N°. 16660 Zatei'daa SO .Timi. A°. 1914. (§ese fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen Eerste Blad. Uit ds Omstreken. De Kiesrechtdames. PRIJS DER ADVERTENTIEïf: Van 18 regels /1.05. Iedere regel meer /"0.17J, Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer-10 Oenta.—Voor hot incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandan f 1.30; per week. f 0.09. Bui ten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 1 J 0.10, Franco per po3t 1.65. LEIDEN, 20 JUNI. J uMlcum-Comiiiissio voor de Yolksbijeeiikomstcü, De Commissie voor de Volks bijoen- komsten, alhier herdenkt heden den dag, waarop zij zestig jaren geleden tot stand kwam. Aan den gemeens chap pel ij ken maal tijd van leden en oud-leaen ter gelegen heid van dit jubileum, hedenavond te houden, ziillen ook aanzitten de oud-le den, de Minister van Financiën, de heer Bertling en het Tweede- Kamerlid, prof. nir. J. E. Heeres. In de gisteravond gehouden vergade ring der Commissie, werd de heer K. H. Korff tot voorzitter benoemd* Prof. G. J. P. J Bolland, alhier, liéeft bedankt voor eon eero doctoraat va.n d$ O-Toningsche universiteit. Tot ontvanger dor dir. belastingen al hier is benoemd de hoer R. A. Rodenburg, thans ontvanger der dir. bel.,- invoerr. en accijnzen to Puit merend. Tot kantonïechtor-plaatsvervauger in het kanton Leiden is herbenoemd mr. P. E. Briët. Wij vernemen, dat ds. K. W. Vethake, pred. bij de Ned.-Hor v. Gem. alhier, tegetn Mei van het volgende jaar emeritaat zal aanvragen. De circus Hermann Altlioff verheugt zich iedoren avond in zeer groobe belang stelling. Ook uit den omtrek komen velen de verrichtingen zien. Morgen-, Zondagavond, wordt do af- scheidsvoorstelling gegeven. De heer J. J. M. M. Bitter, te Hooge- zand, zal optreden als leider van de oplei dingsschool van surnumerairs voor den In- dischen post-, telegraaf- en telefoondienst, welke hier in het najaar wordt gevestigd. Bij resolutie van den Minister van Ko loniën is de heer M. C. J. Scheffer, alhier, ter beschikking gesteld van den gouver neur-generaal van Nederlandsch-Indië, om te worden benoemd tot onderwijzer 3de kl. bij het openbaar Europeesch lager onder wijs daar te lande. De penningmeester van de Leidsche Vereen. voor Kinderherstellingskolonies meldt ons met dank de goede ontvangst eener gift van 7.88\ gecollecteerd op het koperen feest der vereeniging Eendracht is Kracht" van de bezorgers van het ,,Leidsch D&gblad". Laagste inschrijfster bij de door den directeur van 's Rijks kleedermagazijn te Amsterdam gehouden aanbesteding voor 8500 dekens, was de firma J. C; Zaalberg en Zn., alhier, één perceel G.61, één a 6.62 en één a 6.65. Door den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland zijn tot leden cler Gezond heidscommissie alhier herbenoemd de hoe ren D. van Gruting en mr. Ph. B, Libourel. Naar men ons meldt, wordt de eerste luit. J. A. ten Cate, van het 4de reg.-inf., binnen korten tijd benoemd tot kapitein. De eerste luit. G. van Meurs, van het ko rps Torpedisten te Brielle, wordt met in gang van 15 Juli a.s. overgeplaatst bij de veld-artillerie, alhier in garnizoen. Dè heer Th", de Tan. vroeger IiooTd «Ier op. lag. school aan de Heerenstraat alhier, is overleden. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Geopend: 's morgens van 9—12 uur en des middags van 2—5 uur. AANVRAAG VAN WERKZOEKENDEN. 1 Kantoorbediende, 1 Boekhouder, 1 Metselaar, 1 Smid, 1 Gr of banlc werk er, 1 Vuurwerker, 6 Loop- kuochten. 2 Incasseerders, 2 Poitiers, 1 Ziekenop passer, 10 losso Werklieden, 2 Werksters. ALPHEN. Do lierkeraad der Ned.