N°. 16652 Donderdag IX .Xtiiil. A". W4. (§eze (Courant wórdt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Dit de Omstreken. LEIDSCH PRIJS DKR ADVEUTENTIEN: Van 16 regels /T.05. Iedere regel meer £0<17j. Grootere letters naa? plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZEIt COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 1.30; per week. f 0.09, Bniten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 0.10. Franco per post 1.65. DIRECTE BELASTINGEN. Do Bwfgemeestcr van Leiden brengt ter alge- mcene kennis. dat aan den Ontvanger derIHrooto Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Pereoneele Belasting No. 13 van den dienst 1914, excoutoir verklaard den 9en Juni j.l. en herin nert voorts deu belanghebbenden aan hun verplich. ting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. Do Burgemeester voornoemd. N. C. DE GIjTSELAAK. Leiden, den llen Juni 1914. DIRECTE BELASTINGEN. Do Burgemeester van Leidon brengt ter alge- meeno kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Personeele belasting No. ,12 van den dienst 1914, exeoutoir verklaard den lOen Juni j.l. en herinnert voorts don belanghebbenden aan hun vorplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet to voldoen. Do Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJ8ELAAR. Leiden, den llen Juni 1914. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op do artt. 12 en 37 dor Drankwet; Brengen ter algemeeno kennis, dat door GIJSBER- TUS MKERLEVELD. wonende te Lolden, een verzoek schrift is ingediend, om verlof voor don verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de voorkamer van bet perceel Claresteeg no. 21. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemecstor. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, don llen Juni 1914. LEIDEN, 11 JUNI. De „St-s.-Crt." bevat de statuten der Leidscho roei- en scilvereeniging ,,Die Leythe". De heer A. H. Bloem, onderwijzer, al hier, staat het eerst op de voordracht voor onderwijzer te Rotterdam. Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, die aan de beurt, van aftreding was als com missaris der Holl. Electr. Spoorweg-Maat schappij, werd met alg. stemmen als zoo danig herkozen in de te Amsterdam gehou den alg. vergadering van aandeelhouders. Het door de directie uitgebrachte jaar verslag over 1913 werd voor kennisgeving aangenomen, en dc balans per 31 December 1913 goedgekeurd. De heer J. D. Poll, hoofd der onder wijsinrichting van het Idiotengesticht „Voorgeest", is benoemd tot leeraar in de Nederlandsche taal aan de neutrale Han delsschool te Gent. De heer C. H. Kouw, amanuensis aan de Sterrenwacht alhier, zal 1 Juli a.s. zijn 40-jarig jubileum als zoodanig herdenken. Voor zijn benoeming was hij eenigen tijd werkzaam aan 's Rijks Constructieinrich tingen te Delft. ALPHEN. Het jaarfeest der „Martka-Stich- ting" heeft Woensdag 8 Juli plaats. Dien dag wordt in de nieuwe kerkzaal een bazaar geopend ten voordecle van de stichting. Voor het practisch apothekers examen te Amsterdam, is geslaagd mej. M. van de Kreke van hier. BOSKOOP. Do Raad heeft besloten tot aan sluiting van de gemeente aan den even tueel op te richten keuringsdienst van levensmiddelen met Gouda als centrum. Naar aanleiding van een brief van Ged. Staten, waarin wordt aangedron gen om verhooging van de toegezegde, subsidie ad f 105.000 voor de spoor wegverbinding GoudaBoskoopAl phen en waarin tevens werd gesproken van do mogelijkheid, dat dc losplaats aan do Olwegwetering uit het ontwerp zou komen te vervallen werd besloten, alvorens