d°. 16670 Donderdag £5 juli. A1914. <§eze gourant wordt dagelijksmet uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Dit de Omstreken. I PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels /1.06. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ1.30; per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 0 a 0.10. Franco per post 9 1.65. LEIDEN, 2 JULI. Voor (le Verpleegsters in het Nieuwe Ziekenhuis. Aan den Minister van Binnenlandsche Zaken is door het Hoofdbestuur van „Noso- komos", Nederl. Vereen, tot bevordering cler belangen van verpleegsters en verple gers, te Amsterdam, een adres gericht, waarin het zegt kennis genomen te hebben van het voorstel der Regeering betreffende den bouw van een nieuw Acad. Ziekenhuis te Leiden. Bequestrante heeft uit dit voor stel opgemaakt, dat er voor 133 verpleeg sters slechts 90 kamers beschikbaar gesteld zullen worden en wendt zich tot Z. Exc. met het verzoek om lo. alsnog bij den bouw van het ziekenhuis voor elke inwonende ver pleegster een eigen slaapkamer te bereke nen, en deze kamer aan voldoende eischen van verlichting en verwarming te doen be antwoorden 2o. het extemaat voor gediplo meerde verpleegsters in het Ziekenhuis toe te staan. In de Toelichting lezen wij: Tot de levensvoorwaarden, welke men mag vragen voer hen, die zich aan de ver pleging en verzorging van zieken wijden, be hoort naast goede salarieering en normalen arbeidstijd (8 a 10 uur) in de allereerste plaats ook behoorlijke huisvesting. Ver pleegsters, die den geheelen dag leven en werken in drukke, rumoerige omgeving, be- hooren na afloop van haar werk zich te kun nen terugtrekken in haar eigen kamer. Een slaapvertrek, dat men met anderen moet doelen, biedt niet die rust, welke voor een verpleegster noodig is, om zich van een ver- moeienden dag te herstellen en zich voor een volgende dagtaak weer zoo krachtig mogelijk te maken. Aan dien rechtmatigen eisch van huisves ting voldoen nog slechts weinig ziekenhui zen en tot nu toe komt het Leidsche Zieken huis hierin zeer achteraan. Waar nu een nieuw Ziekenhuis verrijzen zal, is ook de ge legenheid geopend hierin een gunstige ver andering te brengen en voor elke verpleeg ster een eigen slaapkamer, die voldoende verwarmd en verlicht kam worden, beschik baar te stellen. Het aantal zusterskamers, dat bij den bouw berekend is, zal slechts voldoende zijn, wanneer van de genoemde 135 verpleegsters er 45 uitwonend zullen zijn. Het hoofdbestuur is van meening, dat er óf 135 verpleegsterskamers moeten komen 'óf dat het 'externaat aan gediplomeerden toegestaan moet worden. Dezen laatsten maatregel acht het hoofdbestuur verkieslij ker, ja ze\fs dringend noodzakelijk op de [volgende gronden: om de verpleging der zieken te doen ge schieden door beter voor haar taak bere kende menschen; om de zusters zelf tot een natuurlijker, on- onafhamkelijker, minder bekrompen en minder eenzijdig leven in staat to stellen. De externe zuster is gedwongen zich meer met de maatschappij in te laten dan de inwonendezij zal zich daardoor ontwikkelen en op de hoogte blijven van haar tijd en een friscliheid van geest ver krijgen, die slechts gunstig in kan werken op haar patiënten. De verpleegster zelf zal den omgang met menschen uit andere levensfeer en met an- 'deren gedachtenkring als weldadig en ont spannend voelen, en niet een voortdurend [verlangen hebben, den ziekenhuisarbeid zoo snel mogelijk vaarwel te zeggen. Do mutatie in de ziekenhuizen zou «jloor invoering van het externaat ongetwijfeld 'ook zeer verminderen. Onteigening voor het Nieuwe Ziekenhuis. Bij het afdeelingsonderzoek in do Eerste Kamer van het wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van eigendommen, noodig voor de stichting van een complex