N®. 16534. Maandag HO JaaiifsH. A0. 1914. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de Omstreken. PRIJS DHR ADVERTENTIEN: Van 1—u regels ,'1.05. Iedere regel meer f0.17|. - Grootere letters naat plaatsruimto. - Kleine tdvertentiën van 30 woorden 40 Gents oontantelk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het incasseeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oentsi per 3 maandeD f L10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn e 1.30. Franco per post o 1.65. Lenden, t.9 ianuari* IJS, Gisteren is overal in den omtrek druk gereden, wij behoeven dus geen melding te maken van de drukte in elke gemeente in het bijzonder. Alleen maken wij een uit zondering voor de ,,Kooi" waar werkelijk een ontzettende menschenmassa bijeen was. Men meldt ons daaromtrent uit Sassen- heim. Zoo druk als het Zondag was op de Kooi, is het er zelden geweest. Honderden zwier den over de prachtige, groote ijsvlakte. Van heindo en ver waren ze gekomen, de liefhebbers van de ijssport, per fiets, per tram, per auto. Een prachtig gezicht, dat gewemel door elkaar, waar slierten van tien en meer doorheen slingerden. En de Kooi is niet zoo'n onbenullig baan tje, dat je in een paar streken afrijdt. Neen, een flinke baan, waar je kunt rond rijden, eenige honderden meters In een drietal tenten bestaat voldoende gelegenheid om iets te gebruiken en gele genheid, om fietsen te bewaren i3 er ook. 't Overige ijs is nog onbetrouwbaar, dus allemaal naar de Kooi Het bestuur der IJsclub Leidordorp-Zoe- torwoude vergaderde hedenmorgen en be sloot Does-Meerburger-Vaart en Vliet on der beheer te nemen. Voornamelijk tot het afzetten van onbetrouwbare plaatsen en controle op het ijs in geval van mogelijke ongelukken. De stoombooten der Volharding hebben 't ijs in den Rijn hedenmorgen vroeg met veel moeite verbroken, zoodat banen ma ken op den Rijn beslist uitgesloten is. Schaatsenrijders wordt de grootste voor zichtigheid aanbevolen. De borden „ge vaarlijk" blijven geplaatst. De „IJsclub Uiterweg" te Aalsmeer be richt dat het rijden op Groote- en Kleine Poel, Beugel, enz. zoolang genoemde ver- eeniging nog niet aan het werk is, levens gevaarlijk moet genoemd worden. De Warmondsohe IJsclub heeft het plan, ijs en weder dienende, op Woensdag 21 Ja nuari a.s 'n ijsfeest te organiseeren, welk feest zal bestaan uit, 's morgens hard rijderij voor kinderen 's middagshard of schoonrijden voor volwassenen, zoo mo gelijk opgeluisterd door muziek. Daar de ijsclub niet gerechtigd is voor dergelijk feest, gelden der ijsclub te go- bruiken, hoopt zij hiervoor in staat gesteld te worden door milde en vrijwillige bijdra gen der ingezetenen. Gisteren bewogen zich honderden schaat senrijders in de Haarlemmermeer op de Ge nie vaar loopende van den Kruisweg tot aan den IJ weg en ook verder. Door den hooien Denied ijk waren do schaatsenrijders gevrij waard voor den scherpen wind, die snerpend over de vlakte gierde. Op de Hoofd vaart bij Nieuw-Vennep waren, ondanks den wind, ook een menigte liefheb bers. Hoewel do banen nu niet zoo heel mooi zijn, passeerden ons toch nog vele schaatsen rijders die op hun doortocht waren van Dei- den naar Amsterdam en ook naar Haarlem. Ongelukken kwamen gelukkig tot heden nog niet voor. In de westelijke en noordelijke ringvaart ds de scheepvaart gestremd. Aan de oostelijke zijde wordt nog steeds de stoomboot- en mo- tordienst onderhouden, hoewel niet erg g>e- rcgcl'd. Wedstrijden. Van de wedstrijden, die Zaterdag op de banen der Leidsche IJsclub gehouden werden kunnen wij thans de uitslag rnede- deelen. Jongelingen van 12—14 jaar: A. de Bruine Groeneveldt lsto prijs, C. van der Hoe ven 2de prijs, Hans Kan 3de prijs,. Maarten van Doesburg!» 