Jaios-Bitterwater. BUITENLAND. Alweer een ICabmet. ingezonden. De zwarte schaduw der asthmalijders Klooster Sancta Paulo TANDPAStft. FEUILLETON. Een GeMmzinmge Verdwijning. Dg commissie bestaat uit. de heereen mr. J. Limburg, Voorzittter, mr. G. A. M. do Bruyn, J. R. Snoeck Henkemans, mr G. T. J. de Jongh R. B. Ledeboor, mr. Ernst Po lak seoretario. Hot kabinet is definitief samengesteld met Viviani als minister.president en minister van buitenlandsche zaken; Bienvenu Martin noemt justitie; Malvy binnenlandsche za- ken: Augagnour openbaar onderwijs; Nou- lens financiën; Measrimy oorlog; Gauthier marine; Raynnux koloniën; Thompson han. del; Bené Benoult openbare werken; Fer- nand David landbouw; Concyba arbeid. Tot onderstaatssecretarissen zijn benoemd: La.u- raine van oorlog; Dalimier schoone kun sten; Jacquier bmnenlandsche zaken; Ajam koopvaardij. De Parijsche correspondent van de ,.N. B. Gt." seint, dat hot nog een portefeui lle- vedloop met hindernissen i9 geweest, ten ge volge van de weigering van Combes, die namelijk in een nota te kennen gaf, dat zijn weigering politieke redenen had. Hij had geweigerd omdat hij het niet eens was met Viviani omtrent de militaire kwestie. Combes wilde geheel en al het program van Pau uitvoeren. De weigering van Com bes wekte natuurlijk nog wat opschudding, daar men zich afvroog, of andere geuni- fieerd radicale leiders, zonder welke Viviani liet niet zou kunnen stellen, eveneens ports- feuilles zouden weigeren. Dat bleek echter niet het geval te zijn. Viviani heeft, de .iongero en eerzuchtige geumfieerdo radicale leiders, de oud-ministers Malvy en Benoult weten te bewegen een portereuille aan te nemen. Hij hoeft er hun op gewezen, dat zij in de eerste combinatie toch ook al een portefeuille hadden aangenomen en met de bekende formule van Viviani omtrent den militairen diensttijd genoegen genomen had den. Ditmaal, zedde Viviani, zou hij alle Biiandisfcische of ex.Bnondistische elemen ten weren- Malvy en Benoult gaven daarop toe. Toen meende Viviani voldoende uiterste linksche elementen in zijn kabinet te heb ben, om de geunifieerd radicale groep, hetzij te ontwapenen, hetzij de discipline er van te breken, of haar organisatie in de war ie sturen en een meerderheid in do Kamer Ie kunnen krijgen, desnoods zonder de socia listen. Voor do bijkomstige portefeuilles wa ren spoedig genoeg andere radicalen te vin den, toen men vernam, dat oanige voorman nen al portefeuilles aangenomen hadden. Zoo kon Viviani tegen half zes op het Elysée aan president Podncaré aankondigen, dat zijn kabinet klaar was. "Poincaré en de gematigde hniische element en zullen zeker tevreden zijn, dat men na de overwinning der geunif leerde radicalen gisteren toch aan een geunifieerd radicalen agressieveen presi dent-min is tor ontsnapt is, den eigenlijk Briand nav. tgenden cx.socialist Viviani non het hoofd krijgt. Maar wat zal do hou ding van de gounifieerd radicale groep zijn? Zal zij C-ombes volgen bij oen oppositie togen Viviani, of zal zij maar liever re geringsmeerderheid worden, en Malvy en Benoult volgen? Of zal zij verdeeld geraken en zich splitsen en zal de disciplinair be haalde overwinning van gisteren dus tevens bet eind der discipline geweest zijn? Een officieel© kennisgo- TURKIJE EN ving van den minister GRIEKENLAND, van Oorlog roept inge volge de nieuwe leger- wet de recruten-lichtingcn 18871893, die nog niet gediend hebben, onder de wape nen. De Portc publiceert nieuwe