A0. 1914. tSeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van iZon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen Eerste Blad. Uit de Omstreken. PRIJS DEK ADVERTENT JEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iodere regel meer /0.17J. Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine tdvertentiën Tan 30 woorden 40 Oente contant i elk tiental woorden meer 10 OentB.-Voor het inoaBBeeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor LeidöD per 3 maanden ƒ1.30; per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 0.10. Franco por post1.65. LEIDEN, 13 JUNI. Nederlandsche Spaarbankbond. Zooals wij gisteren nog mededeelden, wtelrd iJo algomeene vergadering van den Ne.d. gi aa'rbankbond gisternamiddag; in „Zomor- jng" gehouden. „Zomerzorg" zag er voor t gelegenheid reclit feestelijk uit Overal 'door de zaal stonden groene plantengroepen es op de tafels waren ruikers neergezet Het geheel mankte een aangenamen indruk, jte meer, doordat de zaal bijna, gehoc.l ge- ^uld was. Als nieuwe leden wètrden de spaarbanken Wieesp en te Westzaan aangenomen. Over het praeadvies van den hoer Wies Ver in an, uit Botterdam, over: De opmaking der fralans met betrekking tot het effectenbezit, waai-van wij gisteren do conclusies hebben ïuedegodeeld, ontspon zich een uitvoerige, doch tevens aangename gedachtenwisseiing. pij na alle sprekers konden met de door 'den prae.adviseur voorgestelde methode van boeking zich v:: enigen, behalve de heer [Andries, uit Den Haag, die. hoewel leek financieel gebied, liet prae.adviea en voor namelijk de conclusie or van bestreed. Hij wilde bij het koopen van een effect op de balans geen rekening houden met. de aankoopswaarde nóch met de koerswaarde. Bij v.'il de rente, die bet effect afwerpt, 'kapitaliseeren, naar den maatstaf van 4l/2 of 5 pOt, Li hoofdzaak bepaald door de kente, die men zelf aan de inleggers be taalt. Voor die waarde moet het op de balans blijven, totdat het wordt afgelost. Ofschoon de voorzitter een voorbeeld uit het buitenland (Rusland) noemde, waarbij deze methode doeltreffend was gtebletoon, vond het denkbeeld van den heer Audries in de vergadering geen instemming en ver- eenigden allen, die zich lieten hoeren, met den voorzitter, zich met dc oude en beproefde methode, door den heer Westerman aange- prezen. Hierop werd de vergadering verdaagd tot hedenvoormiddag te halfelf. De voorzitter der Leidsche Spaarbank, inx. Viruly, noodigdè belangstellende leden uit de inrichting der Leidsche Spaarbank to be zichtigen. IIot bestuur ]ion dit aanbevelen. Deze spaarbank is keurig ingericht. Hierop maakten de leden met extra-trams een uitstapje naar Noordwijk.aan-Zeo, waar .de gemeenschappelijke maaltijd werd ge noten. Hedenvoormiddag werd de vergadering her- ppend. J De secretaris, mr. Del prat, herdacht aller eerst den heei' H. J. Sie-man, sedert de op richting penningmeester van den Bond. Het aantal leden bedraagt 3D, met een gezamenlijk saldo-tegoed van f73,861,447, verschuldigd aan 340,720 inleggers. Hoeren- veen en Westzaan traden toe, de spaarbanken te Wagen in gen en Meerkerk. AmeSde be dankten. Aan het op den spaarbankdag te Leeuwar- den genomen besluit tot uitgeven van maand cijfers werd uitvoering gegeven. De onderlinge overboeking van spaargel den tusschen do leden van den Bond was dit jaar, dat 206 posten werden ontvangen tot een bedrag van f 64,250, 243 overgemaakt tot een bedrag van f 96,892. Zonder discussie en hoofdelijke stemming werd art. 8 der statuten gewijzigd in dien zin, dat de nieuwe leden niet meor door de vergadering, maar door het