4de prijs Jongelingen van 14—16 jaar: J. G. Dutry van Haeften 1ste prijs, Kees Kan 2de prijs, H. van den Upwicb 3do prijs, Jan Meys 4do prijs. Van wege het ongeluk, door clo botsing van 2 locomotieven op de II. IJ.-S.-M. na bij de Ijsbaan was de muziek reeds ge staakt on zat de stemming bij het bestuur er niet iu om op eenige feestelijke wijze do prijzen uit te keeren. Alleen merkte do voorzitter, prof dr. Th. L. Kan op, dat de deelname van 12 jongelingen aan eiken wedstrijd te goring was, „velen" hadden zich laten weerhouden door do verkeerde meening »>tooh niet te kunnen winnen". Juist door deelname aan" do wedstrijden regen zij méér oefening en lust tot verdo rs ontwikkeling voor hot rijden van een goede schaats. In beide afdeelingen werden uitge keerd als lste prijs een paar schaatsen met montuur 2de prijs een portemonnaio 3do prijs een zakmes4de prijs een ijs stok. IJ 8 en weder dienende zullen a.s. Woensdag mooie wedstrijden gegeven worden door de „Leidsche Sport Organi satie" en de „Leidsche IJsclub." Wedstrijden in het hard- en sohoonrijden. Door de L S. O. en de L. IJ C. zullen op Woensdag a.s. wedstrijden uitgeschre ven worden in het hardrijden voor deelne mers van 16 jaar en ouder en in het schoonrijden voor paren (heer en dame). De deelname staat open voor leden van vereenigingen, die aangesloten zijn bij de L. S. O. Voor elk nummer worden drie pnjzen uitgeloofd, bestaande uit kunst voorwerpen en medaijles, die door parti culieren en vereenigingen voor dit doel zijn geschonken. Zaterdagmiddag had op de Hof Leede to Warmond, de uitgeschreven hardrijderij van ingezetenen van Warmond op schaat sen plaats; er waren 35 deelnemers; het ijs was zeer goed en er werd hard gereden, men zag mooie ritten, vooral de laatste rit ten waren spannend. Do uitslag was, dat de lste prijs, 25 pond spek, werd gewonen door J. Rijnbeek 2de prijs, 15 pond, door J. Schrier Jr. 3de pr., 10 pond, door H Heemskerk, en 4de prijs, 5 pond, door Th. Bader Bovendien ontving iedere deelnemer 3 pond spek. Geen enkel incident deed zich voor. Timmerlieden eu fflodelmakers- Vereeiiigimg;. De „Timmerlieden- en Modelmakers-ver- eeniging" onder de zinspreuk: „Die in nood gered wil wezen, Moet buiten nood geen offer vreezen", heeft Zaterdagavond in den Foyer der Stadsgehoorzaal alhier, haar 41ste jaarfeest gevierd. Van 1873 af is in deze vereeniging in een gezellige bijeenkomst aan de leden, haar huisgenooten en vriendeD verteld, wat er ïd het afgeloopen jaar weer geschied is. Do president, do heer H. Botermans, ver telde ook ditmaal weer bij den aanvang, hoe do stand van zaken is en wat er in het jaar, dat nu achter ons ligt, gedaan werd. Hij bracht in herinnering, hoe vóór vier jaar de werkloozenkas werd opgericht en hoe zonder eenige contr^butieverhooging het vo rig jaar de uitkeering met 25 cent per dag kon worden vermeerderd. Gaan we zoo door, zei spreker, dan kunnen we op den duur zelfs 'zonder den gemeentesteun, wat voor de leden nog dit voordeel heeft, dat ze zich niet alle dagen bij de arbeidsbeurs behoe ven aan te melden. De actie, die tegen de patroons werd ge voerd, was van zeer gemoedelijken aard. Het resultaat is evenwel, dat na April het uurloon met twee cent zal worden ver hoogd. We moeten op alles voorbereid zijn, vre- volgde de heer Botermans, en daarom moet er over gedacht worden minder geïsoleerd te staan in een strijd. Daarom moet gedacht worden over aansluiting bij het neutraal vakverbond of over vorming van een strijd- kas. Nog een ander punt moet dit jaar onder oogen worden gezien. Het ziekengeld is nog gelijk het voor 41 jaar wa-s. Dit is niet in verhouding tot het loon en het moet beslist worden verhoogd, al zou dit, aldus