N°. 16584. Donderdag 19 Maart. A0. 1914. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Otiïeieele Kennisgeving. Dit de Omstrekea. LEIDSCÏÏ DAG-BLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contant; elk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COL'RANT2 Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden f 1.7 0. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 8 1,30. Franco per post1,65. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt her algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Personeel© belasting No. 7 van den dienst 1914, executoir verklaard den 17en Maart j. 1. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd; N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 19 Maart 1914. Leiden, 69 Naart. Volksbij ceiikonastcn. De achtste of laatste bijeenkomst van de serie 19131914 heeft gisteravond plaats ge had. Dit feit, al ligt er voor menigeen mis schien iets weemoedigs in, dat ook aan dit achttal reeds weer een eind is gekomen, is een teeken, zij het dan nu nog nagenoeg een geheel op zichzelf staand, dat de lente nadert, en alzoo uit dien hoofde voor velen van verblijdenden aard. Maar bepalen wij cms even bij dezen avond zeiven. Het bezoek kon niet talrijker. Er werd weer een concert gegeven, wel willend aangeboden door de in breede krin gen bekendo Leidsche Werklied en-Zangver- eëniging ..Kunst na Arbeid" en met welwil lende medewerking van mej. Suzo do Wek ker, van wier 6olo-zang men zoowel hier als elders zoo gaarne geniet. Het koor, onder leiding van den heer Ph. Rank A.Jzn., heeft andermaal cle vorwach tingen niet beschaamd. Het heefff Weer op zeer verdienstelijke wijze, deels"zonder be geleiding, deels met piano-aceompagixement van den zoon van den directeur, verscheide ne liederen ten gehoor© gebracht. Vooral ra.et „Dc Kruisvaarders voor Jeruzalem", van J. Concone, had het veel succes. D© mannelijke solisten hebben doen hooren, dat zij tót zeer veel goeds in staat zijn. En de vrouwelijke solist 1 Deze heeft het auditorium herhaaldelijk in verrukking ge bracht en de toejuichingen hielden nu en dan zóó lang aan, dat mej. Do Wekker niet kon nalaten méér te geven dan wat beloofd was. Haar mooie stem en haar voordracht geheel in overeenstemming met den tekst der lie deren van Hendrika van Tussenbroek en J. P. J. Wierts, werden meDademlooze stil te hoogelijk gewaardeerd. Mr. H. W. C. J. de Jong was zoo vrien delijk om onze stadgenoote., die zoo aardig zingt \an een lief kerelke, van de poes, van pop, van moeders paraplu, van het sijske en van uog veel meer, op den vleugel te bege leiden. Was Kunst na Arbeid" begonnen met het Vaandellied", het eindigde met een couplet van het oude .Wilhelmus", door al len staande aangehoord, zeker omdat het de laatste bijeenkomst was. Wij hoorden bij den uittocht uit de zaal en ook op straat tal van tevredenheidsbetui gingen over deze bijeenkomst en over d© vorige avonden. Als men ook niet tevreden wasOok werd er een enkele wensch geuit. Of deze de commissie voor 19141915 zal ter oor© komen? Onze directeur van Gemeentewerken zal wel in zijn nopjes wezen! Heeft onlangs de pas geopende vuilverbranding bezoek van do gemeente Amsterdam gehad, waar mén hetzelfde systeem wil invoeren, giste ren kwam een deputatie uit Den Haag om eens polshoogte te nemen. 't Is werkolijk voor nzo stad vleiend dat Wij aldus het goede voorbeeld geven aan de groote steden. Met groote erkentelijkheid vermeldt do penningmeester (adres: Plantsoen 89) der Leidsche Vereeniging voor Kinderherstel- lingskolonies" de goede ontvangst van een gift ad f200 van iemand, die wenscht, dat zijn naam niet genoemd worde, maar harte lijk hoopt, dat meerderen genoemde vereeni ging steunen zullen in het kostelijke werk, dat zij verricht. Trouwens, wie 1.1. Zaterdag do breede schare gezien heeft, die zich voor Vac.