telegrammen van Talaat-bey, waarin gemeld wordt, dat, na-ar uit het onderzoek is gebleken, de ge ruchten, volgens welke er zich in de om geving van Aiwali door officieren aange voerde benden zouden bevinden, geheel on juist zijn. De Griekscbe consul zelf heeft aan den Turkschen minister verklaard, dat het slechts geruchten waren. In de omgeving van Edremit waren vóór de aankomst van den minister de inwoners van 16 plaatsjes geemigreerd. Een aantal j personen drongen de verlaten handelshui- zen en winkels binnen om te plunderen. De overheid nam maatregelen tot. bescherming j van den eigendom. De toestand is v/eer nor maal. Betreffende de incidenten te Karaburun melden telegrammen, dat een bende, die in de nabijheid vaD Karaburun op aidee- lingen gendarmen on douanebeambten stootte, op de vlucht sloeg, onder achterla ting van een Mannlicher geweer. Emigranten uit Palayaphokca, die te My- tilene zijn aangekomen, vertellen, dat zij door basji-bazoeks, die de huizen en maga zijnen plunderden, mishandeld zijn. 15 Christenen werden gedood, verschcidenen gewond. Te M3rtilene zijn vandaag 3000 Christenen aangekomen. De „Tanin" verneemt uit Smyrna, dat de Griekscbe inwoners van het Vlorpje Karai- boeroen een aanval hebben gedaan op de douanebeambten en gendarmen, die op grond van het uitvoerverbod het transport van schapen naar Chios wilclcn beletten. Een douanebeambte en twee gendarmen zijn gedood, twee gendarmen gewond. Zeven beambten worden vermist. Een in de nabijheid kruisende Grieksche torpedoboot heeft booten uitgezet, die het vee en de aanvallers naar Chios hebben overgebracht. Een Turksche kanonneerboot is naar Karaboeroen vertrokken. Naar uit goede bron verluidt heeft het Grieksche gezantschap de Porto een nota overhandigd, waarin de Grieksche regee ring verlangt, dat de op de Klein-Aziati- sche kust vertoevende Grickscho vluchtelin gen, als zij naar hun dorpen terugkeeren, weer in het bezit hunner goederen zullen worden gesteld en eeD schadevergoeding zullen ontvangen. Als de Porte dezen eisch mocht afslaan, wijst de Grieksche regeering de verantwoor delijkheid voor de gevolgen van zich. Blijkens berichten uit Na- KELLETJES pels heeft het gepeupel de IN ITALIË, werklieden in de fabrieken tot staking gedwongen. Op de vroegtreinen is met stoenen gegooid. In de Bomagna is de toestand ondanks de sterke militaire bezetting, zeer ernstig, daar de beweging een antimonarchistisch karakter heeft aangenomen. De laatste da gen zijn ernstige onlusten te Senigallia voorgekomen. Stakers hebben er kerken in brand gestoken en de waterleiding afge sneden. Te Fabriano zijn stakers de graanpakhui- zen binnengedrongen. Bij een botsing met karabiniers zijn daarop boiderzijds veel ge wonden gevallen. Een menigte van 300 sta kers heeft een patrouille aangevallen en met revolverschoten een karabinier ver wond. De soldaten beantwoordden het vuur en hebben een staker gedood en énkelen gewond. Te Bavenna duurt de anarchistische be- weging nog voort. In enkele buitengemeen ten en in de provincie Forli zijn kerken en monumenten in brand gestoken, bruggen vernield, telegraaf- en telefoonlijnen door gesneden, particuliere eigendommen ge plunderd en verbrand. Te Cervia, Stragata en Conselieo zijn co mité van plaatselijk bestuur gevormd, die de Italiaansche vlag hebben vervangen door een vlag met de zinnebeelden van den ar beid. KORTE BERICHTEN. In België is een nationale inschrijving geopend voor de oprichting van een monu