N°. 16553. Dinsdag lO FebruaH. A0. 1914. iQeze (Courant wordt dagelijks, met uitsondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit ög Omstreken. VRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer fO.YI^ Grootere letters naaf plaatsruimte. Kleiüe tdvertentien van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. VRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maandenf 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn B 1.30. Franco per post1.65. UBANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gelet op do artt. 12 en 37 der Drankwet Brongen ter algemeen© kennis, dat door ISAAO COLPA, K-onende t© Leiden oen verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank voor go- bruik ter plaats© van verkoop, in don win kel van het perceel Heerengracht 116. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN 8TRIJEN, Secietaria Leiden, 10 Februari 1914. Leiden, ld februari. Het was gisteravond hier in d© straten en langs de grachten, waar de stoet tot het brengen van de gebruikelijke serenade pas seerde, zeer druk en vaak erg rumoerig. De deelneming aan deze serenade vanwege het L. S.-C. was niet zoo groot als andere: het aantal rijtuigen en banieren was kleiner. Een groote drom volks evenwel vergezelde haar en pakte samen bij ,,Zomerzorg", het doel van den lichtstoet met muziek, waai de hoogleer aren verceuigd waren aan den disch ter viering van den 339sten verjaardag der Leidsch© Hoogeschool. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de school met den Bijbel to Leiderdorp is benoemd mej. A. van Cittert, alhier. Ter aanvulling van ons bericht, over do monorail-luchtbaan bij do Leidscho Zoutkeet zij nog vermeld, dat dio werd gemonteerd onder toezicht van den heer A. J. van der Sluys, chefmonteur van de firma Gonnermann cn Co., te Haarlem. Gisteren, na afloop van c!on avond stoet der studenten, passeerden ccnige vroolijke jongelui zekeren J. Y. Zij kwamen mot dezen in aanraking on hebben hem blijkbaar op zij geduwd. Do studenten gin gen bij den hcor Hulst, banketbakker aan de Breestraat, niet ver van Minerva0, binnen. J. V., dio allesbehalve te spreken was over wat de studenten te zijnen opzich te naar zijn meening hadden misdaan trap te riiet een zijner voeten de grooto spiegel ruit van dien winkel in. Zóó dacht hij zich heb best op de heeren to wreken. Groote stukken glas, welke naar binnen vielon, veroorzaakten vrij ernstige schade aan de etalage. De onvoorzichtige, die aan liet lichaams deel, waarmede hij het stoute stuk had bedreven, hevig bloedde, werd onmiddel lijk meegenomen naar het politiebureel. Daar moest dr. Boonacker er nog aan te pas komen om hem to verbinden. Eerst werd daarna nrocos-verbaal tegen den trapper opgemaakt cn toen kon hij naar huis en naar bed toe gaan. Een oudo vrouw kreeg gisteravond op de Breestraat con toeval. Zij vertoefde ccnige ©ogenblikken ton politiebureele en kon toen huiswaarts kecren. Met het knaapje, dat gistermiddag op de Nieuwstraat werd overreden, gaat het naar omstandigheden goed. HOOFDDORP. De directeur van hot Post- en Tele graafkantoor alhier, de heer W. H. van Riel is aangewezen om in 1914 weer deel uit te maken van dc. examencommissie, be last met het afnemen van liet examen voor adspirantcommies cn surnumerair der pos terijen. KATWIJK-AAN-ZEE. Maandagavond werd in de Gemeente- zaal de jaarvergadering belegd van de Werkliedenverccüiging Eendracht" al hier. Na opening door den voorzitter deed de secretaris voorlezing van do notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris 't. jaarverslag uit. Het ledental der verocniging was 256 tegen 244 