N'. 16563. Zaterdag 21 Febrnai-i, A°. 1914. Courant wordt dagelijksmet uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de Omstreken. LEIDSCH PRIJS DEB ADYERTENTIEN: Van 16 regels /"1.06. Iedere regel meer 0.17 j. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 0 OentB} per 3 maanden l f 1,10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Zomerdlenatregellngeii vnn Spoorwegen^ Burgemeester en Wethouders van Lei- don brengen ter kennis van belangheb benden, dat een exemplaar van elk der ontwerpen voor de Zomerdienstregeling 1914", aangeboden door de „Moatsohappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen" cn de „Nederlandsche Centraal Spoorweg Maatschappij" ter inzage op de Secretarie dezer gemeente zijn neergelegd en dat eventueel© opmerkingen betreffende die dienstregolingsontwerpen, ten einde voor de vaststelling van de dienstregelingen in overweging te kunnen worden genomen, rechtstreeks moeten worden ingezonden vóór of op 1 Maart a.a. aan het Departe ment van Waterstaat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSET/AAR, Burgemeester. VAN STEIJEN, Secretaris. Leiden, 21 Februari 1914. Leiden, 21 Februari. Leldsclie Vereeniging voor Kinderherstellingskolonies. Gisteravond hield de Leidsche v-ereen'igiiig yoor Kinderherstellingskolonies, afd, Leiden, van het Oentraal-Genootsohap voor Kinder- herstellinge-Vacaiitiekolonies, haar jaar lij k- Bohe vergadering in het Nutsgebouw, omder presidium -van nu. A. van der Eist. Uit do rekening cn verantwoording van 'den penningineester, domheer A. J. de Dan ige, bleek, dat de inkomsten hadden bedro gen 11841.31 en de uitgaven f 1778.02, zoo dat deze rekening sloot met een batig «aldo yan f 63.29. De secretaris, do heer M. van Warneten, bracht venslag uit over den staat cn de werkzaamheid der vereen, over het jaair 1913, waaraan wij hot volgende ontlecnen: De uitzending had, voor zoover het de gewone verpleging van 4 weken betreft, haar geregeld verloop. Op 14 Mei vertrokken 15 kinderen naar De Steeg", op 9 Augustus één, dat twee termijnen, is gebleven. In het riant gelegen „Rivierhuis" vonden zij een uitmuntende verpleging. Op 18 Augustus ging een groep van 20, voor wie zeelucht was aanbevolen, naar het koloniehuis „Zwar tendijk," te Egmond-aan-Zoe. Ook deze ver pleging had veel succes. Voor z. g. B-verpleging te Kunspeet, voor bijzonder zwakke kinderen, die langer ver blijf en speciale behandeling noodig heb ben, is gebruik gemaakt door twee groep jes, één van vier ©n één van vijf—kinderen. De eerste groep bleef twaalf weken. Eén der deelnemers is evenwel na 7 weken ver blijf door do directrioe, in overleg met het Hoofdbestuur, ontslagen, vermoedelijk door de klachten van dezen knaap is heb met de tweede groep zoo onaangenaam geloopon, dat de ouders de kinderen hebben teruggehaald. Door hot Bestuur en het Hoofdbestuur is éen onderzoek ingesteld naar do grieven. Deze waren in ieder geval zeer overdréven, al zal het bij de dirootrioo aan eenigOn tact hebben ontbroken. Do LeicLsche kinderen staan in de kolon'io- huizen echter niet als „geiüakkeüjk" bekend én van sommige ouders kan, hetzelfde wor den gezegd. Aan giften kwamen in 300 van V. len K. f 200 van IJZ. en flOÓ van een bestuurs lid. Een uitvoering van de operette „Do Too- verring", onder leiding van den heer Duys- ter, bracht een bate in de kas van f 46. De inzameling van zilverpapier op de ver schillende scholen bracht nog ruim f26 op. De Vereeniging verloor in 1913 23 leden, ,lwat een vermindering Van f 52.50 aan con tributie beteekende. Zij telt thans 6 begun- stagers, 26 donateurs en 265 gewone leden. Tot leden van het bestuur werden-herbe noemd mej.. J. Böhl en de hoeren A. van dier M-eer en