Dinsdag 7 .Juli. A0. 1914. N°. 16674 (Beze <€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. Uit de Omstreken. PBIJS DER ADVERTENTIES Yan 1—6 regels /1.05. Iedore regel moer /"0.17J. - Grootere letters naar flastsrnimte. Kleine edvertentiën ran 30 woorden 40 Gents contantelk Cental woorden meer 10 Oents.-Voor het moaaseeren wordt/'O.Oö berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandon 1.30per week. f 0.09. Buiten Leiden eD waar agenten gevestigd zijn por week. 0.10. Franco per post 1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden 5 Qozien art. 8, lo alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze tor algemecne kennis, dat door ben op heden vergunning is verleend aan P. VAN HAASTEREN en rechtverkrijgende tot het oprichten van een zuivelinriohting_ in het perceel CJlarensteeg no. 24, Sectio H no. 3065. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, den 6den Juli 1914. HINDERWET. Burgemeestor en Wethouders van Leiden; Gezien liet verzoek van J. DOMPELING om yer-> gunning tot opriohting van oen zulvelinriohting in hot perceel Wagenstraat no. 2, Sectie A no. 940, waarin geplaatst zal worden eon electromotor van 2 pk., tot het in beweging brengen van een karn- machine, een melkontroomer en oou waterpomp; Overwegende, dat het onderzoek tor zake nog niet m gecindigd; Gelet op artikel 8 dor Hinderwet; Hebbon besloten: de beslissing op hot verzoek te verdagen. Burgemeostor en Wethouders voornoemd. N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN. Seoretarls. Leiden, den 6den Juli 1914. LEIDEN, 7 JULI. Op naar de Pieterskerk l Vannacht of liever in den vroegen mor gen, ongeveer half vier, werden de koster van d© Pieterskerk en diens ega en verdere familie door hard gebel gewekt. Verschrikt stond de familie op, gunde zich nauwelijks tijd om zich aan te kleeden, want het gebel hield aldoor aan. Voorzichtig", maande vrouwlief en de man, vergezeld van den hond, die intusschen ook luid® teekenen van leven had gegeven, ontsloot de deur, na eerst zich te hebben overtuigd, dat een dienaar van de heilige Hermandad er voor stond. ,,Er zijn mensehen binnen", zeide deze. „Wij zullen moeten onderzoeken." Do koster begreep er niets van en zijn trouwe wederhelft, die er intusschen ook was bijgekomen, meende, dat dit onmogelijk was. Zij had gisteravond allo deuren en ramen gesloten en nu reeds na inspeotio ontwaard, dat er geen sloten waren ver broken. „En toch moeten er twee mannen binnen zijn", hield de agent vol en bevestigde een 'lantarenopsteker, of lantarenblusscher, dio er meer van wist. Toen hij de lantarenman n.l. in het stille na-nachtelijk uur zijn ronde deed, zag hij twee jonge mannen, neb gekleed zooals het in de schemering leek, langs het steigerwerk yan de kerk naar boven klim men. Hij had de twee, mede in hun eigen belang, vermaand naar beneden te komen. Stilletjes waren zij echter hun gang ge gaan van steiger op steiger, totdat zij ein delijk boven in de nok door een luik ver dwenen en naar binnen gingen. Toen had de lantarenopsteker de politie gewaarschuwd en zoo gebeurde het, dab op ongelegen uur de koster, diens vrouw, mits gaders hun kroost, uit hun slaap werden gewekt. De politieman werd binnengelaten, de koster raet zijn vrouw ende hond gin gen de kerk binnen. Zij richtten hier natuur lijk den blik naar omhoog, en de politie man hield, het zekere voor het onzekere ne mend, de hand aan het gevest van zijn sa bel. Zij staarden in do grauwe morgenscheme ring, doch ontdekten niets. De hond, die hier aanleg toonde voor politiehond, wilde het lager zoeken en ging blaffend naar een boek der kerk. Zijn spoor volgend, vond men achter een der professorenbanken de boos doeners twee studenten, die