A®. 1914. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. N°. 16691 Maandag 27 Juli. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Dit de Omstreken PKIJS DER ADVERTENTIEN: V; gels /"1.05. Iedere regel meer /"0.17J. Grootere letters naar plan. ..iaue. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oentscontantelk tientaJ woorden meer 10 0ent3. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ1.30; per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. B 0.10. Franco per post1.65. DIRECTE BELASTINGEN. Do Burgemoester vaa Loiden brongt tor alge meens kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is tor hand gesteld het kohier der Personeele belasting No. 14 van den dienst 1914, executoir verklaard dc-n 23en Juli j.l. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, J. A- VAN HAMEL. Weth. loco-Burgemeester. Loiden, den 25cn Juli 1914. LEIDEN, 27 JULI. Bioscooptheater „Imperial". Dc Leidenaars zijn heel spoedig gewoon geraakt aan de afschaffing der kermis. De herinnering leeft nog voort in biljetten op de ramen tan bakkers, die gedurende die dagen nog Hollandsche wafelen bakken en in dagelijksche voorstellingen in het bioscooptheater „Imperial". Door omstandigheden moest de heer Hartman zijn "kermisprogram evenwel een week later aanvangen. Zoo v.aren we dus Zaterdagavond in het theater aan den Sta tionsweg ter bijwoning van het eerste ker- misprogram, dat tot en met Dinsdag gege ven wordt. De heer Hartman hield een korte ope ningsrede en als voornaamste stippen we daaruit aan, dat het in zijn bedoeling ligt om gedurende den winter de films te doen afwisselen met specialiteiten-nummers. Zoo was ook dit kermisprogramma inge richt. Y^ór de pauze gaf Chris de la Mar eep paoirvoordrachten en vertelde eenige „moppen" en na de pauze speelde hij met Josephiiie de la Mar de zeer bekende één- acter „Na 't Soupertje". Bij 't :veitellen der grappen was De la Mar het best. „Na 't Soupertjè" beviel ons slechts matig. Meermalen zagen we 't be ter. Chris was hierin evenwel nog bedui dend beter dan Josephine. Het bioscopisch gedeelte was zeer naar onzen smaak. Eens allemaal leuke, pret tige nummers en bovendien een bijzonder mooie opname naar d& natuur, n.l. een kasteel in Frankrijk het propramma sprak evenwel van „Schilderachtig Na pels". Jammer, dat de naam en ligging niet werd meegedeeld in dezen filmtekst. Diep onder den indruk waren we, en on getwijfeld allen met ons, bij de weergave van de begrafenisplechtigheid van kolonel Thomson te Amsterdam en Groningen. Dat waren treffende oogenblikken, waar in we met weemoed dachten aan den kra- nigen Nederlander, die bij het vervullen van een moeilijke taak, ver van de zijnen, het leven liet. We kunnen niet nalaten ieder aan te raden deze plechtigheid te gaan zien. Dan kan men zich een denk beeld vormen van het verlies dat ons land geleden heeft in het sneuvelen van dezen medeburger. Onder diepe stilte heeft men deze film gezien en uit eerbied voor den doode heeft men zich na afloop van ap plaus onthouden. Een dieper gevoel le hul de is moeilijk denkbaar. Een vliegje, dat in het oog van een chauffeur terecht kwam, was gisterenna- micfldag halftwee oorzaak, dat het slacht offer het stuur van de autio van den heer P. v. M., wonende te 's-Gravenhage, kwijt raakte eoi bij den Grooten Vink tegen een hek en do buis der waterleiding terecht kwam. Do geheele voorkant der auto werd ingedrukt en kwam in zoodanigen staat, dat verder rijden onmogelijk was. Heb hek werd gede^ telijc vernield. Er ger was de dia-me, die naast den eigenaar der auto zat, er aan toe. Door den schok sloeg zij voorover en met hot hoofd door de voorruit. Hevig bloedend1 Werd ze in de „Groote Vink" verbonden. Een geluk bij een ongeluk was, dat do eigenaar der auto zelf dokter is en zijn vrouw dus direct hulp kon verleonen. Nadat een familie, per auto daar ter plasftse zijnde, die plan had naar Den Haag te vertrekken, het echtpaar bereidwillig twee plaatsen had aangebonden, vertrok men met achterlating van do aut-o, huiswaarts. Van de R.