t§eze tCourant wordt dagelijksmet uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Nrt. 16542. Woensdag 28 Januari. A°. 1914; Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden Eerste Blad. Dit de Omstreken. PRIJS DER ADYERTENTIEN Van Ilegels /"1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaateruimte. Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leidén, per looper en waar agenten gevestigd zijn B 1.30. Pranco per post 1,65. F Leiden, 28 Januari. Bekeariug; Winkelsluiting. Gisteravond is alhier de eerste be keuring wegens overtreding der verordening op de winkelsluiting gedaan. Een winkelier aan de Lammermarkt ver kocht: na tien uren.oau eenige persönën, hetgeen gezien werd door een agent van politie. I>su Rudolpli. In een brief in „De Geref. Kerkbode" voor Leiden deelt ds. Iiudolph thans mede, dat, hoewel de radiumbehandeling en Rönfc- genbestraling, welke hij thans in het Sa- maritërhnXis te. Heidelberg ondergaat, vaak moeilijk en pijnlijk is, er toch, volgens prof, Werner, aldaar, uitstekende resultaten worden verkregen. De hoop is niet ongegrond, dat Z.eerw. eerlang zijn werk te Achterveld zal kunnen opnemen. Zijn krachten nemen toe. Prof. Lake is uit Amerika teruggekeerd en heeft zijn -colleges hervat. Do afd. Leiden der Ned. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde zal steunen den candidaat der afd. Haarlem dier Maatschap pij voor het voorzitterschap jhr. mr. J. W. G. Boreel van ïlogelanden, lid van Ged. Staten van Noord Holland, oud-burgemees ter van Haarlem. Omdat een dergelijke gebeurtenis niet dikwijls voorvalt, vinden wij het do vermel ding, waard, dat F. de Hoed bij ons 25 jaren is werkzaam geweest als bezorger van het „Leidsch Dagblad". Hij behoort tot dat gedeelte der bezor gers, omtrent wie zelden of nooit eenige klacht van de abonnés wordt vernomen, en mèt liet oog daarop was de gelukwensch van de zijde der directie -een zeer harte lijke, waar zij overtuigd is, da-t een op tijd en correct bezorgen van het Blad behoort tot een der eerste eischen. De luit.-kolonel W. L. Overduijn, com mandant vaD het 4de reg. inf. alhier, is aangewezen als leider der oefeningen, wel ke van 3 tot 12 Juni door de 3de bataljons der 1ste divisie in do legerplaats bij La ren zullen worden gehouden. Door do commissie van het beheer der -N.V. Heerenveensche Waterleiding, werd te Heerenveen publiek aanbesteed: het bouwen van een cementijzeren water toren. Er waren dertien inschrijvers. Laagste voor grootste ontwerp, N.Y. Wer- ninks Betonfabriek, alhier, voor f 19.700. Hedenmorgen liep op de Breestraat een hond, die veel pijn leed door een wond aan zijn kop. Het dier was blijkbaar aan gereden. De politie liet heb onmiddellijk naar do Stadswerf brengen, waar het op do rheesb vlugge en min9b pijnlijke wijze werd afgemaakt. k BODEGRAVEN. Het Bodegravenseh Muziekgezelschap, directeur de heer J. Vink, te LeideD, heeft met veel succes zijn zevende uitvoering ge geven voor donateurs on geïncroduccerden. Heb programma, bestaande uit acht. num mers werd verdienstelijk afgewerkt. De heer Joh. Zandbergen, te Leiden, die zijn medewerking aan deze uitvoering verleen de, verwierf grooben bijval voor zijn uit muntend pianospel, 'b Was een mooi plan van het Muziekgezelschap om ditzelfde pro gramma ook te geven op een avond tegen oen zeer laag entróo, De uitvoering van dit pla-n heeft nu plaats gehad en een volle zaal "met mensc-hen een genotvollen muziek avond verschaft. HAARLEMMERMEER. Onze "plaatsgenoot W. Tunis, conduc teur der. posterijen, is benoemd tot. Resis tent. aan heb spoorwegpostkantoor te Am sterdam. Op do ©.r. vergadering der lib. kies vereniging „De Grondwet" staat een. be langrijke beslissing genomen te worden. Het voorstel dei' 'commissie van voorbe reiding is, naar wij vernemen, om evenals reeds bij de anti rev, en K.