ziekenhuisinrichtingen en labo ratoria ten behoeve van de Rijksuniversi teit alhier werd opgemerkt, dat men ver trouwde dat bij de plannen rekening was gehouden met de mogelijkheid dat spoe dige uitbreiding der gebouwen noodig zou kunnen blijken. Verder vestigde men de aandacht op het groot aantal vreemde woorden, als: com plex, loboratoria, emplacement, welke in art. 1 van dit w. o. voorkomen. Men meen- do, dat in plaats daarvan zeer gevoeglijk Nederlandsche woorden konden gebruikt worden. Hedenmorgen werd voor het front van het vierde reg. inf. op de kazerneplaats al hier op plechtige wijze de zilveren medaille voor 24 jaren militairen dienst uitgereikt aan den sergeant W. Woud van dat korps. De muziek van het vierde luisterde de plechtigheid op. Een Adres aan den Gemeenteraad inzake de Ontwcrp-Ycrordening, regelende den Rechtstoestand van Geincente- Amhtcnaren. Door de heeren Jacob Ouwej.an en Fr. Joh. de Ridder, respectievelijk in hun hoe danigheid van voorzitter en secretaris-pen ningmeester van de Vereeniging van Amb tenaren in dienst der gemeente Leiden (Af- deeling van het Nationaal Verbond van ge meente-ambtenaren in Nederland), en B. Meijn en Andr. Jac. Mulder, als voorzitter en secretaris van de afdeeling Leiden van den Bond van Technici, gevestigd te 's-Gra- venhage, is een adres aan den Gemeente raad gozonden, waarin zijn mededeelen, dat door beide afdeelingen in hun ledenverga dering respect, van 10 en 3 Juni j.l. met zeer veel belangstelling werd konnis geno men van de ontwerp-verordening, regelende den rechtstoestand van de ambtenaren der gemeente Leiden; dat beide afdeelingen, hoewel dankbaar voor de in de ontwerp-verordening vervat te gunstige bepalingen, evenwel meenen nog do aandacht voor verschillende opmer kingen en wensc-hen nader toegelicht en omschreven in een Nota van den Raad te mogen vragen dat vooral de instelling van een Commis sie van Advies in stede van een Scheidsge recht hen zeer heeft teleurgesteld; dat adressanten overtuigd zijn, dab in williging van hun wenschen het algemeen karakter der voorgestelde verordening zal ten goede komen Redenen waarom zij den Raad verzoeken bedoelde wenschen in gunstige overweging te willen nemen en het daarheen te leiden, dat tot inwilliging worde besloten. In de genoemde Nota van Toelichting passeeren bijna al do artikelen de revue en worden verschillende opmerkingen gemaakt en wijzigingen aangegeven. Nog een 25-jarig Jubiiciim. Gisteren, 1 Juli, bestond de zaak van den heer A. van den Ouwcelen, koper- en blik slagerij, in waterloidingsartikelen enz. aan do Hooigracht 100, een kwarteeuw. Do heer Van O. begon toen heel klein, had een on aanzienlijk winkeltje en gebruikte den kel der tot werkplaats. Weldra moest hij aan uitbreiding denken en dit is zoo doorgegaan tot op den huldigen dag. Wie nu den mooien ruimen en wèl gesorteerden winkel ziet, met een ruim kantoor en een magazijn er achter en weet, dat, behalve in genoemd perceel, er ook aan de overzijde nog een ruime werkplaats is, begrijpt dat de zaak zeer vooruitgegaan is. De heer Van O., die Over bijna het geheele land het koperwerk voor waterleidingen maakt, werkt thans geregeld met 9 k 10 knechts. Er heerscht tusschen patroon en personeel een uitmun tende verhouding, wat vooral bij dit jubi leum uitkwam. De ,,baas" had er in het minst niet aan gedacht, dat er gisteren iets bijzonders zou gebeuren, doch moest op herhaald aandrin-» gen van het personeel met zijn vrouw des namiddags een poosje de zaak uit. Toen zij, na een uitstapje naar buiten, terugkeerden, werden zij in het met bloemstukken getooi de kantoor ontvangen en namens heb ge heele personeel, door den oudsten bedien de, Jac. Derogé gelukgewenscht. Onder har telijke bewoordingen bood deze den patroon