Vrag8n en Antwoorden Gemengd Nieuws. FEUILLETON. nXaSii VEHE. plicht jegens het va-derland wordt afgekocht voor een handvol zilverlingen. Laat nu niemand het woord volksle ger ook maar fluisteren, zoolang deze dien&tplichtlpterij, en de daarmee gepaard gaande handel in blanke slaven" niet tot het verledene behoort". De vorm van de advertentie is ergerlijk, zegt ..De Nieuwe Courant", maar de Militiewet Cart-. 78) laat toe, dat- de dienst bij het blijvend gedeelte (waarvoor de man schappen bij loting uit de jaarliikscbe lich ting worden aangewezen tot een maximum van 4500 man) bij plaatsvervanging kan wor den vervuld en hiervoor bestaan goede rede nen, die bij de behandeling der wet inl911 ampel besproken werden. Vraag: Wat is de beste en vlugste weg van Leiden naar Baarn per rijwiel; liefst met afstand in K.M. Antwoord: Lei den, Woerden, U trecht, De Bildts Soestdijk, Baarn; 71.4 Iv.M. Vraag: Wat is de kortste weg van Leiden naar Den Helder en hoeveel K.M. per rijwiel? Antwoord: Leiden, Hillegom, Haarlem, Santpoort, Yelsen, Beverwijk, Castricum, Hei- lo, Alkmaar-, Schoorldam, 't Zand, De Kooi, Den Helder; 100,2 K.M. Vraag: Als ak per fiets de- grens over wil, moet ik dan voor mijn fiets betalen? Zoo ja, hoeveel bedraagt het dan voor Dudtschland en hoeveel voor België Antwoord: Op fietsers ziet men niet zoo streng toe; als go een koffertje bij u heeft, zal men dit wel eens door u laten openen. V raag: Gaarne zou ik van U willen woten do kortste weg naar Naaldwijk per fies en hoeveel kilometer Antwoord: Over Voorschoten, Voor burg, Hoornbrug, Wateringen, 27.6 K. M. Vraag: Mijn dochter was ddenétbaar in Leiden, verhuurd per jaar. Haar geld ontving zij om de drie maanden. Om de drie weken had zij een vrijen Zondagnu Zon dag j.l. is zij thuis geweest en was haar gezegd Zondagavond thuis te komen. Door familieomstandigheden, sterfgeval van een zuster ^an mijn vrouw heb ik haar cers-t Maandagmorgen weg laten gaan. Toen >ij daar aankwam werd zij op staan elfen voet weggestuurd, zoneïar haar verdiende joon. Wat daar nu aan te doen, en heeft zij nog recht- op kostgeld en zes weken huur Antwoord: Indien de tante van uw dochter bij u inwoont en is gestorven op den avond zelf, dan lijkt» ons dat wel een reden voor verontschuldiging. En wanneer de verhouding tusschen haar en mevrouw overigens goed was, had deze het door de vingers moeten zien. Maar de kantonrechter zal, na beide partijen tie hebben gehoord moeten uitma ken of het entslag is gewettigd, en in ver band daarmede, bepalen, hoeveel loon nog verschuldigd is Uw dochter zal de zaak dus bit den kantonrecht-er moeien aanbren gen. V raag: Is het indienen van een sell if- t-elijke volmacht in alle opzicktan voldoend?, waar men zelf verschijnen moet, of tot een hancLeeketiing wordt opgeroepen, ook w 1 bij vaderlijke toestemming om bij een welijk niet tegenwoordig te zijn Antwoord: In het algemeen in. Wanneer iemand, wiens toestemming l. een huwelijk vereischt wordt niet persoen lijk bij het huwelijk tegenwoordig kan zijn, wordt ook een acte van toestemming over legd, Welke actie voor een notaris mo?t worden verleden. Vraag: In den laatsten tijd kon en volgens uw blad, nogal personen van bui ton hier zich vestigen. Ik ben reeds zoo va' een jaar abonné van 't Leidsch Adresboek, dat Januari il. zou verschijnen, het is nu einde Juli, doch ik zie, gelijk zuster Anna. nog niets komen; en als het uitkomt, dan heeft men er zooals ik in den aanvang reeds opmerkte-, heel weinig aan. Weet u ook wanneer 't uitkomt of is hier ook al staking? Antwoord: De uitgave van ren Adresboek is in Leiden geen bijzonder roordeelige zaak. Het is daarom te begrij .pon dat de uitgever er