M. van "Wamden, 'f Tot directrice der Kweekschool voor Bowaarachoolhouderesson, alhier, is be noemd mej. B. de Sa-uvage, te Santpoort. Maandag b. herdenkt A. Tuin h of de Moed, behanger bij de firma Gebr. lleinke, den dag, waarop hij vijf en twintig jaar bij die firma werkzaam is. Dr. Z. Kamerling, alhier, ia voor heb tijdvak van 1 Maart tot 1 Juni 1914 opnieuw benoemd tot leer aar aan cte Middelbare Ko loniale Landbouwschool te Deventer. Voor Schoolkindervoeding'ia inge komen f i, zijnde de opbrengst van theolood d!e school, hoofd de heer Koopa, en 2.60, gecollecteerd op voorstel vaal jongen ^ooe op de vergadering van do Iceterijvor- eer'iging „Wiofc ik 't maar". Concert der Leidsche Onderwijzers- Zangvereemiging. Wij hebben sympathie voor deze Leidsche onderwijzeressen en onderwijzers, die na 'n inspannende dagtaak nog lust en opgewekt heid gevoelen, zich aan de muziek te wij den. Van deze toewijding gaf dit vijfde concert weer de meest duidelijke bewijzen. Heb koor ontwikkelt een goeden klank, al zijn de mannenstemmen wat te zwak te genover de Bopranen en alten. De bloemenhulde, den dirigent, den heer Yöllmar, gebracht, was zeer verdiend. In de eerste Ballade van Verhuist liet tegen het einde de zuiverheid wel te wen- öchen over, en de contrasten tusschen lief en leed, smart en vreugde in het algemeen, konden stellig meer geaccentueerd worden, 'fc Meest op dreef leek ons het koor in Rheinbergers „Die Nacht", terwijl het in het nummer van Bruch een mooi crescendo en decrescendo bleek te kunnen geven het eerste deel deze competitie is vrij een tonig en 8 a ai. De dames Dudock van Heel brachten op verdienstelijke wijze eenige duetten ten gehoore. De stemmen passen o.i. niet bij zonder goed bij elkaar, en eenige meerdere warmte in de voordracht zou gewenscht zijn. En zijn er nu niet veel mooiere duet ten dan de Regers? Zij zijn toch zoo eentonig en geven zoo sterk den indruk, meer uit het verstand dan uit het gemoed voort te komen. i eel meer voldeden de duetten na de pauze; het accompagnement in Rubinstein, hoe goed ook overigen», was echter te forsch. De pianiste, mej. L. Joosten, gaf veel goeds te hooren. Zij heeft een respectabele techniek, die vooral in St. Saëns uit kwam. In de nummers voor de pauze leek mej. J. geagiteerd, zoodat de duidelijkheid te wenschen overliet. De beide nummers na de pauze deden blijken, dat deze pianiste èn wat voordracht èn wat teohnisch kunnen betreft, er zeker mag wezen. Zij had, en zeker terecht, veel succes. De zaal was uitstekend bezetv Tentoonstelling Tan Vee en Paarden Door de afd. Leiden van de Holl. Mij. van Landbouw zal alhier een tentoonstel ling worden gehouden op het terrein naast Zomerzorg, voor Rundvee, Schapen en Paarden op Vrijdag 3 April. Ieder mag op deze tentoonstelling inzen den, mits vóór of op den 27 6ten Maart 1914 aan don heer J. Verhoog, Haarlemmerweg 43, Leiden, schriftelijk opgevende, naar welk nummer va-n het programma hij wonscht mede te dingen, terwijl op 27 Maart gelegenheid zal bestaan in Hotel Rijnland te Leiden, nadere inlichtingen te bekomen en aldaar aangiften te doen van 9—1. Het programma bevat acht nummers, gemest vee, melkkoeien, schapen en mer- riepoarden (warmbloed). Alhier is, in navolging van andere groote steden, opgericht een gecontroleer de nachtvoiligheidsdienst, waarvan het kan toor is gevestigd aan de Garenmarkt. Heb personeel bestaat in hoofdzaak uit gepasporteerde militairen met een goed ver leden. De mannen dragen een uniform pet met de letters G. N. V., waartusschen twee gekruiste sleutelseen uniformcape, waarop aan beide zijden van den kraag hun nummer eveneens met twee gekruiste sleutels. Zij zijn voorzien van een gummistok en een pakje