-IIerv. Kerk alhier heeft de te Oudshoorn bevestig de lidmaten na bevel van hel classicaal bestuur van Leiden ingeschreven, ALKEMADE. Do ontvanger der directe belastin gen en accijnzen F. A. H. van Lcrsel is benoemd tot ontvanger derzelfde mid delen Ie Appingedam, HAARLEMMERMEER, He ,,Sls.-Crl." bevat de statuien van «e Geref. Zondagsschoolveroeniging „Ja- chin" te Burgerveen, HAZERSWOUDE. De bevolking bedroeg op 31 De cember 1913: 4119 personen, waarvan 2074 m. en 2075 vr. Op 31 Dcc. 1912 was het aantal ingezelenan '4028, zoodat dc gemeentelijke bevolking in het atgeloópen jaar vermeerderd is met 121 zielen. Geboren werden 132 kinderen, waarvan 63 j. en 69 m. Levenloos aan gegeven kinderen 4, sterfgevallen 49, waarvan 27 m. en 22 vr. Er werden 23 huwelijken gesloten. De „Sts.-Crt.". bevat de statuten van de Tuinbouwvereeniging „Luctor et Emergo" in bet dorp alhier. KATWIJK-A AN-ZEE. Ons harmonie-gezelschap gaf gis teravond in de tent op den Boulevard zijn eerste concert in dit seizoen. Het weer was verrukkelijk, geen wonder dus, dat er op den Boulevard veel publiek op de been was, OUDSHOORN. Het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. alhier ia aangenomen door da. Y. B. Kal- ma, te Bergum. OEGSTGEEST. Koeien en hoDden verdragen elkander slecht. Dat ondervonden 2 zoons van den land bouwer v. d. P., toen zij gistermorgen gingen melken. Do kleino ayredale term r „Max" was met de jongens mee het land in gegaan, eigenlijk zonder dat ze liet zelf hadden be merkt. Een der koeien, dio juist, een paar dagen in het gelukkig bezit van een kalf was, had al spoedig' do onrust van haar kind in do gaten en mot voorovergebogen hoofd ging zij op den hond af. „Max" verschool zich achter zijn vijftienjarigen jongen baas, zoodat deze door de koo togen den grond werd geworpen en met de horens be work t. Op zijn geroep om hulp kwam daarop zijn ondere broeder aansnellen, die met zijn melk- bioic als oonigst wapen er op Iostrommelde, en wien het gelukte mama-koe tot een beter inzicht te brengen, want „Max" was 'm na tuurlijk al lang gesmeerd. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 31.55 netto. RIJNSBURG. De zoon van den tuinder A. Heems kerk liep met zijn paard aan de hand langs het Kanaal, tot bet dier uitgleed en in 't water viel. II. werd door het paard meegesleept tot ongeveer het mid den. van bet water, maar wist toen al zwemmende den wal weer te bereiken. Het paard zelf zwom-naar den overkant, maar toen het daar niet op den wal kon komen, weer terug. Ook hier was 'de kant tc hoog, zoodat het dier maar weer naar de overzijde wilde terugkeeren. Nu sprong echter een toeschouwer te water en wist het paard naar den kant te bren gen, waar het met vereende krachten op vasten bodem werd gebracht. Voor beide onvrijwillige baders liep alles gelukkig nog goed af. Tie collecte voor don 'Gcwapenïïèn Dienst in de Nederlanden, heeft opge bracht f9.84V:. TER-AAR, Een arbeider alhier geraakte tusschen- tijds bij een landbouwer uit zijn dieast. Waarschijnlijk uit wraak hierover heeft hij do in zijn tuintje staande gewassen, welke hij nu mede wel moest achterlaten, afge maaid e-n omgehakt. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van de vereeniging „Gemeentebelang", alhier. VAUBENBURG. De Raad vergadert a. s. Maandagavond om halfncht. .WARMOND. De collecte, alhier langs de hui zen gehouden voor de gedenknaald te Quatre-Bras heeft opgebracht plm. f50. WOUBRUGGE. Nadat in 1909 de schietvereen. en tevens de afd. van „Volksweerbaar heid", wegens ziekte van don directeur, is opgeheven hoopte men toch telken iare, dat deze oefeningen weder eens hervat zouden worden. Dit bleek ook dit voorjaar, toen gelegenheid gegeven werd om zich op te geven voor ae oefe ningen ter verhooging van 's lands weer kracht. Een dertigtal jongemannen meld de zich onmiddellijk aan. Doch daar kwam de 'teleurstelling; de ecne maand" na de andere en men hoorde niets omtrent het schieten, tot eindelijk kwam' do tijding dat 1 Juli a.s. er een aanvang mede gemaakt zal worden. ZOETERMEER—ZEGWAARD. Rij 'do S. S. is benoem cl'lot stations chef de stationschef 3de kl. J3, fionk". BUiKENLAHD. Prins Hendrik vertrok hedenoch tend naar Buckeburg en logeert ten pa- leize van den regeerenden vorst van Schaumburg-Lippe aldaar. Van daar zal do Prins een bezoek brengen aan de landbouwtentoonstelling le Haimocer. Van Hannover vertrekt Z. K. II. over Berlijn naaf Somienburg ter bijwoning van de bijeenkomst- der Johannitordrde. Donderdagavond 25 dezer wordt do Prins op Het Loo terug verwacht. Naar „De Tel." meldt, hebben wet houder Wibaut en de hoofdcommies Van Heltinga Tromp ten stadhuize te Amster dam beraadslaagd met de besturen der afdeelingen van den Federatieven Bond en van den Ned. Bond van 'Gemeente werklieden, benevens met die der beide Christelijke gemeentewerkljedenorgani- satie.s. Op die. bijeenkomst heeft wethouder Wibaut meegedeeld, dat B. en W. zich wel zouden vereenigen. mei het voorstel tot uitbreiding van de verlofdagen met 5, zóó; dat een week achtereen \acantie zou worden verleend aan vaste, voorloo- pig aangestelde en jeugdige werklieden, met f 10 toeslag voor ieder hunner. Unaniem verklaarden de besturen, dat het voorgestelde hun, bijwijze van ad'be- taling op hetgeen 'hun organisaties meon- jlen te mogen verlangen aannemelijk voorkwam. Van Christelijke zijde werd de verwachting uitgesproken, dat de Raad nog wel verder zou willen gaan en daartoe bij enkele rechtscha Raads leden nog wel geneigdheid bestond. De heer Wibaut verklaarde slechts re kening te kunnen hóuden met wat, ge zien (fe tegenwoordige samenstelling van den Raad, te bereiken was. De Minister van Binnenlandschc zaken, van Financiën, van Oorlog e.n van Landbouw, Handel en Nijverheid hebben aangenomen de uitnoodiging tot deelne ming aan de Academiefeesten te Gronin gen. Aan den eeremaaltijd in de „Harmo nie," op Dinsdagavond 30 dezer, zullen ongeveer 300 gasten aanzitten. Bij Kon. besl. is benoemd 'tot ver tegenwoordiger "der 'Ned. Regeoring bij het in 1914 te Batavia te houden intern, rubbercongres met tentoonstelling, prof. dr. G. vair Iterson Jr., hoogl. aan de Techn. Hoogeschool, tevens belast mot dc inrichting van en het toezicht op den Voorlichtingsdienst ten behoeve van den rubberhanael en de rubbernijver heid te Delft. De afd. Kollum der S.-D. A.-P. heeft tlfans reeds, voor het geval de 'Tweede Kamer eens ontbonden mocht worden, gesteld als voorloopfge caijdidaten voor een eventueele verkiezing van een lid in 'hot district Tietjerksteradeel de hoe ren: Mansholt, te Westpolder; Annema, to Wijnaldum, Rugge, te Groningen, en ds. A. van der Heide te Britswerd. Dé afdeeling Rottevalle stelde de hee- ren: P. Koopal, te Surluiisterveen, en W. II. Vliegen, te Amsterdam. („Leeuw. Ct.") Waarschijnlijk zal het wel September worilon vóór ds. Talma zieli te Benuebrock komt vestigen. Dit staat in verband met de verbouwing van do pastorie der Ned.-Hcrv. Kerk. Door een onbekenden erflater is aan de generale kas der Ned.