N<>, 16595. VV oeiisdag 1 April. A0. 1914. (§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van don- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad, Dit de Omstreken. LEIDSCH MCrBLAE PRIJS DER ADVERTENTIES: yftn i6 regels ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere lettere naar plaatsruimte. Kleine eivertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoaaseeren wordt 0.05 berekend. ritus DEZER COURANT: Voor Leiden per week0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd z'.jo per week. f O.iO. Franco per poet1.65. Celdleening der Gemeente. In oen op morgonamiddag uitgeschreven vorgadoring van dcu gemeenteraad zal het voornaamste voorstel zijn: het aangaan van oen 41/,. pCt. geldlening groot f2,200,000. Reeds herhaaldelijk was de gemeente go- noodzaakt lijdelijk geld op te nemen en er werd slechts op een tijdstip gewacht, dat deze bedragen in oen vaste loening konden worden geconverteerd. De dure geldmarkt hield dit nog steeds tegen, thans echter schijnen B. en W de gelegenheid daarvoor geschikt te achten. Bijzondorheden vioden we "bij dit voorstel niet vermeld, er wordt zelfs geen praeadvies bij gegeven. Openbaar heid is in zulke gevallen echter ook niet altijd ge.wensoht. Dat echter ook andere groote gemeenten, we noomen o. a. Amster dam, op het oogenblik het tijdstip gekomen achten om een groote lecning aan te gaan, bewijst wel, dat het thaus oen goed» tijd daarvoor is. Bovendien varen we io Leiden in dit. op- zioh op een goed kompas. Onze burgemeester ia niet alleen oud-kassier, hij staat boven dien bekend als e»en uitnemend financier. "Wanneer straks de voorwaarden worden gepubliceerd, zaL men, naar wij vertrouwen, zien, dat, de tijdsomstandigheden in aan merking genomen, Leiden niet op onvoor- deelige wijze de leening heeft gesloten. Daarvoor staat ons het financieel beleid van Jhir. De Gijsol aar borg. - De leeningen volgen tegenwoordig elkander wel snel op. In 1911 heeft men ook een lpening van niet minder dan twee millioen gesloten, toen echter tegen 4 pOt. Hierin ligt echter op zichzelf niets on rustbarends, waar de gelden voor 't mee- trendeel productief zijn of Wij wijden slechts op de herhaalde en groote uitbreiding der Stedelijke Fabrieken voor Gas en Electricite.it, dooi' aansluiting van buitengemeenten en vermeerdering van het gebruik in do oude stad. den bouw en de exploitatie van het gesticht „Voor-geest" enz. En de gemeentelijke vuilverbranding, zij moge dan niet winstgevend zijn, kan daar onder ook gerekend worden. Waar liet pacht- contract voor den vuilriLsdienst afliep, moest er op een of andero wijze in worden voor zien en dftadvooT diende gold te zijn, dat mede ten laste van het nageslacht moest komen, dat daarvan immers ook zal profi teerden. En hieronder mogen wij vooral ook de verbetering der volks huis voting noemen, de verruiming van oude stadsgedeelten door het vetrbreeden van straten, zooals thans met bebrekking der Brandewijnsbeeg wordt voor gesteld. Leiden, 9 Apriü. De afd. Leiden en Omstreken van de Ned. Vereeniging van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden vergader-de gisteravond in „Prediker", onder presidium van den heer J. D. de Rijk Na de vaststelling der notulen was een bespreking der finanoieelo aangelegen heid van den Chr. Besturenbond aan de orde. Na uitvoerige besprekingen werd met algemeene stemmen besloten, een voor stel bij den Chr. Besturenbond in te die nen tot verhooging der contributie. Bij tweede stemming werd uitgemaakt-, dat de afd. door haar afgevaardigden zal doen voorstellen de oontributies voor vak organisaties te doen vaststellen op 0,25 per lid en per jaar. Een voorstel-Doorneveld, om de contri butie