ja;os-Biiterwat8r." In de vergadering der Anti-Revolutio naire Kiesvereeniging te Katwijk-aan-Zee is pet algemeene stemmen besloten, afgezien •van de uitspraak der Commissie van Ad vies, dr. J. Th. de Visser candidaat te stel len voor het lidmaatschap der Tweedo Ka mer. Donderdagavond vergaderde de afdeeling Katwijk der Liberale Kiesvereeniging Volksbelang" in verband met de a.s. ver kiezing. Met het oog op de vergadering der Centrale, die hedenavond in ,,De Vergul den Turk" to Leiden wordt belegd, werd besloten een afwachtende houding aan te nemen. Tevens werd voor genoemde vergadering «en afgevaardigde benoemd. In een schrijven aan het districtsbestuur heeft dr. J. Th. de Visser thans de candi- datuur aanvaard. KOUDEKERK. Onder veel belangstelling, vooral van de jeugd, had alhier de beproeving plaats van de brandbluschmiddelen. Spuit en slangen waren nog vrij gooi in orde. Daarna werden de slangen aan do hrandkraan ge probeerd, 't wolk uitnemend voldeed. Of. schoon koud, scheen dit de jeugd niet to hinderen, daar velen met een doornat pak naar huis gingen. LEIDERDORP. In de vergadering van ingelanden van den Slagh op grooten en kleinen stads- polder werd, met 17 tegen 4 stemmen, be sloten, voor 1014, niet in te vorderen aam- slagen in den omslag der lasten, bedragen de 15 cents of minder. Met algemeene stem men werd do rekening over 1913 vastge steld in ontvang op f 777,47, in uitgaaf op f 670.66 en alzoo met een batig saldo van f 206.81. De bogrooting voor 1914 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f727.18, met een omslag van f 4 per hecta re. LEIDSOHENDAM. De heer M. P. Vrij, alhier, is te Haar lem geslaagd als onderwijzer. NOORDWIJK. R..K. KIESVEREENIGING. 1 VERKIEZING KATWIJK. In de zaal van café „Flora" hield deze Verecniging gisteravond een goedbezochte vergadering. Daar bij den aanvang der ver gadering de voorzitter (dr. Kervel) nog af wezig was opende do 2de voorzitter (de heer N. M. Alkemade) de vergadering. Door den hear C. Verwey werden verslagen uitgebracht van twee vergaderingen: lo. de verg. van den Prov. Bond van R..K. Kies» vereenigiiigen in Zuid.Holland, gehouden op 25 April in Den Haag, en 2o. de verg. van de R-K. Centrale Kiesvereeniging „Katwijk- Leiderdorp", gehouden op 15 Mei te Leiden. Van belang mag genoemd. en waard, het te mem oreeren dat de afge vaardigden op laatstgenoemde vergadering het besluit namen, dat de R..K. Centrale Kiesvereeniging „K..L." zich zou neerleggen bij een eventueels beslissing der „Commissie van accoord". Dit besluit werd genomen met 15 tegen 4 en 5 stemmen in blanco, Dadat (volgens reglement) èn bestuur en af gevaar, digden bij stemming hadden uitgemaakt), dat de kwestie, die niet op de agenda stond, en waarover de afgevaardigden geen man daat hadden, in de verg. van 15 Mei be handeld zou worden. Na het uitbrengen der verslagen kwam dr. Kervel tor vergadering, en leidde toen verder. Nadat hij den loop van zaken in het kort maar zeer duidelijk verhaald had, deelde hij mede, dat de Commissie van Acooord beslist had, dat Katwijk wordt toe gewezen aan do Chr.Jiist. Partij. Vervolgens deed hij mededeeling van het advies, dat hel Centraal .Best uur in deze aan de plaatselijke R..K. Kiesvereenigiugen geeft. Het advies, dat nog niet geheel gere digeerd op papier stond, omdat hot één uur van to voren pas was vastgesteld, luidt ongeveer als volgt: „Het Centraal.Bestuur adviseert der plaat selijke R..K. Kiosvercenigdngen, zich neer te leggen bij de beslissing, genomen door de Commissie van Acooord, wat trouwens roods vooraf beslot-en is op de vergadering van 15 Mei izie boven). Het Centr.