N°. 16681 "Woensdag li> «Tuli. A®. 1914. (Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Oit dB Omstreken. LEIDSC PRIJS I)ER ADVERTENTIEN: V»n 1—6 regel» ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.174. - örootere lettere naar nlaaternimte. - Kleine advertentiën ran 30 weorden 40 Oente oontantelk tiental woorden meer 10 0ent3. -Voor het inoasaeeren wordt/10.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden -1.30; per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 9 0.10. Franco per post1.65. AFSLUITING PASSAGE St. JANSBRUC. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter'tfigemeenc keunis. dat de St. Jansbrug over den Ouden Rijn. ter verbinding van do Hoogstraat met de Boukerstceg. van af hoden tot nadere aankondi ging voor het vorkeer met rIJ- en voertuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Woth. loco-Burgemeester. VAN STBIJEN, 8eoretaria. Leiden, 15 Juli 1914. LEIDEN, 15 JULI. Het Uemeonte-Archief. Verschenen is het verslag over den toe stand van het Gemeente-archief te Leiden over het jaar 1913. De directeur, nir. dr. Overvoerde zegt hierin, dat in de samenstel ling van do commissie voor het oud-archiof dit jaar geen wijziging kwam. De heer mr. A. Meerkamp van Embden, voLontair aan het archief verliet dit en in zijn plaats werd toegelaten de heer W. S. Uuger, doctoran dus in de rechten aan de Universiteit alhier. Door verschillende omstandigheden kon door mij persoonlijk niet zooveel tijd als gewoonlijk aan de beoohrijving van het ar chief worden besteed, zoo deelde de direc teur mede. De werkzaamheden verbonden aan de voorbereiding van den nieuwon ca talogus van het Stedelijk Museum vereisch- fcenl aldaar dikwijls mijn tegenwoordigheid en een ernstige ongesteldheid noodzaakte mij: om in het begin van het jaar op medisch advies een buiteniandsch verlof aan te vra gen. Daarop volgt een lange opsomming van de diverse werkzaamheden, die door ambte naren en beambten verricht zijn. Ifefc aantal van hen, die óf persoonlijk het archief bezochten, óf zich hiertoe om inlichtingen wendden, bedroeg 170, waar van 65 uit Leiden, 84 uit andere gemeenten m Nederland en 91 buitenlanders, waarvan 3 uit plaatsen buiten Europa. Door de mees te bezoekers werden herhaalde bezoeken aan'het archief gebracht. Uit de prentverzameling werden twee ten toonstellingen gehouden in het Stedelijk Museum, waarvan de eerste gezichten op en in Voorschoten en Wassenaar bevatte en de tweede die van Zoeterwoude en Leidschen- dam. Ten behoeve van do gemeente werden vele onderzoekingen gedaan en ook van pailicu- l'rere zijde werden talrijke inlichtingen ge vraagd of onderzoekingen gedaan. Van verschillende zijden worden blijken van belangstelling ontvangen in den vorm van schenkingen voor het archief. Ook had den ten behoeve van het archief een groot aantal aankoopen plaats. Tegenover deze aanwinstep wordt ver meld de afstand van het eerste deel van de origineelo resoluties aan do Curatoren der Hoogeschool. Hiervan waren op het ge meentearchief zoowel het origineel als een afschrift aanwezig waarnaast van de volgen de deelen zich aldaar alleen de afschriften bevonden, terwijl de origineelen in het ar chief der Curatoren te vinden zijn. Aange- gezien liet eerste deel in het archief van Curatoren ontbrak, was er alle aanleiding om één der twee exemplaren af te staan, en wel in dit. geval het origineel, omdat dit oorspronkelijk deel heeft uitgemaakt van hefc archief van Curatoreu, terwijl de af schriften vervaardigd zijn voor de burge meesters van Leiden, als leden van dit col lege. Bij het afstaan werd als tegenbeleefdheid gevraagd, dat aan het Gemeente-archief zouden worden afgestaan de dubbelen van gedrukte stukken, zooals promotieverzen enz. die zich in de verzamelingen aan de Universiteit mochten bevinden. Van Cura toren werd bericht ontvangen dat zij den bi bliothecaris gemachtigd hadden om hieraan t© voldoen. J- L. Andreoe, directeur der H. B.