Nieuwe Raadsels. Anekdoten. Oplossingen der Raadsels. Goede oplossingen ontvangen van: Correspondentie. Een soortgenoot van de giraf. Eerst een goede tien jaren geleden werd de okapi" ontdektdit is een tweehoevig dier, dat in grootte een krachtig hert over treft en de eenige verwant van de giraf is. Dé natuurvorsc-hers zijn bang, dat het heele okapiras, gaat uitsterven, vandaar dat er mot velerlei opofferingen expeditie* ondernomen werden naar 't Kongogebied en dat de voornaamste musea voor Nataur- lijke Historie, n.l. die van Munchen, Ma drid, Lissabon en Parijs, ieder een opgezet exemplaar van deze (ii er soort ten geschen ke kregen. De dagen van den okapi schijnen geteld Er Yalt niet aan te twijfelen, dat de soort snel aan het uitsterven is, zoodat de laat ste groote zoölogische merkwaardigheid van het „Zwarte Werelddeel" spoedig zal verdwijnen. Niet „de hand aan den ploeg", maar. de hand aan het dynamiet. Dit klinkt wel zeer vernielzuchtigenkel heeft men de verwoesting op het oog van stoffen die men met den gewonen ploeg niet bereiken kan ,als: wortels, stompen van boo men, stuk ken rota of steen, en waarvan 't toch zeer raadzaam is, ze te verwijderen, wil men een goeden oogst verwachten. In Amerika maakt men bij het ontginnen van woeste gronden dan ook al lang ge bruik van dynamiet en andere springstof fen. Hiermee wordt de ondergrond bereikt op diepten, die voor den gewonen ploeg niet toegankelijk zijn. Er worden'daartoe dynamietpatronen gebruikt van 125 k 150 G. gewicht, waarna het boorgat met voch tige kleiachtige aarde gesloten wordt. Ingez. door: „Begonia". f I. Verborgen dierennamen. Xs Gerda al thuis geweest. Morgen zal men uitverkoop houden. Welk van dit paar de mooiste is, weet ik niet. De sleutel ligt niet in de la, maar op de kast. Hij is voor niets op reis gegaan. Ingez. door: Leendert Kranenburg, Leiderdorp. II. Verborgen plaatsnamen. Een vos is een slim dier. De jongens deden kwaad. Berg en dal hooren bij elkaar. Die man heeft een helm onder zijn jas. Jassen gebruikt men voor de koude. Ingez. door: „Moedertje". ni. Mijn geheel bestaat uit 9 letters en is een plaats in Gelderland. 1, 2, 2, 3, 4 is een vrucht. 8, 6, 7, 5 is een kleur. 3, 3, 9 is een lidwoord. 3, 4 is een lengtemaat. 1, 1, 2 is een grappig dier. Geen roosje zonder 5, 6, 7, 8, 9. 1S ziet men 's winters. Met een 9, 1, 1, 4, 5 naait men. Ingez. door: Leendert Kranenburg te Leiderdorp. B aa3 boven baas. Jan tot Piet: „Ik heb een tol gehad en jij niet." Piet: „Ik heb een vlieger en jij niet." Jan: „En ik heb gisteren een pakslaag ge had en jij niet." Ingez. door: „Kleine Pottebakster." Vriendelijk oud heer: „Heb jij je bal ver loren ventje? Nu huil maar niet, hier heb je een kwartje om een anderen bal te koo- pen. (Hij geeft het geldstuk). En waar heb je 'm verloren?" Jongetje, (snikkend)„Hij ia bij u door de ruit gevlogen." Al geschild Kleine Gretha moest een sigaar halen voor oom Hendrik. Triuinfeerend komt ze er mee aandragen, het dekblad in de eene, de sigaar in de andere hand. „Oom, hier is de sigaar. En ik heb hem al voor u geschild." Ingez. door: „Officier". Zijn schuld niet. Moeder: „Waarom kwam je niet wat vlugger? 'k Heb je viermaal geroepen." Zoontje: „Maar moe, 't ia mijn schuld niet; ik heb u maar tweemaal gehoord." L e Goede wijn behoeft geen krans. II. Stavoren. ill. Wekker. „Duiaendguldenkruid" Annie van der Reyden Jannetje Stafleu „De kleine pianist" Abraham Peiger Janna Yar Weizen Pietertje en Hendrik Dijkman „De astronoom" „Sylvia" Johanneo Bleijie Maria Blom Jacqueö de Graaff „Hercules" Meesje Herfst „Goud- vischje" „Kleine pottebakstertje" „Kleine Mien" H. en L. Lacouf# J. v. d. Ham A. van Rossen „Rietvinkje" Johanna de Raadt Lucas N ie uwen- burg „De kleine koeteier" Dirk Berg man „Zonnestraaltje" Betsy Akker man Alardus Jansen Jansje en Qerrit van Weerlee „De kleine machinisten" „Friezinnetje" ,,De twee Leidenaars" „Vlindertje" „Sijsje" „Sneeuwklok je" „Boüquetje" „Gouden regen" „Roode roosje" „Dikkie" O. de Tom be Adriana Verboog „Leeuwerikje" „Goudvisch" Niesje en Jacoba Spieren burg „Diana" „Iloe" Adiriaqus Schouten „Geranium" Wouter Ouds hoorn Maria