-Bestuur wenscht verder duidelijk te doen uitkomen, dat het van meaning is, dat bij een eerst volgende Kamerverkiezing in het district Katwijk de R..K. Centraio Kiesvereeniging geheel vrij moot zijn in haar beslissing, en in verband daarmee zich moet afscheiden van den Alg. Bond van R..K. Kieavereeni- gingep in Nederland, welke Bond in 1913 met algemeene stemmen het politiek en elec toraal accoord heeft aangenomen. Omjat do tijd dringt, is het Centraal-Be- stuur van meening, dat op andere wijze, dan bij reglement is voorgeschreven, ten spoe- digste een besluit moet worden gonomen, waarom het C'..B. voorstelt, dat op Zondag 81 Mei een vergadering wordt gehouden van Centr..Bestuur met do besturen, afgevaardig den en plaatsvervangende afgevaardigden der plaatselijke R..K, Kiesverenigingen, welke vergadering dan hot recht der finale be slissing zal hebben." De Voorzitter lichtte nog toe, dat met het oog op de zeor spoedige candidaatstelling, het niet mogelijk is, reglementair te werk te gaiin, doch noodzakelijk, voor dit excc-p. tionneele goval het reglement op dit punt tijdelijk buiten werking to stellen. Na Conigv) discussie, waarbij het zeer kalm en bezadigd toeging, werd zonder hoofde lijke stemming tvsloten. 'met het advies van het Centraal.Best. mede te gaan. Mocht onverhoopt op de vergadering van 31 Mei andcr9 beslikt worden, dan inoeten z:j. diie op die vergadering de R..K. Kiesvc niging van Noord wijk vertegenwoordigen, handelen ca onderling beraad. Do -R..K. Kiesvereeniging van Noordwijk nal de volgende motie voorstellen: „De R..K. Centrale Kiesvereeniging „Kat wijk.Leiderdorp", bijoen in vergadering met besturen en afgevaardigden van plaatselijke R-K. K i es vereen i gin gen in het district, gehoord de nvede-.leeiing, dat de Comm. van Actoord bosloteu heeft» het district Kat wijk in do Tweede Ka in er te doen vertegen- jvoordigtn door de Cltr .Hj.st. Party, spreekt haar teleurstelling uit over die beslissing, en gaat over tot de orde van den dag." Daarna werd de verg. gesloten. Ouze dorpsgenootc, mej. Dina Krol, leerlinge van de R.-K. Kweekschool voor OTiderwijzervassen „Mariënburg" in Den Bosch, slaagde gisteren ole onderwijzeres. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Gis ternamiddag had een motorwielrij der het ongeluk met de tram in botsing te komen. De man zelf kwam er wonder genoeg goed af, maar de motorfiets werd deorlijk gehavend. OEGSTGEEST. Het was gisteren voor ons dorp een dag vol afwisseling. Eerst 's morgen» de brand, die heel wat nieuwsgierigen tot zich trok; en daarna het derde bataljon grenadiers, dat uit Den Haag kwam en hier overnachtte. De troep, 180 man sterk, 's morgens om 7 uren uit de Residentie ver trokken, kwam, na den geheelen dag door de duinen veldoefeningen gehouden te heb ben, over Katwijk ons dorp binnen. Hij trok naar het „Ajax"-terrein, waar de nacht zou doorgebracht worden in veld tenten, zoogenaamde „hondenhokjes". Er was veel bekijks en de broodbakkers had den