bij 't begin van 't vorigo jaar. Door de vereeniging was uitgekeerd 1190 da gen ziekengeld, tot een .bedrag van ƒ841.05. Do rekening cn verantwoording van den Penningmeester kwam in hoofdzaak hierop neer, dat de ontvangsten 1517.43 waren, de uitgaven 1373.88 en 't 6aldo bijgevolg 143.55. Vervolgens moet de bestuursverkiezing plaats hebben wegens periodieke aftreding der heeren L. Kruyt (2de voorz.) en G. uwehand (secrDe heer Kruyt, niet aan wezig had boricht gezonden, een eventueele erbenooming niet te zullen aanvaarden. Do uitslag der verkiezing was nu, dat vrercl herkozen de heer G. Ouwehand, die deze benoeming aa.inam, en H. van Beelen, niet aanwezig. Verder werd nog besprokon het punt: Oprichting van een onclerlingen brandstof- fenhandel welk punt reeds op ten vorigo vergadering was ter sprake gekomen. Er werd hieromtrent een commissie wit do le den bonoerad om deze aangelegenheid nader te regelen. Nog werd op deze vergadering aan de le den uitgereikt een exemplaar der gewij zigde statut-en. To pl.m. 10 uur werd de bijeenkomst door den voorzitter gesloten. KOUDEKERK. Voor het beroep naar do Gercf. Kerk te Genderen is bedankt door ds. Joh. H. Rietberg alhier. L1SRE. Gisteren heeft men de verbinding van d Schoolstraat en de Bondstraat tot stancl gebracht. Hoewel nog geen bestrating is aangebracht, wordt er reeds nu veel gebruik van gemaakt. NOOR DWI JKEllHO UT. Ten gevolge van de zonnige dagen heb ben de tulpen zich den laatsten tijd krachtig ontwikkeld. Sommige soorten komen al goed voor den dag. Alhier is opgericht, een R.-K. propagan- da-club. Het doel er van is, zitting te hou den, tot het geven van alle mcgelijko in lichtingen betreffende het kieerecht. NIEUW-VENNEP. Hot bestuur der alhier opgerichte afdeeling der S.-D. A.-P. is samcngosteld als volgtA. de Rooy, voorz.ir.ej Ver waal—den Ouden viee-voorz. P. A. van Hooydonk, sccrs.D. Anen 2do seers.P. Verwaal, penmngm. P. Dol, 2do pen- ningm. en C. J. Elshout, commissaris. In het hotel ,,De Gouden Leeuw" al- Lier had een druk bezochte vergadering plaats der geitenfokyereen. onder voorzit terschap van clen heer H .Verkuyi. Beslo ten wrerd het melkgeven der geiten nauw keuriger na te gaan. Op voorstel van den voorzitter werd in iedere wijk een con troleur uit de vereoniging aangesteld, die eens per maand do melk der geiten zal contróleeren. Een besluit der vorige vergadering om een extra bijdrago te heffen boven do con tributie werd vernietigd bij acclamatie, nu gebleken was, dat een paar leden van het bestuur en van de fokcommissio door huisbezoek zooveel donateura hadden we ten to werven, dat die extra-heffing kon vervallen. Van af 1 Mei a.s zal de contributie weer teruggebracht worden op een gulden. Voor do oprichting eencr onderlinge gcitenverzekering gaven zich 12 leden op. Hierna hiell dr. C. J. Folmer een le zing over het onderwerp,,De geboorto en de opfok van de jonge geit". Spreker begon met het belang der geitenfokkerij te bespreken. Geiten die 3 k 4 L. melk per dag geven zijn geen zeldzaamheid nieer. In 't algemeen, zei spreker, worden gei ten to vroeg als fokdier gebezigd. Zo moet oen loeftijd hebben van 1 jaar, nog beter 1^ jaar Verder wees hij er op hoe bij het jongen de meest mogelijke reinheid in acht go- nomen moest worden en te zorgen dat het dier bij hulp niet gekwetst wordt, daar men de dieren anders licht besmet. Vooral wees hij er op dat men drachtige dieren voorzichtig behandelen moet, en vooral niet schoppen of slaan. In de draag- periodc moeten zo vooral droog staan in zuiver strooisel, terwijl men ze zoo moge lijk iu den stil moet laten losloopen. Jonge geitjes