&5n N°. 16633 Maandaj: 3^ >ïoï. IT w eerie X5ïa<l. A0. 1914-. BUITENLAND. Mexico en de Vereenigde Staten. Telegrammen. Ingezonden. De strijd om Tampico is wel lievig ge weest, «lat hebben cle reeds door ons meegedeelde bijzonderheden doen zien. We nebben hier nog eenige meerdere ge gevens over de Bloeiligc gevechten. Op het kerkhof is vooral een scherpe strijd gevoerd. Daar hadden de gefecte- reerden barricades gemaakt van zand bakken en graf. teenen. De nieuwbenoemde generaal Zaragora voerde de gefedereerden met weergaloo- zen moed aan bij het verdedigen der stad en biloef dagen achtereen zonder slaap. Zijn gelaat en handen waren bedekt met een dikke laag modder en kruit. Zelf ging hij onder de gemeene soldaten rond, gaf hun den raad, de ammunitie zooveel mo gelijk te is'paren en nam soms zelf een geweer ter «hand om op de vijandelijke troepen Ie schieten. Generaal Gonzalas, inziende, dat de ge- federeerden op het kerkhof een zeer ster ke stelling innamen, besloot haar te be stormen onder bedekking der duisternis. Jlij liep een afdeeling zijner troepen te zamen, en gaf haar bevel, de gefedereer den tot iederen prijs uit hun "stelling te verdrijven. Het handgranaten beladen, bestormden de rebellen hierop do horstweringen, maar v.\\ moesten afdeinzen voor hef moorddadig vuur der verdedigers. Op nieuw kwamen zij, in ware doodsverach ting, aanstormen, over do lijken hunner gevallen strijdmakkers heen, en nu kre gen zij gedeeltelijk vasten voet op het kerkhof. Er volgde een bloedig handge meen. en in den loop van dit vreesehjk gevecht hadden ontzettende tooneelen plaats, daar men van weerszijden met dierlijke woede en verbittering streed en er van krijgsgevangenen maken geen sprake was. Het einde was, dat de ge- federeerden uit hun positie werden ver dreven, achtervolgd door de rebellen. Een bloedbad. Na den laatsten bcslissenden aanval werd generaal Zaragora niet meer gezien. Wellicht is hij gedood en dan zal hij nim mer worden teruggevonden, want de re bellen smeerden "de talrijke lijken van gofedereerden met petroleum in en sta ken ze vervolgens in brqnd. Andere doo- den en zwaargewonden werden in put ten met ongebluschto kalk geu orpen en ten slotte werden er velen in do rivier geworpen, wier bloedige, 'olieachtige wa teren traag voortvloeiden. Terwijl de aan de slachting op het kerkhof ontkomen gefedereerden in dolle haast naar de gereedstaande treinen snel den, sloegen de rebellen nog velen hun ner. die niet snel genoeg konden vluch ten, zonder genade dood. Dit alles lever de een schouwspel op van naamlooze afschuwelijkheid. De gefedereerden streden dapper, cn slechts het. gebrek aan voedsel en aan ammunitie berokkende hun de nederlaag. Sommigen werden krankzinnig, wierpen hun leeggeschoten geweren weg en sprongen in de rivier of in de moerassen, overweldigd door do walgelijke lucht, die uit. de graven opsteeg, waarvan dedek- sleenen tot borstweringen waren opge stapeld. In do stad le-lve hadden dergelijke vreo- eclijke tooneelen plaat-s gedurende den Moe digen strijd in de strat-cn. De nrtillerie trof tal van gebouwen en doorzeefde die met granaatsplinters. De straten waren overdekt met dooden en om hulp gillende gewonden, versmachtend van dorst en bran dende wondkoorts. De veld-ambolance stond machteloos tegenover dit overgroote aantal gewonden. Do rebellen zijn thans in partiouliere hui ten ingekwartierd. lie heiuiddclingsconferentic. De opening der beiairldelingsoonfercntic te Nigara-Falls is uitgesteld tot Woens dag a.s. Van officieelo zijde uit Washington wordt medegedeeld, dat dit alleen is ge schied om de aankomst der afgevaardigden van Huerta af te wachten. De Amerikaansohe regeering, 7.00 eeint de Washingtonsche correspondent van de „Times", is ten aanzien van.den afloop der conferentie optimistisch gestemd, in politie ke en diplomatieke kringen echter heeft men niet veel op haar