A0. 1914. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Dit de Omstreken. LEIISCE PRIJS DKR ADVERTENTIES: Van 1—6 regels /"1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine eüvertentiën Tan 30 woorden 40 Cents contant j elk tiental woorden meer 10 Gents. - Voor het inoasaeeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ1.30; per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week, 0.10. Franco per post1.65. HINDERWET. Burgemeester on Wethouders vtyn Leiden; Gezien art. 8. lo alinea, der Hinderwet Brengen bij dezen tor algemeeno kennis, dat floor hon op heden vergunning is verleend aan T PEETOOM on rechtverkrijgenden tot hot oprloli- ten van eon vleeschrookerij in hot perceel Uitor- «tetrraoht no. 81. Sectio I no. 979. Burgemoester on Wethouders voornoemd, N. O. DE OIJSELAAB. Burgemeester. VAN STBIJEN. Secretaris. =PW, Lelden, don 8on Juni 1914. HINDERWET. Burgemoestor ©n Wethouders van Leidenj Gezien art. 8, lo alinea, der Hinderwet; Brengen bij dezen tor algemeeno kennis, dat- door hou vergunning is verleend aan W. VKK- HOEVEN. on rechtverkrijgenden tot het oprxoinon van een zuivelinrichting in het peroeel Nieuw- straat no. 29. Sectio I no. 1756. waarin geplaatst eal worden eon electromotor van 1 pk., tot net aandrijven van eon karnmaohiue en een meikont- roomer. Burgemeester on Wethouders voornoemd, N. O. DB GIJSELAAR. Burgemoester. VAN 8TRIJEN. Secretaris. Lelden, den 9en Juni 1914. LEIDEN, 0 JUNI. - Als gecommitteerde bij hot eindexamen in 1914 aan do Middelb. School vooa* Handel ön Administratie in Don Haag1 is benoemd dr. H„ Blink, ptrivaat-dooonfc aan do univer siteit alhier. In de te Rotterdam gehouden alg. verg. Van do Nat Vereeniging voor dan Volks zang werd als bestuurslid gekozen prof. dr. a. Kalff, alhier. A ia plaats voor do volgendel vergadering word Leidon aangewezen. De majoor G. W. Fris, van hot 4de rog. ipf* is aangewezen om van 5 tot en met 21 October a.s. te worden gedetacheerd te Amsterdam, voor deelneming aan den win- tercursus in den vestingoorlog in de Stel ling van Amsterdam. Do minister van Oorlog heeft zijn te vredenheid betuigd over de wijze, waarop zich officieren en manschappen van het 15de reg. inf., hetwelk te Katwijk gekampeerd waa, hebben gedragen bij de hulpverlee ning tot blussehing van den onlangs plaats gehad hebbenden brand in de gebouwen van het College van St.-Willebrord te Katwijk aan den Rijn. Het Lcidscho Post- on Telegraaf-Har- monie-gezelschap „Prinses Juliana" vierde zijn vijfjarig feest. Allereerst Zondag met een boottocht over de Meren. Om elf uren vertrok men uit de Haven, het ongunstige weer had verscheidene genoodigden er van doen afzien dezen tocht mede te maken, wat te betreuren was, want er is aardig feest gevierd, en allen hebben braaf sohik gehad. Menige rondedans werd gemaakt, natuurlijk opgevroolijkt door de koperen kelen der Harmonie. Ongeveer vier uren behoorde dit vroolijke reisje weer tot het verleden. Nadat de in wendige mensch thuis weer wat versterkt was, was het acht uren appèl op „Zomer- zorg", waar de genoodigden een oonoert wachtte, onder leiding van den directeur, don heer M. Bolderdijk. Als toegift werden nog eenige marschen gegeven voor een rondedans om de tent door de jongelui. Voor het examen van verpleegster slaagde mej. J. D. A. Hollemia, in het Sfc.- Elagabeths-gasthuis te Haarlem. De heer J. Veenendaai alhier, is be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Ohr. M. U. L. O.