een goeden avond. Vanmorgen om halfaoht vertrok de troep, om langs den straatweg naar Den Haag terug te keeren. OUDEWETERING. In de ledenvergadering van de afd. Oudewetering e. o. van „Volksonderwijs" werd tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Breda gekozen de heer J. F. de Ren en tot zijn plaatsvervanger de heer H. Hageman. Met blijdschap werd vermeld, dat deze afdeeling, welke in het laatst van Maart werd opgericht met 14 leden, er thans 60 telt. Doordat de machine onder Leiden uit de rails geloopen was, kwam de eerste trein hedenmorgen met drie kwartier vertraging hier aan. VOORSCHOTEN. Gisteravond vergaderde in Hotel „Deur- lo" de Coóp. Boerenleenbank Voorschoten. Uit het verslag van den kassier bleek, o. a. dat het aantal leden op 31 December 1913 bedroeg 89. Aan spaarpenningen was de Spaarbank a-an het einde des ja-ars f 47,488.60 schuldig. Aan voorschotten was op 31 Deo. 1913 te vorderen voor f 35,175. Het debet-saldo op i Jan. 1914 bij de Cen trale Bank te Utrecht bedroeg f 41,876.03., Op i Jan. 1914 was van de leden in reke ning-courant te vorderen f49,052.70. Do winst over 1913 bedroeg f 517.22^. In het afgeloopen jaar moest eenmaal een borg worden aangesproken, die terstond zijn verplichtingen nakwam. Schade werd ook nu door do Bank niet geleden. In Den Haag is als onderwijzeres geslaagd mej. W. J. Kwak, van hier. WOUBRUGGE. In de vergadering van ingelanden van den Oudendijk8cheo polder is besloten de windwatermolens te amoveerenaan J. Kroon, oudsten water molenaar, toe te staan dat hij in zijn zomerhuis blijve wonen; aan eten 2den molenaar H. van Harten voorwaar delijk t-oe te staan f 200 voor gemis van zijn woning, daar de wegwerker J. Stoof in zijn plaat-s door het polderbestuur was benoemd tot machinist, en in de woning van den molenaar zijn intrek zal nemen. Met algemeene stemmen werd tot heem raad gekozen de heer O. Molenaar Jr., in plaats van den lieer H. van der Boon, die bedankt had. Do rekening over 1913 bedroeg in ont vangst f 24,281.52^ en in uitgaaf f 21,301.64. Batig .saldo f 2979.98^. Begrooting over 1914 is bepaald op f6130 in ontvangst en uitgaven De omslag over 351.0736 H. A. Is bepaald op /9.50. Internationale Tuinbouwtentoonstelling te St.-Petersburg. Omtrent dezo tentoonstelling Bchrijft men aan de „N. R. Ct." Als leden vau de jury zijn uit Nederland aanwezig de heeren J. G. Ballego, uit Lei den C. Blauw, uit BoskoopJ. K. Budde, uit UtrechtGroonewegen, uit Boskoop Hartlicb, uit RotterdamErnst H. Krolage, uit HaarlemJ. C. M. Mensing, uit Aals meer Poolman Mooi, uit HaarlemW. de Iiuyt-er, uit Noordwijk jhr. mr. Van Doorn, uit Den HaagC. v. Lemnep, uit Den Haag Van der Mey, uit Noordwijk Van Spronsen, uit Naaldwijk Van Waveren, uit Hillegom Van Zanten, uit HillegomM. H. Veldors, uit- Den HaagVeldhuyzen, uit Hillegom, en E. Th. Witte, uit Leiden. Voorgesteld werd als eere-vice-presidsnt jhr. mr. Van Doorn, voorzitter van den N edorlan d sehen Tuinbouw raad, die bij acclamatie als zoodanig werd gekozen. Hoewel er met zeer veel kracht werd ge werkt, was do tentoonstelling op den dag der beoordeoiing zóó slecht gereed, dat het aan do verschillende secties werd overge laten, wanneer zij haar werkzaamheden zul len aanvangen, wat een juist over. zicht der toegekende bekroningen uiterst