triumfeerend verklaarden, dab verscheidene mede-stu denten hetzelfde ook al eens geprobeerd liadden, doch het nooit zoover hadden kun nen brengen als zij. Booze plannen hadden zij niet. Het. was hun niet te doen geweest om heb avond- moalszilver, noch om den koster of diens ega of dochter. Zij hadden hun bedrevenheid in het klim men slechts willen toonen en eenmaal bo ven, vonden zij de gelegenheid tot inklim men te schoon, om ze ongebruikt te laten. Zij konden dan meteen nog eens hun waar digheid in het dalen toonen. Zij vroegen aan koster en politie wel ïxeuus. Dezen vonden per slot van rekening hefe ?eval ook niet zoo heel erg, al mocht de taan der wet niet nalaten van een ejv ander pro- pea-verbaal tegen de jojigeiui op te maken «regens wederrechtelijke insluiping. - Prof. Bolland, alhier, heeft in Hópibal Vvallon een ernstige operatie ondergaan. Do toestand van den hooglceraar is vooruit, ï&and®, Ncd. Maatschappij ter Bevordering der Geneeskunst. Hoewel het gisteravond nogal laat was, toen de afgevaardigden en leden van Noord. wijk-aan-Zoo in Leiden aankwamen en velen hunner daarna nog een gezellig samenzijn zochten in „Amicitia* of „Minerva," was van morgen te negen uren toch reeds weer oen groot aajntal hoeren in de sec tie.verga dering voor heelkunde in de operatiezaal van prof. J. A. Korteweg present. Deze hield een belangrijke voordracht. Dr. L. N. S. Wassink demonstreerde er een door hem geconstrueerde operatietafel, vooral geschikt voor do spreekkamer van den geneesheer. Het eenvoudige, doelmatige toe stel, dat heel weinig .ruimte inneemt en ge makkelijk in verschillende standen kan wor den gebracht, werd algemeen geprezen. Dr. H. Iv Offerhaus, uit Deventer,. Icield vervolgens een met platen en statistieken toegelichte voordracht over de beliandeling van beenbreukeneen onderwerp, dat vooral na de invoering van de ongevallenwet actu eel is geworden. Spr. schaarde zich in dezen aan. de zijde van den Leidschen hoogleeraar prof. Korfceweg, wiens veel bestreden op vatting langzamerhand als de juiste wordt orkend. Dr. W. Noordenbos, uit Rotterdam, vulde het betoog van den vorigen spreker nog aan en domonstreerdo oen paar gevallen mot een tweetal patiënten. Do sectio voor geneeskunde vergaderde eerst in do kliniek van prof. Nolen in liet Aoad. Ziekenhuis, waar bij verhindering van dozen hoogleeraar, dr. B. Gorter, alhier, optrad, terwijl in hob Physiologisch Laboratorium aan do Nieuwste-eg prof. W. Einthoven ©en voordracht liield over versohillende soorten van hartsoontiractieo. Ook in doze bijeen komst was veel belangstelling. Zoowel den ingang van het Laboratorium, ala dien van het Acad. Ziekenhuis, waren door het aanbrengen van bloemen oen fees telijk aanzien gegeven. De hed on namiddag gehouden vergadering was voor een groot deel weer niet voor do Pers toegankelijk. Verbetering der Spoorweg-Inrichtingen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier ontving naar aanleiding van het door haar aan de Holl. IJzeren Sp.-Mij. gericht adres, houdende het verzoek om in den toe* stand van het station te Leiden de hoognoo cuge veranderingen to brengen als antwoord de mededeeling, dab plannen in bewerking zijn tot het verbeteren der spoorweginrioh- tingen alhier. Bij heb eindexamen der middel bare school voor Handel en Administratie in Den Haag ia geslaagd de lueer O. J. van Spall, alhier, BOSKOOP. Do Raad heeft besloten om. de bij drage voor een evontueelo aansluiting aan heb spoorwegnet ie verhoogen tob f 120,000. Reeds was f 105,000 toegestaan. HAARLEMMERMEER. Ingeliohb van bevoegdé zijdé, kannen wij mededeelen, dat voor de verlichting van. on zo gemeente beslist aangestuurd wordt op öleotriditeit en dat de