-school te Katwijk. Het nieuwe vaandel van de vereeni- ging van bezorgers van het „Leidsch Dag- blad" „Eendracht is Kracht" staat ter bezichtiging in de uitstalkast van het con fectiemagazijn der maatschappij ,,De Faam", aan de Vischmarkt alhier. BOSKOOP. De firma Slutvoeb en Offeuberg, al hier, is op de ten toons'belling te St. .Peters burg1, buiten mededinging, bekroond met drie gouden medailles voor een inzending rho dodendrons, in winterharde soorten, benevens pink en white pearl, azalea-, am'oena en P3UXUS in kuip. KOUDEKERK. Ee.n zoon van den sfcroohandelaat' v. W..7 omstreeks tien uren 's avonds op de fiets van Oudshoorn komende, zag niet, dat aan de grens onzer gemeente eten touw over den weg was gespannen, waaraan oen sohip lag Stehieord. Hij kwam daardoor te vallen ten bezeerde zijn rechterarm' zoodanig, dat hij zich onmiddellijk onder gteneeskundigte' böhan- deling moest stollen. De Raad vergadert DondérdagTuorgen frm elf uren. t* KATWIJK. KAM ER VERKIEZIN G Aan de verkiezing voor een lid der Tweede Kamer zullen dit jaar nog ruim tweehonderd visschers van. Katwijk kunnen deelnemen, daar zij pas na de' verkiezing uitvaren. Bij de gisteren gehouden aanbesteding voor den verbouw der O. L. scholen werd ingeschreven als volgtO. L. school Kat wijk aan den Rijn J. Remmerswaal, f 3145 G. Vooijs ƒ3428; G. van Bemmel ƒ3460; M. Zwanenburg 3580 P. Bekker f 3800 O. L. scholen Katwijk-aan-ZeeA. F. Zwa nenburg en M. van der Bent ƒ2417 Kr. v. d. Plas 2450 A. Parlevliet f 2455 L. de Best 2465; wed. K.- de Best-/2490L. v. Duyvenbode ƒ2510; G^Öaasnoot ƒ2530; Joh. Verloop Az 2567 P. van Duyvenbode f 3050. Het werk ia aan de laagste inschrijver» gegund. „St.-Ot." no. 131 bevat o.m. de sta tuten van de Katwijksche Visschersvereeni- ging „Draagt Elkanders Lasten". KATWIJK AAN DEN RIJN. Het tweede Turfmarkt-concert van dit jaar werd gisteravond gegeven het weer was iets beter dan de vorige maal, hoewel het nog niet zacht kon worden genoemd. Het geslacht, dat op dit avonduur feitelijk reeds lang te bed moest zijn, en dat ook than3 weder goed vertegenwoordigd was, gedroeg zich kalmer dan bij heb eerste con cert. De muzikanten waren op dreefonder leiding van den directeur, den heer Böhlen, werd menig goed nummer ten geHoore ge bracht en wordt het ongetwijfeld meer en meer bepaald verkwikkend een uitvoering bij te wonen, vooral indien de drukte om de tent afneemt en plaats zal gemaakt heb ben voor volkomen kalmte. Al zijn we nog niet zoo ver, wij hopen gaarne, -dat deze boestand binnen afzienbaren tijd zal zijn ver kregen. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de Katwijksche vissohersvloot ver trekken deze week weer een dertigtal log gers ter haringvisscherij. Twee kinderen, één van vier en één van zes jaar, speelden bij het P. H. Kanaal alhier. De oudste, die te dicht bij het wa ter kwam, viel er in. De kleinste, zag dit en maakte alarm, waarop een man, die zich in de nabijheid bevond, kwam toeloo- pon en den kleinen drenkeling van een anders wisse dood redde. LISSE. Benoemd is te Amsterdam tot onderwij zeres aan dte school in de inrichting voor haveloozo kinderen Bloemstraat 191, mej. M. J. J. Sachs, alhier. NOORDWIJK. Den landmlau Koos de H., in' de Bronds- gteasb, is eem leelijk ongeval overkomen. Hij was bezig, den gevel van zijn woning te sausen. Toen hij de ladder verzette, kwam de pot met saus naar beneden en den inhoud kreeg de man over het gelaat-. Zijn oogen hebben zóó geleden, dat hij momenteel niets kan zien. Hij is opgenomenin het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Men geeft de hoop nog niet op, heb geziaht te behouden. NOORDWIJKERHOUT. De heer J. Ohr.,- alhier, die in Decem ber 1913 zijn been brak bij het voetbalspel en nog steeds zeer gebrekkig loopt, maakte voor het eerst een fietstochtje. Te Ldsse reed een wielrijder hem' aan, hij Valt en wte- derom breekt hij hetzelfde beten 1 Diretot ia' hij naar het AoOd. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De werkstaking dor metselaars duurt uog steeds voort. Er hebben geen ongeregeld heden plaats. De firma Van den Nieuwendijk, te Voor. hout, heeft aangekocht twee poroeelen tcd- land aan de Leidsche Trekvaart voor f 8650. WARMOND. Mej. Van L.; dienstbode ondeï Noord- wijkerhout, een jong meisje, maar toch oud genoeg om te weten, dat een fiets niet is clu er mtee tegen een huis te rijden, ten een huis zoo weinig1 galant is, dat hét zelfs voor een joug meisje geen stap uit den weg gaab, probeerde dat toch, en wel met haar nieuw rijwiel tegen het huis van den heter Leenen, aan het Warmonderhek. Het rijwiel en de lantaarn waren totaal vernield; het huis bleef ongedeerd; docih heb gelukkigst: het meisje kwam er zonder letsel en met den schrik af. En sohïik gaat over, nieuWé fietsen 2ijn er nog meer, en wellicht wordt mten zóó Voorzichtiger bij hot brug.afrijden. De vorige week worden een twintig konijnen hier gediefd. Nu schijnt m'en hot Cons mot wat eenden to probeeTen; ,althans op het landhuis „Vredehhoef" van de fainilie Pluygera worden een dertig oen den vermist. Dei plannen tot hot oprichten' van eten voetbalclub alhier,- nemen meer vasten vorm aan en eerstdaags aal hert een feit worden. SASSENHEIM. Vergadering vanwege het Katwijk-Comité voor de Verkiezing der Tweede Kamer. Namens bovengenoemd comité trad gis teravond in café „De oude Post" op de candidaat der S.-D. A.-P. in dit district, de heer Rodriguez de Miranda. Spr. begon met te zeggen, dat hij niet zijn persoonlijke candidatuur verdedigde, maar den candidaat der S.-D. A.-P. Daar er met de vorige verkiezing pl.m. 30 stem men op dien candidaat waren uitgebracht, meende men goed te doen, om ook hier eens op te treden. Spr. zette uiteen hoe de arbeidersbewe ging ontstaan was en welk standpunt de S.-D. A.-P. daarin heeft. Vervolgens be sprak hij den candidaat der Vrijzinnigen, mr. De Jong, en wees er op, dat deze is een wezenlijke vijand van de arbeiders, zoo- als hij door zijn redevoeringen elders heeft bewezen. Van dr. De Visser, den candidaat der Rechterzijde, is nog minder te verwachten, dan van Van Wassenaer van Gatwijck. Sprak deze in de Kamer nooit, als hij stemde was het altijd tegen het belang van de arbeiders. Dr. De Visser, is een candidaat, die door de hooge heeren is opgedrongen. Spr. tracht uit het parlementaire leven van den candidaat aan te toon en, dat er voor de arbeiders niets geen heil van hem is te ver wachten. Hij besprak vervolgens de Inkomstenbe lasting, die pas behandeld is, en wees op hot tekort van 22 millioen. (Een stem En er is 8 millioen over 1) Spr. hoopt, dat straks, bij het debat, het woord gevraagd zal worden. Het tekort is mede ontstaan, dit moet hij billijkheidshalve mecdeelen, door het amen- dement-Duys om den 70-jarigen nu reeds f 2 per week te geven. Vervolgens citeerde hij De Savornin Lohman^ waaruit bleek, dat volgens dien heer, zij, die f 100,000 bézitten, geen f 25 meer belasting kunnen betalen. Nog werden met het oog op den tijd in het kort behandeld de Stuwadoorswet, en Staatspensioneering en ten slotte, leger en vloot. Voor het debat gaven zich op de heeren Pera en Van Iterson. Alsnu bleek, dat de vergadering te tien uren gesloten moest worden, zoodat or niet veel tijd over was. De eerste debater bepaalde zich tot en kele opmerkingen en wees er op, dat spr. steeds sprak van strijd in 't belang van de arbeiders. Zijn er in Holland dan niets an dera dan arbeiders? Door de Rechterzijde is toch ook iets gedaan voor de arbeiders, maar er was meer werk aan den winkel. Debater merkte op, dat door spr. het samengaan der Chr.