-K. partij be- «baat, in ieder kiesdistrict een kiesvereeni- @3n.g te hebben, met de bovenstaande kaes- veroeniging „Do Grondwet" als centrale. Bij de gemeenteraadsverkiezing zou dan iedere laes vereeniging op zich zelf werken, torwijl bij Kamer en Statenverkiezingen, ge meenschappelijk za.1 worden gewerkt. De beslissing die hierover genomen zal worden in ieder geval'belangrijk. Aau den ringdijk bij de Lijnden is een Usolub opgericht, met aanvankelijk 02 ic- dsn. De IJsclub zal genoemd worden „Eens gezindheid". Als voorzitter werd voorloopig gekozen A. Onkenhout, nis secretaris H. v. Leeuwen en als penningmeester G. Snijders. HOOFDDORP. Hedenmorgen werd alliier uit de Hoofde vaart opgehaald het lijk van de wed. Van D., wonende aldaar. Het bleek dat zij in kranken toestand he- dennacht de woning wa<s uitgeloopen in een onbewaakt oogeüblik, met het bovenge melde noodlottige gevolg. HAZERSWOUDE. Vcior do' Christelijke Jongelingsver- eeniging ,/Eere zij God" trad in Sal va to ri" op de heer C. Tabak, in zijn kwaliteit als agent van 't „Nederlandsch Jongelings verbond". Naar aanleiding van een woord der Schrift behandelde de spreker de ver houding van den Christen jongeling tot de maatschappij, -tot de kerk cn tot het huis gezin. Na afloop van de openbare bijeenkomst, die ,?eer schaarsch bezocht was, vereenig- den do leden der vereeniging zich met den agent nog tot een besloten vergadering, waarin de heer Tabak vele nuttige wenken ten beste gaf en een kritische .beschouwing hield over een door een der leden behan deld onderwerp. De „Commissie tot Wering van School verzuim" op het dorp vergaderde in 't af- geloopen jaar viermaal tot behandeling van betrekkelijk en absoluut schoolverzuim. In do eerste vergadering van 't nieuwe jaar werden de heeren A. Fortgens en W. H. C. Dünckér respectievelijk als voorzitter en secretaris gekozen, do heer P. van Nes als nieuw lid geïnstalleerd en het jaarverslag vastgesteld. Tengevolge van do ijsvermakelijkhe- den is onze gemeente weer een vereeniging rijker geworden, n.l. e-en „Hazerswoudschc IJsclub". Die ontbrak nog en velen hebben dat gemis jaren gevoeld. Als; voorzitter vterd.gekozèn domheer P.. van der Weijden, als secretaris de heer L. Blonk, als 'pen ningmeester de lveer P J. Kerkvliet. Do hoer L. J. Windhorst werd t'ot' 'algemeen secundus benoemd terwijl commissarissen werden do heeren W. van Vliet, L. C. .van Geest en A. Nijveldt. Nu reeds telt de ver eeniging GO a 70 leden. De contributie be draagt minstens 50 cent 'sjaars. HILLEGOM. Aan de heeren Van der Poll en Leli- veld alhier is het bouwen van een lighal voor de vereeniging tot bestrijding der tuberculose opgedragen. Het zal een lighal voor daggebruik wordenzij komt te staan op een terrein in de Maria-straat. KATWIJK-AAN-ZEE. De zuster der „Katwijksolio Zieken verpleging", zuster Van Kempen gaat onzo gemeente verlaten om in 't Diaconessen- huis te Haarlem als hoofd dor Vrouwonaf- deeling op to treden. Velen zullen het heengaan deze: zuster betreuren in de paar jaren die zij hier als diacones is werkzaam geweest, mocht zij zich een plaats in veler hart veroveren. Er schijnen zich dezer dagen dicht aan onze kust zalmen te bevinden. Meldden we gisteren, dat een schelpenvisseher een zalm aan ons strand vond, Dinsdag had een Kat- wijksche visscher dio langs 't strand liep, het buitenkansje, nabij den vierden paal bezuiden Katwijk zulk een visch to vinden, wegende dertig pond, nog goed geschikt voor de consumptie. Dat er in deze maand hard, gestookt is, blijkt o. m. hieruit, dat van do vijfdui