-S. voor Jongens alhier, die binnenkort zijn betrekking neerlegt, is voornemens Vrijdag 17 Juli van halfvijf tot lialfzes recep tie te houden in ,,Maison Prins", Rapen burg 8, ten einde aan autoriteiten, oud leerlingen en verdere belangstellenden ge- egenhcid te geven afscheid van hen te nemen. Op zijn verzoek zullen geen offieieele toespraken gehouden worden. De toestand van prof. Bolland, die nog R ceds in ..Hopital Wallon" alhier vertoeft, Jrdt aldoor gunstiger. De patiënt- zal evenwel nog geruimen tijd in dat ziekenhuis vertoeven. - De assistent, bij de Post- en Tel. al- Deu Haag'™8 vc''pla''ltst' vai1 Leiden naar H. B. S. voor Meisjes. Aan de volgende leerlingen van de 5de klasse werd het diploma voor volledig on derwijs uitgereikt, in alphabetische volgor de: E. Coenen, O. J. van Eek, H. G. M. Goedbloed, J. J. O. van Griethuysen, H. A. Groenewegen, W. M. C. Juynboll, A. E. Kruimel, M. M. van Oordt, M. Verwey. Het diploma voor vakleerlinge werd uit gereikt aan: A. S. van dor Made. Tot boekhouder-armenbezoeker bij den Armenraad alhier is benoemd de heer K. van Zanen, sergeant-majoor, instructeur, met den rang van adjudant-onderofficier, bij het vierde reg. inf. alhier. Wijlen ds. S. H. J. de Wolff heeft aan de Yereeniging voor Christelijk Onden/ijs aan on- en minvermogenden, aan de wijk- vereeniging Levendaal, aan de diaconie der Ned.-Herv. Gem. elk f2000, vrij van succes sierechten gelegateerd, on aan het Diacones- senhuis f 1000. OPGAVE VAN PERSONEN, DIE ZICH TE LEIDEN HEBBEN GEVESTIGD. M. Halie. Kraaleratraat 2 A. winkelbediend*. N. Baars en gezin. Middelwee 33. broodbakker. J. A. M. do Haas, Bceestraat 140, winkeljuffrouw. Mevr. B. Beoker, Plantsoen 29. 0. J. Slierings en gezin. Zegerstccg 20. schilder. 1. Blitz en gezin, Haarlemmerstraat JU A, koop man. F. Th. van Velsen, Haven 11, broodbakker. 8. Platz en E. Pletz. Onde Singel 142. winkeljnffr. Wed. van Drooge. Rijn- on 8chieKado 62. M. J. M. Post, Aalmarkt 28. winkeljuffrouw. Wed. Timmermans en gezin, Raponburg 1A. Wed. Kenbeek en gezin. Jan van noutkade 17 A. Th. A. M. Meijer, Haarlemimeratr. 45, dienstbodo. A. van Wilgen en gezin. Bethlehomshof 3. E. N. H. Daaoue, Kort Rapenburg 6. J. Veldman en gezin, Garenmarkt 16. H. M. Baggerman en gezin, Schelpeukadc 33 A, bouwkundige. J. Ongering, Honsenstraat 12. P. J. 31. Augustijn, Volmolengracbt 2 A. boek binder. -X BODEGRAVEN. Bij do overgangsexamens aan de H. B.-S. te Gouda zijn de volgende- leerlingen, van hier, bevorderdG. Kooij en C. Dou- wes Dekker naar de 2de A. Breekland en N. Eikelenboom naar de 4de; C. Ninaber van Eijben en J. Wisse naar do 3de klasse. BOSKOOP. Óp het tweetal voor predikant bij de Rem. Broederschap zijn geplaatstds. Mackenzie, te Brielle, en dr. K. H. Roos- si ngh, te Doesburg. HAZERSWOUDE. Bij de gehouden verkooping van tien watermolens van de „Hazerswoudsche Droogmakerij" rijn koopers geworden de heeren gebr. De Boer, van Oostzaan, voor f 1064. HOOFDDORP. Tot deurwaarder bij de arrondisse mentsrechtbank te Haarlem, ter standplaats alhier, is benoemd de heer H. Vincent, deur waarder bij het kantongerecht, aldaar. HILLEGOM. De heer M. Th. Pos, aannemer alhier, was gisteren de laagste inschrijver bij de aanbesteding van bouwwerken in Haar lemmermeer, en wel voor een onderwijzers woning te Nieuw-Vennep voor ƒ6250, en voor twee wijkgebouwen, een te Nieuw-Ven- nep en een te hoofddorp, voor ƒ16,000 in