welslagen. Het optimisme van de regeering berust, op de overtuiging, dat Huerta weinig weer stand meer zal kunnen bieden en dat men A illa voldoende in de hauel heeft om hem te nopen de voorstellen der bemiddelaars *an to nemen. Sommige aanhangers van Huerta -zijn die meening toegedaan en dringen er bij dezen op aan eventueele voorstellen van de bemiddelaars aan to nemen, al zou men ook *ijn aftreden eischen. •Als de bemiddelaars er in slagen Huerta tol heengaan to bewegen, dan zullen zij een belangrijke taak hebben volbracht-, maar daarmede is dan het Mexicaansche pro- bi- t*e,u nog niet opgelost-. KORTE BERICHTEN. Te Boekarest is een incident voorge vallen, dat de verhouding tusschen Oosten- rijk-Hongarije cn Roemenie geen goed zal doen. Dr. Vasil Mangra, lid van de Hon- graarsche Kamer en bisschoppelijk vicaris, te Groswardein, was tegenwqoïdig in een vergadering van de Academie van Weten schappen te Boekarest, waarvan hij lid is. Na de vergadering heeft een troepje Roe- meensche studer.ten hem aangevallen en leelijk toegetakeld, vóór hij kon worden ontzet. Kiesrechlvrouwe 1 liobbcn te Edgbaston de houten tent van een cricketclub in brand gestoken. De tent is afgebrand. Met een adres, getcekend door ruim honderd liberale Parlementsleden, zijn vier hunner met Neil Primrose, lord Rose- bery's zoon aan het hoofd, bij Asquith ge weest om aan te dringen op maatregelen tegen de smokkelaars in Ulster. De Morgue'', het 'aan tallooze bezoe kers van Parijs bekende griezelige gebouw tje, waar de lijken van verongelukte men- schen bewaard worden tot hun identiteit is vastgesteld, zal binnenkort verdwijnen. Een nieuw, naar de eischcn des tijds inge richt gebouw, dat dicht bij de Austertitz- brug verrijst-, zal de oude Morgue vervan gen. Het zal den naam dragen van Institut mcdico-légal. De gevechten tusschen de stakende mijnwerkers in het Ludlow-district van den staat Colorado en de militie-troepen kan nog leelijke gevolgen hebben voor enkele officieren, die zich niet hebben bepaald tot herstel der orde, doch noodeloos hard zijn opgetreden. Een der ergste staaltjes van dat- optreden is de beschieting van het mijn- kamp bij Ludlow geweest, waar 12 mijn werkers en ook een aantal vrouwen en kin deren zijn gedood. Bedoelde officieren zul len voor een krijgsraad zich voor hun da den hebben te verantwoorden. De aanklacht bevat niet minder dan 52 punten, waaron der moord, brandstichting en plundering. Majoor Hamrock kan op die aanklacht ter dood worden veroordeeld. De koning en de koningin van Dene marken zijn thans te Parijs. President Poin- caré met de ministers hebben hen ontvan gen. In het Elysée is een galamaaltijd ge houden, waar o. m. ook de Nederlandsche gezant- aanzat. De president hield een toe spraak cn de koning bedankte. De procureur der Fransche republiek heeft den rechter van instructie het dos sier der zaak van mevrouw Caillaux terug gezonden. De procureur heeft- gelast de da- deres te vervolgen wegens moord met voor bedachten rade. De Russische Doema is met de begroo- t-ing voor binnenlandsche zaken gereed ge komen. De rapporteur vertelde, dat alle woordvoerders van links zeer slecht te- spre ken waren over het beleid van den mini-s ter. Deze zal ongetwijfeld weinig aan dit ongunstig oordeel gelegen laten liggen. In een gedeelte van den Kaukasus, het Toerjangebicd, is een longenpestepido- mie uitgebroken. In één dag kwamen acht tien sterfgevallen voor. De Duitsche Rijksdag heeft in tweede lezing de spionagewet aangenomen. Drieduizend trambca-mbten to Lyon hebben besloten een ultimatum te zenden aan de maatschappij der omnibussen en trams van de stad. Zij vragen een verbete ring van hun pensioenkas en de toekenning eener toelage van 1 franc per dag tijdens de tentoonstelling. Zij dreigen, in geval van weigering het werk t-e staken op den dag der reis van Poincaró na-ar Lyon, op 22 dezer maand. Het gerucht, dat