Agenda van de week: Do Tweede Kamerzitting van lieden De vergadering werd heden te kwart over elven geopend. De opkomst der leden was buitengewoon groot en de tribunes waren stampvol. Alle Ministers waren aanwezig. Op voorstel van den VOORZITTER word besloten van liet trekken van nieuwe afdeelingen af te zien. De VOORZITTER wees op de ernstige cn hoogst ongunstige tijdsomstandigheden. In dagen als deze is het de plicht der Volksvertegenwoordiging met terzijdestel ling van alles, wat op partijstrijd gelijkt, eendrachtig samen te werken om de natie te bewaren, en te beschermen. Minister GORT VAN DER EINDEN wijst er op, dat. de Regeering van oordeel is, dat het landsbelang dringend eischt, dat verschillende wetsontwerpen nog he den door do Eerste Kamer in behandeling kunnen worden genomen. Buitengewoon zwaar is de taak, welke de Regeering in dezo bango dagen te vervullen heeft.. H. M. do Koningin, één van zin met Haar volk, is waakzaam voor het belang van het land. Wij zijn bereid onze onzijdigheid, moe/; het zijn onzo onafhankelijkheid, te verdedigen. Spreker deed eveneens een beroep op de medewerking der Staten-Generaal, om ract ter-zijde-stelling van al wat anders» verdeeld de regeering te steunen. (Toe juichingen). Besloten werd de 6poedontwerpen on middellijk in de afdeelingen te behande len. De vergadering werd gesloten en een ;t.wcede openbare vergadering togen twaalf Uren bijeengeroepen. Te halfécn werd de vergadering her- OTiend en zonder beraadslaging of stem- in ing werden de spoed wetsontwerpen aan genomen, n.I. het wetsontaverp tot verbod van uit- en vervoer van sommige artikelen het langer in-dienst-houden van ingelijf- 'den bij de militie; het langer in-dienst- houden van dienstplichtigen bij de lan weer; wijziging van het octrooi der Ne derlandsche Bankinlijving van lotelingen lichting 1914, onder de wapenen blijven van dienstplichtigen; toestaan van een buiten gewoon crediet-van 50 millioen; aanvuliing der onteigeningswet ter voorkoming van vasthouding en prijsopdrijving van waren inlijving t an ingeschrevenen voor de lich ting militie 1915. De heer LOHMAN belooft de Regeering den steun der rechter zijde. De heer De VISSER dringt aan op de instelling van een moratorium. De heer TROELSTRA keurt het optre den der Regeering goed. Hij vraagt alleen niet verder te gaan dan strikt noodzakelijk is. Voor kritiek is thans geen tijd. Thans ovcrheersclit de nationale gedachte, de na tionale geschillen. (Bravo's). Spreker zegt tot zijn geestverwanten, ook tob h-en, die in het leger zijn, dat zij hun plicht hebben te doen als Nederlanders. Hij dringt aan op de instelling van een mora torium en hij vraagt waarborg, dat ons volk voor gebrek zal worden gevrijwaard. De beer BOS brengt de Regeering hulde voor haar optreden*. De regeering kan reke nen op den steun der linkerzijde. Minister GORT VAN DER LINDEN is dankbaar voor de hulp. de Regeering toege zegd. In een dracht zullen wij thans liet ge- va air te. gemoet ga-.in (Bravo's). Minister TREUB zegt, dat, als bet zoo doorga-at met het onttrekken van zilver, de Regeering krachtige maatregelen zal ne- men als de oorlogstoestand voortduurt en andere maatregelen noodig zijn om in de be hoef te van het volk te voorzien, dan zal dit geiV-uren. Tlmns worden gean executies- we gens achterstallige belast ingscJiuld gedaan. Do