-Kol. kwam aanmelden, zal moeten er kennen, dat hier een dringende behoefte te vervullen is. Gistermorgen is door eigen onvoorzich tigheid een wielrijder door de Electrisehe tram aangereden, op do Plantagebrug. jnij bekwam geen letsel, maar het voorwiel van rijn machine was verbogen. Tegen een winkelier op de Haarlemr hierstraat is gisteravond proces-verbaal op- gemaald», omdat na 9 uur con bediende in den winkel bezig was werkzaamheden te ver richten. Van het Protest»ntinuie in de Terstrooilng. Op uitnoodiging van de afd. Leiden van de Ned. Gustaaf-Adolf-vereeniging, hield gisteravond de heer Fred. G Beekman, predikant der Holl.-Vlaamsche Evange lische Gemeente te Roubaix (Fransch Vlaanderen) in de Waalsche kerk alhier een rede over het protestantisme in do ver strooiing. De spr., wiens rede deels een polimi- 6eerend, deels een stichtelijk karakter droeg, werd met een kort woord bij zijn hoorders ingeleid door den voorzitter, prof. dr. L. Knappert, waarna hij begon met zijn verwondering er over uit te spre ken, dat in Holland zulk een innig ver bond tusschen Gereformeerden en Room- 6chen kon bestaan. Met tal van voorbeelden trachtte hij aan te toonen hoe er in do practijlc in over wegend Roomsche 6treken geen grooter tegenstelling denkbaar blijkt, dan het pro testantisme en de Roomsche Kerk. Ten slotte deed hij uitkomen, hoe in plaatsen als Roubaix, waar van do 135,000 inwoners er 35,000 Vlaamsch spreken, ge loof en taalstrijd als het ware kunnen sa menvallen. De bijeenkomst werd met gebed en stichtelijk gezang aangevangen en geslo ten. Nieuwe Magazijnen en Winkels. Het vernieuwen en inrichten van winkels en magazijnen, vooral op het gebied der kleeding, gaat geregeld zijn gang. Thans hebb'on wij weder te vermelden de opening van een drietal zaken aan de Haarlemmer straat. Allereerst noemen wij het mooie en ruime hoeden- en pettenmagazijn van den heer B. A. A. van Noort, Haarlemmerstraat 140, waar tot voor eenigen tijd geleden nog een winkel van gemaakte kleedingstukken en heeren-artikelen was gevestigd. De ruime winkel heeft nog eenigo uitbreidng onder gaan. Aan den kant der Janvossensteeg zijn groote winkelramen met étalage-kasten aan gebracht en de zaak is met het artikel para^ pluies uitgebreid. ,,In den Verguld. Hoed" heeft met deze ver huizing haar cle overzijde een goeden ruil gedaan en het nu moderne ingerichte per ceel eveneens. Het ziet er alles zoo frisch en zoo helder uit en cle heer Robijn, uit de Janvossensteeg, heeft getoond een mooie electrischo instal latie to kunnen aanleggen. Oude klanten v^n den heer Van Noort zullen niet weten wat zij zien als vanavond de zaak is geopend en nieuwe klanten zul len er natuurlijk nu bij komen. Het, pand, door ,,In den Vergulden Hoed" verlaten, heeft nu een andere bestemming verkregen. Daarin is gevestigd een filiaal van 't Konsum. Genossenschaft Wetzekon Hinwel und Umgebung, waarvan filialen ge vestigd zijn te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Arnhem, Utrecht, Groningen en thans ookte Leiden. Eindelijk werd onze aandacht gevraagd voor het inwendig gerestaureerde en uitge breide pand 248 Haarlemmerstraat, waarin hedenavond mej. C. C. van Valderen een magazijn van damesconfectie met aanver wante artikelen opent. Dit perceel heeft al een rijwielzaak gehuisvest, is ingericht geweest als melksalon, doch zal nu wel zijn vaste bestemming krijgen. Mej. Van Valde ren heeft althans goeden moed. Haar winkel is ruim, de paskamer dito en alles ziet er even