bestuur kun nen worden aangenomen. Hierna kwam aan de orde een voorstel tot 'contributie wijziging, waardoor de kleinere Spaarbanken zullen worden ontlast. De nieu- tvo regeling is als volgt: Voor spaarbanken met een saldo-tegoed van: f100,000 tot f 500,000, f 1 pet f 100,000 'of een deel daarvan f500,000 tot f1,000,000, f2 por f 100,000 of een doel daarvan; f 1,000,000 tot f 10,000.000, f 2.60 per 100,000 van het eerste mil li oen en f20 Voot elk volgend millioen of deol daarvan; f 10,000,000 en hooger, f 3.50 peir f 100JXH) Van het eerste millioen en f 35 voor elk vol- 1 gend millioen of deel daarvan. Leeuwarden had hierop een amendement ingediend, strekkende om de middenklasse spaarbanken te ontlasten ten koste van 'do kleinere- Dit. amendement werd na bestrijding van den secretaris, mr. Delprat, eindelijk inge trokken en het voorstel van het bestuur bij acclamatie aangenomen. De beg'rooting der inkomsten en uitgaven voor 1915 werden in ontvangst en uitgaaf Vastgesteld op f2850. Tot plaats dor volgende vergadering werd .Vlissingcn aangewezen. Tot bestuurslid werd herkozen mr. G-. H. M Delprat. In de vacature.Sieman werd benoemd mr. O. Beekhuis, to Leeuwarden, terwijl het bestuur werd uitgebreid met t^vee Jedcn, waarvoor werden benoemd de heeren J. N. E. Deokers, te Maastricht, en mr. N. M. Lebret, te Oosterbeek. Bij dc rondvraag deelde de voorzitter mede, dat van Den Haag een vraagpunt van een piae.advies was ingekomen, waarin gevraagd wordt naar de wisselwerking tusschen het aantal dagen en uren, waarop een spaarbank ia geopend, en het getal spaarders. Hierna werd de vergadering gesloten. Een der afgevaardigden bracht hulde aan het Spaarbankbest.uur te Leiden voor de hartelijke ontvangst. Daarna werd in Zomerzorg" geluncht en vervolgens de Leidsche Spaarbank be zichtigd. Leidsch Universiteitsfonds. Onder voorzitterschap van prof. mr. 8. J. Fockema Andreae had in de Senaatska mer der Universiteit de jaarlijksche ver gadering plaats van het Curatorium van het Universiteitsfouds. Aan het van die verga dering uitgebrachte verslag over den jaar kring 1 Mei 19131 Mei 1914 is het volgende ontleend In het afgeloopen jaar traden tot het fonds toe 56 begunstigers en 28 leden; door overlijden of bedanken verloor het fonds 46 begunstigers en 44 leden, zoodat het aan tal begunstigers, leden, enz. op 1 Mei j.l. 1345 bedroeg. De inkomsten hebben, met inbegrip van een gift van f 245 van het opgeheven dis puutgezelschap ,,Wet en Practijk* f 8826.03 bedragen. De uitgaven wijzen aan een be drag van f 8145.22Azoodat het jaar sloot met. een batig saldo van f 680.81. Het kapitaal is thans gestegen nominaal tob fllQ,30O; het fonds-Schlegol bedraagt f 1078.28, het fonds-Kaiser fll64.11 Ter toelichting van den Staat der uitga ven wordt het volgende vermeld Aan prof. dr N. van Wijk werd f 250 toe gestaan als (bijdrage Li de kosten van een wetenschappelijke reis naar do hoofdcentra van Slavische cultuur en wetenschapaan dr. K. Sneyders de Vogel, lector in do Ro- maansche taal- en letterkunde, f300 voor een dergelijk doel. De directeur van 't Rijks-Ethnographisch Museum deelde mede, dat het Benin-werk van dr. Marquart was verschenendaarvoor werd f 150 uitgekeerd. Het aan de commissie aaugebodeu exemplaar is aan de Universi teitsbibliotheek geschonken. Vercler zijn toelagen uitgekeerd aan de privaatdocenten dr. H. F. Colenbrander, ds. A. J. Barnauw, dr. G. J. de Groot, dr. H. T. Roll, dr. K. H. E. de Jong, dr. W. Stortenbeker en den heer E. Douwes Dekker, groot f 500, f 200, f 200, f 20O, f 200, f 100 en f 150. Onder de verdere uitgaven