N«. 16579. Vrijdag 13 Maart. Tweede Blad. A0. 1S14-. Offieieele Kennisgeving. Buitenlandseh Overzicht. Gemengd Nieuws. Ingezonden. LEIDSCH Aflossing; GeltUeeniiig. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen e kennis, dat opDon- derdagl9Maartl9 14, des 'smid-d&gs te twee uren, in een der vertrekken van het Raadhuis zal worden overgegaan tot de uitlotdng van 16 obligation ad f 1000, be hoorende tot de 3 pCt. obligatieleening, aangegaan krachtens Raadsbesluit van 1 Februari 1896, van 10 obligation ad f 1000, behoorende tot de 3i pCt. oblibatieleening, aangegaan krachtens Raadsbesluit van 10 Deoember 1903, van 23 obligation ad f 1000, behoorende tot de 3£ pC.t. obligatie-leening, aangegaan krachtens Raadsbesluit van 21 Juni 1906 en 50 obligatiën ad f 1000, behoo rende tob de 4 pCt. obligatie-leening, aan gegaan krachtens Raadsbesluit van 16 Maart 1011. Burgemeester en Wcths. voornoemd, N, C. DE GI/SELAARf Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, Leiden, 13 Maart 1914. Uit oen telegram beeft DE OPDRACHT men kunnen zdeu, welke AAN MAJOOR opdracht dc nieuwe THOMSON. vorst vaji Albanië aan majoor Thomson Leeft 'gegeven. Een gemakkelijke taaie is dit voor waar niet. Do Epiroten zien hun macht nog steeds toenemen. Reeds hebben z& na oen gevecht mot de AJbaneesche gendarme rie Koritsa hernomen. Met onbeperkte vol macht gaat majoor Thomson ïiaar de distric ten Korilsa en ArgyrooastTO. Over den toestand daar tor plaatso nog ben lcorte uiteenzetting. Da Epiroten, de bewoners van die streek, waar Thomson zijn arbeid moet gaan verrich ten, weigeren rich aan Albanië te onderwer pen en. dreigend vragen zij om autonomie. Do rijke grondeigenaar Zographos cn do ka- tein van het Grieksche leger Spiromiilos Lobben in Chimara, Del vino en Ar gy roc-astro de vaan der autonomie geplant en in laatst genoemde plaats hun hoofdkwartier geves tigd. Krachtig gesteund door dc bisschoppen Germanos, Basillos ön Spiridion hebben zij heb volk tot verzet geprikkeld on de „heilige batfaljons" in Epirus gevormd. Spiromiilos blijkt een krachtig en voor treffelijk organisator te zijn. De oompn.gniën van de Heilige bataljons hebben, vooral als men rekening houdt met den korten tijd van hun bestaan, een militaire oefening, een dis cipline cn een eenheid verkregen, die bewon derenswaardig is. In ieder dorp wordt 's mor gens om 6 uur reveille gehouden, en wordt van 7 - tot 12 uur geoefend, door jong en oud, met liefde en toewijding. Een goed go Eohoold Europeesch leger is niet beter gedrild dan deze vrijwilligers, Zij zijn goed en uni form gewapend en hebben kanonnen en ma chinegeweren. Wel hoeft de Grieksohe re- goering last gegeven de Epiroten te ontwa penen, maar zij zijn took van wapens ruim voorzien. Dn zoo zij ten slotte de wapens niet neerleggen zullen de Albanoesohe gendarmes een harden strijd hebben met deze heilige bataljons. Dat maakt de taak van majoor Thomson en zijn officieren zoo moeilijk. De vrouwen van DE VROUWEN DER eenigo gedepor- GEDEPORTEERDEN teerden, waarbij IN ENGELAND. ook do eohtgenoote van Pout-sma, zijn in Londen aangekomen. Ook Poutsma's beide dochters behooren tot het gezel schap. De Londensohe correspondent van de „Tel." heeft 'u onderhoud gehad met de vrouw en dochters van Poutsma en 6eint van de gevoerde gesprekken een en ander aan zijn blad. Alle dames waren er zeer verheugd over eindelijk in Engeland aan gekomen en de „nachtmerrie van Trans vaal" ontsbnapt