Kamer ging daarop uiteen. Eerste Kamerzitting yan heden. I)e zitting werd geopend te kwart voor t\v ceën. De VOORZITTER zegt ongeveer hst. volgende Wat zooveel jaren is gevreesd, dreigt thans werkelijkheid te zullen worden. Wij,, die in vrede wcnschcn te leven, zullen niet dulden, dat onze souvereine rechten wor den aangetast. Leger en vloot zu'Jin1 een zware taak te vervullen hebben. Geschaard om den troon onzer energieke Koningin, zuEcn wij afwachten en door woord en daad l.c.n steunen, die vc^r onze onafhankelijk, beid hebben te waken. Beëedigd wordt de heer Van der Hoeven. Min CURT VAN DER LINDEN legt (ccuelfde verklaring af, alswelke hij in de Tweede Kamer deed. De ontvangen spoedontwerpen word en onmiddclh.k in de verschillende afdeelin gen- onderzocht. Te drie uren is er opnieuw een open bare vergadering. Inlijving van ingeschrevenen voor de lichting der militie van 1915. Een wetsontwerp is ingediend, waarin, het volgende wordt bepaalde Auu JMd afwijking van de bepalingen, der Militie-wet geldt ten aanzien van (lc inlijving van ingeschrevenen voor de Lich ting der militie van 1915 het bepaalde in- do volgende artikelen. Art. 2. De loting, bedoeld in art. 62 der Mi li tie wet-, wordt niet gehouden. Art. 3. Allo ingeschrevenen zijn bestemd ent bij de militie te worden ingelijfd, uit gezonderd zijlo. die voor den dienst bij de mi)i'.ie ongeschikt zijn geworden; 2o. die bij onherroepelijk geworden uitspraak voor goed of tijdelijk van den dienst zijn vrij gesteld; Zo. die bij onherroepelijk geworden uitspraak, hetzij voorgoed, hetzij voorlo©>- pig van den dienst zijn uitgesloten." Aart. 4. De tijd van de jnlijving en alles wat verder op de inlijving betrekking heeft ol' daarmede verband houdt, wordt door Ons of door de door Ons aan te wijzen au ton Dit geregeld, met afwijking voor zooveel noodig ven de geldende wettelijke voorschriften. Art. 5, Deze wet treedt in werkiug op den dag van haar plaatsing in het S laats blad. De Memorie van Toelichting behoorende bij het ontwerp van wet, betreffende de in lijving van lotelingen der lichting 1914, strekt dat ontwerp tot versterking van de door onze krijgsmacht aanwezige aanvullingsreserve. Het zal geen betodg behoeven, dat die ver sterking van zeer bescheiden omvang is, en dat nadere middelen tot versterking aange wend moeten worden. Vandaar het thans aangeboden ontwerp. De groep van ingeschrevenen, op wie vol gens art. 3 -de dienstplicht zal worden gelegd, is vrijwel dezelfde groep, die anders volgens art 62 der Mi li tic wet aan de loting- zou mc-eben deelnemen. Naar de bestaande bedoeling zullen, wordt het ontwerp tot wet verheven, bevelen wor den gegeven om zooveel mogelijk de ingeschre venen spoedig in te lijven en te oefenen. Dit deze bijzondere regeling zullen met be(rekking tot den dienst in 1915 en moge lijk ook in 1916 moeilijkheden kunnen voort, vloeien. Hierin zal ter zijner tijd een nadere wettelijke regeling moeten voorzien. Verbod van Uitvoer, Buitengewoon, crediet en ouder de wapenen blijven van Miliciens. De gisteravond verschenen „Staatscou rant"' bevat Kon. besluiten, waarbij, met ingang van 1 Augustus, verboden wordt de uitvoer van paarden (met uitzondering van veulens), hooi, stroo, haver, steenkolen en cokes. Ingediend zijn Zaterdagnacht twee wets ontwerpen: le. om een buitengewoon cre diet aan te