ment ter eere van Leopold II. Tot heden is 481.735 franc bijeengebracht. Koning Al- bert schonk 1CO.COO franc, prinses Stefanie, thans gravin Lonyay en prinses Clémentine d© gemalin van prins Victor Napoleon, 20.C00 franc. Prinses Louis© van België heeft geen bijdrage gegeven. Als je ook maar geen geld en alleen schulden hebt. Keizer Wilhelm is gister uit Konopischt te Potsdam aangekomen. Aan het station- werd hij door do keizerin begroet Per auto re©d het keizerlijk paar naar het Neue Pa, lais. Het Lagerhuis hoeft in tweede lezing een wetsontwerp aangenomen ter bevorde ring van do veiligheid van do scheepvaart Minister Burns deed nog de belangrijke mededeeling, dat hij de mogendheden zou uitnoodigen tot een twoede oonferentie, om te komen tot een internationale regeling be treffende don deklast. Do Deenschc koning beeft toegestemd in ontbinding van het Laodstmg. Te Weenen is onder verdenking zich aan spionnage ten beboevc van Busland schul dig te bobben gemaakt in hechtenis geno men de 64-jarige barones Murmann Von MarclifelJ. De barones, reeds sinds jaren onderwijzeres aan oen der stadsscholen te Woonen, was oonige jaTen geledeu ook be trokken in een spionnage.zaak, waarvoor haar zoon een gewezen Oostenrijksch offi cier, die later in Bussischcn dienst trad, toen tot. vier jaren gevangenisstraf werd veroordeeld. In don gezondheidstoestand van den president dor Portugeesche republiek, die sinds eeai paar dagen ziek was, is eenige verbetering tc bespeuren. Griekenland gaat een oorlogsleening sluite-n van vijftig millioen franc. De regeeringstroepen hebben in Al banië Tirana, het middelpunt van den op stand, ingenomen. Do „Intransigeant" meent, dat de Bo naparte aan wien wordt gedacht voor den Albaneeschen troon prins Roland Bonaparte is. Intusschen kan het blad met zekerheid verklaren, dat meD zich nog niet tot den prins heeft gewend. Bij de behandeling in de Doema der Russische marinebcgrooting verklaarde de minister dat bij de kolenleverant-ies knoeie rijen hebben plaats gehad. Het heet nu dat een misverstand tus- schen do verschillende departementen te Washington aanleiding zijn geweest, dat de munitie in Mexico gelost kon wordon. De opstandelingen zijn er evenwel mooi mee ge holpen. Weer ©en Anuvaring bij JïSlst. De paketboot „New.York" is bij dichten mist door het stoomschip „Pretoria" aang'e- varen, tweehonderd mijl ton oosten van Nan tucket. De „New.York" heeft, aan bakboordszijde eon gat gekregen van 12 voet hoog en 32 voet laug, 15 voet hoven de waterlijn. De schok was zóó hevig, dat het anker van de ..Pretoria" van den boeg van 'tschip werd afgerukt en in het gat in de „New- York" bleef hangen. Bijna alle passagiers sliepen toen de aan varing geschiedde. Door den schok wakker geworden, stormden zij aan dek. Sommigen zeggen, dat zij den boeg van de „Pretoria" konden aanraken. Toen de .^Pretoria" achteruitsloeg wisten kapitein Boberts en dc eerste stuurman Tur ner de passagiers gerust to stellen. Ongeveer tien minuten voor de aanvaring, even nadat do „Pretoria" de seinen met do stoomfluit van de „New.York" was begon nen te beantwoorden, had kapitein Boberts do waterdicht© schotten doen sluiten. Gelukkig was het personeel, d-at in hef beschadigde gedeelte sliep, bij d© aanvaring in de machinekamer aan het werk, anders zouden er waarschijnlijk slachtoffers geval len zijn. Do „New.York" behoort aan de „Ameri can lino" en meet bruto 10,798 ton; de „Pretoria" behoort aan de Hamburg-Ame- rika.lijn" en