buiten de gewone contributie te hef fen van de leden der afdeeling kon niet afgewerkt worden, omdat dc stemmen over dit voorstel staakten. Do secretaris, de heer J. v. d. Woude, hierna het woord voerend over de propa ganda, deelde mede, dat het ledental in een jaar met 14 verminderd was en stelde ten slotte voor tot het vormen van een propaganda-commissie over te gaan. Het slot dezer besprekingen leidde bob de vorming van oen propagandaclub, waartoo een achttal hoeren werd aangewezen. Na de rondvraag werd de vergadering op de gewone wijze gesloten. Bij enkele candidaatstclling is geko zen tot assessor II collegii van het Lciclsch Studentencorps de heer H. P. C. M, de' Wilt Wynen, candidaat van het afgetreden Collegium. Het nieuwe collegium is met deze verkie zing voltallig en bestaat uit do heercu Dir. W. M. Westerman, praesesF. VV. Spanning, ab-actis A. J. G. Verstcr, quaes tor A. D. van Assendelft do Coningh, as sessor I, en H. P. O. M. de Witt Wynen, lessor II. Hij Kom besluit is aan den heer 8. fe.f Perdijk, gewezen onderwijzer ocner openbare lagere school, alhier mot ingang van 15 Augustus 1913 een pensioen ver leend van ƒ934 's jaar®. Inaagareele Kede Prof. dr. J. Ph. V O G E L. Bedennamiddag aanvaardde prof. dr. J. Ph. Vogel, benoemd als opvolger van wijlen prof. dr. Speyer als hoogleeraar in het Sanskrit en de Indische Oudheidkunde, aa»> Je Universiteit alhier, dit ambt, met het uitspreken eenorrede in het KLein-Audito- irium der Academie, over: „Bronnen tot de kennis van het Oude Indië". Spr. ving aan met de herinnering, dat liet bijna een halve eeuw geloden is, dat do ver maarde taalgeleerde Hendrik Kern, als eerste hoogloeraar in. het Sanskrit optrad en in de door hem bij de aanvaarding van het hoogleeraarsambt op 18 October 1865, uitgesproken rede, op voortreffelijks wijze de be teekenis van: het Oude Indië voor de beschavingsgeschiedenis, in het licht heeft gesteld. Spr. wil daaraan niets toevoegen, doch liever nagaan, uit welke bronnen onze kennis van de oud-Indische beschaving wordt afgeleid, waarbij hij gelegenheid zal hebben een kort overzicht te geven van wat door het archaeologisoh onderzoek in Voor-Indië is tot stand gebracht. Spr. ging thans, na eerst de Oud-Indische litteratuur zelf besproken te hebben, na uit welke bron wij kunnen putten voor onze kennis der Oud-Indische beschaving, daar, waar de litteratuur on3 begeeft. Hier komt de arohaeologie te hulp, de studie der mo numenten, waarvoor de belangstelling is ont waakt togen liet eind der 18de eeu"# en zich uitte in de s tdohting van de Asiatic Society te Calcutta, door Sir William Jones in 1784. Naast de epigraphie is het vooral ook de numismatiek, die het mogelijk heeft ge maakt de oude geschiedenis van Indië te reconsfcrueeren, wat spr. met enkele voor beelden aantoonde. Van onschatbaar nut bij de studie" der oude geographie van Indië zijn ook do berichten dar- Chineesohe pelgrims, die tus- sohen 400 en 700 na Chr. do beroemde Boeddhistische heiligdommen van Voor-Indië .--kwamen bezoeken en ons min of meer uit voerige reisverhalen hebben nagelaten. Er bestaat nog een belangrijke bron van kennis van het oude Indië, nl. het heden- daagsch Indië, in de eerste plaats die van natuur en klimaat. Dit alles wordt nog van grootar belang, als men bedenkt, dat de oude Vedische godsdienst der Arische In diërs in do eerste plaats een vereering dor verpersoonlijkt© natuurkrachten is. Ook de mensohenmaatschappij is in Indië in veel opzichten onveranderd gebleven,, on danks eeuwen van vreemde ovorheersohing. Er is onder de heden daags olie bevolking vjin Indië één klasse, die in liet bijzonder aanspraak mag maken op de warme belang stelling van den