spr., ook gepaard moeten gaan met de op offering van een jaarfoe-st. Do vereeniging ondergaat een verjon- ginskuur. Veel jonge leden zijn er bij ge komen en met hun vrouwen en meisjes zul len ze nu zelf een program uitvoeren. Na dank te hebben gebracht aan zijn me de-bestuursleden, wenscht de voorzitter al len oen genoeglijken avond. Deze woorden verwierven luid applaus der talrijke aanwezigen. Toen kon met de uitvoering van het pro gram worden begonnen. Do opgewekte, fleurige stemming zat er al direct in. Als eerste nummer zong een dame een aantal liedjes en wist daarbij de juiste snaar te treffen. Er is hartelijk ge lachen en dit niet ten onrechte. De pianist-accompagnateur, do heer J. van der Wilk, zorgde met zijn mannetjes mede voor het verhoogeu der feestvreugde. Het was in de goed gevulde zaal hoogst aangenaam toeven. En na een menigte voordrachten en het tooneelstukjo van Gilissen „Daar is Mijn heer!" wie heeft dit niet minstens een maal in zijn leven gezien en er zich aller- U^stclijks om geamuseerd volgden aan het slot een drietal tablaux, die doel en streven van deze vereeniging deden uitko men, n.l. do uitkeering bij ziekte, die bij overlijden en die bij werkloosheid. Toen is er gedanst onder leiding van den heer Wielinga en dat hierbij volop genot-en is, behoeft niet gezegd. Voor do vereenigng een feestavond om met veel voldoening aan terug te denken. Botsing van twee locomotieven. Zooals wij in ons Zaterdagnummer nog juist konden meedeelen, heeft Zaterdagna middag alhier een ernstige botsing plaats gehad tusschen twee locomotievende ma chine 741 uit Leiden, en do „Nestor" uit Haarlem, die een proefrit maakte. De bot sing hal plaats bij den wissel van spoor 3 en spoor 4 op ongeveer 100 Meter voor het station H. S -M. Machine 741, waarop de machinist Rie- bergen en de rangeerder Schimmel, zou rangeeren en reed op spoor 3, terwijl de „Nestor" in tegenovergest-elden kant met vrij groote vaart aankwam op spoor 4. Het rangeersignaal stond op onveilig, wat aan de aandacht van den rangeerder en van den machinist schijnt te zijn ont snapt, die op dit oogenblik trouwens geen trein van uit de richting Haarlem konden verwachten. Het signaal voor de „Nestor" stond veilig, zoodat van die zijde geen na latigheid valt te constateeren Toen de machinist van 741 het gevaar zag aankomen, evenals ook die van de „Nestor", was de botsing onvermijdelijk, die juist bij den wissel plaats greep. De „Nestor" werd in de flank aangereden, sprong uit de rails en sloeg om, en smakte weldra met geweld in den walkant. Het gevaarte was eenigen tijd in een dichten nevel gehuld, als een gevolg van den ont snappenden stoom uit den stoomketel daaruit verhief zich een kort oogenblik het gegil van een mensch, en toen werd alles stil. De honderden menschen, die zich op de naastliggende ijsbaan vermaakten, schrikten geweldig, evenals het personeel aan het station, en spoedig liep men van alle khnten naar de plaats, waar het onge luk was gebeurd. Prof. Kan, die op de ijsbaan reed, was onmiddellijk met de verbandkist van de Leidsche IJsclub aanwezig, evenals dr. Zaayerv om, zoo noodig, de eerste genees kundige hulp te verleenen. Spoedig bleek, dat hier een mensckenle- ven viel te betreuren. De werkmeester Koe- leman, uit Haarlem, opzichter der tractie, die op de treeplank der machine moet heb ben gestaan, en grootendeels door den ont snappenden stoom en liet heete water uit den stoomketel was verbrand, werd als lijk onder de machine weggehaald. Het hoofd en de handen waren geheel verzengd. Het overige personeel van de „Nestor" kwam er betrekkelijk goed af. Het waren de ma chinist C. de Wit, de leerling-machinist Dirk van der Wal en de ploegbaas J. Mi- chelsen, mede