een drietal fotografieën aan in fraaie eiken lijsten, voorstellende do zaak, zooals zij er uitzag, toen zij voor 25 jaar werd geopend do zaak zooals zij nu reilt en zeilt en ein delijk al de werklieden, in oen groep ver- eenigd. De heer Van den O. was door deze atten tie zeer verrast en dankte het personeel, mede namens echtgenoot en kinderen, har telijk. Men bleef nog geruimen tijd gezellig bij een, waarbij ten overvloede bleek hoe uit nemend hier de verstandhouding tusschen patroon en personeel is. Tal van bloemstukken, mede van het per soneel, vakgenooten en buren, prijken nog in de woonkamer van den jubilaris. Den geheelen afgeloopen nacht was het in de omgeving der studenten-sociëteit op de Breestraat zeer rumoerig. Een groot a-antal studenten verstoorde er de nacht rust der bewoners. Van do stoep van het gebouw werd zelfs met bierglazen en stoe len naar de politie geworpen, en dit werd zóó erg, dat de agenten van de sabel ge bruik moesten maken. Op die wijze dreven zij de studenten de sociëteit in. Verwondin gen hadden niet plaats. Bij heb naloopen van zijn hoepel viel gistermiddag oen 7-jarige jongen in den Apothekersdijk. Een agent van politie bracht hem op het droge, waarna de jongen te voet naar huis kon gaan. De heer H. van Meurs is to Delft ge slaagd voor het propaedeutisch examen als werktuigkundig ingenieur. Bij oen uitgeschreven prijsvraag voor het Gerardus-Majella-Ziekenhuis te Bussum is de eerste prijs toegekend aan onzen vroe- goren stadgenoot den architect Martin Riet bergen, te Utrecht, aan wien ook de uitvoe ring is opgedragen. Avondfeest van „Nut en Vermaak", De feesten ter herinnering van het 40- jarig bestaan der muziek- cn tooneelver- eeniging ,,Nufc en Vermaak" zijn gister avond geëindigd met een concert in den tuin van Zomerzorg" door het muziekgezel schap Orpheus", geyolgd door een omme gang met muziek, banier en fakkellicht door den tuin, en beslóten door een gekostumeerd bal in de zaai. Evenals Zondagavond had men ook nu 't weder mee. Het was op zichzelf reeds een genot in don mooien tuin van „Zomerzorg" met een glas bier of kwast voor zich te zitten en er van te drinken. En nu kreeg men nog mooie muziek op den koop toe De opkomst was dan ook buitengewoon groot en er heersehto een prettige toon en een aangename geest. Allereerst werden we vergast op den ju- bileum-raarsch, door den heer C. H. Ver- sney, lid van het Residentie-orkest, het be stuur aaoigeboden, waarvan we Maandag reeds met een enkel woord gewag maakten. Hij kwam nu, onder leiding van den be kwamen dirigent den heer J. Vink, door Orpheus" ingestudeerd, uitnemend tot zijn recht en beviel zoo good, dat hij een en an dermaal moest worden herhaald. Het is een stuk van blijvende waarde, dat in de feeste lijke bijeenkomsten van „Nut en Vermaak" nog meermalen zal worden gehoord. De overige nummers van het welverzorgd programma werden ook op waardige wijze uitgevoerd. Toen het tegen elven liep, werd heb echter een beetje rumoerig vanwege de gekostumeerden, die voor en na zich onder het publiek mengden. Een gezelschap vreemdelingen kwam met een heusch draai orgel aan, dat het Laatste halfuur een ge duchte concurrent werd van de koperin- strumenton. Japanscke schoonen kwamen bouquetten aanbieden, een berenleider pre senteerde een heuschen beer en bracht hier en daar onder de witte toiletjes den schrik er in, die echter door de blijde komst van een ooievaar met een aardig babjtje, een zuigflesch en verdere kraamkameringre- diënten wel weer afzakte. Do ommegang van den bonten kleurigen stoet door den tuin, door fakkellicht beschenen, maakte een mooi effect. En toen verdrong men zich in dc warme zaal en danste, dat het een lieve lust zou zijn geweest indien de temperatuur niet weldra tot