niet» alles aan ten loste kan leggen en er komt heel wat voor kijken. Het ergste is bovendien dat de in gezetenen, die door tijdig adresveranderin gen enz. bij den uitgever op te geven, dezen zouden kunnen helpen en de uitgave be spoedigen, hem hun medewerking op enke le uitzonderingen na onthouden. Vraag: Reeds geruimen tijd merk ik, dat een jongéman verliefd op mij is. Door zijn grooto verlegenheid heeft hij het nog niet durven wagen mij t-e vragen. Invoel zelf ook wel wat voor hem. Kunt u mij nu een middel aan de hand doen om hem to laten toehappen Hij heeft wat puistjes in zijn gezicht, ver dwijnen die vanzelf, of is dat een blijvende huidziekte 1 Antwoord: Uw vrouwelijk instinct moet u daartoe den weg wijzen en als u in derdaad genoeg voor hem voelt, zal dit te morgen of te avond, vooral te avond wel gelukken. Begin maar eens een heel vrien delijk praatje over 't weer of zoo, loop oen eindje met hem op en als hij dan inderdaad van u houdt zal hij zich wel geven. Doet hij het dan nog niet, dan is hij het ook niet ■waard dat gij hem liefhebfc. Zeg hem dan voorgoed bonjour en kijk een ander maar eens vriendelijk aan en clan iemand wiens gemoed lichter ontvlambaar is en die niet is behept metpuistjes. Wij kunnen daarover over deze puistjes n.l. met be trekking tot den persoon in kwestie niet oordeelen maar blijvend of niet blijvend vinden wc ze voor een meisje niet appetijte lijk. Vraag: Ik heb een hond, die sedert ge- ruimen tijd lijdende is aan huidziekte (schurft). Ondanks alle zorg wil de ziekte niet wijken. Is liet op de eene plaats ge nezen dan breekt het op de andere weer uit, waaruit ik constateer, dat het een in wendige ziekte is. Zou u of een uwer lezers mij daar raad voor kunnen geven? Antwoord: Schurft is geen inwendige doch een echte huidziekte, veroorzaakt door mijten an verschillende soort en het hangt er van af welke de oorzaak is of de schurft gemakkelijk of moeilijk te genezen is. Raad pleeg een veearts. Vraag: Ik ben aangeslagen in de plaat selijke belasting voor 12.75 naar een in komen van 850. Ik heb 5 kinderen bene den 12 jaar, is mijn aanslag juist? Antwoord: Uw aanslag moet zijn 12.37%. Vraag: Ik ben aangeslagen in de PI. Dir. Bel. in de 3de kl. tegen een inkomen v.-'.n 750 en heb één kind. Hoeveel kan mijn aanslag bedragen? Antwoord Indien uw kind op 1 Ja- nuari j.l. nog geen 16 ja-ar oud was moet uw aanslag 11.05% bedragen. Vraag: Mijn geheele huis zit vol met motten, zoowel boven als beneden, in bijna alle kasten, niettegenstaande ze iedere week schoon gemaakt worden. Zou u mij een mid del aan de hand kunnen doen deze onge- noode gasten te verwijderen? Antwoord: Dat is de gewone zomer plaag vooral in huizen, waar het vochtig is en waar omheen veel water ligt en boomen staan. Het beste middel is terpentijn of ta baksrook. Wil men het laatste middel toe passen dan behoeft men slechts wat tabak niet van de beste soort op eenige half- uitgedoofde kolen te leggen. Terpentijnolie wordt zonder verwarming op een schaaltje té verdampen gezet. Vraag: Waarom laat men de Gemeen- lewerklieden niet werken van half twee tot u" uur 's middags? Nu wordt er gewerkt van 2 tot 7/11111- met een halfuur schaft. Als men werkt van halft-wee tot 6 uur dan vervalt die schaft, het aantal uren blijft hetzelfde, de arbeiders zijn vroeger klaar en de rommel in de stad is vroeger opge ruimd Antwoord: Ge wilt zeker maar spoedig gedaan hebben. Het lijkt ons ech ter in het belang van den dienst en van de werklieden zelf beter, dat men de werk lieden niet onafgebroken 3% uur laat wer ken. Als het geen slabakken wordt-, is dat te veel. Een halfuur schafttijd geeft weer nieuwe kracht en nieuwen lust. En