moeten ook de eerste moe dermelk hebben en nu en dan in de fris- sche lucht gebracht worden. Hij waarschuwde er voor geen dieren te koopen uit een streek waar een besmette lijke ziekte heerscht-e of geheerscht had. Verder noemde hij do melk der geit om haar lichte vertcerbaarheid een uitnemend voedsel voor kinderen cn zwakk© men- schen, vooral voor maaglijders. Spreker eindigde zijn lezing met te con- stateeren, dat hier bijzonder veel voor de geiten fokkerij gedaan werd. Het deed hem genoegen dat hij weer voor do afdeeling bad kunnen optreden. Do voorz. dankte den heer Folmer voor zijn g'-notvolle cn leerrijke rede cn hoopte hem een volgend jaar als spreker terug to zien en dan met éen collectie lichtbeel- deoi, met welker vorming de heer Folmer bezig is. Na eenige bespreking van huishoudelij- ken aard sloot do voorzitter op de gebrui kelijke wijze de vergadering, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. VOORHOUT. In het café ,,Boerhaave" werd gister avond een vergadering gehouden, van de R.-K. Kies vereeniging, die, zooals bekend, ©enigen tijd zonder bestuur is, en welke vergadering door een voorloopig comité, met den heer, W. v. d. Laan als voorzit ter, werd geleid. De voorzitter, merkt op, dat velen ge volg hebben gegeven aan de oproeping, en blijk hebben gegeven van belangstelling daardoor. Het is wel degelijk een vergadering van de 11.-K kiesvereeniging, zegt 6pr., clio door een commissie wordt Voorgezeten, omdat er geen bestuur is, wijl do geko zenen hun benoeming niet hebben aange nomen. Oudo veeten behoeven niet uitgevochten to worden, wij moeten vanavond tot elkaar komen, zegt de heer Van der Laan. Hij geeft verder eenige inlichtingen over den gang der vergadering. Het zal er vanavond over gaan, zegt. spre ker, of wij het struikelblok, de gemeente raadsverkiezing, in het reglement zullen houden, of wel er uit laten. Voor Kamer en Staten gaat alles goed., doch voor den ge meenteraad hebben wij dikwijls strijd gehad en dat willen wij voorkomen. Durft men het er in te houden, dan moet de minderheid ook met de meerderheid meegaan. De heer O. van Werkhoven zou de ge meente in twee districten gesteld willen zien met het Engelsche Bosch bijv. als schei ding. De candidaten van beide deelen kun nen dan gesteld worden. Bovendien beveelt hij het stelsel evenredige vertegenwoordi ging, OQtwikkeld in een vroegere vergade ring door prof. Hollenberg, aan. Do heer M. de Groot vreest voor te veel districten. De Piet Gijzenlaan is minstens al in twee stroomingen. Veertien districten acht hij minstens noodig. De heer F; Angevaare is het met den Voorzitter niet eens. Hij acht meerdere candidaten ook liet beste, en vindt volstrek te meerderheid geen zuivere uitspraak. Twee-derden der stemmen beveelt hij aan. De heer A. v. d. Vlugt wil het str.uikri- blolc er uit. De candidaten niet ongelijk te genover elkaar 6tellen. Spr. verklaart deze meening nader. De heer J. Meijer vindt, dat de kop er op moet blijvein, anders wordt do vereeni ging een looze romp, waar de ziel uit is. Doch ook hij wenscht twee candidaten. Do Voorzitter meent, alles samenvattend, dat men bemiddelend optredon wil» hij moet dit echter lapwerk noemen. Spreker vindt het dan nog beter de be paling te schrappen. Het lapmiddel is niets uit het oogpunt van organisatie gezien. Men mag beweren, dat meerderheid en miudcr- heid geen zuivere stemming geeft, z. i. wel. Het argument, dat thuisblijvers hun stern niet hebben uitgebracht, is ook niet steek houdend, dan moeten ze opkomen, of an ders zich bij den uitspraak der vergadering neerleggen. De heer Meijer is het met den Voorzitter eens. 