-K. School voor M. U. L. O. aan het Rapenburg alhier zijn de vier candidaton, die zich te Utrecht aan liet examen M. U. L. O. onderwierpen, allen geslaagd, n.l. de leerlingen H. Bokern en Al. Bertels, uit Leiden, W. Wesselingh uit Hazerswoude, J. Witsenburg uit Zoeter- woude. Bij deze examens te Utrecht slaagden ook voor diploma A de candidaten Anna Cloos alhier, en C. v. d. Giessen van Voor schoten, beiden leerlingen van de Bijz. School v. M. U. L. O. aan het Noordein 'e alhier. Gisteren, Zondag 26 Juli, herdacht de hoofdagent van politie dezer gemeente S. Wijnandts den dag, waarop hij 25 jaren geleden bij de politie hier ter stede in dienst trad. Zooals te verwachten was, zou die dag niet door zijn superieuren en collega's worden voorbijgegaan zonder van hun be langstelling te doen blijken. Nadat ree Is te voren de stoffelijke blijken waren toe gezonden, begaven op het middaguur de hoofdinspecteur mot inspecteurs, adjunct inspecteurs en collega's van den jubilaris zich naar diens woning, waar zijn familie bijeen was. De hoofdinspecteur begon te zeggen, dat hij, als tijdelijk waarnemende heb beheer over het commissariaat wegens afwezig heid met verlof Van den commissaris van politie, gemeend had bij de plechtigheid te moeten tegenwoordig zijn, waarbij hij als zijn verzekering durfde uitspreken, dat de tegenwoordige commissaris van politie, evenals de vorige, over de flinke plichts betrachting van dep jubilaris zeer tevre den was. Verder sprak de hoofdinspecteur als oud ste van het Leidsche Politie-corps den ju bilaris toe en herinnerde hij in zijn toe spraak dezen aan de voorbijgegane dienst jaren. Daarbij werd medegedeeld in hoe korten tijd de verschillende bevorderingen aan Wijnandts werden toegekend, wat be schouwd wordt, als een beloohing voor nauwgezette plichtsvervulling en goed ge drag. Daarop nam de heer Balfoort het woord, die van zijn sympathie voor den jubilaris getuigde, er op wijzende, dat diens werk kring er moeilijker op was geworden naar mate de plichtsgetrouwe man in rang ge klommen was. Hij sprak eenige woorden van hulde tot de echtgenoot© van den ju bilaris, die hem na de vervulling van den moeilijken en soms somberen dienst in den huiselijken kring steeds de zonzijde van hot leven wist voor te houden. Vervolgens overhandigde spreker den jubilaris een ge schenk schoorsteengarnituur namens de inspecteurs, adjunct-inspecteurs, hoofd agenten en eenige andere belangstellen den. Eindelijk werd het woord gevoerd door den hoofdagent Maartense namens zijn col lega's. Deze spreker huldigde den jubilaris als een goed en trouw kameraad, met wien het een genoegen was samen te dienen en wenschte hem toe, dat hij de rest van zijn diensttijd tot eigen voldoening en tot ge noegen zijner superieuren in gezondheid mocht vervullen om daarna te profiteeren van een welverdiend pensioen. De jubilaris dankte in goedgekozen woorden voor de prettige behandeling, die hij gedurende zijn loopbaan van superieu ren en collega's had mogen ondervinden, legde er bijzonderen nadruk op, dat hij nimmer iets te klagen had gehad en sprak zijn erkentelijkheid uit voor de ontvangen geschenken. Behalve het voorzegde garnituur was door de deelnemers den jubilaris een bloemstuk toegezonden, terwijl door den hoofdinspecteur naast een persoonlijk ge schenk voor den jubilaris een bloemstuk aan diens echtgenoote was aangeboden. Hedenochtend vertrok de kapitein Zeeman van het 4de regiment