zend H.L. cokes, dio in 't begin dezer maand aan de gasfabriek voorradig was thans nog slechts tweehonderd hectoliter over is. LLSSE. Do afdeeling Lisse van de „Vereeni ging voor Pluimveehouders in Nederland" is bij gebrek aan belangstelling ontbon den. NOORDWIJK. De GASFABRIEK. Zooals men weet, hebben er in het vorige jaar belangrijke uitbreidingswerken plaats gehad aan de gasfabriek, die'sinds 1904, het jaar, dat de fabriek begon te werken, zóódanige vlucht, nam, dat zij veel te klein was geworden. Behalve do uitbreiding der gebouwen, waarvan vele aanzienlijk zijn vergroot, zijn er ook vele nieuwe instru menten bijgeplaatst. We zullen onze lezers riet lastig vallen met. veel technische bij- zonderheden; maar toch willen we melding maken van den nieuwen meter, dio een ca paciteit heeft van 5000 kub. M. gasals we nagaan, dat het hoogste e-t-maalverbruik thans 2500 kub. M. bedraagt, dan weten we, dat het gasverbruik verdubbelen kan, vóór die meter vervangen moot worden. Bij den meter staan1 nog een paar prach tige, nieuwe instrumenteneen automati sche regulateur en een voordrukregulateur, benevens een instrument, dat op automati sche wijze het verbruik aangeeft in een gra fische voorstelling. Het zuiveriniis (voor droge zuivering) is een kolossaal lokaal ge worden met 3 groote zuiverkisten, die elk een oppervlakte hebben van 12 vierk. me ter. Ook in het zuiverhuis voor-natte zui vering zijn nieuwe werktuigen,, o. a-. een grooto teerafscheider, bijgeplaatst. Voor het personeel is eeh waschgélegonh'eid met warm en koud water, benevens een badka mer. Verder is er een nieuwe motor van 8 P.K. bijgeplaatst. Do stookruimte vóór de ovens is zóódanig vergroot, dat er een scliip steenkolen geborgen kan worden en dat de stokera meer ruimte hebben voor hun werk. In 1913 is het gasverbruik met bijna 11 proeent toegenomen. Er werden 24,990 H.L. kolen' verwerkt met een gasproductie van 652,123 kub. meter gas, of 26,1 kub. M. por H.L. Het verbruik over de gewone meters nam toe met 36,001 kub. M. en dat over de muntmeters met 27,566 kub. M., zoodafc over do meters 63;567 kub. M. meer is afge leverd dan in 1912., In 1913 zijn. bijgeplaatst 75 munt- en 37 gewone meteré, waardóór het aantal ge plaatste gewone meters f is gcklommeii tot 6l4, en dat. der muntmeters tot 345 totaal aaDtai meters dus 95Q .stuks. De straatverlichting geschiedt door 196 lantaarns met 1 brander en 2 lantaarns met 2 branders, en die verbruikten in 1913 47,827 kub M. gas. We vertrouwen, dat de gasfabriek, voor al nu zij aanmerkelijk is uitgebreid, onder do degelijke leiding van den directeur, den heer Veerman, die onze fabriek een eere plaatsheeft bezorgd ouder de gasfabrieken van ongeveer gelijke grootte, zal blijven bloeien en rendeeren, wat voor cle gemeen te een niet te onderschatten vooideel is. In no. 1 van den Eersten' jaargang van do „Noordwijkscho IJssport^Courant", gelegenheidsblad voor ijsvermaak en lief hebberij armenbijstand, vertelt de heer J. Braakman, die, zich redacteur-uitgever noemfcj hoe hij tot het initiatief kwarn voor den wedstrijd op schaftteen, die verleden Vrijdag is gehouden. Hij vertelt het ver loop, hij brengt dank-aan allen, die mede werkten, om ten slotte mede te deelen, dat heb opgehaalde igeid, f 169.05 .benevens.één gift ju natural van ,10 kop bruine boon.en, "besteed zal worden aan behoeftige wedu wen cn gezinnen, waarin door ziekte of an derszins de kostwinner geen verdienste heeft. De inkoopen voor debedecling, dip hedenavond om zeven uur is.1 plaats heb ben aan het bureau van dc ,',Nóordwijksdie IJssport Courant", Schicstraat 2, onder toezicht van den inspecteur van politic, heeft dc commissie gedaan bij neringdoen den, die op de lijsten geteekend hebben. 