't Is een lapmiddel. Wij hebben ge toond onbetrouwbare jongens te zijn, dus moeten wij het lapmiddel aangrijpen ooi een uitspraak te krijgenvan de onto vredenen. De Voorzitter is ■van oordeel dat men niet moet gaan knoeien. Na nog eenige discussie dringt een der aanwezigen onder vroolijklieid der verga dering aan op vlug afhandelen. Hij heeft zijn vrouw (cle meerderheid van stemmen thuis) beloofd tijdig thuis te ketnen. Bij hoofdelijke stemming worclt met 62 stemmen vóór en 20 tegen besloten de ge meenteraadsverkiezing op nader te regelen wijze in het reglement te houden. Hierop wordt tot bestuursverkiezing over gegaan. Bij eersto stemming worden geko zen, de heeren O. Roozen, W. v. d. Laan en L. P. Zonneveld. De twee eerstgenoemden bedanken. Van do daaropvolgende candida ten bedanken daarop nog de heeren J. v. Dijk, F. A. Angevaare en Heerings. Bij tweede stemming werden gekozen de heeren J. Meijer, Th. O. Mens en H. v. d. Nieuwendijk. De eerste bedankte. Daar besloten was om voorloopig vijf le den te kiezen, wordt voor twee leclen nog een derde stemming gehouden. De heer Yerdegaal trekt zich voor deze stemming ook terug. Bij de derde stemming worden daarop gekozen de heeren K. Iluits en O. van Werkhoven, do heeren O. Does en J. v. Reiseri vielen af. Nu het comité vervangen is door een be stuur, feliciteert do Voorzitter de Vereeni ging daarmee, en zegt, dait zijn taak nu af- geloopen is. Hij wenscht het bestuur alle succes, en hoopt, dat de verdere loop even goed mag gaan als het verloop dezer ver gadering. Hij dankt do vergadering voor de me dewerking en de bezadigde debatten, waar door een zeer ordelijk verloop en het wel slagen is verkregen. Spreker is nog als pen ningmeester in het bezit van do financiën der Vereeniging. Hij stelt voor wegens het late uur, deze in een bestuursvergadering over te dragen aan den nieuwen penning meester. De vergadering, die door ruim 80 leclen bezocht was, werd hierop gesloten. WARMOND. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester A. J. Schöl- vinck. Afwezig de heer J. K. Heyl, met kennisgeving. De voorzitter wenscht, na opening der vergadering, de leden en hun gezinnen een gelukkig Nieuwjaar en spreekt ook do beste wensehen voor cle gemeente cn ge meentenaren uit. Ingekomen zijn dankbetuigingen voor do jaarweddeverhooging vau den lioofd- onderw. deu heer B. Dijke, en do veld wachters Been en Steekers. De voorz. stelt voor te 6temmen over do Bubsidieering van den proeftuin te - Lisse. Er is al eerder over geduscussieerd, dus directe stemming is noodig. De lieer Van Stijn wil echter nog zeg gen. dat te Voorhout, door een goede toe lichting van het jongste Raadslid men tot het besluit kwam om f 50 subsidie te ge ven. Hieruit destilleert spreker, dat het van belang is voor de bloembollencultuur en dus een algemeen belang. Bij stemming er over is alleen de heer Van Stijn vóór subsidie, de overige leden er tegen. Als lid voor het Ned.-Herv. Armbestuur werd uit heb tweetal de heeren J. Schone- veld en K. Breedijk do heer J. Schobe- veld gekozen (de aftredende). Adhaesie werd betuigd aan het aclrcs van de gemeente Woerden, tot het oprich ten van een Elec. Cedtr. vcor de prov. Zuid-Holland. Over het verzoek van den Gemeente werkman, om ziin volle salaris t-e mogen ontvangen, en niet meer als tot nu, dat f 50 wordt afgehouden cn door de gém. belegd voor zijn pensioen; was heel wat te dis- cussiëeren doch ten slotte werd er toe be sloten. De heer Van Stijn meende dat het voogd spelen over die gelden iets onbil lijks was; de heer Heemskerk verdedigde het, dat het een getroffen overeenkomst was, voordat