moeilijk zal maken. Aan de Nederlandsche afdeeling werd dag en nacht doorgewerkt, zoodat die een der weinige was, die bij de opening geheel gereed was. Katwijk-aan-Zee. Te TJmuiden kwamen binnen: K. W. 55 met f 78K. W. 147 met f 143 K. W. 114 met 79K. W. 168 met f 98; K. W. 155 met f 97; K. W. 131 met f132; K. W. 69 met f102; K. W. 149 met f99; K. W. 153 met f 123; K. W. 99 met f153; K. W. 96 mot f 131 K, W. 154 met 97 K. W. 101 met f 328 K. W. 172 met f 125 IC W 137 met f t3-iK W. 46 met f W; K. W. 29 met f137; K. W. 17 met fill; IC. W. 162 met f 135 K. W. 40 met f 134 K W. 161 rnet f 81 K. W. 173 met 142. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester rar. Slob. Met kennisgeving zijn afwozig dc hccren Evelein, Los en Van Andel. De notulen van de beide vorige verga deringen worden goedgekeurd. Van Ged. Staten zijn onderscheidene mis siven ontvangen, houdende goedkeuring van de jongste Raadsbesluiten, ais grond aankoop, enz. Het verslag van den toestand der ge meente over 1913 en dat van de verbetering van de volkshuisvesting over datzelfde tijd vak zullen voor de Raadsleden ter visie liggen ten Raodhuize. Gelezen wordt een adres van J. Breure c.s., allen bewoners van Rijk, waarin deze den Raad verzoeken om vestiging van een hulptelegraaf- en telefoonkantoor in het hulppostkantoor te Rijk en een adres van dozelfde 6trekking van P. van Reouwijk c.e., te Vijfhuizen, om vestiging van eenzelfde kantoor in het hulppost-kantoor te Vijfhui zen. Beide adressen gaan naar B. en W. om advies. Het volgende adres is er een van W. N. Bakker c.s.. bewoners van de Raadhuislaan en omgeving te Hoofddorp, die den Raad vragen om een overbrugging van de Kruis vaart ,ter hoogte van Timmerlaan en Sta tionsweg. Belanghebbenden hebben reeds een bedrag van f 159.50 bijeengobraoht, welk bedrag zij den Raad aanbieden. To gelijk wordt met dit adres behandeld een adres van A. Koen c. s., te Hoofddorp, waarin gevraagd wordt pogingen aan te wenden bij de Spoorweg-Maatschappij, om de spoorbrug te Hoofddorp open te stéllen voor het verkeer en zoo dit mislukt, 'n brug aan te brengen naast de spoorbrug. Beide adressen worden ook naar B. en W. gerenvoyeerd om advies. De heer Ovenneer verzoekt aan B. en W. dan tevens aan de Vennep te denken, waar de toestand hetzelfde is. De Voorzitter zegt zulks toe. De Ned. Motor-wielrijders-vereeniging be tuigt adhaesio aan het adres van den heer Vincent, dat in de vorige Raadszitting be handeld is. De heer Vincent zelf heeft meer ge adresseerd aan den Raad, omdat nu het kalf verdronken is, d.w.z., dat door een losloopenden hond een mensch het leven verloren heeft. Zelf zegt adressant met zijn motorfiets weer door een hond tegen een hek te zijn gereden, terwijl op denzelfden dag een hond door zijn broekkap heen beet. Adressant geeft den Raad in overweging niet langer te wachten met het uitvaardi gen van een verbod tegen losloopende hon den. Beide adressen worden in nadere overweging van B. en W. aanbevolen. Ingekomen is verder een ontslag-aanvra ge van dr. Melchior, te Oudewetering, al» gemeente-geneesheer tegen 1 Mei 1.1. B. en W. stellen voor het gevraagde ont slag eervol te verlecnen. De heer J. van Reeuwijk verklaart zioh hiertegen, op grond van een uitdrukking van dien arte, dat het geheele armbestuur ontoerekenbaar