in Haarlem woonachtig. Zij konden zich nog loopende naar het Acade misch Ziekenhuis begeven. De eerste had brandwonden aan het hoofd, aan den rech terarm en aan de linkerhand, zijn toestand werd aan het Ziekenhuis niet gevaarlijk ge acht. Evenmin was dit het geval met Van der Wal, die brandwonden aan hoofd, han den en rug gekregen had. Michelsen had een hoofdwonde en eeni ge ontvellingen, vermoedelijk verkregen door den val. Hij was van de machine ge sprongen en kwam op het ijs in de sloot terecht. Hoe ernstig diens hoofdwonde was, kon nog niet direct worden uitgemaakt. Later bleek zij niet ernstig. Alle drie zijn later in HopitaJ Wallon op genomen en, naar men ons mededeelde, zou Michelsen vandaag reeds naar huis gaan. De machinist Riebergen en de rangeer der Schimmel van 741, wisten nog juist voor de aanrijding van de locomotief te springen en bekwamen geen letsel van beteekema. Zij waren echter zeer onder den indruk van het geval, voornamelijk Schimmel, die luid klaagde, dat hij de schuldige was, wat na tuurlijk een meer nauwkeurig onderzoek na der zal moeten uitmaken. De droevige dood van den heer Koele- man, een gehuwd man, vader van eenige kinderen, wekte groote deernis. Het ge zengd lijk werd naar het lijkenliisje ver voerd, terwijl de familie in Haarlem met het gebeurde in kennis werd ge-st-eld De materieele schade is ook vrij aanzien lijk, vooral aan de „Nestor", welke geducht gehaveerd neerlag. Van de 741 ziju do schoorsteenpijp en de waterketel nogal wat beschadigd. Het terrein van het ongeluk liep spoedig vol, waartoe het ijs in de slooten mode oorzaak was. De inspecteur van politie, de heer Balfoorfc, was Bpoedig met andere po litiebeambten ter plaatse en wie er niet bepaald noodig had, werd verwijderd. Ook kwamen weldra eenige autoriteiten, telegrafisch van het voorgevallene in ken nis gesteld over, en werd er een voorloopig onderzoek ingesteld, dat moet hebben uit gemaakt, dab het ongeval te wijten is aan nalatigheid van den rangeerder Schimmel. Een halfuur na liet ongeluk verscheen een trein mot werkvolk en materiaal uit Ilaaitv lem, om do baan vrij te maken. Gemakkelijk ging dit niet. Er is dan ook den geheel en, nacht van Zaterdag op Zondag- doorgewerkt en eerst Zondagochtend was liet spoor weer vrij. Hot. verkeer ondervond Zaterdagavond eenige vertraging, doordat, de treinen voor een klein deel alle: langs één spoor moes ten rijden. Op dit oogenblik zijn er weinig sporen van hot ongeluk moer over. Alleen past ons doornis met den ongolukkigon werkmeester, die bij het ongeval het leven moest laten en medelijden mot het gezin, dat zoo plot seling in diepen rouw is gedompeld. Maar ook kunnen wij moeilijk een gevoel van medelijden onderdrukken voor de men schen, aan wie hot ongeluk wordt geweten. Zeker, zij hadden het onveilige signaal moeten zien, maar waar zij op dit oogen blik geen trein konden verwachten, is het althans eonigszins te verontschuldigen, dat zij minder nauwlettend waren clan anders wellicht het geval is. En wanneer zij schuldig worden bevonden, zal niet alleen een dioiplinaire straf van de zijde der Maatschappij volgen, maar ook zaï ae rechter over hen het. schuldig uit spreken en een straf zal volgen, die ook hun gezinnen zal treffen. Een 3-Octo!