infanterie met zijn compagnie naar de legerplaats bij Laren, alwaar tot 15 Augustus een kamp wordt betrokken, tegelijk met de Ned. Weerbaarheid. De marsch naar het kamp geschiedt in twee dagen. Leiden heeft zijn contingent ook aan de Provinciale meeting voor Staatspen sioen, te Haarlem geleverd. De betoogers, voor 't meerendeel vertegenwoordigers van verschillende bij don Leidschen Be- stuurdersbond aangesloten vereenigingen, kwamen te halfnegen gistermorgen in het gebouw „Vooruit" aan de Haarlemmer straat bijeen. Met ontplooide vaandels, doch zonder muziek toog men langs de Haarlemmerstraat, Beestenmarkt en Sta tionsweg naar het station van het Holl. Spoor begeleid door een aantal nieuwsgie rigen en eenige politic-agenten. De optocht had een ordelijk verloop. Met den trein van halftien vertrokken een kleine hon derdtal betoogers, terwijl ook eenigen per rijwiel de tocht naar Haarlem maakten. Den lstcn Augustus a s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat mejuf- irouw A. van der Steen bij den heer L. van dor Meij aan de Mare als winkeljuf frouw in betrekking kwam. Zaterdagmiddag werd op den Mare- singel de 62-jarige M. B. uit de Heeren laan door een motorwielrijder aangere den, waardoor hij kwam te vallen. Bewus teloos werd hij in het openbaar slachthuis gebracht, waar hij werd behandeld. Het bleek, dat hij ontvellingen had bekomen op rechterwang en been. Te voet kon hij weder zijn woning bei-eiken. Tegen de mo torwielrijder is proccs-vcrbaal opgemaakt. Hij gaf op dien man niet gezien te hebben door de juist vallende geweldige hagelbui. De miliciens der lichting 1909, die se dert 29 Juni bij de Ilde af deeling van het 2de reg. veld-artillerie alhier voor herha lingsoefeningen onder de wapenen zijn ge weest, zijn weder in het genot van onbe paald verlof gesteld. x ALPHEN. 1 Voor een groote schare hield gister avond ds. Bus in de Ned. Herv. Kerk zijn afscheidsrede. Hij sprak naar aanleiding van Matth. 28 20. Daarna dankte spreker ds. Velthuis voor diens steun en liefde, welke hij ia zoo'n ruime mate had mogen ond'ervindenden kerkeraad voor hun hulp, die kerkvoogden en notabelen voor hun uitstekende leiding, de stoffelijke belangen der kerk betreffen de, en verder allen die medewerkten in het bellang der kerk. Voor dat die schare het kerkgebouw verliet, sprak ds. Veldhoen namens kerkeraad en gemeente, ds. Bus een hartelijk afscheidswoord toe, hem toe- wenschende, dat hij ook in zijn nieuwe, eigen gemeente, tot zegen van Velen mocht werkzaam zijn, terwijl hij de gemeente ver zocht de<n scheidenden leeraar Ps. 134 3 toe te zingen. Daarna dankte ds. Bus nog maals db gemeente voor haar liefde en bad hij haar wederkeerig Gods rijksten zegen toe, waarna de schare aangedaan het kerkgebouw verliet. Juist twee jaren mocht ds. Bus in deze gemeente werkzaam zijn. HILLEGOM. Onze plaatsgenoot©, mej. E. Bakker is te Amsterdam geslaagd voor de hoofd akte KATWIJK-AAN-ZEE. Gestikt. In 'den nacht van-Zaterdag op Zondag cm 3 uur ontstond, een binnenbrand bij den heer H. v. d. Wiel in een schuurtje, vastgebouwd aan de keukën. Doordat daar een voorraad leder en gummibanden in brand geraakte ontstond een hevige rook. De heer v. d. W. kreeg liet benauwd en werd wakker. De 73-jarige oude man wilde het vuur Jilusschen, maar bekwam daarbij brandwonden aan gelaat en handen en Viel bedwelmd neer. Toen de inmiddieljs gekomen inspecteur van politie den man vond, was hij reeds dood, want kunstma tige ademhaling .door hlern' en later dooïi 'den dokter toegepast mocht niet meer baten. Van .der W. was door den rook gestikt. De stoomspuit, op het terrein aan wezig, behoefde geen assistentie te ver- Ie enen. Katwijk is Zaterdagavond .in 't don ker gehuld geweest. Om halfelf begon het gas