te zijn. Poutsma's oudste dochter is een zeer ontwikkelde jonge dame, die haar opleiding op het Rhodes College ontvangen heeft. Zij waren do meening toegedaan, dat het er voor Transvaal «eer donker uitzag. Tal van blanke arbeiders hadden onmid dellijk na de afkondiging van den staat van beleg het land verlaten en op elke uit Zuid-Afrika vertrekkende boot bevon den zich tal van gezinnen, die zioh naar Engeland, Australië en Canada wilden begeven. Aan boord van het 'schip, waar mede mevrouw Poutsma de overtocht go- daan heeft, bevonden zich niet minder dan 00 arbeiders, die niet langer in Zuid-Afri ka wilden blijven. Daar alle handel in Transvaal zoo goed als geheel stilstond, was mevrouw Poutsma niet in staat ge weest om iets van haar huisraad te ver- koopen en zij moest dan ook alles in de banden van een zaakwaarnemer achter laten. Mevrouw Poutsma vertelde verder, dat rij nieta van de deportatie van haar man gehoord had, tot zij den volgenden dag op bet Hooggerechtshof kwam, waar rechter Wessel zich op buitengewoon verontwaar digde toon uitliet over het onwettig op treden der regeering. Met zijn vuist op de tafel slaande zeide hij, dat de daad der regeoring verkeerd, zelfs biecht was. Toen de regeering aan mevrouw Poutsma jieb vragen of zij het land wenschte te ver laten, stemde zij hierin verheugd toe. Uit de verdere mededeelingen van me vrouw Poutsma viel op te maken dat de be volking van Pretoria zeer geschokt en ter neergeslagen was, toen de deportatie der arbeidersleidcrs bekend werd. De kiesver- eeniging van West-Pretoria verzocht mi nister Smuts zijn mandaat van dat district neer te leggen, wanneer inderdaad het le ger gemobiliseerd werd. Een commando boeren uit Rustenburg kwam te Pretoria aan en men deelde hun mede, dat hun diensten: noödig waren, omdat een opstand onder dc kaffers uit gebroken was en de blanke vrouwen en kinderen moesten beschermd worden. Het commando verlangde onmiddellijk tegen do kaffers op te trekken, die echter nergens te zien waren en toen de Boe ren hoorden wat het eigenlijke doel der mobilisatie was, trok Let geheele comman do met alle ossenwagens, zonder een oogen- blik te aarzelen, weer naar huis. Naar Germiston werden Britsche troe pen gezonden om daar de orde te hand haven. Het zenden van zoo'n groote troe penmassa werd door de vreedzame bevol king en zelf door de Engelsche autoritei ten als een bespottelijke maatregel be schouwd. Een jonge Boer arresteerde zelfs een detective, dien, ofschoon hij zijn poli tiepenning toonde, toch de handboeien werden aangedaan. De oudste dochter van Poutsma ver klaarde niet gaarne terug te willen gaan, daar zij Zuid-Afrika beschouwt als een land waar jonge menschen geen vooruit zichten hebben. Alle drie komen zij de .week voor Paschen met Poutsma naar Nederland. Poutsma heeft hier conferenties met ver schillende op den voorgrond tredende, in vloedrijke personen, gehad, die verklaar den, dat hun verzoek om terug te mogen keeren, ongetwijfeld zqu worden toege staan. Ook heeft, «hij vernomen, dat de kiezers in West-Pretoria hem candidaat willen stellen voor het parlement. KORT 11 BERICHTEN. De Senaatscommissie in de Vereenigde Staten voor de immigratie heeft geadvi seerd goed te keuren de bepaling om geen landverhuizers toe te laten, die niet kunnen lezen en schrijven. De Duittsohe Rijksdag heeft een "wets ontwerp op de luchtvaart, een navolging van wat Oostenrijk, Engeland en Frankrijk op dit gobied