>er Vereeniging; to ttoerabafa. De „Nieuwe Soer. Crt." meldt dat in boerabaja, weer veel oud-Leidenaars wo nen, het plan bestaat een „3-Óctober-ver- eeninging" op te richten. De heer D. M. Keuleraans heeft er zich voorgespannen. Uit den aard der zaak zul- loti uitsluitend vroegere inwoners vaD Lei den als lid toetreden. Men stelt zich daD voor, jaarlijks op 3 Octojer een makanan in het Oranjehotel te orgr niseeren met uaurna rij jool door de stad. Binnenkort zal per advertentie een en ander aan de belanghebbenden worden me degedeeld Ieder, die adhesie aan het plan wil betuigen, kan dit doen aan het adres van den heer Keulemans. „Kraaiwit na Ai lieid''. Deze Leidsche werklieden-zangvereeni- ging heeft Zaterdagavond in de feestelijk uitziende, mooi veriichte zaal van „Zomer- zorg haar twintig jarig bestaan herdacht en gevierd, onder zóó groote belangstelling, dat er met de plaatsen moest gewoekerd worden. Voordat alles in gereedheid was om fco beginnen, had men onder de tonen van drie musici gelegenheid om voor het eerst of bij vernieuwing te lezen, wat aan bet program ma was toegevoegd over dat twintig-jarig bestaan. Dit artikeltje luidde: Met vreugde kan de vereeniging „Kunst na Arbeid" terugzien op den tijd, die achter haar ligt. Mocht bij het 15-jarig bestaan vermeld worden, dat de uitvoeringen bij zonder druk bezocht werden, thans kan het zelfde worden getuigd. Na de sluiting van het hotel „Du Nord", gaf de Vereeniging haar uitvoeringen in den Foyer der Stadszaal. Toen bleek, dat die zaal voor den zang ongeschikt en voor het talrijk publiek te klein was, moest „Kunst na Arbeid" naar de groote zaal ver huizen. De proof is genomen en geslaagd. Bij volgende uitvoeringen hoopt „Kunst na Arbeid" op nog grooter opkomst Alle tien uitvoeringen en vijf zomer-sa- menkomsten, benevens de jaarfeesten, in do laatste vijf jaren gegeven, mogen als goed geslaagd beschouwd worden. Aau uitste kende medewerking heeft 't do Vereeniging weer niet ontbroken. De dames Corry en Suze de Wekker, de heeren C. J Noest, W A. M Rank en Joh. Zandbergen en de leden van het Studenten-Muziekgezelschap: „G.-Dur", de heeren A. K. W Arntzémus, G. J J van Bercke.1, B. C F. van den Berkhof, D. G. Cohen Tervaert, B Cupe rus, F J H. van Deinse, H Giltay, ih W. Himpe, D G. v. Hoytema, A. do Jonge, G. J. Kloos, L. G. van der Man iele J. H. de Mol van Ottorloo, L. C. W Naes- sens, J. A. de Nooy, E. Polak Daniels, Th. A. Uljee, W F K. Versteeg, J de Vries, F. J. van West, traden een- of meermaiea bij een uitvoering op. Bij de gezellige i ij- eenkomsten in den-tuin van „Zomerwg verleenden hulp „Orpheus" en „Kunst naar Gave". „Kunst na Arbeid" zegt hartelijk dank aan alle personen en vereenigingen, die hun talenten en krachten hebben geschonken om op uitvoeringen en samenkomsten afwisse ling aan te brengen. Hoopvol gaat „Kunst na Arbeid" de toe komst tegen. Het roept nog velen toe: Wordt werkend lid, wordt donateur r* kunstlievend lid! In elk geval: Verbindt U aan de Vereeniging, dan kan zij nog meer in groei en bloei toe nemen Dan kan zij nog meer mut stichten ,nog meer poëzie brengen in het gezin van den werkman. Lang leve „Kunst na Arbeid" 1 De voorzitter, de heer Van der Worm, hiold, nadat bet Vaandellied door do wer kende leden was gezongen, een korto toe spraak, om allereerst allon wolkom te liee- ten en er daarna op te wijzen, dat hot lange bestaan der Vereeniging is te danken in hoofdzaak aan den directeur, den heer Ph Rank A. Jzn., wien hij dank en hulde braoht In de twintig jaren van het bestaan dor Vereeniging zijn tweehonderd nummers op haar repertoire verschenen. Dank bracht hij ook aan kunstlievende leden, donateurs, dames en heeren, die medewerkten op do uitvoeringen in 't kort allen, die de Ver eeniging op eenigerlei wijze steunden. Do Vereeniging telt thans 150 kunstlieven de leden, 80 donateurs en 50 werkeDdo lo den Een bijzonder woord van dank werd door den president gebracht aan den eersten secretaris, die, geholpen door een'ge dames, het vaandel wat had opgefrischt. Ten slotte wenschte hij den aanwezigen eeD genoeg'u ken avond. Het mannenkoor zong toen op verdienste lijke wijze eenige