16687 Woensdag 355 .Faili. A0. T914. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Dit de Omstreken. De Staking van het Haagsche Trampersoneel. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AJDVERTENTIEN VaD 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine aAvertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoaBBeeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZKR COURANT: Voor Leiden per 3 maaDden /'1.30; per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd eijn per week. 0 0.10. Franco per post1.65, DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door OERARDUB WILHELMU8 ZANDVOORT Jr., wo- nendo te 's-Gravenhage. een verzoekschrift ia in gediend, om vergunning voor den verkoop van storken drank in het klein voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop, in de benedenlooaütolt van het perceel Groenhazegraoht no. 1. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL. Weth., looo-Bnrgemeestor. TAN STKIJEN, Beoretarie. Leiden. 22 Joli 1914. LEIDEN, 22 JULI. Een der boekbinders, werkzaam bij A. W. Sijthoff's Uitgevers-Maatschappij Frans Boeff, herdenkt lieden, dat bij vóór vijf en twintig jaren bij A. W, Sijfclioff in dienst trad. Aanstaanden Zaterdag herdeukt de mees terknecht W. J. Bruins zijn vijftigjarig 'jubileum. Mej. Truida van Gulik, die December 1.1. liet einddiploma voor viool der Maat- eobappij voor Toonkunst behaalde, cu haar studiën voortzette bij den heer L. Angienot in Den Haag, slaagde voor het diploma 'der Nederlandsohe Toonk. Vereeurging voor vioolspel cn bet geven van onderwijs. Was aanvankelijk de ter-aarde, bes boi ling van den 22-jarigen Volkert Onderwater, die dezer dagen bij liet zwemmen om liet leVon kwam, bepaald op morgen, nader werd beslóten die beden te doen plaats liobbon. Groot was de deelneming, vooral in do naaste omgeving van liet sterfhuis aan do Rijn- en Scbiekade. In den treurigeu stoet werd medegevoerd do banier van do Sb- Jozefs-Gezellen.voreeniging, waarvan O. lid was, eu er gangen in mee lodcu dier Ver een i ging. Maar ook langs den verderen wog op de begraafplaats aan de Zijlpoort was de deel neming gróót. Voor het examen M. U. L. O. is te Utreoht voor diploma B geslaagd Leon. E. Nieuwenhuizen Segaar, alhier, leerling van 1de bijz. sohool voor M. U. L. O. aan het 'Noord.einde. De lieer A. van der Hoog, alhier, is te Amsterdam geslaagd voor de hoofdakte. Bij Kon. besluit is de commissie, die mot ingang van 1 Aug. a.s. gedurende één jaar to Leiden, belast zal zijn niet hot af nemen van d© practisohe examens van arte, samengesteld als volgt en zijn mitsdien be noemd tot lid en voorzitter-dr. E. C. van Leersum, hoogleeraartot lid en secre taris dr. N. Ph. Tondeloo, hoogleeraar tot leden: dr. W. Nolen, dr. G. Jelgersma, dr. J. A. Kort-eweg, dr. P. O. T. van der Hooven, dr. W. Koster Gzn., en dr. L. van Itallie, allen hoogleeraar tot leden-plaats vervangers J. van. der Kolk, arts, genees heer-directeur van iret krankzinnigenge sticht Endegeest" dr.' J. H. Zaaijer, pri vaat-docent aan de universiteit, dr. C. S. Lechner, arts, en W. C. de Graaff, lector aan de universiteit. In de vergadering van Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland van heden, is uit een aantal van 376 sollicitanten tot bode-concierge in het Gemeenlandshuis van dat Hoogheemraadschap benoemd do heer J. H. Sagekuele, thans beambte bij de H. IJ. S.