-Historischen en Libe ralen gehekeld werd, maar waarom dan de laatsten gesteund bij de herstemmingen? Ook brengt hij de Portefeuillekwestie ter 6prake. De heer Van Iterson, wijst op hetgeen de Invaliditeitswet ons gebracht heeft en die nu door minister Treub met behulp der Soc.-Dem. ingetrokken wordt. Wat de 145,000 stemmen betreft, die de Soc.-Dem. op zich vereenigd hebben, zijn dit socialisten of ook anderen die door de Tariefwet en andore leuzen verblind werden 1 Na de her stemmingen hadden de Soc.-Dem. 18 zetels, nu 15. Ook hij komt met de Portefeuillekwestie, on zegt, dat de S.-D. A.-P. niet den moed heeft één portefeuille te aanvaarden. Be loven is niets, maar doen. Het verwonderd hem, dat spr. zoo afgaf op de Ohr.-Historischen, de minste partij in ons land. Van de Katholieken bleef je wel af, want dat weet u ook wel, heel Sas- sem is Katholiek. Debater vreest, dat door dergelijke redevoeringen, zijn stemmencij- fer wel zal dalen. Wat de Invaliditeitswet betreft, daarin is minister Talma gestruikeld door prof. Struicken. Debater haalt een voorbeeld aan uit de naaste omgeving, (Oegstgeest), waar iemand die voor ƒ18,000 in de Ver mogensbelasting is aangeslagen, en nu toch pensioen heeft, wat een schande is. Het spijt hem ,dat dr. Visser candidaat is gesteld en niet Talma, maar het is nu eenmaal zoo, en hij beveelt evenals de eer ste debater, diens candiatuur aan. De spreker antwoordt de debaters en merkt op, dat er verschil van meening is, on dat dit geuit moet worden. Wat betreft minder stemmenaantal dat kan niet beoor deeld worden. Den heer Pera antwoordt hij, dat de ver schillende partijen jarenlang getoond heb ben de belangen der bezittende klasse uit muntend te behartigen. Wat de Portefeuil lekwestie betreft, we zijn niet belust op mi nistersbaantjes, we zullen komen wanneer we sterk genoeg zijn. De heer Van Iterson, wijst hij er op, dat door het voorbeeld, hetwelk hij gafj blijkt, dat de Invaliditeitswet nog lang niet vol maakt is. Arbeiders, zooals schoenmakers (kleine baasjes), moeten dab pensioen ont beren, hoe noodig zij heb ook hebben. (Spreker wordt herhaaldelijk geïnterrup- keerd door den heer Van Iterson). Dat hij de Chr.-Historische koe bij de ho rens vatte is natuurlijk omdat de tegen- candidaat Chr.-Hist. is. De vergadering die nu een weinig rumoe rig werd, werd daar het politieuur reeds was verstreken, nu gesloten. In den beginne was de vergadering slecht bezet, maar het zaaltje liep tijdens de rede toch nog vol. ZOETERWOUDE. Algemeen© Vergadering der Onderlinge Ongevallen-Verzekering. Dezo vergadering had gisteravond plaats te zeven uren, in het café van don heer Chr. Dekkers. De voorzitter, de heer M. Karens, open- dé de bijeenkomst met een woord van wel kom. Opgekomen waren 20 leden. De notu len der vorige vergadering werden door den secretaris, den heer C. Slootweg gelezen en door de vergadering onveranderd goedge keurd. Hierna bracht de secretaris verslag uit over den toestand der Vereeniging over het vijfde jaar van bestaan 19131914. Hieruit stippen wij aan, dat het aantal leden 69 was en het uitgegeven loon f 78,876,971 de ont vangen premies bedroegen f 199.51$; twee bestuursvergaderingen hadden plaats, geen vergadering va-n den Raad van Beroep. Blij vende ongevallen kwamen niet voor; in het eerste halfjaar wel drie tijdelijke, waar voor f41,53 werd uitgekeerd; in het tweede halfjaar twee tijdelijke ongevallen, waar voor f37.20 uit de kas betaald moest wor den, zoodat totaal f 78,73 werd uitgekeerd. Nu was punt 3 der agenda aan de orde: rekening en verantwoording over het afge- loopen boekjaar 1913'14 De ontvangen premies hadden bedragen f 199.51$, het batig saldo van het vorig boek jaar was f 1626.94$; aan rente was gemaakt f 56.04$, zoodat de ontvangsten totaal wa ren f 1881,80$ De uitgaven bedroegen