Vragen en Antwoorden. FEUILLETON. BILSB VEEE. Volgens de gegevens van de eoï- frcspondenten van de Directie van den Land bouw, 2ijsedert midden Juni de vooruit zichten van den oogst der meeste gewassen er zeer op verbeterd. Het landgoed ,.D u n o', b ij 0 o s teï- beck, is ingezet op f278.9D0; de perceel-en en ondermassa's op f275,900. De Ne w.Y orksche correspondent van de Daily Tel." deelt enkele bijzonder heden mede omtrent, een justitieel onder zoek, dat aan het licht hoeft gebracht, dat er in de Yereenig-de Staten oen bepaalde or ganisatie bestaat voor den kinderroof. Het is gebleken, dat ot verschillende benden be staan, meest samengesteld uit Italianen, die bij dien kinderroof samenwerken en die als het ware een truèt vormen. In de laatste tien jaren zijn er door deze bonden ongeveer 150 kinderen gestolen, die dan tegen los prijzen, waarvan het bedrag al naar gelang van het vermogen der ouders werd vastge steld, werden vrijgelaten. Er is nu zulk een bende gearresteerd en hierbij bleek, (lat de „rooverszeer sluwe methodes volgden om hun afpersingen te doen slagen. Men begon gewoonlijk de ouders van het gestolen kind bevreesd "te maken, door de toezending van kledingstukken en haarlokken; hielp dat niet, dan dwong men de kinderen hart roerende brieven to schrijven naar huis, met beschrijvingen van de gruwelijke mishande lingen, waarmede ze werden bedreigd. Dat was gewoonlijk voldoende om de ouders toegevend to maken voor de gesteldejïisehen. Merkwaardig is het zeker wel, dat het vel strekt niet in de meest? ge vallen rijke ouders zijn, wier kinderen als slachtoffers werden gekozen. Blijkbaar was het veel ge mak kei ijker een prooi te zoeken in de krin gen der kleine winkeliers van vreemde na tionaliteit, die zich gemakkelijker vrees aan lieten jagen. Meestal werden de kinderen geroofd, als zo op weg naar school waren, maar ook kwamen vele gevallen voor, dut kinderen uit kinderwagens werden gesto len, als de begeleidsters der kinderen een oogenblik onoplettend waren. In een halve eeuw heefter niet zulk een aanhoudende en buitengewone warmte geheerscht als thans uit een groot deel van Kusiand wordt gemeld. Uit" aller lei gouvernementen komen dezelfde berich tenbrandende wouden, veengronden in vlammen, dorpen verwoest, bewoners in paniek wegvluchtend. Gelukkig is er zeer weinig verlies aan menschenleven6, zoo al, maar de aig. gevolgen van deze groote hit te en de daarmede gepaard gaande rampen ziet men toch met- groot-c be-zorgdheid tege moet. Gedurende 2-i uren is de Sleutelburg, de bekende vesting, die ligt op. de plaats waar de New a in het Ladoga meer valt, aan een ernstig gevaar -blootgesteld. Tot de Sleutelburg behooren ml. de bewaarplaat sen van kruit en dynamiet, die zicli over verscheidene aren uitstrekken en nagenoeg allo omringd zijn door veengronden. In dat veen brak brand uit en aangewakkerd door een sterken wind naderden de vlammen met onheilspellende snelheid de kruitmagazijnen waar vele honderden E. G. dynamiet en andere ontploffingsstoffen waren opgesla gen. De plaatselijke brandweer kon het vuur niet meester worden en men telefoneerde dringend om hulp naar het militaire kamp te Olst Ijora, halverwege tussehen de Sleutelburg en St.