N°. 16673 Maandag O Juli. A°. 1914. (£)eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. EantongerecM to Loidan. Dit de ümstreken. PRIJS DER ADVERTKNTIEN Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsrnimte. - Kleine clvertenliëtt. van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Oente.-Voor het incassceren wordt/0.05berekond. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 1.30per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 0.10. Franco per post1.65. leiden, 6 juli. Ncd. Maatschappij ter Bevordering der Geneeskunst. Heden, morgen en overmorgen wordt al- ïier de 65ste algemeeno vergadering van ie Ned. Maatschappij ter Bevordering der aeneeskunst gehouden. Zondag kwamen net het hoofdbestuur reeds vele afgevaar digden en leden aan. De officieel© ontvangst ten Stadhuize had niet plaats, omdat do burgemeester daarvoor den Zondag niet gepast vond. Te halfdrie werd in „Zomerzorg" een met voor de pers toegankelijke huishoudelijke vergadering gehouden, waarin de verhou ding tusschen ziekenfondsen en de genees kundigen werden behandeld. Des avonds bood do regelingscommissie in den tuin van .Zomerzorg" den talrijken aanwezigen een concert aan, gegeven door het stafmuziekkorps van het 4de Reg. Inf. In de pauze had de verwelkoming plaats door de regelingscommissie. Onze stadge noot, dr. A. van Rhijn, heette het hoofd bestuur, de afgevaardigden en leden namens liet districtsbestuur hartelijk welkom en sprak de beste wenschen uit voor het wel slagen van het congres, waarop hij ten slotte een dronk instelde. De algemeene voorzitter, prof. dr. Zwaar demaker uit Utrecht, antwoordde daarop in een geestige speech. Voor medici is Lei den heilige grond en hij meende, dat een congres, dat als het ware aan do voeten van Boerhaave („Zomerzorg" ligt immers dicht bij het standbeeld van Boerhaave) werd go- houden, wel slagen moest. Hierna werd de eerewijn rondgediend. Het concert kwam vervolgens door den aaiilioudendcn regen niet meer tot zijn recht, doch de vreemdelingen brachten nog een gezellig uurtje door in de sociëteit-en „Amicitia" en Minerva". Algemeene Vergadering. Hedenmorgen te negen uur werd de al- gemoene vergadering door den voorzitter, prof. Zwaardemaker, met een welkomst woord aan jhr. mr. dr. De Gijselaar, burge meester van Leiden, geopend. Hij wees op de groote beteekenis van Leiden als plaats van wetenschap, voornamelijk van do me dische wetenschap. Dit geldt niet alleen het verleden, maar ook voor het heden, waarbij spr. herinnerde aan het nieuwe ziekenhuis, dat. hier zal worden opgericht. De burgemeester antwoordde met korte Woorden en wees er op, dat de gemeente door de stichting van „Endegeest", „Rhijn- gèest" en „Voorgoest" ook medewerkt aan de bevordering der geneeskunst. Hierna werd besloten een telegram van hulde te zenden aan H. M. de Koningin. Daarop hield dr. Zwaardemaker ter in leiding een korte rede over opleidingsvra gen, een onderwerp, dat naar hij meende, belangstelling genoeg zou wekken in oen vergadering van geneeskundigen. Spr. beschouwde het als een ideaal, dat zóówel de vóóropleiding tot arts aan de H. B.-fi. geschiedt als aan het gymnasium. Spr. zou zelfs een ongereglementeerd toelatings examen wenschen. Ook wens elite spr. ver andering in het propaedeutisch examen. Allen zijn het er over eens, dat de studio van arts niet mag worden verlengd. In doorsnee komt de arts klaar op 26-jarigen leeftijd. Dat is te laat. Maar hoe daarin verandering te brengen 1 Dit schijnt moei lijk. Niet het onderwijs, maar het examen moet worden beperkt. Aan den strijd tusschen gymnasium en H. B.