heeft een bruto-inhoud van 13,234 ton. Ernstig spoorwegongeluk in België. Wegens den ontzettenden plasregen kon de machinist van den trein uit Doornik niet zien, dat een andore trein op ongeveer 1 K.M. van het station van Benaix stilstond. Een botsing volgde, waardoor de treinen als het ware in elkaar schoven, en vier rijtuigen t-otaal werden verbrijzeld. Er zijn talrijke dooden. De materieel© schade is aanzienlijk. Kantongerecht te Middelburg. De drankwet en de malltrelnen. Voor het kantongerecht te Middelburg is de principieel© kwestie behandeld of do mailtrein Vlissingen—Amsterdam al of niet internationale trein is en of de Drankwet van toepassing is. Do ambtenaar heeft veroordeeling ge vraagd van den chef van den restauratiewa gen tot één gulden boete of één dag hech tenis. „Musis Sacrum." Mijnheer de Redacteur I Zou ik u eenige plaatsruimte mogou verzoeken, naar aanleiding van een vraag in uw blad van gepasseerden Zaterdag avond, betrefcfuJe de concerten op „Musis Als lid van „Musus" wil ik dan den vrager even opmerkzaam maken, dat er toch nog leden zijn die cr andere over denken dan hij, en die maar niet zoo direct (oordeelen, zonder eerst bij het Bcsluur geïnformeerd te hebben. Ik vind het juist goed gezien dat er dit seizoen eens moer gelet is op de qualiteit dan op de quantiteit der te geven concer ten. Wat de uitdrukking „Liefhebberijcorps- jes" betreft, hiermede doet do vrager zich kennen .als iemand, wiens muzikale ontwikkeling nog veel té wenschen over laat en hijgevolg goede muziek niet weet te waardeeren. Ik ben zeker wol de tolk van de vrij talrijke aanwezigen op het eerste con cert op gepasseerden Woensdagavond 10 Juni, als jk veronderstel dat allen geno ten hebben vair den rnooien, vollen en beschaafden klank, waarmede een keu rig jprogramma, onder de kundige lei ding van ,den heer Vink, werd ten uit voer gebracht. Zeker kan dit corps op, één lijn gesleld worden met veie be roepscorpsen en vind ik het een zeer goede gedachte van het bestuur van „Mu sis," den leden eenige van deze concer- ten aan te bieden. Mag ik tevens den vrager eens helpen herinneren aan de zeer mooie winter- avondconcerten en amusante bijeenkom sten in het afgeloopen winterseizoen, welke zeer in den smaak vielen? Deze ziet hij geheel over het hoofd en zijn do contributie alleen wel waard. Indien de vrager „Musis" een goed hart toedraagt (hetgeen ik betwijfel) dan is zijn wijze van informeeren niet de weg om „Musis" te doen florisseerea. Integendeel, het zaait ontevredenheid. Het ware beter geweest,^ dat de vragei met het inwinnen van Inlichtingen ge wacht had tot op do algemeene leden vergadering van Dinsdagavond a. s. in „Musis," waar het bestuur bereid is hem alle (inlichtingen te verschaffen. Mijne meening is, dat de leden met bet bestuur meer moesten medewerken en niet direct klaar moeten staan met voor barige kritiek. Zoodoende is er iets te bereiken en wordt dan wellicht de wensch van den vrager wel eens ver vuld. U beleefd dank zeggende voor de mij verleende, plaatsruimte, teoken ik, Hoogachtend, Een ander lid van „Musis Sacrum." UIT DE STAATSCOURANT. Bij kon. besluit zijn buiten bezwaar 'au 's Rijks schatkist, tot vertegenwoordigers van do Noderlajidscho regeering op het van 7 tot on mot 12 September 1014 te Bern te houden internationaal oongres voor Neuro logie, Psychiatrio en Psychologie benoemd i d)-. G. Jelgersma, hoogleeraa-r aan de Rijks universiteit te L o i d e n, en