totaal. KATWIJK-AAN-ZEE. Zeehospitiuiu. Gisternamiddag werd officieel geopend 't nieuwe „Maria Carolina Blankenheym pa viljoen". Ongeve-er 60 dames en heeren hadden zich in een dcr keurig versierde ziekenzalen verecnigd. O.m. merkten we op de heeren prof. Nolen, A. Nolen, ingenieur-architect van het nieuwe gebouw, den heer Dekker, secr. der Centrale Ver. tot bestrijding van tuberculose; mevr. Van Dorp, directrice der inrichting, het Dagelijksch Bestuur van de Rotterdamsche Tuberc. Ver.; het Dage lijksch Bestuur dcr gemeente Katwijk, als mede vele medici en hun dames. Namens de Rotterdamsche Tuberculose- Verceniging heette dr. Klinkert de aanwe zigen welkom. Allereerst herdacht spr. nu wijlen dr. No len, in leven Voorz. der Vcreeniging. Nooit zal vergeten worden, wat hij heeft gedaan voor de Tuberculose-Veréeniging en het Zeehospitium. Steeds zal zijn naam verbon den blijven aan den tuberculosestrijd. Met de gesproken woorden betuigden de aanwezigen sympathie door allen^ op te staan. Vervolgens geeft spr. een overzicht van de beteekenis van dc .bacilaire infectie en wijst op 't geen de bekende bacterioloog Koek heeft gezegd, hetgeen later bleek niet geheel juist te zijn. Verschillende mededce- lingen worden gedaan over waargenomen gevallen van Tuberculose, die op verschil lende wijzen waren geïnfecteerd. Daarna besprak dr. Klinkert de houding van den mensch tegenover de bacillen. Men be- schuldigt zoo dikwijls de medici van bacil- lenjacht. Dit is echter niet waar en spr. toont dat aan. De hoop, uitgesproken bij de opening van het hoofdgebouw, dat de inrichting moge voldoen aan een behoefte, is gebleken vervuld te zijn; ja zelfs zijn door den arbeid van mevr. Van Dorp en mej. De Joode, als. mede de verpleegsters, de verwachtingen verre overtroffen. Ten slotte bracht spreker dank aan de édele schenkster en verzocht den heer Min- derop van Rotterdam, de tolk te willen zijn van de Vcreeniging, om den dank over tc brengen aan mevr. Van Nispen tot Panner. denBlankenlieym, voor hetgeen zij ge daan heeft voor de Tuberc.-Vereeniging. Tot het Dagelijksch Bestuur, alsmede tot den heer A. Nolen, richtte spr. woor den van hulde, dank en gelukwensching met dit nieuwe paviljoen en wenschte, dat de inrichting verder moge groeien en ve len tot nut zijn. De heer Minderop trad als tolk op van de schenkster en sloot zich namens mevr. Van Nispen gaarne aan bij de waardeeren- de woorden gewijd aan den overleden voorz. dr. Nolen, en sprak dank uit voor de ver- eerende woorden aan mevr. Van Nispen opgedragen. Ook de heer Minderop wenscht de in richting alles goeds toe onder Gods zegen. Alsnu virkreeg het woord mevr. Van Dorp, geneeskundig directrice van'het Zee hospitium. Zij bracht dank allereerst aan de schenkster, ten tweede aan de Com missie van Beheer, vooral dr. Nolen, die veel voor het nieuwe paviljoen heeft ge daan. Ten derde aan den heer Nolen, als architect, aan dc aanwezigen en aan dr. Klinkert, voor zijn openingsrede. Vervol gens dacht spr. aan de ruim 1000 verpleeg de patiëntjes, vooral aan die, welke veel zorg baarden. De directrice noemde vele voorbeelden van prachtige resultaten, ver kregen door goede behandeling en verzor ging in het Zeehospitium. Zij dankte de Tu- berculose-Ver., het gemeentebestuur en den particulieren steun, die zoowel het Hoofdge bouw als het paviljoen ondervindt. Namens de Commissie van Beheer dank te de heer Simon Thomas de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en noodigt allen uit om liet gebouw te bezichtigen, hetgeen gaarne werd aanvaard. Voor het vertrek der gasten werd nog de thee aangeboden. LISSE. Bij Kon. besluit is aan deze gemeente verleend een voorechot uit 'o Rijks kas tot een bedrag van ten hoogste 99,055, ton eindo haar in staat te stellen een voorschot van gelijk bedrag te verleenen aan de wo- ningvereeniging „Volksbelang", ton be hoeve van den bouw van een 57-tal wonin gen. VALKENBURG. Do „Sts.