zoude zijn. De heer Knaap is het dan eens met den vorigen spreker. De Voorz. geeft inlichtingen en leest een door den heer v. R. bedoeld schrijven van den heer Melchior voor. De Raad besluit hierop met algemeene stemmen het ontslag te verlecnen, zonder bijvoeging van „eervol". In de plaats van den heer Melchior wordt benoemd de heer L. Bonthoorn, te Leimui- don, voor anderhalf jaar, doch tevens tob wederopzeggings. Voor ontvangst van het turnfeestr-comité ten Raadliuize, word een crediet van f 75 toegestaan. Aan mej. Eggink—Timmerman wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend te gen 1 Juli a.s. als gemeente-vroedvrouw te Hoofddorp. Hierop komt in behandeling het ont werp motor -en rijwiel-verofdening. De maximum-snelheid in do dorpen Hoofddorp en Nieuw-Vennep is daarin bepaald op 20 K.M. per uur. Nadat er echter een voor- stel-Verkuyl is ingekomen om ze te bepa len op 15 K.M. per uur, stellen B. en W. 18 K.M. voor. Gestemd wordt over het voorstel-Verkuyl, dat de verste strekking heeft. Resultaat is, dat de stemmen staken. Vóórstemden do heeren Zuidgeest, Knaap, L. van Reeuwijk, Verkuyl, Rombout, Kiste- maker en Kooy. In de volgende vergadering zal dus be slist worden. De rondvraag levert niets op, waarna de vergadering wordt gesloten. LISSE. Gemeenteraad. Voorzitter: wethouder Van Parijs. Afwezig zijn de heeren Van der Meij en Van Lijnden. Na het lezen der notulen van de vorige gadering werd door B. en W. voorge steld, om bouwverbod te leggen op alle be staande en geprojecteerde straten van het onlangs gewijzigde uitbreidingsplan, uitma kende het geheele Oosterkwartier onzer ge meente, en zulks in verband met de bouw plannen van do woningvereeniging „Volks belang", en den te maken verbindingsweg vanaf de Kanaalstraat over deD Zuidhoek naar den Heerenwcg. Na eenige besprekingen word dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen, maar besloten om vier percèelen, zijnde woonhui zen, in eigendom bohoorende aan den heer P. v. Zeist, en gelegen tegen den Molen tocht van den Lieserbroek- Meer- en Duin polder, nabij de Heultjes, buiten dit bouw verbod te laten. Daarna werd de balans van het Gasbedrijf over 1913, met 8 stemmen vóór eD 1 blanco, die van den beer Van Zanten, vastgesteld, en vooite met algemeene stemmen besloten om 90 pCt. van de zuivere winst, ad f 343.64 to storten in do gemeentekas en 10 pOt. in het reservefonds. Aan uitbreidingen had dc Gasfabriek over 1913 uitgegeven een bedrag van f7011.29, waarvan zij van de gemeente reeds had te rug ontvangen f 3306.45, zoodat er nog te betalen overbleef f 373.481 Nu eteldon B. en W. voor om lo. het bedrag van het af- sohrijvingsfonds, ad. f 2681.37, te bestem men voor uitbreidiugskosten, en 2o. om het dan nog to betalen bedrag ad f 1053.47, te doen afschrijven van den post onderzoek drinkwaterleiding. Dit laatste werd voorgesteld, omdat de rekening met 1 Juli a. s. moet worden afge sloten, en deze datum beslist zal worden overschreden, indien men hiervoor zal moe ten leenesn. De heeren Lefe'oer en Van Zanten vinden het zeer verkeerd, om den post onderzoek drinkvaterleiding daarvoor te gebruiken, dat zij vreezen voor een ledige kas te zullen «taan, indien voor deze brandende kwestie onverhoopt geld noodig mocht zijn. Naar aanleiding daarvan stelt de heer Van