president Poincaré binnenkort een bezoek aan Italië zou bren gen, blijkt onjuist te zijn. De ,,Giornale d'Italia" betoont zich zelfs verontwaardigd, dat het in omloop gebracht is. Te Graudenz is een 20-jarige visscher, verdacht van spionage, gevangen genomen. In zijn bezit is een door buitenlandsche staf officieren getcekend boek, waarin hij de afstanden moest aangeven en een door de betrokken regeering voor hem onder een vnlschen naam opgemaakt paspoort, ge vonden. Dc benoeming van Benavides tob voorloopig president van Peru wordt .door de andere candidaten niet erkend. Zij wei geren het nieuwe bewind te gehoorzamen en hebben bij het diplomatieke c.orps ver zet aangeteekend. Er heerscht- groote ver warring. Naar do ,,Tag. Rundsch." verneemt, zijn de g-eruoliten dat de rijkskanselier ten gevolge van den dood van zijn vrouw zal aftreden, ongegrond. Het is echter to ver wachten, dat de rijkskanselier bij gelegen heid van do zeilwedstrijden tc Kiel den keizer een verlof van vrij langen duur vra gen en dat ook krijgen zal. Gedurende zijn verlof zal de staatssecretaris van binnen landsche zaken met de leiding van de bin nenlandsche politiek en die van buiten landsche zaken met de buitenlandsche poli tiek belast worden. De smidsleerling Pormann, wien luite nant- Sohadt bij de bekende gebeurtenissen te Zabcrn een tand uit den mond had ge slagen en die nu tegen den luitenant pro cedeerde, heeft met 30 mark schadevergo^- vergoeding genoegen genomen. Het gemeentebestuur tc Neurenburg j- heeft besloten, een proef te nemen met d~ invoering van onderwijs in liet Fransch de zesde en zevende klasse van de volks school. Do Eeiersche regeering wil krachtige, maatregelen tegen cle in de. groote steden huns inziens veld winnende onzedelijkheid en tegen den achteruitgang der geboorten nemen. Bij den Bondsraad is een voorstel van Beieren ingekomen, om de wetsbepa lingen tegen dc zode loosheid overeenkom stig een besluit van den Beierschen Land dag in het heele rijk te verscherpen. Volgens de „Tagl. Rundschau", staat het nu vast dat de buitengewone heffing voor de legerwet- 1200 millioen mark zal opbrengen. Men weet, dat de belasting in drie jaarlijksche termijnen betaald zal wor den. Het blad verzekert, dat de regeering er echter niet aan denkt de 20 pCt. die de heffing boven de raming van 1 milliard op levert, bij den derden termijn in mindering te brengen. Een appeltje voor den dorst. Hot drama van do „Columbia". MONTREAL, 17 Mei (R. O.). Een draad loos telegram van den Amerikaanschen kustwachter „Seneca", dat via Sable Island ontvangen werd. meldt, dat de .Seneca" do derde» reddingboot opgepikt heeft van het stoomschip „Columbia", dat den 3den Mei in volle zee in brand geraakte. Ader van do schipbreukelingen waren nog in le ven, o. w. ook de> eerste officier. Elf man stierven ten gevolge van uitputting en werden over boord geworpen. De „Seneca" wordt morgen to Halifax verwacht. Den 3den Mei geraakte het Engelscho stoomschip „Columbia", dat van Antwer pen naar New-York op weg was, op 150 K. M. ten Z. O. van Sable Island, in brand. De bemannig trachtte zich in drie redding boot-en in veiligheid te stellen. Twee dezer reddingbooten, waarin zich 27 schipbreuke lingen bevonden, werdeu veertig uur na de ramp op zee drijvende gevonden. Tot 9 Mei werd door verschillende groote soom- schepen vruchteloos naar de derde redding boot, die 14 personen aan boord had, ge zocht. Landverhuizersschip gestrand. HULL, 17 Mei (R. O.). Het stoomschip „Calypso" van de firma Wilson te Huil, komende van Gothenburg met 200 emigran ten aan boord, liep tengevolge van den dichten mist aan den grond. Hedenochtend werden sleepbooten gezonden om de pas sagiers aan wal te brengen. Vermoed wordt, dat het schip hedenavond vlot zal komen. Dg sleepbooten brachten alle passagiers van de „Calypso" behouden te Huil aan wal. Keizer Frans Jozef. AVEENEN, 