deden, naar een commissie verwezen. De begrootingscommissie der Russische Rijksdoema heeft het wetsontwerp voor de credieten voor den bouw van oorlogssche pen en den aanleg van versterkingen in ma rinehavens goedgekeurd. Er worden telkens pogingen in 't werk gesteld om tusschen Engeland en Frankrijk een stuiversport voor brieven in te voeren. Do Engelsche minister Hobhouse heeft thans in het Lagerhuis verklaard, dat hij een desbetreffend voorstel niet kan aanvaarden. Asqitith hóeft gezegd Maandag nadere verklaringen te zulten afleggen over de hou ding der regeering ten opzichte van (le home rule-kwestde. De unionisten verwachten meer. dore concessies. De Engelsche regeoring is bij de be spreking der oorlogshegrlooting ternauwer nood aam eon nederlaag ontkomen. Een door de oppositie ingediende mol ie, strekkende tot verlaging van een begroobingspostis met slechts 219 tegen 212 stemmen verworpen. Het nieuwe Ed gelsohe vlootpxogram ver meldt den bouw van yier slagschepen, vier lichte kruisers en twaalf torped obool vernie lers. Voorgesteld wordt tevens het porsonoel met 5000 man te vermeerderen. Volgens de „Daily Tel." is dezer dagen van een Engelsoh slagschip, te Sheeme&s ge- eta taoimeerd, een geheime code van signnlen gestolen. Er was eon boek, uiterlijk op hot gestolen© veel gelijkend, voor in de plaats gelegd. Het onderzoek heeft geen aanwijzin gen omtrent den dader opgeleverd, die naar men gelooft, de code, welke vooral in oor logstijd van groote bet eekenis was, aan een spion heeft verkocht. Te Weenen moestcD soldaten betoogin- gön in de veeartsenijkundige hoogeschool onderdrukken. De studenten begonnen on geregeldheden, wijl ze niet dulden, dat aan de school les zou worden gegeven in hoef beslag aan hen, die geen gymnasiale oplei ding hadden genoten. Twintig studentjes werden in hechtenis genomen. De aoademie blijft voorloopig gesloten. De moeder van den vermoorden koning van Servlië, Natalie, heeft aan do universi teit te Belgrado 9fXK) hectaren land vermaakt. De waarde is vier millioen gulden. De kost. bare verzameling kunstvoorwerpen van haar zoon komt aan, het Nationaal Mils©urn. Eindelijk en ten laatste zijn do drijven de mijnen uit de haven van Smyrna verwij derd. In beginsel heeft de Turksche regecring besloten topinstelling van een postdienst per vliegmachine tusschen Aleppo en Bagdad. Dp afstand ip 900 kilometer. Met Fransohe fa brieken wordt over de levering der vliegtui gen reeds beraadslaagd. Naar de „Temps" uit St.-Petersburg verneemt, heeft do Russische minister van oorlog te kennen gegeven, dat de plannen omtrent het optreden van het leger in tijd van oorlog van verdedigend aanvallend zijn geworden. Het leger is met 1/3 vermeer derd; de Russische oavalerie neemt in ge talsterkte misschien de eerste plaats in de wereld in, Rusland is volkomen toegerust, zijn kanonnen zij beter dan de Fransche en do D^iitsche. De Ziüd-Afrikaansóhé Senaat heeft de indemniteitswet goedgekeurd. Senator Sc-hrci der- keurde in scherpe bewoordingen de hou ding der tr ©gearing af, doch steunde ten slotte toch voor de wet. George Westiingliouso, do uitvinder van de beroemde naar liem' gehoornde rem, ook iri ons land op de spoorwegen iil gebruik, is te New-York overleden. De leiders der Mexaeaanscho rebellen zullen het gestolen land onder hun soldaten verdoelen. Elke soldaat krijgt ongeveer twin tig hectaren. De generaals- achten dit de ma nier om het landvTaagstuk op te lossen. Het