, 28 September 1914. BEZORGING PER POST VAN RET „LEIDSCU DAGBLAD". Wij deelen hierbij nogmaals mede aan jonze abonné's, die het „Leidsoh Dagblad" per post ontvangen, dat de verzending van pns blad steeds op dezelfde wijze en op het zelfde uur plaats heeft als voorheen, psoodat onze administratie geen blaam treft, wanneer de bezorging niet des avonds plaats heeft. Wij hebben alle ont vangen klachten aan den directeur van het postkantoor te Leiden gezonden, in le hoop, dat aan deze wantoestand een ein- 'de zal komen. LEIDEN, 28 SEPTEMBER. Prof. dr. W. de Sitter, die een opera tie onderging, heeft het Diakonessenhuis aan dén Witten Singel verlaten. Prof. dr. P. Zeeman Gzu., is ziek en kan jjeea college geven. Dr. J. Heinsius, mederedacteur van het Woordenboek der Ned. taal, alhier, is door den Min. van Binnen! Zaken benoemd tot lid der commissie tob het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid Iwenschen te verkrijgen tot het geven vau. middelbaar onderwijs in de Ned. taal en letterkunde, de geschiedenis, de aardrijks kunde, de staathuishoudkunde en statis tiek en de staatsinrichting, die voor 1914 zitting zal houden te 's-Gravenhage. Onze stadgenoot A. Erades herdacht Öab hij 25 jaar bij do firma Tieleman en Dros werkzaam was. Bij het binnentreden der versierde kouken werd hij door een tvan zijn collega's, Jac. Bekooi, gelukge- Kvenscht en hem door het kantoor- en fa- briekspersoneel een blijk van waardeoring aangeboden, een pendule met coupes en een stel vazen en koperen aschbak, terwijl namens de patroons hem een couvert met inhoud werd overhandigd. De jubilaris bedankte voor de geschenken en zei t» hopen, dat hetgeen hem is aan geboden nog vele jaren in zijn gezin een herinnering aan hen moge blijven. De uitslag der heden door B. en W. alhier gehouden openbare aanbesteding van ihet gedeeltelijk vernieuwen van de Driega- {fcenbrug in den Zijldijk is als volgt: Ingeschreven werd door de heeren H. R. ïtijneveld, te 's-Gravenhage, voor ƒ9300; P. van Wijngaarden, Dordrecht, 8630J. H. van Hoven, Dordrecht, ƒ8390; L. C. J. iVellekoop, 's-Gravenhage, ƒ7695 W. Kloot wijk, Papendreeht, ƒ6900; Joh. Dietz, Lei den, 6760; H. Verbij, Hoogmade, ƒ6720 P. Vrijburg, Oud-Ado, ƒ6666.66; W. A. iVerbruggen, Gouda, ƒ6580 Chr. Zanen, [Ammerstol, 656-1; Joh. Si rag, Leiden, f 6480 J. Verstoep, Gouderak, 6388 Jilles Stuurman, Ammerstol, 6280.P. J. Chris- jtiaanse, Oegstgeest, ƒ5901; H. I. Sloots, Deiden, ƒ5879 en J. den Ouden, Leiden, f 5842. Een 14-jarige knaap werd Zaterdag idoor een onbekend gebleven wielrijder aan gereden en bekwam een wond aan het been. Hij werd door den heer T., drogist aan de Haarlemmerstraat, verbonden en moest per brancard naar zijn woning worden ver- •Toerd. De 72-jarige H. A. v. d L. kreeg op Hen Stationsweg een toeval. Hij werd in de rijwielloods van Vreemdelingen verkeer" binnengedragen en daarna naar zijn wo Hing op den Rijnsburgersingel gebracht.. Schipper Troost kreeg op zijn turf- Bchuit in de Oude Vest een toeval. Hij viel van do schuit in het water. Eenigo perso nen brachten hem op het droge. Door het bad was hij spoedig tot bewustzijn. Een der Nederlandsche officieren in 'Albanië, luit. Reimcrs, is gisteren alhier te ruggekeerd. Bij de politic is aangifte gedaan door ieen winkelierster van de Breestraat inzake bplichterij. Een jongmensch haalde voor 'een mevrouw, zooals hij zeide, uit de Hugo- fle-G root-straat-, dassen