totaal f206.83, wat eem goed slot maakte van. f1675.87$. De rekening was door de heeren P. van Noort. en E. Los nagezien en op een kleine fout van 8$ cent na in orde bevonden. Bij punt 4 deelde de voorzatter mede, dat beslo ten was de premie pCt. der jaarloonen onveranderd te laten, hetwelk goedgevon den werd. Insgelijks verhief zich geen en kele stem tegen het bestuursvoorstel, om het salaris van den secretaris met f 10 te verhoogen, en dus op f 60 te brengen. Bij liet verkiezen van een voorzitter in de plaats van den heer M. Karens, die moest aftreden, vroeg de heer E. Los het woord Hij herinnerde aan hetgeen een paar maan den geleden met den Boerenbond was ge schied, en vroeg of het niet te vreezon stond, dat in deze Vereeniging hetzelfde zou geschieden. Hij herinnerde aan de woorden destijds door den heer P. Paarde- kooper gesproken, die do leider der R.-K. partij scheen te zijn, dat n.l. de Roorasch- Katholiek moet gehoorzamen, waar de gees telijkheid gebiedt. De heer Paardokooper wees de qualïteit „leider der R.-K. partij" van zich af, en zei destijds op den voor grond te zijn getreden als voorzitter van den Boerenbond; hij kon ook niet in de toekomst lezen, en wist dus niet, wat te dien opzichte te wachten staat. Toen hij destijds voorzitter werd, had hij allerminst kunnen vermoeden, dat hem zulk een taak wachtte; anders had hij stellig dien post niet aanvaard. De heer Los antwoordde echter, dat juist met 't oog op ohetgeen des tijds verwacht kon worden, de heer A. van Leeuwen al voor den voorz. zetel had be dankt, wat door den heer Paardekooper werd bestreden; dit bedanken had in ver band gestaan met andere dingen. De Voor zitter sloot hierover liever de discussie en wilde tot stemmen overgaan. Van de 26 uitgebrachte stemmen kwamen er 23 op don heer M. Karens, den aftreden de, die onder applaus zijn herbenoeming aannam met de woorden: „Ik neem de be noeming aan en zal het eind dan maar af wachten." Als plaatsvervangend bestuurslid werd met 22 stemmen de heer G. de Witt her kozen; terwijl voor lid van den Raad van Beroep de heer C. Lagerberg, het aftredend lid, 24 stemmen op zich voreenigde. Bij de rondvraag wilde de heer P. Paar dekooper nog even terugkomen op hetgeen de heer Los daar straks gesproken had, en dezen heer vragen, of hij soms voor een overrompeling gevreest had, met zoo vlak voor de stemming, die geschiodenis weer op te halendaar behoefde hij heusch niet bang voor te zijn, want do Roomsch-Katho- lieken hadden wel getoond, de zaak open lijk en loyaal te willen behandelen. „Neen", antwoordde do heer Los, „ik had volstrekt geen bijbedoelingenoveri gens meen ik mijn meening ook niet onder stoelen of banken te steken, maar er open lijk voor uitgekomen te zijn." Verder werd een eventueel op te rich ten ziekte-verzekering uitvoerig besproken Vooral de heer Los vond het op den weg der bestaande Vereeniging liggen het be drijf ook tot ziekteverzekering uit te brei den, vooral ook omdat vertegenwoordigers van vaste premiemaatschappijen ijverig rondgaanen leden dreigen af te vallen op grond, dat zij bij de „Onderlinge" maar gedeeltelijk, n.l. slechts voor ongevallen go- borgen zijn. Het aantal leden is al, zij hot ook door andere omstandigheden met twee verminderd dat is geen vooruitgang. Van de zijde van het bestuur werd even wel aangevoerd, dat alle pogingen om da belangstelling der leden hiervoor op te wekken schipbreuk hadden geleden, 30 on kosten waren weggegooid. Aan het verzoek van den heer Los om clu leden zich desnoods op de loonlijsten te la ten uitspreken over het voor of tegen een ziekteverzekering wilde het bestuur met ge noegen voldoen. Nog moest den heer P. van Noort, lid der commissie, die de rekening had