gasverlichting geheel van heb programma is geschrapt. Vooral de omstandigheid, dat met electrische ver. liohüing bijna do geheele gemeente bediend zal kunnen wordan, is hierbij van grooten invloed. De voorbereiding dar voorsbellen, den Raad aan te bieden, eischt veel arbeid en tijd. Tooli wordfc spoedig een voorstel aan den Raad verwaohb en heb zou niet onmogelijk zijn, dab Haarlemmermeer mot elecfcrisch liohb 1915 ingaat. KATWIJK. Heb Stbl. No. 272 bevat de wet van 22 Juni, tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van eigendommen, noo- dig voor en ten behoeve van het verbree- den van de Badstraat. KATWI JK.AAN.ZEE. Tot kerkvoogd bij de Ned..Her v. Ge meente alhier ia gekozen de heer Th. van Wijk. Het bloembollenrooien en -pfellen is hier on in omliggende dorpen in vollen gang. Dit laatste werk wordt voor een goed deel verricht door schoolgaand» kinderen, die hier voor, onder zokere voorwaarden, volgens de Leerplichtwet oen verlof van zes weken kiyt nen erlangen. Het is intusschen te, begrij pen, dab zulk sohoolverzuim geer storend werkt op den gang van nét onderwijs. Maandag kw^m' bier oen partij pekel haring in afslag. Er werden goede prijzen voor dö haring besteed. Volle haring toch hr-acift per kant-je f21.50 op. Maatjesharing f 10.75—f 11.35,. LISSB. Eindelijk sohijnt de kwestie in ver band met het bouwen van drie winkelhui zen en twee bovenhuizen in het Vierkant, voor rekening van den hoer H. van Gra ven, te zijn opgelost, ten minste nu zal men eerstdaags met den bouw daarvan be- ginneai. Dit werk is thans opgedragen Jen Witz^oJ>urg, ftlhier4 SAS8ENHEIM. Door den heer A. L. Verhoog, architect alhier, werd heden aanbesteedhet bou wen van twee woonhuizen met- bijbehooreu- do werken, op een terrein aan de Bij dorp straat, voor rekening van den heer J. I. Stelma, alhier. De uitslag is als volgt-: M. Th. Pos, te Hillegom, f 7150; J. E. Dijkstra, te Sassenhcim, f 6290; G. van Benmiel, te Kalvijk, f 6135; S. den Boer, to Hillegora, f 61C0; J. B. Snoeks, te Haarlem. f 5994; J. D. Nodelijk, te Haarlem, f 5915; Th. Reeuwijk, te Sassenhcim, f 5875, en Joh. Möhringer Pzn., Haarlem, f 5750. TER-AAR. In zijn Memorie van Antwoord op het afdeelingsverslag der Eerste Kamer nopens het wetsontwerp tot toekenning van een renteloos voorschot uit 's Rijks schatkist ten behoeve van den aanleg en het in exploitatie-brengen van een zijtak Nieuw- veenTer-Aar (Papenveer) van de spoor- weglijnen in da Haarlemmermeer en om geving, herinnert de Minister van Water staat er naar aanleiding van de opmer king, dat het altijd regel is, dat het Rijk niet meer subsidie of renteloos voorschot geeft dan V& van de aanlegkosten aan, dat van dien regel meermalen is afgewe ken, indien bijzondere omstandigheden daartoe aanleiding gaven. In het onderwerpelijke geval mag de omstandigheid, dat de H. IJ.-S.-M. zich op het naar 's Ministers inzicht billijk te achten standpunt meende te moeten stellen, dat de geraamd© aanlegkosten geheel door bijdragen gedekt moesten zijn, er toe lei den, dat meer dan Vs dier kosten als ren teloos voorschot van het Rijk wordt voor gesteld. Waar nu door dejistreek zelfs a wordt beschikbaar gesteld-, kan de tot stand-koming van de lijn wórden verzekerd door toekenning als maximum van e/t der geraamde kosten, welk geqeelte met heb oog op het belang der lijn ,en op de ver houding tot de bijdrage van de streek, alles zins gerechtvaardigd mag heeten. .VOORSCHOTEN. De veldwachter O. Hoogteylings. die op zulk pon brutale wijze ia aangerand, ia ia zooverre hersteld, dat hij weder buiten kan komen. -Gelukkig heeft men hem in de gelegenheid gesteld hot bij hem gestolen be. drag dor „Konmgin.Wilholmina-vereeniging'' terug te betalen. Van de daders nog geen spoor, hoewel de politie alle pogingen in 't werk heeft ge steld. Ook politiehonden uit Waasenaar heb ben niets kunnen ontdekken. WOUBRUGGB. Onder toezicht van B. en W. en den hoofdbrandmeester werd Maandagavond de stoombrandspuit onder stoom gebracht en onderzocht- De spuit was uitnemend in orde, enkele slangen werden oud cn defect, zoo dat nieuwe geleidingen aangeschaft moeten worden. De nieuwe stoker O. Kot, toonde voor het eerst zijn bekwaamheid. B. en W.