vragen van 50 millioen guklcn ter bestrijding van uitgaven, voortvloeiende uit het buitengewoon onder de wapenen roepen van het leger, 2e. om te bepalen, dat alle dienstplichtigen onder de wapenen moeten blijven, totdat het oorlogsgevaar zal zijn ppgehouden. Voorts wordt wijziging voorgesteld in een reeds ingediend wetsont werp om mogelijk te maken, het verbod van uit- en vervoer van levensmiddelen, paarden, vee, veevoeder, daaronder begre pen hooi en stroo, rij- en voertuigen, daar onder. begrepen automobielen en rijwielen. Z. E. II. «lc Prins toegevoegd aan het Algemeen Hoofdkwartier van de Strijdmacht. Bij Kon. Besluit van 1 dezer is toege voegd aan het algemeen hoofdkwartier van de strijdmacht, Z. K. H. de Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, luitenant-generaal a la suite van de land macht. Z. K. H. de Prins heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan het hoofdkwar tier van den opperbevelhebber van land en Zeemacht en gisteravond een bezoek op diens bureau. De Mobilisatie h-eeit een Geregeld Verloop. Alle maatregelen met betrekking tot de mobilisatie genomen hadden tot dusver een regelmatig verloop hetgeen bewijst dat de voorbereiding die in vredestijd wordt uitge werkt op de daartoe bestemde bureaux o. a. van den gemeralen staf in de uitvoering goed bleek en die van de mobilisatie van 1870 verre overtreft. Een Circulaire van don Opperbevelhebber. De luitenant-generaal, opperbevelhebber van land- en zeemacht, C. J. Snijders, heeft d.cl. 1 Augustus de volgende circulaire ge richt aan de autoriteiten der Land- en Zee macht. Aangezien met de door de Regeering ge troffen militaire voorzorgsmaatregelen uit sluitend een nauwgezette handhaving van Nederla.nd's onzijdigheid wordt beoogd, wordt de aandacht van alle autoriteiten dei land- en zeemacht er op gevestigd, dat zij hebben te waken en te doen waken tegen eiken maatregel en iedere handeling, welke als een uittarting voor een andere mogend heid zou kunnen worden beschouwd. „Genoemde autoriteiten zullen hun on dergeschikten er aan herinneren, dat zon der uitdrukkelijken last var het bevoegd ge zag het overschrijden der landsgrenzen aan militairen ten strengste verboden is. „Ten slotte zij gewezen op den inhoud van de kennisgeving der regeering, opgenomen in de „Nederlandsche Staatscourant" van 31 Juli 1914 no. 176, houdende de bepalin gen, welke ter handhaving van de onzijdig heid zijn vastgesteld." Oproep officieren van gezondheid. De mmisrer van oorlog brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat er voor art sen, niet ouder dan 40 jaar, gelegenheid bestaat om voor den duur der mobilisatie dienst te doen ais officier van gezond heid 2de klasse, tegen het traktement voor deze officieren bepaald en onder toeken ning van een premie tot aanschaffing van klceding en uitrusting ad tweehonderd gril den (f200). Voor oud-offieieren van gezondheid, die zich bereid verklaren om voor den duur der mobilisatie wederom den dienst als officier van gezondheid te hervatten, be staat daartoe de gelegenheid. Zij genieten alsdan ecu belooning van. tien gulden (f 10) daags. De belanghebbenden, die voor den dienst als hiervoren bedoeld genegen zijn, worden uitgenoodigd zich schriftelijk te wenden tot den inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht te 's-Gravenliage (Korte Houtstraat