enelverbandvoorts van een lantaarn en een eignaalfluitjezij, die dienst doen langs grachten, van een dreg. Van April tot Oct. eurveilleeren zij van 's avonds halfelf tot 's morgens vijf uren; anders tot morgens zes uren. De wakers worden gecontroleerd door fietsers. Dezen dragen op hun pet het woord Controleur. Zij kunnen ook dienst doen, als de abonné op den dienst dit vraagt. De woningen van abonné's worden ge merkt met een plaatje met den naam van den dienst. Ook kan de aangeslotene een fluitje bekomen om den waker te waar schuwen. Het bestuur van het Gemeentelijk Werkloozonfonds heeft heb percentage van den bijslag over Maart vastgesteld op 100 voor alle vakken. Het bestuur van de Pfedische faculteit der studenten heeft zich voor 19141915 ge constitueerd als volgt; E. H. la Chapelle, prae8es; mej. J. de Groot, ab-actis; J. M, Rombouts, quaestorL. v. d. Perk, asses sor I, J. W. v. Weert, assessor II, A, Westra assessor III, en F. L. Oudend'al, assessor IV. In het eere-comié voor do conferen tie en de tentoonstelling Schoonheid in het leven van het Volkskind, welke door de Ned. Ver. Schoonheid in opvoeding en on derwijs, in de P'aaschvaoantie te 'a-Gra- venhage, zullen georganiseerd worden, heeft o.a. zitting prof. dr. H. Y. Groene- wegen, alhier. „Vrede door Recht." Onder voorzitterschap van mej. Th. A. van Eek hield de afd. Leiden van den Alg. Ned. Bond „Vrede door Rrecht" in het Nutsgebouw een ledenvergadering. Uit heb jaarverslag bleek, dat 1913 voor de vredesbeweging in het algemeen en ook voor Leiden een goed jaar is geweest. Het ledental klom tot circa 200. Een drietal openbare bijeenkomsten werd gehouden. De Vredesdog 18 Mei word her dacht op de lagere scholen, waar iets over de vredesbeweging werd verteld, het mooie boekje „Helden de-s Vredee" van Stamp e- rius en toepasselijke prentkaarten uitge reikt. Mej. A. van Bemmelen, die naar Den Haag vertrok, werd vervangen door mej. O. Lulofs. Aan mej. Van B. clankt de Leidsche afd. veel. Zij was een ijverig propagandiste die velen in Leiden, voornamelijk uit weten schappelijke kringen, tot den Bond bracht. Do eerste Vredesprijs werd aan een Leidsch meisje uitgereikt, evenals twee eervolle vermeldingen. Voor de prijsvraag voor 1914 voor de jeugd. lo. opening van het Vredespaleis, 2o. Roode Kruis of Vredesbeweging, 3o. waarom is de duif gekozen als symbool voor de Vredesbeweging? worden voor Leiden en Omstreken de antwoorden ingewacht bij den heer E. J. Blekkink, hoofd eener o. 1. school alhier vóór 15 Ma-art De aftredende leden van het bertuur, mej. Van Eek, de heeren Blekkink, Kro nenberg en Sytsma werden herkozen. Op 18 Med zullen weder boekjes op de echo- worden uitgereikt. Voorts zullen een viertal platen worden tentoongesteld van de Tentoonstelling „Do Vrouw", waarover in een openbaro vergadering door een goed spreekster zal worden verteld. LEIDSCHE SCHOUWBURG. „Een Dokters DSflcmma." Een zeer genotvollen avond verschafte de opvoering van ,,Een Dokters Dilemma", van Bernard Shaw, door „Die Haghe- apelers". In dit blijspel, wel wat te sterk te ge kleurd, te tendentieus, neemt Shaw de doktoren onder handen. Niet minder dan zes doktoren treden er in op. In de eerste piaats Sir Colenso Ridgeon, nog een kers- versche sir, de uitvinder van een serum tegen de tuberculose, dat zoo heilzame uit werking heeft als lt in de positieve phase wordt aangewend en doodelijk is, ais 'fc in de negatieve phase wordt toegepast. Alleen weet de uitvinder niet precies te definiee- ren, wanneer de patient in de eene en wanneer in de andere phase is. Dan is er Sir Patrick Cullen, een bejaard medicus, die z'n jeugdige collega's dood gooit met zijn verklaringen dat alles, wat zij als nieuw opdienen, reeds