DoeieÉazerue Leiden. Voorwaardelijke invrijlieidsstelling. Telegrammen. Provinciale Staten. Advertentiön. Marktberichten. Ter opleiding Mantelvak KATWSJK-AAN-ZEE. OPENBARE VERKO0PING Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 13 Jtml. Modogedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Inatituut te De Bildt. Hoogeto barometeretand 773.0 te Ilorta. Laagste stand 757.0 te Karlsruhe. Venvachttng tot den avond van 14 Juni: Zwakke tot matigen noordoostelijlcen wind. Meest liohtbewolkto luoht. Waarschijnlijk droog, warm weer, behoudens geringo onweorskanB. Het weer in liet Buitenland. Hot gebied van fraai, heldor weer aan de Oost- reo breidt sich naar het Zuiden en Westen uit met lioogo temperaturen. Ovor Noor d-Wcst-Frank rijk, België on Zuid-West-Duitsohland is de lncht be trokken en het weer rogenaohtig. Over Groot-Bri- tannie ie do bewolking nog zwaar bij een matigen meeat noord-oostelijkcn wind en zaoht weer. In West- en Zuid-Frankrijk is de temperatuur laag en brengen onweersbuien hier on daar zeer uivaren regen. Do onweerskana voor Midden-Duitscliiand, ons land en België, ie, hoewel afgenomen, nog niet geweken. Te Limerick in Ierland brak brand uit bij eon aannemer, waarbij drio personen, onder wie de eigenaar der zaait, verbrandden, terwijl zijn vrouw, die uit een bovenraam sprong, dientengevolge stierf. Vier andere personen konden zich nog red den, door uit een achterraam op een naburig dak to klimmen. Te Sydney, in Australië, trad do kassier van den Dveleigh.spoorweg zijn bureau binnen met een doos onder den arm, waarin zich ruim f41,000 bevond, bestemd om er do beambten hun salaris mee te be talen. Eensklaps schoten twee gemaskerde mannen toe, die den kassier de doos ont rukten en er mee in een gereedstaande auto sprengen, waarop zij ijlings w-egtuften. Men denkt, dat zij de auto ook gestolen hebben, tijdens de afwezigheid van den chauffeur. Hot stoomschip „Oaimhill" dat door al het scheepsvolk, met uitzonde ring van den kapitein, den lsten stuurman, de.» 2en stuurman, don 4on machinist en de hofmeester acht weken geleden ter hoogte van Nicuw-Ierland verlaten werd, is opge pikt, en naar Nieuw Guinea gesleept. Het schip verloor zijn schroef op 31 Maart en de eerste machinist trachtte dat gemi3 te her stellen wat hem niet gelukte, waarop do be manning het schip verliet in drie booten, die ua een ontzettenden sneeuwstorm te hebben doorgemaakt, op hot eiland Pabaul in den Bismarek-Archipel aankwamen. De achter geblevenen vertoefden acht weken alleen op het stoomschip. In Detroit veroorzaakte de hitte tien sterfgevallen en ruim honderd ge vallen van on welzijn. Indebted. WerStliiiir. xljsi «psenatsjo'js: I) A T O tl DAGEN. Vol vr. pors. Kin- 'teron 3 7 Jnni- omlag ?.o 10 0 8 Maandag 41 i0 W 9 Diucilae 41 10 61 10 Woensdag. 45 10 66 11 Donderdag 43 10 63 Vmdn 40 10 60 13 40 10 66 Verschenen is het rapport der commis sie, benoemd door het hoofdbestuur van het Nederlandsëhe Genootschap tot Zede lijke Verbetering der Gevangenen ITmtre-nt het wetsontwerp tot ,,Vaststelling van na dere strafrechterlijke voorzieningen be treffend© do voorwaardelijke strafopschor ting, de betaling van geldboeten en de voorwaardelijke invrijheidstelling". Wij ontleenen daaraan* het volgende: Algemecne Beschouwingen. Dc Commissie had tot opdracht het wets ontwerp voornamelijk te beoordeelen nit het oogpunt der reclasseering. Het instituut der „voorwaardelijke straf opschorting" verdient warme sympathie. De V. S. heeft tweeërlei doel. Zoowel het