-Crt." bevat de statuten van de Coöp. Boerenleenbank alhier. VOORSCHOTEN. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft opgebracht 28.59. WARMOND. Do „Sts.-Crt bevat de statuten der naaml. vean. Holland-Celebes Cultuur Mij. alhier. Kap. 250,000 aand. v. 1000, gepl. en volgest. 100 aand. 50 door I. H. Kiero- nimus en 50 door O. C. Matzen, Soerabaja, tijd. 's-Gravonhage. WASSENAAR. Gisteravond hield de ,,Koningin-Wil- helmina-Vereeniging" haar jaarvergade ring. De burgemeester, eere-voorzitter, presideerde. De notulen werden door den heer C. Versteeg gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorz. bracht bij het jaarverslag een woord van dank aan de ingezetenen voor de waardige wijze, waar op verleden jaar feest is gevierd. De reke ning van den penningmeester, den heer A. C. Leyen, sloot met een batig saldo van 41.87V1>.' De heer Van Schelle bracht rapport uit' over het gehouden beheer. De boekhouding was goed. Alleen maakte de Commissie aanmerking op enkele hooge pösten. Voor het volgend jaar werden tot commissiele- don voor het nazien der rekening benoemd de heeren C. van Schelle, J. Eggink en II. H. v. d. Plas. Zij namen de benoeming aan. De aftredende bestuursleden, Jac. L. Grevers, P. van der Marei en A. L. Rooy- akkers, werden bij acclamatie herkozen. De bespreking van het feestprogramma was zeer geanimeerd. In den voormiddag worden gehouden volksspelen. Hot voornaamste is ringsteken op rijwie len voor heeren en dames. Na den middag wordt een nationale harddraverij gehouden. De heer A. v. Hoboken van Hoedekens- kerken, ter vergadering aanwezig, zal met andere heeren de leiding hiervan op zich nemen. De draaimolen komt niet. In plaats hiervan zal 's avonds een bioscoop-voor stelling worden gegeven. De heer Grevers, dankte den voorzitter voor de leiding der vergadering en deze sprak den wensch uit, dat het Wilhelmina-feest op even waardige wijze zal worden gevierd. ZOETERWOUDE. Het electrische kabelnet is alhier weer uitgebreid. Thans verheugen ook de bewo ners aan den Vliet rich in het genot daar van. Gisteravond is de electrische verlichting aan den Hoogcn Rijndijk weer in orde ge komen. Den geheelen dag was nog onder leiding van don ingenieur, den heer Wijn malen gearbeid Er bleek een defect tc zijn in den hoofdkabel, nabij het gesticht „Do Goede Herder". Nadat veertig meter nieu we kabel was ingelasclit, was de Storing verholpen en kon het licht weer ontstoken worden. AARLANDERVEEN. Gemeenteraad. Voorzitter: de heer J. H. Ruting. Afwezig wegens familie-omstandigheden de heeren M. van Muiswinkel en C. van Muiswinkel. De vergadering wordt geopend met ge bed, waarna de notulen der vorige verga dering wrorden gelezen en goedgekeurd. Op voorstel van don Voorzitter wordt in handen van de financieele commissie om advies gesteld de begrooting van bet elek triciteitsbedrijf, sluitende met een nadeelig tekort van 3400 en de begrooting van het gasbedrijf, sluitende met een voordeclig saldo van 45,346.03^, welk saldo men als volgt wenscht te bestedenafschrijving 19,200 voor 5 pCt. uitkeering aan de ge meente 19,200, voor extra uitkeering aan de gemeente ƒ3000, voor het reservefonds 3000, voor uitbreiding en vernieuwing 8i48.03J/w», voor terugbetaling van kapitaal aan de gemeenten 12,000. Voorlering wordt gedaan van een briet van Ged. Staten, houdende verzoek aan den Raad namens den minister van Bin- nenlandsche Zaken om het besluit van den 12den Mei j.l. in te trekken om vernietiging