Banskritbeoefonaar uit het Westen, d. i. de klasse der geleerden of Pan dits, die bijna uitsluitend tot de kaste dor Brahmanen behooren. Helaas is het sleohts aan betrekkelijk wei nig Europeesche Sanskritisten gegeven, zelf te putten uit de levende bron van kennis, dio het hedendaagschc Indië oplevert. On danks de bestendige vergemakkelijking van het 'reisverkeer, blijft toch voor de meesten do groote afstand eon onoverkomenlijk be zwaar. Op twee wijzen zou in deze moeilijkheid kunnen worden voorzien, en wel in de eerste plaats door vermeerdering der staatsbetrek kingen bij onderwijs- en oudheidkundigen- dienst, die door Sanskritisten konden wor den vervuld. Een uitgebreid veld van studie en onder zoek ligt daair echter nog braak en spr, eindigde met do hoop uit te spreken, dat aan de ontginning daaTvan ook moge worde deel genomen door wetenschappelijk gevormde Ne derlanders. Spr. besloot met de gebruikelijke toespra ken aan curatoren, hoogleer aren en studen ten. In het bijzónder richtte hij zich tot den oud-hoogleer aar Kern, die de plechtigheid bijwoonde, <?n tot zijn collega Uhlenbeck ter wijl hij enkele waardoerehde "woorden wijdde aan wijlen zijn ambtsvoorganger prof. Speyer. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is, met ingang van heden op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend aan A A. Hulshof als assistent voor de geneeskunde aan do Rijksuniversiteit, en is, voor het tijdvak van 1 April tot en met 31 December 1914, als zoodanig be noemd H- J. Meyling, met toekenning, op zijn verzoek, van eervol ontslag als assis tent in het 'ziekenhuis (afdeeling genees kunde) dier universiteit. De heer A. A. Cal jé, leer aar aan de Gemeentelijke Kweekschool alhier, is benoemd tot plaatsver vangend1» deskundige voor liet re- keuen in dc ex amen-commissie to 's-Graven- liagc. Door B. en W. van Aalsmeer is het maken van een betonnen brug, bij inschrij ving gegund aan Werninks Beton fabriek, alhier voor f 892ö. Dc brug moet met 1 Aug. a.s. worden opgeleverd. Aan het postkantoor iden, en do daaronder tessor tee rende hulp postkantoren werd gedurende de maand Maart 1911 inge legd f 87,536.87l/-j, terugbetaald 80,799.57. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 38,043. Jubileums. Heden is het 40 jaar geleden, dat do oud ste academische pedel, de heer F. A. Dee ,als zoodanig in functie trad. Met het oog op de huldiging, nu twee jaar geleden, toen hij zijn 50-jarige loopbaan in dienst der Academie herdacht, wilde de jubilaris dezen dag onopgemerkt laten voor bij gaan. Op zijn uitdrukkelijk verlangen lie ten wij dan ook na, onzen lezers aan den datum van 1 April te zijnen opzichte te her inneren. Hedenvoormiddag werd echter de jubila ris in de vergadering van curatoren geroepen en daar werd hem by monde van den pre sident-curator, jhr. mr. De Savornin Lohman de Oranje-Nassau-orde overhandigd, die H. M. de Koningin hem had willen verleenen. H-edennamiddag, even voor do oratie van prof. De Vogel, heeft ook de Academische Senaat den verteraan gehuldigd. De rector-magnificuB, prof. dr. G. Jel- gersma, sprak daarbij eenige waardeerende woorden. Hij herinnerde er aan, hoe de heer Dee steeds de kameraad der studenton en de vriend der hoogleeraren is geweest eD op voorbeeldige wijze zijn taak als pedel heeft vervuld. De heer Dee dankte, aangedaan, voor. deze hulde. Later kwam te zijnen huize het Collegium van het L. S.