vroeger bekend was. De derde is Sir Ralp Bloomfield Bonington, een onbenulligo kerel, die heel gewichtig doet, en alle ziekten toeschrijft aan bacte riën. Een geweldig voorstander van inën- ting onder alle omstandigheden, om daar door de phagosyten te stimuleeren en de bacterie te dooden. Elk willekeurig serum acht hij voldoende voor iedere kwaal. Numero vier is dr. Cutler Walpole, do chirurg, voor wien het duidelijk is, dat geen ziekte een andere oorzaak heeft dan de blinde darm. Do verkeerde stoffen lioo- pen zich op in den appendix... et voilé, tont. De man is erg in de mode en .ontneemt de helft der Engelschen dit darmaanhang sel. Collega dr. Schutzmacher is meer practisch. Hij doet kwakzalverig en ver dient veel geld. Op z'n groote spiegelruit staat p.m. geschilderd: „Herstel verze kerd". De zesde is een minimum-lijder, dr. Blenkunsop. Een oude geneesheer met een armenpractijk in een klein plaatsje, die al heel blij is met een oude gekleede jas van een collega. Het stempel van de armenpractijk heeft zich op dezen medicus gedrukt. Tot zijn geneesmiddelen behooren b.v. pruimen, omdat die op dat oogenblik ook niet duur zijn. Deze zes rollen werden respectievelijk vervuld door Eduard Verkade, Dirk Ver beek, Oor Ruys, Paul de Groot, Philippe la Chapelle en Anton Verheyen. 't Is de eerste medicus, die voor een dilemma wordt gesteld. Voor hem rijst de vraag, hoe te handelen, wanneer hij moet kiezen tusschen het redden van zijn collega Blenkunsop en den schilder Dube- dat. Beiden zijn longlijder en slechts één kan hij helpen. Z'n kennis Blenkunsop is een beste, brave man, maar Dubedat heeft een allerliefst vrouwtje, dat Sir Colenso bekoort. Dubedat geeft Herman Kloppers, Enny Vrede speelt de charmante mevrouw Du bedat. Behalve de hier genoemden treden nog op Adv. Wijrmobel als de assistent van Sir Colenso, Lena Kley als Colenso's huis houdster, een alleraardigste creatie Jeanue Faust ale hot hotel-kamermeisjo Mimnie Tinwell, eigenlijk de vrouw van Dubedat, die kans zag stiekum een andere te huwen Willem Grelinger als kelner en Henri van Ees als de tentoonstellings- secretariB, waarvan hij een prachtig fatje maakte. Grelinger had nog een tweede rol. Hij komt zich ook nog eens presenteeren als vertegenwoordiger van de pers. Met een fototoestel gewapend, komt hij Dubedat nog bezoeken om hem te interviewen, wei nige minuten voor den dood van den schil der. Shaw ie tegenover onze Engelsche collega's weinig complimenteus. Zóó verre gaand onbeschoft, zóó enorm onwetend zullen ze toch niet zijn. Deze opvoering Btond op hoog peil. Som mige tooneeltjes willen we hier speciaal noemen b.v. het doktoren-diner, het samen zijn van de dokteren met Dubedat, de sterfscène in het vierde bedrijf en het on derhoud tusschen Sir Colenso en mevrouw Dubedat. Enny Vrede was bekoorlijk; wei nigen dragen als zij de toiletten en hier komt haar dat bijzonder ten goede. Ver- kade gaf zeer juist spel. We zouden zoo meerderen kunnen noemenKloppers, Ver beek, Verheyen, Ruys, De Groot, kortom allen. Zonder uitzondering waren allen uit stekend in hun rol. Het samenspel viel ook hoogelijk te roemen. Rest ons nog melding te maken van de uitstekende verzorging van het tooneel. In het laatste bedrijf was dit echter met be perkte middelen geschied, maar heel mooi wae het hotel-terras met den strak-blauwen hemel en verdienstelijk ook het atelier. HILLEGOM. De bouwvereeniyi n g „Goed wonen", al hier heeft voorwaardelijk een stuk bouw terrein gekocht van den bear P. van der Linden. Het terrein, is ongeveer 1600 vierk,. M. gTOot en ligt tusschen don Stationsweg on don Rijksstraatweg'. Do verê-eniging „Middenstand", heeft besloten do oprichting van een vereeniging tot