te voorkomen. Bij het schrijven was gevoegd het advies van Ged. Staten aan H. M. de Koningin, waaruit blijkt_dat Ged. Staten de verordening, houdende verbod van voet ballen op Zondag, in strijd achten met do wet. Naar hun meening is de Raad niet be voegd oen verscherping of uitlegging bij plaatselijke verordening te maken of to geven van artikel 4 der Zondagswet. De Voorzitter stelt voor het verzoek van den Minister te stellen in handen van B. en W. om advies, waartoe met algemeens stemmen besloten wordt. Do heer Van Dam vraagt- den Voorzitter of aan de Raadsleden kan worden verst rokt een afschrift van lub advies van Geel. Sta ten, waarop de Voorzitter antwoordt, dat aan alle leden zal worden toegezonden een getypte afdruk. Aangeboden wordt door den Voorzitter namens B. en W. de rekening der gemeente over 1913. De Voorzitter zegt-, dat hij over den stand van de onderhandelingen inzake de drink waterleiding enkele mededeelingeu heeft te doen in gesloten zitting, waarna in" open bare zitting een beslissing kan vallen. Na heropening der vergadering stolt de Voorzitter voor B. en W. to machtigen aan het gemeentebestuur van Alphen me do to doelen, dat de werkzaamheden voor liet leggen der buisleiding ten behoeve van het dorp Aarlanderveen een aanvang kunnen nemen, welk voorstel wordt aangenomen met 7 stemmen tegen 1, die van den heer Knape. Deze heer meent, dat onder dege nen, die rich bereid hebben verklaard wa terleiding te nemen er zLjn, die 't later ver moedelijk toch niet zullen nemen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dc Raad thans heeft uit te voeren het reeds genomen be sluit om het dorp van waterleiding te voor zien. De Voorzitter stelt voor va-n de St.-R-acl- boudstichting te Utrecht over te nemen ver schillende perceelen van den Aardijk, die thans reeds bij de gemeente in onderhoud zijn, welk voorstel zonder stemming wordt aangenomen." Op do voordracht voor leden van het College van Zetters worden geplaatst de heeren M. van Muiswinkel (aftr.) en als plaatsvervanger F. L. van Muiswitfkel en J. van der Bijl (aftr.) en als diens plaats vervanger W. Barrcveld. Benoemd werden tot onderwijzeres aan de openbare school Raadshuisstraat de da mes H. G. Hennis, te Haarlem, en J. J. G. Cramer, te Hof-van-Delft. Op voorstel van den Voorzitter wordt do bouw- en woningverordening gewijzigd en aangevuld met een bepaling, dat voortaan B. en W: het recht hebben eischcn te stel len aan te maken hekken tot afscheiding van den openbaren weg. Do heer Van Dam juicht het voorstel van den Voorzitter toe het is onlangs bij do plaatsing van een hek gebleken, dat B. en W. niet alleen het recht moeten hebben de rooilijn vast te stollen, maar ook van welko vorm en samenstelling het hek moet zijn, opdat het niet ontsiere. Vastgesteld werden de aanvullingskohie ren hoofdelijkcn omslag belasting op de honden en schoolgeld, waarna de vergade ring wordt gesloten. BlflBEKLANB. liet stoffel yk overschot vun luit.-kol. THOMSON. Gisteren is Thomson's lijk, aan boord van de „Noord-Brabant," uit Albanië in het va derland teruggekeerd. De aankomst t»e IJmuiden was vervroegd, daar de reis zeor voorspoedig was geweest. In IJmuideu wachtte veel volle uit de plaats in de omgeving van de sluizen, maar er waren woinig bef an gs tel lenden uit de omliggende plaatsen, of' uit Haarlem en Amsterdam. Van de Rijksgebouwen, de slui zen en dc vuurtorens woei do driekleur halfstok Om halfvijf meldde^ÉBen. dat de Noord- Brabant" in zicht was, en tegen vijf uren was het solup al vrij dicht onder den wal. Van het achterdek woei het rood-wit-ên- blauw halfstok Orh kwartier over vijven stoomde do „Noord-Brabant" tusschen de pieren door, vergezeld