-O. den heer Dee gelukwen- schen. Ook uit de burgerij ontving de vriende lijke, ondanks zijn 76 jaren, opgewekte jubi laris vele blijken van belangstelling. Heden was er ook eeD jubilaris aan het Leidsch Gymnasium. Het was juist 40 jaar geleden, dat de heer B. Hj. Jansen de betrekking van c I a v i g e r aan deze inrich ting aanvaardde, welke hij! onafgebroken waar nam. Ook deze dag ging niet onopge merkt voorbij. Allereerst werd de jubilaris namens het ooilege van curatoren gelukgewenscht. We gens uitstedigheid van den voorzitter, dr. Kroon, voerde prof. dr. Hesseling daarbij het woord. De rector, dr. Beversen, sprak hem, mede namens de leeraren, eenige har telijke woorden toe en bood hem een stof felijk huldeblijk aan. Ook de leerlingen bleven niet achter. Bij monde van één hunner uit de hoogste klas se, mej. Sijtsma, werd hem door de leerlin gen eén enveloppe met inhoud aangeboden. Ook vele oud-leerlingen toonden nog huD belangstelling. „Musis Sacrum.*' Dat het bestuur van „Musis Sacrum" niet stil zit en er steeda op uit is den leden ook in de wintermaanden een en ander aan te bieden, is m don laatsten tijd ten volle gebleken. Gisteravond hebben vele leden met hun dames weer kunnen genieten van den zang van mevr. Nanny van Es, uit DeD Haag, en van de piano-voordrachten van onzen stadgenoot rar. H. W. C. J. de Jong. Mevr. Van Es, bleek een zangeres te zijn, begaafd met mooie stemmiddelen en veel temperament. Met haar omvangrijk, donker getimbreerd altgeluid heeft zij met een zich geheel aan het karakter der liederen aan passende voordracht, zonder in overdrijving te vervallen, het publiek voor zich ingeno men. Ook mr. Do Jong hoeft met zijn muzikaal pianospel andermaal bewezen een dilettant te zijn, die het met de kunstbeoefening ernstig meent Op een mooien Pcrzina-vleu- gel vertolkte hij met veerkrachtigen aanslag en veel nuanceering, een met zorg gekozen programma en bleek een reeds zeer. ontwik kelde techniek te bezitten. Ook toonde zich do heer De Jong een volgzaam en muzikaal begeleider van den zang. Beide optreden^ den hadden veel sucoes Na „Les filles de Cadix" van Tosti wer den mevrouw Van Es bloemen aangebo den. Ook deze laatste muziekavond kan als uit stekend geslaagd beschouwd worden. Leidsche Spaarbank. Ultimo Maart 1914. fnloggorsr*fc»nlng. Saldo aanhang der maand 3,038,716.01^ Ingelogd118,615.87 BUgeschrevsn rente op af geloste boekjes184.24 f 3,157,416.12J Terugbetaald 141,887.12 Saldo van het tegoed einde der maand8,015.529 004 Aantal Inloggora Aanvang der maand 13739 Nieuwe iuleggers 89 Inleggers waarmede Is afgerekend Einde der maand 13774 13S28 54 Leidsch Muziekkorps. Onder voorzitterschap van den heer J. A. van Hamel hield de Vereeniging" tob in standhouding van het Leidsch Muziekkorps gisteravond op de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" haar jaarlijksche alge meen© vergadering. Uit het verslag van den secretaris, den heer J. H. van Waveren, bleek, dat het aantal muzikanten zeer vermindert, door vertrek naar eldera en veranderde beroeps bezigheden. Dit aantal bestaat thans uit 27 muzikanten, 3 adspiranten en 1 leerling. Nieuwe muziek werd voldoende aange schaft. Het aantal betaalde concerten bedroeg d,it jaar elf 35 volksconcerten werden ge geven, terwijl een 4:tal door slecht weder werden afgelast. Op het voorplein van het Invalidenhuis hadden twee uitvoeringen plaats, ter bij woning waarvan weezen van verschillende gezindten waren uitgenoodigd. Door Lu- thersche weezen en die uit het R.