aantal korte vrijheidsstraffen te verminde ren als do recidive tegen te gaan. Wat do eerste zijde van het vraagstuk betreft, behoeft het schadelijke van korte vrijheidsstraffen niet meer te worden uit eengezet. Dc V. S. zal moeten dienen om onnoodi- ge vrijheidsstraffen te voorkomen en daar mee den dader te laten in de positie, die hij vóór het begaan van het strafbaar feit innam. Al mag do opencming van de V. S. in do wetgeving er niet toe leiden, dat het O.M. nu voortaan allerlei kleiDero vergrijpen gaat vervolgen, die tot nog toe onvervolgd blijven, toch kan de invoering van de V. S. tdh gevolge hebben, dat het O. M. tot ver volging overgaat, waar het tot nog toe die achterwege liet, niet omdat het feit niet ernstig genoeg was, ook niet omdat de da der zoo sympathiek was, doch alleen, om dat door een op den dader toegepaste vrij heidsstraf deze met zijn gezin te gronde zou worden gericht. Naast dezo zijde van het vraagstuk staat de beteugeling van recidive. De V. S. kan daartoe sterk meewerken. Het reclasse rings werk, dat men nu eerst begint, nadat gevangenisstraf is ondergaan, kan, bij opneming in de wet van de V. S., borden aangevangen vóórdat do veroor deelde met de gevangenis kennis maakt en met het doel, hem voor die kennismaking te behoeden. Dat de reclasseering om dit woord nu te behouden ook ten opzichte van hen, die hun straf door toepassing van het nieuwe instituut niet ondergaan veel gemakke lijker ie te verkrijgen voor hem, die nog nimmer met de gevangenis kennis maakte dan voor den ontslagen gevangene, behoeft geen betoog. En indien dit waar is, ligt in het. feit der moeilijke reclasseering van den ontslagen gevangene reeds een factor, die dezen eerder tot misdaad doet terugvallen dan hom, op wien de V. S. is toegepast. Verschillende stelsels. In het Ontwerp is gekozen het Fransch- "clgische systeem van V. S. Do vervolging ^oreït n.l. tot het eind toe voortgezet, do berechting eveneens, de straf wordt uit sproken. Alleen, zij wordt onder bepaal de voorwaarden niet ten uitvoer gelegd. En zij kan nog worden ten uitvoer gelegd ge durende den proeftijd. Het Ontwerp keert zich dus af zoowel van het Duitsche stelsel der voorwaarde lijke gratie, als van het Engelsch-Ameri- kaansche systeem, waarbij de -rechter de straf niet uitspreekt, doch die nog kan op leggen gedurende een bij de wet bepaalden tijd. Do Commissie acht de keuze, bij het Ontwerp gedaan, juist. Tegen het Duitsche stelsel van voorwaar delijke gratie pleit afgezien van de staatsrechtelijke vraag, in hoeverre door dat stelsel liet karakter van het instituut der gratie wordt aangetast dat zij ver leend v/orclt, niet door den rechter, maar door de administratie. De macht, die daar door gegeven wordt aan het O. M., is naar Hollandschen smaak te groot. De Neder lander geeft liever veel macht aan den rech ter dan aan het Openbaar Ministerie. De intrekking van die voorwaardelijk verleen de gratie heeft dan ook plaats buiten den rechter om. Hij, op wien de Y. S. wordt toegepast, wordt wel degelijk gestraft. Het zal menig maal de vraag zijn, wat op den dader zwaarder zal druldcen, het ondergaan van een korte vrijheidsstraf, of het „genieten" van de V. 8. met de talrijke voorwaarden, waaraan hij zich gedurende geruimen tijd heeft to onderwerpen, op gevaar af van an ders het Damocles-zwaard van de uitge sproken straf op hem te voelen neerkomen. By welke delicten en tot welk straf-maximum. Het wetsontwerp laat de Y. S. toe zoowel bij misdrijven als bij overtredingen. Niet