cle ponsioenwet in werking was gekomen, reeds aangegaan. Door den heer L. Verhaar was een ver zoek ingezonden om dispensatie van de bouwverordening; bij verbouwing, waar door hij op den Schippersdam te dicht bij het middolpunt komt van dien dam (doch binnen het hekwerk nog). De zaak, zegt cle voorzitter, is voor den aanvrager van groot, belang, dab wij er niet te luchtig over moeten oordeelen. Na ruimo bespreking werd besloten deze zaak nader te onderzoekon, en tot de volgende vergadering aan te houden, teneinde te beproeven of op eenige wijze kan te gemoet gekomen worden aau den aanvrager. Noodig is geworden, door ontslag-aan vrage van den heer H. v. d.Wilk als zetter, dat een voordracht opgemaakt wordt, waarvoor gekozen worden de heeren J. K. Heijl en C. Machen. Gelijktijdig wercl gedooid voor diverse commission, die saamgesteld werden als 't vorig jaar, met die wijziging, clat- do heer Heijl lid, de heer v. d. Stijn plaatsvervan ger werd bij de commission. Tot herschatter voor heb Vergunnings recht werd herbenoemd de heer Kuiper, te Leiden. Goedgekeurd werd, dat de uitvoering der gemeentewerken, voor zoover aangevangen en toegezegd onder architect Van der Laan, zullen worden uitgevoerd. Het verbreedon van den weg bij den heer Schavemaker e.a. gaat niet vlot. De heeren Schavemaker en Piët en mej. Tuk, zijn genegen grond af te staan. Een echter stelt onmogelijke eischen. Echter kan het uitstekend stukje bij den heer Schavema ker aan de gemeente komen, als er maar voor een fatsoenlijk hek gezorgd wordt, waartoe B. en Ws. worcleu gemachtigd. De eigenaar is ook met een vergoeding van f 10 tevreden, doch eenige leden von den beter, dat de gemeente er zelf een hek liet plaatsen. Bij het punt drinkwatervoorziening wor den verschillende rapporten voorgelegd, waarvan er ten slotte nog zullen circuleeren. De Voorzitter zegt, dab in een naburige Raadsvergadering is gesproken clat. de Raad hier niet veel voelt \oor waterleiding. Te Sassenheim interrumpeert de heer Papot. Dit weerspreekt de Voorzitter, doch men wordt van alle kanten aangehouden, omdat men toch niet weet waar of het ten slotte vandaan zal komen. De gemeente Boskoop bericht, o. a. clat als er nu niet toe besloten worclt, nu Zoeter- woude en Leiderdorp aangesloten worden, er later geen gelegenheid meer voor bestaat. Het Rijkswaterbureau dringt er op aan dat de gemeenten Warmond en Sassenheim bij den Min. van Binnenl. Zaken auuklop- pen. In ieder geval de zaken zuTTSn met ernst, behandeld worden. Het punt aanvulling der Politie-Verordening kwam in behandeling, en teen werd voorgelezen een artikel om de overlast van honden strafbaar te stellen. De heer Van Stijn merkte op dat zulk een artikel reeds in de verordening stond en las het voor. De Voorzitter zegt dat dit voor zijn komst hior reeds in vastgesteld in 1904 en het be staan er van hem niet bekend was. De lieer De Vroomen wilde weten hoe de heer Van Stijn er aankwam waarna hij hot den inlicht-cr ter kwade duidde, dat niet eeidcr gezegd te hebbeiu Goedgekeurd werd nog dat strafbaar ge steld werden aan Lantaarnpalen schuiten vast te leggen, paarden vast te binden, en kleedjes uit te kloppen. De rondvraag hierop gehouden, doet den heer Van Stijn verzoeken het wedden met cn om geld te verbieden, langs den open baren weg Bij de laatste harddraverij was dat voorgekomen. Ook het afsluiten van en weigeren van personen op clen weg waar de harddraverijen gehouden worden, vond spreker niet goed. Dat moest verboden worden. Iedere gemeentenaar, of hij getee- kend had of niet moest toegang hebben. En ten slotte ivildo spreker een regeling, dat als