no. 14e). (Stct.) Gepensioneerd* Officieren Bieden zich aan. Verschillende gepensioneerde officieren hebben thans hun diensten aan het leger bestuur aangeboden: Bij het departement van Oorlog komen deze aanbiedingen ge regeld in. Het legerbestuur maakt hiervan een dankbaar gebruik. De Koningin-Moeder. H. M. de Koningin-Moeder is hedenmor gen omstreeks 10 uur per automobiel naar Soestdijk teruggekeerd. Nu het voorgekomen verblijf 'van H. M. de Koningin cc Soesdijk door de omstandig heden niet kan doorgaan, is H. M. de Ko ningin-Moeder voornemens, eenigen tijd in de residentie te komen doorbrengen en Haar paleis in het Voorhout te betrekken. De Koningin.Moeder denkt zeer spoedig in Den Haag terug te keeren. ook omdat het heen en weer reizen op dit oogenblik onncodige stoornis zou geven. De prinses van Erbach heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag per automobiel, haar vier kindieren uit Duitschland. ten pa- leize Soestdijk gebracht. Bankbiljetten. Officieel wordt ons het volgende mede gedeeld De Nederlandsche regeering, vernomen hebbende, dat op verschillende plaatsen ii\ het land eenig wantrouwen tegen de deugdelijkheid van de biljetten door de Nederlandsche Bank uitgegeven, is ont staan, en dat vermoedelijk door een mis verstand aan eenige postkantoren biljetten niet in betaling zouden zijn aangenomen, brengt ter openbare kennis, dat haar na onderzoek is gebleken, dat de soliditeit der biljetten der Nederlandsche Bank boven eiken t w ij fe 1 is verheven, en dat de regeering aan al haar bureaux en kan toren do bankbiljetten, tot de volle waarde, in betaling aanneemt. De regeering heeft onmiddellijk maatre gelen genomen, om aan het hierboven be doelde misverstand aan enkele postkanto ren een einde te maken. Brieven aan hen, <lie zich onder de wapenen bevinden. De directeur-generaal der posterijen en tekgraphie vestigt de a in daclit van belang, hebbenden op de noodzakelijkheid om de brieven en andore stukken voor hen, die zich onder de wapenen bevinden, van zoo volledig mogelijke adressen te voorzien. Be halve de naam van den geadresseerd© zijn in ieder geval Ibevens te vermelden het korps en het onderdeel waartoe hij behoort. Voor hen, die bij de bc-zetting van de li- niêu en stellingen behooren, worde, indien dezo bekend is, de plaats van bestemming op het adres aangegeven; is die niet bekend, dan worde de iia-cn van de liiw; of stel ling als adres vermeld. Do brieven, enz. voor hen die nog in de garnizoensplaatsen zijn vereenigd, worden naar die plaatsen geadresseerd, totdat het veldleger buiten die garnizoenen wordt samengetrokken. Alsdan moet het adres zoo mogelijk bovendien de aanduiding van de divisie van het veldleger bevatten. Vergoeding kostwinners en steun Achtergeblevenen. De „N. R. Ct." is gemachtigd mede te declen, dat de vergoedingen, die ingevolge dé artt. 84 der Militie wet en 15bis van de Landweerwet worden uitbetaald aan de ge zinnen waarvan de kostwinners zich onder de wapenen bevinden evengoed worden uit betaald gedurende de mobilisatie, zooals in die artikelen staat vermeld. De requesten voor het bekomen van een dergelijke vergoeding moeten tijdens de strijdmacht gemobiliseerd is niet worden gericht tot den minister van Oorlog, doch gericht tot en ingediend bij den burgemees ter van de woonplaats van het gezin. Het Arbeidsbureau