Zan ten voor, om het voorstel van B. en W. aan te vullen met de bepaling, dat er dan direct 2al gezorgd woraein, dat deze post op het bestaande bedrag, ad. f 1300, teruggebracht zal worden. Daarna werd dit voorstel aangevuld met deze bepaling, met algemee ne stemmen aangenomen. Daarna kwam in behandeling een verzoek van het bestuur van de Christelijke School- vereeniging, om door de gemesnte Lisse in eigendom en onderhoud te willen nemen do Schoolstraat en de brug over de Gracht. Uit de notulen van de desbetreffende ver gadering op 2 Maart 1905, bleek, dat, zoo. dra do Schoolstraat on do brug voor hot publiek verkeer in gebruik zouden worden gesteld, dezo dooT do gemeente Lisse zouden moeten worden overgenomen, terwijl do School vereen, dan verplicht was beide in goe den staat op to leven-en. Dientengevolge was door den gemeen te.op zich ter een kosten bo- rekening gemaakt van do noodige werken, om do brug en do straat in goeden «taat te brengen. Dezo kosten zullen bedragen on ge voor f 270. Met algemeene stemmen werd daarna be sloten om meergenoemde Schoolstraat en de brug in eigendom en onderhoud te nemen, nadat door de Schoolvereniging een bedrag- van f270 zal worden beschikbaar gesteld. In verband hiermede maakte de heer Tromp de opmerking, dat de Schoolvorecniging tot op heden nooit eon enkele schriftelijke en officdeele mededeeling heeft ontvangen, dat de Raad, op do door die Vereen) ging gestelde vooiwaarden, het perceel grond, noodig voor het in verbinding kunnen brengen van de nieuw te maken Havenstraat met de School straat, besloten had aan te koopen, hoewel men dit vanwege de gemeente al geruimen tijd als eigendom beschouwde. Hij gaf B. en W. daarom in overweging om de overdracht hiervan zoo spoedig mo gelijk te doen plaats hebben, of anders een voorloopig koopcontract te maken. De notaris weid opgebeld, en besloten werd de over dracht tien volgenden dag te doen plaate hebben. Daarna werd besloten om de brug over de Gracht po doen veranderen in een vaste brug. Bij do rondvraag vroeg de heer War merdam om de notulen van da vorige ver gadering, hoewel reeds vastgesteld, toch aan de leden te doen toekomen Aan dit verzoek zal worden te gemoet ge komen. Vervolgens verzocht de heer Warmerdam, óm in het vervolg aan de bladen, die gewoon zijn een verslaggever te zenden, bericht te doen toekomen van de datums en de uren van de te houden Raadsvergaderingen. Hij vond het jammer, dat, zooals mot de vorige vei gadering', geen enkele verslaggever aan wezig was. Ook zelfs niet de verslaggever, die hier ter plaatse woonachtig is. Men was het niet verplicht, antwoordde hem de waar nemende secretaris, de heer ZanevelcL Ten slotte drong hij er nogmaals op aan, dat toch aan elke requestant een schriftelijke mededeeling werd toegozonden van het des betreffend Raadsbesluit Hij releveerde hierbij het geval van den grondaankoop van de Schoolvereenigïng, van welk Raadsbesluit ook niet eens aan de be langhebbende een afschrift was gezonden. In verband met dit laatste vooral, komen de heeren Langeveld en Warmerdam met klem op, dat de ambtenaren ter Secretarie hier ter plaatse veel te veel bijbaantjes heb ben, hetgeen zij afkeurenswaardig vinden. Na ecu korte en onaangename dLscu&sie over deze kwestie, wordt d© openbare ver gadering gesloten en gaat men over in ge heime zitting ter behandeling van het ko hier van don Roofdelijken Omslag. BURGERLIJKE'» STAND. SABSENTIEIM. Getrouwd» W. M. Driehaken, £5 J., et» fc). M. L. Speelman, 21 J.; O. Landwer Jo- han, 26 J., en 0. L. Tol. 26 J.j J. A. Ch. Nonho- bel, 31 j.. en J. Mo ree. 27 J. Onder trouwdi J. Oudshoorn, 28 J., «n K. J. La Gas, 50 j. Geboren: Boudowijn Daniël, Z. van H. J. Aronthorst en N. M. P. J. Kapteljn. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Goopend» '0 morgens van 9—12 uur en dos middags van 2—5 uur. AANVRAAG VAN VERKZOEKENDEN. 1 Jong3to bediende, 1 Maob. bankwerker, 1 Boek binder. 1 Koetsier, 1 Motorsohipperekncobl, 7 Loop knechten, 1 Incasseerder. 6 losse Werklieden, S Werksters. JttKCS.AMES, 40 Cent per regel. 7828 12 In hot voorjaar heeft er In ons organisme eon onontbeerlijke verandering plaats, dis ln abnonnaio gevallen gepaard gaat met verstop ping, rusteloos slapen, hoofdpijnen, enz. Ieder mensch dient in het voorjaar echoonmaak te houden, door eenige dagen op de nuchtere maag een wijnglas Huuyadi J&101 Bittor- water te eobruiken. hetgeen grondig en onsehndeüjk reinigt. BIÏtNENLAND. De Vereeniging voor Christelijk Voor bereidend Universitair Onderwijs, geves tigd te Utrecht, van welke Vereenigïng de Christelijke Gymnasia te Utrecht en 's-Gra- venhage uitgaan, is door aankoop eigenareg geworden van de groote villa, gelegen Groot-Hertoginnelaan 8 in Den Haag, laatst bewoond door de eigenaresse, wijlen mevrouw wed. mr. N. G. Pierson. Reeds eenige jaren zag het bestuur der Vereenigïng, die thans haar Gymnasium Dacndelstraat 38-40 gevestigd heeft, naar grooter én geschikter localiteit uit, gedron gen door bet steeds toenemend getal leer lingen. Met den aanvang van den nieuwen cursus 1 September a.s., zal het gebouw in ge bruik worden genomen. Naar „Het Vad." vernoemt, is bjj d« departementen van Aig-auieeii Bestuur te 'e.Gravenhage oen nieuwe ziekteregeling vastgesteld Bij ziekte zal door ambtenaren met 10- jarigen dienst 12 maanden vol salaris ge noten worden, daarna 12 rnaandeu van het salari3 en vervolgens l/a tot liet ontslag volgt. ??r ambtonai-en met 18 dienstjaren zijn de cijfers resp. 18 maanden vol, 18 maanden :L cu V2 tot het ontslag. Het blad verneemt, dat het in het voor. nemen ligt der Regiering, dat de arnbte- naren bij de Departementen van Algemeen Bestuur voortaan op G5.jarigen leeftijd den dienst zullen verlaten. De Vereenigïng „Die Haghe" 111 Den Haag heeft een excursie voor leden en in- troducé's georganiseerd togen Woensdag 3 Juni a. s. H. M. do Koningin verleende toestemming om een bezoek te brengen aan de buitens van H. M., terwijl het huitcDgoed „Duin- rell" van baron Van Pallandt van Duinrell ook bezichtigd mag worden. Met een extra-stoomtram zal te 10 uur 10 min. v.m. van den. Schenkweg worden ver trokken. in Voorschoten wordt afgestapt en dan zal eerst een bezosk gdbraebt worden aan het „Huis ter Horst", „Eikenhorst" en „Raaphorst", om daarna aan het hotel „Den Nieuwen Deyl" uit te rusten, waar door hen, die wensche» deel te nemen, een lunch gebruikt kan worden. Na de lunch zal een wandeling gemaakt worden op het buitengoed „Duinrell", waar na met rijtuigen de terugtocht naar Den Haag ondernomen zal worden tot aan de Koningsbrug (ingang van het Haagsche Bosch.) H. M. de Koningin stelde f 50 en H. M.