-Petersburg gelegen. Twee batadllons geniesoldaten werden on middellijk met passagiers-stoom booten naar het bedreigde punt gezonden en zij werden bijgestaan door een 100-tal boeren en werk lieden van de kruitfabriek. Een geheele dag en nacht werden de kruitmagazijnen met water overstelpt. Breede stralen werden naar alle kanten gericht, terwijl men mod der en zand gebruikte om de vlammen in hun vaart te stuiten, 'b Morgens vroeg ver anderde de windrichting. Het vuur woedde met onverflauwde heftigheid voort, maar de kruitmagazijnen wareD gered. Nu wordt de spoorweg met verwoesting bedreigd. De oudste advocaat, van Enge land, dr. William Gordon Hake, is op 103- jarigen leeftijd overleden. Eerst op 83-jarigen leeftijd had hij zich uit de pract.ijk terug getrokken, en toen hij zijn honderdsten ver jaardag vierde, kon hij nog zonder bril lezen. De overledene was ©en neef van generaal Gordon, den held van Karthoein. Vraag: Ts het den heer Ryks-ontvanger niet geoorloofd do oude stuivertjes >n ont vangst Ie nemen? Vrijdag werd my dit ge weigerd. Waar moet men zich nu vervoegen, daar ©r lieden zün die nog voor 22 gld. aan die stuivertjes in bezit hebben? Antwoord: Inderdaad kunt u de oude stuivertjes nog op de kantoren der Ryfc«- ontvangeis en boiaa'meesters inruilen, mits op dagen on uren, dat de kantoren geopend zfjn. Nu is hier ter slede het kantoor van den ontvanger dos Vrijdags en Zaterdags niet goopönd, zoo moest u toen wel bot vangen. Baak u intusschen maar niet bezorgd voor de lieden, die nog voor 22 aan stuivertjes bezitten. Vraag: Kan iemand uit de vermogende klasse gratis geopereerd, verpleegd, ens.,enz. worden in het Academisch Ziekenhuis? Of moet men beslist onvermogend z'tjn? Antwoord: Niet onvermogend in dien zin, dat men nietB bezit, maar in zoover, dat het bedrag voor de operatie noodig, boven de financieel© krachten van den persoon of de familie gaat. Ploeg overleg met den be- handelenden geneesheer en den burgemeester uwer gemeente. Vraag: Is Yoghurt een geneesmiddel en goed voor alle menechen, ook voor zenuw- achtigo menschen? Het wordt door velen gebruikt en zou u dan de rechte aanwijzing willen zeggon aangaande de behandeling of is het een kwakzalversmiddel? Antwoord: Yoghurt is kunstmatig ver zuurde melk, die üirt spoedig bederft. Is ge zond voor alle inenschen, geen kwakzalvers middel. Vraag: MUn kippen zjjn sinds drie weken van den leg at, weet u daar misschien raad voor Als bijzonderheid kan ik n melden, dat de kammen 's morgens een goede roode kleur hebben, doch tegen don middag een min of meer paarse. Antwoord: Dat is zeer waarschijnlijk iets heel gewoons.. Als uw kippen in het vooij'ar vroeg sjin b-goonen is het naluurlyk, dat 7,y nu er een tyd lang mee uitscheiden Vooral leghorns doen zoo. Als uw kippen in den ren zyn, zorg dan in deze warme dagen vooral voor groen voeder, keukenafval, enz. Houdt den ren friscli. Is het een gewone boerenkip, dan komen ze wel weer aan den leg en dan trekken de kammen ook weer bp Volgens de natuur moet de kip in Juni broeden. V raag: Hoe hoog is mijn aanslag, dienst 1914, Plaats. Directe belasting, zonder kinder aftrek, bp een 'inkomen van 750? Hoe hoog moest m|jn aanslag 1913 zijn met een kind onder 16 jaar, inkomen 750? Antwoord: lo. 12.37^, 2o. 10.05. Vraag: Ik ben gehuwd, en heb één kind, en beu aangeslagen, voor een bedrag van 21 28 in de Plaatselijke Directe Belasting. Gaarne zou ik vernemen of deze aanslag juist is. ik heb een jaarlyksch inkomen