is een toelage van f500 aan de Wis- en Natuurkundige Leeskamer „Bosscha" en aan de Juridische Leeskamer, eveneens een toelage tot dit bedrag tot uitbreiding van haar boekenver zamelingen. Morgen naar De Kaag! De- zeilvereeniging „De Kaag" boft. Bijna altijd is het mooi weer, als zij wedstrijden geeft, en werkelijk het ziet er naar uit, of het morgen het ware weer voor zeilen zal zijn. Zoo „unheimisch" als het verleden Zondag op de Braassemermeer was, zoo vroolijk zal het dan op do Kagermcer zijn. De inschrijvingen zijn zeer vele Tien motorbooten doen mee en 34 zeil jachten Opnieuw zal er 'n race tusschen de zes-meter-jachten plaats hebben en een in vitatie-wedstrijd voor jachten der nationa le klasse. De maatschappij „Carsjens" laat de „Leeghwater" varen voor de leden van „De Kaag" en hun dames, waarbij ieder lid een heer kan introduceoren. 'fc Zal vol zijn op de Kaag morgen en gezellig ook I Men deelt ons mede: Een erflater, die onbekend wenscht te blijven, heeft aan de Nederlandsche Gustaaf-Adolf-Vereeniging, gevestigd al hier, gelegateerd, een som van twee dui zend gulden, vrij van successierechten. Heden zijn met groot verlof vertrok ken do miliciens van de Octoberlichting 1913, van het 4de reg. inf. die gisteren uit het kamp bij Laren waren teruggekeerd. Maandag a.s. hoopt M. Kiel den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar bij de firma Tieleman en Dros op het magazijn in, dienst trad. Bij de gisteren door den directeur van het Rijksopvoedingsgesticht gehouden aan besteding van de levering gedurende het tweede halfjaar 1914 van a. het roggebrood en b. de aardappelen, waren eenige inschrij vers voor a. de Leidsche Broodfabriek h 0.10V6 per K.G., en b. de heer Th. J. B, Haan, alhier h 4.97 per 100 K.G. De muziek, en tooneclvereenigiihg 7,Nut ©n Vermaak", alhier, ontving ten behoeve van haal* jubileum-tooneel en voordraoht-wed- strijd van Z. K. H. den Prins der Neder- landen een zilveren medaille, terwijl ook onze stadgenoot prof. mr. J. E. Heeres toe zegging deed voor het sohenken yan' fcjeh zilveren igadaille. ALPHEN. Donderdag a.s., des morgens te halftien, zal de Raad vergaderen. ALKEMADE. De Raad zal vergaderen op Maan dag a.s. des morgens te negen uren. BODEGRAVEN. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Hoogeveen door ds. S. van Dorp, alhier. BOSKOOP. Reeds werd gemeld, dat ten gevolge van het verschil, in den boezem de-r Ver- ceniging voor Evangelisatie alhier ont staan tusschen de Geref. en de ethisch- confessioneelen, dc laataten op 27 Mei het oude bestuur hebben afgezet en een nieuw gekozen, van welk nieuw bestuur de lieer G. van Noordtvoorzitter is. In die kwaliteit heeft hij op 2 dezer het gebouw der Evan gelisatie van nieuwe sloten voorzien en deuren doen dichtspijkeren. Het oude bestuur heeft daartegen voor ziening gevraagd hij den president der rechtbank te 's-Gravenhage in kort geding. Voor het oude bestuur werd in deze zaak gepleit door mr. J. A. de Wilde, te 's-Gra venhage voor het nieuwe bestuur (de heeren v. Noordt c.s.) door mr. Van Es, te Gouda. De president heeft reeds vonnis gewe zen. Hij wees daarbij aan het oude bestuur do ingestelde vordering toe, met machti ging, om do aangebrachte afsluitingen te verwijderen en met bevel aan den. heer v. Noordt om zich daartegen niet te verzet ten en zich van daden van beschikking voortaan te onthouden. De Vereeniging was ook door negen hee ren tegen de terechtzitting der rechtbank van Donderdag gedagvaard om ontbinding van een koopovereenkomst te hooren uit spreken. Op de zitting deed zich een in cident voor. Er stelden