hierop een beslissing te nemen, dat een commissie van 3 Raadsleden bij den Minister van Waterstaat op .audiën tie zal gaan, om de onmisbaarheid van dien loswal te bepleiten. BODEGRAVEN. Te Utrecht slaagden als onderwijze res de dames G. van der Schenk en G. do Vet, beiden alhier, leerlingen van de Gemeentelijke Kweekschool voor Onder wijzers en Onderwijzeressen le Leiden. KATWIJK-AAN-ZEE. Een vacanlie-kolonie van veertien kinderen uit Brielle is hier aangekomen. LISSE. Gisteren word een groote auto van do Lisser Autogaragc door een van Lei den komende tram, tusschen een hek cu een boom voor do villa van dein heer Grullemans, totaal in elkaar ge drukt. De chauffeur, die zich alleen in do auto bevond, kon zich op het laatste oogenblik nog redden, zoodat deze er, wonder genoeg, zoo goed als met den schrik afkwam Wie aan dit ongeval de meeste schuld heeft, schijnt moeilijk uitgemaakt te kun nen worden, omdat de auto achteruit van af-het erf van dén heör Grullemans den tramweg opdraaide, juist toen dc tram in volle vaart van dc brug kwam rijden, zoodat spoedig remmen niet mo gelijk was. De chauffeur heeft, zooals hij zegt, de tram niet opgemerkt, omdat deze niet belde, en kon ook de botsing niet meer voorkomen, en de machinist was bo vendien. volgens ooggetuigen, bezig aan het vuur, zoodat ook deze de auto niet tijdig genoeg heeft opgemerkt. Intus- schen. de auto is geheel vernield en werd per as naar de garage gebracht. Verzekering dekt de schade. Gelukkig echter, dat de heer en mevrouw Grul lemans, "die op het punt stonden om in le stappen, dit nog niet hadden gedaan. Gisteren heeft men den niet wèl bij 'het hoofd zijnden Koos Speiker, die reeds een tweetal jaren een hut bewoon de in den Roversbroekpolder en die eer gisteravond het geheele dorp op stelten zette Nvan gemeentewege naar een in richting voor zenuwlijders getranspor teerd. Op last van den burgemeester werd verder de hut afgebroken en wer den de stukken bij de aschschuur ge deponeerd. De hut had cou oppervlakte van 4 vierkante meters dus de huizing was niet te royaal. NOORDWIJK. Benoemd is tot ontvanger der rc- gistr. en domeinen dc heer A. X. Fabius, thans te Veghel. Mej. Chr. J. W. Lienian. alhier, is te Haarlem als onderwijzeres geslaagd. OEGSTGEEST. Ged. Staten hebben, met vernieti ging van de uitspraak vau den Militie raad in het derde district, 'den inge schrevene voor de militie uit deze ge meente. ^Adrianus Zandbergen, der lich ting 1915, van den dienst vrijgesteld we gens broederdienst. OUDSHOORN. Do „Sts.-Crt." bevat de statuten der Chr. jongëlingsvereeniging „Do Heere is onze Banier", alhier. SASSENHEIM. Lezing mr. Dc Jong. Voor de Liberale Kiesvereeniging trad gisteravond in ,,Het Bruine Paard" op mr. De Jong, van Leiden, candidaat der Vrij zinnigen. Daar spr. dezelfde rede hield als te Rijnsburg, waarvan het verslag gisteravond reeds in ons blad heeft gestaan, kunnen we ons bepalen tot het debat. Als debater meldde zich aan de heer Rijnsburger (Kath.), van Wassenaar. Debater brengt een woord van dank voor de uiteenzetting, door den spreker, van diens beginselen. Toevallig heeft hij het zelfde onderwerp als Maandag, toen hij ook debatteerde. Spr. heeft ook nu uitgelaten, dat het Concentratie-program is tot stand geko men door samenwerking met de socialisten. Bewijzen zijn er niet, maar in de practijk van spreken, zullen toch ook zaken voor komen, waarin de feiten soms zóó spreken, dat het bewijs geleverd is. Het kiesrechtvraagstuk was nummer één. Het vrouwenkiesrecht is zeer moeilijk. De spreker is voor eén welstandsvrouwen- kiesrecht, zooals bleek uit een polemiek tusschen ,,De Nieuwe Ct." en ,,Het Volk" Debater ziet hierin opnieuw een bewijs, dat de Soc. hun zin zullen krijgen. Staatspensioen is zeer aanlokkelijk voor de mindere arbeiders, zoodat zij juist de Vrijz. gestemd hebben. Do Vrijhandel, die voortspruit uit het Liberalisme, moest dienen om de groot industrie te beschermen. We mogen niet zeggen, dat de actie te gen de Tarief wet door het buitenland ge steund is, want er zijn geen bewijzen. 