afdeelingsverêlag over de begroo ting van oorlog constateert, dat de sterkte van het Fransche leger 748.090 man be draagt. Vijf legercorpsen zijn beschikbaar voor de dekking der grenzen. De wet op den driejarigen dienstplicht is een maatregel van verweer tegen de gevaren die dreigen. Met eèn gróotsche betooging zal de bevolking van het Rijksland afscheid nemen van den stadhouder Von Wedcl, Het zal een reusachtige fakkeloptocht worden. Tot dus ver hebben 2900 vereenigingen met meer dan 300 000 leden instemming met dit plan be tuigd. Von Wedel wil men bovenal dank brengen voor zijn werken voor het invoe ren van een grondwet voor het Rijksland. Op 11 December 1913 werd uit een kustwerkplaata voor goud, zilver, koper enz., te Utrecht, aan het adres van den kardinaal Van Rossum te Rome, per Van Gond Loos verzonden een houten kistje, goed dichtgespijkerd en aan do uit einden met ijzeren banden omsloten, waar in in houtwol gepakt een 6-tal zwaar ver guld koperen kandelaars, hoog 6.75 meter, op met bloemen en takken bewerkte voe ten op 3 pooten, in het midden een ver dikte jrand, kop uitgewerkt met kartelrand. Bij aankomst en bestelling te Rome op 20 Januari 1911 werd een der kandelaars uit het kistje vermist. Do commissaris vaa politie in de le afdee- ling.te Utrecht verzoekt inbeslagneming en bericht en deelt tevens mede, dat op aan vraag aan zijn bureau een foto van den kandelaar ter bezichtiging is. Deze foto wordt niet opgezonden. T e B 1 y h a m, g m. Wedde, Cr., werd heden in het arrestantenlokaal de boe renknecht Jan de Boer met afgesneden pols dood gevonden. Droeve bruiloft. Te Bre da werd een 23-jarige bruidegom na vol trekking van zijn huwelijk in de vestibule van het stadhuis gearresteerd, omdat hij nog zeven, vonnissen moest ondergaan. Do man werd naar het huis van bewaring over gebracht. Zijn 17-jarige bruid verliet snik kende het stadhuis. Een broeder van den bruidegom, die als getuige had moeten fungeeren was niet ver schenen, Ook deze heeft nog 't een en ander met do justitie te vereffenen en was klaar blijkelijk bang ingerekend te worden. Do brand in het Kürhaus te Egmond-aan-Zee. Men meldt uit Eg- mond-aan-Zee aan het „Hbld.": Er schijnen vermoedens van brandstich ting gerezen te zijn in verband met den brand, waardoor dezer dagen het Kurhaus werd vernield. Althans Donderdag ver toefde de justitie uit Alkmaar hier tot het instelleD van een onderzoek. De justitieels ambtenaren waren vergezeld van den schei kundige Van Ledden Hulsebosch en den hoofdbrandmeester Fiorani, beiden uit Am- sterdam, als deskundigen. Vermoedelijk wegens den gevaarlijken toestand, waarin het uitgebrande gebouw zich bevindt, waagden de heeren zich niet binnen. Met binocles werd van buiten af het inwendige in oogenschouw genomen. Een dienstbode. Mevrouw had al heel veel moeite gedaan om een goede dienstbode te krijgen. Djfb is tegen woordig ongeveer even moeilijk als op een eenvoudigo manier schatrijk te worden. Me vrouw had besteedsters in den arm geno men figuurlijk gesproken en tot dus verre gaf het allemaal nieta. Er kwam geen dienstbode. Zij betaalde maar weer eens inschrijfgeld en eer) dag of wat geleden bood zich 's avonds een gedienstige aan. Niet heel jong meer, dat was zoo op 't oog al te zien, ondanks 't avonduur. Me vrouw vroeg een en ander, de dienstbode ook. 