67 gezinnen zullen ervan profiteeren. Er is in geslagen 13-1 mud cokes, 134 pond spek, 134 kop bruine boo non, terwijl aan een paar gezinnen nog een extratje lean worden uit gereikt. Nogmaalshulde aan hen, die mèfc den lieer Braakman het initiatief namen, en aan allen, die medewerking verleenden, op wat wijze dan ook. Wanneer zou no. 2 van do Noordwijk scho IJssport Courant" verschijnen? We denken er over, te sollieiteeren voor vasten medewerker. NOORDWIJK-AAN-ZEE. De christelijke visschersverëehiging „Bid en Werk", onlangs alhier opgericht, geeft reeds tcekencn van leven zij heeft een adres opgesteld aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, welk adres geteekend is dboT de leden, en als nog (in „Ons Huis") geteekend kan worden door andere, visschérs. In het adres wordt aan den betrokken Minister gevraagd, ïnaatiegelen te treffen, dat jongens, die de zés klassen der lagere school doorloop en hebben, wederom onder de bemanning der visschersschepen kunnen opgenomen wor den, ook, al hebben ze den 12-jarigen leef tijd nog niet. bereikt. Adressanten' géven te kennen, dat dit vroeger mogelijk whs, dóch thans niet meer, vanwege de arbeiderswet. OUDEWETERING. Gisteravond, omstreeks rijf uren, stoomden een tweetal booten van do Mij. Bus de Wetering binnen met het doel olïi over de Braassemermcer den Riju tc- be reiken cn vervolgens Rotterdam. Gemakclijk zou dit echter niet omdat vele monschen er groot bezwaar te gen hadden, dat 's avonds de vaart zou opengebroken worden. Een .groote menigte was tde booten gevolgd, toen deze aan den steiger gingen liggen en men drong zoo op, dat heb een oogenblik scheen alsof men tot handtastelijkheden zou overgaan1 met de aanwezige politie. Met brokken ijs, st-ee- nen en andere projectielen werd naar dé booten gesmeten. De ruiten-werden inge gooid of met stokken stukgestooten. Een lid der bemanning, dio den stuurstoel be klom, werd met eeu haak naar beneden getrokken. Ongeveer zeven uur kwam do rijks- cn gemeente-politic van Alkemade. Ook de burgemeester, de.heer Van Wiclieh verscheen op het terrein. De heer Boiida was zoo goed om den directeur der Mij. Bus, den heer Pronker, op te bellen en te inforrueeren wat. do kapiteins móésten doen. De heer Pronker was van oordeel dat de beide booten nu. maar moesten blijven liggen, in ieder geval tot heden morgen acht uur. Tegen dien tijd moest een van cfe kapiteins nog eens telefonée- ren om te hooren of in deze opdracht mis schien verandering gekomen was. Door de- zen maatregel keerde langzamerhand do rust op ons dorp weer terug. Toep gisteravond de heer V. alhier over de Wetering liep, had hij het onge luk er door te zakken. Gelukkig was hij spoedig weer op het droge en bleef het bij een frisch bad. SASSEN HE LM. De Raad vergadert Vrijdag 30 Januari 's namiddags te 2 uren. Hoewel het o vernummeren tfer<s ver schillende perceelen algemeen als een uitet-e- lcep.de maatregel wordt genoemd, valt de manier, waarop het geschiedt niet erg m den smaak. De nummerplaten vindt men te groot. De opmerking werd reeds ge maakt, dat het leek, of geheel Sassenhenn verkocht werd- Sommige bewoners, zich be roepende op art. 2 der Alg. Pol. Ver., ver kiezen 'de platen niet aan hun woning te hebben. (Niet van onzen gewonen Correspon dent.) De Zangvereeiiiging „Oefening kweekt Kunst" gaf onder leiding van den heer D. 