- do Koningin-Moeder eveneens f 60 beschik baar voor het Weduwenfonds van de „Ver eenigïng van Prot. Godsdienstonderwijzers in Nederland", die dit jaar haar 60-jarig bestaan hoopt to herdenken. Gisteravond werd den heer J. Schwartz, lsten voorzanger van do Ned.-Irsacl. ge meente te 's-Gravenhage, bij gelegenheid van diens 25-jarige ambtsvervulling door een groot aantal der gemeeDtenaren een intieme hulde gebracht. In den huize „Bino", op de Hooigracht, waren daartoe vele vrienden en vereerders, dames en heeren, bijeen geko men, onder wie het Ned.-Israël. Kerkbe stuur. De voorzitter van het huldigingscomit/, de heer M. van Leeuwen, sprak den jubilaris daar toe, herinnerende aan do fate der gem. to sedert 25 jaar overhandigde hem een paap zilveren candclabers mot een album, dat do namen der schenkers bevatte, en wensch- te hem namens allen geluk. Ook de opporrabijn, de heer A. van Loenr sprak een rede uit naar aanleiding van ceü tekst uit Je-saja: „voor alles is een tijd ge steld". De Haagsche wethouders van Onderwijs en van Financiën, do heeren Yerbroek en Droogioever Fortuyn, zijn voor twee dagen naar Keulen ter bezichtiging van de ten toonstelling op het gebied van gemeentewe zen on gemeentelijke administratie aldaar. De phefs hunner afdeelingen, de referen darissen mrs. De Bas on Jonker, dju mot de wethouders meegegaan. Veiligheidswet. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft, naar men zich herinneren.zal, op do door het Kamerlid Alberda in verband met den fabrieksbrand te Almelo gesteld© vragen geantwoord, dat, indien het geven van afdoende voorschriften zonder vooraf gaande wijziging van de veiligheidswet niet mogelijk bliikt, een daartoe strekkend wets ontwerp zoodra mogelijk zal worden inge diend. Men meldt, dat de arbeidsinspectie dezer dagen desbetreffende voorstellen aan den Min. beeft overgelegd. Stoomschepen. STOOM VAART-ffl 'J. NEDERLAND. THnda" yertrolc 23 Mei van Amsterdam naar JavaOranje" (lUnisreis) arriv. 23 10 k>ssa- boo'..Koning Willem lil" (thuisreis) arriv. 28 Mei to Soot. EQTTER0AKSCHE J.L0YD. Onhir" (uitreis) vertrok 23 Mei van MarscillM lï'crceki" (uitreis) vertrok 2J Mei van Perlm bros" (uitreis) vertrok 27 Mei van Genua; ..Jnsu. llndo" (thuiareia) vertrok 28 Mei van Golonobo- HOLLAtïD-AMERIKA LIJN. „Itijudaiu" arriv. 23 Mei van New-York te But. tercium; ..BiinlaniJ" van Nc-Aork nuar Itottur daui. vertrok 23 Hei van Bouloeno; „Zuidcrdut arriv. 28 Mol vau Beton te Botterdam.eSommdi- dijit", van Botterdam naar Mexico en I*.-Orlean», vertrok 28 Mei van Havana. KON. HOLL. LLOYD. „TlUnlaud" (uitreis) arriv. 27 Mei te Rio Janeiro» „Tubantia (thuisrow) vertrok 23 Mei vau Dovor» irZcclandia" (thuisreis) vertrok 27 Mol van llio Ja neiro. FAILLISSEMENTEN. R P.oelofs Post. logementhouder, te Hoogde*»* O K!i>t>in£, slasot. te 'fi-Heitojfonboeoh. O. do Poorter, i loo£iroei«r bij hot Bolpieohe lood* wezen, to Vlissingen. O. van den Boven en Ci van Doyentor. hundelea clü onder de firma Van den Bosch ft Oo „lift»»- ache Melkinrichting:". Ie 's-Oinvnnlir.fre. A. van Dalen, winkelier, to 'b-Gravenhage. P. J. van Dvunen, lo 's.Gravtnhage. A. Plonk, te Algïien n. «f. Rijn. W. lieerena, baudolimilgni' en koopman, te o^w' toidam.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 2