't Scheen van weerszijden wel to zul len loopen. Maar nu vroeg de nieuwe dienst bode of zij haar „donzen bed" mocht, mee brengen. Zij wilde er niet graag afstand van doen. Mevrouw wees er op, dat zij vol ledige verpleging kreeg cn dus 't bod over bodig. was. Maar neeD, 't „donzen bed" wilde zij toch maar liever meebrengen. En dan had zij eenaap, een lief klein aap je, een geschenk, dat zou toch wel leuk thuis zijn, evenals een klein orgeltje, dat ook bij den inventaris behoorde. Van beiden kon zij absoluut geen afstand doen en waar zij in betrekking kwam bod, aap en orgel gingen mede.. De onderhandelingen sprongen af („N. x. N.">. Ellende. In de Zandstraat te Rotterdam heeft een buurvrouw de hulp van de politie ingeroepen voor eeu 2-jarig zoontje van W. van der Ward, die in no. 55 van die straat woont. Dit kind was.tegen een kachel gevallen en had brandwonden aan den rechterarm bekomen. Bij een be zoek, dat de politie daarop in dc woning van Van der Ward bracht, bleek haar, dat de vader zwaar ziek te bed lag en de moo- der'sedert 1 dezer in het ziekenhuis ter ver pleging is opgenomen. Tien kinderen, waar van het oudste 12 jaren, telt dit gezin. Een paar waren er totaal ongekleed, want uit armoede was het laatste stuk, dat nog eéni- ge waarde had, verpand. Al de kinderen huisden met den zieken vader in één vertrek en waren vrijwel zonder eten of drinken. Buren hebben, zoodra dit bekend werd, eenige kleedingstukken bijeengebracht voor de kinderen. De vader, voor wien geneeskundige hulp is ingeroepen, zal naar het ziekenhuis ver voerd worden en het armbestuur zal nu ver der hulp verleeneir aau de kinderen. („N. R. CV). Men schrijft aan- „Heb Volk": De lezing van de historie van hot Limburgsche Raadslid, dat zoo snugger was, den veldwachter om permissie te vragen tot het voeren van het woord, heeft stellig menigeen een vroolijk oogenblik bezorgd. Dat het geval echter niet op zichzelf staat, maar dat het ook elders in ons land bij Raadsvergaderingen wol eens minder offi cieel toegaat, blijkt wel uit het volgende voorval dat mij dezer dagen van beslist be trouwbare zijde als. historisch werd mede gedeeld. In zekere Drentschc» gemeente werd een der laatste Raadszittingen, waarin een on- dorwijsquaestie aan de orde zou komen, bij gewoond door het schoolhoofd te 11. Natuur lijk had .deze zich op de publieke tribune geposteerd. Toen een der Raadsleden over het. handwerkonderwijs aan de school te R. zijn wijsheid verkocht, viel ons school hoofd plotseling uit: „Mijnheer de burge meester, mag ik ook een woordje zeggen?" En onze brugemeester verleende genadiglijk toestemming. De opposant verweet nu ons Raadslid, dat hij over „zijn" scliool on waarheden had gedebiteerd en met een triomphantelijk lachje hoorde bij het aan hoe do edelachtbare zijn excuus maakte ende school te A> tot het voorwerp van zijn critiek maakte. Jammer genoeg was het hoofd van deze school niet ter plaatse, anders had het een vermakelijke discussie-kunnen zijn geworden. Zooiets moest te Amsterdam eens gebeuren 1 Zwervend. Eeo dienst- meid F. Z., die Vrijdagavond haar dienst te Oudehaske verliet, heeft dien nacht, Za terdag, Zondag en Maandag rondgezworven Dien avond kwam zij bij haar famile te Mildam aan, waar men h aar het verblijf ontzegde Zij was doornat, doch kreeg droge kleeren. Zij vertrok opnieuw en men weet weer niet, waar zij is. Hét meisje was eeo zonderling. Terwijl de vrouw van S. J. de K., Nieuwstraat, te Culetnborg, even een boodschap ging doen, klom een meisje van 16 maanden op tafel en haalde dc bran dende