liederen en daarna -vas de beurt aan den heer C. J. Hellman, van hier, en het Duo Carols, van Haarlem, om de menschen prettig bezig te houden. Z j zijn er best in geslaagd. Er is neM veel gelachen. De collecte voor „Schoolkindervoeding bracht f 13.50^ op. E-»o ba!, onder leiding van den heer H. J. PlenfeVer, was bet laatste nummer van hét uitgebreide feestprogramma. Nu aan 't sparen voor het zilveren feest, „Kunst na Arbeid"! Do afd. Lcïden en Omstreken van do Vereeniging van Chr. Onderwijzers en Onder wijzeressen in Neierland en de O verzeesche Bezittingen heeft in haar vergadering van 17 Jan. in „Zomerlust" met 28 togen 11 stemmen aangenomen een motie, waarin die afd. uitspreekt de wenschelijkheid, dat de Rogeering do vrijheid verleent om de ver eenvoudigde spoUing geleidelijk bij hot on derwijs in te voeren. Woensdag 21 Januari a.s. hoopt Jac. Eikerbout den dag te hordenken, waarop hij vóór 25 jaren als brugwachter werd aange steld. In „Patrimonium", alhier, is opgelicht een Christelijke vakorganisatie van kleer makers. Do heer W. Kok, van Den Haag, bestuurs lid van het Clir. Nationaal Vakverbond hield eerst oen rede, waarin hij aantoonde hot nut een er zoodanige Vereeniging. Alle aanwezigen traden als lid toe. Do Vereeniging is een onderafdoeling vajn bovengenoemd Vakverbond. Een voorloopig bestuur werd gekozen, het welk zal trachten moor loden to winnen. Tevens zal worden getracht later oen zie kenfonds aan do afd. te verbinden. Hier is opgericht oen af dooling van den R.-K. Bond van bloemisten, land- on tuin-arbeidera „Si-Deus Dedifv." De Voreoniging „Armenzorg" alhier ontving oncler lett. A. Z. een gift van f 100. HA AKLEMMERMEER. De bevolking bedroog op 31 Doe. 1912 totaal 20416. Dit cijfer vermeerderde in 1913 door geboorte en vestiging, na aftrok van sterf to on vertrek me'. 339, zoodat op 31 Deo. 1913 dit cijfer 20755 bedroog. KATWIJK-AAN-ZEE Door <^e Qhr. Visscliersvereeniging al hier werd Zaterdagavond in de „Gemeente- zaal" een huishoudelijke vergadering gehou den. LEIDERDORP Voor de militie, lichting 1915, zijn inge schreven 22 jongelieden, waarvan 2 broe- derclienst en 6 gebreken hebben. De heer H. Filippo W. Fz„ te Lei den, die daartoe door den Burgemeester alhier werd opgeleid, is benoemd tot ont vanger der gemeente Harlingen. LISSE. Zaterdagavond word in het IIolcl ,.Do Witte Zwaan" do 17de jaarvergadering ge houden van het ondersteuningsfonds bij ziekte. Na het lezen der notulen van do vorige vergadering word door den heer J. Pijn acker als penningmeester, verslag uitge bracht over do werkzaamheden van het fonds gedurende hot jaar 1913. Hieruit bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 3906.75 en de uitgaven f 3329.28, zoodat de jaarre kening een batig salrlo aanwijst van f 637.47.: Aan zieke leden was uitgekeerd f 2582 ca aan leden bij de bevallingen van hun vrou wen f 680. Het bezit van hot fonds op 1 Januari 1914 bedroeg mot inbegrip van bo vengenoemd saldo f 4609-25. De rekening was nagezien en in orde bevonden door de leien J Balkenende, C. Schrama en J. Kortekaas- Hct ledental was vermeerderd met 15 en bedroeg op 1 Jan. 1914, 704, terwijl het aan tal donateurs was verminderd mot 29 en thans nog bedraagt 105. Hierna volgde bestuursverkiezing. Dc hoër C. van Parijs, die periodiek aan de beurt van aftreding was, werd weer herkozen, ter wijl in de plaats van de hoeren M. van der Veld en M. Veldhuizen van Zanten, die. niet meer in aanmerking wensehten te komen, gekozen werden de hoeren A, Mulder cn D. Guldemond. De gratificatiën voor dc boden werden op een desbetreffend- verzoek verhoogd van, f7.50 tot f 10. Daarop werd do vergadering gesloten.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1