-K. Ge>- sticht op de Hooigracht werd hiervan een dankbaar gebruik gemaakt. Met het oog op den Vrijdagavond konden de Isr. weezen niet komen, terwijl de be stuurders der overige gestichten, hoewel de uitnoocligingen zeer op prijs stellend, met het oog op het tijdstip der uitvoeringen, enz. meenden te moeten bodanken. Nog werden twee uitvoeringen gegeven in de Kweekschool voor Zeevaart en twee voor de verpleegden van „Endegeest" en „Rhijngeesfc". Op 19 April werd een wandeling door de stad gemaakt, waarbij voor verschillend© ziekeninrichtingen een wijle werd vertoefd. Aan de 3-Oct ober-vereeniging werd we der de gewone medewerking verleend. Aan het voornemen op den trans van den 8tadhuistoren door een gedeelte van het Muziekkorps van tijd tot tijd enkele num mers gedragen muziek ten gehoore te bren gen, werd gevolg gegeven. Het gemeente bestuur bevorderde deze poging om heel de stad van de. muziek te doen genieten zeer door zorg te dragen voor een uitste kende verlichting op den trans. Door het muziekkorps werden 83 repetities gehou den. Het aantal leden verminderde nogal aan zienlijk, zoowel door vertrek als door overlijden, en de aanwinst van nieuwe le den hield daarmede geen gelijken tred. Dit werkt weder nadeelig op de geldmiddelen, zoodat versterking met nieuwe leden zeer gewenscht. wordt geacht. Nadat de Voorzitter den secretaris voor zijn uitvoerig verslag had bedankt, bracht de heer F. van Romburgh verslag, uit over het beheer van den penningmeester, waarbij echter niet de cijfers werden genoemd. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren J. J. ter Laag Czn. en J. M. van Waveren. Eindelijk werden 8 aandeelen uitgeloot j van de 4 pCt. leening groot ƒ2000. PisaUse eu Blokzijl. Wederom hebben de vertolkers van het Levenslied onze stad bezocht. De foyer der Stadsgehoorzaal was tamelijk wel bezet en het publiek zeer dankbaar en enthusiast. Na eeD geestige inleiding begonnen de ar- tisten met het innige, religieuze liedje: St.-Joseph et 1'Enfant Jésus. Hierop volg den een paar liedjes, die oorspronkelijk ten doel hadden, de kinderen op gemakke lijke wijze het - catechismus in te prenten, doch langzamerhand door het volk of in de kazerne verdraaid werden. Schitterend was Pisuisse in de dramatische, bretonsche chan sons van Botrcl we. herinneren slechts aan de verschillende intonaties van het „verse boiro" in La Fanchette en zijn typeerende houdingen in het lied „Ma Tête" van, den ca ba ret-dichter Guston Seeretan, dat velen nog wel vab verledeD jaar zullen herinneren. Met het ondeugende „Le Vieux Marcheur" werd het eerste deel besloten. Na de pauze allereerst een paar Holland- sche liedjes, waarom vooral het nuchtere „Mijn Eerste" zéér in den smaak viel. Won derwel weet Pisuisse zich in de verschillende chansons in te leven zijn cochney accent in ,.My old Dutch" was voortreffelijk, zoo ook zijn Schotsche uitspraak van „I lovo a lassie", waarvan hij het publiek verzocht het refrein mede te zingen. Ten laatste kwamen dc Duitschc liederen, het cynische „Ein Weib" van Heine en om op een vroolijken toon te eindigen, 't Uber- brettl' lied „Der Lcnz ist da". Het publiek wilde de zaal niet verlaten, alsvorens do ar- tisten een toegiftje gaven: het guitige „Das Zimmer nebcn uur". Blokzijl begeleidde als altijd op voortref felijke wijze. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Geopend's morgens van 9—12 uur en des middags van 25 uur. Aanvraag van werkzoekenden. 1 Boekhouder, 3 Kantoorbedienden, 1 Opperman, 1 Grofbankwerker, 1 Scheeps bouwer, 1 Voerman, 8 Loopknechten, 2 Ma- gazijnkneclifc.cn1 Dekenwever, 10 loss® werklieden. 3 Werksters. ALPHEN. De dezer dagen alhier overleden heer J. v» den Berg heeft aan de cüakome der Ned. Herv. Gem. f 1000 en een huis met erf ver maakt, allee vrij van successie-rechten. BODEGRAVEN. Alhier had d'e plechtige inwijding plaats der nieuwe R.-K. Jongensschool en van heb Katholieke vereenigmgsgebouw. 