-M. alhier. Gisteren bleken een drietal varkens, alliier ter markt aangevoeld, aan vlekziekte lijdende te zijn. Zij werden van de markt ver wijderd en naar buiten de gemeente geleid. De ik) li tie en de keurmeester van vee en vleesoli, met het toezicht belast, mogvm wel opletten, dat straks het vleesch niet- biiincn wordt gesmokkeld. Twee jongens van 12 en 15 jaren, uit Oegstgeest, werden hier gisteravond laangehouden, verdacht van diefstal. Zij iwerden ter beschikking, gesteld van den burgemeester van Oegstgeest. Mej. J. C. Rosskopf, sedert 1 Januari 18S5 hoofdonderwijzeres aan de openbare Bewaarschool in het Elisabethshof, heeft op hartelijke wijze afscheid genomen van haar school, haar onderwijzeressen en van de leerlingen. De wethouder van onderwijs, de heer J. A. van Hamel, heeft deze uitnemende on derwijskracht, die haar leerlingen lief had als een moeder haar kinderen en geheel voor haar school leefde, bij deze gelegen heid gehuldigd en haar toegewenscht nog vele jaren van welverdiende rust. Zondag 26 Juli zal do heer S. Wy- nandts, hoofdagent van politie alhier, don dag herdenken, waarop hij 25 jaar geleden bij de. Leidsche politie in dienst kwam. On afgebroken en zeer ten genoegen van zijn superieuren heeft, hij de verschillende ran gen bij de politie doorloopen. De waardige, door zijn gestalte en voorkomen gezagwek- kenclo figuur is bij het publiek ook geen on bekende. Men weet, dat hij niemand zal zoeken, maar ook niemand ontzien, streng rechtvaardig als hij is ook jegens de agon- ten, die in rang beneden hem staan en die hij heeft te controleeren. Menigeen zal den jubilaris Zondag a.s. ten zijnen huize, 5de Binnenvestgraoht 2, zeker de hand willen drukken. HAARLEMMERMEER. Tot kantonrechter alhier is benoemd Hir. J. H. ten Bokkel Huinink, thans kantonrechter te Lemmer. IIAZERSWOUDE. Een paar schilderijenverkoopers, die in de gemeente, in verschillende gezinnen bun plaatwerken ten verkoop hadden aan- geboden en er in geslaagd waren bij den één een lioogen prijs en bij den ander een lageren te maken, wilden dat spelle tje ook in het Rietveld aanvangen; maar 'de Rietveldsche jongelui waarschuwden de bewoners voor deze schacheraars en zorg- klen er voor, dat niemand beetgenomen kon worden. De portefeuille bleef dan ook •even vol als zij was en menigeen was later maar in zijn schik, dat hij of zij er zoo goed afgekomen was, dan wan neer de schilderijen werkelijk in huiska mer of salon gepronkt zouden hebben. Een commissie, bestaande uit den predikant der Ned.-Herv. Gem„ den pre sident-kerkvoogd en den secretaris-kerk voogd, vervoegde zich op zijn een-cn-tach- tigsten verjaardag ten huize van den heer N. van der Toorn Sr. Onder een har telijke toespraak van den president-kerk voogd overhandigde deze den grijzen ju bilaris een gouden vulpen, benevens een enveloppe met inhoud, als herinnering aan en erkenning voor de gewichtige diensten, 'door hem aan de Ned.-Herv. Gem. bewe zen. Ook de predikant dankte den afge. treden kerkelijken ontvanger voor alles, wat hij gedurende 43x/2 jaar voor de ge meente had gedaan en sprak den wensch uit, dat hem nog eenige jaren van kalme rust mochten worden geschonken. Deze blijken van waardeering en vriendschap, door keikvoogden en notabelen uit vrij willige bijdragen van die colleges zeiven bijeengebracht, verrasten den ouden heer ten zeerste en meermalen betuigde hij tmet. trillende stem, op zoo iets niet ge rekend te hebben. „Mijn dank," zoo sprak hij, „aan heeren kerkvoogden en notabe len, voor dezen schoonen dag in mijn ouderdom cn bovenal Gode de eer!" KATWIJK-AAN-ZEE. De heer G. Horstman, onderwijzer! aan de eerste openbare school alhier, komt voor als Niv 1 en Nr. 2 op twee voor drachten voor onderewijzer aan de open bare school te Lonneker. Meldden wij, dat de Bouwvereeniging reeds grond had aangekocht, nader bleek ons, dat de grond nog niet is aangekocht, fdoch dat de Minister van Financiën het terrein langs het P.-H.