dr. O. Winkler, hoogleeraar aan de gemcento-universiteit te Amsterdam is met ingang van onderscheidenlijk 11 Juni 1014 en 10 Juni 1014, aan de reserve- officieren vaal gezondheid 2e kl. J. L. Siemens en J. P. Borema een eervol ontslag uit hun gemelde betrekking tot de landmacht verleend, en zijn genoemde Siemens en Bo rema, op het daartoe door hen gedaan ver zoek, tot onderscheidenlijk 1 Augustus 1 en 1 Augustus 1917 benoemd tot reserve- officier van gezondheid 2e kl. bij het reser ve-personeel der landmacht ia benoemd bij het personeel van den ge neeskundigen dienst der landmacht tot offi cier van gezondheid 2e kl., de student in de geneeskunde (arts) Ph. G. A. van Dijk is met ingang van 10 Juni 1914 benoemd tot plaatsvervangend voorzitter der plaat selijke commissie voor de ongevallenverze- kering te Woerden O. J. A. van Heivoort te Woerden, secretaris der gemeente Woer den is do bij kon. besluit gedane benoeming E. A. J. C. Oharlier tot ontvanger der aia> cessicreohten en der registratie voor de bur. gerlijko akten te 's Gravenhage, op njn verzoek ingotrokkan en is hij bevestigd is zijn tegenwoordige betrekking van ontv&n. gor der registratie en domeinen te Maaj. tricht is benoemd tot ontv. der successierechten en der rag. voor de burgerlijke akten te 's-Gravenhago R. de Bruyn Ouboter, tham ontv. der successierechten te Amsterdam is benoemd tot kantonrechter te Woerden mr. H. Manger Cats, thans substituut, griffier bij de arrond.-rechtbank te Rotter, dam is benoemd tot notaris te Tilburg A. P. J, M. Smitz oandidaat-notaris te Haarlem is aan mr. E. de Vries, te Leiden op zijn verzoek met ingang van 17 Augustus a.s., eorvol ontslag verleend als dijkgraaf van het hoogheemraadschap van Rijnland, prov Zuid-Holland. IÏKCI.AMKS, 8870 60 it 40 Cents rer regel Asfhmalljders, wat is die zwarte schaduw, die rondom U waart. Is het de vrees voor een nieuwen aanval, of ls het de angst, de ongerustheid, voor hare gevolgen? Wat het ook zij, asthmalijders, gij moet die zwarte schaduw als een waarschuwing beschouwen en thans zonder aarzelen het krachtige genees middel gebruiken hetwelk Uw asthma grondig en blijvend zal genezen, de wonderbare Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, welke de borst versterkt de benauwdheden doet verdwijnen, de ziektekiemen doodt en tering voorkomt. De Abdijsiroop heeft nog zelden gefaald bij asthma, bronchitis, kinkhoest, in fluenza, de hevigste verkoudheid, den hardnekkigsten hoest en alle borst-,keef- en longaandoeningen; volstrekt onscha delijk. Dikwijls was de het laatste redmiddel van den asthma- oi teringlijder. Reeds na het eerste gebruik, ondervindt de zieke een weldadige ver lichting, de slijm komt gemakkelijk 1 3, en na geregeld gebruik volgt dan 6poedlg °en blijvende genezing. Prijs per flacon van 230 gr. F. 1.— t van 550 nr. F. 2.— en van 1000 nr. F. 8.50. Élscht rooaen band met handtcekcnTng L I. AfthER, ROTTERDAM. Verkrijgbaar bij alle drogftten, ca de meeste apothekers Ober Medio. Bath Dr. ron Fetzen, Stutt gart, schrot: „Hunyadi Jéoos-Bitter- water" wordt door my zeer hoog gewaar deerd om zijn eigenschap van pijnloos pur» geeren en zijn zekere werking. 8392 8 voorkomt hot aanzetten van tandateen en houdt de tanden rein en gezond. Gr. tuba FL .75 KJ. tub. FL - •i:.