in den aard van het strafbare feit, maar in de maat der door den rechter opgelegd© straf wordt de grens gesteld. De opgelegde straf moet zijn een vrijheidsstraf. Hieruit volgt reeds, dat bij de meeste overtredingen, waarbij toch, zooal niet alleen geldboete is bedreigd, dan toch geldboete door den rech ter wordt opgelegd, het instituut niet voor toepassing in aanmerking komt. Do opge legde straf mag niet hooger zijn dan zes maanden (gevangenis of hechtenis). Het komt de Commissie voor, dat het maximum te laag is gesteld. Men vergete niet, dat onwèlekeurig de rechter door de bepaling van het Ontwerp zich zou kunnen laten beïnvloeden bij de bepaling der straf. De Commissie is dan ook eenparig van ge voelen, dat het maximum in art. 14 bis van het ontwerp moet worden verhoogd tot een jaar. Omtrent de vraag, of het maxi mum nog hooger gesteld moet worden dan éón jaar, is <le Commissie in twee gelijke helften verdeeld. Recidive. Het ontwerp sluit de toepassing van de Y. S. niet uit bij recidivisten. En volgens de Commissie te recht. Vooreerst zou de Y. S. dan al dadelijk zijn uitgesloten voor al diegenen, die recidivist zijn, maar op wie bij het begaan van hun eerste straf baar feit de V. S. niet kon worden toege past, omdat zij toen nog niet bestond. In •de tweede plaats is de regeling der recidi ve in de artikelen 421423 Swb. niet zóó gelukkig, dat men de toepassing van de Y. S. zou moeten achterwege laten b.v. bij iemand, die art. 174 Swb. heeft overtreden en later zich aan een geringen diefstal heeft schuldig gemaakt. In de derde plaats leert de ervaring, dat wel degelijk ook recidivis ten met vrucht kunnen worden gereelas- seerd. De taak der reclasseerings-vereenigin gen is de recidive te voorkomen, hieronder begrepen de tweede en volgende herhalin gen van eenig strafbaar feit. Ook bij geldboete? Zooals hierboven reeds is opgemerkt, is in het ontwerp de Y. S. uitgesloten, in dien de rechter geldboete heeft opgelegd. De M. v. T. blz. 15 geeft als reden hiervoor op, dat de Y. S. bij geldboete niet noodig is. De Commissie is het daarmede eens. Het ontwerp maakt ook het betalen dor boete gemakkelijker dan tot dusverre. Er kan zelfs uitetel van betaling worden gege ven tot een jaar toe. De geldboete is trouwens te beschouwen als een lagere etraf dan de vrijheidsstraf met Y. S. Een minderheid in de commissie wenscht het instituut wel tot do geldboete uit te breiden. Haar argumenten komen neer op het volgende (Wordt vervolgd). ACADEMIËN IEUWS. Leiden. Geslaagd voor het pïopaiedeu- tiscli examen medicijnen mej. P. M. Boele en de hoeren J. B. Kosters en F. W. N, Hugenholtz; voor het theoretisch-'"' genees kundig examen de heeran H. Lautenbach en P. C. J. Boudier; voor het doctoraal examen medicijnen do heer Ph. v. Blankenstein voor het voorbereidend examen Ned. Ind. Adm. dienst de heer A. C. Tobi; voor hot propaedeutisch examen in de godgeleerdheid do heeren J. Kooy, W. O. Krijgsman en A. W. de Hase Winkelman, en voor het eindexamen Ned..Ind. Adm. dienst de heer H. J. Jansen. Utrecht. Bevorderd zijn tot arts de heeren H. J. Hagens en S. L. J, Mekel en tot tandarts do hoeren Th. de Jongo Cohen en H. Kattenburg. Fransohe Kabinetscrisis. PARIJS, 13 Juni (Part.). De bladen pu- bliceeren een uitvoerige lijst met de na men van de afgevaardigden, die gisteren in de kamer aanwezig waren. Tevens staat daarbij aangegeven welke afgevaardigden voor en tegen de regeering hebben ge stemd. Daaruit blijkt, dat van de Linker zijde zes personen zich van stemming