feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. 75-Jarig Bestaan van het Leidsch Studentencorps. Uit do Omstreken. N®. 16573. Doiidei'dajj; 12 blaart. A0. 1914. PKIJS DER ADVERTENTIES: 'Vatf .l6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.17i. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine - tiüraTtentiëii ran^SO woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oenta.-^Voor hot incaaieeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 (Jent»; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn 1.30, Franco per post1.65. De driedaagsche Studentenfeesten bchoo- ren weer tot het verleden. Studenten en reünisten, die alles hebben meegemaakt, zullen langzamerhand ook wel weer naar rust hebben verlangd. Oudere reünisten, die het gouden jubileum ook mee vierden, hoor den we zeggen, dat het toen heel „andersu en dat zal dan moeten beteekenen „veel beter" geweest is. 't Kan ook zijn, dunkt ons, dat dezo reünisten na 25 jaren „anders" geworden zijn en de feestelijkheden nu uit een geheel ander gezichtspunt hebben beschouwd. Een jongeman van 25 jaar heeft een andere kijk op het leven dan iemand van 50 jaar en ouder. Overigens hebben we ook heb weer niet meegehad en dit zal mede op veler stem ming hebben gewerkt. Eindelijk kon het Uorps zich ook niet al te veel weelde ver oorloven, omdat men het- volgend jaar weer voor oen Maskerado staat, waarvoor men reeds toebereidselen maakt. Dit alles in aanmerking genomen meenen we dat men over deze feesten zeer tevreden mag zijn. Vooral den dag van gisteren mag als wel geslaagd worden genoemd. Wij deukeu dan "in do eerste plaats aan de wedstrijden van „Arena Stndiosornm". Er was den geheelen dag veel belaugstel- ling niet alleen in do zaal, maar <c>ok zelfs op de galerij, waar men eeu prachtig ge zicht ftp do wedstrijden had. Do heer H. J. van Leeuwen zorgde met eijn getrouwen voor aangename muziek. Er werd in allo nummers, zoowel voor de gymnastiek als bij het. schermen met groote opgewektheid gekampt, al bleek, wat de gymnastiek betreft, „Arena" verreweg de sterkste. Behalve van de corpswedstrijden, scher men, waarin „T. H. O. R," (Amsterdam) als overwinnaar uit het strijdperk kwam en waarvan wij gisteren reeds den uitslag mee deelden, volgt hier de verdere uitslag: Gymnastiek, Corpswedstrijden, Maximum te behalea punten 400: 1. „Arena" (Leiden) 278 2/3 2. „Ol.vpia" (Utrecht), 173 1/3; 3. „Odin" (Delft), 117 2/3. Personeel: Maximum punten 80. 1 N> D. Stam („Arena"), 75 punten; 2. A. J» Paulus („Arena"), 73 punten, Personeel: Rek en andere toestellen. Maximum punten 20: 1. M, D. Stam, 17 1/3» Hoogspringen: 1. F. J. van West, 1.70 M.; 2. P. Blaauw, 1.65 M.. beiden leden van „Arena". Gewichtheffen: 1 A. B. O, van der Does Arena"), 22. maal 35 K.G, Verspringen: 1. F. J. van West („Arena") -105 M.2. P. Blaauw („Arena"), 4.80 M. Personeel. Schermen. Floret: 1. Ch. Bois- sevain („T. H. O. R."); 2. A, Verhoef f T. H. R-."). Sabel: 1. E. Guljó („Odin"); 2. J. W, D. Pleyte („Arena"), Dogen: 1. K W. F. Doorman („Olympia")j 2. Oh. Boissevain („T. H. O. R."). De prijzen bestonden uit verguld zilvo- reu en zilveren medailles, uitgeloofd door het Collegium O. A L. B. Supremum, het bestuur der vereeniging, eoreleden en com missarissen van „Arena Studiosonuu." De prneses van „A. S.", tevens lid van het Collegium, sprak na het beëindigen van het concours eenige hartelijke woorden tot de medewerkende Zusbcrvcreouigingen en reikte den Corpsprijs voor gymnastiek van het Collegium met vijf heriuneringsmedoil- les uit, waarna hij heb woerd gaf aan den eorc-voorzitteiv oudste eoro-lid vau „Aro- oa", mr. A. yan Mens te Rotterdam, die na eon geestige speech de oyorige prijzen