17 Mei (R. O). Over den toe stand des keizers wordt medegedeeld, dat in do catarrhale verschijnselen en de ont steking der luchtpijptakken aan dc rech terzijde geen verandering is gekomen. De hoest- is iets losser en de algemeene toe stand is volkomen bevredigend. Oo oase Koufra. ROME, 17 Mei, CR- O.). De „Tribuna" verneemt uit offieeele bron, dat, tengevolge van de vriendschappelijke gedachtenwisse- ling tusschen de Engelsche en Italia ansche regeering over de internationale oase Kou fra, de Engelsche regeering om aan allen twijfel een einde te maken, de verklaring aflegde, dat. zij de oase nog altijd be schouwt. als deel uitmakend van de door het verdrag van Lausanne in het bezit- van Italië gekomen prox^ncie Cyrenaica 100-Jarla Jubilee onafhankelijkheid van Noorwegen. CHRISTIANIA, 17 Mei (R. O.). Heden is men over het gehecle land begonnen het honderdjarige jubilee der onhafhankelijk- heidsverklaring van Noorwegen op feeste lijke wijze te herdenken. Te'Fidsoolcl, waar Re eerste Noorsche grondwet tot- stand kwam, had een plechtigheid plaats, waarbij de koning een redevoering op het vader land hield Emigrati* In Thraclö. KONSTANT1NOPEL, 17 Mei (R. O.) Een deputatie van het OOccumenisch Patriar chaat overhandigde hedenmiddag aan dc ministers van Eeredienst en van Binnen- landscho Zaken een memorie, waarin wordt te kennen gegeven, dat tegen den wil der regeering en tegen de afgelegde belof ten, de in Thracdë tot beperking der emi gratie onder de Grieken genomen maatre gelen geen welslagen hebben opgele verd. Het patriarchaat verzoekt daarom, een uit hooggeplaatste beambten samenge stelde, door vertrouwensmannen van het patriarchaat te vergezellen commissie uit te zenden, welke de Thracische districten zal inspecteeren en de noodigo maatrege len zal nemen. Het overhandigen eener memorie aan den Sultan, waarin hem wordt verzocht, zijn invloed op de regeering te doen gelden, is uitgesteld. Do benoeming van de inspecteurs-gene raal voor de hervormingen in de Oost-Ana- tolischö vilajets, Westenenk en Hoff, die se dert drie weken hier vertoeven, is even eens vertraagd. Het heet, dat zij zich gedu rende korten tijd naar hun vaderland zul len begeven om orde op hun zaken te stel len, en vervolgens .weder zullen-terugkee- reu. Oo doodenlijst. FRANKFURT a M 17 Mei (R. O.). Ober leutnant Kolbe is op de terugreis van Keu len naar Frankfurt nabij Hechtstein bij Mainz gevallen, waarschijnlijk ten geige van een ontploffing. Hij bleef ongeleerd terwijl zijn begeleider luitenant Rhode zwaar gewond wérd. PFROZHETM, 17 Mei (R. O Een twee dekker geraakte nabij Pforzheim op een hoogte van 35 meter in brand. De bestuur der, luitenant Walz kreeg lichte brandwon den, terwijl de waarnemende luitenant Muller gedood werd. Als hel kali' verdronken isenz. Mijnheer de Redacteur, Bovenstaand spreekwoord is het bewijs, dat eerst ongelukken moeten gebeuren voor en aleer ia bestaande onhoudbare toestan den verbetering komt-. Sinds eenige jaren bestaan plannen tot- verbreeding van den Ha-a-gwcg. Geleidelijk zijn gedeelten verbe terd, doch één van de drukste en meest smalle gedeelten n.l. dat gedeelte, dat. ligt tusschen Ha-ogsclie Schouw en de Vink wacht nog steeds op verbetering. Nu het drukke seizoen weer aanvangt, en dagelijks bonderden auto's soms in duize- lingwckende vaart er langs vliegen, is hot dikwijls levensgevaarlijk daar te passeoren. Vooral op Zon- cn feestdagen kan het ont zettend druk zijn, en houdt menigeen zijn hart vast, wanneer soms ternauwernood een ongeluk werd voorkomen. Ofschoon clat gedeelte weg geheel be bouwd is, bestaat- er geen voorschrift om trent maximum-snelheid voor auto's, zoo als wel het geval is in hot- naburige Oegst- geest aan den Morschweg, waar misschien één of tweemaal 's jaars een auto langs komt. Gisteren kwamen op een gegeven oogen- blik drie auto's in vliegende vaart van do richting Den