nage zien de opmerking van het hart, dat som mige leden ondanks de zeer lage premies nog met de loonlijsten smokkelen, hetwelk Hij ten zeerste afkeurde. Het bestuur waa het hierover volkomen met den heer Van Noort een.3 en noodigde de leden uit, stipt, in te vullen, opdat men elkaar geen nadet berokkende. Controle onderling is natuur lijk moeilijk uit te oefenen, was ieder mee ning. Met een woord van hope voor den bloei der vereeniging sloot de heer Karens nu de vergadering. KATWIJK. Gemeenteraad. Aanwezig 15 leden. Afwezig niemand. Voorzitter de heer De Ridder, burge meester. De notulen der vorige vergadering wer den na een paar opmerkingen van den heer De Klerk, naar aanleiding van een straf verordening, onveranderd vastgesteld. Er ontspon zich tusschen den heer Do Klerk en den Voorzitter daarover eenig debat. De heer De Klerk was niet met de notulen tevreden. Dé Voorzitter zeide, dat do heer De Klerk zich maar moest wenden tot Ged. Staten. De heer De Klerk zal dit doen. De Voorzitter deelde mede, dat B. en W. de klaoht van den heer Van Egmond aan de N. Z.-H. Tramweg-Mij. hebben overge bracht. Hij las nu een schrijven voor van de di rectie der Mij., in antwoord daarop ont*. vangen. Het antwoord bevredigt B. en W, en zij zullen nader met de Directie daar over in overleg treden. De Voorzitter deelde verder mede, dat de kosten voor de verbouwing der scholen, vernieuwing closets, enz. hebben bedragen, voor Katwijk aan den Rijn 3145, en voor Katwijk-aan-Zee f 2407 en dat de kosten der brandspuiten bij den laatst gewoed heb benden brand hebben bedragen voor de spuit te Katwijk aan den Rijn 190, voor die in Katwijk aan Zee 175. Hij brengt nog hulde aan den commandant der mili taire troepen, voor de assistentie en aan het brandweerpersoneel voor zijn flink op treden. Verder deelt hij mede, dat in 1913 aan haring door de visschersvloot in heb geheel is aangebracht een bedrag van f 2,512,000 een som, waarover men zeker tevreden kan zijn en die zeker tot de welvaart der ge meente heeft bijgedragen. (Teekenen van instemming bij den Raad). Eindelijk werd mededeeling gedaan van een schrijven van Baron Van Wassenaer van Gatwijck inzake de vervuiling bij de christelijke school, waaruit blijkt, dat B. en W. en de heer Van W. v. C. het geheel eens zijn. De gemeente mag het vuil zoo dikwijls men wil er weghalen. De Voorzitter merkt op, dat dit zal ge schieden, doch hij zegt, dat ook de om trek door particulieren door het houden van raesthoopen en van varkens wordt ver vuild. Mededeling van den heer D. Bakker, dab hij zijn benoeming tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim tie Katwijk aan-Zee aanneemt Missive van Ged. Staten, daarbij toezen dende uittreksel Kon. besluit, regelende do jaarwedde» van den gemeente-ontvanger, •ad ƒ1500; schrijven van de Gezondheids commissie, daarbij toezendende begrooting voor 1915 f 356 voor Katwijk, 1914 f 331 besluit van Ged. Staten, waarbij de Gezond heidscommissie niet ontvankelijk wordt verklaard in de ge vraagde voorziening, om dat door den Raad binnen 3 maanden nè! dagteekening van haar adviezen tot onbe woonbaar-verklaring van de woningen la Duinpad nos 6, 6a, 6b tot en met 80 to Katwijk-aan-Zee, daaraan geen gevolg i9 ge geven missive van Ged. Staten, houdende bericht, dab naar aanleiding van een verzoek van het Raadslid A. de Klerk om te be vorderen dat de op 23 April 1913 gehouden besloten Raadsvergadering onwettig worde verklaard, geen termen zijn gevonden om op dat verzoek in te gaan, waar de in (Bé vergadering genomen voorloopige Besluiten gevolgd zijn door een definitief betrAiif, genomen in de Raacfevergadering vau Augustus 1913..

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1