< on de hoofdbrandmeester gaven hun tevre denheid te kennen over heb onderhoud der brandbluschmiddelen. NOORDWIJK. Gemeenteraad. Gisteravond kwam do Raad bijeen onder presidium van den burgemeester, jhr. W. O. van Panhuys. Afwezig waren de heeren wethouder Van der Meer, Th. J. van Went on dr. A. Ker vel. Ingekomen stukken o.a. Schrijven van den heer Karei M. de Jong, accountant in Den Haag, dat op 27 Juni door hem de kas van de gasfabriek werd opgenomen, waarbij in kas bleek te zijn 3140.66Vb j een brief van den Minister van Binnen!. Zaken betreffende een cen trale drinkwaterleiding in de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht. Alle werden voor kennisgeving aangeno men. Besloten werd tob aankoop van een stuk je grond (350 M3.) voor ongeveer 1400, gelegen t-usschen het St. Jeroensgesticht en den H. Geesfcweg. Op dit terrein 7,rd een gebouwtje ver rijzen, dat diénst moet doen voor opneming en verpleging van besmettelijke zieken. Het gemeentebestuur mocht van het bestuur van het zoo pas voltooide St. Jeroensgesticlit de toezegging ontvangen, dat eventueel© verpleging verricht zal worden door de Eerw. Zusters van het gesticht tegen een billijk tarief. Vastgesteld werd een rooilijn voor den Binnenweg, de Haringsteeg en de Zuidzijde van de Wilhelmina9traat. In verband met eenigo loonsverkoogin- gen werd do pensioengrondslag van eenige gemeente-ambtenaren gewijzigd. Gelezen wwd een voorstel van B. en W., waarbij zij voorstellen de balans en de winst- en verliesrekening van het gasbe drijf over 1913 vast te stellen, onder voor behoud, dat op de rekening „debiteuren", ter som van 9299.30V&, in de balans voor komende, overeenkomstig het gevoelen van den accountant, den heer Karei M. de Jong, een bedrag van 500 zal worden afgeschre ven, omdat het zeer waarschijnlijk niet zal worden ontvangen. Verder wordt den Raad eveneens in overleg met den heer De Jong in over weging gegeven af te schrijven het geheele bedrag der schaderekening J. A. ad 9619.90 en een gedeelte, groot 7322.GOVb van de „Nieuwe rekening gemeente Noord- wijk", waardoor deze wordt verminderd 9S67.42»/a 7322.60^) tot 2544.82, en de in het credit der balans voorkomende rekening „uitbreidings- en vernieuwings fonds, groot 16942.60Vb» op te heffen. De winst, groot 7306.04 zouden B. en W. de volgende bestemming wenschen te ge ven a. Af te schrijven op debiteuren (zie boven) 500, zoodat deze dan bedraagt 6806.04; b. van dit bedrag komt krach tens do bepalingen der bedrijfsverordening 20 pCt. ten bate van het Reservefonds, al- zoo 1361.20; c. af te schrijven het restant der bovengenoemde „Nieuwe rekening ge meente Noordwijk" ad ƒ2542.82; d. te storten in de gemeentekas het overblijven de, zijnde 2902.02. Een en ander onder bepaling, dat het geen uit de borgstelling van den ontslagen administrateur (J. A.) mocht worden ver goed, ten bate van het reservefonds van het gasbedrijf zal komen. Nadat de Voorzitter als antwoord op een desbetreffende vraag van den hoer O. "Wassenaar had medegedeeld, dat er nog totaal niet bekend was omtrent de vergoe ding uit den borgtocht, werd 't voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Bij de rondvraag deed de heer P. Admi raal Cz. het voorstel, het