-S. is het te wijten, dat zoo weinig artsen den doctorsgraad verwerven, wat epr. ook zeer betreurde. Ten slotte wijdde spr. nog een enkel woord aan het ultra-spe cialisme en besprak in het bijzonder do tandheelkunde en heilgymnastiek. In het al gemeen hield de spr. een pleidooi voor hot specialisme al wilde hij, dat de geheel© art- eenfamilio zich als één beschouwde en allen samenwerkten op do grooten, wijden akker der menschheid. Het bleek, dat er 146 afdeelingen met 134 stemmen waren vertegenwoordigd. Do voorzitter wijdde vervolgens eenigo hartelijke woordep aan do in dit jaar aan de vereeniging ontvallen leden, welke woor den staande werden aangehoord. Het jaarverslag werd na enkele opmer kingen goedgekeurd evenals de reeks van verslagen der commissiën, die daarop volg den. Het verslag van den Raad van Beroep zal in een besloten zitting worden behandeld, evenals dat van de centrale organisatie. Naar aanleiding van het verslag van de commissie inzake do practische vorming van den geneesheer stelde de heer Snoeck Hen- bemans, 's-Gravenhage, voor, hot hoofdbe stuur op to dragen een regeling te treffen met do regecring en het gemeentebestuur Jan Amsterdam te verzoeken oen regeling tot stand te brengen, waardoor, in ver band met de geneeskundige faculteiten, aan daartoe geschikte geneeskundigen aan niet- academischo ziekenhuizen mede-werking worde opgedragen aan de practische oplei ding van de a.s. artsen. De voorzitter der commissie, prof. Pel, ried dit voorstel af en de voorzitter gaf deïi voorsteller in overweging het voorstel te veranderen in een motie, waarbij het denk beeld in overweging wordt gegeven aan de faculteiten. Prof. Kouwer wekte op tot critiek op de klinische hoogleeraren. Ten slotte wijzigde do heer Snocck Hen- kemans zijn voorstel in dien geest, dat het hoofdbestuur zich met betrekking tot deze zaak tot do faculteiten zal wenden, welk voorstel bij acclamatio aangenomen werd. Dr. Faxjée Scharoffer verdedigde uitvoe rig het rapport der commissie inzake de on- derlingo verhouding tusschen verzekerings maatschappijen, behandelend geneesheer en controleerend geneeskundige, welk rapport was aangevallen voornamelijk door dr. Yan der Brugh, Rotterdam. Verschillende loden wilden nog opmer kingen maken, doch de voorzitter wilde de détails liever behandelen in een beslo ten zitting. Alleen dr. Coert, 's-Gravenhage, maakte een aantal algemeene opmerkingen. De heer Leydensdorff, Meppel, kwam op voor de belangen der geneesheeren de heo- ren der levensverzekeringsmaatschappijen zorgen wel voor hen eigen zaken. Dr. De Wilde sprak in denzelfden geest. [Zie vervolg onder Laatste Berichten, Derde Pagina]. Onteigening voor de Stichting van een Nieuw Academisch Ziekenhuis. In een nota aan de eerste Kaïner naar aan leiding van het afdeelingsverslag, zegt do Minister van Rinnenlandsche Zaken, dat hij inoont te mogen vertrouwen, dat, indien de omvangrijke ziekenhuis.plannen tot uitvoe ring zullen zijn gebracht, spoedige uitbrei ding niet noodig zal blijken. Intusschen zijn de verschillende gebouwen zoodanig over liet terrein verdoold, dat, mocht zich to ©eniger tijd alsnog behoeft» aan uit breiding van oenig onderdeel doen gevoelen, de mogelijkheid daartoe bestaat. Hoewel het den Minister voorkomt, dat de gebezigde vreemde woorden alle min of meer burgerrecht verkregen hebben en het zeker moeite zou kosten, een woerd als bijv. „la boratoria," door een zuiver Nederlandscli woord te vervangen, zegt de Minister gaarne toe, het gebruik van vreemde woorden zee- veel doenlijk te zullen beperken. Een Moedige Knaap. Hendrik Hoppenbrouwer, oud dertien jaar, wonende Apothekersddjk 12, heeft Za terdagnamiddag omstiieeks halfzes een jon gen van vier jaar, wiens