van 910. Indien deze aanslag te hoog ia, by wien moet ik my dan vervoegen? Antwoord: Uw aanslag is juist. Vraag: Ik ben gehuwd, doch heb geen kinderen, myn inkomen is 600 per jaar. Hoeveel inkomstenbelasting moet ik betalen? Antwoord: 7.97 jjj. Vraag: M'Jn wekelyksche huishuur is 2 50. Hoeveel Personeele Belasting moet ik betalen? Antwoord: 5.17. "Vraag: Kunt u my precies opgeven den juisten verplichten aanslag in de Plaatselijke Directe Belasting, wanneer myn Inkomen is per week ƒ8.50, plus kost en inwoning? Antwoord: Niet mogelyk, om reden wy niet weten op welk cyfer kost en inwo- niüg wordt geschat. Indien u hiervoor een cfjfer opgeeft, zullen wy uw belasting bere kenen. Vraag: Hoe wordt de aanslag in de Per soneele Belasting berekend en is dezo aanslag In Leiden hooger dan in Rotterdam? Antwoord: De Personeele Belasting Is een Ry ks-belasting en wordt dus te Leiden en Rotterdam, wat hoofdsom aangaat, op geljjke wjjze berekend. Het kan echter zyn, dat men by gelyken huurprys te Leiden meer Personeele Belasting heeft af te dragen dan te Rotterdam, om reden ■de klasse der gemeente den invloed op den aanslag uitoefent. Ook kunnen de gemeente-opcenten te Rot terdam lager zyn dan te Leiden. Vraag: Zou u my ook bunnen zeggen of Ik met zulk eeu schrift ook naai'kantoren kan eolliciteeren? Antwoord: Solllciteeren kunt u altyd, maar of u succes zult hebben "is een andere vraag. Om het echrift zal het wel gaan, dat is heel goed, maar er komt op een kantoor meer kyken. Kunt u boekhouden, machine- •chryven, weet u wat tan de Nederlandsche ea tan moderne talen? En dan, waarvoor wilt u solliciteeren. Voor jongste bediende wordt natuurlek veel minder gevraagd dan voor boekhouder. Vraag: De sproeiwagen komt op de Ryn- en Scbrekade gewooniykmot verder dan No. 29 of S0. Daar keert hy terug. Op wiens order geschiedt dat? Zou het niet mogelyk zyn, dat ook roor de huizen Nos. 1 tot 30 de weg wordt besproeid? Dat er moeilik kan worden gekeerd, kan niet alleen de reden zyn, want de groote petroleumwagéns en verhuiswagens gaan ook wel verder en ook de vuilniewegen komt overal. Antwoord: Het komt odb voor, dat er geen enkele reden bestaat om een gedeelte van de Ryn- en Öchiekade by het besproeien uit te sluiten en wy kunnen ons niet voor- stellen dat dit op .hooger bevel" geschiedt. Biyft het doorgaan dan moet u maar eons klagen aan het Bureau van Qeraeontewerken, dat telefonisch is te bereiken. Vraag: Behoort men na ontvangen kraambezoek tegenrisites te maken f Antwoord: Ja. Vraag: Wak. is Uw opinie over die wervingsagenten voor Canada en dat belo ven van boerderij, bunders land, paarden en koeien en vrijen overtocht? Antwoord: Wij weten natuurlijk niet of de door U bedoelde personen meer be loven, dan zij kunnen volbrengen, omdat wij de menschen niet kennen. Maar wanneer zij U alles voorspiegelen, wat U opnoemt, durven we haast wel zeggen dat dfit voor het minst, overdreven ia. Men moet met emigreeren naar een vreemd land altijd voorzichtig zijn en eerst gaan, nadat men met vertrouwde personen of maatschappij en een contract heeft gesloten. Niet op voor spiegeling van een agent alleen. Vraag. Kunt U mij een solied adres op geven, waar ik togen 5 pCt. geld kan beko men, li eist tot -een bedrag van ongeveer 2000 gul don, met een jaarlijksehe aflossing van 200 gulden buiten de rente, maar het liefst