zich twee procu reurs, mr. De Wilde in opdracht van het oude bestuur, en mr. De Olercq voor iiet nieuwe. Na conclusie van den officier van justitie trok de rechtbank zich terug in raadkamer en besliste daarna, dat mr. De Wilde alleen als procureur koD worden toegelaten. HAZERSWOUDE. De uitslag der verpachting der krooswerken in deze gemeente is als volgt: Oostvaart, Schoutenvaart, Lode- wijksvaart en Zuidzijde van het Dorp aan L. de Vogel voor f 12, f 10.25, f 18,25 en f 14. Oost-bovenvaart, Gemesnewegs- vaart en Vaart van hel Snookverlaat aan G. van Tol Jr., voor f 10,50, f25,75, en f2.50. Wesl-bovenvaart en Noordzij van het Dorp aan G. van Tol Sr. voor f14 en f 14. Onze gemeente, die zich sinds ja ren, vooral in het Oostelijk deel, bezig houdt met het kweeken van sierplanten en hoornen, doet ook thans door de teelt van groente van zich spreken. Do heer P. Kraan en echtgenootc gaven hiertoe den eersten s toot en in betrekkelijk zeer korten tijd zijn hun weilanden in uitge strekte groentenkweckerijen herschapen. Duizenden broeiramen worden in de Bent en aan de Zijde gevonden en velen maken expres een wandeling dien kant uit, om het groote warenhuis te bezich tigen. Als niemand er nog aan denkt verscho groenten uit zijn tuin te eten, ziet men reeds wagenvrachten er van naar het station gaan, om van daar naar Duitschland te worden verzonden. Dat dit nieuwe arbeidsveld aan zeer velen werk en brood verschaft, behoeft geen betoog. Moge het zonnetje van den voor spoed er steeds in behoorlijke male over blijven schijnenI HILLEGOM. De Vereeniging „.Middenstand," ah hier, heeft een verplichte ledenvergade ring gehouden, waarin de beschrijvings brief van het Middenstandscongres te Dordrecht is behandeld. Een afgevaar digde naar dat congres iB niet benoemd. De periodiek aftredende leden van het Centrale Hoofdbestuur werden opnieuw candidaat gesteld. Het Bureau van Ad vies voor den Middenstand te Amsterdam had verzocht adhaesie te betuigen op een adres aan de Tweede Kamer, verzoeken de om aanneming en spoedige behande ling van het voorstel-Aalberse in zake oneerlijke mededinging. Daartoe werd be-: sloteü. Aan de firma Johs, Kraaij en Co, is opgedragen, door de R.-K. Woning- bouwvereeniging „Het Oosten", te Am sterdam, het bouwen van 32 woningen aan één bouwblok, in de Madura? en Su- matra-straat- yoor f69,750, en van 24 woningen aan één blok in de Atjehstraat voor f63,900. Architect is de heer J. J. L. Moolenschot. Tevens het bouwen van een kantoorgebouw aan de Zuidblaak te Rotterdam voor de Nederlandsche Handelmaatschappij voor f 243,1500 j ars chitect de beer 7, Verheul Dz, KAMERVERKIEZING KATWIJK. Totaal uitslag dor stemming en uitslag der stemming in de verschillende plaatsen van het district. Pi?.atson v. h. Dr J. Th. Mr. n.w. O S. E. de distriot. de Visser. J.de Jong. Miranda. (Chr.-His.). (V.L.). (S.D.A.P.). 949 53 38 Noordwijk 704 112 43 Noordwij kerhout 362 38 8 399 36 18 Voorhout 295 12 7 Oegstgecst 298 133 13 "Warmond 281 13 11 Kijnsburg 369 25 8 Valkenburg 64 10 Leiderdorp 224 29 1 Pijnzatorwoude 66 9 1 243 28 5 282 166 23 99 21 1 5-32 61 18 230 106 32 Veur 248 10 6 Was3enaar 528 66 4 6176 956 242 Gokozcn Is alzoo dr. J. Th. de Visser. Bij d© periodieke verkiezing, in Juni 1913 gehouden, was de uitslag voor Katwijk als volgt Mr. J. E. Baron Van Wassenaer van Catwijck CC.