-kanaal heeft aan geboden, op welke aanbieding waarschijn lijk wel zal worden ingegaan. KOUDEKERK. In Den Haag is voor de hoofdaktle geslaagd mej. P. P. Moens, alhier. NIEUW VENNEP. De heer G. Pors, alhier, is te Amster dam geslaagd voor de hoofdakte. OEGSTGEEST. Gisteravond bood het Fanfarekorps „Crescendo" den patiënten van „Ende- geest" een concert aan. Ook dit korps trof het bijzonder, wat het weer betreft. Het was een heerlijke, stille zomeravond. Met aandacht werden de verschillende num mers aangehoord. Er werd goed gespeeld. Jammer echter, dat „Crescendo" niet meer leden telt. Het kon toch best. Maar wat dit kleine korps ten gehoor© bracht, ge tuigde van ijverige studie en goede leiding. Gaarne roepen de patiënten en ook wij „Crescendo" een hartelijk „tot weerzie.ns" toe. OUDSHOORN. De firma Gebrs. Van der Kloot Mey. burg,- alhier, was voor 25,000 stel voetrie. men k f0.38 per stel, minste inschrijfster bij de aanbesteding aan 's Rijks Kleeder. jdermagazijn. RIJNSBURG. Deze week werden in den Gemeente raad klachten vernomen van de nabijwo- nenden van dè losplaats bij de gasfabriek over de lucht, veroorzaakt door het lossen aldaar van vischbemestins'. Maar buiten den Gemeenteraad, zijn die klachten veel talrijker en sterker,- niet al. leen over liet lossen van visch aan de los plaats, maar over nog veel meer van 'die oplagen. Zelfs niet-inwoners; zij,- die zich langs 'dc gemeente naar Katwijk begeven,- te voet, per fiets, .enz., knüpen dikwijl® den neus toe als zij bij het begin van onze mooie Zandlaan arriveeren. Twee oorzaken dezer klachten zijn reeds gedeeltelijk weggenomen. Rijnland heeft gisteren eens flink doen spuien, het wa ter is daardoor gedeeltelijk ververscht; de N. Z. H. T. Mij. heeft zijn urinoir aan 'den wissel nieuw doen bemantelen en zaL nu, hopen we, voor betere loozing en door spoelen zorgen, zoodat ook dit onaange name geurtje zal verdwijnen. Rest nog de onaangenaamheden, ver bonden aan het vervoer en lossen van meststoffen. Rijnsburg, met zijn dure pachtgronden, moet veel van dezen grond halen, en wiL men dat kunnen, dan moet die grond ook $ruk en sterk worden bemest. Genoemde kwestie raakt dus de hartader van het bestaan der inwoners eu hot is te begrijpen, dat de oplossnig voor den gemeen teraad een moei Lijk probleem is. Men heeft de lossing van de meest onwel riekende meststoffen buiten de gemeen tew bin ten de kom gehouden^ ofschoon zich in de kom der gemeente nog mesthoopen van rot tende koolbladeren bevinden, zelfs dioht aan den openbaren w©g, die een afschuwelijke lucht verspreiden. Dit mag, volgens de huidi ge verordening, wel. Waarom de bladeren en afval niet terstond naar bui ten doen ver voeren? zooals reeds door vele inmakere uit eigen beweging wordt gedaan. En dan: „wat is de kom der gemeente Wij meenen. dat de opvatting van de pos terijen voor deze gemeente de meest rnuo- neeel is: nl. de kom van Rijnsburg is alios, wat des avondswordt verlicht. Dan belmo ren hot gedeelte van den Molendijk en Zand laan wel degelijk tot de kom. Wij willen hopen, dat het Dagelijkseli Bestuur de middelen zal weten te vinden, om aan al die onaangename treur ties een einde te ma'soa, zonder de to Tiers te veel in hun bedrijf te hinderau. STOMP WIJK. Mej. J. M. Peters, alhk-i-, is te Arn hem geslaagd voor de hoofdakte. - VOORSCHOTEN. Den eersten Augustus-zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer P. J. A. Pieron in betrokking kwam bij de firma J. M. van Kempen en Zn. In het Benvenutopark had gisteravond het aangekondigde concert plaats van liet Harmoniogee 1 se-hap „Benveuuio".' en het VoorscKotehs Mannenkoor ,,D. E. V.", ten bate van het „Hoefijzerverbond". Weldra, vulde het schoon© park zich met enkele honderden belangstellenden. Dv beide samen werkende Vereenigingen hebben zich uitne mend van haar taak gekweten. Forsoh klon ken de koperen stemmen der muziek, krach tig de mannenstemmen van het koor. Zacht- kw eel end, teeder-f luis terend werd „Liebes. traiim" door „Benvenuto" vertolkt; het „Slaap gerust" uit het Avondlied van Corn. A. Bonten suizelde door d-e avondstilte. Ook de nummers, waarmede „D. E. V." eerste pTijzen behaalde op het concours te Hendnk- Ido-Ambacht kregen we te hooien, 't Is te begrijpen, dat de jury hiervoor den eersten prijs .uitreikte. De heldere, duidelijke uit spraak valt bij dit koor zeer te roemen, zoodat men -zonder tekstboekje geen woord behoefde te missen. Voor den aanvang van hef tweede gedeelte spTak de lieer H. K. Overdiep een woord van warmen dank tot de berde vereenigingen en ha-ar directeuren, de hoeren G. H. Verhey ën Corn. A. Bonten, voor de bereidwilligheid, waarmede zij. het streven van het eoiniié hebben helpen bevorderen; ook aan de joiige dames, die de lijsten ter tekening hebben aangeboden en aan de kinderen dio de hoef ijzer tjes hebben verkocht. Niet 'het minst dankte hij don lieer J. M. van Kempen, voor de welwillendheid, waar mede hij het Benvenut-o-park heeft beschik baar gestold. Als men weet, dat de keurige Verlichting met gas, met honderden vetpotjes en talrijke ballons tusschen de hoornen, die Eet park tot- een sprookjesland maken, het comité niets kost, maar door den lieer Van Kempen gratis wordt aangeboden, dat de voorbereiding en het toezicht- geheel belang loos geschiedt, dan is een woord van bijzon dere hulde aan den heer Van Kempen zeker niet misplaatst. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Met den burgemeester waren zes leden tegenwoordig afwezig was dc heer Vcrkleij. Na goedkeuring der notulen wordt o. a. mededeeling gedaan van de benoeming van den heer H. J. A. Walenkamp, te War mond, tot lid der Gezondheidscommissie van een missive van Gedeputeerde Staten, waarbij in overweging wordt gegeven de verhooging van het maximum van den hoofdelijken omslag aan te houden totdat de begrooting voor den diienst 1915 zal zijn vastgesteld, cn van een brief van hetzelfde college, waaruit blijkt, dab de jaarwedde van den burgemeester, met ingang van 1 Juli 1914, automatisch moet worden ver hoogd en gebracht op ƒ1050. Vervolgens ■wordt tot een bedrag van ƒ55.73 vastge steld het kohier van het schoolgeld over het 2de kwartaal 1914. Hierna wordt overge legd de rekening der gemeente over den dienst 1913 en worden tot leden der com missie van onderzoek benoemd de heeren Moraal, Verkleij en Boot. Daarna deelt de Voorzitter mede, dat het aantal der gemeente in de kosten van het dempen van den Brught bedraagt 1750. Wijl dezo kosten niet uit de gewone inkom sten kunnen worden bestreden, stelt hij, na mens B. en W., voor door heb aangaan eener geldleening daarin to voorzien, tegen een rente van hoogstens 4V& pCb. en onder bepaling, dat van de te leenen som in 1915 zal worden afgelost ƒ150 en in de jaren 1916 tot en met 1923 telkens 200. Na eenige bespreking wordt hiertoe met algemeene stemmen besloten. De Voorzitter leest daarna voor een schrijven van den directeur der Rijkspost spaarbank en een van den heer H. A. Bult man, te Heemstede, die beiden aanbieden het geld te leveren voor de leening ad 50,000 voor de waterleiding en blijkt, dat de aanbieding van laatstgenoemden voor do gemeente het voordeeligst is Met algemeene stemmen wordt dan ook besloten aan hem de leening to gunnen, tegen den koers van 99' 4 pC't. en een rente van 4Vs ten honderd in het jaar en met be paling, dat het geld niet in ééns, maar bij gedeelten, naar gelang van de behoefte, zal worden opgenomen. Hierna deelt de Voorzitter mede, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd het ge meenschappelijk Raadsbesluit rnet Zoeter- woude, tot hot doeu bouwen van een wa tertoren en het leggen van een aanvoerbuis en dat, in overleg met Hazerswoude, een gedeelte yan zwaardere buizen moet wor den voorzien, in afwijking van het- bestek. De meerdere kosten, ad pl.m. ƒ1900, moe ten door Leiderdorp ch Zoeterwoudo wor den gedragen. Geen der leden heeft tegen deze regeling bezwaar. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat is ingekomen de teekening en het bestek voor de verlaging van de brug in Achbbove- norwijk clè kosten daarvan bedragen ƒ540. B. en W. stellen voor, om, wanneer be langhebbenden te zamen ƒ400 storten of toezeggen dit te zullen doen, de brug te la ten hei-stellen en verlagen het de-el, dat. voor rekening der gemeente blijft, is dan ongeveer gelijk aan het bedrag, van 150, dat vroeger voor verlaging van bruggen werd gegeven. Dit voorstel wordt met al gemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag zegt dc heer Van Leeu wen, wethouder, dat do Raadsleden in ver band met. de verhooging van de jaarwedde van den burgemeester, onderling hebben besproken en met algemeene stemmen be sloten hebben stappen to doen om de- jaar wedde van don burgemeester te verboogen tot 1200 en die van den secretaris tot 1050 en zulks mot ingang van 1 Juli 1914; voor namelijk in verband met de vermeerde ring van het aantal zielen en van de werk zaamheden het aantal zielen tooh bedraagt op 't. oogenblik meer dan 26C0. Tevens wensohte de Raad een blijk te geven, dat hij ten zeerste op prijs stelt liet vele goede, dat onder des burgemeestersbestuur is tot stand gekomen, wat nader wordt aange toond. De Voorzitter zejtt zeer erkentelijk te zijn voor de waardeerende woorden, door den heer Van Leeuwen gesproken. Toen hem eenige jaren geleden op dezelfde aange name wijze verhooging zijner jaarwedden werd aangeboden, heeft hij gemeend daar voor te moeten bedankennu evenwel het aantal zielen zoodanig is toegenomen, dat met 1 Januari 1915, overeenkomstig de door Gedeputeerde vastgestelde regels, de jaar wedden toch moeten worden verhoogd, wil hij gaarne van het vriendelijk aanbod ge bruik maken en stelt hij daarom voor aan Ged. Staten te verzoeken de jaarwedde van den burgemeester, met ingang van 1 Juli 1914, te bepalen op ƒ1200 en die van den secretaris op ƒ1050 .waaronder begre pen de automatische verhoogingen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen beeloten en de vergadering gesloten. „E. G. A. B.". In navolging van de ,>Entos,> heeft de Eerste Groote Aalsmeersche Bloementen toonstelling reeds den naam van ,,Egab". Het programma is gereed gekomen eu zal eerstdaags besproken kunnen worden. Do terreinaanleg is opgedragen aan den heer D. Tersteeg, te Naarden, de gebou wen zijn ontworpen door denAmsterdam- schen architect, den heer II. A. Baanders. Aan den Amsterdamschen kunstschilder v. d Hern is opgedragen het vervaardigen van reclameplaat en sluitregels. De commissie, daarmede belast, heeft naast het waarborgfonds van de kweekers, groot 21.000 en direct belanghebbenden, nog een fonds gesticht, waarin door par ticulieren reeds voor 6 mille geteekend is. Bij deze tentoonstelling zal bijzonder op den voorgrond komen het ééne en eenige deel van bloemen- en planten-expositie, met rustig en voornaam cachet, waarmede men meer lioopt te bereiken clan door het aankoppelen van vermakelijkheden en fees telijkheden. Dc Trnmdienst. Het ligt in de bedoeling van de directie der H. T. M heden ook lijn 10 fKurhaus Prinsegrachtj echter slechts voor een klein gedeelte ia dienst be stellen cn wel alleen van 't. Kirrlraus tot de zóne grens, hook Sta. teolaan cu Frederik-Hcndrlkjaan, derhalve alleen op het Scheveningsch-e gedeelte, om' aldus een verbinding tot stand te brengen van lijn 13 met Schcveningou. Naar de directie meedeelt, wordt voort durend nieuw personeel in vasten dienst aangenomen. Ecu Manifest. Het stakingscomité hoeft oen manifest van den volgenden inhoud verspreid: „De toestand is nagenoeg onveranderd, on danks ia lie j>ógingen de directie om twee dracht te