zonder borgen Het gold is voor ©en solid© zaak over te nemen. A li tw oord. Daarvoor zult u bij een hy potheekbank of notaris moeten zijn. Zonder bergen, of onderpand zal het wel niet' gaan. Nadere adressen kunnen wij echter niet ge ven. Daarvoor moet u ad verteer ©n. Vraag. Door de tegeuwoordige astrono men ia verklaard, dat de zon om de aard© wentelt, dus niet stil staat. Dan zou Gideon toch nog niet zoo dwaas hebben gesproken, toen hij zeide: „Zon sta stilwaarin voor heen de materialistisch© wetenschap rich zoo verheugde. Een ik voeg er aan toe blijk te hebben gegeven, dat bij ©sa goede astronoom was van zijn tijd en de tegenwoordige weten schap toch nog eventjes in het zonnetje heeft gezet. Dus wilt U mij door middel van Uw rubriek me ded.ee!en, of deze regel door allen wordt aanvaard? Antwoord. Met bescheidenheid wen- schen we u op te merken, dat de tegenwoor dige wetenschap) nog leert, dat. de aard© evenals de andere planeten in ©en elliptische baan, om de zon, als centraalpunt van het heelal, draait. Ook wordt geleerd, dat de zon om Jiaar as draait. Wij zouden echter niet gaarne de astronomische kennis van Gi deon tegen de wetenschaD van onze dagen uitspelen. Men heeft met dit citaat van Gideon ook wel eens willen aantoonen, dat de zon inderdaad stil stond. Gideon zou de zon geboden hebben stil te staan, doch ner gens in den bijtel wordt vermeld, dat hij gelast zou hebben dat zij zich weer zou bewegen en dus stond ze nog stil. Vraag. Kunt U mij ook zeggen of er in Leiden een neutral© gymnasiiekvereeniging "bestaat en waai' zij de oefeningen houdt 'L Antwoord. De gymnastiek lijkt ons uit den aard der zaak nog al neutraal en naar we vernemen, beschouwen de meeste dier v-er- eenigingen zich dan ook neutraal in dien zin, dat zij niet van hun leden een of andere godsdienstige of politieke kleur eischen. Gij kunt dus te kust en te keur gaan. Vraag. Tot wien moet ik mij wenden, ©mf aan een positie van veldwachter of rijksveldwachter te kunnen komen En wat zijn de >eischen Antwoord. Om voor rijksveldwachter te worden benoemd, moot men dK>n leeftijd van 23 jaar bereikt en den ksfiijd van 31 jaar niet hebben overschreden cn gezond van gestel zijn, wat. zal moeten blijken door ©en geneeskundig onderzoek, en behoorlijk ontwikkeld zijn. Zich bij gewoon request aan melden bij den Minister van Justitie. Vraag. Ik bewoon een huis in de Cae- cil ia-straat' te Leiden. Daarachter is geves tigd een «tal van Maastricht, slachter, Vrou- w csteeg. Er is aan verten den een groote mestbak, die* dag en nacht openstaat, zoo dat het bij mij in huis wemelt van duizen den vliegen en dus zcküt nadesüg js voor dj© i gezondheid.1 Zou U mij nu niet kunnen zeggen, wat daar aan te doen is? Antwoord. Wij vermoeden, dat genoem ds slager voor het hebben van dien stal ver gunning van B. en W> heeft en alleen nit overweging dat, de buren last van vliegen hebben, zai de vergunning niet worden inge trokken. Dit zal alleen kunnen geschieden, wannéér de gezondheid der omwonenden ge vaar loopt. Wendt. U tot den secretaris der Gezondheids-commissie, den lieer W. C. de Graait', Rood en burgerstraat 5. Vraag: Op welke wijze moet volgen3 Uw meening -een hoedenlooze wandelaar zijn bekenden groeten? Mijn neef Kees Optimist, zei gisteren to?n deze vraag bij ons ter sprake kwam „wel, eenvoudig zoo-als (ie dames dit doen" doch