kookhitte was gestegen. Wij hopen maar, dat er van de ge-mas kerden met dikke pruiken en lange baar den niet één flauw is gevallen. Gelukkig dat er mooie prijzen mee waren te verdienen. Het bestuur was wat. in zijn schik, dat al les zoo goed van stapel liep en ziet met ge noegen op de welgeslaagde jubileumviering terug, om vervolgens den blik over den zo mer heen te richten op 18 October, 8 en 29 November, do data, waarop de Nationale Toonoel- en Voordrachtwedstrijden zullen worden gehouden. Dat moet je maar overkomen Gisteravond zou een Amsterdammer, de bakker W., die per rijwiel hier was gearri veerd, met den trein huiswaarts gaan. Hij had juisb zijn rijwiel aan het station H. S. afgegeven, do vracht daarvoor betaald, het re$u in zijn portemonnaio gedaan en deze, zooals hij meende, veilig in een achterzak van zijn pantalon gedeponeerd, toen hij even later tot de ontdekking kwam, dat hij haar miste. GeroldHet kon haast niet anders I Druk was het daar niet. Slechts drie personen waren in W.'s nabijheid^ waarvan echter twee zich spoedig hadden verwijderd. Do overgeblevene toonde veel medelijden met den beroofde, doch wenschte toch, dat do politie hem zou fouilleeren, om zich bij voorbaat te kunnen rechtvaardigen. Deze man bleek uit Hilversum afkomstig. Aldus geschiedde. Er werd niets bij hem gevonden. Was het misschien ook een ge forceerde schijnbeweging om de werkelijke daders gelegenheid te geven zich te verwij deren? Hoe het zij, van de twee anderen wa3 geen spoor meer te vinden evenmin als van do verloren beurs. De heer Kellenaers, alhier, die, zooals wij mededeelden, in ,,De Voorhoede" het plan ontwikkelde tot het houden eener grooto Ned. Tentoonstelling te Utrecht in 1919, deelt ons mede, dat de ingekomen sympathiebetuigingen, zoowel wat betreft haar aantal als baar gehalte, hem aanlei ding geven, het plan verder door te zet ten. Ook is het verblijdend, dat het plan in zooveel bladen van alle richting gesteund werd. Daar echter eerst tal van autoriteiten dienen gehoord te worden, kan de schrijver daarover voorloopig natuurlijk geen na dere bijzonderheden mededeelen. Met de inzenders der sympathiebetuigin gen zal binnenkort in nadere corresponden tie getreden worden. Behalve do hoeren E. H. Krol age, to Haarlem, on J. H. van Nes, te Boskoop, is do lioer J. G. Ballego, bloemist alhier, door H. M. de Koningin beademd tot ridder eerste klasje ia do Huisorde van Oranje. Een bewoner der Musschenbroekstraat werd gistermiddag in het Noordeinde door een toeval getroffen. Na binnengedragen te zijn in Plaats Royal" keerde het bewust zijn terug en kon hij naar zijn woning te- rugkeeren. Oogenschijnlijk had hij geen let sel bekomen. LEIDSCHE SPAARBANK. Ultimo Juni 1914. Inleggersrekoning. 1914 Saldo aanvang der maand f 2 98-5.741.30 Ingelegd... 215.1-J3.59 Bijgeschreven rente op afgel. boekjes 217.44 f 3.2-31.102 33 113.532.84 Terugbetaald Saldo van bot tegoed einde der maand f 3.087.569.49 Aantal Inleggers. 1914 Aanvang der maand 13SOO Nieuwe inleggers 109 Inleggers waarmede ie afgerekend £0 Einde dor maand 13829 Gevonden voorwerpen. Moer van een wagen; R.-K. Kerkboek; Vulpen houder; DamesparapluioR.-K. Beoldje in een kokertje; Damestasohjo met Zakdoek, Lapjes, enz.; Sleutels; stuk van een Doublé Horlogeketting. 8 ledige Biscuitblikken; Witte Vrouwenzak inet inhoud; Bruine Rozenkrans; Blauwe Postduif; Blauw Zakje met 5 pond Spek; Zwurt fluweelen Ceintuur; KindermatrozeninutsMelkvat; Zilveren Kinderarmband; Band van een Kinderwagenwiel Zilveren geldstuk; Heerenparapluie; Klein Tascbjó met 2 kromme naaldenZilveren Zeeuwsohe Broche Bruin Jurkje; 3 Sleutels en 1 onderdeel van een motorrijwiel; Blauw koralen Kinderarmband Bruine HaarpenHondenhalsband met- Ketting; Wit metalen Armband; Zilveren Rozenkrans ,- 1 Schooltasch2 ledoren Bagagedragers10 Ritton- boekje H. IJ.