- 617 10 50 Haar oogen waren vol tranon. Wat Chester betreft, hij was ten prooi aan al lerlei tegenstrijdige gewaarwordingende meest overheerschende daarvan was wel 't gevoel, dat, als hij Sylvia niet kon krijgen, een ander haar ook niet. zou mogen heb ben. Diedie verwénschte Franscke speler had haar dan toch weten te winnen. Maar houden kon zij daarom toch nog niet van dien man, dien zij ternauwernood een maand kendevan dien geaffeeteer den fat. Toen zij eenige oogenblikken later merk ten, dat zij de buitenwijken van Lacville naderden, voelden beiden iets als verlich ting. Daar heb je den ,,Ohdlet des Mu- guets!" riep Sylvia uit. Vindt je het geen grappig huisje Ja, Chester keek werkelijk verbaasd en lachend naar het hardrose villatje. 't Was dan ook een vreemd huis, dat steenen ge bouwtje, dat daarbij zoo grillig en, in Ches ter's Engelsche oogen, zoo belachelijk ver sierd was met vierkante, blauwe, porse leinen vakken, waar reusachtige lelietjes van dalen op geschilderd waren. Maar hij had niet veel tijd er naar to kijken, want reeds hield de auto stil voor den ingang en kwam mevrouw Wacbner's kort, breed lichaam haastig naar hen toe waggelen. Zij deed het hek open en ontving Ches ter en Sylvia met luidruohtige hartelijk heid in haar verwaarloosd tuintje. Onwillekeurig keek Chester verbaasd om zich heen. Het huis van de Wachners was heel anders dan hij zich had voorgesteld. Hij had verwacht een dier keurige, co quette villatjes te zullen zien, omringd door een van die vriendelijke, net onder houden tuintjes, die de trots zijn van de bewoners der Parijsche voorsteden. Mevrouw Wachner merkte zijn blik op en opeens kwam dc minder aangename ge dachte in haar op, dat zij misschien een fout, een leelijke fout had begaan met dien deftig en degelijk uitzienden Engelschman op den „Chalet des Muguets" te noodigen. Hij keek alsof het aanzien van de geheele woning hem niet aanstond. Het verwondert u, dat de tuin zoo verwaarloosd is, zoi zij op verdriotigen toon. Ja, dat is de schuld van den eige naar, niet van ons. Je zou zoo iets niet gelóoven van een Franschman, maar hij heeft ons laten beloven, dat wij niets aan den tuin zouden laten doenheelemaal niets. Hij zei zoo iets van eens per week een man te zendon om hem te onderhou den, maar hij heeft het nooit gedaan. Ja, ik heb me er dikwijls over ver wonderd, zei Sylvia oprecht, dat uw tuin er zoo uitzagmaar nu begrijp ik het natuurlijk. Wat vervelend, om zoo'n huisbaas te hebben. Het zou zoo'n aller liefste tuin zijn, als hij niet zoo verwaar loosd was. Ik ben blij, dat het gras ten minste geknipt is. Ik herinner me nog hoe lang het was, toen ik hier voor het eerst kwam. Gisteren zag ik, dat u heb hadt Ia- ten knippen. Ja, zei mevrouw Wachner, dat hebben we een paar dagen geleden laten doen. Frits stond er op, dat het gedaan zou worden. Als het nog altijd zoo hoog stond als dien eersten dag, had ik me onmogelijk een weg kunnen banen naar dat heerlijke bosch daarginds achter den Ch&let, zei Sylvia. Ik geloof, dat ik u nog niet heb verteld, dat ik gisteren daarginds onder de kastanje- boomen ben gaan zitten, in de hoop, dat u zou thuiskomen. Ben je in het bosch geweest? vroeg mevrouw Wachner ontsteld. Dat hadt je niet moeten doenZij schudde be denkelijk het hoofd. We mogen vol strekt niet in het bosch wandelen. Wij hebben er ook nooit een voet gezet. Vriend Frits wachtte in de smalle huis deur zijn gasten op. Hij scheen beter ge luimd dan gewoonlijk en praatte bij het naar binnen gaan op opgewekten toon met Chester. Hierheenzei hij gewichtig. Doe geen moeite om in het salon te gaan, me vrouw. Wij zullen hier thee drinken, na tuurlijk. Sylvia