venten op publie- ken weg en strand op Zondag te verbieden. De heer Admiraal wee3 er op, dat er el- ken Zondag eenige Leidenaars komen, om op straat en strand te venten. Het voorstel werd gesteld in handen van B. en W. om advies. De heer C. Wassenaar vroeg, wanneer de Binnenweg bestraat werd, waarop de Voorzitter antwoordde, dat er weldra mee begonnen zal worden. Nadat nog de heer O. W. Alkemade had aangedrongen op het vaststellen van een rooilijn voor do Tramsteeg, werd de vergaderir gesloten. BINNENLAND. H. M. de Koningin-Moeder heeft 'n gift van f 100 geschonken aan de Vereeniging tot opriohting en exploitatie van een rust en vacantie-oord voor don Kon. Ne»d. Bond van oud-onderofficieren. De heer J. O. Jansen, wethouder voor gemeentebedrijven, in Den Haag heeft kon nis gegeven, dat hij in September a. s. bij zijn periodieke aftreding niet meer voor herbenoeming in aanmerking wenscht to komen. Aange-nomen is heb beroep naar de Evang.-Luth. Gem. te 'e-Gravenhage door ds. H. O. Zwahler, te Weesp. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te El- den ds. A. F. A. Pop, te Sprang. De Haagsehe Raad besloot tot gemeen telijken woningbouw aan het Kolenwagea- slag te Scheveningen, aan de overzijde van heb Afvoerkanaal en aan den Trekweg. Met den steun van eenige stadgenoo- ten, heeft dr. Ch. E. A. Vermeulen, te Scheveningen, de middelen gevonden om in Den Haag een Radio therapeutisch Insti tuut op te richten, waarin beschikbaar zul len zijn een zeer ruime hoeveelheid radium en een uitsluitend voor de behandeling van kanker ingericht Rönt-gen-kabinet, en waar ook in heb bijzonder do chemotherapie van kanker en aanverwante ziekten zal worden toegepast. On- cn minvermogenden zullen kosteloos behandeld worden. To Amsterdam is do eerste steen ge legd voor het niouwe gebouw van de Ver eeniging van Nederlandsche gezagvoerders en stuurliedeu ter koopvaardij. In een te Amsterdam gehouden verga- doring is een regelingscomniissie benoeuacl tot het organiseeren van festiviteiten bij gelegenheid van heb 75-jarig bestaan der j H. IJ. S.-M. op 19 September a.s. Het voornemen bestaat op den feestdag een demonstratie te doen houden uit alle categorieën van het H. IJ. S.-M.-personeel, voor zoover dit vrij van dienst is, het geven van muziekuitvoeringen, enz. enz. Hot provinciaal kerkbestuur van Luid- Holland heeft de uitspraak varj. heb lassi- lcaal bestuur van Dordrecht, waarbij cis. Wil leken, predikant te Hendrik-Ido-Ambacht, drie maanden geschorst werd, vernietigd ou, opnieuw rechtdoende, op ds. Willekes het eerste tuchtmiddel, n. 1. een berisping, toe gepast. Bij den penningmeester der vereeni ging „Effatha", den heer W. L. B. den Bla&uwen, tc V-Graveuhage, is, naar „De Ned." meldt, ingekomen van N. N. te Am sterdam een gift van duizend gulden voor het op t« richten Ohr. Blindeninstituut. Prins Hendrik le Kopeuhagen. Reuter seint ons uit Kopenhagen, d. d. 6 Juli: Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden kwam hier in den morgen aan om den Ko ning en do Koningin te bezoekc-u. Aan do landingsplaats, waar de Nederlandsche en Deeneche vlaggen wapperden, vereenigde zich de militaire en civiele overheid, onder wie de Minister van Buitonlandschc Zaken, Scavenius. Later verschenen de prinsen Waldemar, Harold, Gustaaf, Axel en (Prins George van Griekenland. Om elf uren kwam de koning in generaalsuniform niet liet lint van do orde van den Nederlandschen Leeuw. Ofschoon de aankomst van den Prins-gemaal op 10 uren was vastgesteld, verkondigden eerst tegen 11 uren de saluut schoten van het fort de nadering van het pantsorschip „Zeeland", dat door een ma- rinewaterviiegtuig omcirkeld werd. Nadat de „Zeeland" nader gekomen was, begaf zich de