-H.) 6CS3 st Mr. E. B. Kiristra (V. L.) 1158 st. S. R. dc Miranda OS. D. A. P.) 227 st. Prof. dr. P. J. Muller (Prot.J 135 stemmen. LEIDERDORP. Gisteravond was in consulueerende vergadering bijeen de Bouw-Vereeniging „Dorpsbelang." Nadat de voorloopige voorzitter de vergadering had geopend en o. a. had medegedeeld, dat er in aambe ien van f50 door 'de ingezetenen een stamkapitaal was gevormd van f2000. werden de statuten vastgesteld en werd besloten daarop do Kon. goedkeuring aan te vragen. Tot bestuursleden wer den gekozen de hoeren A. van Leertwen, ds. M. Kramer. .T. Koning Pzn., N. van Oosterhout eb Ph. Boot. Het ligt in de bedoeling der vereeni ging om verder werkzaam te zijn in hol belang der volkshuisvesting m den zin der Woningwet. Do vergadering "mach tigde het bestuur om de noodige stap pen hiertoe te doen. opdat te zijner tijd zou kunnen worden overgegaan tot het stichten van een twintigtal arbeiderswo ningen, zoo mogelijk, op twee verschil- lenae plaatsen in liet dorp. De burgemeester, die mede tegenwoor dig was, aankto het voorloopige bestuur voor lielgeen reeds in het belang van de ze zaak was gedaan en sprak den wensch uit, dat deze jonge vereeniging nog veel mocht doen m het belang van de ge meente Leiderdoip. NOORDWIJK. Ten overstaan van notaris Versluys, te Leiden, had bij opbod en afslag de ver- kooping plaats iri „Het Hof van Holland" van een huis en erf, gelegen aan de Kerkstraat No. 40. 't Was in bod ge bracht op f4000 on verhoogd met f200 en f800 of f1000, doch het werd niet gegund. Een wielrijder had gisteren een leelijk ongeval op den Pické-weg. Hij reen achter een auto aan. De helling hij de wed. Hendriks afgaande, "kwam bi] dichter achter den auto, die juist diikr moest uitwijken voor een aankomend rij wiel. De wielrijder had de keus 'tusschen twee leelijke dingen: tegen den auto of tegen een boom rijden. Dit laatste ge beurde. De fiets was erg gehavend, en do man stond te krimpen van pijn. De vrien delijke automobilist, die aan het onge val onschuldig was, stopte, en vervoerde den gevallen wielrijder naar dr, H. v. Nes. De tennisbanen van de Noordwijk- sche Sportvereeniging, waarop ook dit jaar wederom internationale wedstrijden zullen gehouden worden en wel van 20 23 Aug., voldeden altijd zeer goed, maar één ding was vervelendde vutte hanen kaatsten de zonnestralen terug, zoodat de spelers 't altijd verbazend warm had den, terwijl anderen last van hun oogen kregen. Thans zijn alle tennisbanen van bovengenoemde vereeniging rood ge kleurd met een procédé, waarvan onze dorpsgenoot, de heer R. J. de Groot, de uitvinder is. Onder zijn leiding heeft de bewerking plaats gehad, en tennisspelers verzekertten ons, dat het buitengewoon voldoet. NOORDWIJK-AAN-ZEE. De badplaats heeft gedurende den afgeloopen winter een goïieeJe verande ring ondergaan. Vooral bemerkt men die groote ver andering aan den Zuid-Boulevard, waar door de directie van het Kurhaus „Huis ter Duin" een reusachtig gebouw werd gesticht, bevattende 86 groote kaniers, thee- en gezelschapszalen, badkamers, kantoren, enz. Van verre en van nabij maakt dit ge bouw, door een corridor met het oude gebouw verbonden, een overweldigen den indruk. De directie, de heeren Willi, en H. Tappenbeck, veroorloofden ons een kjjkjo fe nemen, en wy stonden daar bij paf over hetgeen ons te zien geboden werd. Reeds de prachtige hal vestigde bij ons een zeer voornamen indruk, die nog versterkt werd, toen ons het vermoeiende en afmattende trappenjdimmen bespaard werd, door het gofjruik van de Stiglerlifi, die ons in minder dan geen lijd tot de bo ste verdieping voerde, waar wij op de balkons der hooggelegen kamera een ont zaglijken bhk hadden op bet verre larid-i schap, zoodat wij de spoortreinen zagen hecnrollen, de schoorsteenen der in de verte gelegen fabrieken zagen rooken, de molens zagen