moe6t onwillekeurig glimlachen on tevens deed het haar aan, te zien hoe veel moeite er gemaakt was om haar en Chester behoorlijk te ontvangen. In het raidden van de ronde tafel, die er gisteren zoo leeg en kaal uitzag, stond nu een vaas prachtige witte rozen, die zeker niet uit den verwaarloosden tuin af komstig waren. Twee grooto dessertachalen waaen vol met heerlijke gebakjes; die gebakjes, waar de Fransche banketbakkers terecht zoo be roemd om zijn. Er was ook een schaal met aardbeieD, Sylvia's lievelingsvrucht, en zelfs had mevrouw Wachner don room niet vergeten, ofschoon die, volgens haar smaak, schade deed aan den geur van de aardbeien. Wat waren het tocb. goede menschen. die Wachners Terwijl Sylvia om zich heen keek in het grappige, kleine eetkamertje, dacht zij on willekeurig aan het onbehaaglijke gevoel, dab zij den vorigen dag had gehad, toen zij hier alleen was geweest. Zij kon zich nu haast niet begrijpen, dat haar hier in dit dood-alledaagsche, nu werkelijk gezel lige vertrekje zoo'n vreemde, griezelige gewaarwording had bekropen. Zeker had zich toen een of ander beest, een wild, schuw dier, uit het b—ch afkomstig cd. toevallig in het huis af dwaald, in een of ander hoekje schuil r rtiouden en die onbestemde gewaarword.ng van vrees bij haar opgewekt. En nu ga ik even thee zetten, zei mevrouw Wachner, en Sylvia bood aan, met haar mee naar de keuken te gaan om haar te helpen. We zullen nu een gezelliger theeuur tje hebben dan den eersten keer, toen we hier samen theedronken, zei mevrouw W achne r j ovia al O, ik heb toen een heel prettigen middag gehadriep Sylvia uit.' En ik zal altijd dankbaar zijn voor de gastvrij heid, die u mij en de arrne Anna hebt bewezen. Ik vraag mij dikwijls af waar Anna op het oogenblik in Parijs logeert en wat ze uitvoert. Sylvia zag mevrouw Wachner vragond aan. Deze was juist bezig met kokend water in haar porseleinen trekpot te schenken. Ja, daar zullen we wel nooit achter komen, antwoordde zij. 't Was een erg vreemd mensch, die mevrouw Woleky, zoo vreeselijk gesloten. Ze vond het niet prettig om te spelen, als er menschen, die zij ken de, in de Baccarat-zaal waren. En wat zo nu uitvoertZij haalde veelbeteekenend de schouders op. U weet, dat ze gisberen om haar ba gage hoeffc getegrafeerd Zoo? Nu, in dit gevalik bedoel als die bijtijds is aangekomen, is zij nu waarschijnlijk naar Aix, of misschien wel naar Monte-Carlo. Heb scheen haar niet te kunnen schelen of het warm of koud was, als zij maar kon krijgen wat ze heb ben wou dat is gelegenheid om te spelen. Mevrouw Wachner was klaar met haar thee. Zij stond nu met de handen in de zij en keek door het kleine raam naar heb door de zon verschroeide grasveld, dat aan het kastanjebosch grensde. Neen, zei zij. Ik denk er geen oogenblik aan, dat je mevrouw Wolsky ooit zal terugzien, 't Zou me ten minste ten hoogste verwonderen. Al was 't maar om deze reden, dat ze zich toch waarschijn lijk een beetje voor je moet schamen, om de manier, waarop zij je heeft behandeld. Jij bent altijd zoo lief voor haar geweest, Sylvia. Zij was veel liever voor mij dan ik voor haar, zei Sylvia zacht. O, beste kindMevrouw Wachner legde haar dikke hand op Sylvia's schou der. Je hebt zoo'n warm, liefdevol hart, ja, dat is zool Neen, neen, Anna Wolskf was werkelijk niet in staat een vriendin zooal6 jij naar waarde te schatten. Maar nu bon ik klaar met de thee, zij ia good fiterk. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 6