op zicht. Na infor- thatis bleek genoemde mevrouw niet te be et aam Gisteravond kreeg een 38-jarig man, K. K., op de Langegracht een zenuwtoeval. Hij werd binnengedragen in een der loodsen van de Gemeentelijke Vuilverbranding. De man was erg woest, weshalve dr. Boonacker ontboden werd, die overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis beval. LIJST van geheel en gedeeltelijk Wcrkloozen, die zich aangemeld heb ben bij de Arbeidsbeurs. Het Sleun-Comltó elscht als voorwaarde voor Stoun aanmelding bij do Beurs, zoodat dit Staatje wol een Juist boeld zal geven van de Workloosheld. Ook Werkloozen uit do Omstreken zijn hieronder begrepen. (Dit aantal vrij gering). Grondwerkers10 Overige vakarbeiders bij de bouw vakken in ruimsten zin72 82 Mannel. vaklieden in andere vakken (voor een groot deel gedeeltelijk werkloos)197 Vrouwelijko vaklieden (waaronder dienstboden, naaisters, werksters( 98 Losse werklieden140 Gedeeltelijk Wcrkloozen. Mannen allerlei vakken (veelal weekloon)160 Vrouwen voor allerlei vakken (veelal ï/6 weekloon)150 Jongens voor allerlei38 Totaal 865 Leiden, 28 September 1914. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. ONDERTROUWDF. J. Stafleu. jm. 27 j.. en E. S. Ladan. jd. 23 j. J. J. Koet. jm. 20 j„ eu A. Smit. jd. 22 j. C. van Rhijn, jm. 23 j. en J. Fleur', jd. 18 j C. Vijlbrief. jm. 20 j en H. van Oosten, jd. 18 j. P. O. Kettenis, jm. 24 J., en M. J. II. Jaapertie, jd. 24 j. J. de Tomb<v_ jm. 20 j.. en E. Zirkzee. jd. 20 j. P. B, Hage naar. jm. 24 j,, eu E. Hubor, jd. 22 j. J. C, Rooae. jm. 26 j.. en A. M. Everta, jd. 26 j. Q. II. Lens, w. 59 j., eu T. Vooys. jd. 44j, X HILLEuOM. Do politie te Haarlem heeft toestem ming gegeven tot het begraven van d,en plotseling overleden knaap van hier. De teraardebestelling had reeds plaato. Ten nadeele van den boekdrukker P. J. van Dobben, is een hoeveelheid van niet minder dan 75 kilo boëkdrukletter ont vreemd. Als do dader is opgespoord J. C. G., te Haarlem, die daar werkzaam is ge weest VOORSCHOTEN. Aan de H. B. S. 3-jarige cursus met Handelsschool te Groningen, is benoemd de heer J. Boers, alhier. In de plaats van dr. W. F. de Groot is aan do H. B. S. 5-jarigo cursus, huize ,,Beresteijn" benoemd de heer J. Leckio, diets, in de wis- en natuurkunde te Leiden. Den l&ten October herdenkt mej. Ohlmann den dag, dat zij vóór 25 jaar werd aangesteld tot gemeente-verloskundige. Zeker zal deze dag voor haar niet onopge merkt voorbijgaan. WARMOND. Zaterdagnacht werden eenige rusti ge bewoners opgeschrikt door een hier tot dusverre onbekende en verregaande bal dadigheid. De ruilen bij eenigen hunner werden stukgeworpen. Slager Vooys, Van Kempen en de Wed. Van Leeuwen kre gen een projectiel in hun woning. Men meent 1de daders op het spoor te zijn, personen uit een naburige gemeente. Van Leiden af was men reeds langs de vaart begonnen met straatlantaarns te vernielen,- hetgeen ook te Warmond werd voortga zet. Nog werd deze baldadigheid en verniel- zucht besproken, toen het dorp Zondag middag werd opgeschrikt door een hevi ge bcnzine.ontploffing. Deze ontploffing had plaats bij het schuitenhuis van den heer Baltus, te 's-Gravenhage, bij het land van den heer A. Oudshoorn, tegenover den molen van Cosijn. De monteur Schut zou den motor van het motorjacht van den hoer B. op gang brengen, toen met een geweldigen knal de ontploffing plaats had. Het dak werd van het schuitenhuis