dat de arbeid der gemeente-werklieden zoo'n rommel zou maken, gelooven we niet. U moet uw werk en uw stad hoog houden. V raag: Zou u zoo goed willen zijn mij te zeggen of het werkelijk waar is, wat er omtrent de Boraniumbesjes in uw bla 1 geschreven wordt? Is 't ook waar dat die besjes te k°°P zijn lk ben al bij twee apothekers geweest, doch ze zijn niet te krijgen. Antwoord: Wij weten het niet. Men doet echter wijs, dergelijke reclame onder groote risico te aanvaarden. Adressen van weclerverkoopers kunnen wij niet op geven. Die moet men ook maar in de adver tenties opnemen. Vraag: Kan een perceel, in eigendom toebehoorende aan een weduwe, zonder hulp van een notaris worden overgeschre ven op naam van één harer kinderen, zóó, dat dit voor de wet geldig is? A n t w o o r d Belanghebbenden zullen verstandig doen daarvoor een notaris te gebruiken. Bij onwil der andere kinderen van een ondershandsche actie niet geldig zijn. V raag: Zou vi mij ook kunnen zeggen ia welke stad of dorp er van dit jaar nog brievenbestellers worden aangesteld En waar zou men de meeste kans hebben ora aangesteld te worden? Antwoord: Dat kunnen wij niet zeg gen. We zouden maar bij den Directeur- Generaal in het algemeen solliciteeren, dan kan men u plaatsen waar de meeste behoef te is. U zult echter wel in het Leidsch Dagblad hebben gelezen, dat het niet ge makkelijk gaat om voor brievenbesteller, aangesteld te worden als men niet eerst als hulpbesteller of als bediende een tijd lang dienst heeft gedaan. Vraag: Een tengere poos, 3^ jaar oud, heeft van de geboorte af, een knobbel aan do staart welk© haar evenwel nooit Jast veroorzaakt heeft. Nu heeft zij onlangs een worm uitgeworpen, en eenige weken later pijn aan de staart gekregen, wa-t met tus- schenpoozen opkomt. Zij gilt het dan uit van pijn. Kunt» U mij een raad geven? Antwoord: Dus uw kat zal wormen hebben en is het goed van een wormkoekje een papje to maken en dit in te geven. Bovendien heeft het dder eon knobbel aan de staart. Waar zit die knobbel? Voor leeken is het moeilijk hierin te spreken en zal U een veearts moeten raadplegen. Vraag: Hoe kan een kunstschilder pastel-teekenaa-r, in hoodzaak porfcr itten, het meest reclame maken voor medewerking om bekend te worden, zoodat men er een bestaan van kan hebben 't Zij adverteer en of kaarten rond zonden 1 Antwoord: U moet trachten in re latie te komen met een schilder van naam, een kunsvereeniging, die wel eens schilde rijen tentoonstelt of een solied kunsthande laar en trachten gedaan te krijgen, dat U Uw werk kunt exposeer e-n. Ts het superieur werk dan krijgt U een goede beoordeeling in de bladen en de aandacht is op U en Uw werk gevestigd. Vraag: Dagelijks erger ik mij hoe slecht hier rechts gehouden wordt, vooral op de Hoogewoerd. Is nu niet ieder een verplicht! dit zooveel mogelijk na te komen en zijn hier geen straffen op ge stold bij niet naleving? Antwoord: Geen straffen opgesteld. Dat zou ook een al te groot1© vrijheidsbe perking zijn. De wande-laars moeten zelf leer en dat dit nuttig en noodiig is. V raag: De bélasting is dit jaar op 3 verschillende manieren verhoogd, percen tage, opcenten hooger, terwijl geen aftrek meer is toegelaten van zekere belasting. Wat is nu aan de beurt? Moeten er nog meer gegoeden daarom de stad verlaten Antwoord: Juist, dat verlaten der gemeente door do gegoeden maakt herhaal delijk belastingverhooging noodig. Dit wijst er op, dat de gemeentewet noodig veran derd moet worden, waardoor de gegoeden, die hier hun zaken drijven, doch buiten de stad wonen, meer dan tot dusver in de be lastingen bijdragen. Of weet U er een ander middel op Laat de gemeente eens bezuinigen, bijv. de