keurig uit. Electrisch licht ontbreekt ook hier niet. De Jieer J. Korenhof, aan de Hooglandsche Kerkgracht, zorgde hier voor de installatie. De winkel zal vanavond druk bekijks heb ben. Alles, wat van den Oostkant der stad de Haarlemmerstraat opgaat, komt dan na tuurlijk kijken. In het vorig jaar werd er bij een fa milie aan den Zoeterwoudschen Singel in braak gepleegd in een tuinhuisje. Verschil lende antiquiteiten werden toen ontvreemd, welke gisteren hier ter stede ten verkoop werden aangeboden. De politie nam do voorwerpen in beslag en tracht den ver- „rnocdelijken dader tot bekentenis te bren gén. Wij vernemen, dat cle synode der Chr. Gier. Kerken, dezen zomer te Utrecht te houden, zeer belangrijke voorstellen zal be handelen, die allo kans hebben aangenomen te worden. Men wil n.l. de Theologische school dier kerken van de Valkenboschlaan in Den Haag naar hier overbrengen, omdat Leiden een geschiktere plaats voor die in richting is. Tevens zou dan ds. II. Janssen, van hier, die reeds hulp-docent aan die in richting is, vast als derde leerkracht er aan verbonden worden. Gisteravond is door de politie een per soon aangehouden, welke 67i K. G. onge keurd kalfsvleesch binnen de Gemeente bracht. Het vleesch is naar het abattoir ge bracht ter keuring. Ingekomen is voor „Schoolkindervoc- ding" f 2 gecollecteerd in een hoed „op Daan's verjaardag."' Gouvernementeel beleid en Zendingsmethode. Over clit onderwerp sprak gisteravond in het Klein Auditorium voor de Leidsche ln- dologenvereeniging ds. C. H. Wagenaar, predikant bij de Ned.-Herv. Gefli. te Rotter dam. Spr. deed in zijn inleiding uitk »men hoe voor indonesië het gouvernementeel bewind on de Christelijke Zending twee factoren zijn van groote beteekenis en hoe goede verstand houding tusschen deze twee van onschatbaar belang is, zoowel voor het gouvernement zelf, al9 voor de inlandsohe bevolking. Nederland heeft op zijn koloniën een his torisch en een moreel recht, maar tevens de verplichting de bevolking op te voeden tot hooger cultuur-peil. Daarvoor kan de Re geering de hulp der Christelijke Zending niet ontberen. De Zending moet niet in dienst van het bewind staan, de Regeering Aiag niet in het Zendingswerk ingrijpen. Los naast elkaar werkend, de een sociaal- ethisch, de ander religieus-ethisch, kunnen zij elkaar niet missen. En bij de groote te genstelling t-ussehen de animistische en de Christelijke wereld en levensbeschouwing vallen de verschillen der onderscheiden lier- ken, waarvan de Zending uitgaat, in het niet. Ons bewind moet in christelijken zin re geer en, onverschillig of een Idenburg of een Pleyte minister is. Ten slotte behandelde spr. meer in het bijzonder de methode, die de christelijke Zending in Indië heeft te volgen, welke hij, in tegenstelling met do piëtistisch-mo- thodistische, van vroeger, de psychologi sche methode noemde. Do voorzitter, de heer De Boer, dankte den spreker en de niet zeer talrijke hoor ders, waaronder prof. Pijper en mr. Rijke, waarna de spr. in de bestuurskamer ge legenheid gaf vragen te doen en opmer kingen te maken. ALPHEN. Heden had alhier de stierenkeuring plaats. Bekroond werden de eenjarige stieren „Diamant 4", eigenaar E. Weststeyn, te Rijnzaterwoudefokker M. G. Piek Czn., t© Oudshoorn„Evert", eigenaar M. O. Piek Czn., te Oudshoornfokker dezelfde „Abel",; eigenaressen Gez. Broekhuizen, te Alphenfokker H. H. van der Kloot Mey- burg, te Oudshoorn; „Karei", eigenaar H. J. Vink, te Rijnza-terswoude, elk met f 15. „David", eigenaar O. Langeslag, te Rijn zaterwoude; fokker Velenturf, te Zwam- merdam, verkreeg een diploma. Van „Diamant 4" moest nog nader wor den uitgemaakt tot welke groep hij be