Haag, terwijl van den tegen overgeste lden kant verscheidene fietsers kwamen. Daar op dat punt de weg zeer smal is, vereischt het heel wat stuurmans kunst om niet in botsing te komen. Hoe het nu kwain, en aan wien de schuld, laat ik in het midden, doch op een gegeven mo ment kwam de laatste auto in botsing met een fietser, die er onder geraakte, en deer lijk verminkt en herig bloedend bij den heer B. werd ingedragen, en vandaar nadat door een dokter het eerste verband werd ge legd, naar het ziekenhuis werd vervoerd. Het geval verwekte veel consternatie, en algemeen hoorde men zeggen, het is een wonder dat zooiets niet meer gebeurt. Mijns inziens, ligt de schuld voor het grootste deel aan de onvoldoende breedte van den weg, die het passeeren gevaarlijk maakt. Reeds twee jaar is de verbreeclingskwestie hangende. April 1912 had de ter visie lig ging plaats. Juni 1913 stond de onteige ningswet tob verklaring van algemeen nut reeds in hot Staatsblad, doch op 't- mo ment zijn er nog geen sporen van te zien, dat dio verbreeding tot stand komt. Zou het nu gebeuren, nu het- misschien een men- schenleven heeft gekost'? En zou het betrok ken gemeentebestuur misschien nu in de po litieverordening een bepaling van een maxi mum-snelheid voor auto's op dien drukken weg opnemen? "Wij hopen het, want met het steeds drukker wordend verkeer op dien weg, kan zoo iets zich dagelijks herhalen, want een weg van vier rater, waar zoowel auto's als fietsers cn voetgangers zich op moeten bewegen, is toch werkelijk onvol doende. U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend Een bewoner van den Haagweg op IJn smalst. Hel geknars van een brug. Mijnheer cle Redacteur, Vergun mij een klein plaatsje voor on derstaande regelen in uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn clank. Sinds ruim 14 dagen hooren wij van 's morgens vroeg tot 's avonds laat het ver velende gekraak van de klapbrug over den Nieuwen Rijn, bij dc Rijnstraat. AYanneer er maar een mensch over gaat, hoort men een lawaai als een oordeel. Zulks hoort men telkenmale maar even, cloc-h wanneer cle scholen aan- en uit-gaan heeft cle talrijke jeugd, welke genoemde brug passeert, er groot pleizier in clat vervelende geknars to doen hooren door er onophoudelijk heen en terug over te loopen. En dan profitec- ren cle bewoners uit die omgeving van clat akoligo en allesbehalve gezellige gehoor. Of nu do brugwachter het zoo druk heeft dat er geen oogenblikje tijd overschiet orn dt scharnieren te smeren, weet ik niet-, doch volgens mij, is het wel noodig. Is zulk^ ge beurd, wat wat goed zou zijn voor cle brug, dan zullen cle- bewoners uit clie omgéving zich niet meer ergeren aan dat mooie geluid. Een bewoner van het '<1r. Veer. Leiden. 18 Mei 1914. poortlom6ti vormen van tanOofcin tn l)out>( bt fanfetn rein on gejont). 6tnli kSi f 0.7} ttflliu (nil I OM KLXlXllllllllllM *17 10 Anti-'i'arief-beweging. Het Anti-Tariefwet-Comitc heelt in zijn slot-vergader. een commissie benoemd, ten einde te overwegen, in hoeverre de oprich ting van eeri bond voor den vrijhandel hier te lande gewenscht en nuttig kan wor den geacht. Deze commissie kwam tot de slotsom, dat, hoe groot het resultaat van het door het Anti-Tariefwet-Comité gedane werk ook moge geweest zijn, geenszins do kans is uitgesloten, dat tc eeniger tijd een regeering andermaal zal komen met voor stellen van gelijke strekking als het inge trokken ontwerp-Tariefwet. Er zal daarom, volgens ,,De Vaderlander", een krachtige, permanente organisatie in het leven geroe pen worden, die van meet af tegen hefc protectionistisch streven zk\ optreden Naast- de bestaande vereeniging „Het Vrije Ruilverkeer", die zich in hoofdzaak ten doel stelt op theoretische en wetenschappe lijke gronden de groote economische voor deden van het vrijhandelstelsel in het licht te stellen en de dwaalbegrippen van het protectionisme te