't Militaire program ontbrak; daar zat politiek achter. Het koloniaal beleid heeft ook opgeld gedaan. Min. Pleyte laakte, als Kamercandidaat, zeer scherp het optreden van gouverneur- generaal Idenburg. Deze steunde de Zen ding te veel en nu hij Minister is, hand haaft hij hen. Spr. zegt, dat Idenburg nog aan is voor het welzijn van Indië. De liberalen zijn gebeten op de Dwang verzekering. Gaat er van het Liberalisme iets anders uit dan dwang"? Leerplichtwet bijv. En is het niet later erkend, dat deze juist werkte Debater komt nu op het Staatspensioen. Heb is jammer, dat door het werk van Talma nu de pen gehaald wordt. Hoeveel moeite is er door de arbeiders niet gedaan om tot deze Wetten te geraken. De liberalen hadden de macht in handen en zij hébbén niets gedaan". Men kan wel met hen coquetteeren, maar als er iets ge daan moet worden, zijn ze. niet thuis, en als er dan nog iets tot stand komt, is het door den drang der socies. Zij hebben jarenlang den tijd gehad, maar er was nooit geld of tijd, maar van Kuyper werd dit direct verlangd, die zijn handen vol had met de spoorwegstaking, die, door dat ze de maatschappij Vfij gelaten had, door de liberalen was veroorzaakt. Wat een Chr. Ministerie deed, moest goed wezen, maar van de Liberalen behoef de het niet; daar mag je niets van zeggen. Debater vroeg of de schoolstrijd niet ver oorzaakt is, doordat de liberalen de open bare schooL bevoorrechten boven de bijzon dere, iets Wat door de bladen zelf erkend wordt. Met het eindigen van den schoolstrijd valt de coalitie niet uit elkaarin de toe komst gaat de strijd tusschen geloof en ongeloof. Debater eindigt met een aanbeveling van dr. De Visser. Mr. De Jong, aan het woord komende, zegt, dat we hebben gehoord een somber profeet. Een, die ons een tweeden 80-jarigen oorlog voorspelt. Nu de schoolstrijd, de strijd tusschen ge loof en ongeloof. Debater is echter nog een beetje groen, dus zijn voorspelling behoeft u niet bang te maken. De algemeene opinie over links en rechts is, dat juist na het beëindigen van dien strijd het een gezellige boel zal worden. Zelfs Lohman heeft dit verklaard Wanneer debater eenige kennis van gods diensten had, zou hij het verschil wel zien van de coalitie. Er zijn onder de Vrijzinni gen zeer godsdienstigen, die spr. met name noemt. Mr. De Visser zelf heeft verklaard, dat de antithese hem een gruwel is. Wat het debat zelf betreft, debater heeft steeds herhaald wat ikzelf van de tegen partij zei: Dit is geen debatteeren. Hij had verwacht, dat debater zijn eigen beginse len zou verkondigen. Het spijt hem, dat debater in Wassenaar niet heeft ingezien, om nu weer zonder be wijzen te komen en geeft hem gelegenheic om zijn beweringen met bewijzen te staven (Debater zegt, dat het geheele program op samenwerking met de Soc. berekend was). Dus dit is het bewijs? Als advocaat moet hij ieder ernstig aanraden op zoo'n bewijs nooit een proces aan te gaan. Het geheele vlootprogram van min. Rambonnet zal door de Concentratie gesteund worden. Vijf groote schepen speciaal voor Indië. Het