geslagen en kwam in het water terecht, waarop h et verder een prooi der vlam men werd. Het schuitenhuis en de zich er in bevindende toiletkamer brandden tot het water af en ook het motorjacht ver keerde in een ontredderden toestand. Al leen cenig meubilair uit de toiletkamer kon nog gered worden. De monteur Schut kwam er betrekke, lijk goed af. Hij bekwam eenige kneuzingen en brandwonden, alhoewel ernstige, aan hoofd en handen. Het gebouwtje was nog zeer kort nieuw gebouwd en nog niet eens geverfd. In den namiddag raakte op het Weije het groote zeiljacht „Nora" van den heer J. aan den grond, en wel zoo. dat dien avond niet aan afbrengen te denken was. Steuncomité. Bij het Steuncomité alhier mo'ilcDn zich om sfceuu aan tot den 19den Sept. 1183 per sonen. In do afgeloopen week idera 53 pers. Totale aanvraag 1241 personen. Tot 26 Sept. waren geheel afgehandeld 1065 aanvragen, terwijl er daarvan 248 zijn afgewezen. Voor de Militairen. Er wordt heel wat gedaan om het den mi litairen gezellig te maken en hen voor ver veling te vrijwaren. In de Jongens- en Meisjesschool 2de klasse aan de Oude Vest, waar ook eon aantal troepen ondergebracht is, hebben de manschappen daarvoor zelf gezorgd op een wijze, die wei eens genoemd mag worden. Zij hebben de cantine in eigen beheer genomen. Voor een geringen prijs kan de soldaat er allerlei versnaperingen krijgen. In het eerst was deze cantine ge plaatst in het spreekkamertje van het hoofd der school, doch eindelijk is het gelukt daar voor de gymnastiekzaal te krijgen. Daarin werd nu de cantine overgebracht en he- lokaal recht feestelijk ingericht. De wanden zijn versierd met vlaggendoek en draperieën, op do tafeltjes prijken bloemruikers, in ee>n der hoeken staat een piano en boven den in gang leest men met kleurige letters: Oost West, ook hier is 't gezellig. Zaterdagavond werd de ontspanningszaal, die bedoelt de manschappen binnen en dus buiten de kroegen te houden, in tegenwoor digheid van Kapt. Maas en luit. .Smit ge opend. De winst, die met de cantine wordt gemaakt, zal voor een goed doel worden be stemd. Toonccl voorstelling in dc „Graanbcnrs". In navolging van andere vereenigingen hier ter stede hebben dé R.-K. vereenigdo tooneclisten besloten op Donderdag 1 Octo ber een tooneelavond in ,,De Graanbeurs" aan do militairen aan te bieden. De uitvoe ring is voor militairen gratis toegankelijk en zal, indien er voldoende gebruik van wordt gemaakt, door meerdere voorstellin gen gevolgd worden. x Ontduiking van Regeeringsmaatregclcn. Het Haagsche Corr.-Bureau meldt Naar wij vernemen, blijkt hoe langer hoo meer, dat er in onze handelssteden een aan tal kooplieden zijn, die zich niet ontzien herhaaldelijk pogingen in het werk te stel len tot ontduiking van verschillende maat regelen welke dc Regeering neemt ter ver zekering van den toevoer van levensmidde len en veevoeder. Ons werd medegedeeld, dat in verband daarmede wordt overwogen of het geen aanbeveling zou verdienen de groote han delssteden onder den staat van beleg te brengen, opdat de handelscorrespondentie onder censuur kunne worden gebracht. Het zou zeer te betreuren zijn, als deze krasse maatregel noodig mocht blijken. Mocht dit het geval zijn, dan zou de handel dit aan zichzelf hebben te wijten. De goe den zouden dan met de kwa-den moeten lij den. Commissie van deskundigen „Beurswet 1914". De ,,St.