bestrijden, zal de op te richten organisatie voornamelijk het oog ge richt houden op de toepassing van de vrij handelsbeginselen in de pract-ijk. Die nieuwe organisatie zal de „Bond \oor den Afrijen Handel" zijn. Zij zal ijve ren voorlo. de zoo noodzakelijke techni r-cbe verbetering van het tegenwoordig ta rief van invoerrechten, met behoud van het zuixer fiskale karakter; 2o. de afschaffing van hetgeenthans nog aar ons systeem en tarief van invoer vast zit en met vrij - har:delsbegrippen niet to rijmen is; 3o ver betering van douane en accijnswetgeving. Wijziging der Ongevallenwet. Het „Nederl. Tijdschrift voor Geneeskun de" vermeldt een adres van prof. J. A. Kor- teweg te Leiden, aan den miuister van landbouw, handel en nijverheid, waarin dezo aandacht, vraagt voor ongewenschte gevol gen der Ongevallenwet van 1901, zooals dio zich in een trage cn slechte genezing van ongevallen-stelsels gevoelen doet. Den genezingsduur van een onderbeens breuk, waarvoor van ouds acht weken ston den, zagen wij in de eerst opvolgende jaren tot 4, 5, G, en 7 maanden stijgen, terwijl in soortgelijk tempo het aantal der blijven de invaliden toenam. Adressant wijt de schuld hiervan üiet aan den Nederlandschen werkman. Meer dan ooit heeft, deze noodlottige uevenwerking der wet den geneeskundigen geleerd, hoe bij mechanische letsels feitelijk alleen do arbeid afdoende genezing brengteerst door den hervatten aifoeid wordt bet getroffen lid opnieuw lenig en krachtig; zonder arbeid zonder beweging blijft- de genezing halvor- wege staan, volgt eer achter- dan vooruit gang, terwijl de wilskracht van den ge troffene verloren gaat. Geen geneesmiddel, geen massage, geen „zanieren", geen schijnarbeid blijkt den arbëid zelf ook maar eenigszins te kunnen vervangen. De getroffen werkman komt aldus in een steeds nauwer sluitenden circulus vitiosus: hij kan slechts genezen door arbeid, maar kan niet arbeiden vóórdat hij genezen is. Immer3 de Ongevallenwet verbreekt telkens tegelijk, dat- het ongeval geschiedt, den band tusschen werkgever en werknemer; ingevol- ge dc Ongevallenwet- is de werkgever door het ongeval, ook .moreel, geheel los van den getroffene on, waar de oorspronkelijke werkgever zich den herstellende niet aan trekt, kan deze niet licht ergens anders ge- regelden arbeid aanvankelijk ter oeteuing vinden. Het. adres bepleit verbetering van de wet: lo. door bevordering van het dragen \an eigen risico eu het dragen van risico ie kleine groepen 2o. door bevordering van werkverschaf fing als geneesmiddel; 3o. door verhooging van het gezag van den geneesheer. Evenals in de burgerprak tijk het- groot nut van den specialist-heel kundige bij heelkundige ongevallen alge meen erkend is, moge, door eenige meer dere beperking van de keuze xan den ge neesheer in de ongevallen praktijk, ook daar do specialist meer naar voren komen. Niet alleen zal dan de genezing op zich zelve reeds sneller en beter geschieden cn zieken- huisverpleging in cle grootere centra regel worden, maar ook zal de specialist-heelkun dige meer leiding geven dan thans de alge meen-geneeskundige en met- meer gezag den getroffene tot. hervatting xnn den arbeid voeren. Ook hier zal kennis macht blijken. UIT DE STAATSCOURANT. Bij kon. besluit is met ingang van 1 Sep tember 1914 benoemd tot directeur van do Rijks lioogere burgerschool te Middelburg C. D. A. Zimmerman thans lecraar aan dio school is te rekenen van l Mei 1911 aan R. lo Poolè, c.i. op z'in verzoek eervol ontslag verleend als districts-inspectcur der spoor wegdiensten is aan den ontvanger der directe belas tingen en accijnzen A. J. G. Maas Gecsera- mis te Voorburg, op zijn verzoek eervol ont slag uit- 's Rijks dienst verleend, in te gaai» 1C> Mei 1911 tot commies der posterijen en telcgrafi« 2de kl. H. L. Obcnhuvst'Ti, thans cmii:; iea tl posterijen 3de kl

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 5