'Fortuin, in de zaal van den heer C. Schip per haar eerste uitvoering. Het programma bestaande uit 16 num mers werd zeer goed ten gelioorc gebracht, in aanmerking genomen het zeer 'kort be staan der Vereeniging. De nummers F tot en met.S welke de af deeling zang gaf weiden heel zuiver en flink gezongen, getuige het applaus, waar door de beide' laatete nummers herhaald moesten worden. Daarna kregen wij de afdeeling tooneel de No. 9 tot en met 16. Deze stukken be- staande uit vijf voordrachten een blijspel 'een komischeScène en een Duet-, wercien uitstekend ge-speeJu.De rollen waren alle irï goede handen, ook wat bet-reft den zang- met bégèleidiüg van piano.' Dit laatste zou bïj een vplgënden keer nog wel eeh weinig studie meer eischen. De grimeermg was uitstekend. Ten slotte kunnori wij volstaan met de vraag van den geachten eerevoorzitter der Vereeniging aan het einde der uitvoering gesteld: Dames en heeren, hebt gij allen ge noten? waarop een daverend applaun volg de. Wij twijfelen niet of degenen clie nog geen donateur zijn der Vereeniging en cle uitvoering hebben bijgewoond, hun naam wel zullen teckenen wanneer de lijst .gepre senteerd wordt. oOk dames en heeren zich wenschen aan te sluiten als werkenct lid, zullen zeer welkom zijn. Verder roepen wij de vereeniging een hartelijk tot weerziens toe. VOORHOUT. VERGADERING AFD. VEREEN. VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Gisteravond vergaderde bovengenoemdo afdeeling in het café „Bonte Koe". De heer O. Colijn, voorzitter, opende de vergadering, en na de leden bij deze eerste vergadering een gelukkig Nieuwjaar ge- wenscht te hebben, de,hoop uitsprekende, dat 1914 beter mocht zijn dan 1913, dat- voor het vak niet rooskleurig was, wercl tot de behandeling van de agenda overge gaan. De secretaris, de heer J. Meijer, las het jaarverslag voor waaruit- bleek, dat do afd. vooruitgaand was. Het aantal leden bedroeg 71 en 2 lid-leerlingen. De lieer (J. Roozen gaf het financieel overzicht dér afd., dat de volgende cijfers toonde. Inkomsten met inbegrip van saldo vorig jaar f 196.20, totaal uitgaven f 125.86 batig saldo f ?0.34. Twee nieuwe leden werden voorgesteld en toegelaten, waarvan één staande do vergadering, waartegen de vergadering geen bezwaar had. Bij acclamatie werden daarop do beide aftredend o bestuursleden, de heeren C. Roozen en S. P. Warmerdam wederom herkozen, welke hun benoeming aanna men waarna de ingekomen stukken in behandeling kwamen. Hieronder was 't voorstel van Noordwijk om meer in klassen de contributieheffing te regelen. (Reeds uitvoerig in ons blad ver meld). Dit wasechter een voorstol voor liet. volgend jaar, daar voor dit jaar de zaak reeds geregeld was. Afgezien van de cijfers, waaraan Noord- wijk ook niet met hand en tand vasthoudt-, is het bestuur van meening dat de voor gestelde klassen onderling gezonder toe stand zal scheppen, dan de bestaande, en de vergadering ging bij-acclamatie me de,. om aan dat voorstel adhaesio te be tuigen. De heer J. van Dijk vroeg bij de rond vraag, op welke gronden de f 25 subsidie voor het onafhankelijkheidsfe-est zijn ge geven. L>e voorzitter zei, dat het bestuur voor deze uitgaaf, het- niet noodig oordeelde een vergadering te-beleggen, daar het- toch een feest was, waaraan heel de gemeente enthusiast had meegtxUtan, zoodat men geen bezwaar bij de leden verwachtte. Dc vrager ging hiermede accoord, en had alleen zijn vraag gedaan om meer ia- lichtingen daaromtrent, daar hij in geen geval tegeu subsidie was. Na het houden van de verloting werd hierop de vergadering gesloten. WARMOND. Naar aanleiding van ons berichtje over het ijsschuitje <iat in deze gemeente in een wak reed, schrijft men ous dat onze bericht gever een vergissing beging. Het was niet 'trijsjacht „De Harlekijn" maar de „Favon- nus" dat het ongeval trof. Ook wae de houding van het publiek niet onwelwillend, integendeel hielpen de omstanders bij het Vrijmaken, van de „Favorinus" uit het ijs. WOUBRUGGE. Door Ge-deputeerde Staten is bepaald! dat