door 'do loodsboot, die eveneens do vlag halfstok voerde. Toen het schip het fort voorbij voer, werd daar de vlag gestreken, en braoht de bezetting de ge bruikelijke eerbewijzen. Kwartier voor zes sen-lag de „Noord-Brabant" iu do groote sluis. Daar wachtte het gemeen labos tuur van Velsen, om de eerste hulde in het vaderland aan het stoffelijk overschot te brengen. Een bode droeg een palmtak met linten in do kleuren der gemeente: blauw en geel. „De gemeente YelseiT' las men er op. Zoodra de loopplank was uitgelogd, be gaven zich de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Velsen-aan boord. Zij werden ontvangen door den commandant van de „Noord-Brabant en don broeder van den overledene, den kapitein der marechaussee Thomson. Do lijkkist was reels vóór do aan komst te IJmuiden uit de rouwkamer naar boven ge braoht en stond nu onder een zonne tent op liot achterdok. Over de kist lag in broed© plooien de Nederlandsclie vlag, en daarop waren de verschillende kransen en bloemstukken gosoliiKt Daarbij legio bur gemeester Verloren van Thomaat nu deu Dal.rn.fcak vail do gemeen to Velseu. Kapitein Thomson dankte vóór de eenvou dige hulde. Vanmogeh om halfzeven kwam de „N. Brabant7 aan den Kop van de Handels kade te Amsterdam. Daar werd de "lijkkist, onder het spelen, van treurmuziek, van het schip afgedragen en in het rouw-paviljoen geplaatst. Na de toespraken en de kransleggingen. zette de vroeger vermelde stoet zicli in beweging, om, via de Dc Rüyterkade, on der het Westelijk' viaduct het Stationsplein te bereiken. Het aantal kransen is tc groot om daar omtrent in bijzonderheden te treden (er is er een bij van H. M. de Koningin) Onder den grooten toevloed van hoog waardigheidsbekleders en autoriteiten be rinden zich ook de Ministers van Oorlog en van Buitenl. Zaken, waarvan de eerste het woord voert..Het gemeentebestuur van Voorschoten, dc geboorteplaats van Thom son, is mede vertegenwoordigd. De trein stopte te Amersfoort diic minuten, te Zwolle vijf minuten en te Assen vier minuten. In elk dier plaatsen stonden troepen op het perron op gesteld en brachten militaire eerbewijzen. Bovendien stonden te Naai den-Bussum, Harderwijk en Oldenbroek eveneens troe pen opgesteld. Op het station t-e Groningen waren bij aankomst a'le militairen aanwe zig. De lsce klasse-wachtkamer is geheel ge reserveerd voor alle genoodigden, die met den rouwtrein waren medegekomen. Gene raal Buhlman draagt het stoffelijk over schot aan $le familie os er. Een dichte menigte heeft zich tc Gronin gen, evenals te Amsterdam, in alle straten en singels, waarlangs de stoer trekt, opge steld. Aan het graf spreekt luit.-kolonel Staal. Op verschillende punten in de stad staan potten, als van het Heilsleger, opgesteld, bewaakt door Groningsche Padvinders, welke den voorbijgangers nooden hun bij drage te offeren oor de op te richten buste van kolonel Thomson. De vlaggen hangen halfstok. Heb bestuur der Yereeniging tot op richting en exploitatie van een rust- en vacantieoord van deii Kon. Ned. Bond Yan oud-onderofficieren, dat. dezer dagen reeds van II.H. M.M. de Koningin cn de Ko ningin-Moeder ieder een gift van 100 mocht ontvangen, ontving van Z. K. H. Prins Hen drik der Nederlanden een gift van ƒ50. Beroepen is bij de Geref. Gcm. te To- len ds. O van Reenen, te Ophcusden, vroe ger tc Leiden. Men meldt uit Vlissingen, dat de ver gadering van de Yereeniging van Gasfabri- kanten verworpen heeft het voorstel tot verplaatsing van den zetel der Yereeniging van Den Haag naar Amsterdam. Benoemd werd tot voorzitter de heer J. J. H. Bak huis, directeur vau de gasfabrieken ta '3-Gravcnhago.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1