uitreikte. Vervolgens veroenigden de leden van ..Arena/" haar eereleden, de jury en de ver tegen woordigera der mededingende vereeni- giugen zioli aan den feestmaaltijd door de vereeniging „Arena" iu de eetzaal van j,Minerva" aangeboden. Leidsel» Stnd«nteo.Tooueel. Zoo is 't nooit in onzen sohouwburg. Zoo vele snoezige toiletjes, zooveel aardige ge zichtjes, zooveel heeren in smoking I Er lag 6en echte feeststemming over deze honder den belungstellondon. Waarvoor zo allen ge komen waren? Voor het tooneel'! Ja, ook wel. Maar toch ook omdat mijnheer zue-en- '<x>o meespeelde en niet. te vergeten, wijl teu drietal Leidsche jongedames ha&r me ewerking verleendon. Dan kan tooh geen ö'»kel kennisje thuisblijven. Er was nog een andere zeer voorname factor, die een rol speelde, die maakte dat het bezoek van jongedames talrijker was dan het vorig jaar en ook dab er zooveel meer toilet was gemaakt. Er was bal I En in dit opzicht worden de Leidsche jongedames niet verwend. Loge en baignoire waren geheel gevuld. Een prettige aanblik geeft dat direct aan do schouwburgzaal. Onder de velo aanwe zigen merkte we op den Commissaris der Koningin in deze provincie, E. C. baron Sweerts de Landas Wyborgh, onzen bur gemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar en mevrouw, prof. dr. G. Jelgersma, rec tor magnificus, prof dr. J. M. Janse, se cretaris van don Academischen Senaat en voorts vele professoren. Curatoren hadden bericht van verhindering gezonden. Geheel boven in zaten ook nog eenige tientallen gasten, n.l. de jongens van do Kweekschool voor de Zeevaart. 't Is een welgeslaagde avond geworden. Het genoegen is dikwijls zoo heel veel grooter, wanneer men do optredenden on der zijn kennissen mag rangschikken. Dan wordt ook veel door de vingers gezien, wat mon anders op 't tooneel niet zou toleree- ren. Wie 't onhandigst is, verwerft soms het meeste applaus. Na het tweede bedrijf was het een groot- scho bloemenhulde. De dames kregen bouquetten, Louis B. J. Moor die zich met do regie ha-d belast een prachtkrans van den heer A. Loudon. Dit was de persoonlijke huldiging. Het Studenten-Tooneel als geheel werd ook nog bekranst. Daar waren kransen en bloem stukken van hot corps uit Groningen, van hot Collegium te Leiden, van de Commissie van Orde en Vertegenwoordiging, van „Sempre Crescendo", van „Njord", van „Doctrina" en van het Schouwburgbestuur. Misschien waren er nog meerdere bloem stukkon, wanneer we die niet opsomden, houde mop ons dit ten goede. Er waren or ook zooveel. Opgevoerd werd Marivaux' „De geveins de Confidenties". Het stuk kwam lang niet tob zijn recht. Maar op een feestavond als deze zullen wo critiek achterwege laten. Er waren er, die werkelijk heel aardig spel te zien gaven, maar ook, die nog heel in 't begin hunner tooneelstudies zijn. Do aanwezigen amuseerden zich en dat zullen we ditmaal maar als hoofdzaak be schouwen. Een volgenden keer zal het too- neolspel misschien voor den sohouwburg- verslaggever moer de aandacht vragen. In do pauze was 't een geweldige drukte in de foyers. Dicht opeen god rongen stond men achter de loges, waar het Leidsch Stu denten Tsiganen-orkest „M O. C." de vreugde verhoogde. Daar was geen door komen aan. De koffiekamer was feestelijk versierd voor do studenten en 6traks zou daar heb souper plaats vinden. Nadat, het scherm voor de laatste maal was neergelaten, werden direct rappe han den in dienst gesteld om de schouwburgzaal te metamorphosceren in een balzaal, 'b Werk vlotte goed en in drie kwartier was de' vlonder gelegd. Heel groot was de deelnamo aan het bal niet. Maar clat er gonoten is, daaraan zal niemand twijfelen. Een aardigo afwisseling gaf de uitvoering van eenige nieuwe