-Hcrv. Kerk vermaakt f 15.000; aan de Alg. Wedu wen en Weezenbeurs f15.000; aan het Fonds tot verbetering der schraalste pre- dikantstraktementen f 15.000 eu aan het Fonds voor noodlijdende kerken en per sonen f 15.000. Ook aan den heer J. J. van Laar, oud-lector aan de universiteit van Am sterdam, thans Fontanivent sur Clarens, zal te Groningen een eere-'doctoraat wor den verleend. Men meldt ons uit Amsterdam: Op verzoek van de afdeelingen van den AI- Êemeenen Nederlandschen Bond vanAr- eiders(sters) in het Bakkers-, Chocola- de- on "Suikers bewerking bedrijf op 2 Augustus a.s. een meeling te 'orgainsee- rén voor afschaffing van den Bakfeèrs- nachtarbeid. Aan 'hel bestuur van de af deeling Sneek is opgedragen in die plaats een terrein te zoeken. Men meldt ons uit Middelharnis Door den Minister van "Binnenl. Za ken is aan B. en W. van Middelharnis mededeeling gedaan van zijn voornemen om op de Staatsbegrooting voor 1915 een post uil te trekken inzake oprichting van een Iloogere Burgerschool met 5- jarigeri cursus" te Middelharnis voor het geheele eiland, onder voorwaarde, dat alle gemeenten van Goeree en Overflak- kee 4 pCt. rente zullen betalen voor de oprichtingskosten,, welke ongveer f120,000 zullen bedragen. Voorts voor elke klasse f 1000 benevens 15000 voor een zoo nooclig daarbij te voegen paral lelklasse. AVijlen Oicrste Thomson. De Albaneesahe politie heeft het volgendo telegram van rouwbeklag, in het 1'rail sell gesteld, aan mevrouw de weduwe Thomson uoeri toekomen: „De Albaneescbe -politie, die haar zeer beminden chef, kolonol Thomson, verloren heeft, deelt uw smart en verzoekt u haar eerbiedige deelneming te aanvaarden." Ook de Minister van Oorlog heeft een te legram van de AflbaDeesche politie ontvan gen, waarin deelneming wordt betuigd met den nobelen dood van haar geliefden! chef, wiens zcldzamo eigenschappen de Alba- neesche politie Holland hebben leeren be wonderen. De burgemeester vain 's-Gravenhage heeft het volgendo telegram ontvangen tut Du- razzo „La ville de Durazzo, aifligée de la mort du colonel Thomson, L'tlóroïcpie enfant des Pays-lias, vous pne de trarismettre a sa familie et a sa ville natale t' expression de la vive douleur rèssentie par t-oute notre population. Les Pays-Bas peuvent être fiers do pvocluire de tels frère3. Le maire du Du razzo Michele lljonroshopovetz". Do burgemeester heeft mevrouw de we duwe Thomson telegrafisch van deze betui ging van deelneming kennis gegeven. Ook de burgemeester vau Voorschoten, do geboorteplaats van overste Thomson, heeft burgemeester Vau Karncbeek met het tele gram in kennis gesteld. Het „Groninger Dagblad" schrijft: Naar verluidt, zullen op initiatief van de officieren en onderofficieren van het garni zoen te Groningen bij alle korpsen golden worden ingezameld voor een borstbeeld van majoor Thomson, dat geplaatst zal worden vóór de kazerne te Groningen. De „N. Gron. Ut." meldt: Majoor Thomson wordt in Groningen met groote militaire eer begraven. Behajve de troepen van het 32de régiment, waarvan Thomson majoor geweest is, zal de stoet be geleid worden door de statmuziek van het lste regiment te Assen. Onder leiding van den heer Bicbnese, kapelmeester, zulten de muzikanten treurmarschen spelen. richt Dezer dagen is blijkens een bc- in „liet Centrum" een vergade ring gehouden ter bespreking van de wijze, waarop het a.s. 40-jarig priester jubileum van Z. D. H. den Aartsbisschop zal worden gevierd en de aanbieding van een huldeblijk aan den Kerkvorst door de katholieken van de stad Utrecht. In verband hiermee zal binnenkort een circulaire worden verspreid, gelee- kend door het eere-comité en het uit voerend comité, die zich met het oog op de viering van het jubileum hebben ge vormd en waarin geldelijke bijdragen worden gevraagd iot stichting van een fonds voor barakken in het St.