erg ;,raar" te doen. DaJi brandde 't iets beter, dan werd 't wat slechter, maar langzamerhand ging de lichtsterkte ach. teruit. Tot een half uurtje later alle gas pitten, die jangs. den openbaren weg zoo wel als in de woningen,- den geest gaven. Al het gas was opgebruikt en eerst Zon dagmorgen negen uur was er weer vol doende voorraad, .dat dje Katwijkers hun theewater op 't vuur konden zetten. Naar men zegt zou verwisseling van per soneel aan de fabriek de Qorzaak zijn van deze onverwachte stagnatie in het gasbe drijf. NOORDWIJK. Het Sint-Joroons Gesticht. Gisteren stelde het Kerkbestuur der Pa rochie van Sint-Jeroen alle parochianen in de gelegenheid,- om het nieuwgebouw de St.-Jeroensgesticht te bezichtigen. Wat daar op het groote terrein aan de Wil- helminastraat gebouwd is; is eigenlijk nog maar de kleinste helft van het gesticht,- zooals het eenmaal worden moet. Het ge sticht is gebouwd door den Noordwijk'- schen aannemer, den lieer W. P. de Vree- de, die reeds vele groote gebouwen (Grand Hótel Rembrandt; Sole Mio, e. a.) met succes uitvoerde. Het Sint-Jeroensgesticht heeft een 3-ledig recht van bestaan. Hoofd-, doel is de verpleging van arme oudjes en arme zieken. De geheele linkervleu gel eerste en tweede étage is daar voor ingericht. De mannen, en de vrou- wenafdeeling hebben ieder eon groote zaal met zonnige serre, grenzende aan den tuin. Elke zaai is ongeveer 90 vierk. meters: groot. Afzonderlijke trappjen voeren naar 'de slaapvertrekken pp de> eerste verdie ping,- waar ieder leen klein Vertrekje heeft OP de luchtige zaal, en waar zich' badka mers en waschgelegenheden bevinden. Dit gesticht toch is al jaren het ideaal van pastoor Sarter,- die alles heeft gedaan, om, de fondsen bijeen te krijgen, (t Spreekt- vanzelf, dat het parochiaal armbestuur,'die nu ook voor 'die armen heeft te zorgen* een kleine vergoeding voor de Verpleging moet afstaan, doch die vergoeding is maar een zeer geringe,- als men nagaat, hoe koninklijk de huisvesting is. Verder zullen de Eetw1. Zusters, die met de leiding worden belast,- voortgaan met da verpleging van zieken, wat zij nu reeds doen vanuit het gebouw aan de Voor- Straat. Zoogenaamde ?,loopende" patiën ten, die de zorg der zusters behoevejn, zullen in het nieuwe gesticht behandeld worden in de ruime frissche kliniek. Dat is het tweede doel. En het derde doel is, lom ouden van dagen, die niet onbemid deld zijn, iii de gelegenheid te steljien, in het ges,ticht een rustigen, ouden dag- te slijten. Als men de runne, luchtige kamers do meeste met serre of balcon en alLe met fraai uitzicht ziet, dan kan men hegrijpen,- dat er nu reeds enkele van ver huurd zijn. De kapel, die later nog" vergkoot kan worden,- biedt ruimte voor ongeveer 70 personen. Zij bevat gebrandschilderde ra men uit de ateliers van de firma Nicola te Roermond. De ramen bevatten medail lons met afbeeldingen van de H. H. Ma ria,- Liduïna, St.-Jeroen, Barbara en Ca- tharina. Vlak achter de kapel is de zie kenkamer; zoodat de zieken tóch, door het openzetten van twee schuifdeuren kunnen deelnemen aan de godsdienstoefe ning. Het geheele gebouw is electrisch verlicht; deze installatie werd aangebracht 'door de firma J. M. Zuure, van Haarlem. Da centrale verwarming werd aangebracht Sdoor Ida Cent. Heizungswerkc A. G. te Hannover. De sanitaire artikelen werden geleverd door de firma N. V. Van den Berg en Co., van Amsterdam. Verder is het gebouw voorzien van waterleiding. Het schilderwerk werd verricht door de firma Lubbers; van Haarlem, het loodgieters- werk enz.,- door de firma Eymer, van Noordwijk. Architect was de lieer. Arn. Brüning, van Haarlem, aannemer, zooals reeds gezegd, dc heer W. P. de Vreedie, van Noordwijk. OEGSTGEEST. Aan de modevakschool van mevrouw