hoort. Stieren met erkende afstamming en vol doende productiecijfers der moeder. Oude stieren, drie jaar en ouder„Con current 3", eigenaar en fokker P. F. Ver- kley, te Leiderdorp„Diamant 2", eige naar M. C. Piek Czn., te Oudshoorn, en fokker J van Hoorn, te Zeerijp (Gr.) ƒ150. Eenjarige stieren: „Hendrik", eigenaar en fokker W. Lommerse, te Hazerswoude „Diamant 4", eigenaar E. Weststeyn, to Rijnzaterswoude en fokker M. C. Piek Czn., te Oudshoorn; „Diamant 5", eigenaar en fokker M. C. Piek Czn., te Oudshoorn, 40. „Hendrik", eigenaar en fokker H. H. van dér Kloot Meyburg, te Oudshoorn, di ploma. Stieren, niet met erkende afstamming en voldoende productie-cijfers der moeder. Oude stieren, drie jaar en ouder: „Dia mant 3", eigenaar en fokker M. C. Piek Czn., te Oudshoorn, 30. „Gijsbert", eige naar A. M. de Lange, te Nieuwveen en fokker Heilkema, te Groningèn, diploma. Te betreuren is, dat de tweejarige stie ren, in 1913 aangevoerd en die toen een gunstigen indruk maakten, thans niet wer den aangevoerd. BODEGRAVEN. De laatste van de openbare vergade ringen in dit seizoen van het Nutsdeparte- ment alhier is gehouden, waarop als spreker optrad prof. mr. J. A. van Hamel, van Am sterdam. Spr. hield een boeiende en belang rijke lezing over gevangenissen en straffen. De misdadigers in de maatschappij moeten gestraft worden. De Staat laat hen die straf ondergaan in gevangenissen. Bij ons te lande komt de gevangene in de cel. Spr. beweerde, dat men echter met de celstraf niet datgene bereikt, wat inon er medo beoogt. De straf dient immers te leiden tot verbetering van den gevangene ,en volgeüs spr. werkt het voort durend verblijf in tegenovergestelde rich ting. Spr. vindt, en voerde de bewijsgronden daartoe aan, het stelsel in sommige andero landen beter waar do gevang, in gezelschap van lotgenoolen nuttigen arbeid verricht. Niet lichtbeelden van zaken uit het gevan geniswezen van vroeger en van den tegen- woordigen tijd werd het gesprokene ver duidelijkt. Het Bodengravensch Muziekgezelschap hield jaarvergadering, waarop het bestuur en de directeur voor 1914 als zoodanig wer den horkozen. De rekening sloot met een klein nadeelig ealdo. Vermoedelijk zal dit jaar geen tuinconcert gegeven worden. Het gezelechhp bestaat reeds 7 jaren, heeft 13 werkende Leden en 75 donateurs. Mej. A. J. Ninaber van Eyben slaag de in Den Haag voor nuttige handwerken. HILLEGOM. Gisteravond heeft „Zingt den Hoer", afd. van den Bond van Chr. Zaügvereenigin- gen in Nederland in de NecL-Herv. Kerk al hier een zang- en muz-ie-k-uitvoering gege ven. Onder leiding van den heer L. Mens, directeur, voerde het boor een mooi en groot programma uit, nadat ds. Haspers, eere-voorzitter, de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze had geopend. De heer J. C. Ouwehancl speelde mooi op de viool ook gaven de heeren Joh. de Zwaan en L. Mens een vierhandig piano-stuk ten beste. De heer De Zwaan begeleidde cle liederen van het koor. De opkomst was zeer goed* KATWIJK-AAN-ZEE. De gemengde zangvereeniging „Excel sior", directeur de heer N. van Beelen, gaf Woensdagavond in de „Zaal" een uitvoe ring. Deze uitvoering droeg een eigenaar dig karakter, de netto-opbrengst toch strek te ten bate der Katwijksche Ziekenverple ging, wier kas deze 6teun zeer ten nutte komt. De belangstelling in deze uitvoering was dan ook zoo groot (wij wezen er reeds vroeger op), clat. twee uitvoeringen moeten worden gegeven. De directeur had voor dezq gelegenheid een extra-programma samengestelduit twee-en-twintig nummers bestaande w. 