de Burgemeester dezer gemeente clea Maandags eh Woensdags van elke_week ten Ra-acLhuizc voor de ingezetenen te spreken za-1 zijn.. WASSENAAR. Do voorloopige watervoorzieningen, alsmede de levering van 5 stuks rotcerend© riempompen, een en ander benoodigd voor de Geneeskundige. Stichting te Noordwij- kerhout-, is opgedragen aan do N.V. voor heen G. van Reekum, alhier. H. M. de Koningin en H. M. de Ko ningin-Moeder deden ruilde gaven toekomen aan het bestuur van-de afd. Den Haag van de Zuid-Hollandsche IJsvcreeniging. Hek bestuur van de Haagscho Ij scluh heeft ook een belangrijke toelage gegever tot stijving van de kas der afd. Den Haag, Voorts wordt bericht-, dat de damec B en M., te 's-Gravenha-ge, aan de afd. Den Haag van do Zuid-Hollandsche IJs- vereeiiiging een belangriiko gift kebbèn ge daan, waardoor het mogelijk was, dat Za terdag do vijvers en de Schenk in orde werden gemaakt voor Zondag, waarop zo<> vele duizenden weer kwamen genieten van Irètijs vermaak'.-" - Z'oö'dtfrHiien- bijstand zou het bestuur onmogelijk 'geweest zijn, wegens gebrek aan geldmiddelen, dé banen iu orde te maken. II. M. de Koningin heeft gistexvoor- middag, na per auto naar Schevenmgeu te zijn gereden, met een Hofdame een wan deling laugs het strand gemaakt. II. M. do Koningin-Moeder heeft re genten van de Koningsschool te Appeldoorn gemachtigd, om aan het hoofd dier school, den heer G. O.verdijking, ingevolge zijn verzoek, eervol ontslag te verleenen tegen 1 Mei a.s. Het aautal sollicitanten naar de dan vrij komende betrekking is 151. Uit Ober-Ursel, waar Prins Hendrik vertoeft, wordt gemeld, dat Z. K. H. do parade te Homburg inspecteerde, waarna, voor den Prins gedefileerd werd. De Minister van Buitenl. Zaken en mevrouw Loudou hadden gisteravond in het feestelijk versierde en verlichte ge bouw van het Dep. van Buitenl. Zaken, op het Plein in Den Haag. een groot aan tal gasten met hun dames vereenigd. Het aantal aanwezigen bleef niet ven van de 500. Tegen halfelf werd iets nieuws gegeven en op het gebied der Haagsche eoiréec. Van eeu podium in de diplomatenza-al werd cle aandacht van het talrijk gezel schap gevraagd en voortdurend geboeid door .Terpsichore in de personen van jong© meisjes,-: beoefenaars der danskunst, opge leid door een leerlinge van Isadoro Dun can, mcj. Van der Fas, die, als directrice van do Duncan-Dalcröze-school in de Re sidentie, les geeft in de hoogere danskunst op rliythmisehe wijze. De gracievolle bewe gingen, niet-schoonheid van lijn vertoond, behoorden, zopals het te "dezer plaats niet anders te verwachten was, tot de categorie van klassieke sierlijke dansen, zoodat de lieve Harmonieuze passen, standen en 1 hi* dingen vau de kinderen een bolaugwekkend intermezzo vormden, dat zich als een reek? van beweeglijke tableaux vTvants aan heb oog vertoonde. Deze kunst-afdeeling hield cle gasten ge- ruimen tijd van den avond in de zaal Dij- een, zoodat, clooi'dien het algemeen bezoeK aan do buffetten hierop volgde, do recep tieavond eerst tegen middernacht eindigde, onder groote ingenomenheid en bijval dor bezoekers over he"t reine kunstgenot, hun door gastheer en gastvrouw bereid. De gewone audiëntie van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken zal Zater dag o.k. niet plaats hebben. „De Necl." meldt, dat tot directeur van het Bureau der Reclasséeringsinstel- lingen is benoemd ds. J. Henri LedeboerB Ned.-IIcrv. predikant te Breedevoort.. Do redactie van „De Tijd" deelt- mo de, verscheidene stukken to hebben ontvan gen ter-afwering^yan,,den aanval, op het 8poorwegpersoneel,.Jiaa-r aanleiding.van hot spoorwegongeluk to Beilen, in dat blad voorkomende.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1