malen, en een klein idee ons mochten vormen van "Jeu voog ons liggendeii groolen waterplas. De sanitaire inrichtingen van dit go. bouw, geleverd door de firma Stokvis, te Rotterdam, voldoen aan de hóógste eischen, evenals de electrische verlich tingsartikelen, aangebracht door do fa, Groeneveld en v. d. Poll, te Amsterdam, De kamers, zoowel die der eerste als der hoogere verdiepingen, zijn. op da meest voorname, deftige en toch eenvoan dige wijze gemeubileerd. lil het kort, deze geheele inrichting maakt het „Huis ter Duin" tot een mo del-inrichting, en wij twijfelen niet, of het zal haar ook in dit seizoen niet aan de noodige medewerking van het publiek ontbreken. Met een variant op een bekend spreek woord zouden wij kunnen zeggen: „Do badplaats Noordwijk-aan-Zee bezocht te hebben en „Huis ter Duiu" niet gezien te hebben", da'; is een onmogelijkheid." Aan den Noord-Boulevard ziel men het hotel Van Ruiten veranderd in „Oranje hotel", het Hotel-Pension „Noordzee' van den heer W. v, Boelen, aanmerkelijk vergroot door bijbouw vau een roten? do met eetzalen. En aan den Rembrandlweg vindt men weer een groote uitbreiding door de op richting van het pension „Noordwuk," vroeger „Doncker et Pension „Roo-. zeu._" Uit alles blijkt-duidelijk, dat men bier met zijn tijd weet mee te gaan, en men toonen wil het vertrouwen der badgas ten waardig te zijn. NOORDW1JKERHOUT. De bloemist v. L'., alhier, schoof in zijn land op ratten. In het middaguur) bergt hij zijn geweer in de schuur sa een halfuur daarna is het verdwenen. Dé politie heeft de zaak in handen. De heer B., alhier, maakt een fietsi tocht. Hij komt in de „Meer" en ziet daar in do vaart een kinderhand boven, hel water uitsteken. Hij springt van us fiets, gaat te water en smaakt net genoe gen het kind te redden. Als een direct gevolg van de met selaarsstaking is hier een afdeeling van den Centralen Bond van Bouwvakarbew ders opgericht. RIJNSBURG. Niettegenstaande het minder gun stige weer voor bloemen, die op zonne schijn, veel zonneschijn wachten, is do. aanvoer op de veiling „Flora" toch groot' en worden tamelijke prijzen gemaakt. Al- b'ehooren Tlie nu riïet tot de bloemenwei refu, werden toch reeds deze wéék oot? nieuwe aardappelen geveild. VOORSCHOTEN. Dr. W. F. de Groot, alhier, komt voor op de voordracht voor leeraar in. wis- cri natuurkunde aan de H. B.-S. met 3-jarigen cursus en daaraan, verbonden Handelsschool te Haarlem, WARMOND Do omgeving van de R.-K. Bijzon dere School* alhier zal eerstdaags een belangrijke verbetering en verfraaiing on-j dergaan. liet prachtige, ijzeren hek langs den weg zal worden doorgetrokken langs de laan „Meerrust" en Üe Dorpsstraat, zoodat dan het gchoele plein rondom dio school vrij en voor het publiek afgeslo-j ten is. WOUBRUGGE. In de vergadering van de leden der Chr School alhier., werden tot bestuurss leden gekozen de heeren De Kwaastenief en Buitelaar. De penningmeester deelde mede, dat liet. bedrag voor den bouw van een nieuwe school en ouderwijzerswo- ning verkregen is bij do voorstanders van! het Chr. onderw ijs alhier. Spoedig zullen in een volgende verg Wering de bouw? plannen definitief worden vastgesteld. Met het oog op het 50-jarig bestaart der Chr. School zijn als commissie van voorbereiding voor do feestelijko herden king benoemd de hoeren ds. II. C. El- zenga, ds. L. C. \Y. Ekefing, H. de Boor, W- Btrookman en 0, C. san Hemessens KERKELIJKE BERICHTEN. Rijnsburg. Ned.-Herv. Gcrn. Zondag morgen to halltSen, ds. H, van Druten 'savoncb to vijf uren, ds. Hartwigscn, v»i Leidon.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1