heb ben onthouden, hoewel rij niet gekant wa ren tegen de driejaarswet. Een der afge vaardigden verklaarde, dat het ministcrie- Ribot niet geslagen is, doch eenvoudig weg geschopt is. Als bewijs van de minachting, welke men van de zijde dor vooruitstre vende linkerzijde het Kabinet toedroeg, geldt, dat, men slechts tweede-rang-spre kers in het vuur bracht om het ministerie te bestrijden. Een debat met groote rede voeringen heeft aldus niet eens plaats kunnen vinden. De vreugde der geunificer- de radicalen, radicaal-socialisten en socia listen ia onbeschrijfelijk. De hoofdartikelen van de blader) dezer richtingen geven daarvan het bewijs. De eischen der over winnaars zijn thans zeer hoog. In het kamp van degenen, die de nederlaag le den, is de teleurst-eling zeer groot. In de perscommentaren van de bladen, welke de regeering met instemming hadden be groet, wordt van do afgevaardigden, die hot ministerie ton val brachten, gesproken van landsverraders. PARIJS, 13 Juli. (R. O.) Viviarn heeft het aanbod voor het samenstellen, van een kabinet aanvaard. Groothertog Adolf F ried richt NEU. STREL1TZ 13 Juni (R. O.) De ex tra-trein met het lijk van den groothertog kwam om 10.40 aan het station aan. De lijk kist is plechtig naar het slot overgebracht, waar de overleden groothertog op een praal bed werd gelegd. Den 16den Juli zal de overbrenging naar de slotkerk plaats heb ben. De overbrenging naar Mirow is op 18 Juri bepaald. Turkije en Griekenland. KONSTANTINOPEL, 13 Juni. (Part.) In verband mot de Grieksck-Turksch© spanning hebben, naar vernomen wordt, de groote mogendheden het voornemen om een ge- meenschappelijken stap, zoowel bij do Porte als bij do Grieksche regeering te onderne men. Deze stap zou zeer spoedig te wachten rijn. KONSTANTINOPEL, 13 Juni (R. O.). De Grieksche gezant heeft aan de ambassa- durs der groote mogendheden mededeeling gedaan van zijn stap bij den grootvizier. Hij heeft er nog aan toegevoegd, dat het aantal Grieken in Aiwali omstreeks 30,000 bedraagt en dat zij gewapend zijn. In Edre- mid zijn drie bataljons Turksche troepen aangekomen. In de wateren bij die stad moet een Grieksche torpedoboot zijn ver schenen. De in Frankrijk gekocht© Turk sche torpedobooten zijn in de Dardanellen aangekomen. Griekenland. ATHENE, 13 Juni. (R. O.) Officieel zal heden worden afgekondigd do wet inzake den afstand van bet eiland Sa- seno aan Albanië en het decreet tot an nexatie van de eilanden Chios en Myti- lene. De werkstaking in Italië. ROME, 12 Juni. (R. O.) Het „Gior- nale d'ltalia" meldt dat in Ravenna da stakers zich schuldig maakten aan ge welddadigheden op verschillende punten der slad. vele personen zTjn gearresteerd* De rust is hersteld. ANC'ONA, 13 Juni. (R. O.) Het oyndlicaatl der spoorwegarbeiders heeft besloten het werd onmiddellijk te horvatten. Russische Doema. ST-PETERSBURG, 13 Juni. (R. O.') Do Doema nam in de gisteren gehouden bijeenkomst de begroohng van het hoofd bestuur der landhouwafdeeling aan. De rapporteur verklaarde, dat het departe ment van landbouw alle maatregelen nam om de wenschen der Doema te ver vullen en zijn arbeid met dien der Zemst- vo-organisaties in overeenstemming te brengen. Met het oog op dien vruchtdra* eenden arbeid stelt de commissie voor, do gevraagde kredieten toe te staan.