brengen, houden dé stakers oen- drachtig stand in cLe overtuiging van hun goed recht. „Door niemand van het personeel is de uniformklceding ingeleverd of het achter stallige loon opgehaald. „De schijnbeweging vau do directie, dia met zoo uittartend, prikkelend vertoon van politie en marechaussee oen gebrekkig-en. dienst onderhoudt op enkele lijnen, moet- in het juiste licht b-zien worden: met liet. „per soneel", waarover do directie beschikt, en van den beginne af over beschikt heeft, zou zij op dezo manier nog wel eenige Linen moer „in exploitatie" kunnen nemen! ,,Wij doen oen beroep op hot geachte pu bliek om van de sympathie voor het stakende personeel (uiting te geven door in deze om standigheden geen gebruik le maken van de train, bediend door onderkruipers, wieu aller lei .vrijheden worden toegestaan waarvoor j het personeel vrocgv-r zwaar werd gestraft. I „Ook financi.eele steun blijft zoor ge- wenscht. I „De lieer Stipriaan Luïsei us Senior is teods I het iwerlc aangevangen, waarvóór hij thans op den voorgrond geschoven werd. Hij trachtte reeds op verschillend: plaatsen Iicfc i oud,ere personeel los te maken van het jon gere, .wat evenwel tot dusver jammerlijk I mislukte. j „Van w.elke middelen de duvelde gobruik maakt, moge nog blijken—uit het feit, dat hetl.ngezondeu artikel in „De Tijd" van pater j W.eijers tegvn de staking en in 'tbijzondor j t.egvn de R.-K. voormannen dezer actie, door de directie overgedrukt en als brief aan all* stakers fis toegezonden. Onzerzijds werd dit beantwoord door het vernieligende oordeel van pastoor Mutsaers omtrent pater, W.eijers, .uitgesproken ia ,,De Tijd" van 18 Juli, -ter kennis van het personeel te brengen.' „De 10 werkplaatsbea.nibten op 20- Juli door de directie voor do keus. gesteld gaan rijden óf ontslag, hebben allen, waar onder één met oen gezin van 8 kinderen het laatste gekozen. Liever dan den strijd hunner kame-radeu, die ook do huune is, to bemoeilijken. „Door de marechaussee wordt- het posten vóór het dirocbiegebouw teir zoorste bemoei lijkt,- blijkbaar op verzoek der directie." Aanhoudingen. Gisteren is op last van den commissaris van politic, den lieer Dietz, weder om per soon, die bij liet relletje gisteravond in do schilderswijk, l.uj het thuisbrengen von werk willigen, met steeneu. heeft gegooi:!, overge bracht naar het huis vau bewaring. Tegen een persoon is wegens wederspaniHgheid tegen rechercheurs proces-verbaal opgemaakt; j terwijl tegen verschillende andere personen pioecs-verbaal is opgemaakt wegens het niet voldoen aan de bevelen der politie, om zich uit ren volksoploop te verwijd-oren, als an derszins. i Korte Mededeelingen. Bij den Prol. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel ,zijii van verschilhnde pre dikanten te 's-Gravenhage betuigingen van instemming piet de staking ingekomen. Van de „Volharding" is voor liet stakend, personeel van de Id. T. M. ecu tweede gift van f200 ontvangen. Bericht wordt, dat iii den nacht vaa Woensdag op Donderdag a.s. aldaar van we ge .den Bond vau Transportarbeiders eeu veigade-ring za'l worden gehouden van chauf feurs, waarin behandeld zullen worden da arbeidsvoorwaarden .der chauffeurs eu de sta king .van het trampersoneel, in verband met het .vervoerwezen in deze stal op liet oogen blik. Dc Pers en de Raadsvergadering. We hebben gisteren eenige beschouwingen gegeven uit ecu viertal bladen. Thans zul len we hier nog een tweetal bladen aan toe voegen^ „Hot Alg. Handelsblad". Do Hoefijzer-correspondent van het „Hbld." schrijft: „Het tramconflict is opnieuw een kleine schrede haar de oplossing gevorderd. Waar lijk niet door hot gesprokene in de Raads vergadering van Maandag, die alleen den heer Hoejenbos gelegenheid heeft gegovca

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1