naam is Simon van den Berg, en wonende aan de Haarlem merstraat, uit heti water aan den Apcyfche- kersdijk gehaald. Op 16 Juni j.l. heeft hij een ander jongetje van aclrt jaar ook aldaar uit het water be vrijd. De bekende wonderdokter, de lieer A. J. de Haas, heeft zijn villa „Habis Perkara" aan den Haagweg verlaten en is te Noordwij'k- aam.Zee, in de Schoolstraat, gaan wonen. Iemand, die Zaterdagnamiddag bij de firma Yroom Dreesmann inkoopen moest doen, had do onvoorzichtigheid zijn rijwiel buiten te laten staan. Toen hij terug kwam, was hot rijwiel verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Zaterdagavond is tusschen elf en half- twaalf uren uit een kantoortje van „Plaats Royaal" een colbertjas ontvreemd. In een der zakken was een portefeuille met ruim f 100. Do politie doet onderzoek. Zondagmiddag is O. v. H. spelender wijze in de Heorengracht gevallen. Een voorbijganger, J. v. K., sprong gekleed te water en bracht! den knaap op hot droge. Hij bekwam geen letsel en werd onder poli- tiegeleide naar zijn woning geleid. Gisteravond omstreeks tien uren, pas seerden twee auto's den overweg van de Staatsspoor op den Haag weg. De chauffeur van de eerste auto zag niet, dat do overweg met de afsluitboomen gesloten was, en be merkte ook de roodo lantaarn niet, zoodat hij met kracht door de afsluitboomen reed. De tweede auto liep onmiddellijk op de e.or- süo. waardoor deze beschadigd werd. Door tegenwoordigheid van geest en ge trouw aan zijn plicht, zette de overweg- wachter dadelijk het) sein voor den trein op onveilig, zoodiat deze stopte. Persoonlij ke ongelukken kwamen niet voor. Tegen den bestuurder van de lste auto is proces verbaal opgemaakt.. De auto's behoorden aan de firma O., in Den Haag. Beg-unsügd door fraai weder, maakte gisteren de afd. Leiden der Nederlandsche Redsvereenig'iug per extra.Carsjensboot den rondvaart over do Kagor. en Braaseiriermietreïi, niet als gasten aan boord een 70-tal leden uit Don Haag, Rotterdam en Haarlem, die mede zoor genoten van dit heerlijk water tochtje over Hollands wateren. De Lcidschc Grachten. Aan den Raad der gemeente Leiden is een adres, onderteekend door de heeren A. D. Vijgh, G. Gerlings en 78 anderen, gericht, waarin de aandacht wordt geves tigd op den slechten toestand der Leidsche grachten. Adressanten zeggen in hun adres: ,,Dat in de maand November 1906 bij Uw College werd ingediend een van 97 handteekeningen voorzien verzoekschrift tot demping van het Rapenburg. ,,Dat in de maand Juni 1907 om verschil lende overwegingen op dit verzoek afwij zend werd beschikt. „Dat als gevolg van het ingediend ver zoekschrift echter in de Raadsvergadering van 2 Mei 1907 op voorstel van thans wijlen den heer J. C. Zaalberg, werd besloten het middel, om door spuiing in den- toestand van de Leidsche grachten verbetering te krijgen, andermaal ter hand te nemen. ,,Dat sedert gedurende zeven jaren voor de kosten daarvan een bedrag van twee duizend gulden jaarlijks op de begrooting wordt gebracht, een bedrag dat zeer zeker al heel matig mag worden genoemd, waar het hier geldt een voor de gemeente zoo hoogst belangrijke zaak. ,,Dat naar het oordeel van ondergetee- kenden de toestand van het Leidsche grachtwater n& elke spuiing, hoewel slechts tijdelijk, echter buiten twijfel belangrijk verbetert. „Dat echter niet kan worden geconsta teerd dat in ernst het middel „spuiing" is ter hand genomen zooals uit de volgende getallen duidelijk blijkt. „In 1900 zeven werd op verzoek van de gemeente zes maal gespuid. „In 1900 en acht, zes maal. „In 1900 negen, ijf maal „In 1900 tien, drie m&al- „In 1900 elf, twee maal. „In 19C0 twaalf, één maal, en „In 1900 dertien eveneens één maal. „Wederom zijn wij den zomer genaderd en de stadsgrachten, zien er uit als inkt en het water verspreidt den meest walge lijken stank. „Mag men in deze niet spreken van mis plaatste zuinigheid en toonen vorenstaande getallen niet ten duidelijkste aan, dat met de proef „spuiing" niet ernstig is voort gegaan. „Redenen waarom adressanten de vrij heid nemen, in afwachting van afdoende maatregelen die een oplossing geven aan het vraagstuk „de voorziening van de Leid sche grachten van versch water", met aan drang te verzoeken inmiddels voort te gann met geregelde spuiing zulks op oordeelkun dige wijze en voor zoover het Hoogheem raadschap Rijnland in staat zal zijn water in te laten, en voorts onder nauwlettend toezicht, opdat aan geregelde spuiing wer kelijk de hand wordt gehouden". GEVEILDE PERCEELEN. Gelioudon Yerkooping in het Notarishuis aan Den Burcht, to Leiden, op Zaterdag: 4 Juli 1914, ton overstaan van Hr. II. M. A. COEBERGH. notaris te Lelden. Hot Winkelhuis, Haarlemmerstraat 65 en het Heerenhuis, Apothekersdijk 31, samen in bod ƒ13.900; kooper de heer J. den Duyn q.q., voor 13914. Het huis, hoek Prinseasekado 1, ia niet ge gund. net huis. Paradijastoetc 11, in bod ƒ900; kooper de heer J. W. P. Licht q.q.. voor 975. Het huis aldaar 30. in bod 540; kooper do lieer J. J. de Cler q.q., voor 550. Uitspraken. Warniondschc Loterij-zaak. De kantonrechter heeft heden vrijge sproken H. A. O.j sigarenhandelaar te Warmond, beklaagd van het houden eener loterij, en wel op do navolgende gronden: dat door het ter terechtzitting gehouden onderzoek niet wettig en overtuigend is bewezen hetgeen beklaagde bij dagvaar ding is ten laste gelegd; dat door bedoeld onderzoek niet wettig en overtuigend is bewezen, dat de deel nemers der bij dagvaarding omschreven loterij geen overwegenden invloed konden uitoefenen op de kansbepaling dat toch de getuigen hebben verklaard, 'dat de .dieelnemcrs kennis droegen van het nummer, dat hun door beklaagde was afgegeven, cn dat verschillende deelnemers van die loterij zonder medewerking van beklaagde onderling konden vaststellen aan w elken houder van een der nummers tusschen 1 en 500 het rijwiel zou ten deel vallen. Overtreding Trokhondenwct. De kantonrechter sprak eveneens vrij K. D„ nielkverkooper te Sassen hei m, beklaagd van overtreding der trekhonden- wet. Heden stonden op dé rol 98 zaken ter openbare behandeling en 7 kinderzaken. P. IC; 30-jarig los werkman, en P. N„ 25-jarig vissoher, van Leiden, zwagers, stonden terecht wegens vervoer op 13 Juni op de Zijl, onder Leiderdorp, van een zegen. Het vervoer geschiedde per roei boot. IC erkende overgevaren te zijn, maar hij gaf te kennen, dat dit niemand, dus ook een veldwachter niet, aanging. Van vluch ten voor veldwachter was geen sprake, al werd dit in het proces-verbaal gezegd. Vischgerei hadden zij wel, maar een zegen niet. De Rijksveldwachter K., van Warmond, had wel degelijk een zegen gezien, die ook was meegenomen door hem en zijn collega A.j van Leiden. De spoorbrugwachter -IC, van Leider dorp, had twee personen gezien in een roeiboot, die in een ander vaartuig een pak wierpen: dat was de in een zak ge pakte zegen. Zak en zegen kwamen nu de zaal binnen, maar werden niet door beklaagden her kend: zij hebben geen verstand van een zegen. Rijksveldwachter A. verklaarde als zijn collega K. Het O. M. eischte tegen elk een boete van 4 of 4 dagen hechtenis en in-beslag-ïioming van de zegen. De zak zal teruggegeven wor den. J. D., niet tegenwoordig, had geloopen op weiland van den Noordwijkerhoutsehcn landbouwer J. H. P., op groen weiland, zei de landbouwer. Vroeger stond er