-Ct." bevat thans oen Koninklijk besluit van 24 dezer, waarbij wordt inge steld een commisse van deskundigen ter voorlichting van den minister van Land bouw, Nijverheid en Handel bij do uitvoe ring der Beurswet 1914". In die commissie worden benoemdtot lid en voorzitter, de heer S. P. van Eeghen, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, en tot plaats vervanger van dezen de heer dr. H. F. R. Hubrecht, onder-voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken to Amster dam tot leden, de heeren A. de Bijll Na- chonius te Amsterdam, en tot plaatsvervan gers van dezen de heeren F. J. M. van Og- trop en A. L. G. II. Pichot-, beiden te Am sterdam J. van der Kooy Jr., te Rotter dam, en tot plaatsvervangers van dezen de heeren Jan J. Vierhout en M. J. N. Wak- kie, beiden te RotterdamG. W. A. van Laer J.Czn., te Amsterdam, en tot plaats vervangers van dezen de heeren P. J. E. Lefebro Jr. en J. Thors, beiden te Amster dam mr. H. M. Roelofsz, te Amsterdam, en tot plaatsvervanger van dezen de heeren G. F. Dudok van Heel en mr. Y. A. Schul- ler tot Peursum, beiden te Amsterdam Adam Roelvink, te Amsterdam, en tot plaatsvervangers van dezen de heeren Paul May, te Amsterdam, en W. Westerman, te Rotterdamdr. D. F. Scheurleer, te 's-Gra venhage, en tot plaatsvervangers van dezen de heeren G. J. Engelberts, te Arnhem, en F. Herman van Gijn, te Dordreoht. Voldoening Vorderingen. De coöperatieve vereeniging „Centraal Beheer" te Amsterdam heeft onder dc aandacht van den minister van Binnenland- 6che Zaken gebracht, dat het voor vele fa brikanten en handelaren, die leveranties aag staat, provincie en gemeente doen, in dezen tijd van belang zou zijn, indien zij de hun verschuldigde gelden zoo spoedig mo gelijk uitbetaald krijgen. Het zou voor velen een uitkomst zijn, als de publiekrechtelijke lichamen nu niet tot 1915 wachten met liet verschuldigde over 1914 ter beschikking te stellen, doch zich bereid verklaarden, ter stond het verschuldigde voor het reeds ge leverde te betalen. De overheid zou met zulk een maatregel een uitnemend voor beeld geven en bovendien velen helpen. Naar aanleiding hiervan heeft de minis ter aan Gedeputeerde Staten in de provin ciën verzocht, de vorderingen ten laste van de provinciën thans zoo spoedig mogelijk te voldoen, en de aandacht van de gemeen tebesturen er op te doen vestigen, dat een spoedige voldoening van de vorderingen ten laste van de gemeentebegrootingen en van de bogrootingen der gemeentelijke be drijven hem thans zeer gewenscht voorkomt. Verbod Uitvoer van Paarden. Het bestuur van het Nederiand&ch Laud- bouw-Comité heeft, zoo meldt het „Nederl. Landb.. Wkbl.", de aandacht van den direc teur-generaal van den landbouw gevestigd, op het feit, dat, door het verbod van uit voer van paarden, ouder dan 1 jaar, de belangrijke handel in li-jarige paarden ge heel is gestremd, en verzocht nader te willen overwegen, of het niet mogelijk zal zijn heti verbod onder de noodige voor waarden. te beperken tob paarden, ouder dan li jaar. Een Internationale Socialistische Conferentie. We lezen in „Het Volk" Het uitvoerend comité van 't Interna tionaal Socialistisch Bureau heeft de vol gende circulaire aran de aangesloten so cialistische partijen der verschillende lau den gezonden De S.-D. A.