elektrische klokhen- dienst afschaffen, het Plantsoen verwaa-r- loozen, geen scholen meer bouwen dan zou men wat hooren. Allicht- schreef U zelf ook weeir 'n half dlozijn vragen om dit wanbeheer der gemeente aan de kaak to stellen. Vraag: Ds stof machine maakt een geweldig leven, zoo zelfs, dat ik meermalen heb gezien, dat menschen, doordat ze door anderen werden gewaarschuwd", nog juist bijtijds uitweken voor de trram, zijn konden eenvoudig de naderende tram niet hooren,- doordat dat ding zoo'n lawaai maakt. Zou daar nu nietö aan te dioon zijn, dat die machine minder leven maaktde wrijvende circled zullen toch wel goed gesmeerd zijn V Antwoord: Het mach'entje zal wat oud worden en dan gaat het meer leven mnlcen. Wij geven toe, dat 't leven maakt, en zijn blijde, dat er maar één in do stad is. Wanneer er drie tegelijk in één straat zouden werken was t er niet om uit ta houden, maar dan zou het een of an de-re artikel uitl de politie-vorordening er wel een eind aan maken. Vraag: Moet ik, als ik verhuisd ben. dit. opgeven op het Raadhuis? Zoo ja, waai en wanneer? Moet dit ook in mijn zakboekje van dienst veranderd worden A ntwoord: Ja, op het bureau van den Burg. Stand, tusschen 9 en 4 uur. Neem het zakboekje maar eens mee, dan zal men u daarover wel inlichten. V r aag: Mogen onze gemeenteambtenaren vergaderingen bezoeken, waar sprekers op treden, welke staan op het standpunt van den klassenstrijd? Antwoord: Zeker, mogen zij dat. Wij leven in een vrij land. Vraag: Heeft een dagmeisje, dat van '9 morgens 8 tot 'fl avonds 8 Urén in be trekking is, recht op loon en kostgeld als mevrouw eenigen tijd uitgaat en zij naar huis gestuurd wordt? Antwoord: Ja; het bedrag der ver goeding zal f2.50 a f3 per week moeten bedragen. Vraag: Als men zoo eens zijn oogen den kost geeft, ziet men verschil temde ge- meeffte-ambtenaren niet beambten met een klein salaris zeer winstgevende bijbe trekkingen waarnemen en liefst in den tijd voor gemeentedienst bestemd. Wordt er bij liet bepalen van hun aanslag in de plaat selijke. belasting wel rekening gehouden met die dikwijls hooge bijverdiensten? Antwoord: In den tijd voor gemeente dienst bestemd, mogen de gemeente-ambte naren zeker geen werk verrichten in winst gevende bijbetrekkingen. Geschiedt dit, dan geeft daarmede niet alleen de ambtenaar het bewijs, dat hij niet weet w&t zijn plioht is, maar hij stelt zich ook bloot aan straf. Indien u het ten last» gelegde bewijzen kunt-, zou 11 namen moeten noemen. Of tyj het bepalen van den aanslag in de plaatselijke directe belasting ook en ge noegzaam rekening wordt gehouden met bij verdiensten, kunnen we niet zeggen, vooral niet, nu het kohier niet meer voor iedereen verkrijgbaar wordt gesteld. Het stoomschip „-B e r I i n" is vanmiddag in het Stettiiner Haif in aan varing gekomen met de sleepboot ,,Ostsee", die een groote vrachtboot op sleeptouw had. D© ,,Ostsee" is middendoor gesneden en onmiddellijk gezonken later is ook de „Berlin" gezonken. Tal van toeristen op de Berlin" zijn door andere schepen op genomen; naar 't schijnt zijn er geen men- schenleven8 te betreuren; wél zijn er veel gevonden.. Een ernstig autom obi e l-o n- geluk heeft te Freepost in dien staat New- York plaats gehad. De auto van prins Lo- ddwijb PignatelLi, een bloedverwant van den koning van Spamje, kwam bij 'n krom ming van den weg met een anderen auto mobiel in botsing. De schok was zoo hevig, dat do prins in een wijden cirkel uit den wagen geslingerd werd. Op vier plaatsen bnak hij zijn ribben on ook aan het hcofo werd hij zwaar gewond. Men schijnt voor zijn leven te vreezen. Prins Pignatelli beefl een veelbewogen leven achter zich. Ter hoogte van Orailo