bevordering v-an hot Vreemdelingenver keer in deze gemeente to bevorderen, of zoo noodig te steunen. Nu de kermis afgeschaft is, achtte men den tijd ï$p om zulle een ver eeniging in het leven te roepen. Na een rede van den heer H'iemstra is gisteravond alhier opgericht een afdeeling van den Land- en Tuinarbeidersbond op mo dernen grondslag, Een voorloopig aideelings- beatuur, bestaande uit do heeren Th. Paase, P. Zwaan en J. Huisjes, werd benoemd. Door het Nutsdopartement HiLlegom is gisteravond oen wegeslaagde, zoogenaamde „vïoolijko avond" georganiseerd. Daartoe werkten mee de Haagscbe Dilettanten club „Estrudito" en 't Mandoline-ensemble „Wal- zerrauschen." Van do goede muziek is veel; genoten, om d« voordrachten werd van hartje gelachen. Het was voor ,,'t Nut" en voor de medewerkenden een sucoeS-avond. HOOFDDORP. De directie der direoto belastingen, invoerrechten en accijnzen heeft aanbe- 6teed het verbouwen van het voormalig post- en telegraafgebouw alhier, tot ont vangkantoor der belastingen, met woning voor den ontvanger. Minste inschrijver de heer K. Bakker, Vijfhuizen, Haarlem mermeer, f 2785. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteravond vierde de Chr. Jong Ver. Jer. 13 16a te Katwijk aan den Rijn in het koor der Ned.-Herv. Gemeente haar 33sten jaardag. Precies te 7 uur opende de voorzitter, de heer C. Tabak, van Amster dam, Bondsagent van het Ned. Jong. Ver bond, deze feestelijke bijeenkomst met ge bed en gezang. Daarna heette spreker de aanwezigen hartelijk welkom cn sprak in vurige taal een bezielend woord, zoowel voor de jongeren als ouderen. De heer Ta bak wekte op tot geloof en daarnaast te zorgen ons 't Evcngelie waardig te maken. Zonder jeugd geen vreugd, maar ook geen Christen vreugde, wanneer er geen dank baarheid is. Die is er gelukkig bij de feest vierende vereeniging. Na deze toespraak werd over gegaan tot het afwerken van het welvoorziene pro gramma Daarop kwamen voor verschillen de voordrachten, opstellen en samenspra ken. Ook was door acht leden een dubbel mannenkwartet gevormd, dat een 6-tal num mers ter. gehoore bracht. Alles, liep uitstekend van stapel. Tussclieu de nummers door werd telkens een lied aan geheven. Werd dus voor den geestelijken mensch gezorgdook werd de gelegenheid gegeven om heb lichaam te verfrisschea en te versterken. Den ganschea avond was de leiding in handen van den heer Tabak. Om elk num mer afzonderlijk te behandelen vraagt te veel plaats Wij kunnen alleen zoggen dat alle stukko.i en stukjes best, gingen. Verschillende vereenigingen brachten hun gelukwenschen over. Te ruim mid dernacht werd idfc gezellig, maar ook leer zaam jaarfeest, door den lieer J. W. Ko- bus gesloten. KATWJ.JK-AAN-ZEE. In de zaal voor Chr. Prot. Belangen ré Katwijk-aan-Zee hield ds. J. van Gheei Gildem-eester va-n 's-Gravenhage een lezing over Oonstantijn Huigens. De spreker gaf niet alleen blijken uit stekende studie van zijn onderwerp ré heb ben gomaajrt, maar wist ook de hoorders, die hem, konden volgen, op geestige wijze ré boeien. KOUDEKERK. Gisteravond vergaderde in café Van Wijk aaji don Hoogen Rijndijk te Hazers- woude do Vorhuurdersbond voor huiseigena ren voor Haz0rsw0u.de en Koudekerk. Slechte een 15-tal leden was tegenwoordig. Eenparig w-erd ©venwel besloten tot oprichting over to gaan, waarna tot bestuursleden werden ge kozen do heeren J. Dekker en. A. Heester man van Hazerswoudo (dorp), J. M. v. d. Staay en F. C. A. Willé van den Rijndijk en Ph. Qualm, H. J. Boer 'en H- van, Driel van Koudekerk, wiens werk is do eorsto plaats is de Statuten en Huishoudelijk reglement samen te stellen. Van den .Bond to Leaden was een schrijven ingekomen, van ingenomenheid met de oprichting van