geld? Spr. mag het nu wel me- dedeelen hoewel het nog niet in de bla den staat. Groote belanghebbenden bij Indié, die meerendeels tot de vrijzinnigen be- hooren, zijn bezig den Slaat in de gele genheid te stellen, dit program uit te voeren. (Daverend applaus). Wat de polemiek tusschen ,,De Nieuwe Ct." en ,,Het Volk" betreft, dit was eenigs- zins een ironische. Nooit is er sprake ge weest van welstandskiesrecht. Dat door het Staatspensioen op de linker zijde gestemd is, toont dat debater een ver keerden kijk op de zaak heeft. Een rechtsch ministerie heeft dit gebracht. De Vrijhandel is niet een vinding van de Lib., maar was reeds in de 17e eeuw be-, kend. Dat de Duitscho Importeurs de kosten van de Anti-Tariefwet-beweging wel be taald zal hebben, is weer zoo'n bewering, waarvoor hij op bewijs wacht. (DebaterU is toch advocaat Ja Juist, daarom een beschuldiging, die niet gehandhaafd kan worden. Do heer De Gruyter, van Schoonhoven, interrumpeert en zegt, dat de Tariefwet geen partijzaak is, maar de Lib. hebben er een van gemaakt. Weet zeker, dat het geld door het buitenland betaald is. Hij noemt den penningmeester van het Anti-Tarief- wet-Comité, den heer Loeber, papierhan delaar, te Amsterdam,, die het spr. zelf heeft gezegd en geschreven. De liberalen hebben 50 jaar lang nooit gedacht, dat de Indiërs niet allen een lichaam, maar ook nog een ziel hebben. Mr. De Jong neemt ook deze verklaring nog niet aan, en had verwacht, dat die brief ter tafel zou komen. 125 millioen wordt meerendeels door de Vrijzinnigen bijeengebracht voor de vloot, zouden ze dan dat beetje van de Tariefwet niet zelf kunnen betalen Hij wijst ook nog op het strafbare van deze beschuldigingen. Wat de Zending betreft Onder de heidenen is zij door do Libera len nooit tegengewerkt, maar wel bij de Mohammedamen, een godsdienst, die over eenkomt met het Christendom. Het is voor hem een open vraag of den Gouverneur-Generaal Idenburg, de Zen ding van hooger af niet opgedrongen is. Wanneer we nu zien de gevolgen, dan mo gen we blij zijn, dat door tijdig ingrijpen Indië voor ons bewaard gebleven is. Hier-, mede acht hij de interruptie beantwoord Wat nu den debater betreft: Een dwangwet, zooals de Leerplichtwet, is niet te vergelijken met een, die zegt, zooveel moet er van je weekloontje af. Dat de Pensioenswet door den midden stand betaald moet worden, is niet juist. Inkomens van 2500 behoeven nu minder te betalen, dan bij min. Kolkman dus juist de middenstand betaalt minder. De Gezondheidswet, Ongevallenwet en Woningwet zijn sociale wetten, die van het min. komen. Dat de Lib. de schuld zouden zijn van de spoorwegstaking, is belachelijk. Deze vond haar oorzaak in een andere staking in een ander bedrijf. Spr. wordt herhaaldelijk geinterrumpeerd door den heer Rijnsburger. Wat den schoolstrijd betreft, zou spr. willen medewerken aan de gelijkstelling van de bijz. en de openbare school, mits dit niet gepaard ga met versnippering van onderwijskrachten, waardoor het onderwijs slechter wordt. Ten slotte zet spr. nog uiteen wat de Bond van Prot. Kiezers is, die door debater als hulptroepen der vrijzinnigen worden aangemerkt De voorzitter sloot met een woord van dank en een aanbeveling voor de candida- tuur de vergadering. Teil einde beter met de behandeling der spuiten op de hoogte te geraken, is door de brandmeesters gistermiddag een oefening gehouden. Een kermisreiziger liet zijn hit hij de Oude Postbrug. langs den Berm gra zen. Doordat hij den berm niet voldoen de afgebakend had. werd het dier door de ti;am gegrepen en een hoef afgere den. Het dier is afgemaakt moeten wor den. Voor de arme menschen, die voor enkele weken alles uitgegeven hadden om een hit te koopen. een zwaro slag. VOORSCHOTEN. Verkiezing Katwijk. In het Ambachtshuis werd gisteravond een vergadering gehouden van het Katwijk- Comité der S.