peer uit de lamp. Haar driejarig broertje wilde deze weer op haar plaats brengen, maar een cn ander kwam onge lukkig terecht op het hoofd van do kleine meid. Toen moeder terugkwam, was do kamor geheel met rook gevuld en moest zij met dc hulp der buren alle moeite doen, ooi de kinderen te redden. Het oudste bekwam geen letsel, maar hoofd, armen en andere bcrvenlichaamsdee- len van het jongste hadden vele brandwon den, waardoor men voor het ergste vreest. Het binnenbrandje* dat ontstond, werd spoedig gebluscht. Gisteravond omstreeks kwart vóór negen reed een convooi van de Staatsspoor, bestaande uit een veertigtal goederenwagens, van de Rietlanden naar het station Weesper poort te Amsterdam. Tusschen de Nieuwe Vaart en het Loozings- kanaal, even vóór de eerste spoorbrug, ont spoorden uit. het midden van den trein twee wagens, onder óén er van schoten de achterwielen wegdesniettegenstaande werd de waggon nog een honderdtal metera meegesleurd. Hij kwam daarbij in aanra king met een ijzeren hek, dat langs den spoordijk is geplaatst.. Een gedeelte van het hek werd eenvoudig uit den grond ge sleurd en bleef in den zijwand van den deerlijk gehavenden wagen vastzitten. Beide rijtuigen waren volgeladen met kis ten sinaasappelen. Hoewel do waggons zelf bleven staan, viel de vracht er uit. cn wel dra lagen de rails met Zuidvruchten be zaaid. Met zekerheid valt omtrent de oorzaak van het déraillement nieta te zeggen. Vast staat, dat do weg in orde waa. Ook na de ontsporing kon geen enkele afwijking wor den geconstateerd. Het schijnt, dat een der verongelukte wagens even vóór de spoorbrug een deur verloren heeft.wellicht, dat daardoor den volgenden wagen uit de rails gelicht en het déraillement veroor zaakt werd. Ongeveer een half uur stond op de lij nen van de Staatsspoor, zoowel aan het MuideTpoortstation als aan het Centraal station hot spoorwegverkeer geheel stil. Persoonlijke ongelukken kwamen bij dit déraillement gelukkig niet voor. Salarissen van de Ambtenaren der Gasfabriek. Geachte Redacteur, Mag ik het genoegen hebben den sympa thieker^?) ambtenaar, werkzaam aan de Stedelijke Lichtfabrieken, even van ant woord te dienen Ik wil hier niet spreken over de sala- rieering aan de Sted. Gasfabriekdit laat ik gaarne aan meer-beyoegden over. Den inzender-ambtenaar, die niet rood •is, wil ik doen opmerken, dat de menietint van den Alg. Ned. A. B. voor vele ambte naren (al zijn ze zelf zoo rood als een kreeft) een bezwaar is om zich aan te sluiten bi? de moderne ambtenaarsbeweging. Opval lend is het echter, dat die ambtenaar, ver moedelijk korten tijd lid geweest zijnde van genoemden Bond, nu zoo bijzonder gaarne wil laten uitkomen, dat hij niet rood is, _en nu in het stukje' van den heer Zeegerman een kostelijke aanleiding meent gevonden te hebben, om dit eens wereldkundig te maken. Met welke bedoeling??? Ik herinner mij de vergadering, waarin besloten werd tot het zenden van een afge vaardigde ter kiesrechtbetooging. Een der leden kon er zich niet mede verecnigen. Nu dat is zijn recht. Maar nu komt het eigenaardige van de zaak. Na afloop dezer vergadering geza menlijk huiswaarts keerende, kwam de aaj uit de mouw. Dit bleek uit zijn navolgende ontboezeming: „Ja?, kijk eens, ik heb wel tegen het zenden van oen afgevastrdigdo gestemd, maar onder ons gezegd, ik ben dö roodheid zelf, maar ik houd dit het liefsl onder den dekmantel." Nu, zijn spoedig daarop volgend uittre den uit de afdeeling