bevelvoerder van het koninklijk jacht, commandant Grove, in een stoombat- kas naar do „Zeeland" en haalde Z. K. H. den Prins-gemaal onder hernieuwde saluut schoten af. Prins Hendrik droeg dc admi- raalsuniform met het lint van de Olifants orde. Om 11.20 stapte de Prins aan land, door den Koning en de Prinsen ontvangen. Na do voorstelling deed de Koning met den Prins-gemaal in een open, met vier paarden bespannen rijtuig een rijtoer naar het slot Amaliënborg. De Prins-gemaal zal tijdens zijn verblijf alHIer vertoeven in het Kristianpalci9. Bij aankomst in het paleis is de Prins door do Koningin ontvangen. Na een kort oponthoud zijn de Koning en de Prins naar het slot Rosenborg gereden en hebben er de chronologische verzameling bezichtigd. Daarna heeft de Prins in gezel schap van den Koning cn de Koningin ge- noenmoald on vervolgens een afvaardiging van vier leden der Nederlandsche kolonie te Kopenhagen ontvangen, die hem werden voorgesteld door de<ii consul- generaal Riet bergen. De afvaardiging bood den Prins na mens do kolonie een geschenk en do Prins heeft zich eenigen tijd met de leden der af vaardiging onderhouden. Tegen drie uren vanmiddag zijn de Ko ning, do koningin en Prins Hendrik naar het slot. Charlottenlund gereden om.do Ko ningin-Weduwe een bezoek to brengen en daarna naar Hiilercd om het Frederik Borg- paleis to bezichtigen. Vanavond om acht uren wordt ter eer©, van Prins Hendrik in het paleis van Chris- tiaan VIII een galamaaltijd gegeven, w-ur aan, behalve het gevolg van dea Koning, de Koningin en den .Prins, alle leden van do koninklijke familie, behalve do Koningin- Weduwe, deelnemen. Verder zullen aanzit ten do minister van buiteniandsche zaken, Scavenius, de Nederlandsche consul-gene raal, Rietbergen, militaire en burgerlijk© autoriteiten ou dames en heeren van het Deensehe hof. Naar aanleiding van het bericht, dat do burgemeester van Zaandam bij den Minis ter van Biimenlandsche Zaken was geweest hetgeen in verband gebracht werd met do werkstaking, heeft de heer K. ter Laan aan een verslaggever van heb „Hbl." medege deeld, dat dit bezoek geen betrekking had op de werkstaking. Voorts verklaarde de burgemeester aan den verslaggever, dat hij geen versterking van de politie noodig ooi deelde. De 37 agen ten, waaróver hij beschikt acht de burge meester ruim voldoende. Wat- liet s -bie ten van j.l. Zaterdag betreft, de burgo me-ester meende, dat dit- niet noodig was geweest, omdat de agent zich gemakkelijk op andcro wijze bij zijn collega had kunnen •voegen, terwijl hij ten slotte verklaarde, dat hij zooveel mogelijk zich door eigen aanschouwing op de hoogte stelt van heb geen er voorvalt bij het naar huis geleiden van werkwilligen. Dr R. P. Mees R. A.zn., te Rotterdam vierde zijn SOsten verjaardag. Een stroom van gelukwenschen bereikte hem. Ouder een groot aantal telegrafische felicitaties waren er eeu van den Minister van Binnenlandsche Zaken, een van oud-mi nister Kolkman en van vele oud-Kamerleden en Kamerleden. Ingenieur W. F. zond net vol gende telegram. „Den..tachtigjarige, den krachtigen mede strijder voor den open waterweg van Rot terdam naar- zee in donk.ro dagen, doch verlicht door het onwrikbaar geloof van Rotterdam in heerlijke toekomst mijn har telijke gelukwenschen. Het aantal bloemstukken, dat dr. Mees werd toegezonden, was zoo groot, dat zijn ontvangsalon geheel gevuld was met- een keur van de heerlijkste bloemen Op de drukbezochte receptie, die dr. Meës te zijnen huize hield, verscheen ook de burgemeester, mi'. A R. Zimmerman. De gewone audiënties van de Ministers van Koloniën, van Justitie en van Marine zullen deze week niet plaate hebben.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 7