dezen bond en verzoek zooveel mogelijk voeling met elkaar te houden. Met een opwekkend woord van den voorloopigon voorzitter, den heer Qualm, om zooveel mogelijk.leden te winnen werd de vergadering gesloten. LEIDERDORP. De Geeentcschool was V rij dagavond, goed bezet, toen de gynastiek-vereenigung „Sparta" daar haar eerste openbare les hield, Eren uitvoering mocht het niet heetcn, sei do Voorzitter van het Bestuur, cb. Kramoit in zijn openingswoord, daar „Sparta" no$ maar «een jaar bestaat, 't Mag zoo -.ijnmaar wij hebben van die uitvoering der onderschei,-, den nummers vim het program genoten. Wat «een orde bij den opmorsch, en, bij d«f vrije oefeningen der adspirant-ledenalge-, meéne verbazing bij het volgen der oefenin gen bij de brug- cn rekstokoefeniiigen dor; werkende leden. En ten slotte de stand en door al de leden gevormd 1 El" w& een.' al genree ne verbaasdheid over zooveel duf fenP over zoo groote behendigheid. En toen, cte laatste, indrukwekkende stand door Beu- gaalsch vuur werd belicht, en do muziek liet Wilhelmus inzette, werd dit door het opgetogen publiek uit volle borst, gezoagejv De hoer «J. van Leeuwen, wethouder dep Gemeente de burgemeester was verhinderd om tegenwoordig te zijn sprak, zeker n? mens alle aanwezigen, een woord van dank cn, van waardeering voor 't geen dien a\ ond door „Sparta" was gegeven, terwijl hij dan, wensch uitsprak, dat deze avond tot doa bloei der jeugdige, maar reeds zoo krachtige Vereeniging mocht bijdragen/ook door veiv meerdering van heb aantal loden er zijn er nu ruim dertig en van het aantal be gunstigers. Ter afwisseling werden door militairen; schermocfeningen met floret en sportaabal ten baste gegeven, die wel onder stilte w-es* den gevolgd, en door kenners zeer werden; bewonderd. Zeker mocht een woord van waardeering worden gesproken tot den directeur, deq heer M. Steyus uit Leiden, die door zijn ■energieke leiding in zoo korten tijd zijn leer lingen zioover wist. te brengen en door zijn, omgang zo zóó aan zich wist te verbinden,- B, en W. hebben vergunning verleend tot heb bouwen van 20 woningen en boven woningen aan het stratenplan in den St-ads- polder. NOORD WIJK AAN-ZÉE. De A.-R. kie-svereeniging „Neder land en Oranje" hield haar gewone jaar vergadering in cle Chr. school. De voorzitter, de heer D. J. van Rijn, opende dezo vergadering met gebed, waar na de secretaris, de heer D. v. d. Niet Dzn. voorlezing deed van de notulen der voorgaande vergadering en het jaarver slag over 1913. Het verslag van den penningmeester, den heer J. Baalbergen, bracht aan het licht, dat de vergunning over het afgeloopen jaar beschikt over een batig saldo groot f 19.42. Tob afgevaardigden naar de Centraio A.-R. Kiesvereeniging Katwijk-Leiderdorp worden benoemd do heeren D. v. d. Niet Dz. c-n H. de Boer, terwijl als bestuursleden der plaatselijke kiesvereeniging d-e heeren D. v. d. Niet Dz. en J. Baalbergen, werden herkozen. Bij de rondvraag werd een voorstel, om op een volgende vergadering referaten ré houden in het belang der A.-R. partij, een parig goedgekeurd en daarna de verga dering op do gewone wijze gesloten. SASSENHEIM. Voor de Jong.-Ver. op Ctereformoördetti grondslag „Jonalhan" alhier, te opgetreden ds. Kaa.jan van Rotterdam, met hot onder werp: „Wat dunkt u van d-ou Christus F'1 Na een korte inleiding, waarin de epT; betoogde, dat heb vooral in onze dagen noo dig is te weten, welke beelden zoo al van den Christus worden gevormd, ging da. Kabjaat achtereenvolgens behandelen1Heeft Jesiui wel ooit geleefd? 2. Het valsche Cbrtetauh beeld. 3. De Christus dor Schriften. Met- groote aandacht werd de keurig^ roetig ten einde toe gevolgd.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1