mijn andere neef Frits Diplomaat was van meening, dat dit niet ging. Verbeeld je, dat men zijn supérieuren ontmoet., en dan maar even het hoofd buigt, dat noem ik te gemeenzaam. Men groet niet ieder een op dezelfde wijze. „Ja", zei mijn nicht je Jo Armee, „dat is zoo, groeten en groe ten is twee. Men kan groeten omdat men er niet buiten kan, vriendschappelijk, eerbie dig, uit achtfing en met..... liefde. Op al dez© wijzen kan men groeten met het militair saluut!" Reeds uit cl© armbeweging kan men de beteeke-nis van den groet consbateeren en opmerkelijk vind ik steeds de getoonde mimiek. Er gaat niets boven bet militair saluut Hoe denkt U hierover Antwoord: Uw vriend Optimist is geen Optimist, maar hij maakt er maar wat van. Natuurlijk, men kan niet ieder op dezelfde wijze groeten. En c&.nt het militair saluut een oplossing zou zijn, och kom Dat gebeurt toch immers ook op allerlei wijzen,, coquet, pedant, uit de hoogte en hoe al niet Wees gracieus in uw beweging cn voI_- daarbij d© inspraak uws harten, als liet oog den voorbijganger heeft bespeurd en bet hart heeft medegedeeld wie het is. Wees waar en natuurlijk! Vraag: Als de meening van Jo Armée ingang mocht vinden, zou het militair sa luut algemeen toegepast, door de thans hoe- denloos loopende jongen van jaren, met de a.s. gure herfst- en koude wintermaanden ook overgenomen kunnen worden door de ouden van dagen. Hoe velen toch hebben zelfs in buis het hoofd altijd gedekt met een sierlijk bewerkt kalotje of een pet, en wie heeft niet dikwijls, dezulke hooren bewe ren, dat zij bij 't gemis hiervan dadelijk ver kouden zijn. Wanneer ik nu bij guur weer hen het hoofd zag ontblootenom te groeten, kwam het telkens in mij op wat dwaze ge woonte toch om iets te doen, waarvan men weet, dat het ons kwaad doet, alleen uit gewoonte. Er wordt zooveel toegestaan aan de jeugd, mag ik nu eens een beroep doen op uw medewerking in het belang van de bejaarden? De pers beeft verbazend veel invloed en in de Vragenrubriek van het „Leidsch Dagblad" wordt aan ontelbaar velen goede raad gegeven. Wanneer gij nu eens aanraaddet om met deze voor velen zoo hinderlijke manier van groeten tie bre ken, en door een andere te vervangen, zou deze dan niet met dankbaarheid jegens u worden toegepast? Wat dunkt u hiervan? Antwoord: Gij schijnt in Duitschland in de leer geweest te zijn, want ge hecht te veel waarde aan den groet. Ga eens een paar weken in Engeland logeeren 13) Het gebouw was omgeven door een met boomen en struikgewas begroeid terrein fcn had in zijn isolement iets aantrekkelijks gekregen voor het gezelschap dames en fceeren, dat daar geregeld bijeenkwam. Men kon er vrij en ongedwongen zijn gang gaanniemand had er eenigen hinder van, als een troepje opgewonden studenten een lied aanhief en zich daarbij met wan delstokken hardhandig de maat sloeg. Het was nog vroeg in den avond. In liet café, dat spaarzaam verlicht werd, zat nog geen enkele gast. Arthur en Alfred namen plaats in een hoekje en wachtten rustig het oogenblik af, dat er iemand in de na bijheid zou komen. Het bedieningsperso neel in dit café bestond gewoonlijk uit drie meisjes en een kellner, die ook als plaatsvervangend chef fungeerde, als de eigenaar niet aanwezig was. Na verloop yan eenige oogenblikken *»erd de deur naast het buffet geopend en örad een meisje de zaal binnen. Ze