-D. A.-P. Do voorzitter opende de door niet velen bijgewoonde vergadering en deelde mede, dat de heer De Miranda wegens een spreek beurt te Noordwijkerhout niet zou optre den, maar in zijn plaats zou spreken Vis- koop, uit Amsterdam. Deze begon met de vraag te bespreken, wa-arom de S.-D. A.-P. aan deze verkiezing moet deelnemen en wel omdat hierdoor de S.-D. A.-P. gelegenheid heeft haar beginselen te propageeren. Na een uiteenzetting van den klaesestrijd besprak hij de wapenen tot verbetering der arbeiderstoestanden, zoowel in als buiten het Parlement. De neutrale vakbeweging, zoowel als de Christelijke, werd behandeld. Spr. trachtte met voorbeelden aan te too- nen, dat van de Christelijke beginseleen heid in de Tweede Kamer niets te bemer ken valt. Volgens spr. is uit de verkiezing van 1913 gebleken, dat er voldoende ont stemming is gekomen onder de Christelijke arbeiders. Met het stemmen op de candida- ten der S.-D. A.-P. hebben ze erkend, dat alleen van de S.-D. A.-P. heil te verwach ten is. Ook de „portefeuille-kwestie" werd nagegaan, zoowel als de Staatspensionnee- ring, verbetering van het onderwijs, enz. Van de gelegenheid tot debat werd door niecnand gebruik gemaakt, zoodat de voor zitter de vergadering sloot met een opwek king om De Miranda te steunen, om daar door protest aan to teekenen tegen het hui dige Kabinet. WARMOND. Gisteravond gaf de „Harmonie van Warmond" onder directie van den heer A. C. N. WemelinkEntink. in de tent bij hotel „De Stad Rome", haar eerste zomeruitvoering in dit seizoen. Een ne gental muzieknummers werd op zeer ver dienstelijke wijze ten gehoorc gebracht. Door het bestuur is voor het eerst dezen avond bij de zomeruitvoeringen ter be vordering van den Volkszang, uit den VolksliederenbundelKun je zingen zing dan mee", iets gekozen en wel het Marschlied" van. L. F. Brands Buys. Vóór en na de pauze werd het lied door de „Harmonie' gespeeld, hetgeen door de aanwezigen, vooral door net jonge volkje, uit volle borst werd medegezon gen. Het was goed gezien van het be stuur, dit in te stellen, en er heerschte, juist daardoor volmaakte orde onder de jeugd. Met de nredikanten A. G. G. den Hertog, te Aiblasserdam, en E. War- molts. t,e Nunspeet, komt ds*. G. J. Ha- selager. alhier, voor od het drietal vooit proaikant hij de Neu.-Herva Gom. te Arnhom* ZOETERWOUDE. Grenadiers en Jagers. Gisteren te ongeveer twaalf uren na derde, na met marschveiligheidsmaatrege- len van uit Den Haag langs Voorburg, Leidschendara langs den Vliet te zijn ge marcheerd, het 1ste bataljon grenadiers, onder bevel van kapitein Diekhoff, het dorp Zoeterwoüde; doch rond het dorp door een vijandelijken troep infanterie bezet. Na een hevig vuurgevecht moest de vijand de plaats evenwel aan de aanvallende partij laten, die hier haar kantonnement vormde. Be halve de dienstdoende officieren waren, als belangstellenden ook aanwezig eenige ove rige officieren van het regiment grenadiers, waaronder de chef overste Van Such telen van de Haare. Terwijl de hoofdtroep in het dorp rust nam. werden alle wegen door veldwachter» en voorposten bewaakt, terwijl patrouilles voeling met den vijand trachtten te verkrij gen. Des middags te ongeveer lialfdrie wer den de posten hevig aangevallen en terug gedreven door vijandelijke infanterie