-Antonius- gasthuis. Irt de circulaire wordt dit zie kenhuis genoemd een der kostbaar-de pareien aan de kroon dor werkzaamhe den van den doorluchtigen jubilaris voor ue stad Utreclit. Naar „De Ned," vernoemt, is in de kerkeragdsvergadering besloten', dat de Gefef. Kerk te 's-Gravenhage'in Septem ber een vijfden predikant zal "beroepen, indien de pogingen gelukken, om daartoe gelden te vinden uit de bijdragen van hen, die nog geen contributie betalen. BURGERLIJKE'. STAND. KATWIJK. Geboren: Cornelia. Z. van W. van Duijn on M. Mcest-or; Jacoba, D. van J. clo Zwart eu O. YarlteviaserDirk. Z. van J. van Duijn en J. van Duijn; Gijabert. Z. van G. F. van cler Plas. eu J. van deu Burg; Trijntje, D. van 0. Vlieland en A. Kuijt; Arendje. D. van IJ. van Dijk eu T. van der Plas; Tonnis, Z. van P. H de Jong en L. van Duvjvenbodo; Adriana Mergaretlia Jo hanna. D. van C. Koolewijn on H. Nepven. Gohuwd: .ïao. van Duijn. jm,# en K. Keu3, jd. Ondertrouwd: W. 7au Boileu, wodr., en IS', van der F.nde. jd.: Jan Omvohand. jm„ eu L. van der Vnik, jd.; W. van der Marei, jiu., eu K. Noordwest, jd. LEIDERDORP. Geboren: Anua Margarctha, Cathorina, D. van J. Duron en A. E. M Kram. BIJNSBUllG. Geboren. Alberta. D. van T. de Mooij on J. Hogewoninp: Amerilc, Z. van W v. Rijn en G. v. BoelenJannol je Wilheimina. I». van Jao. do Mooij en J. do Koning; Anna. D. van G. v. d. Kwaak en P. G do Graai; Jaeoba Pietorlje, D. van T v, Esmond en G. v. d. Plas. Ondertrouwd: C. D. Kromhout, jm. 51 j., en A. Ouclwater, jd. 22 J. KERKELIJKE BERICHTEN. Valkenburg. Necl.-Herv. Gom. Zon dagavond geen dienst. Voor h o ut. Ned.-Hcrv. Gem. Zondag morgen te tien uren, ds. J. Hoogemaad, van Leiden. Stoomschepen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. „Koningin Emma" (thuisreis) arriv, 19 Juni to GenuaTondel" (thuisreis) vertrok 19 Juni van Colombo; ..I.ombok" (thuisreis) arriveerde 18 Juni to Marseille. ROTTERDAMSCHE LLOVO. ..Goroutalo" (uitreis) vertrok 18 Juni van Suez; ..Mcdan" (thuisreis) vertrok 19 Juni van Port- Said; ..Rindjam" (thuisreis) vertrok 18 Jont- van Batavia; ,,K»\yi" (uitreis) arriv. 19 Juni tc Lis sabon. HOLLAND-AM ERIKLIJM. „Gorrediik" vertrok 18 Juni vau Havanna naar New Orleans. KON. HOLL. LLOYD. .Tubautia" (uitreis) vertrok 13 Juui van Boulosno. De verbittering van het Engclsche publiek tegen do suffragettes, die in haar optreden, voortdurend driesier worden, blijft van dag tot dag toenemen. In verschillende theater* te Londen, waar do militante dames de op voering trachtten te verstoren, werden do kicsrechtvrouwon door de woeden.de toe schouwers leelijk toegetakeld. Ook te Port smouth kwam 't tot woesto tooncelen. Na dat de laatste dagen de suffragettes aldaar slechts met behulp der politie tegen do verontwaardiging van het publiek be schermd konden worden, viel dezer dagen een razende menigte, eenige in het open baar sprekende suffragettes aan, hief do planken, waarop zij stonden, omhoog en kantelden ze vervolgeus orn, zoodat do vrouwen te midden van het publiek neer vielen, dat, al* bezeten, ze met de vuist en dén voet begon te bewerken. Na veel moeite slaagde bereden politie er eindelijk in do ongelukkigen uit. de handen van heb toor- nigo volk te bevrijden. Suffragettes hebben weder eens op schandelijke wijze een dienst in St. Paul'* Cathedraal te Londen verstoord. Op hes oogenblik dat een gezang zou worden aan geheven, gilde n.l. plotseling een vrouw: ,,Zorg dat geen vrouwen meer worde* vermoord". Twee politieagenten wierpen zich op de. orde-verstoorster, een vrouw van middelbaren leeftijd cn trachtten haar uit de kerk te verwijderen. Voor