is de in- casseerder K. van do kassiersfirma Perk en Everts, te Hilvermm, per fiets met onge veer ƒ5000 van Bussum komende, aange vallen. Do dader, die ook per fiets was, ging aan den ha-al en werd ra een wi'd-» jacht ever de heide bij een politiepost door esn ag*r.t aangehouden. Het bleek te zijn de 18-jarige U. i. B. van Utrecht. In zijn bezit- werd eon geladen revolver gevonden die naar zijn zeggen in Crailo geheel on willekeurig afging. Van het geld wordt niets vermist-. Mevrouw C a y a 1 G a s t i 11 a is te Brussel, toen zij met een parachute wilde neerdalen, van 600 meter hoogte gevallen en gedood. Het toestel had zich niet ont- plooin. In het entrepot der haven van Marseille is door ontbranding van een kist met celluloid een felle brand ontstaan, die voor meer dan een millioen francs schade heeft aangericht. De ingenieur Giulio UI vi, die beweerde een uitvinding gedaan tc heb ben om draadloos op een afstand ontplof fingen te veroorzaken, is met zijn verloofde^ d-e dochter van den gepensioneerden admi raal Fornari, uit Florence ontvlucht. Dit is des te verrassender, daar de familie der bruid geen bezwaar tegen het huwelijk; maakte, en heden liet huwelijk zou gesloten worden na een overtuigende proeve, door; Ulivi te leveren, van het deugdelijke zijner, uitvinding. Eenige Milaneeschc kapitalisten hadden Ulivi daartoe 50.000 gulden voorge-» schoten. Ulivi had van alle kanten aanbie dingen voor zijn uitvindingen gekregen, uit Duitschland een van ruim een millioen gulden. Te Alder shot werd een sol daat van de lichte Hooglandscbe infanterie plotseling krankzinnig, plaatste zich met met een geladen geweer en geopend scheer mes in een hoek van de chambrée en dreig de. ieder te zullen dooden, die het vertrek binnenkwam. Tevergeefs trachtte men hem door toespraak (tot rede te brengen en men ovèrlegde, boe men zich van zijn wapens zou meester maken. Een officier van gezond heid wilde den soldaat naderen met een kop thee met morfine er in, maar de sol daat legde zijn geweer aan en niejnand durf de de kamer binnengaan. Eindelijk richtte men uit vier straalpiipen van een sboom brandspuit plotseling stralen water op hem, waardoor hij omvergeworpen werd, waar-; bij het goweer afging en de soldaat den ko gel in het hoofd had gekregen. Toen gelukte het den manschappen zich van den krank zinnige meester t-e maken. Volgens de j on gste stati sti e- ken i9 de wolf het meest, schadelijke dier,' dat in de Vereenigde Staten rondloopt. De schade, die deze dieren aan de kudden vee doen, bedraagt wel ƒ1500 per jaar cn pe*1 dier, of 7500 per wolvenfamilie. Men legt er zich tegenwoordig met kracht op toe,, deze vijanden van den landbouw uit te roeien, maar het verstand dezer booze sna ken is er sedert de dagen van Roodkapje niet op achteruitgegaan en voorzichtig gaan ze giftige beestjes en verradelijke vallen uit den weg. In 1913 hebben de jagers maar 64 volwassen wolven en 97 jongen geschoten, terwijl men 3800 beren en beertjes, 133 lui paarden, 72 lynxen en 583 wilde katten buit maakten. Te Hamburg kwam het toD botsingen tusschen joppers en politieagen ten. Eenige agenten, die eenige rustver stoorders naar de wacht, wilden brengen, werden plotseling door een twintigtal per sonen aangevallen, die de arrestanten wil den bevrijden. Toen ontstond eon gevecht, waarbij de agenten de sabel trokken. In dat gevecht, dat eindelijk door zeventien agenten tegen een veertigtal jonge mannen werd gevoerd, kreeg een agent twee mes steken in den rug. Van do joppers werden verscheidenen gewond. Ook te Altona had-' den soortgelijke botsingen plaats en de agenten werden met een hagelbui van stee- nen begroet. Er hadden 18 