der gemeente Am sterdam deelt mede, dat de salarissen en loonen van alle ambtenaren, beambten en vaste werklieden gedurende hun diensttij 1 zal worden doorbetaald met inhou ling van hetgeen zij van rijkswege uitbetaald krij gen. Dienaangaande behoeft dus geen onge rustheid te bestaan. Te 's-Gravenhage is opgericht een comité van werkverschaffing en ondersteuning ge durende het tijdperk van mobilisatie. Dit comité stelt zich voor, een onderzoek in te sbellen naar de gezinnen, welke ten gevolge der mobilisatie op eenigerlei wijze hulp van noode hebben en maatregelen te beramen om in den nood te voorzien. Sub-comité'3 zullen in verschillende wijken, der stad worden gevormd. Binnenkort zullen nadere mededeelingen worden gedaan. Het comité is voorloopig samengesteld uit dc heeren G. J. W- Koolemans Beij- nen, gepensioneerd luitenant-generaalH. de Wilde, wethouder der'gemeente 's-Gra venhage J. J. Berdenis van Berlekpm, arts; mr. dr. J Eysten, directeur van ,,Het Vaderland"; en L. Hoejenbïrs, lid van den gemeenteraad. Door burgemeester Fockema Andreae wordt te Utrecht een comité gesticht voor achtergeblevenen van milieiens en land weermannen. Reeds werd 10-000 ont vangen. Do Levensmiddeloiikwestie. Wij zijn gemachtigd mede te deelen, 'dat door dc regeering buitengewone maatre gelen worden voorgesteld, waardoor zoowel het o pkoopen van levensmiddelen door handelaren en particulieren als het vragen van buitensporige prijzen onmogelijk wordt gemaakt door direct ingrijpen van de over heid. In verband daarmede wordt de aandacht van het publiek er op gevestigtl; dat het geen nut heeft, thans bijzonder groote voor raden in te slaan, daar deze toch in beslag kunnen worden genomen, en liet zeker valt af tc raden, buitengewone prijzen te be talen,: aangezien dit tot niets: anders 'dpji tot verlies voor den kooper aanleiding kan geven, zonder hun eenig voorrecht ten aanzien van het gebruik van de. waren te verschaffen. Reeds zijn aan liet departement van land bouw, nijverheid en handel de noodigc. maatregelen getroffen, waardoor verzekerd wordt, dat zoodra het ingediende ontwerp betreffende -„aanvulling van de onteige ningswet ter voorkoming van vasthouding en prijsopdrijving van waren" tot wet zal zijn verheven, eenc zoo spoedig en afdoend mogelijke toepassing is gewaarborgd. Te dien einde is bereids aan al de bur gemeesters des lands bedoeld ontwerp toe gezonden, voorzien van een handleiding tot toepassing,, benevens een lijst, van eeni ge der meest voorkomende artikelen met daarvoor voorloopig aangenomen maximum prijzen. Zoodra in eenige gemeente yer- hoogde prijzen worden gevraagd, welke de prijzen in de lijst genoemd overschrijden, of zich gevallen voordoen dat voorraden achtergehouden of verzameld worden in zoodanige mate dat zij, naar het oordeel van een burgemeester, ernstig genoeg zyn om ingrijpen tc wettigen, zal deze daartoe on verwijld telegrafisch de machtiging van den minister van landbouw, nijverheid cn ban. del vragen. Aangezien het wetsontwerp vermoedelijk reeds a. s. Dinsdag in werking zal treden is het publiek er dus van verzekerd van dien dag af de noodzakelijke levensbehoeften tot billijke prijzen te kunnen bekomen. Een kruidenier in de Hobbemastraat in Den Haag, die Zaterdag van de opwinding onder het publiek gebruik maakte om voor zijn waren buitensporig hooge pryzen te vragen, bekwam dit allesbehalve goed. De huismoeders uit deze volksbuurt, die allerminst prijzen van 70 ets. voor een kilo suiker, 30 ets. voor een kilo zout ea 15 ets. 