openbare inzamelingen werden gehou den, aan B. cn Ws. verslag en verantwoor ding zal gedaan worden. De Voorzitter zegt toe, dat waar in be lang van cle goede orde moet ingegrepen worden, zulks zal geschieden. Ilem is ech ter van het eerstgenoemde niots bekend,, en over het laatste meent de Voorzitter clat dit buiten zijn bevoegdheid is, ook buiten dio van B. en Ws. Hierop wordt de vergadering gesloten. ZOETER WOLTDE. De Raad vergadert a.s. Donderdag morgen te kwart over tienen. uatwi|k>aan>£es. Te LJmuiclen kwamen Maandag binnen do loggers K.W. 76 met ƒ305; K.W. 173 met ƒ398; K.W. 137 met ƒ467; K.W. 139 met ƒ250 K.W. 151 met ƒ342 K.W. 157 me> ƒ394 K.W. 134 m. ƒ256; K.W. 78 m. ƒ352; K.W. 28 met ƒ343; K.W. 129 met ƒ277; K.W. 99 met ƒ263; K.W. 168 met ƒ317; K.W. 175 mot ƒ364; K.W. 152 met 287 K.W. 65 met ƒ494; K.W. 58 met ƒ234; K.W. 1-12 met ƒ303 K.W. 144 met 374; K.W. 143 met 279 K.W. 135 met 295 K.W. 116 met ƒ352; K.W. 54 rnet ƒ216; K.W. 117 mot 310; K.W. 40 met ƒ249; K.W. 172 met 413 K.W. 96 met 341 K.W 154 met 479 K.W. 6 met 171K.W. 15 met 270, en K.W. 132 met 25S be somming. Te LJmuiden kwamen nog binnen K.W. 136 ,,de Vrouw Cornelia" met 245; K.W. 87 „Katwijk-aan-Zee III" met ƒ451 besom ming. Noorrï^uijk-aan-Zee. Te IJmuiden kwam Maandag binnen do logger N.W. 1 met 348 besomming. De leden der Eerste Kamer zullen moi gen, en zoo noodig cle volgende dagen in de afdeelingen vergaderen, tot onderzoek der nog overgebleven begrootings- en andere ontwerpen. Het plan is zoo spoedig mogelijk na afloop daarvan de openbare beraadsla ging der gereed zijnde begrootingshoofclstuk- ken aan te vangen. De kapitein A. Ruys, die gedurende do eerste maand van het verblijf van Pnn3 Hendrik te Hohemark, als adjudant bij Z. K. H. dienst deed, is te 's-Gravenhage terug gekeerd. Gedurende de eerste veertien dagen zal aan den Prins aldaar toegevoegd zijn de heer Von Bulow Holte, hofmaarschalk en kamer heer van Z. K H. den groothertog van Mecklenburg-Schwerin, behoorende tot het huis van den PriDs der Nederlanden. Te Middelburg is op 87-jarigen leeftijd overleden mr. A. P Snouck Hurgronje, te voren lid van den Raad. Hij was officier in cle orde van Oranje-Nassau. Op initiatief van een der leden van do Zeister Handelsvcreeniging, te Zeist, wercl door die Vereeniging met algemeene stom men besloten tot oprichting van een ge- denkteeken in de Zeisterbosschen ter na gedachtenis en ter eere van mevr. Pauw van Wieldrecht-Yoombergh. In een beroep om financieelen steun van cle Zeistcnarea worclt er door deze Vereeniging op gewe zen, hoe Zeist jubelde, toen de gemeente ,,De Zeister bossclien" aankocht en dat Zeist grooten dank verschuldigd is aan do nagedachtenis van die edele vrouw. Zij toch heeft jaar in, jaar uit haar boscli opengesteld voor het Zeister publiek cn cle vreemdelingen, die clcze plaats bezoch ten. Mevr. Pauw heeft, er toch toe mede gewerkt, dat Zeist werd do gezochte plaats, de Stichtsche Lustwaranda. Het bestuur van de Handelsvereer.iging zal zich assu- meeren een commissie van advies, bestaan de u.it cler zake kundige mannen. LJit de Memorie van Antwoord op het verslag der afcl. van de Eerste Kamer om trent het hoofdstuk Landbouw der Staats- bcgrooting voor 1914 blijkt, dat tot dtusver aan het herstellingswerk in het Hajgscke Bosch ruim f 66,000 is besteed; in 1914 zal daarvoor nog ongeveer f 20,000 moeten wor den uitgegeven. Het is te voorzien, dat de herstelling, be houdens de gewone afwerking, in dit jaar zal worden voltooid. De gewone audiëntie van den Minister van Justitie zal Zaterdag a.s. niet plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1