arrestatie* plaats. Tengevolge van stortbuien gedurende twee dagen zijn de dijken van de Isèr© beneden Grenoble doorgebroken. De geheele vlakte van Vezeppe Mi-vat blank over een lengte van 6 en een breedte van 2 K. M. De huizon staan in 3 M water. Er is veel vee omgekomen. De spoorweg is tusschen Grenoble en Lyon vernield. Ook de streek van Moirans is overstroomd. De Romanche en de Drac zijn buiten hun oevers getreden. De dorpen staan onder wa-ter. Te B e r 1 ij n is een zware iep, die in den Lustcrarten recht van de Nationale Galerij stond, plotseling omgevallen. Twee kinderjuffrouwen en twee kinderen werden gewond. Een van de vrouwen brak eenige ribben, en twee ervan drongen in de long, waardoor gevaar voor haar leven ontstaan is. De boom stond volop in groen, maar was bij de wortels volkomen vermolmd. 19) O, antwoordde ze, de oude vrouw is goed voor mij. Ik zal haar roepen. En nu slapen, Lize, alleen rust, maakt je weer gezond. Hij streelde de bleeke hand, die hij nog steeds vasthield. Ik zal slapen, zei ze gehoorzaam. Arthur ging. In de gang stond het oude vrouwtje. Wees goed voor haar, fluisterde Ar thur, ik zal je goed beloonen. De vrouw knikte vriendelijk en lichtte hem voor naar de deur. Haastig keerde Arthur huiswaarts. Hij gevoelde zich angstig, angstig om het le ven van Lize. HOOFDSTUK XV. Een aanzoek. De lentezon had nu dan toch het pleit ge wonnen. Bijna eiken dag scheen ze en koesterde de teere knoppen van boomen en struiken, om ze aanstonds te doen sprin gen. De maand Mei naderde en in de har den der menschen groeide het verlangen fpar de schatten der jonge natuur, die luiken jare weer opnieuw naar luister ten toon spreidt. In de kleine, vriendelijke kamer, waar Lize op haar ledikant lag, was de hoop en daarmee de vreugde binnengekomen. De dokter meende, dat het gevaar geweken .was en dat de nog zeer zwakke patiënte weer naar buiten mocht komen, als de ro zen begonnen te bloeien. Arthur liet voor en na informeeren en een enkele maal kwam hij zelf. Bij het huis ontmoette hij eens den jongen man, die Lize met zooveel gevaar voor zijn eigen leven had gered. Hij was flink gebouwd, en net gekleed. Arthur beantwoordde zijn beleefden groet en reikte hem de hand, die gaarne werd aangenomen. Zijn naam was Eduard Willing. Ik dank u ten zeerste, meneer Wil ling, voor alles, wat ge voor mejuffrouw Lize hebt gedaan. Dat was een flinke daad. Willing lachte ietwat verlegen. Hij was van dezelfde grootte als Arthur, maar nog breeder gebouwd, een ware reus. Zijn hel derblauwe oogen blikten vroolijk de wereld in en wekten vertrouwen. Hij was de zoon van een logementhouder, die even buiten de stad woonde. Arthur vroeg hem naar eenige bijzonderheden omtrent de redding van Lize en Willing vertelde hoe hij avonds laat was huiswaarts gekeerd van een vriendenbezoek en zijn weg had geko zen langs een der oude grachten van de stad. Op een gegeven oogenblik had een meisje, dat zich dicht bij het water bevond cn daar bijna onbeweeglijk was blijven staan, zijn aandacht getrokken. En nog vóór hij haar genaderd was, had ze den sprong in het water gewaagd. Er liepen geen menschen meer in den omtrek en het was een donkere nacht. Onder deze on gunstige omstandigheden had hij zijn red dingswerk ondernomen en met succes. Met de drenkelinge op zijn armen was hij toen op stap gegaan, nadat hij op een brief, dien ze vast in de verstijfde handen hield, £en adres had gelezen, jvaarheen hij _h©t meisje wilde vervoeren, in de hoop, dat hij dan haar woning zou bereiken. En Willing vertelde verder, dat Lize hem eenige dagen geleden uit dankbaarhei1 haar levensgeschiedenis had verteld. Toen heb ik begrepen, meneer, zei hij tot Arthur, hoe