'voor ,eeu pakje lucifers konden betalen, kwamen tegen het betalen van die prjjzen inopstand en andere menschen uit de wijk voegden zich bij die protesten, zoo dat het ten slotte verliep in een -relletje,- dat met bedreigingen gepaard ging. De winkelier moest ten slotte zijn huis slui ten; winkelruit was al ingeworpen. De firma Gerhard Polak te Amsterdam deelit aan de „Tel." het volgende mede: Door de meelfabrikanten en meelhande laren alsmede door de rijstpollers, is beslo ten, uitfluitend tegen contante betaling af te leveren. Dit geschiedt om te voorkomen, dat afnemers to groote hoeveelheden, op slaan die voor direct gebruik ni&t noodig zijn. Bovendien wordt ons medegedeeld door cim hoofd-intendhnt te Den Haag, dat op aanbieding, groote reserve-voorraden meel in te slaan, voorloopig niet zal worden ingegaan. Uiti een en ander blijkt dus opnieuw, dat men zich absoluut niet ongerust behoeft to .-maken omtrent den beschikbaren voor raad levensmiddelen. Geen Engelsche Schepen op Onze Kust. Uit Vlissingen wordt geseind, dat Bel gische loodsen, die daar binnenkwamen, verklaard hebben, dat er geen sprake van is, dat er Engelsche oorlogsschepen in de buurt van Vlissingen zouden zijn. Van de Duitseh—Nederlandsche Grens. Uit Emmerik wordt aan de „Gelderl." gemeld Door de douanen werd het schip Urest aangehouden, dat 120 ton meel aan boord had met bestemming naar Holland. Alle opvarende schepen worden streng door zocht, of ze ook levensmiddelen voor Hol land aan boord hebben. Do wegen van El ten naar Lobith en naar Spijk zijn door de Duitschers versperd. Al leen de heerbaan van Emmerik naar Arn hem ia nog vrij. In Elten en bij Eltenberg zijn militairen ingekwartierd. De uitzicht toren op Eltenberg was gisteren (Vrijdag) reeds bezet. Het Spoorwezen. Ook de maatschappij tot exploitatie van Staatspoorwegen en Nederl. Centr. Spoor nemen tot nader order slechte bagage en goederen ten vervoer aan. Stenn voor de Achtergeblevenen. Onveilige Wateren. De regeering brengt in de ;,Stct." (no. 179) ter kennis van belanghebbenden, dat in aansluiting aan de met het oog op den critieken toestand reeds genomen maatre gelen tot handhaving der onzijdigheid, de Noordelijke zeegaten en het zeegat van Goeree door mijnen onveilig zijn gemaakt» terwijl mijnenleggers gereed liggen om op eerste bevel de overige zeegaten af te slui ten. Het Roede Kruis. Het hoofdcomité van. het Nederl. Roode Kruis verzoekt plaatsing van den volgen den oproep. Langenooteni Wij staan wellicht aan 'den. vooravond der verschrikkingen, van 'den oorlog. Hulp en steun aan zieke en gewondte Landszonen te brengen, is de schoone taak van het Nederlandsche Roode Kruis. Om die atak met vrucht te kunnen ver vullen is zéér veel gejd noodig. Wij zijn overtuigd dat een enkele oproep voldoende zal wezen ruime gaven te doen toevloeien. Wie spoedig zendt, helpt dub bel I Toezendingen worden gaarne ingewacht aan het hoofdcomité van het Nederland sche Roode Kruis, Lange Voorhout 6,.Den Haag. Het dagcl. best', uit 't hoofdcomité: HENDRIK, PRINS DER NEDER LANDEN, HERTOG VAN MECK LENBURG, voorzitter. M. B. ROST VAN TONNINGEN, om dervoorzitter. J. C. VERSPYCK MIJNSSEN, waarn. penningmeester. A. A J. QUANJER. Dr. G. W. BOLAND. i 1 M. MAZEL, secretaris. 