'o. voor koor, solo, orgel en kwartet. O. i. was het wel een weinig over laden, het was dan ook reeds bij elven eer men cle zaal verliet. Te kwart voor achten opende ds. A. J. v. Wijngaarden de samenkomst met gebed en sprak oen kort welkomstwoord, waarna het zangkoor aan do afwerking van heb program begon met heb zingen van het „Loflied". Mej. B. v. d. Star, lid der zangvereeni ging, zong een solo, zuiver en volde heer W, v. d. Bent, ook lid der zangvereeniging, een solo voor bariton. Do heer v. cl. B. bo- schikt over een uitstekend orgaan. Een eigenaardige afwisseling in het pro gram bracht een orgelnummer, uitgevoerd door don heer N. van Beelen. Als hulde bood een der leden van „Excelsior" den knappen organist een fraaie bloemenmand aan, door cle leden uit eigen beurs bekos tigd. Onze indruk van deze zangvereeniging is, dat er op de repetities flink wordt gewerkt en dat zij onder degelijke deskundige lei ding £taat. Ds. A. J. v. W. wensch te „Excelsior" en haar directeur geluk met deze uitvoering. Als voorzitter der Ohr. Wijkverpleging bracht spr. zijn dank aan de zangers en zangeressen en hun directeur, benevens aan de dames, die zoo bereidwillig het ver- koopen der kaarten op zich hadden geno men en zich zoo van deze taak hadden ge kweten, dat de zaal bij lange niet alle hou ders van kaarten kon bevatten, waardoor een flink saldo in dc kas der Ziekenverple ging zal kunnen worden gestort Na dank gebed van ds. v. W. het zingen van Ps. 72 11 en hoogepriesterlijke zegenbede ging men huiswaarts. LISSE. ALG. VEREENIGING .VOOR BLOEM BOLLENCULTUUR AFD» LISSE. Gisteravond vergaderde bovengenoemde Vereeniging, onder voorzitterschap van den heer A. Verduyn Jr.,- iu Hotel -„De Witte Zwaan." Na het lezen der notulen van. 'dc vorige vergadering, werd aan de orde gesteld, de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de 128ste algemeene vergadering. De punten van 15, van huishoud dij ken aard, werden stilzwijgend gepasseerd. Punt 6, was een voorstel van Üe afdeeling Beverwijk, om een commissie te benoemen om te onderzoeken, of er met de uitgave van het orgaan der Vereeniging winst wordt behaald, en zoo ja, te onderzoeken of die winst ten bate van de Verereniging kan komen. Na eenige üiscussiën weid besloten om in deze het door het Hoofdbestuur gewij zigde voorstel te steunen, indien de daarin genoemde datum van 1 Januari 191€ terug wordt gebracht tot 1 Juli 1915. Voorts werd aan dc afgevaardigden op gedragen om in deze er op aan te dringen, clat in de samenstelling van die commissie het aantal afdeelingen worde vermeerderd van drie tot vijf, en deze dan worden aan gewezen door de algemeene vergadering-, Punt 7 was con voorstel van do afd. Noordwijk om over to go.an tot eert progres sieve heffing der contributie, met het aan tal met bloembollen te betelen Hectaren als grondslag. Na verschillende besprekingen,- waaruit bleek, dat men het vooystcl Noordwijk wel genegen was,- werd bfeslote®; aan de afgevaardigden vrij mandaat te geven. Punt 8 was ook een voorstel van de afd^ Noordwijk, en wel om aan art. 15 van het Huishoudelijk Regiement het volgende toe te voegen, namelijk: „Bovendien geniet de kas van iedere afdeeling 10 pCt. van de hoogcre contributie barer leden." Bc-s sloten werd om dit voorstel van de afd, Noordwijk te steunen. Hiermede was de behandeling van den beschrijvingsbrief afgelooycn, cn werd over-i gegaan tot dc rekening en verantwoording van den penningmeester over zijn beheer gedurende het jaar 1913. Hieruit bleek; dat de <yitvangs<en hadden bedragen f 745 en de uitgaven f 623.06een saldo aldus van f 125.94. Het.bezit van de Vereeniging bedroeg alzoo op 1 Janüari 1914 f 451.60V2- Door de heeren G. Vreeburg en L, van den Burg werd deze rekening nagezien en in orde bevonden. Dientengevolge werd de