-P. in Nederland heeft ons het voorstel doen toekomen om binnenkort een conferentie van gedelegeerden van alle aangesloten partijen bijeen te roepen, die ten doel zou hebben den toestand te onder zoeken, door de laatste gebeurtenissen ge schapen. Naar d© opvatting der voorstel lers zou deze eerste conferentie ovorgaan tot een wisseling van inzichten en even tueel de bijeenroeping van oen nieuwe con ferentie, van volmachten voorzien, voorbe reiden. De vpor-conferentie zou plaat-s hebben te Amsterdam tussclien 26 October cn 1 No vember 1914 en zou gepresideerd worden door de delegatie van een der partijen wier land niet door den oorlog is getroffen. Wil zeer spoedig aan Trcelstra, afgevaar digde, te Scheveningen, Holland, die wel onze bemiddelaar heeft willen zijn, een brief of telegram doen toekomen, melden de of gij deze voor-conferentie nuttig en noodig acht, en of gij eventueel een of meer gedelegeerden erheen zoudt. zenden. Engelsche Schipbreukelingen. Men meldt uit IJmuiden aan do „Tel." Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat-, nu met het oog op den naar het zuidwesten gekeerden wind de moge lijkheid van het- aanspoelen van lijken van omgekomen Engelsche schepelingen zeer is toegenomen, er uitgebreide eu doeltreffen- do maatregelen zijn getroffen, voor een goede en spoedige ter-aarde-bestelling. De burgemeesters der kustplaatsen van Katwijk-aan-Zee tot Egmond-aan-Zee, zijn aangezocht, van het aan land brengen ot aanspoelen van lijken onmiddellijk kennis te geven aan het Engelsche vice-consulaat te IJmuiden. De kust wordt, nauwkeurig bewaakt door politie, terwijl fotografen zijn aangesteld, om de aangebrachte lijken te fotografceren om, indien zulks niet direct kan geschieden, mogelijk later de identi teit te kunnen vaststellen. De lijken, welke tussclien Katwijk-aan-Zee en IJmuiden aan spoelen, of aangebracht worden, zullen in een gemeenschappelijk graf gelegd worden tusschen Zandvoort en IJmuiden, die. welke tusschen IJmuiden en Egmond-aan-Zee zul len aankomen in een gemeenschappelijk graf nabij Castric.um. Beide graven worden bereids in gereedheid gebracht. De lijken, welke in de haven van IJmuiden aanspoe len of aangebracht zullen worden, zullen op het kerkhof te IJmuiden worden begraven. ze gistermiddag de Scheveningscho haven was binnengesleept, onder militaire autori teit gesteld. De zich van den inventaris in den schokker „Scheveningen 29", schipper Simon Bakker, bevindende goederen, wer den door de militaire autoriteit in beslag genomen, terwijl hetzelfde zal geschieden met de goederen in de „Maassluis 317", schipper E. de Bruyn, wanneer dit schip te Maassluis aankomt. De Crisis cn liet N. V. V. In de „Vakbeweging" wordt een staat gepubliceerd betreffende de werkloosheid, in de bij het Ned. Verbond van Vakvereeni- gingen aangesloten bonden, op l Sept. 1. I. Daaruit blijkt dat op genoemd tijdstip van de 87,678 leden onder de wapenen waren 11,184 en werkloos 19,387. Minder dan drie dagen (eventueel zes halve dagen) per week wcikzaam 2720 leden, terwijl 9123 leden drie dagen per week werkten of langer doch korter dan gewoonlijk. Den gebruikelijken tijd werd gewerkt door 27,229 leden. Het meest hadden van de werkloosheid te lijden de A. N. D. B. (89.2 pCt. van het le dental), de Ned. Ver. van Glas- en Aarde werkers (37.9 pUt.) de Ned. Bond van Goud en Zilversmeden (41.6 pCt.), de Centr. Bond van Transport- en Havenarbeiders (54.6 pCt.), de Ned. Zeemansvoreenigmg „De Volharding" (25 pUt.) Uitzetting van minder vermogende huurders. Naar gemeld wordt heeft een bespreking plaats gehad aan het Departement