Kouwenhoven „Zonne bloem" „Onderofficier" „Dolly" i— „Kleine Franschman" „Dahlia" S. en H. Zaalberg „Zwaantje" Fr#.ns du Pon Sientje en Mina ter Steege Baar tje Horrée Willem Bonte-Betaie Rig- hart van Gelder Maartje en Anna Bonte Jacobus v. Leeuwen Johannes en Ja cobus Guley G. van Polanen Bartho- lemeus Keyzer Hendrik Keyzer W. Ie Feber Jacob Lankhorst C. L. Janssen „De gymnast" „Pijpkrul" Toosje Keuls D. Corpel „Zangvogeltje" „Moedertje" „Vergeet-mij-nietje" „Appelboompje" „Pinksterbloem" Ja cob Imiuink Gerrit Horrée W. Planjé Cornelia den Haan „Edelweiss" „Viooltje" „De jonge typo", „Juliana" E. Oudshoorn, te Leiden. Klaas en Leendert Kranenburg Mari- nus Baars, te Leiderdorp. Johanna Doorneveld, te Noordwijk- a a n-Z e e. C. Kruyff Joh. en Catharina Oud wa ter te R ij n s b u r g. Marie Zonneveld, Truus v. d. Krogt, te V oorschoten. Bertha en Josephina de Groot, te War mond. Marie van der Loo, te Wassenaar. Wilhelmina Parlevliet Wim de Jong Cornelia v. d. Blom Bertha Elfert, te Zoeterwoude. Prijzen vielen ten deel aan Sientje en Mina ter Steege en Jacob Lankhorst, te L e i d e n. - Bertha eti Josephina de Groot te War mond. Janna van Velzen. Welzoo meiaje, ben je naar Rotterdam geweest en heb je daar een bezoek gebracht aan de Rotter- damsche Diergaarde? Nu daar is heel wat te zien! Vooral de plantenkassen zijn er prachtig mooi! Het tochtje op de rivier zal je zeker ook wel goed bevallen zijn! Tot hoever hebben jullie gevaren? „Duizeudguldenkruid". Welk een pret tig vooruitzicht voor je om in 4© a. a. va cantia bij je broer te gaan iogeeren. IJr wenach je veel pleizier. „De kleine Pianist." IÉ moet zeggen, dat je vader jullie ijver rijkelijk beloont? heeft, vriendje. Ik hoop, dat je te Katwijk eeu prettigen tijd zult hebben en Yooral mooi weer zult treffen. „Klein Pottebakstertje.". AAn kind, moet jij nu warempel weer blijven liggen; en dat wed in bed Kan je niet buiten lig gen of hebben jullie er geen gedegenheid voor Ik wensch je van harte een spoedig herstel en hoop maar, dat je nog wat van je vacantie zult kunnen profiteeren. Jo en A. de Raadt. Neen kinderen, jullie verzuim neem ik je volstrekt niet kwalijk. Hei loopt nu na de racantie en dan hebben de meeste kinderen geen lust meer in het oplossen enz., daarom ben ik van plan de raadsels enz. nu ook maar te stoppen tot September. „Vergeet-mij-nietje''. Wat aardig, dat het muachje zich zoo op 2*11 gemak gevoelt in het kooitje bij de sijs! „Zangvogeltje." Ik kan zne best voor stellen, dat je er tijdens de verhuisdrukte niet aan toe kwam om mij te schrijven. Be valt het nieuwe huis jullie goed? „De twee Hollanders". Met ganoeg^n vernam ik jullie ingenomenheid met het ge wonnen boekwerk. Prettig, dat je ouders aan hei opknappen zijn en beiden in beter schap toenemen. „Typo." Vriendelijk dank voor je mooie kaart. Tooeje Keuls. Je waren naam vind ik veel aardiger dan den schuilnaam, welken je opgaf. Ik vind 't beet, dat je in 't vervolg met ons mee wilt doen. Je zuaje mag haar briefje wel bij de jouwe ineluReh, „Gymnast". Ik feliciteer je met je be vordering op school, vriendje. „Zwaantje." Wil je mij eens schrijven uit welk blaadj e je dat verhaaltje hebt over genomen? „Onderofficier." Ja vriendje, Rotterdam ken ik heel goed, want ik heb er jareo ge woond. Het is er verbazend druk en ik vind 't er allee behalve prettig „Roode Roosje." Ik geloof, dat al mijn raadselkinderen naar Katwijk gaan Ik wensch jullie veel pieteier! Marie Niehot. Ja kindje, dat is volko men waar. Als men over zichzelve tevreden kan zijn in het voile bewustzijn, dat men zijn plicht heeft betracht, dan is de vacantie er des te prettiger om. .Kleine Machinisten." Ik heb in 't minst geen bezwaar tegen jullie schuilnaam. Jansje en Gerrit Weerlee, dank ik voor hun mooie prentkaart. Zonnestraaltje". Het is best mogelijk, dat juLlie 't niet prettig vinden, dat je on- 1 derwijzer zoo streng isdoch zonder orde kan er toch heusch niets geleerd worden, kindje. Jullie moeten bedenken, dat je niet op school komt om te babbelen, maar om te i leerca. Vriendelijke groetjes I MAEIE TAN AAISTEL

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 14