(Toe- iuicliing). Bil 'de aanneming der begroo- ting sprak de Doema o.ra,. den wcnsch, uit, dat het hoofdbestuur van de land- houw-afdeeling de verontreiniging van de granen, waardoor de prijzen van Rus sisch graan in het buitenland worden verlaagd, krachtig zal bestreden en een ntot kolonisatie van Aziatisch Rus- uitwerken. De Octobrist Seimooof wees op de nadoelen, uit het vertrek van Russische werklieden naar het buiten land 'voortvloeiend. De eenige verstan dige manier ter bestrijding dier emigratie is om door stelselmatige Kolonisatie van Siberië de arbeidskrachten in het land, te houden. Luohtsohlp ver ongol ukt. DIEDENHOFEN, 13 Juni. (R, O.) De militaire bestuurbare lichtkru'ser ,,Z. I" 1b hedenmiddag twaalf uur op een tocht van j Keulen naar Matz bij Dicdenhofen bij het volbrengen van een noodlanding veronge lukt. Het luchtschip was door de aanhou dende regenbuien veel zwaarder geworden. Het word loodrecht tegen den grond go- drukt en brak doormidden tusschen de achter gondels. Naar de „Loth. Nachr." verneemt moet het luchtschip geheel gede monteerd worden. De eerste luitenant is ge. kwetstandere bijzonderheden ontbreken nog. P e 81. DAR-ES-SALAM 13 Juni CR.. O.) Daar tuseclien 2 en 10 dezer weer vier gevallen van pest geconstateerd' rijn, is de stad op nieuw van pest besmet verklaard. Laatste Berichten. Men meldt ons uit Amsterdam: De politie werd gewaarschuwd, dat het echt paar v. B. in de Reguliersbreestraat door gasverslikking om het leven was geko men. Uit het onderzoek bleek, dat hier zelfmoord in het spel was. Een drietal gaskranen stond wijd open.; Uit de Hoofdstad meldt men ónsr Het weekblad „De Fakkel" meldde, dat het mo- biliGatacvoctrsokrift op een der compagnieën van het zevende yeg. inf. is zoek geraakt. Wij vernemen, clat liet document heden- morgon is teruggevonden. Het bevond rich, goed weggebdrgen, in een ander archief dan waarin het- thuis behoorde- Overigens was het bewuste stuk. naar wij van bevoegde zijde vernamen, niet van belang. A ARL ANDER VEEN. Op do aanbeveling voor secretaris en ontvanger der gemeente Vrij hoe venuCappel zijn geplaatst No. 1 de heer J. van Voorst van Beest, te Beusichem; No. 2 de he?r G. van Gulik, alhier. SASSENHEIM. Gisteravond ongeveer kwart voor a-ch- ten kwam alhier aan de 4de corap. 2de bat. van het reg. Jagers, onder commando van kapitein Walker. De troep, eterk 65 man, was om hAlfdxie 'e namiddags uit Den Haag vertrokken. Op do Nieuwe Losplaats, waar inmid dels ook de veldkeuken was gearriveerd, word halt gehouden, omdat in onze ge meente zou worden overnacht. Nadat do manschappen zich wat hadden verfrischt en een kop koffie met brood gebruikt, zochten rij hun nachtleger op. De troep is om halfzes vanochtend naar Amsterdam afgemarcheerd. lintwljk-nan-Zee. Te ÏJmuiden kwamen binnen: K.W. 176, „Jaeoba", met f107; K.W. 160, ;,Handel en Zeevaart", met f336. Hr. Ms. Pantscrschip „Hccmskcrck". Hedenmorgen is van Nieuwediep dit schip vertrokken met bestemming recht-streeksch naar Curacao, indien nog noodig, ter ver vanging van Hr. Ms. „Kortenaer" voor Tam- pico. Aan boord der „Heemskerk" zijn mili ciens der lichting 1914, opgekomen voor de gewone 8-maandsche oefeningen en in hot laatst der maand Mei geëmbarkeerd. Hot is de eerste keer, dat zee.miliciens buiten Europa gaan, dit in verband met de nieuwo bepaling der militie.wet, dat zee- miliciens in gewone omstandigheden ook bui. ten Europa kunnen weerden gezonden, indien het te verwachten is, dat do gebruikelijke oofeniiigstijd gedurende het buiten-Euro- peesch verblijf niet wordt overschreden. De oefeningstijd dezer miliciens loopt 1 Oeto. bei' af. Rekening Zuid-Holland. Verschenen is de rekening van inkom sten en uitgaven der Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het dienstjaar 1912. Het totaal der ontvangen inkomsten bedroeg f 2,468,284.267,, zijnde de som van f798,423.96 minder dan geraamd werd. Het totaal "der gemandateerde uitga ven bedroeg £277.898,38; er is mitsdien een nadeehg saldo van £239,614.117». In het ontwerp van de begrooting voor het dienstjaar 1915, wordt ter bestrijding der uitgaven voor gemeld ajar gevor derd de heffing van 147» opcenten op de hoofdsom der grondbelasting (ge bouwde en ongebouwde eigendommen) en 117, opcenten op die der personeele belasting, dienst 1915. De opcenten op de ongebouwde eigendommen worden begroot op £142,815.14, die op de ge bouwde op f468.781.15 en die op de personeele belasting op. f 437,052.13, te zamen f 1,048,648.42. Het totaal der geraamde inkomsten bedraagt f3,706.796.56; dat der uitgaven hetzelfde bedrag. Aankoop perceclcn TFaddinxvcen. Ged. Staten stellen Prov. Staten voor In de gemeente Waddinxvcen aan te koeen £woe in de onmiddellijke nabijheid van de brug over de Gouwe gelegen peiwelen buis, schuur, erf en weg groot samen 8.65 A. voor f8750. Subsidie Restauratie Hed.-Herv. Kerk Voorbout. Ged. Staten stellen Prov. Staten voor voor bovengenoemde restauratie een subsidie be schikbaar te stellen van f 1800. Gevraagd waa f 3000. Krankzinnigenverpleging Noord» ijkerhout. De Limburgsche krankzinnigen zullen, ingevolge beslissing van de blaten dier provincie, uit de gestichten te 's-Herto- genbosch en Vught worden overgebracht naar die te Ven ray. Voor de Zuid-Hollandsche patiënten zal dan geen plaats meer zijn in bet man nengeslacht „St. Servaüus" te Venray van de Vereeniging der Broeders van Liefde aldaar. Dezelfde yeroenigiiig heeft een man- nengestiebt in aanbouw to Noordwijker- hout. Het is haar bedoeling, hierheen de Zuid-Hollandsche patiënten, die thans te Venray verpleegd worden, over te bren gen en hiervoor met onze Provincie een nieuwe overeenkomst aan te gaan ter vervanging van de bestaande van 1906. Ged. Staten zijn met het bestuur tot overeenstemming gekomen en bieden Prov. Staten een concept-contract ter overweging aan. eieren f 4.50 tot 495. [Cal koeneieren f7.-— af 8 per 100 stuks. Handel malig. Meppol, 12 Juni Boteimija. Aaugevoerd 1400 KM. Hoogste prijs 1 16, iniddelpi ys/' 1.16, laagst# prijs ƒ1.14 per KG. Amsterdam, 18 Juni Aardappelen prezen» Ze uwscho eigenheimers 4 50 a 5. Zeeuwscho b mten 3.20 a 5. Ze uw.-che blauwen 3.10 a 5, Zeeuwsclio bravo'* 450 a 4.80. Andijker muizen, groot. 0.20 a 6.80. Andtjker muizen, klem, 4.— a 5.20. tVesiliindsche muizen 'i20. Westlaud-clie rond- n 6.50. Ryoer muizen 5 a 5.20. Malta's spni'g p'er KG. 0.10$ a 0.12. Noordli. muiz -ii 6-60 a 6-70. Aanvoer 5 ladingen. Loo-sduincu, 12 Juni. Groeatenveiling. Depri) een waren Bloemkool 1ste soort f 13.a f21.,2desoort 4 a 10 50. Eng. komkommers late soort 9.60 a '11.70^ dito 2de so rt '7.40 a f9.30, dito 8de soort 4 10 a 6,«0, wit to id. 1ste soort f af 2de soort af 3alade 1ste soort /0.80 a ''0.90, 2de soort f0 30 a '0.60. Peen 1ste soort f 10.60 f 15.90, 2de soort f 7 10 a f 9 90. Selderij f2 80 a f3. Rab.uber f2.a f 2.20. Peterselie 1 40 a 2.30. Audi) ie f 1.20 a '2. Perziken 1ste soort 14.— a f 22.—, 2de soort f 7 a '11 Spina ie '0.23 a f0.42. Stoolsla 5 a 8 c. Postelein '0.61 a 0.85. Kom kommer stek f 0.3-5—/ 0.75. Peulen '0 95-/1.05. Pnncessebooaen f2.30 a f 2.45. Tomaten 1ste soort '20.— a '24.2do soort f 16.— a 19.10, 3do soirt f6.— a '14.