dan sen, o- m. de tango, door eeo dame en hoer, die in dezo dagen de bezoekers van hotel „Central", in de hofstad, van hun danskunst doen genieten. De avond is uitstekend geslaagd ln de 6tad was het zeer goed merkbaar, dat or iets aan de hand was. Een lange file rijtuigen en auto's, we zijn dat hier in Lei den zoo niet gewend, wachtte om de vele eohouwburggangera huiswaarts te voeren. In don afgeloopen nacht is door de politie op een der bankjes bij het boschje op den Zijlsiugel, een jongniensch aangehou den. Hij was, zoo vertelde hij, uit Delft af komstig, had dien geheelen dag geloopen, in de omstreken van Liase, om aldaaT bij den een of anderen bloembollenhandelaren werk te zoeken. Hij is met politietransporb heden morgen naar Delib vervoerd De heer J. A. Kohsohults, in manu- macburen en bedden, aan de Haarlemmer straat, heeft aan zijn zaak weer eenige uit breiding gegeven, ten gevolge waarvan de wiukel eenigen tijd is gesloten geweest. Yan avond wordt hij weer geopend en men zal wel tevreden zijn over do verandering. L» twee afgesloten ótolagekasten vindt men keurig geëtaleerd de nieuwe branche lingerieën, ondergoedoren, blouses, koa- tivuin rokken, enz. enz, zóó fijn, dat men het op de Breestma&t niet- mooier vindt. De electrische verlichting is er in één woord schitterend en sluit zich prachtig aan bij de groote lichfcballons buiten tor weers zijden van het mooie groote reolamebord. (Binnen en dus niet van buiten zichtbaar ia eeu nieuw lokaal tot monsterkamer voor bedden, matrassen, dekens, kinderleclikan ten enz. Deze uitbreiding Is het voorspol van een verbouwing, die mettertijd zal plaats heb ben en waardoor een Irolendcnd perceel aan de bestaande zaak zal worden getrokken. Vereeniging tot Bevordering van de Opleiding tot Instrnmentnanker. Onder voorzitterschap van prof. H. Ka- merlingh Onnes .werd gisteravond in de Collegekamer van hot Natuurkundig La boratorium alhier de ja-arlijksche verga dering gehouden van bovengenoemde ver eeniging. Do voorzitter wijdde bij de opening der bijeenkomst eenige waardeerende woorden aan heb overleden lid, den heer Yan der Woerd. Uit het verslag der kasnazieners do heeren S. J. Visser en W. H Kist bleek dat de rekening over.het jaar 1913 in vol maakte orde was bevonden en den pen ningmeester dr. O. A. Crommelin werd dank gebracht voor zijn beheer. Tot bestuurslid werd in de plaats van den heer A. A. Oosting, die periodiek aftrad, en niet weder herkiesbaar was, be noemd de heer A. J. Roelofsz w. i. (Fi liaal Siemens en Schückert Den Haag). De voorzitter spralc do erkentelijkheid der vergadering uit voor hetgeen de heer Oosting ook als bestuurslid in het belang der vereeniging heeft gedaan. Vervolgens werd door den secretaris dr. Crommelin het jaarverslag uitgebracht, waarin leed wezen werd uitgesproken, dat de regee ring niet bereid was de subsidie te verhoo- gen, waardoor do vereeniging niet allo ge schikte jongelieden, die opleiding vroegen kan aannemen. Het bestuur vertrouwt echter, dat de Regeering zich weldra bewust zal worden van haar groote verantwoordelijkheid in deze aangelegenheid en heb zal steunen in hetgeen het tot stand wil brengen, voor het te laat zal blijken te zijn. Het ledental vermeerderde met elf. Der tien nieuwe leden traden toe, de vereeni ging vorloor er 2, zoodat op 31 December 1913 het aantal leden bedroeg 217. Het aantal leerlingen bedroeg bij den aanvang des jaars 37. In de tweede helft, van Maart meldden zich 16 aspiranten aan, waarvan er 6, komende van de am bachtsscholen te Leiden, Utrecht, Haar lem cn den Helder, konden w» reien toege laten. In de tweede helft van September bedroeg het aantal aspiranten 8f waarvan er "4, komende' van de ambachtsscholen