een bord, maar dat „hebben ze" weggebroken. Dat verbodsbord moet nu in do schuur van D. „zitten", die D. natuurlijk een familie lid is in den ondersten graad" van land bouwer P. Landbouwer J. Oostdam had bekl. op het voor hem verboden land zien tippelen. Eiseh 3 gulden of 3 dagen. L. D., bierhuishouder in de Weipoort, tc Zoeterwoude, had last gehad met de gebrs. De Br., St. en Van W. Deze waren in don vooravond bij hem geweest en hadden ge wild, dat hij hen 's avonds om halfelf weer zou ontvangen. Dit wilde D. niet doen, om dat hij dan gesloten moest zijn. Zij kwamen echter en sloegen op de rui ten, vulden klompen met water en wierpon dit door een raampje in „zekere plaats", waar D. zich verdekt had opgesteld. De plé als vesting dus! Ook wierpen zij een sport kar te water. Bakker Z. was getuige geweest van het spektakel. Zij wilden er in, zei hij. Ze wil den er in Eisch tegen gebrs. Do B. elk 10 gulden ol 3 dagen en tegen de anderen 6 gulden of 3 dagen. Na behandeling van een leerplichtwets overtreding komt L. van W., brandstoffen- handelaar te Koudekerk, getuigenis afleg gen in de belegeringszaak in do Weipoort, waarin zijn broer aandeel had. Veel bij zonders deelde hij niet mee. Alleen zei de kantonrechter, dat hij op zijn tijd had moe ten passen en dat, ware hij niet gekomen, hij er tegen aan geloopen zou zijn Toen weer leerplichtswetsovertredingen. J. G. v. d. M., een Leidsch koopman, heeft op 15 Juni 's nachts op de Haven kade alhier hard geschreeuwd. Hij heeft niet geschreeuwd, enkel maar ge'nachb ge zegd, anderen schreeuwden zegt do koop man. Do zaak wordt uitgesteld om den verbali sant te hooren. Voor veertien dagen stond terecht P. G., ter zake, dat hij als verlofhouder in een verloflokaliteit aan de Steenstra-at alhier een flesch „Catz-elixer" aanwezig had ge had. Bekla-agde, ter terechtzitting aanwe zig, beweerdo dat Catz-elixer geen sterke drank was en alzoo wel in een verloflocalï- fceit aanwezig mocht zijn. Het O. M. gelastte daarop een onderzoek naar dien drank en den scheikundige, di recteur van den Gem. keuringsdienst, dr. Van Eek, werd als deskundige aangewezen. Indien het elixer oen alcoholpercentage bezat van 20 pCt. en door distillatie is ver kregen, zou het O. M. het elixer beschou wen als sterke drank. De verbalisant, do heer Eskens, inspec teur van politic was nu niet aanwezig. Op grond der raededeelingen van dr. Van Eek, die het elixer beschouwde als sterke drank, alcoholpercentage tusschen 40 en -15 pCt., eischte het O. M. 10 gulden boete of 5 dagen hechtenis. Bekl. vindt dit een gekke uitspraak en zal in hoogcr beroep gaan. Het elixer i« een bijmengsel. G. N. V„ 34-ja rig bloemistknecht te Sos- senheim, had bij beproeving van brandweer- materiaal op 2 Juni tijdens de proef zonder verlof van daartoe bevoegden do spuit ver laten. Dat mocht hij doen, zei bekl., want een brandmeester had „inrukken" gecom mandeerd. Toen ging hij. Al negen jaar luid hij aldus gedaan. Getuige U„ rijwielhandelaar en brand- weercommandour to Sassenheim, zei, dat onmogelijk iemand tot inrukken last, had kunnen geven. Aan hem is het gezag. Tij dens dc beproeving is deze man heengegaan, maar toen de potjes bier te verschalken waren na afloop van de beproeving, toen er dus te proeven viel, was bekl. er. Zijn kwartjo kreeg hij evenwel niet. L. K., ook een hooge bij do spuit, mi.ito bekl. bij het wegbrengen der spuit. Ook had hij hem niet ontwaard bij het uitreiken dei belooningen. Bekl. zei, hij was weggeloopen om een dringende boodschap te verrichten. Anders kon hij het hier niet zeggen, maar de kan tonrechter en allen met hem begrepen hem. 3 gulden of 2 dagen werd geëischt. Geen genoegen kon bekl. er mee nemen. Niet waar was wat hem ten laste was „ge legen". S. van L. was geheel weggebleven, ook hier. Dezelfde straf werd geëischt tegen dezen. In al deze zaken, ook in ecnige, Diet de vormelding waard, werd de uitspraak be paald op heden over veertien dagen. KATWIJK-AAN-ZEE. De heer F. E. Meerburg heeft bedankt als kerkvoogd bij de Ned.