zij echter bui ten het gebouw was, weerklonk wederom een geschreeuw uit- een groot aantal kelen. Eenige vrouwen werden onmiddellijk bui ten do kerk gebracht, drie, andere echter waren niet weg te krijgen, zij hadden zich n.l. met kettingen vastgebonden aan haar stoelen. Terwijl men bezig was de furies los te maken, werd voortdurend ge schreeuwd „Beesten, folteraars". De or ganist begon te spelen en het koor viel in, het. gesehveeuw der vrouwen klonk echter boven het gezang uit. Er moest een zaug worden gehaald om de stoelen los tc zager» en eerste nadat dit geschied was, konden do wilde vrouwen verwijderd worden. Maar intusschen waren de kerkgangers in zulk e-'en opgewonden stemming geraakt, dat zij niet langer stil bleven zitten, maar mede- hielpen om de furies te verwijderen. Een man gaf zelfs een der geketende vrouwen een hevigen slag op het hoofd. Ia Westminster Abbèy werden twee suf fragettes, die eenige verwarring hadden ge sticht bij een avonddienst in Westminster Abbey een geheel eindo gevolgd door een woedende, menigte,- die dreigde haar te verdrinken. Zij wisten echter te ontkomen. De kiesrechtvrouwen hebben een bom aanslag op de St.-Joriskerk aan het Hann- overplein te Londen gepleegd. De bom be vatte twee pond zwart buskruit en was vervaardigd van een conservenblik. In do kerk heeft men" stukken van een taschjo gevonden, waarin het gevaarlijke ding ver moedelijk is binnengesmokkeld tijdens den avonddienst, die ongeveer een uur was ge ëindigd toen de ontploffing gehoord werd.. Er was toen niemand meer in de kerk. Een der prachtige beschilderde ramen, oud- Ylaamsch werk, is zwaar beschadigd. Een sterke politiemacht bewaakt, sedert twee dagen de drinkwaterreservoirs in heb district Woolwich, waaruit een groot deel van Oostelijk Londen van water wordt voorzien. De overheid had namelijk bericht ont vangen, dat dc kiesrechtvrouwen een aan slag op de reservoirs in den zin hadden. Evenals de anarchisten, gaan de suffra gettes haar heldendaden thans ook van to voren aankondigen. Zoo verklaarde mis Underwood, de secretaresse van den bond, o,a. Wij bereiden een complot voor, dat het grootste opzien zal baren. Niemand kar» vermoeden, van welke middelen wij, behal ve van vuur en bommen, gebruik zullen ma ken. Ik en miss Boyle weten het, wacht cn ziet, wij zijn „militanten", echter niet te gen het publiek, maar tegen de regeering. Wij hebben onlangs meegedeeld, dat eer» vervolging is ingesteld tegen een bedienda van een Londensche advocatenfirma, om dat hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan het binnensmokkelen van pastilles ten behoeve der suffragettes in de Holloway-ge- yangenis, die van dit middeltje gebruik maakten om zich ziek te maken' tèn 'einda aldus in vrijheid te worden gesteld. Het ia nu gebleken, dat deze bediende volkomen tv goeder trouw zich aan deze smokkelarij schuldig maakte; hij wist niet dat de brie ven, die hij voor de leidsters der suffraget tes aan de gevangenen overbracht, de ver boden waar bevatten. Niettemin is de man wegens overtreding der gevangeuisregelen tot^ferf boete veroor deeld. De advocatenfirma heeft nu meege deeld, dat zij ooxtaan niets meer met da suffragettes wil hebben uit tc staan. Zaterdag is aan de politierechtbank in Bowstreet een pakket ontvangen met het opschrift: Ten gebruike van suffragettes.; Het pakket zag er wat verdacht uit en men vreesde eerst, dat er wel eens een bom in kon zitten, maar bij opening bleek het slechts pleisters te bevatten met de volgen de raadgeving: Dit zijn pleisters. Plak een

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1