begaf flfich naar de lichtkroon, die in het midden van het plafond was aangebracht en liet bet licht hooger branden. Toen Arthur Sich eenigszins omdraaide, om een Èestel- ling te doen aan het meisje, dat zaehtkens goedenavond had gewenseht-, stootte hij, zonder een woord te zeggen zijn vriend aan en maakte hem met een snellen wenk a.ttent op het meisje, dat ook blijkbaar geschrokken was. Het was MirandaZe herstelde zich eenigszins en naderde ietwat verlegen. Er was van het zwerverskind weinig of niets meer overgebleven. Ze droeg met gracie een eenvoudig, doch smaakvol kos tuum. Het weelderige haar was door vaardige handen vereenigd tot een mooi kapsel. Zooals ze daar stond met haar fijnbesneden gezichtje, waarin twee zacht- glanzende donkere oogen blonken, was het meisje waarlijk uiterst bekoorlijk. Kind, ben jij hier? vroeg Arthur ten slotte verbaasd. Ze knikte lachend en deelde in 't kort haar geschiedenis mede, hoe het haar ge gaan was bij haar vorigen meester en hoe ze er eindelijk toe gekomen was om dezo betrekking te aanvaarden, welke haar door den eigenaar van het café, die haar eens had gezien, was aangeboden. En, vroeg Arthur, ben je nu tevre den, heb je 't hier goed, zijn de menschen goed voor je O ja, antwoordde ze, de eigenaar is een heel goede man en met de andere meis jes heb ik direct vriendschap gesloten. ;t Zijn vroolijke meisjes, die het goed met me meen en. Merkwaardig, mompelde Arthur, die zijn oogen maar niet kon afwenden van het mooie meisje, merkwaardig. En heb je nooit iets van de menschen vernomen, waarmee je in dien wagen hebt geleefd? Miranda schudde met het hoofd. Gelukkig niet, zei ze. Ik wist toen reeds, dat ik niet bij mijn ouders woonde, dat ik als vondelinge van de straat was op geraapt, De vrouw was nog zoo slecht niet. Z© was wel ruw, maar sloeg me nooit, gaf me te eten en probeerde me lezen en schrij ven te leeren, voor zoover haar dat moge lijk was. Maar die man Het meisje zweeg een oogenblik en streek zich met de hand over het voorhoofd, alsof de herinnering aan den ruwen woonwagen- kerel, waarmede Alfred en Arthur op een winteravond zoo toevallig kennis hadden gemaakt, haar pijn deed. Ik zal, vervolgde het meisje droevig, wel nooit te weten komen, wie mijn ouders zijn. Misschien leven ze niet meer. Maar ik ben nu tevreden, heb geen gebrek en werk met plezier. AJs u weer thuis komt, meneer, vervolgde ze, zich tot Alfred wen dende, wilt u dan meneer en mevrouw nog maals dank zeggen voor alles, wat- ze voor me gedaan hebben, en dan meteen vertel len, dat ik goed terecht ben gekomen Zeker, antwoordde Alfred, dat zal ik. In tussehen waren meerdere gasten het café binnengekomen. Twee meisjes waren reeds druk in de weer, om de gasten van bier te voorzien. Lize, riep een der meisjes lachend, we kunnen er niet tegen loopen. Lize, dat is mijn nieuwste naam, hel derde Miranda eveneens lachend op. Ze knikte de beide vrienden nogmaals vriendelijk toe en begaf zich aan het werk. Arthur toonde zich het meest verrast door Lize's „ontdekking" en Alfred be merkte, dat hij het vlugge, slanke meisje met ongewone belangstelling bleef gade slaan. Ze trippelde nauwelijks hoorbaar langs de verschillende tafeltjes, welke steeds meer bezet werden door studenten en officieren met hun kennissen en vrien den en werd overal met een vriendelijk woord begroet.. .Wat zeg