te Leiden en Arnhem, werden aangenomen Do middelen der Vereeniging lieten niet toe dit jaar een grooter aantal leerlingen te plaatsen In den loo^ van 1913 gingen 8 leerlingen heen, die nagenoeg allen goed en volgens hun aanleg geplaatst- werden. Zoo vertrokken er één als amanuensis aan een universiteitslaboratoriura, één ah mon teur en één als teckenaar bij ccn electro- technischo firma en 3 om hun militairen dienstplicht te vervullen. Evenals in «.de vorige j'ai*en konden ook in-1913 wederom sommige leerlingen onder steuning ontvangen uit het, door wijlen den heer P. W. Janssen gestichte „Janssenfonds voor Vakopleidingsbeurzen". Tot voldoening werd vermeld, dat er in het afgeloopen jaar vrij belangrijke bedra gen voor dit fonds zijn ingekomen., zoodat men ook in dezen thans niet vertrouwen de toekomst tegemoet gaat. Als naar gewoonte werden in September de practisohe instrumentmakersexamens afgenomen. Het verslag van de examencom missie vindt men hierachter als bijlage B. De vacantiecursussen, die op het oogen- blik een zeer belangrijk deel der werkzaam heid vormen, mochten zich weer in toene mende belangstelling verheugen. Aan cursus I (werken op moderne instru mentmakerswerktuigen) namen 9 leerlingen deel, deels amanuenses aan openbare in stellingen, deels instrumentmakers uit- do particuliere industrie. Het aantal deelnemers aan cursus II (glasblazen) waa 23. Bijna al deze deelne mers waren amanuenses aan openbare in stellingen. Ook was wederom een Engelsch geleerde uit Engeland overgekomen om dezen cursus te volgen. Vormelding verdient nog, dat eeu leer ling word geplaat-sb als amanuensis aan het physiologisch Laboratorium der Hoogo- soliool te Leuven. Aan heb eind der vergadering wensohte de heer P. Doorn den voorzitter geluk met den door hem verworven Nobelprijs. Prof. K. O., zeide op zijn beurt dank aaa do le den verbonden aan zijn Laboratorium, die hem haddon bijgestaan bij hot nomen van proeven, clle tot zijn ontdekkingen hadden geleid. Na afloop der vergadering werd een ten toonstelling van werkstukken, door de leer lingen vervaardigd, bezichtigd. Gymuastlekfeestcn te ILeideu. Deelden wij gisteren de installatio mede van hot eore-comtió voor de gymnastiek- feesten vanwege heb Gewest. Zuid-Hol land van het Ned. Oymnastiek-Verbond, wij kunnen nu mededeel en, dat de rege- lingscomraissio Zaterdagavond op do bo venzaal van „Ih den Vergulden Turk" zal worden gcinstalleerd. De hoofdleiding der feestelijkheden be rust hoofdzakelijk bij den heer Ant. Metz, lid der Technische Commissie von liet Ge west Zuid Holland van heb N. C.-V. Ken 25 Jarig Jabilensn. Het is heden juist 25 jaar geleden dat een geacht stadgenoot, de heer M. II. van Waver en, zich in onze gemeente ves tigde en eigenaar werd van de Leidsche StoombierbrQuwerij „De Posthoorn" aan de Oude Vest alhier, welke zaak onder zijn leiding groote uitbreiding onderging en haar goeden naam niet alleen in Lei den zelf, maar ook ver daar builen wist te handhaven. Hoewel de heer Van Wa- yeren dit jubileum ongemerkt wilde doen voorbijgaan, kwam er ruchtbaarheid aait en het personeel en ook vele afnemers wenscHen hem op dezen dag hun bijzon deren hulde te brengen. De heer Van Waveren hield, van mid dag te halfdric een receptie in ..In den Vergulden Turk." Het kantoorpersoneel cn de gérants van de verschillende inrichtingen aan de brou werij'verbonden, boden hem daar bij mon de van den heer J. W. de Tombe, accoun tant, een zilveren beeld aan, een symbool van de zaak. Ook de knechts bleven niet achter; een zilveren inktstel was liun feest gave; de caféhouders-afnemers hier in I.ei. den zorgden voor een keurig, hierbij pas send zilveren schrijfgarnituur, terwijl de depothouders hier ter stede den heer Vuil Waveren twee schilderijen aanbood, voor stellende „Zomer" en „Winter." Nog zeer veel belangstellenden en vrien den .kwamen blijk geven van sympathie, de receptie was dus druk bezocht. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van den heer Van Waveren om het personed eenigë feestelijkheden te bereiden. De bewoners van Bouwelouwesteeg cn Duizenddraadsteeg ontvingen van den ju bilaris elk een gulden, terwijl ook de ver pleegden uit de armhuizen hier in Leid - een kleine extra-toelage in geld zullen oi vangen. Met dit jubileum viel ook samen een; vijfentwintigjarige dienstbetrekking van een van de leden van het personeel den koetsier Tacobus Güzénij. Ten huize van den patroon, overhandigde deze den trouwen koetsier een gouden horloge, tevens werd hem een salari, hooging toegezegd. Van'de knechts ontving hij een grooien spiegel en yan het kantoorpersoneel een fauteuil. Ter eere van J. Gijsenij geeft de heer Van Waveren hedenavond ecu feestje in -,,'t Posthof."- Omtrent het jubileum van den heer J. Mey§r Jr., alhier, wordt ons nog, deels ter verbetering, deels ter aanvulling van het> bericht daaromtrent in ons vorig nummer, het volgende medegedeeld: Het College Collectanten der Ned.-Herv. Diaconie heeft in haar vergadering, gehou den op 10 Maart j.l., op waardige wijze her dacht, dab zijn voorzitter, de heer J. Mo3rer Jr., den 7den Maart 1.1. den dag heeft mogen herdenken, dat hij 25 jaar gele den als .collectant en lid van het College werd geinstalieerd. Mocht de jubilaris op den Tdcn Maart vele blijken van belangstelling te zijnen hui ze ontvangen, ook het Collego liet zich niet onbetuigd door het aanbieden vau een bloe menhulde en een begeleidend schrijven. Door een Commissie uit het College Col lectanten werd hij, na van zijn woning te zijn afgehaald, de vergadering in een der zalen van het Huiszittenhuis binnengeleid. Bij moude van den vice-voorzitter, den heer G. Dekker, werd de jubilaris op harte lijke wijze namens het geheele College ge- lukgewenscht en hem een photografie in fraaie lijst- van het College in de vergader zaal, waar de beeltenis van den jubilaris op kunstige wijze was bijgevoegd, aange boden. Daarna werd den jubilaris een souper aan geboden in Hotel „Plaats Royaal" (niet dus in „Du Liou d'Or"). Een deputatio van het College Diakenen kwam den jubilaris geluk wenschen bij mon de van mr. P. E. Briët, die ook namens het College Diakenen een stoffelijk blijk van erkentelijkheid aanbood. Ook een deputatie van het College Col lectanten der Ned.-Herv. Kerk kwam bij monde van den heer W. M. Oppelaar haar gelukwenschon aanbieden. De jubilaris betuigde zijn hartelijkeu dank voor de ondervonden bewijzen van erken telijkheid en vriendschap. Na een onderhoud met don heer P. Hel leman, secretaris vau den Bond van Neder- landische Wagenverhuurders, is alhier opge richt „De Leidsche Wagenverhuurdersver- eenigingV Zij is aangesloten bij den boven- genoemden Bond, te einde vele misbruiken togen te gaan en de tarieven met- 30 Maart te verhoogen. Als bestuurders werden gekozen do heeren J. Gestan-an, C. de Ru en L. v. du Meel. .Alle ter bijeenkomst aanwezigen traden tot de Vereeniging toe on nog een verhuur der niet ter verga dér big aanwezig, eraf zich na afloop als lid op. Emancipatie en Solidariteit. Over dit onderwerp heeft ds. A. E. F. o unod, Luthersch predikant te 's-Graven- hage, gisteravond in het kerkgebouw det 'Rem. Gem. een voordracht gehouden. Emancipatie, een bewust stroven naac vrijwording, noemde spr. een geschiedkun dig verschijnsel van duidelijke en sprekende beteekenis Het kind tegenover de ouder lijke macht, .de vrouw iu het huwelijk en in de samenleving, de