van het 4de reg. uit Leiden, die van uit de rich ting Stompwijk hevig begon op te dringen. Jammer, dab van de tusschen de verschil lende wegen liggende terreinen geen ge bruik kon worden gemaakt, want daardoor ging veel van do activiteit verloren. Deze aanval werd afgeslagen. Tegen den avond kwam de keukenwagen, die krachtige en smakelijke spijs aanvoerde n.l. andijvie met aardappelen en vleesch dooreen. Dit smaakte den vermoeiden troe pen uitstekend. En weldra waren degenen, die geen dienst behoefden te doen, in zoete rust, waarvoor een uitstekend dik stroole ger was verstrekt. Eenigen tijd na middernacht werden de voorposten in de richting Stompwijk weder om verontrust. Korten tijd daarna evenwel zweeg dit vijandelijk vuur geheel, totdat» plotseling een voorpostendetachement hoek Schenkelweg-Zuidbuurt bijna overrompeld was geworden. De vijand (een compagnie jagers) was evenwel te zwak, zoodat na een lievig vuur ook deze aanval was afgeslagen. Waarschijnlijk om haar geringe getalsterk te, had do aanvallende partij lang ge draald, maar was er toch in geslaagd door middel van een krijgslist, n.l. een schijn-' aanval, door een zeer kleine patrouille op den Stompwijksehenweg, de werkzaamheid der posten in de Zuidbuurt te verschalken.: Allen strekten zich eindelijk zeer ver moeid op het leger uit, behalve de veld- wachten en de schildwachten, die bleven waken, terwijl de opkomende zon het Oos ten al zacht begon te verlichten. Dat een en ander in deze stille plaats veel, belangstelling had, behoeft nauwelijks ver meld. Na een heerlijke nachtrust is do troep te elf uren afgemarcheerd in de beste con ditie. Slechts twee man voelden zich niet goed in staat, den terugtocht te voet te? aanvaarden. Centrale Merriën- en. llongsteiikeuring te Haarlemmermeer. Op <le te Haarlemmermeer go-i houden centrale Merriën- en Hengsten* keuring, werden bekroond de navolgen* de paarden: 1-jarige merriën, tuigpaarden: „Ava," eig. L. Zijlman, te Haarlem^, merineer. f40; „Ancella," eig. Joh. Ver* kuyl Mzn. te Haarlemmermeer, f40; „Alpa," efe. Gebrs. van Gulpen, Spaarn* dammerpoïder f40; „Ada,' eig. A. Co- lijn Jr.. Nieuwer-Amstel, f40; „Mièke,"' eig. Gebrs. van Gulpen, Spaarndammer* polder f20; „Riekje," eig. II. Tos, Haan Iemmermecr. f20; „Adeline," eig.B-, Biesheuvel, Haarlemmermeer, f20; „Nor* ma," eig. II. Schoo, Haarlemmermeer^ f20; „Vos," eig. B. Verhulp, Haarlem-» mermeer, f 20. 2-jarige merriën. tuigpaarden: „Emma," eig. W. J. van Gulpen, Haan lemmermeev, Ï50; „Laura," eig. J. D«' Bulk. Haarlemmermeer, f 50„Paulina,,f eig. A. Zijlmans. Haarlemmermeer, f 50> „Emma,"" eig. O. dé Kok, Haarlemmer* moer. f50; Willy," eig. A. C. Pruis* sen Wzn.. Haarlemmermeer, f50; „An-j ny," eig. Gebrs. van Gulpen, Spaarndam* merpolder. f25; ,Kee," eig. G. J. lien men. Haarlemmermeer, f 2o„Pastra",- eig. J. D. Bulk, Haarlemmermeer, f25., 2-jarige Merriën trekpaarden. „Nclly"^ oig. Jb. Noordam. Haarlemmermeer, f 25< Do volgende als hoven aangegeven^ werd door de jury vastgesteld. De keuring had deze maal plaats opj het concoursterrein. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Geopend i 'a morgens van 9—12 uur en des middags van 2—5 uur. AANVRAAG VAN VERKZOEKENDEN. 1 Klerk. 1 Kantoorbediende. 1 Bankwerker, 11 Loopknechten, 2 Incasseerders, 2 Portiere. 1 Zie* kenoppa-sser. 10 losse Werklieden. 2 Werksters. FAILLISSEMENTEN. J. Sehelfors, gisthandelaar, to Rotterdam. A. Oortlevor. rijwielhandelaar, te Rotterdam, onf der den firmanaam Gobr. Cortlover zaak drijvend^

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1