's Morgens werd de H. Mis opgedragen,» door den zeereerw. heer J. Hellegers, deKen van Alphen Na de inzegening verzamelden zioh allen in een der zalen van het vereenigmgsgebouw alwaar de pastoor het woord nam. Hij her dacht den stichter der gebouwen, wijlen den zeereerw, heer J. B. Diekmann, die zijn plan nen niet heeft mogen aanschouwen. De ee. -v. spr. bracht hulde aan het werk van den ar chitect den heer B. S. van Santé, met welke hulde een ieder instemde, die de gebouwen ziet staan, een sieraad voor Bodegraven. De Deken uitte den wensch, dat door de Roomsche Jongensschool en het Vereenings- gebouw het Katholieke leven in Bodegraven tot grooter bloed zou geraken. Ten slotte sprak de heer E. Boogaard, hoofd der nieuwe school, die het nut uiteen zette van de samenwerking tusschen huisge zin en sohool. HAARLEMMERMEER. De fheeir G. Bus Jzn., alhier, heeft op de Paasch-tentoonstelling' van vee te Put- merend voor den fijnsten. en best gemeste a os een tweeden prijs gekregen. NIEUW-VENNEP. Het uitdiepen van de Hoofdvaarfc itf door het bestuur van den Haarlemmjermeer polder opgedragen aan Gebr. Grietspoor, ol«- hier. SASSENHEIM. Door eenige bloemisten alhier is, ntt eengehouden vergadering een - vereeniging opgerioht met den naam ,,D© Narcis-." Kot doel der Vereeniging is, de narcissencuhuui op zoo hoog mogelijken trap te brengen. Broei- en veldproeven zullen worden geno men. Zeer dikwijls toali komt het voor, dab een nieuwe narcis in den "handel wordt ge bracht, waar sommigen veel geld in steken, omdat bijv. de bloem mooi is. Wanneer nu. later blijkt, dat die nieuweling slecht broeit, i§ zij voor den handel minder geschikt en be taalt men er gauw te veel geld voor. Ook zal het wel eons voorkomen, dat voofc gezamenlijke rekening iets nieuws, hetzij in binnen- of buitenland, kan worden gekocht. De heer Boerbomt heeft zich beschikbaar gesteld het toezicht te houden op den proef tuin. Op de vastgestelde statuten zal de Kon. goedkeuring worden gebraohb. Ook het regle ment is reeds behandeld. Als voorzitter der Voreoniging is gekozen de heer Warn aar eu ads secretaris de heer Pel. TER-AAR. Het bestuur van de vereeniging „Ge meentebelang" bestaat thans uit de heeren Jac. Visser, voorzitterW. Hoogstraten, secretaris; en L. Verduin, penningmeester. Kon. goedkeuring zal op de statuten worden aangevraagd. Naar men verneemt, neemt het aantal leden toe. VOORSCHOTEN. De heer J. Morbus is heden geslaagd voor het examen voor den Rijks-Tuinbouw- wintercursus te Wassenaar. Niot op Tweeden Paaschdag zal hier cvn Zondagsfeest, maair wel op Tweeden Pinkster dag een Zendingsfeest gehouden worden. WARMOND. Onze gemeente is thans eon inrichting rijker geworden, waar reeds lang behoefte aan was, vooral mot het oog op de water sport alhier. Naar wij vernemen zijn de heeren F. en C. Machen, alhier, door aankoop eigenaren geworden van de scheepswerf „De Leecie", (vroeger de Gebr. Van Lammeren). De groo- te, pas door genoemde heeren nieuw ge bouwde loods van pl m. 350 vierk. M. met bet-onvloer en drie hellingen, welke boven dien nog voor uitbreiding vatbaar is, geeft voor clen winter gelegenheid toe het bewaren van vele vaartuigen, terwijl het thans dient tot het vervaardigen en reparecren van roei-, zeil- motorbooten en wherry's. Reeds verscheidene booten liggen er thans ter re paratie om te worden geschilderd, terwijl da gelijks nog plaats wordt aangevraagd. Er zijn reeds enkele booten tot volkomen tevre denheid der eigenaren afgeleverd. De eerste wherry, door deze firma opgezet, nadert reeds haar voltooiing. Wij wensch en den hee ren met deze onderneming veel geluk en twijfelen geenszins, dat deze zaak, nu in hun Randen, zeker slagen zal. WOUBRUGGE. Rond ons dorp ziet men al s ee in dc pol ders, niet alleen do pinken, doch cc-k melk vee; wel om toeken, dat do wei roods \ocd- eel genoeg kan verschaffen .een lu Laanihld in het laatst van Maart.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1