staatsburger tegenover het vorstelijk gezag, do ondergeschikte te genover zijn meerderen zij allen gevet» bewijzen van de. zucht naar zelfstandigheid. Dit individualisme van personen en van groopen tegenover liet groote geheel, ia onzen tijd al zeer sterk optredend, is een noodwendig feit, door de Evolutie aange bracht. Gij ziet het overal, vóór- en terug- waart- in de lijn liggen der ontwikkeling, waarin rnen9ch en menschheid zich bewegen. Een zekere ontbinding, ontwrichting der leden gaat daarmede onmiskenbaar ge paard Tegelijkertijd echter, oven natuurlijk en noodwendig, treedt eeu andere macht op die zich eveneenl zuiver in de lijn der Ev bevindt en beweegt. Het is de sa- mem samenhoudende macht van het Solidariteitsgevoel. Het sterk ontwikkeld Vcreenigingslevende Vakbe weging Internationalisme mogeu als getuig Welbegrepen eigenbelang, zoowel als zeker Eenheids-idealisme, werken or toe mede, de geemancipeerde leden we der tot eikaar te brengen, hun verscheiden heden met elkaar te doen harmonieeren, hun eigenaardigheden te beperken of deze zelfs op to offeren ter wille der gemeen schap. Concentratie cn consolidatie van krachten en gedachten zijn daarvan het heilzame gevolg. Doch tegelijk dreigt daar weer het gevaar van gedwongen eenvormig heid, van miskende individualiteit. Emanci-<.lie Solidariteit: in logische consequente het contraire krachten, aldus besloot spr. Door het wondere leven, door het scheppend en herscheppend vermo gen van den Geest worden zij bijeengehou den, en doen zij ons, hoezeer altoos gebrelo- kig, iets smaken vaD de schoonheid der vol maakte harmonie. Door ds. Lente werd aan het eind aan dea spr. een enkc vraag gesteld, die door ds«- J. werd beantwoord. Hiermede zijn deze lezingen voor dezetj winter geëindigd. Aan «onzen stadgenoot, den jongen, kunstschilder L. van der Ylist, is door do Commissie voor de Koninklijke Subsidie een gift van f 300 toegekend, om zijn studie voort te zetten. Naar wij vernomen, is de toestand van den heor O. P. Timp, lid van den Gemeente raad alhier, zeer bevredigend. Het verband is van de oogen weggenomen en de patiënö bleek reeds goed to kunnen zien. BODEGRAVEN. De Raad zal vergaderen op Maan,* dag a.s.,- des morgens te halfclf. HAZERSWOUDE. Te Rotterdam slaagde voor het examea nuttige handwerken tuej. A. A. Otten, alhier. NOORD WIJK. Da „Ste.-Crt." bevat de gewijzigde sta tuten van „Noordwijks IJsclub". NOORDWIJ K-AAN-ZEE. De vereeniging „Ons Huis" hield, gisteravond haai- jaarvergadering in haai; eigen perceel „Ons Huis" (Poolstar). BuL, ten liet bestuur was slechts één lid tegen? woordig. De voorzitter, jhr. W. C. van Panhuys; opende de vergadering, waarna de heer, P. van Bommel de notulen der voorgaande vergadering las, welke ongewijzigd werden va-stgesteld. Uit liet verslag over 1913, uitgebracht! door den heer W. If. Sveers, noteerden? Wij. dat de heer W. II. Sweers door hen bestuur was aangewezen als secretaris-pen: ningmeestèrdat ,de bibliotheek der Ver-» ■eeniging 40 .nieuwe boeken rijker gewor? den was; dat de Yisseherij-sckooL den nieuwen cursus was aangevangen met 14 leerlingen voor de eeiste kLassc. De ves kiening en .verantwoording van den pens ningmeester werd in handen gesteld van eeu commissie van contróle, bestaande uit de heeren \V. van Beelen, J. Ivloos en II W. Doovneveld. Daarbij werd dooc het bestuur mededeeling gedaan, dat bc-. Moten was .voortaan bij deze administratie een volLedige boekhouding in te voeren* Uit deze balans bleek,- dat de exploitatie^ rekening een zuivere winst opleverde iui den loop der jaren ontstaan) van f76G.78; hetgeen voorgesteld .werd als volgt af t?e schrijven:

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1