-S.-M.Koralen beurs waarin porte- monnaie; Bruine Wandelstok; Kleine gouden Broche; Gladde gouden Ring; Speld of Insigne (2 gek ruis to sabels): Lederen Sabelkwast; Ledig koralen Beursje; Nikkelen Rozenkrans met 2 me dailles; Korte stalen Ketting; Postspaarbankboelc- je; Engelsoh boekje; 6 Witte Zakdoeken; Nikkelen Rozenkrans in étui; Zilveren Dameshorloge met Ketting: Zilveren Armband; Zwartbonte Bok; Kan ten Kraagje; Portemonnaio met 1 stuivertje. Gou den Armband; Bruine langharige Hond (collie)- Zwarte Fietspomp. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Geopend: 's morgene van 9—12 uur en des middags van 2—5 uur. AANVRAAG VAN WERKZOEKENDEN. 1 Boekhouder. 1 Kantoorbediende, 1 Metselaar, 2 Stokers, 1 Vuurwerker. 1 Telefoonmontour. 1 Let terzettor. 1 pekenwever, 1 Incasseerder, 5 Loop- knoohteu, 5 losse Werklieden, 1 Werkster HAARLEMMERMEER. De Haarlemsclie rechtbank heeft de volgende voordracht opgemaakt voor deur waarder bij de Haariemsche rechtbank, standplaats Haarlemmermeer1. H. Vin cent, te Haarlemmermeer, 2. S. Hollenberg, te Haarlem, en 3. A. v. d. Bosch, te Haar lem. HILLEGOM. - De tegenwoordige, of wel derde water- leidingscommisaie in deze gemeente heeft thans van den ingenieur Heederik een ge wijzigd plan voor de stichting van een wa terleiding. De commissie wil dit nieuwe plan -door een deskundige laten vergelijken met een vroeger plan van den heer R. Kui pers. Deze is echter niet bereid zijn plan aan een „examen te onderwerpen. Wel geeft hij in overweging een waterleiding te stichten voor f 100,000, volgens de volgende specificatie: watertoren 20.000, pompsta tion f 12,000, 2 filters Bolniann f8000, Bron- nenaa-nleg fll,000, buizennet f41,000 en verdere onkosten f 8000. De inrichting zou dan komen te staan op of aan de Sixlaan alhier. KATWIJK.AAN-ZEE. De nieuwe derde school der Hcrv. Gem. in de Jan.Toorop-straat alhier zal Woensdag 8 Juli worden geopend. Door notaris G. D. du Rieu, te Voor burg, werden aan de Voorstraat alhier twee huizen met erf tot een gezamenlijke opper vlakte van 275 vierk. M. verkocht -voor mej. do wed. Verdoes. Koopers worden do hoeren M. v. d. Bent en A. F. Zwanenburg, aan nemers alhier, voor f 5010. Vjin de haringvisscherij kwam te IJmui- den o. m. binnen de logger K.W. 147, schip per J. Plug, met de niet onbelangrijke vangst van 20 last haring. De haringprijzen waren echter, door de warm to. laag, zoodat niet moer dan f 3200 werd bosomd. OUDSHOORN. Bij beschikking van den minister van Landbouw is opnieuw benoemd tot lid der zuivelcommissie voor Zuid-Holland de heer M. C. Piek, alhier. SASSËNHEIM. Gisteren hield de Vereeniging van Kan toor- en Handelsbedienden, werkzaam in het Bloembollenbedrijf, gevestigd alhier, onder voorzitterschap van den heer Gerard O. Kornmaun, alhier, haar algemeene jaarver gadering in Café „De Nachtegaal", te Lisse. Een 40-tal leden was aanwezig. Tot lid van het Algemeen Bestuur werd bij enkele caudidaatstelling gekozen de heer J. C. Seel, te Hülegom. Voorts werd o. m. be sloten do contributie voor het jaar 1914/*5 vast te stellen op f3 over te gaan tot oprich ting van een Plaatsingbureau en Afdeeliug Geneeskundige Hulp, terwijl werd overeen gekomen, dat uit iedere afdeeling drie per sonen zuilen worden gekozen, die te zamon de commissie van Onderwijs zullen vormen. Tot leden der Kascommissie werden be noemd de heeren Gijselaar, te Hillegom, Juffermans, te Sassenheim, en Aalbers- berg, te Lisse, en tot afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde ter verga dering van de Federatie van Handels- Kantoorbedienden in Nederland respectie velijk de heeren Gerard C. Kornmann, to Sassenheim, en J. van Dommelen, te