penningmeester, onder dankzegging voor zijn beheer, gedechargeerd. Ten slotte werd naar aanleiding van een voorstel van de firma M. VeLdhuizen van Zanten, aangaande het daarstellen van meerpalen voor de mestschcpen in de Ring vaart, besloten, om prijsopgaaf te vragen voor bet instaan van een zeker aantal palen daar ter plaatse. Bij de rondvraag vroeg de heer Leeg-t water of niet-leden der Algemeene Vereeni ging ook het recht hadden om te adver* teeien in het orgaan. De voorzitter ant woordde hem, dat niet-Iedtn wel het recht hadden te adverteeren in de advertentie rubriek, maar niet in de rubriek „Vraag en Aanbod." De lieer Rijnvetd vroeg óf men hem ook inlichtingen kon vërsohaUe- inzake de vel« klachten uit Amerika nv-e. het J,doof,s zijn der tulpen. Uit de inlichtingen hierom- trent bleek, dat xnen ae oorzaak hiervan zocht in de minder goede laadruimte voor bollen, van h*t S. S. j.Rotterdam" van de» Holland-Ameri ka-lijn. Daarna werd de ver* gadering gesloten. Door den bouwkundige, den heer H» Noorderm-er, is liet bouwen van een woon huis voor rekening van den heer G. Mens aan de Catharijnelaan, opgedragen aan den heer Herm. Huis in 't Veld, te Licser- broek. noordwijkerhout. Gisteravond had in „De Gemeentewo- ning", alhier, een algemee:-© ledenavond plaats. Het zaaltje, keurig electrisch verlicht, was goed bezefc en bood een gezelligcn aan blik, Mej. C. M. v. n Dissel opende met een hartelijk woord, heette allen welkom, en gaf het woord aan mej. R. Stoffel, dio een voordracht hield over bijzonderheden uit het leven der Russische boeren, welke, ook in de werken van Tolstoï, zoo uitge breid te vinden lijn. Verschillende tafere-len, betrekking heb bende op de zeden eu gewoonten der Rus een, alsmede op hun Griekseh-Katholieken godsdienst, werden op dook gebracht. De beelden waren helde** en duidelijk cn vielen zeer in den smaak der aanwezigen. Met groote belangstelling werd de 6preekster, dio tevens toonde een begaafd pianiste te zijn, gevolgd. Gezamenlijk werden nog eenige vadei landsche liederen ton gehoor© gebracht. Op eigenaardige manier raakte de Noordzijderpolcler, alhier, zijn ovor1 ollig wator kwijt. Baldadige handen staken 's nachts een dam door, gelegen in een sloot, grenzende aan do afvoervaart. Daar deze veel lager ligt dan genoemde polder stroomde liet water er met kracht heen, en in minder dan geen tijd, waren de land bouwers, aldaar woonachtig, van het over tollige water bevrijd NOORDWIJK-AAN-ZEE. Do ondernemende schoenenhande laar do heer Jac. Krol, die reeds verschil lende filialen heeft,doch wiens filiaal to Noordwijk-aan-Zee was gevestigd in een perceel, dat uitmuntte door wat al tc groo- ten eenvoud, heeft het pas onlangs vergroo- te „Dorpszicht" aan het einde van de Hoofdstraat gekocht. In dit perceel, waar op men, komende uit het dorp, het volle uitzicht heeft, gaat hij nog dezen zomer zij a filiaal van schoenen, enz.vestigen. Wij vertrouwen, dat hij de winkelpui zóó zal maken, dat zijn schoenenwinkel een sie raad van de Hoofdstraat wordt. oegstgeest. Gisteravond had in do remise van „Het Witte Huis" de zevende uitvoering plaat3 van „De jeugdige Zanger", met me dewerking van de gymnastiekclub „De jon- go Gymnasten". De remiso was welwillend aangeboden door den heer J. v. Ingeu Schenau en de uitvoering werd gegeven tel» voovdeelo van het Supplctiefonds der Ned.- Herv. School. Nu, „de jeugdige zanger" eu „de jonge gymnasten" hebben hun ouden roem vees gehandhaafd. Het programma, uit 13 nummers bestaan de, bood heel wat afwisseling; zang, orgeib on fluitspel, brugoefeningen, ringwerVeö, vrije oefeningen, standen en touwtrekken.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1