bewees maar al te goed, hoezeer hij de duisternis onder den mantel verkoos boven het volle daglicht; Wat de uitlating van den schrijver be» treft over zijn collega's, het collegiaal ga voel blijkt, hem ten eenenmale vreemd t« zijn. Ik meen ten slotte te mogen vermoeden, dat de superieuren van dezen ambtenaar te hoog in ontwikkeling staan, om naar aanleiding van zijn sterk naar zeker zoet vocht riekend ingezonden stukje hem dade lijk in salaris te verhoogen. Met dank voor de plaatsing, H. Salarissen aan de Ambtenaren der Gasfabriek. Mijnheer de Redacteur! U zult mij wel eenige plaatsruimte vergun nen, om „Een ambtenaar van de Gasfa briek" te beantwoorden. Allereerst wordt mij verweten begonnen te zijn met schrijvers en geëindigd met 2de klerken „alsof er geen andere takken van dienst bij de administratie bestaan". Neen, Mijnheer de ambtenaar van do Gas fabriek, die opsomming staat er niet alsof er geen andere takken van dienst waren, maar genomen was die groep van ambte naren, welker salarissen ook voor buiten staanders als onvoldoende genoemd konden worden. Wanneer een groep ambtenaren ge noemd wordt-, wier salarissen f 1000 en daar boven reiken, dan kan 'n buitenstaander niet goed beoorcbelen of die salarissen worden uitgekeerd aan goed betaalde mindere amb tenaren of aan ambtenaren, wier prestaties van dien aard zijn, dat zulk een bezoldiging voor hen gering te noemen is. Dus niet, omdat er geen ondero ambtenaren met mij „bevriend" zijn, zooals „Een A. v. d. G." noocÜg schijnt te vinden, om ook voor hen het „bijltje op te nemen", maar eenvoudig omdat het publiek het beste oordeelen kan of eeu salarisregeling beneden peil staat, wanneer de laagste bezoldigingen bekend worden gemaakt. De hooger bezoldigde amb tenaren behoeven niet zoo bevreesd te zijn, wanneer voor hen niet in de bres gespron gen wordt, want, en dat is een vast evange lie, worden do lagere salarissen verhoogd, dan gebeurt dat niet zonder de hoog ere daarmede in overeenstemming te brengen. W-el komt het voor, dat alleen de hooge sa larissen wordfcn opgevoerd, zonder dat de Lage volgen maar omgekeerd zullen nooit alleen de lage verhoogd worden. Dan worden deze enormiteiten verkon digd, dat de ambtenaren niet bevriend met m ij zouden zijn, omdat bij den Am bt e- naar s-b o n d de roode kleur dik uitkomt En dan als bewijs wordt aangevoerd, dat op een vergadering wordt gesproken over het zenden van afgevaardigden naar de betooging voor Alg. kiesrecht „en het verdoelen der leden m klassen" achter dit laatste moet ik vele vra.agteekens zet ten. Bedoelt „Een A. v. d. G." daarmede wellicht, dat onze Bond den klassenstrijd aanvaardt, welke ons opgeclrongeh wordt? Hij zegt dan vorder, dat het zenden van af gevaardigden voor A. K. niets met een vak» vereeniging te maken heeft en dat „het verdoelen in klassen" door „bevoegde auto riteiten" beperkt en bestreden wordt Ik noodig „Een A. v. d. G." uit een cursus vergadering bij te wonen, welke zeker op zijn verzoek zal worden belegd, om zich ©enigszins op de hoogte te stellen van dat gene, wat hij bestrijden wil, ook omtrent zijn meeiiing, dat het belang der S.-D. A.-P. eerst moet. worden behartigd, zal hij dan tot andere inzichten komen. Neen, erg op de hoogte zijt ge niet cn voor een strijder Ï3 hot van het grootste belang te weten wat or in het vijandelijk kamp voorvalt. Ik kaa hier niet te breedvoerig worden;

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 5