Lisse. Besloten werd do volgende jaarvergadering wederom in café „De Nachtegaal" te Lisse te houden. Voor de vacante onderwijzers'betrek- king aan de openbare school alhier hebben zich niet minder dan 59 sollicitanten oge meld VOORSCHOTEN. Door do vereeniging „Kraamvrouwen- zorg" werd van 1 Mei 1913—30 April 1914 aan 42 kraamvrouwen melk en havermout gegeven, dagelijks 1 L. melk en elke weet een pak havermout. De moeders, die haar kindje zelf voeden, werden zes weken op deze wijze onder steund, terwijl bij kunstmatige voeding van den zuigeling slechts twee weken geholpen wordt. In het afgeloopen jaar werden in 't geheel 203 pakken havermout uitgegeven en 1198 L, melk. Voor de levering van de melk komen ver schillende melkboeren in aanmerking, daar aan de vrouwen zeiven de keuze wordt overgelaten, bij wie zij haar bonnetje bren gen willen. Sedert een jaar hebben zich bovendien een 20-tal dames verbonden, aan die vrou wen, die geen Baker of voldoende vrouwe lijke hulp in huis hadden, de eerste tien da gen dagelijks een middagmaal te verschaf fen. Er wordt veel dankbaarheid door de ge holpen vrouwen aan den dag gelegd. WADDINXVEEN. Aan het gebouw van het hoofdbestu .r der posterijen en telegrafie in Den Ht a-g werd aanbesteedlo. het ombouwen van de infcerlocale t«4efoonlijn langs het spoor wegemplacement. te Boxtel met aanverwan te werkzaamheden. Minsto inschrijver was de heer H. Baas, alhier, voor ƒ5819; 2o. het bijspannen van draden aan de tele foonlijnen (jukpalenrij) Rottcrdam-Z valu- we en het leggen van kabels en het verrich ten van hiermede verband houdende werk zaamheden. Minste inschrijver de I :er P. van den Berg, alhier voor ƒ9459. WARMOND. Een zoon van dc wed. C. H. reed gis teravond met zijn makkers een eindje om, en daarbij ook „loshandje". In de Oude Kerksteeg maakte het rijwiel gebruik van de vrijheid, er aan gegeven, en schoof tus schen de boomen door te water, medene mend ook den berijder, die voorover in de nogal diepe baggersloot terecht kwam. Het geval had een tragisch einde kunnen heb ben, als het- niet opgemerkt geworden was door een wandelaar, den heer J. v. W., die H. uit zijn netelige positie redde. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van de vereeniging „Katholiek Leven", alhier. WASSENAAR. De Sts.-Crt." bevat, de statuten van de vereeniging van den H. Willibrordus, alhier. ZOETERWOUDE. I>o Raad vergadert a~3. Maandag de$ morgens tc half lien. Gisteravond zijn onder leiding van deu reserve 2den luitenant der infanterie C. Mr Bogcrfc de schietoefeningen tot verhooging van 's lauds weerbaarheid in de openbare school aangevangen. Bij den aanvang dor oefeningen was niemand der jongelui aan wezig. De meesten der later opgedaagden verklaarden volstrekt niet te hebben ge weten, wanneer do oefeningen zouden be ginnen. Bovendien - was het aanvangsuur zes uren, n.l. voor het meerehdocl dor jongelui to vroeg met liet oog op de drukke werk. zaamheden te velde. Daarom zal de heer Bo- gerfc den districts.commandant verzoeken het uur later te stellen. BURGERLIJKE*! STAND. WASSENAAR. Geboren: Sophie Jannette, D. van C. van Delft on M. M. Wongelaar. Wilhel mus. Z van II. van Deursen on E. "Uitendaal. - Adrianus. 7. yan J. P. Snijders en C. J. Hooge- boom. C'ornelis Loouardu3, Z. van C. do Groo» en H. Mulder. O vo ried on: H. W. Lemson. M. 63 j'. ZOETERWOUDE. Geboren: Petrus Theodorus. Z. van G. v. d. Lubbe cn J. E. Scheel. Nicolaaa Jacobus. Z. van Jac. van Haastcrt on 0. A. van Leauwen. Petronella Susanna, D. van W. J. J. van Vclzeu on H. van Weerleo. Overledon: Anna Waarsenburg, 77 j, wed. van Adrianus Lagerberg. Potronella van der Peet, 72 j wed. van Theodorus Wilhelmus Mar- tiaua Tij won,

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1