-. Aanvoer 'jO^ó-^j komkommers 34,200 bloemkool, 5355 bos peen, ll,50d pond t uuaten. Handel kalm, er «aren blijkbaar geen groot# bestellir gen uit liet buitenland. Londen, 12 Jnni. i.letaleu. (2de b.) Straits-Tin cont. 139.10/, op 3/m. 4J 1415', Koper coni. 61.17 6. od 3/m. 62.10/. Zink 21.7,6, Lood (Spaansch) 19.15/ a IJzer. (2e beurs). Cleveland Middlesbro No. 8 contant 51/2j, op 1 m. 51/4è koopeis. Geboren: JAN, Zoon van J. D. YELDEN. J. v. d. YELDEN Jaspebct. Leiden, 12 Juoi 1914. Haerengracht 184. 8184 7 Leiden, 13 Juni. Giaanmarkt. De omzetten in binnenlandscli graan zijn nog teleurstellend. Er is weinig noodig en haudel daardoor van weinig boteekenia. Tarwe in de prima soorten en beslist luchtv, ij. prijshoudend en soins hooier verkocht. Voor voer tarwe is wel vraag en wordt deze in -verhouding tut de b k-tarwe goed betajld. Haver duur, maar met beperkten omgang. Te noteereu zijn: Tarwe van f7.80 tot f 9-per 80 KG. Kogge van f 5.50 tot f 6.per 75 KG. Gerst van f5.50 tot f6 per 65 KG. Haver van f6.tot f8.50 per 100 KG. Erwten van f9.50 tot f 10.per Hl». Leiden, 13 Juni. Botermarkt. Prima fabrieksboter (contróle) van f54.tot f 56.Goede fabrieka- boter (oontröle) van f 49.— tot f53.Prima boerouboter van f51.tot '54.Goede boeren- boter van 47.tot /50.—Weiboter van tot Aangevoerd 400/8, 35/16 vaten, wegende 8350 KG. Handel matig. Lange Zwarte Turt 90,000 stuks, f 4.— a 4.25 p. duizend. Korte turf f af per duizend. Leiden* 13 Juni. Eieren veiling. Dc eieien zijn gesiempeld L. E. V. Aanvoer 7810 stuks. Prpzen waren 1 Kipeieren ran f4.20 tot f6.40, Eenden Geboren ELIZABETH ANTONIA MARIA, Dochter van; CHKIoT. M. W. DUUNHOYEN— Wabnas. J. DUIJNHOYEN. 8308 7 "Warmend, 12 Juni 1914. Heden overleed plotseling tot 1 onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echtgenoot en zorg- I dragende Vader PIETER DEE, in den ouderdom van 66 jaren. Namens wederzjj'isebe Familie: Wed. P. DEE Van 't Ribt en Kinderen. Leiden, 18 Juni. (Pieterskerkhof 18). 8328 13 De Heer en Mevrouw LE POOLE Yan Beek betuigen htm vriendelijken dank voor de belangstelling onder vonden bij de geboorte van hun Zoon. Leiden, 13 Juni 1914. 8310 6 Yoor de vele bewezen van deel neming, ondervonden gedurende de riekte en na het overladen van onze geiiefde Eclrtgenoote, Moeder, Behuwd dochter, Zuster en Behuwdzuster, Mejuffrouw JOHANNA RUIJZEN- DAAL, geb. Bakker, betuigen w\j onzen hartelijken dank. In het bij zonder den WelEdel. Zeergel. Heer Dr. D. TIMMERMANS, te Oogstgeest, voor de liefdevolle behandeling haar bewezen. S315 16 Namens de Familie, W. RÜUZENDAAL. Leidln, 13 Juni 1914. (Maredyk 39). BU vonnis van de Arrondissements- Recblbank to 's Gravenhago, van den llden Juni 1914, in uitgesproken het Faillissement ran W. U. UITTIENfl2$S>UT, KoIRehuishouder te Leidon, Kijjsssbiargön'sïaiigel 3$, met benoeming van Mr. J. G. GRATA MA, Rocliter in de Rechtbank tot Rechter-Commissaris en van Mr. N. C. KIST, Advocaat en Procu reur, wonende te Leiden, Utrecht- sche Veer 17, 1811 13 tot Curator. (verlioo»») bestaac gelegenheid voor een JOXG SEËSSJJH. 6 Br. bur. v. d Bla i onder No. 8332. TE Uil VS, voor de maanden Juli en Anyostus, een vrij, jreiascu- biieei'<l £tUIS, op zeer netien stand, zeer billyken pnjs. Te bevragen met fr. br. aan W. VAN BEELEN Czn., te Katw\jk aan den Rijn. 8353 8 Woensdag 17 Jnni a. s. voor middags negen nar precies: van dlv. buiten dienst gestelde goede ren, w. 0. ijzeren Reservoirs, Touw, IJzer, enz. Voor den Verkoop te P>e- Blohtigen. S355 14 Deurwaarder J. F. TEUNIS.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 3