je van eoo'h toevallige ont moeting? vroeg Arthur. En hoe vindt je, dat ze er uitziet? Een knap kind geworden, meende Al fred, maar ik vrees, dat ze toch eenigszins in een verkeerde omgeving is terecht geko men. Arthur antwoordde niet en dronk een lange teug uit zijn kroes. Zie je, vervolgde Alfred, zoo'n meisje als zij trekt natuurlijk spoedig de aandacht en ze is misschien op den duur niet bestand tegen de groote verleiding. Arthur knikte nadenkend. Dan moet ze nog even goed gewaar schuwd worden, zeide hij ernstig. Juist op dat moment -weerklonk er in een der hoeken van de zaal een ruw gelach. In een kring van jonge luitenants stond Lize met een hoogroode kleur. De aanvoer der van het elubje, luitenant Van Rave- stein, richtte blijkbaar tot het meisje woor den, die voor zijn clubgenooten heel gees tig klonken, maar het meisje angstig en beschaamd om zich heen deden kijken. Arthur richtte zich met een ruk op en deed snel eenige passen naar voren. Van Ravestein belette het meisje om zich te verwijderen en nog altijd lachte men om zijn geestigheden. Lize keek de zaal in alsof ze hulp zocht. Ze zag Arthur, die het tafereeltje in hooge mate ontstemd gadesloeg. Toen "het meisje hem als 't ware een stille bede om hulp toezond, trad hij vastberaden naar voren en plaatste zich naast Lize. Alfred was zijn vriend gevolgd en wacht te eenigszins onthutst de dingen af, die ko men zouden. Mijne heeren, zei Arthur, met eeu Bchijnbaar kalm© «tem, ik verzoek ja dit Vraag: Kunt u my ook mededeelen d*n koristen weg p«r flels naar Nymegon? Antwoord: Leiden, Woerden, Montfoort, Vreeewyk, Tiol, Druten, Winssen, Leuningen, Nymegon. 118.7 K M. Vraag: Wat is de kortate weg; met de flati van Leiden naar Breda? En hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Bfompwyk, Zoeter- raesr, Rotterdam, Dord •chtMoerdyk, Breda, 79.3 K. M. Vraag: Kunt u my ook mededsolen of er te Leiden gelegenheid bestaat om Jid te, worden der Theosophisch© Veieeiiiging on tot wien ik my moet wenden om Inlichtingen? Antwoord: Zeker, aanmelden by den secretaris, den heer W. A. Kriest, Hugo de- Grootstraat 22. Vraag: Beu ik verplicht een dagmeisje, dat i dagen ziek Is, en niet in haar dienst kan kom«n, doch wel 's avonds op straat fcau loopen, uit te betalen Antwoord: Als ge dat kunt bewyzen, ia ©r geen roden loon te betsion. Mocht do kantonrechter in het geïal gemoeid worden, dau zal doze hot vermoedetyk wet met u eens zyn. Vraag: Hoe komt het, dat de steenhou- we ijl aan den Maredyk zonder eenige voor schriften werkt? De menschen zyn verstoken yan drinkwater, W. C. en alles wat door die wot Tsrcischt wordt. Ik dacht, dat die wet. van de steenhouwers zoo streng gehandhaatd werd? Antwoord: Natuuriyk moet de door u bedoelde steonhouworswerkplaats evengoed aan de wet reldoen als leder andere. Vermoede lijk zal er voor de door de wet vereisehte ver beteringen een termyn gesteld zyn. Na dien termyn zal in ieder geval niet meer toege laten worden onder door u opgenoemde omstan digheden te worken. Vraag: Ik ben vry goed in de Franeche taal gevorderd, doch zou gaarne door een verbiyf van b, v. ten half jaar in Frankryk, my er grondig in willen bekwamen. Voldoende geldeiyke middelen ontbreken my, zoodat ik alleen door hot verkrijgen van oen betrekking aldaar myn doel zou kunnen bereik on. Hoe evenwel aan een betrekking in bet