het kwam, dat een officier als u zich met een arm meisje bemoeide. Ik vind dat heel mooi van u, ik vind dat mooi, heel mooi. Arthur betuigde hem wederkeerig nog eens zijn dank voor de moedige redding en zoo had men vooreerst afscheid genomen. Toen hij eenige oogenblikken later de wo ning van Lize binnentrad, zag hij op tafel een grooten bouquet bloemen. Lize lachte blij en vertelde, dat Willing ze had meegebracht voor haar. Willing heeft me gezegd, vervolgde ze, dat hij gaarne met u kennis wilde- maken. Ik heb hem zoo juist gesproken, ant woordde Arthur. Dat trof dus bijzonder. En wat heeft hij gezegd informeerde Lize. Hij kon mij vertellen de geschiedenis van de kleine Miranda, die in een wagen leefde en later naar de groote stad zou gaan, zei Arthur lachend. Lize bloosde even en zeide zacht: Ik heb hem alles verteld. Hij is zoo goed en stelt zooveel belang in mij. Dat weet ik, Lize, antwoordde Arthur, en daarom vind ik het goed, dat je hem vertrouwt-. Ik ben daar volkomen gerust op Arthur meende in den Joop van het ge sprek te bespeuren, dat Eize niet was als anders. Ze was onrustig en verlegen alsof ze met iets niet goed voor den dag durfde karnen. Heeft "Willing u niets bijzonders ge zegd? vroeg Lize ten slotte, terwijl xe te vergeefs haar ontroering trachtte te ver bergen. Iets bijzonders? vroeg Arthur naden kend. Dat geloof ik niet. Lize zweeg en boog zioh over de bloe men. Arthur bemerkte haar verwarring, legde vriendelijk zijn hand op haar schouder en zei Komaan, Lize, vertel mij wat je op het hart ligt. Je kunt mij toch ook vertrouwen, is 't niet? Lize knikte en de tranen blonken in haar oogen. Toen ik hem vertelde, fluisterde ze, dat ik eigenlijk mijn waren naam niet ken de, toen vroeg hij mij, of ik zijn naam wil de hebbenIk begreep eerst niet goed, wat hij bedoelde, maar later wel, toen hij vroeg, of ik zijn vrouw wilde worden. Arthur schrok even. Dat had hij niet ver wacht. En, vroeg hij zacht, wat heb je geant woord, Lize? Ze schudde met het hoofd en zei Ik heb gezegd, dat ik daarover moest nadenken. Arthur bewaarde eenige oogenblikken 't stilzwijgen. Hij bedacht, dat het aanzoek van deze jongen, flinken man een blijde uitkomst kon zijn voor Lize. Gevoel je niets voor Willing, Lize? vroeg hij. Ik ben hem dankbaar. Zou je eenmaal zijn vrouw kunnen worden Misschien, ik kan het nu nog niet zeg gen. Wacht dan af, Lize, en neem later een beslissing. Dat zal hij goedvinden. Lize knikte. Eenige oogenblikken later stond Arthur op, om t-e vertrekken. Wat heeft de dokter gezegd, Lize? Zoodra de zon schijnt mag ik naar buiten, antwoord le ze, terwijl haai oogen straalden van blijdschap. Maar wees voorzichtig, waarschuwde Arthur. .Hij riep vervolgens het oude huisvrouw tje en droeg haar de verzorging van Lizq nog eens goed op. HOOFDSTUK XVI. Goed nieuws. De zomermaand was gekomen. Velden en bosschen prijkten met hun beste kleed on in de groote steden was nu rust geko men. De menschen ontvluchtten zoo spoe dig ze konden hun warme, benauwde hui zen en zoc-htèn verpoozing in de vrije na tuur. Daar zochten herstellenden genezing en verzamelden de afgematte werkers nieu we krachten. In de brieven, die Arthur en Alfred naar huis richtten, gewaagden zij reeds van de heerlijke, vacantiedagen, die zij aanstonds weer in het ouderlijke huis hoopten door, te brengen. In een dezer brieven had Al fred zijn ouders met een interessant nieuw tje verrast. Hij schreef ,,Ik heb voor u nog een mededeeling, di© n misschien zal interesseeren. De oude woonwagen-historie heeft een merkwaardi ge wending genomen de kleine Miranda heeft haar weg gevonden. iWordt y ervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 2