van Landbouw tusschen de Ministers van Justitie en van Landbouw, twee vertegenwoordigers van het Amsterdamse-li Steuncomité en pro fessor De Vooys, ondervoorzitter van het Kon. Nat. Steuncomité. In beginsel werd overeengekomen, door tusschen komst van net Kon. Nat. Steunco mité, de plaatselijke steuncomités, die daar toe genegen zijn, m staat te stellen, met de •huiseigenaren een regeling te treffen om te gemoet te komen in de moeilijkheden, die zich vooral in Amsterdam beginnen voor te doen ten aanzien van liet gevaar van uitzet- t-irg van minder vermogende huurders, dio hun huur niet kunnen betalen ten gevolge van de bijzonderg toestanden. Deze regeling zal in hoofdzaak overccn- komem met hetgeen te Rotterdam op dit stuk reeds geschiedt. Beide Ministers ver klaarden zich "bereid te bevorderen, dat de helft der kosten van dezen maatregel do r het Rijk aan de Steuncomités zal worden vergoed. Men vertrouwt, dat het zoodoende niet noodig zal zijn, wettelijke noodmaatregelen te nemen. De Crisis cn dc Architecten. Een enquête-commissie, bestaande uit voorzitters en secretarissen der vier bouw kundige vereenigingen, heeft een vragen lijst, betrefffende de werkzaamheid van den particulieren architect in verband met de crisis aan de architect-leden van elk der 4 vereenigingen ter beantwoording toegezon den. Het is der commissie aangenaam te kun nen mededeelen, dat in het algemeen de toestand bevredigend is te noemen. Tevens bleek, dat sommige materialen niet of zeer moeilijk en soms zeer duur te verkrij gen zijn. De commissie zal trachten te bevor deren, dat deze moeilijkheden zooveel moge lijk opgeheven wordt. Uit de enquête bemerkte de commissie verder, dat van verschillende zijden door ar chitecten geklaagd wordt over het onge motiveerde opdrijven van prijzen van som mige materialen. De commissie zou het zeer betreuren, wanneer door leveranciers van de crisis gebruik gemaakt word om extra winst te maken, en zij verzoekt in verband hiermede den architecten die in dit op zicht feiten weten, hieromtrent nadere mede- deelingen te willen doen aan de commissie, met vermelding van den Dsam van den leve rancier. Het Alcohol-vraagstuk. Hot hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van alcoholhou dende dranken, door dab der Nationale Christen Geheol-onthouders-vereeniging ge steund, heeft in een adres aan den minister van Binnenlandsche Zaken de vraag voor gelegd, of als tijdelijke maatregel niet een algemeen verbod van verkoop van alcoho lica, zoo het kan van de vervaardiging, moest worden bevorderd. Na de Ramp op de Noordzee. Te Hellevoet-sluis werd aangebracht door den blazer „G.O. 14" een groote stoomslocp van het Engelsche oorlogsschip „Hogue", welke door haar ongeveer 7 mijl van het Maasvuurschip werd aangetroffen. Er be vonden zich geen personen of lijken in. Do sloep is naar de Marinewerf verhaald. De stoombarkas van den door de Duit- sche onderzeeboot in den grond geboorden Engelschen kruiser „Cressy", werd, nadat Passen. Gedurende den oorlogstoestand werden ter secretarie te 's-Hcerenberg ruim 2-100 „passen" afgegeven, om de grens te kun nen overschrijden, n.l. om te werken, fami liebezoek, voor zaken, enz. Het aantal ter stempeling aangeboden bewijzen van Duit- sche ingezetenen, noodig om de grens te kunnen passeeren, bedroeg zeer zeker 2000. De drukte begint thans te verminderen.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1