-Herv. Gem. al hier. LISSE. De Raadsvergadering van Vrijdag 1.1.? zal op Woensdag a.s., des avonds to half,- acht worden voortgezet. Woensdagavond a.s. zal het nieuwe kerkgebouw van dc Gereformeerde Gem. in gebruik worden genomen. NOORDWIJKERHOUT. Naar -„De Maasbode" verneemt, zal tot lsten geneesheer van het Sint-Bavo-- gesticht voor mannelijke krankzinnigen al hier, bestuurd door de Eerwaarde Brce.' ders van Liefde uit Gent (België), be noemd worden de heer F. G. van Bouw dijk Bastiaanse, arts, thans assistent aan. de psychiatrische en neurologische kliniek te Utrecht. Alle hier geteelde doperwten werden door de tuinders op contract aan de fabric kanten te Leiden verkocht. Het gevolg hiervan is, dat er dit jaar aan Piet-Gijzen-; j brug geen doperwtenveilingen gehouden j worden. Nu dc verkoop van tulpen een aan- j vang heeft genomen, blijkt, dat de oogst I van vroege tulpen niet zoo buitengewoon is? als door vele vakgenooten wordt beweerd. Op veie plaatsen is de oogst ongelijk? li.1. in dien zin, dat naast een partij zeer goede, maar al te vaak veel zwakke plan ten voorkomen. Mei bet oog op den handel wordt hiermee rekening gehouden. Een zoon van den smid P. v. R. kreeg bij het smeden een stukje ijzer in het oog, waardoor hij waarselujnlijk! dit oog zal moeten missen. De Ned.-Herv. Kerk ontving een zilveren doopvont ten geschenke van der. heer J. Wassenaar en echtgenoote, tei herinnering aan hun zilveren huweiijks.- fecst. Gisteravond brak een binnenbrand uit bij Mei. D., aan den Kerk weg, welke brand zich ernstig liet aanzien. De heeren Van Leeuwen en De Jong, die toevallig in de nabijheid waren, slaagden er in den brand in den aanvang te stuiten. OUDSHOORN. De coilecte voor het fonds tot aan, moediging' en ondersteuning van den gewa- penden dienst heeft in deze gemeentel f 23.10 opgebracht. SASSENHEIM, Zaterdag geraakte de werkman W. met zijn rijwiel onder de paarden, gespa nen voor een zwaar geladen bolienbrik. Wonder boven wonder bekwam W. zoo goed als geen letsel. Het rijwiel was totaal vernield. Zaterdag is alhier opgericht een mu ziekgezelschap, onder den naam „Kunst na Arbeid." Dc vereeniging draagt een alge meen karakter, zoodat ieder zich kan aan- sluiten. VALKENBURG. Lieten we al een paar keeren h'ct door dc Harmonie in de tent gegeven concert onvermeld, over dat van Zaterdagavond een enkel woord. Begunstigd door kostelijk weer, het. beetje wind buitengesloten, werd een tien tal nummers gespeeld en door velen, ook- van elders, met genoegen aangehoord, te oordeelen althans naar 'c herhaald hand geklap. Behalve een achttal stukken, reeds meer uitgevoerd, hoorden we ook „Martha** en „Miss Mary", dc beide verplichte con. cours-stukken van Barendrecht, waar méé een 2de prijs, een groote zilveren medaille werd behaald, welke gisteren bij den secre, taris inkwam. ZOETEIUVOUDE. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester A. A, van Gils. Afwezig dc heer Dorrepaal. Dour den Voorzitter wordt de vergadering geopend en worden tie notulen voorgelezen, waarna de ingekomen stukken worden be handeld. Mededeelirig geschiedt, dat de heer -1 Aarts, tot opzichter bij do waterleidingswer ken der genieenten Leiderdorp en Zoeter woude La benoemd op een salaris van E126,

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1