Wageningen, te 's-Gravenhagc, slaagde als costumière, mejuffrouw A. Parmentier, al hier. WADDINXVEEN. Door den Raad dezer gemeente is besloten de subsidie van den spoorweg Alphen—Gouda, te verhoogen niet f 1000, onder voorwaarde, dat het voorgestelde havenplan ongewijzigd blijlt. Voorts is in beginsel aangenomen het aanleggen eener waterleiding, waarbij 't wat-er door Ozon wordt gezuiverd. Aan een commissie uit den Raad is opgedragen met de Maatschappij Ozonwerken te Schie dam, te onderhandelen. WASSENAAR. Te 's-Gravenhage is Zaterdag bij het gehouden examen ter verkrijging der hoofd- aket o.m. geslaagd de heer C. A. Franken, alhier. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. ONDERTROUWD J. G. Kluit jm. 2< j onJ.J.Bodioc jd 27 j. - J. J. van der Lindonjni.au J Vogelenzang jd. J. G. So'irlWera jm. -IS j on G. A van der Wiol jcl.SS.i. P. de Jongh jm. Si J on J Spruitjd.23 j. A. Klein jm 70 j. en L. do Boer Jd. 20 j - J A. L.Frlosema jm.27 j.onH P. van bteen jd. 37 j. D van Rosson gescli man 76 j. en J. J. D. Dubbeldemanjd. 86 j. A Smitjm.27j. en G. van MeUsraarden jd. 25 .i - J van don Burg jm. 23 j on W. Koodo jd 21 J. J. G van der Weston jm. 5') 1. en E. Polüiet. jd. 45 J. C. J Oudshoorn jm. 27 j en J. A. u Guldomond jd 28 j - I Chottol jm 26j en L. Mokjd.2'1 j. J. van GInkel jm. 20j on S. W. Tijssenraad jd. 1(> j W. H. Heynla jm 28 J. on W. Schuuringjd. 2j. - J. W. A. van Hult jm. 27 ion J J. W. Brijnon jd 23 J. - J. do Jong jm. 27 j. on M Wosterman jd. 25 j. - A. N. Landman jm. 2J j. on M. C Mfillco jd. 21 j. - J. IC Zieiluss jm.27 j on H. A Schorn jd 2» j. BURGERL. STAND. OMSTREKEN. ALPIIEN. Bevallen: G. v. d. Ham geb. Van Z wieten, D.; P. Bijl geb. v. d. Kwaak. Z.; O. M. Stoppelenburg geb. v. d. Wolf, Z. BODEGRAVEN. Bevallen: M. C. Okkorso geb. Van Rooijon, D.; O. Mijdorwijk geb. Van 't Hoog, Z.; W. van der Panne geb. Wagensveld, D. Overleden: B. W. van Ede 7 jarenA. Boele 6 rand. BOSKOOP. Geboren: Pieter, Z. van J. Toor en II. van Stijn; Gcrrit, Z. van J. Middelkoop geb. N. Brouwer; Wiglius Schulfcotus, Z. van W. S. Yenoma geb. A H. Hardijzor. Gehuwd: J. Hortensius 2-5 j. en M. Akerboom 22 j. Overleden: Johannes Wijnbeek 8 j. HAZERSWOUDE. Bevallen: A. Harkes geb. Kluis, D.; A. van Exter geb. Lans, D. Overleden: B N. v. d. Staay. jm. oud 22 j. Gehuwd: W. J. Ravcnsberg, jm. 25 j. en E. Verhoorn, jd. 27 j. LISSE. Ondertrouwd: J. Hoogkamer ou O. Meijer. Geboren: Petrus, Z. van N. Warmerdam en F. Goodemans; Antonctta Potronello. Henrica, D. van M. Royaokers eu A. van den Tillaard; \ren- dina, D. van L. Noort en M. A. Nieuwenhuis. NIEUWKOOP. Bevallen: L. Koolo geb. Bot. D.A. Pieterse, geb. Bos, D. NIEÜWVEEN. Overleden: Huiberdina Kla- zina Voogt, 2 j. 10 m. OUDSHOORN. Bevallen: J. van Geen geb. Kleijne, D.; M. Th. van Rijn geb. Heemskerk. Z. Gehuwd: P. Laros 26 j. en J. M. Baas^ó j. TER AAR. Overleden: N. Hartog 73 j. cchtg. van A. Vuijk. WOUBRUGGE. Bevallen» O. G. Walraven geb. Van der Waa, 'D. Gehuwd: A. 0. Suidgeeat 25 j. en O. M. Straathof 24 j. ZEVENHOVEN. Bevallen: T. L. Bevarrfc geb. Arlman, D. ZWAMMERDAM. Bovallen: P. Molenaar geb. Sohouton, Z.; A. Roodenburg geb. Den Hollan der, D. De Koninklijke Familie, die 1 Augus tus van Het Loo op Soestdijk komt ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin-moeder zal tot 15 Augustus in het lustslot aldaar verblijf houden. H. M. de Koningin-Moeder, die Za terdag van Soestdijk naar Arolsen vertrok zal in de hoofdplaats van het vorstendom Waldeck tot 31 dezer blijven ter gelegen heid van de kerkelijke bevestiging van den zoon van den prins van Waldeok. Z. K. H. de Prins wordt in den avond van 3 x\ugustus in de Residentie verwacht tot een bezoek den volgenden dag aan do koninklijke landgoederen op Ter Horst. De Zeel and" met prins Hendrik aan boord, as te C'liristiania aangekomen. Een Noorsch eskader bracht saluutschoten. De stad is versierd. Dc bladen bevatten artikelen over Nederland en ons vorstenhuis. De minister van Binnenlandsche Za ken heeft- meegedeeld, dat hij op de be grooting voor 1915 de gelden voor de uit breiding der Rijks Hoogere Burgerschool to Coevorden zal aanvragen. Voor de nieuw te bouwen Ned.