1 Prins Hendrik wijdt zioh vanaf het oogen blik van zijn terugkeer geheel aan de be langen van hot Roode Kruis. Hij is hierdoor zoo in beslag genomen, dat hij H. M. de Ko ningin niet vergezellen kan op haar tochten in verband met de mobilisatie. Hee Roode Kruis Comité voor Schiedam richt een noodhospitaal in voor 300 bedden. Reeds Maandag zijn er twee ziekenzalen ge reed. Ongeveer dertig verpleegsters hebben zich aangeb<xlen, ook studenten in de medi cijnen. Het bestuur van het Herstellingsoord voor Spoorwegpersoneel te Nijmegen heeft een' overeenkomst gesloten met het Roode Kruis, volgens welke liet Roode Kruis een ziekenbarak ter beschikking van bet her stellingsoord stelt en daartegenover het recht verkrijgt, in tijden van oorlog van het herstellingsoord gebruik te maken, Dientengevolge moesten alle patienteaf1, plotseling het herstellingsoord verlaten enj is dit nu door het Roode Kruis overgeno-: men. Vanwege het comité Utrecht van hei: Roode Kruis wordt met het oog op drei gend oorlogsgevaar de Amadiastichting aan den Jutfaasehen weg te Utrecht ingericht voor 70 bedden. Op verzoek van heb, hoofd-comité van het Ned. Roode: Kruis is het comité te Zeist bezig alles voor te bereiden om, als de nood aan den man mocht komen, binnen 21 uur de beschikking te hebben over een hiepitaal voor 20Q gewonden- Van corporaties en particulieren wordt zeer veel medewerking ondervonden. Te Driebergen heeft zich. een sub-comité gevormd. Namens het Roode Kruis zijn aan het Stedelijk Ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam voorloopig 8 zusters opgevraagd om bij een ambulance dienst te doen. De marinierskazerne aldaar wordt tij delijk als hulpziekenhuis ingericht. Het mi- litaid opleidingskorps heeft daar de wacht van de mariniers- overgenomen. De gemeenteraad van Breda heeft be sloten, in verband met de huidige moei lijke omstandigheden, aan den burgemeea- 1 ter een blanco-crediet te verleen en voor de aanschaffing van verbandmiddelen e.dl en voor de verleening van vergoeding aan de vrouwen en kinderen van onder d«. wapens geroepen miliciens en landweer mannen.. Te Maastricht is de voormalige Augustij nenkerk door liet Roodo Kruis als Rood'e Kruis-ziekcnhuis geopend, 's Avonds zou den er 60 bedden zijn. In 2-1 uren is de geheele inrichting tof stand gekomen. Dinsdag De Buroht. Leidsoho Bcstuurdemsbond. Groot* Openluchtmecting. Sprekers L. Hocjcnbos en J- Walbnrda. 8 u u r. Dagelijks: Bioscope en Variété Théatre „Imperial", SUM tionsweg. 8 u u r. CWoensdag- en Zaterdagmiddag ook 2 n u.r)., MENU. Macaroni met Ham en Kaas - Runderxib Spercieboonen. Thcrmometcrstand. Gisteravond om 8 uren 19.5° C. =67.1° F, Hedenmorgen om 8 uren 18 C. =64.4° F. 's Middags om 12 uren 20 O. =68 F. 's Middags om 4 uren 19.5° C. =67.1° F. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den oobtend van 3 Aug. Medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteor. Instituut te Do Biidt. üoogsto barometerstand 7717 te Horta; laagste 746.2 to Storaow3y. Verwachting tot dbn avond van 4 Aug.: Moest matige zuidelijke tot zuidwestelijken wind. Zwaar bewolkt mot tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer. Dezelfde temperatuur. LEIDSCUE BEUKliTEN. De rijwieldieven slaan, in de drukte hun slag. Gisteravond zijn aan den Lagen Rijndijk weder twee rijwclen ontvreemd. Mejuffrouw A. van der Steen heeft Za. terdag haar zilveren jubileum als winket juffrouw bij den heer Z van der Mey onder veel belangstelling mogen herdenken. Toen zij 's morgens het magazijn binnenkwam; was dit door het personeel heel aardig ver sierd en moest zij al spoedig de gelode-: wenschen van. personeel en depothouders in ontvangst nemen. Later werd zij. door 'den patroon gelukgewenscht, en lvaar een enveLoppe niet inhoud overhandigd. Van dé kinderen cn behuwdkinderen ontving; zij een prachtig groot gouden, medaillon met dito ketting, van het personeel een gouden potloodpen en voorts nog een wit: marmeren schoorsteehgarnituur voor haar kamer van de kleinkinderen van den heer Van dier Mïey en van kennissen en vrieru den en vriendinnen een prachtigen bloo- menschat. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Geopend: V morgens van 9—12 uur en dos middags van &-5 uur. AANVRAAC VAN WERKZOEKENDEN. 3 klerken. 2. Kantoorbedienden. (1 vrouwelijke); 1 Grof-bankwerker. 1 Vuurwerker. 1 Bovcnwerker, 1 Loodgieter, 1 Letterzetter, 4 Loopkneobten. 1 In casseerder, 1 Chauffeur, 6 Losse werklieden, 2 Werksters, 1 Waeehvrouw. GEVONDEN VOORWERPEN. Witte vrouwenzak met inhoudklein wit kin- dönhandtabchje; wit kraagje; hocdenvecrvier kante gouden manchetknoop; portemonnaio met inhoud; zakdoek met blauv/o rand.;, slTv'.l van een mofcorfiats.; eendvogel: brief met adres; sleur tels; zwart taschjb mot inhoud; zilveren broohe met haar: groene damesmantel; Nederlandsoh woordenboek; zwart fluvreolen ceintuur; reken boekje; zilveren collier; rozenkrans; zwarte sjaal; bril in etui; 1' paarso on 1' paarlmoercn rozenkrans in etuigroen lederen wagenkussen*; bruin to-whjo mot een potlood; blauw zijden zak doekje; koperen medaillon met. 2 portretten;, bruiu fluwoelcn zak met inhoud'; zilveren blouscspeld';. Duitscho B.-K. kerkboekzilveren kinderarmband; zak met vuil waschgood; 1 paar zwarte sokken; 4 kaarten met knoopjes.: zilveren dameshorloge; bovenstuk van een rijwielhel koperen ring met steentjeziLvancn. kettingarmbandblauwe jon- gen^cape-, zilveren lorgnet in etui; bruin lederen pakriembroche van stuivertjes; bastaard her* donshontlt BURGERLIJKE STAND- VAN, LEIDEN. OKDERTRQÜ" WD - J. Euslo jm.33*j. ea A M Roinkojd 2S J. J. Ei ados jm. 24 j_on G. van dcrStoon jd.20 J, J. van Iterson jm. 23j. on M. van tbr Kaajl id.'Jl j -J.van dor Walk jm. 27 j; on.C. Kootjd. 3l J. - l'.Kriek jm. 23J, en W. F. S. C, Droel" jd.. 22 J. C. FTogonos jm.22 j. on.Ë. P. Bluis Jd. 23 i. P. Verhoogt jm.2d j. en.Jf. C. vnn EVeroJd, 2i j. _- H. J. W van Bolloron Borgon en Honogouwon jm. 21 J. en J. van Duuion jd. 20 j; \V. do Groot jm. 23 j er M. U. do Groot jd. 2ö j. W. F] l.otte jm. 28M. on J. 0. Bolswildor ,jd. 21 j. H. S.Kokjm 2Jj.-onG. Hiefchovon jd. 19 j. E. J. H. Fl. BolsLus- jm 27 j. on M J. H. van Haaren jdl.25 j. H; Mours Jru. 2'1 j. on J. Korpenshook jd. 20 j, M. C. J. Scheller jra. 23 j. on J J. Aarts jd. 35 j. Ji H van Wolzon jm. 23j; on G'. van dor Hoyd'on Jd 22 j'. E atw ij k-aa ii-Z ec. To IJmuiéeii kwamen binnen „K.W. 124" mot 13 last; „K/W. 62" mét 8 last;. 58" met 12 last; „K.W. 60" met 10 last, „KW. 171" met 16 la&t; „E* W. 95" met 14 last; „K.W|. 94" met 10 lasty

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 2