buitenland te komen? Gaarne zou ik er eeniga opoffering, door b. v. een betrekking to aan vaarden, welke maar eenigszins acceptabel zou zyn, voor over hebben. "Weet u misschien in dezen raad? Antwoord: Kent ge een handwerk, dan Is er kans van slagen, maar op administratief gebied moot men door relaties ergens gehol pen worden of met oen klein appeltje voor den dorst er eenvoudig op afgaan en pro'ooeren, Wy weten geen bepaalde adressen. Vraag: Kunt U my ook namen en adres sen nosmen van Heeren of Dames, die aan TVo!U*! U's lus gaven in de Frausche, Duit- se l.i.gü>ehe Taal? w u i' uVoor alles wat de lessen in i.ov Vuluó wils betroft, moet U zich wendon tjL d,.i ureetrice Mej. E C. Knappert, in het gebouw zelf te spreken, voor één Cent kunt U ook het programma koopen, waar op al de lessen, met de namen der psrsonen, dio lea geven, voorkomen. Vraag: Kunt U my ook zeggen, waar ik my moet vervoegen voor wagenbestuurder of conducteur, by de Haagsche Electrische Tramweg Maatschappy Antwoord: Dan zult U moeten zynbty de directie H. T. M., Korte Voorhout, Den Haag. Vraag: Bestaat er esn verbidsbepaling tegon hot kampeeren op de Utrecbtschö en Veluwsche heide? Moet men toestemming hebben om dit te doen en zoo ja, waar of by wien? Ant woord: Behalve op particulier eigen dom, kunt ge rustig U op de heide te slapen; leggen. Vraag: Ik ben 21 jaar, zou ik nu buiten my'Q ouders kunnen trouwen? Antwoord: Zoolang U geen 80 jaar zyt, hebt ge de toestemming van uw ouders noodig om te kunnen huwen. Ge kunt ook de hulp van den kantonrechter inroepen on met een acte van eerbied in het huwel'yk treden. Vraag: Zou U my kunnen inlichteu, of er hier te Leiden een gelegenheid bestaat, om opgeleid te worden voor kinderjuffrouw?Zoo ja, aan welk adres zou ik my moeten ver voegen? Antwoord: Wy weten het niet. U zou echter goed doen inlichtingen te -vragen by Mej. A. C. W. Scholten, PJantsoen 75, Secre taresse der Vereen. „Tesselscbade". meisje niet lastig te vallen. Ik heb op mij genomen te zorgen, dat niemand haar on aangenaam kan zijn. Aha, lachte Van Ravestein ruw, me neer De Coligny is ons voor geweest. Nou, we mogen hem wel feliciteeren. De andere heeren zwegen, ze waren blijk baar verrast door deze opmerking van Ar thur, die zich tegenover Van Ravestein nauwelijks kon beheerschen. Neen maar, vervolgde de laatste op spottenden toon, dat kon geen mensch we ten, dat meneer De Coligny als bescherm heer optrad vap jonge meisjes. Dat be hoeft, dunkt mij, wel eenige verklaring. Die verklaring zal ik u geven, ant woordde Arthur, als u maar zoo goed wilt zijn tijd en plaats te bepalen. Van Ravestein wendde zich onmiddellijk tot een tweetal luitenants, die hij tot zijn intieme vrienden rekende, en zei, nog steeds op spottenden toon Och, zouden de heeTen dit even met de getuigen van mijnheer De Coligny wil len bepraten? Alfred trad onmiddellijk vooruit en ver zocht een der andere officieren met hem de getuige van zijn vriend te Villen zijn. De zaak was spoedig beslist, plaats en tijd werden bepaald, terwijl Arthur, die do keuze van de wapens had, het pistool koos, waarmee zijn tegenstander volkomen ge noegen nam. Het was bekend, dat Van Ravestein vrij goed schoot en daarbij over een voldoende hoeveelheid kalmte beschik te. Dat had hij bij vorige duels wel ge toond. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 6