-Herv. Kerk in het Westerkwartier te Amster dam is Zondag in de Amstelkerk aldaar een gift. van f 1000 gecollecteerd. Bij het Staatsexamen tot toelating aan dc universiteit te Utrecht, gehouden van 23 tot 25 Juli zijn geëxamineerd 13 cand. voor de faculteit der Godgeleerd heid, enz. 8 cand. voor de fac. der geneesk. enz. Geslaagd voor diploma A. zijn P. J. Huihoven, P. C. J. Cremer, P. J. Bont, mej. L. Cnoop Koopmans, A. F. M. Blom en voor diploma B P. Kikkert, J. Thie, G. W. H. Loos, mej. A. Keyzer, J. Schui- temaker. Gedurende den loop van het examen trokken zich geen candidaten terug. Het examen wordt voortgezet met twee candi daten. Na voortgezet examen slaagden in de vo rige groep alsnog voor AJ. A. Montijn, mej. Th. A. M. Driessen. Het „Weekbl. v. cl. Vrijz. Herv.'' deelt mede, dat de „Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden in Friesland", door tusschen- komst van ds. J. E. de Vries te Buiten post, van een ongenoemde tweepandbrieven, van f 1000 elk lieert ontvangen. Het hoofdbestuur van de Ned. Ver. van Chr. Handels- en Kantoorbedienden, soeretariaat gevestigd te Zaandam, heeft aan. de Tweede Kamer verzocht het wets- ontwerp-Aalberse, bedoelende beteugeling en strafbaarstelling der oneerlijke concur rentie ten spoedigste to beoordeelen en in beginsel ongewijzigd aan te nemen. Het „Hbl'd." meldt. dat. door den minister van Marine een commissie is be noemd ter voorbereiding van de maatrege len, welke noodig zijn voor reorganisatie van do opleiding tot machinist bij den marine-stoomvaartdienst. Op de aanbeveling voor leeraar in het Hoogduitsch aan het gymnasium en aan de H. B.-S. to Delft, zijn geplaatst de heeren J. W. Weehuizen, leeraar aan de- H. B.-S. te Heerenveen en S. Anholt, leoraar aan het Gymnasium en de H. B.-S te Winscho ten. De minister van Justitie is voorne mens in het begin der volgende maand met verlof naar het buitenland te vertrekken. Do minister van Oorlog heeft Zater dag een inspectietocht gehouden door het Zuiderfronticr der stelling Amsterdam. De gewone audiëntie van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal op Wocusdag 29 Juli e-.k. niet plaats heb ben. Dc exploitatie .an de II. T. M. De heer F D. R. Nieuwenhuizen, Char lotte de Bourbonstr. 56, secretaris-pen ningmeester der Vereeniging „Bezuiden- hout en Wijk VII's belang", hoeft in over leg met eenige bestuursleden van andere vereenigingen stappen gedaan om te ge raken tot een centraal-comité uit do Ver eenigingen „Bezuidenhout en Wijk VH'a belang", „Duinoord", Schev. Belang", „Handel, Nijverheid en Gemeentebelan gen", de „Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer" en de R.- K. Middenstands-Vereeniging „De Han ze", afd. Den Haag, welke zich ten doel zal stellen een openbare bespreking van de verschillende grieven tegen dc bestaan de exploitatie van de H. T. M., zoowel te gen het duro tarief, het zöne-stelsel, als mede de onvoldoende tramverbindingen, tusschen de verscliillcndestadsdeelen on- tusschen de verschillende stadsdeelen on derling, als wel met de stations. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is de majoor F. L. de Voogt, van den staf der cav. toegevoegd aan -den insp. van het. wapen, ter zake vaa tijdelijke ongesteldheid op non activiteit gesteld.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1